DUET STREEKNIEEWS De laatste raadsvergadering o.l.v. mr. F. Th. Dijckmeester NYLONS Camping jeugd baldadig te Renesse MOSKOU, 8-6. De Sowjetunie heeft een raket gelanceerd in de richting van de maan. de „koena 6" genaamd. De „Loena 6" zou de afstand naai de maan in drie en een halve dag moeten afleggen. ZIERIKZEE Oriënteringsrit M.C. Sparta" Het bestuur van de M.C. „Sparta" organiseert op 13 juni a.s. weer een oriënteringsrit voor auto's, motoren en scooters. De rit wordt verreden onder het K.NMV.-reglement 1963. De ro&te is uitgezet over goede we gen en gereden wordt mc-t een ge middelde snelheid van 30 km. per uur. De roete is plm. 60 km. lang. De rit telt mee voor het kampioen schap 1965. Fraaie dagprijzen zijn beschikbaar gesteld. De start vindt plaats van het „Huis van Nassau" (Graanbeurs) af, waar men zich tot aan de start voor deelneming kan opgeven. HAAMSTEDE Het V.V.V.-kantoor In tegenstelling tot andere berich ten wijst men er ons van V.V.V.- zijde op, dat het kantoor op zater dag 5 juni j.l. wel geopend is ge weest voor het publiek en wel op de gebruikelijke uren, zijnde van 9.00- 12.30 uur en van 2-5 uur. In overleg met V.vrv.-Renesse was het kantoor gesloten cip 2e Pinksterdag. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Juniorencompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 12 juni luidt; Greep A. IV: Renesse A. I-Duive- land A. I (half 3, scheidsrechter N. Speelman). Zomeravcndcompetitie Rayon Zierikzee Van Aken's Bouwbedrijf - Zierik- zeeveteranen 3-0; Drukkerij Laken- man Ochtman - P.T.T. 2-4; Smit Bolnes - Van der Wekken 1-1. Morgen (vrijdag)avond wordt ge speeld: Rijkswaterstaat - Kon. Zee- landia (kwart over 7). DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Phi lipsland vanaf St. Denis. In concours waren 183 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1046.80 m.m., aan komst 11.30.45. De snelheid van de laatste duif was 906.22 m.m., aan komst 12.19.58. J. Bakker 1, 8, 24, 25; M. Geuze 2, 4, 12, 19, 39; H. Kaashoek 3, 5, 17, 18, 31, 60; A. Paasse 6, 22, 37, 53, 59; C. Verwijs 7, 38; J. C. Verwijs 9, 27, 43, 58; W. Neele 10, 11; J .Zuidweg 13. 42; Th. Bakker 14, 44, 46, 49, 51; K. Reijngoudt 1'5, 45; Abr. Geense 16; W. v. Dommelen 20, 28, 29, 36; Joh, Fonteijne 21, 52, 56; J. Reijn goudt Zn. 23, 32, 35; A. Kot 26; Jac. .Geense 30, 61; M. v. d. Est 33, 41; L. Vertmeij 34, 50, 54; P. Wage- maker 40, 57; Abr. Verwijs 47. 55; A. Fonteijne 48. Scheepvaartberichten AJbi'da, 9-6 te Lulea verwacht. Goeree, 9-6 te Harmac verwacht. Astronaut Edward White wandelt hier schijnbaar over de grote bol, moeder Aarde. In werkelijkheid be vindt hij zich hier meer dan. 170 km. boven. Duidelijk is de streng te zien, waarmee de ruimtevaarder is ver bonden met de Gemini-capsule. Nieuwe openbare kleuterschool mag worden gebouwd SPORT WIELRENNEN Succes voor nieuwelingen Wim Evertse cn A. Wurth DE LEEUW VAN BASHRA 30. Enkele dagen verliepen, waarin het schip ongestoord zijn weg zocht over de blauwe Middellandse Zee en niets er op wees dat de reis niet een voorspoedig ver loop zou hebben. In de ochtend van de derde dag werd Aram's dienaar aange sproken door de stuurman, een morsige man met het uiterlijk van een messen trekker, die, na minachtend in zee te heb ben gespuwd, knipogend verklaarde: „Zog eens maat, is die meester van jou eigenlijk een echte kerel die een zwaard kan vast houden als een man?" „Ik zou het u niet aanraden het eens te proberen", zei de Hagedis vormelijk. „Hoe zo?" „Ik zie hem steeds maar rondscharrelen bij de hut van dat heidenmeisje", zei de stuurman. Dat deugt niet vriend. Een vrouw aan boord brengt moeilijkheden. Die meester van je.gedraagt zich alsof hij een kamenier is in plaats van een man". Hij spuwde als teken van opperste minachting over de reling. „Kunnen wij hem niet een paar flessen wijn lichter maken, vriend?" „Ik zou hot niet graag proberen", zei de Lombardijn. „Bovendien hebt