JSames.1':r*huid? LAATSTE NIEUWS De grote Engelse treimroof De herbouw van Dousadj STREEKNIEUWS De „Henri Dunanf neer te Zierikzee jnramp in Japan Overeenstemming in Santo Domingo OP REIS? De positie van Cambodja Ofliciële opening van nieuwe slagerij te Haamstede, op hoek Noordstraat—Kloosterweg WESTERSCHOUWEN, 2-6. Vorfe jaar In het najaar begonnen am bachtslieden met het stopen van de slagerij van de heer D. de Jonge, staande op de hoek van N-tordstraat en Kloosterweg. Al spoedig werd begonnen met de bouw van een veel groter, en vooral hoger pand, dat woensdagmiddag de bekroning vond in de officiële opening door burge meester Everwijn. De sleutel werd de burgemeester op een kleurrijk kussen onverhandigd door de kleine Anita, een dochter van de familie de Jonge. Burgemeester Everwijn herinnerde aan de voorbereidingen voor de bouw die nog al wat voeten in de aarde hadden. Ook de rijksgoedkeu- ring bleef wat langer weg dan ge woonlijk en daarom is de bouwtijd in vergelijking met de voorbereiding kort te noemen. Namens het gemeen tebestuur wenste hij de familie de Jonige geluk met deze prachtige zaak. De burgemeester twijfelde er niet aan, dat de zaken goed zullen gaan, gezien de toename der gasten. Ook de aannemers betrok de burgemees ter in zijn toespraak. De middenstandsvereniging bracht bij monde van de heer Joh. Kik de gelukwensen over. 'Hij wenste de eigenaar veel succes toe voor de toekomst. Daar 'het stuk weg naast het pand binnenkort geen openbare weg meer zal zijn, hoopte de heer Kik, met een vriendelijke blik naar het voltallige dagelijks be stuur der gemeente, op een ruime parkeerplaats. V.V.V.'s gelukwensen bracht de voorzitter C. B. Blom over, die zeide dat gezien dit mooie pand, het de leden van V.V.V. goed gaat. Het ver- 'heug'de hem dan ook zeer dat V.V.V. aan het klanten brengen mag mee werken. Een algemeen en welgemeend dankwoord sprak de heer D. de Jon ge, in het bijzonder de sprekers en de aannemers. Bij de vele familieleden, collega's en verdere genodigden waren ook het hoofd van de vleeskeuringsdienst de heer C. J. H. Soheuerman uit Zieriikzee en de'keurmeester, de heer L. Evertse uit Renesse. De zaak Het in kleine gele steentjes uitge voerde pand maaikt op deze hoek een royale indruk. Bij 'het betreden valt direct de grote gekoelde toonbank in het oog. Als eerste op Schouwen werd in deze bank het hygromatic- systeem toegepast, hetgeen het vlees gegarandeerd minstens 50 uren de zelfde verse kwaliteit en kleur laat behouden. Ook een grote koelcel is aanwezig. Behalve het plafond is alles in tegels uitgevoerd hetgeen een bijzondere hygiënische indruk maakt De verlichting is indirect, behalve een aantal gerichte schijnwerpers. Achter deze bank is klaarmaakruim- te die op een dusdanige wijze is uit gevoerd dat het contact tussen sla ger en klant gehandhaafd blijft. Langs de wanden grote versdheid'en- Ingezonden mededeling - Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stuk),-poeder, -crème, -olie, -shampoo en -haarloUon, voor de kinderen tijdelijk sierlijke wereld-delen speldjes. Veel Nederlanders onder vermoorden in Kongo? LEOPOLDSTAD, 2-6. In de Kon golese stad Boeta hebben de rebellen zondagavond j.l. volgens woensdag in Lecpoldstad aangekomen overle venden eenendertig missionarissen vermoord, onder wie zich merendeels NEDERLANDERS zouden hebben bevonden. Deze missionarissen