Kermis Schuddebeurs H SUCCESJES Zeg het maar! Zakelijk? Voorsnel en zwaar werk is er Peugeot. Voor personen, of lading, of beide! Sportief? Supersnel met benzine-gierige 96pk injectie-motor En allemaal met het stabiele Peugeot-karakter: uitgebalanceerd. ^PEUGEOT Garage M. ELENBAAS - Nieuwstraat 16 - Bruinisse - Telefoon 267 Treurige beslissing l Li Tevens DANSEN in Café ,Schuddebeurs' KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS Diversen; Nu tijd voor uw buitenschil derwerk. Vraag advies bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Wij gaan met vakantie van 8 t,m. 16 juni. Kapsalon van Dam, Zierikzee. Hypotheken en Tophypothe- ken. Verder alle verzekerin gen. Inl. bij J. Snoek, Appel markt 1, Zierikzee, J. M. Bouwman (01115-503), of J. C. Wesdorp (01641-732) Laat uw aansteker niet on gevuld liggen! Wij hebben alle gasvullingen, alsmede benzine, capsules en busjes. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Last van vocht in uw buiten schilderwerk? Voor de zomer uw kaal buitenwerk bijgron- den met ademende grondverf Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Overal waar verf en behang een rol spelen, kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Geef mij een sigarenbandje! Sigaren met verschillende bandjes* in alle prijsklassen, Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanpl., Zierikzee en West straat, Haamstede. Tabakspotten en pijpenrek- ken zijn een leuk bezit. Si- garenmag. D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede en hoek Kraanplein, Zierikzee. BROUWERSHAVEN Jaarlijks uitstapje van afd. Plattelandsvrouwenbond Een dezer dagen maakten de da mes van de Nctl. Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Brouwersha ven met enkel? leden van de Gere formeerde Vrouwen Vereniging hun jaarlijkse uitstapje. De reis ging dit jaar naar Gouda en Voorschoten. Na in Rotterdam een kopje kof fie genuttigd te hebben bezocht men in Gouda de grote St. Janskerk. Met grote bewondering werden de prach tige gebrandschilderde ramen beke ken. Hierna werd een bezoek gebracht aan „De Waag". Men zag er een film over Gouda en het bereiden van de echte Goudse boerenkaas. Na afloop werd aan allen een stukje kaas aan geboden. Na de lunchpauze bracht men een bezoek aan de bloemenkassen „Exo tica" te Boskoop. De prachtige bloe men brachten vele dames in ver leiding om een plantje mee naar huis te nemen. Omstreeks half vier arri veerde men in kasteel „Duivenvoor de" te Voorschoten, waar alle dames genoten van de prachtige bezittingen van dit eeuwen oude kasteel. Daarna werd het hele gezelschap ontvangen in het huis van de pre sidente van de Zuster Vereniging uit Voorschoten, waar men op koffie werd getrakteerd, een geste die door allen bijzonder gewaardeerd werd. Na dit gezellig samenzijn aanvaar de men de terugreis. In Rotterdam Geen kasaardbeien meer in Zeeland KAPELLE, 2-6. Vele weken achtereen zjjn er op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge dagelijks rui me aanvoeren geweest van aardbei en die werden geteeld in kassen. Op deze veiling werd het gehele aanbod van dit preduki van Zuid-Beveland en Walcheren verkocht. Er was voor deze primeurs van de aardbeienoogst 1965 steeds een grote belangstelling zowel voor de binnenlandse markt als voor export naar West-Duitsland en België. Over het algemeen zijn vcor de telers zeer bevredigende prijzen betaald. Op het ogenblik gaat de aanvoer van kasaardbeien in Zeeland hard teruglopen. Verwacht wordt dat er na deze week vrijwel geen kasaard beien meer zullen komen. De aardbeien op de volle grond ontwikkelen zich gunstig maar erg langzaam tengevolge van het koude weer. Mogelijk dat er tegen het eind van de volgende week wat aanbod van deze vollegronds aardbeien gaat komen maar veel zal dat toch nog niet zijn. Hetr wordt wel half juni voor er volop aardbeien te koop zul len zijn. Na de kasaardbeien die zijn ge teeld onder platglas en onder plas- tickappen. In sommige delen van het land wordt