ge niet het soort gezicht, dat ik graag bij mijn vrien den zie". Hij keek peinzend naar Aram, die nu op het meisje toeliep dat in de deur opening van haar kajuit was verschenen. „Als ge m'n meester eenmaal z'n zwaard hebt zien trekken, is het heel moeilijk om in hem nog langer een kamenier te zien", prevelde hij vermanend. „Ik hoop het", zei de stuurman schouder ophalend. „Want als ik me niet. vergis zal hij zijn zwaard nodig hebben. Kijk maar eens naar de horizon maat..1" Be rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Simmers naar de bestemming van de Balie, gelet op de grotere ver keersdrukte. De wethouder lichtte toe dat de Balie tot parkeerruimte zal worden ingericht, speciaal vcor bussen. De 'heer Simmers informeer de andermaal naar de mogelijkheid tot het 'inrichten van een was- en toiletgelegeniheiid aan het Luitje tb. v. de jachten. Deze zaak zal neg be zien worden. Met de Pinksterdagen hebben on ze nieuwelingen Wim Evertse en Adri Wurth een grote aktiviteit aan de dag gelegd, waarby de pas van ten zware verhoudheid geenel her stelde Wim Evertse zeer fraaie suc cessen heeft weten te boeken. Zater dag werd met het nieuwelingenteam van „Thtc Middelkamp" deel geno men aan de zware Omloop der Maas vallei in Zuid Limburg. Aan deze zware bergklassieker over 105 km namen 102 renners deel waarbij Theo Middelkamp op een uitstekende derde plaats beslag wist te leggen. Van de Middelkampers leverde Adrie Wurth met een 6e plaats in de kopgroep de beste pres tatie. Wim Evertse moest in de laats te km lossen maar in de laatste klim ken hij weer aansluiting krijgen. Hij had de pech dat juist op dit moment het peleton weer in twee strikken viel waardoor hij als 20ste eindigde Maandag waien beide renners weer present in het Zeeuws-Vlaamse Eede in een wedstrijd over 60 km. Het is een bijzonder levendige en boeiende strijd geworden waarin verschillende renners herhaalde malen trachtten een beslissende voorsprong te ne men. Met nog 15 km voor de boeg ging Wim Evertse in de aanval maar evenals zijn voorgangers slaagde hij niet,in zijn opzet. In de laatste ronde plaatste Adrie Wurth een onweer staanbare demarage waardoor hij met, een veilige voorsprong op de eindmeet afging. Zijn eerste over winning leek Wurth niet. meer te kunnen ontgaan. Ongelukkiger wijs kwam Wurth in de laatste bocht door een slip ten val waardoor, voor hij weer cp de fiets zat, het peloton hem al was gepasseerd. Wim Evertse die alles voor zijn ogen had zien ge beuren ging onweerstaanbaar naar veren en met een machtige spurt liet hij alle renners gedecideerd ach ter zich. De uitslag: 1. W. Evertse, Zierikzee, 60 km in 1.33.20; 2. C. Koe ken, Achtmaal; 3. K. Dekkers, Bre da; 4. C. v. d. Berge, St. Maartens dijk; 5. J. Roosendaal, Steenbergen; 6. P. Oomen, Breda; 7. W. v. Kam pen, Hulst; 8. W. Deyne, Maldegem; 9. J. de Vrieze, Souburg; 10. J. Ki- viet, Borssele. IJzendyke Op 3e Finksterdag verschenen Evertse en Wurth aan de start te IJzendijke voor een wedstrijd over 75 km. De 40 renners welke aan de start verschenen leverden al direkt SPORT KORFBAL DOSKO A-junioren ZSC B-junioren 6-0 Uit de uitslag 'blijkt wel d'at de DOSKO-jeugd aanzienlijk sterkév was. Als de schietvaardigheid wat groter was geweest dan 'had de uit slag trouwens zeker nog (hoger kun nen zijn. Na 7 m'in. werd' de score geopend door Corrie Hen'drikse (1-0), die dit dn de 16e min. nog eens her haalde (2-0). Door B. Zandijk ging de rust in met 3-0. Dezelfde speler opende de serie na de rust (4-0) en Kees de Vrieze en Joh. Hendi Ikse zorgden uiteindelijk voor de eind stand van 6-0. VOETBAL K.N.V.B. WIK B I-Bruse Boys B I 2-0 Door deze 2-0 overwinning is WIK B I er in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap van Schou- wen-Duiveland bij de B-junioren. Gedurende het eerste 'kwartier had Bruse Boys 'het beste van het spel. Al lin de eerste min. ontsnapte het WIK-doel ternauwernood aan een doorboring toen een slordige terug speelbal van Berrevoets op de staan der strandde. .Even later sloeg de WIK-doelman een hard schot tegen de staander, waarna nog een schot van een der Bruse voorwaartsen door het houtwerk werd gekeerd. De. WIK-verdediging kreeg hierna meer vat op Ihet spel van de Boys en met lange passes kon nu de eigen voorhoede aan het werk worden ge steld. Het binnentrio van WIK com bineerde er vaak aardig op los, maar het ontbrak hen aan het beslissende sdhot. Het meeste gevaar voor de verdediging van de Boys kwam dan ook van de vleugelspelers. In de 28e min. 