waren al een tiental maanden als gijzelaars door de opstandelingen vastgehouden. Boeta werd dinsdag door Kongolese troepen heroverd. De woensdag met een Amerikaans vliegtuig in de Kongolese hoofdstad aangekomen vluchtelingen waren een Portugees, zijn zuster met haar twee kleine kinderen, een bejaard Noors zendelingenechtpaar, twee Griüken en een Zwitser. De Portugees vertel de, dat hij zondag in Boeta de te rechtstelling van eenendertig missio narissen had gezien. De rebellen hadden hun handen er. voeten op de rug gebonden, hen vervolgens dood geschoten en daarna in de rivier de Roebi, die door de stad stroomt, ge worpen, zo zei hij. Hij vertelde ver der, dat de vorige maanid in Bondo, 170 kilometer ten noorden van Boe ta, ruim tien blanken waren ver moord wegens beweerde spionage. NA 35 JAAR HAVELTE, 2-6. In de buurt schap Busselte in de Drentse gemeente Havelte vemd de be jaarde mevrouw G. Zandber gen-ten Oever bij het tuinie ren een gouden zegelring. Haar echtgenoot, de bijna 80-jarige heer J. Zandbergen, herkende de ring als het kleinood, dat hij ruim 35 jaar geleden had verloren. De ring zag er nog goed uit, alleen de steen was verdwenen. De huisgenoten hebben de ring naar een repa rateur gebracht en als de heer Zandbergen op 1 juli tachtig jaar wordt, zal hij de ring voor de tweede keer ten geschenke krijgen. heid van artikelen die rr.en tegen woordig in alle slagerijen vin Ut, al les keurig en overzichtelijk opge steld. Een goed zakenpand, dat op dit punt aan de ingang van het dorp veel klanten, zal trokken. Ongeveer 50 bloemstukken gaven •het geheel een feestelijke indruk en veel collega's en kennissen kwamen de familie de Jonge gelukwensen. Rusland vraagt bijeen komst Veiligheidsraad NEW YORK. 2-6. De Scwjet-unie heeft woensdag verzocht om een bij eenkomst van de veiligheidsraad op donderdag, ter behandeling van tie Dominicaanse kwestie. Het dringende verzoek van de Rus sen om een bijeenkomst heeft in V.N.-kringen verrassing gewekt, vooral nu de onderhandelingen over de vorming van een coalitieregering ,in de Domincaanse republiek lijken te zullen slagen. Ook enkele diplo maten van oost-Europese landen hebben te kennen gegeven, dat zij de Russische stap niet hadden ver dacht. V.S. wijzen Rus uit WASHINGTON, 2-6. De eerste se cretaris van de Russische ambassade in Washington, Stefan Kirsanov, is persona non grata verklaard wegens „activiteit, 'die onverenigbaar is met zijn diplomatieke status", zo heeft 'het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken woensdag bekend gemaakt. De precieze reden voor da stap werd niet opgegeven. Volgens gezaghebbende 'leringen betreft het hier eer. vergeldingsmaatregel naar aanleiding van de uitwijzing van de Amerikaanse diplomaat Norris D. Garnett, de vorige maand, door de Sowjet-Unie. LONDEN, 2-6. In d'e Londense on derwereld doet een hardnekkig ge rucht de ronde, inhoudend dat Char les Wilson, een der-voornaamste le den van de bende die de overval op de posttrein Londen-Glasgow heeft uitgevoerd, welke de bandieten een miljoenenbuit 'heeft opgeleverd, door rotgenoten is vermoord. Dit zou ge schied zijn door dezelfde misdadigers die het mogelijk hebben gemaakt, dat Wilson in augustus jl. uit de gevan genis in Birmingham, waarin hij was opgesloten, kon ontkomen. De bende zou hiervoor een bedrag van Vier honderdduizend gulden hebben over