deze teeltmethode vrij veel toegepast, in Zeeland is ze ech ter van geen betekenis. GELD VOOR PERSONEEL MAASTRICHT, 2-6. Uitgaande van de gedachte, dat de factor arbeid boven het 'kapitaal prevaleert, heeft het bestuur van N.V. Staalwerken „De Maas" de bezitsvorming voor het personeel ook dit jaar weer ge stimuleerd 'door 'het vooraf een winstaandeel van f 639.847 (vorig jaar f 608.585) toe te kennen. Verder werd, buiten alle wettelijke verplich tingen, ten behoeve van 'het perso neel, uit hoofde van sociale maatre gelen. een bedrag van f 216.566 (v.j. f 228.347) besteed. Als'exploitatiesal do vermeldt de verlies- en winstre kening f 1.42 min. (v.j. f 1.35 min.). Onkosten stegen van f 1.09 min. tot 1.16 min. Als saldo winst resteert f 300.499 (f 306.776). Voorgesteld wordt een onverandrrd divklond vnn 9 procent. onderbrak men de reis voor het di ner. Op Schouwen aangekomen werd door de presidênte mevr. Versteeg dank gebracht aan chauffeur Quist voor zijn kundige rijvaardigheid. Mevr. Van den Hamer dankte de presidente voor de uitstekende voor bereiding van deze mooie reis. kleintjes uit ket binrxei SCHIPHOL. Kardinaal Alfrink is van Schiphol naar ide 'V.S. vertrok ken om daar zondag ihet ere-docto- raat in ontvan'gset te -nemen, dat de universiteit van Notre Dame, Indi ana, hem heeft aangeboden. SCHIEDAM. De 49-jarige mevr. H. Jongöbreur uit Sdhiedam is in de Nieuwe Maasstraat 'door een vracht auto overreden. Zij overleed ter plaatse. Mevr. Jongebreur, die fiet ste, wend door een vrachtauto inge haald. en 'geraakte onlder de achter wielen. UTRECHT. In Utredht is de 3-ja- rige Anton Tjalliniks verdronken in de Leidse Rijm. De 'kleuter was een buurmeisje, idat in de huurt bood schappen moest doen, achterna gelo pen. Toen hij op de Leidse Kade was gekomen, is 'hij een trapje afgedaald dat naar het water leidde. Het vent je is toen vermoedelijk uitgegleden en te water geraakt. DEN HAAG. De Nederlandse Sport Federatie is er in geslaagd het al leenvertoningsrecht van de film, die tijdens de Olympische Spelen dooi de Japanse regisseur Kon Ichikawa is opgenomen, aam te kopen. KAMPEN. De 69-jarige weduwe W. G. V. is in de Sdhokkerstraat te Kampen dood in haar woning aan getroffen. Zij 'bleek te zijn overleden aan kolendampvergiftiging. DEN HAAG. De Australische mi nister van immigratie, de 'heer H. F. Opperman, en de Nederlandse minis ter van sociale zaïken en volksge zondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, hebben op het ministerie van bui tenlandse zaken in Den Haag een nieuwe migratie- en vestigiwgsover- eenkomst tussen 'beide landen gete kend. UTRECHT. Het Christelijk Natio naal Vakverbond (C.N.V.) heeft in zijn orgaan De Gids geprotesteerd tegen de wijze waarop de buiten landse arbeiders irn Nederland wor den gehuisvest. DEN HAAG. Generaal sir Robert Bray, bevelhebber van de geallieer de strijdkrachten in Noord-Europa, 'heeft aangekondigd dat luchtstrijd krachten van zes Nato-landen zullen deelnemen aan een opsporings- en röddingsoefendng genaamd „Bright Eye". DRIEBERGEN. Op de rijksweg 12 Utredht-Arnhem ter hoogte van Driebergen is een auto met drie in zittenden in 'botsing gekomen met een Duitse vrachtwagen. Daarbij werden de 22-jarige N. N. uit Was senaar, de 20-jarige A. N. uit Leiden en de 23-jarige J. V. eveneens uit Leiden vrij ernstig gewond. DEN HAAG. H.K.H. Prinses Mar griet heeft het besc'hermvrouwschap aanvaard van de Eduard van Bei- numstichting. Zoals bekend stond deze stichting onder beschermvrouw- schap van prinses Irene. Door haar vertrek naar 'het 'buitenland zag de prinses zidh genoodzaakt deze func tie neer te leggen. SNEEK. Tijdens werkzaamheden aan het Zuidersportpark in Sneek is een tractor, bestuurd door de 23-ja- rv'ge F. de Vries uit Menaldum ge kanteld. De Chauffeur kwam daarbij zo ongelukkig teredht, dat hij vrij wel onmiddellijk is overleden. WILLEMSTAD. Op de zaterdagen 12, 19 en 26 juni en 3 en 10 juli 1965 zal 'het 400-jarig bestaan van Wu- lemstad