'kreeg r.buJiten. Jan Rotte, in een wat twijfelachtige positie, het leder in zijn bezit waarna hij laag en on houdbaar inschoot (1-0). Na de her vatting iheeft WIK over het geheel genomen het ib'este van het spel ge had. In de 10e min. slaagde l.buiten Gerrit Kooman er in uit een hoek schop van Jan Rotte de zege voor WIK veilig te stellen (2-0), ZIERIKZEE, 9-6. Op de laatste door burgemeester mr. F. Th. Dyck- meester gepresideerde vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad, hetft de nestor van de raad, de heer J. G. L. Simmers zijn spijt uitge sproken ever het vertrek van bur>- gemeester mr. Dijckmeester uit Zie rikzee. Namens de raad sprak hij zijn dank uit voor het vele in het belang der gemeente verrichte werk in zijn negenjarige ambtsperiode. Aansluitend cp deze woorden felici teerde spreker mr. Dijckmeester met diens promotie. Tevoren had de voorzitter medegedeeld dat het of ficiële afscheid zal plaats vinden op 26 juni a.s. „Het spyt mij dat dit de laatste zitting is. Het vertrek uit Zierikzee gaat ook mijn vrouw en gezin zeer aan het hart, want Zie rikzee Is ons uitermate dierbaar ge werden. We zuilen daar op 26 juni nog wel nader op terug komen," al dus mr Dyckmeester. In vlot tempo had cle raad tevoren de niet overmatig belangrijke agen da afgewerkt. De raad ging akkoord met het voorstel tot overneming van de voormalige panden van de bak kerij C. Ph. Vogelaar aan de Maar straat. Een deel der percelen is be stemd tot parkeerterrein en op het andere deel is een f'ietsenbex-gplaats en bergruimte geplaatst. De heer Simmers vond het feitelijk geen bouwrijpe grond en mitsdien de koopprijs wat hoog. Wethouder Koe- voets merkte op dat het hier gaat om 500 m-.; hij vond het geen duur koop. De heer Doelcman drong aan op gelijktijdige aankoop van twee hier staande krotten. De voorzitter wilde dit wel overwegen, mits met de eigenaars een redelijke prijs over eengekomen kan worden. Hc-t pand Korte ,GroendaI 10 - een schenking van de dames Versteeg - wordt verkocht aan de heer J. C. Berrevoets. De heer Simmers vroeg of verkocht mag worden, gelet op het feit van de schenking. Dit bleek 'het geval te zijn. De wethouder deel de mede dat 'het pand niet tot wo ning zal worden bestemd. Ingegaan wordt op de bereidheid tot vrijwilli ge pachtontbinding door de pachter C. Klippel, tegen eén schadeloosstel ling van f 2000. Geen tapvergunning Enige diskussie lokte uit het voor stel van b. en w. géén gunstig ad vies aan het college van G.S. door te zenden m.b.t. een aanvraag van restaurant „Hoornwijck" voor een tapvergunning, geldig voor de kel derruimte. Deze ruimte voldoet niet aan de in de Drankwet gestelde eisen. De heer Simmers wees er op dat elk Horeca-bedrijf te Zierikzee worstelt met ruimte. Hij wilde juist bevorderen dat ongebruikte ruimten worden ingeschakeld. Onder de ge geven omstandigheden (gelet op de grote toeristendrukte) doet men daar niemand mee te kort. „Je kunt de mensen eenvoudig niet meer opvangen",aldus de heer Simmers. De heer Doeleman onder lijnde dat er in de kelderruimte geen publiek komen mag. De voor zitter wees er op dat bij eventuele toestemming, er ook andere bedrij ven zullen komen. De heer de Moor informeerde naar de voorgeschreven hoogte. De heer de Boer zou het niet juist vin den als de raad officieel ging mee werken tot het verlenen van