gehad. Wilson zou, volgens ditzelfde ge- rudht, de enige zijn die weet (of wist) waar het leeuwendeel van de buit, dat nog steeds niet is opgespoord, is verborgen. De Engelse politie jaagt dan ook al negen maanden hardnek kig achter ihem aan. Zolang Wilson n'iet dood of levend is gevonden, blijft de roofoverval op de posttrein de volle aandacht dezer politie hou den. Uitgelektgeheim LONDEN, 2-6. In Engeland is een eeuwenoud geheim uitgelektde Magna Charta, die de grondslag vormt voor de Britse grondwet is in feite nooit behoorlijk ondertekend. De toenmalige koning Jan kan er volgens de vooraanstamide jurist lord Denning zijn handtekening niet onder geplaatst hebben, ómdat hij niet kon schrijven. Hoewel de koning op veel prenten is afgebeeld tijdens de ondertekening van het document heeft hij het volgens Denning alleen gezegeld. Op 15 juni zal, hoe het ook zij, het 750-jarig bestaan van de Magna Charta worden gevierd. Eredoctoraat van Oxford voor Russische schrijfster LONDEN, 3-6. De 77-jarige Rus sische schrijfster Anna Andrejevna Achmatova is als gast van de Britse culturele raad in Londen aangeko men. Aan de universiteit van Oxford zal zij een eredoctoraat in ontvangst nemen. In de tijd van Stalin is haar werk afgekeurd wegens gebrek aan ideologische inhoud. Een van haar omstreden gedichten, „Requiem" ge heten, dat onder Stalin verboden werd, zal binnenkort in de Sowjet- unie worden uitgegeven. Het is al eerder gepubliceerd door Russische emigranten in Wèst-Duitsland en in een Brits blad is het in het Engels verschenen. Anna Andrejevna wordt in brede kring als de grootste Rus sische dichteres in leven beschouwd. De t.v.-reportage van <le Gemini-lancering HILVERSUM, 2-6. Naar het zich op dit moment laat aanzien, zal de rechtstreekse reportage via de com municatie-satelliet „Early Bird" van de lancering van de Amerikaanse tweemans capsule „Gemini Titan Four" vandaag (donderdag 3 juni niet van 13.30 tot 14.15 uur worden uitgezonden, zoals reeds werd aan gekondigd, doch van 14.30 tot 15.15 uur. Mocht de lancering door om standigheden wederom worden uit gesteld, dan blijft „Early Bird" voor dit doel beschikbaar tot 19.00 uur. Schrijver Richard Minne overleden BRUSSEL, 2-6. De Vlaamse letter- kuraciRichard Minne is op 73-ja rige leeftijd in St. Martens-Latem in België overleden. In 1944 verwierf hij de letterkun dige jjrijs w.n de provincie Antwer pen en in 1946 kreeg hij de driejaar lijkse staatsprijs voor het Neder lands proza. Hij schreef ondermeer „In den zoeten inval", „Heinel® Vos en zijn biograaf' en ..Wolfijzers en schiet geweren". Riohard Minne was mede-oprich- ter van het tijdschrift „Het Fon teintje". AMSTERDAM, 2-6. De herbouw van het Perzische dorpje Dcusadj dat cp 1 september bij een grote aardbeving geheel werd verwoest, heeft 843.000 gtd g.ekcst. De Europese werkgroep, waarvan Prinses Beatrix presidente is, heeft twee jaar geleden een actie voor de financiering van de herbouw ge voerd. waarvan nu de verantwoor ding gepubliceerd is. Europese vrij willigers hebben in samenwerking met dorpsbewoners en studenten van de universiteit van Teheran Dousadj in 1S63 herbouwd. De actie in Nederland bracht ruim zes ton op, uit het buitenland kwam bijna drie ten en de kosten van in zamelingsacties bedroegen ruim één ten. Unesco droeg destijds voor de school in Dousadj 36 mille bij. De tweede fase