worden gevierd. EINDHOVEN. De 71-jarige ge huwde bromfietser L. van Vleut uit Eindhoven kwam op een kruising van de Kronehoefstraat in botsing met eer, personenauto, bestuurd door mej. B., eveneens uit Eindhoven. De man werd zwaar gewond, ruim een uur later overleed hij in het Binnen-, ziekenbuis. DEN HAAG. Het miniatuurstadje Madurödam heeft er een Gecrge Madurokazerne bij, waarvoor ver- 'kenningseenheden van de Huzaren van Boreel defileren en het trom- pettereorps der cavalerie marsmu ziek ten gehore brengt. EIBERGEN. Koningin Juliana heeft een bezcek gebracht aan de Rekkerse inrichtingen ter gelegen heid van het feit dat die binnenkort 50 jaar bestaan. HILVERSUM, 2-6. De keuze commissie van het West-Ber- lijnse televisie-festival heeft de Nederlandse inzending Oogst van het verleden" ge weigerd. Voor het Berlijnse t.v.-festival, dat van IS tot 23 juni wordt gehouden, had de N.T.S. de N.C.R.V.-documen taire „Oogst van het verleden" van Jan van Hillo ingezonden. Deze documentaire behandelt de ontsnapping naar Engeland van drie boven Overijssel neergeschoten R.A.F.-vliegers. In de film vertellen de vlie gers van hun onderduikerva ringen in Nederland en de hulp die zij hierbij kregen van Nederlanders. Twee van hen worden door de Duitsers ge arresteerd. Ook vertellen zij o.m. hoe zij elkaar, beiden be waakt door Duitsers, op een station weer ontmoeten. De keuzecommissie van het Ber lijnse televisie-festival heeft in een brief aan de N.T.S. mee gedeeld, dat de Nederlandse inzending is afgewezen, omdat „de relatie van deze produktie tot het thema van het festival onvoldoende is gebleken"Het thema van het Berlijnse festi val, zo deelde een woordvoer der van de N.T.S. mede, is ge baseerd op de idealen vrijheid en gerechtigheid. Zierikzee had eigen t.v.-circuit met Paardenmarkt ZIERIKZEE, 2-6. Gisteren heb ben velen uit Zierikzee cir omliggen de gemeenten zichzelf kunnen zien cp de beeldbuis. Van de zeer vcicn die deze dag van de Paardenmarkt ever dc Appelmarkt trekken werden ta liezen geprojecteerd op dc scher men van televisie-apparaten die stonden opgesteld in enige etalages en in een tweetal cafetaria's aan de Appelmarkt of in dc directe omge ving. Dat kon allemaal gebeuren in het kader van een grote was-, afwasr en strijkdemonstratie, gebracht door de firma W. J. Weltevreden alhier, in samenwerking met een bekende fa briek (.p dit gebied. In de grote showroom van de fa. Weltevreden aan de Appelmarkt stond naar aan leiding van deze demonstratie een t.v.-camera opgesteld, vakkundig be diend door de heer A. van Gulden. Deze uitzending geschiedde via een gesloten circuit, hetgeen vermoede lijk nog niet eerder in Zeeland heeft plaats gevonden. Uiteraard vormde het voor velen een merkwaardige ervaring de zo ver trouwde eigen omgeving op hel scherm te kunnen waarnemen; een omgeving gestoffeerd met bekende gezichten bovendien. Dinsdagavond projecteerde de heer P. Meerman op dit „eigen net" enige zelf opgeno men filmpjes van bekende Zicrik- zeese evenementen. Mogelijk zullen dew demonstraties in dc toekomst worden herhaald. Deze kermis waar vele kermisbedrijven staan wordt verzorgd door de kermisorganisatie ,,de Hoop" Een kermis als nooit te voren Zaterdag 5 juni aanvang half 8 Maandag 7 juni aanvang half 3 m Peugeot 404 Sedan, 5-6 personen inclusief schuifdak Keuze uit 3 motoren: 76 pk benzine carburator-motor (top 145 km/u) 9.300,- 96 pk benzine Injectie-motor (top 160 km/u) f 10.500,- 68 pk dieselmotor met roterende Boschpomp f 11.600,- f9-300,- Peugeot 404 Stationcar, 5-6 personen C r\ "7 O A 250 kg lading of 1 öU," 2-3 personen 500 kg met 66 pk benzinemotor f 9.780,- met 63 pk dieselmotor ƒ11.880,- Peugeot 404 Familiale-, met 76 pk benzinemotor; 7-8 personen f 10.280,- Peugeot 404 Cabriolet, 2 2 personen met 76 pk benzine carburator-motor. 153 km/u 15.500,- met 96 pk benzine Injectie-motor. 165 km/u f 16.750,- afneembare vaste kap als extra leverbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 8