dispen satie. Conform het voorstel werd tenslotte 'besloten. Straatnamen Het voorstel van b. en w. de stra ten in Malta II te vernoemen naar vroegere burgemeesters werd aan genomen, zij het na de nodige dis kussie. De heer Doeleman vond de namen „De Cranestraat" en „Fok kerstraat" bijzonder gelukkig, maai de andere namen - naar veel vroe ger geleefd hebbende burgemeesters - weinig zeggend De heer Dankers was 'het daar niet mee eens. Hij vond de namen juist karakteristiek voor Zierikzee. „Wellicht is het voor de bewoners nog eens aanleiding in de historie te duiken en dat kan zijn nut hebben. Ik ben 'het roerend eens met het voorstel van het college". De heer Doeleman: „Dat is dan fijn voor U". De heer Simmers vond de oude historische namen ook weinig zeggend, maar de voorzitter zei dat Malta II op Ihet punt van naamge ving toch wel hetzelfde kaïakter moet hebben als Malta I. De heer Doeleman 'kwam, neg met de narren „Jhr. de Casembroot-straaV' en „Mr. Dijckmeesterstraat". De voorzitter deelde mede dat de echtgenote van de overleden commissaris hier afwij zend tegenover staat. Verder vond hij het niet juist straten te vernoe men naar nog levende personen. De „Verordening Stedeschoon Zie rikzee" werd definitief vastgesteld. De presentiegelden van de raadsle den werden vastgesteld op f 20 per bijgewoonde vergadering. Voor com missieleden wordt 'het bedrag f 10. Een voorstel inzake salarismaatrege len over het eerste halfjaar 1965 ging onder de hamer door. Op een vraagvan dezelfde spre ker deelde de voorzitter mede dat de nieuwe aanlegsteiger in de Nieuwe Haven speciaal is bedoeld voor per manente stationering van jachtjes. Daartoe zullen met de eigenaars der jachten contracten worden gesloten. De heer Leijde'ktker pleitte vooF een bord „niet parkeren1' voor de Corneliastichting. De voorzitter zei dat een desbetreffend verzoek van de moeder-overste zal kunnen wor den (ingewilligd. De 'heer Dankers informeerde naar een vakature aan de o.l.-school. Er zijn wel sollicitanten opgeroepen, maar er is nog igeen benoeming aan de orde gekomen. Wethouder mr. Keumng lichtte toe dat men zich neg kan behelpen tot aan het nieuwe cursusjaar. Op een vraag van de heer Ver- 'heijen deelde de voorzitter mede dat G.S. goedkeuring hebben gegeven aan het projskt voor de nieuw te bouwen openbare kleuterschool. De opdracht de school te laten bouwen is bereids uitgegaan a'an de direc teur van gemeentewerken. Mevr. v. d. Werve informeerde naar de noodzaak dat reeds thans kinderen worden aangemeld. Mr. K'eundng zei dat deze noodzaak er inderdaad .'is. Binnenkort wordt een oproep ter zake gepubliceerd; tevens zal worden getracht een hoofdleid ster aan te trekken. b Volgens een geloofwaardige ge tuige die woensdagochtend verslag uitbracht aan V.N.-vertegenwoordi gers in San Domingo, zijn sedert 22 mei meer dan honderd tegenstanders van de rechtse generaal Imbert te rechtgesteld op een plaats ongeveer vijftien km. ten noorden van de Do minicaanse hoofdstad. BREDA. De gemeente Breda 'heeft de 'beschikking gekregen over een modern en groots opgezet zwembad met recreatieterrein; dat berekend is op 15.000 personen. Het openlucht- bad „Wolfslaar" is gelegen aan d'e rand van het fraa'ie Ulvenhoutsebos. een vinnige strijd waarbij tal van uitlcoppogingen vielen te noteren. Jammer genoeg kwam Wurth in de 4e rende met de Vries en Westerwee] ten val waardoor hij het strijdperk moest verlaten. Wim Evertse stak zijn neus herhaaldelijk aan het ven ster en met nog 20 km voor de boeg was hij present in 't kopgroepje van zes man die er in Haagden een be slissende voorsprong te nemen .Van deze kopgroep maakten o.m. deel uit de sterk spurtende Rotterdammer Brouwer en de adspiranten kampi oen van Nederland van het vorige jaar v. Overveld. Dat Evertse de goede vorm weer te pakken heeft bewees hij ander maal door op fraaie wijze de eindsprint te winnen. Uitslag: 1. W. Evertse. Zierikzee, 75 km in 2 uur. 14 min; 2. J. Brou wer, Rotterdam; 3. J. v. Groezen, Made; 4. v. Overveld, Zegge; 5. T. v. Hasselt, Roosendaal; 6. C. Koe ken, Achtmaal; 7. op 1 min C. Freij- ters, Zegge; 8. F. Otten, Eindhoven; 9. J. Kiviet, Borssele; 10. J. de Schip per, Bieskens. Bij de wedstrijd voor adspiranten eindigde C. Hocgerhuis uit Renesse cp de 9e plaats. Tweede Pinkster dag. nam Hans v. d. Maas uit Ou- werkerk deel aan een wedstrijd voor amateurs over 100 km te Hansweert. Hij slaagde erin zich uitstekend in het peloton te handhaven maar met de eindstreep in het zich kreeg hij moeilijkheden met zijn versnellings apparaat waardoor hij met een 18e plaats genoegen moest nemen UTRECHT. Naar het A.N.P. ver neemt ligt het in dc (bedoeling van het •vcibondsbesluur van het N.V.V. de heer H. Berends binnenkort voor te dragen voor het voorzitterschap. Ingezonden mededeling spaar plezierifjmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Protest tegen beschieting Berlijnse vluchteling BERLIJN, 9-6. Het Amerikaanse hoofdkwartier in Berlijn heeft in een communiqué over de beschieting door Oostduitse grenswachten van een jonge Oostberiijner die dinsdag nacht de Spree overzwom en ernstig gewond in een Westberlijns zieken huis is opgenomen, de „minachting van een mensenleven waarvan het regiem van Ulbricht blijk geeft" ge hekeld. Volgens het communiqué zijn op de jongeman verscheidene honderden schoten afgevuurd terwijl de schietpartij tevens leven en vei ligheid in west-Berlijn in gevaar braCht. Op het kampeerterrein „Ginsterveld" werd - uitgaande van de gerefor meerde kerken op Schouw en-Duiv eland - tweede Pinksterdag een zendings meeting gehouden. Op de foto: ds. B. Wentsel te Brouwershaven spreekt de aanwezigen toe. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). als vorige gelegenheden moesten ook nu weer de verkeers- en reklame- borden het ontgelden. Een zo goed als nieuwe bromfiets werd reeds eer der cp de avond door enige vanda len vcor een van de restaurants me de gencmen waarna hy zwaar ver nield aan de Jan van Renesseweg werd teruggevonden. Rond het middernachtelijk uur was het op het dorpsplein een wild gezang en gejoel van jewelste. De rustverstoorders hadden hierbij ge heel vrij spel daar er ondanks de vele duizenden vreemdelingen welke te Renesse vertoefden geen enkele politiefunctionaris ter plaatse was. Bij de groentehandelaar, de heer L. A. Bakker werden beide reklame- vlaggen met toebehoren van de ge vel gehaald en in het vdorste gelid van de stoet mee gevoerd. Bij het Esso tankstation werden de glazen van de tankzuilen totaal vernield wat een schade bedroeg van f 300, De stationshouder de heer J. J. Gue- quierre die als zo vele anderen van al het rumcer en lawaai in zijn nachtrust werd gestoord verwittigde de Rijkspolitie te Haamstede die er na aankomst spoedig in slaagde de rust te herstellen. Het kwaad was inmiddels geschied. In de vroege morgen van de 2e Pinksterdag werd door de Rijkspolitie op de campings een nader onderzoek ingesteld waar bij een aantal jongelui voor een na der verhoor werden mee genomen, naar het voormalige gemeentehuis waarbij ook burgemeester H. P. Everwijn, die reeds voor zes uur te Renesse was gearriveerd, aanwezig was. In de nacht van le op 2e Pink sterdag hebben een groep jongelui welke op de campings verbleven, te Renesse weer eens veel onrust ge-, zaaid en vernielingen verricht. Zo- Bij een busongeluk in Spanje zijn 15 mensen om het leven geko men. Twintig gewonden verkeren in zorgwekkende toestand. Alle slacht offers zijn meisjes en jongens tus sen 15 en 22 jaar. Ingezonden mededeling Trouwe metgezel Heel veel mensen hebben steeds en overal King op zak of in de tas. Omdat ze ondervonden hebben dat nu-en-dan-een-King hen fit en fris houdt. Kies natuurzuivere King, 't beste dagelijkse middel A ter opwekking en verkwikking, ook tot üw trouwe metgezel!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2