van het Dousadj- project startte in maart 1964 en het zal doorlopen tot ongeveer mei 1967. de'vrijwilligers, die deze maand naar Dousadj gaan, hebben hun training in Israël gekregen. Helmondse jongen nog steeds zoek HELMOND, 2-6. De politie heeft de 13-jarige Helmondse jongen Wil ly Verspaget, die sinds vrijdagavond wordt vermist, ook woensdag nog niet kunnen opsporen. Wel zijn ver scheidene tips binnengekomen, dat de jongen zou zijn gesignaleerd in Milheeze, Valkenswaard en Liesel. De politie acht déze tips vrij be trouwbaar, in tegenstelling tot vele andere die ook zijn nagetrokken. Re sultaat is echter nog niet bereikt. De politie, die het zoeken voortzet, hoopt op een „verse" tip. Dronken man rijdt zesjarig kind aan ROTTERDAM, 2-6. Een 6-jarig Rotterdammertje is op 'het trottoir van -de Herman Costerstraat aan gif-. reden dpor een personenauto, waar van de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde cn niet in het 'be zit was van een rijbewijs. Het jon getje liep een 'hersenschudding en ernstige buikwonden op. Operatief ingrijpen was noodzakelijk. Rotterdammers, die 'het ongeluk zagen gebeuren, hobben aanvanke lijk getracht de bestuurder, de 28- jarige 'kelner B. G. K. uit Waddinx- veen, vast te houden, De man wist echter te ontvluchten. De politie hield hem later aan in een café. De eerste zomerzegels DEN HAAG, 1-6. De plaatsvervan gend directeur-generaal van de P. T.T.. mr. J. J. Klaasesz heeft op het hoofdkantoor van de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer (A.N.V.V.) in tegen woordigheid van o.m. de staatssecre taris van economische zaken, drs. J. A. Bakker, de eerste vijf series zo merzegels verkocht aan de eerste burgers van vijf Nederlandse ge meenten, 'die typisdh-Nederlandse toeristensteden zijn: Medemblik, Staveren, Dordrecht, Thorn en Veere. Haarlemmermeer heeft 50.000 inwoners HOOFDDORP, 2-6. De gemeente Haarlemmermeer heeft woensdag de vijftigduizendste inwoner verwel komd. Het was Margretha Jacoba Vreeken, d'oohter van de 27-jarige 'b loomenkweker Hen Vreeken en de 25-jarige FranCina Vreeken-de Öroot uit Rijsenhout. Het heuglijk nieuws werd woens dagmiddag 'bekend gemaakt, toen loco-burgemeester A. v. d. Zwaard op kraamvisite ging en een spaar bank/boekje met f 250 erop overhan digde. Ook de Haarlemmermeerse middenstand 'liet zich niet onbetuigd en 'bood o.a. fruitmanden aan. ZIER1KZEE Geshagde Paardenmarkt De traditionele Ziierilczeese Paar denmarkt heeft woensdag weer heel wat publick op de been gebracht. Aan de voet van de Monstertoren, op de Balie, vend 's morgens een grolt* toeloop plaats van marktkooplieden, die over het algemeen 'kunnen te rugzien op een zakelijk goed geslaag- c.- dag. Er was veel publieke belang stelling en er werd goed gekocht. De kindaren amuseerden zich voor al cp het Havenplein waar de opge stelde attracties, o.a. een kinder draaimolen en' een hoog-rad, het des middags en in het begin van de avond flink druk hadden. Het weer was weer uitstekend en dus trokken er heel wat mensen naar Zierikzeo. De schooljeugd kreeg tussen de mid dag een half uurtje langer vrij, zodat het vooral tussen 12 cn 2 uur een drukte van belang was, waarvan o.a. de straatfotcgrafen een dankbaar ge bruik maakten. SIRJANSLAND IN MEMORIAM L. KLINK Heden (donderdag) -morgen is plotseling overleden de heer L. Klink ie Sirjansland, kantoorhouder van de P.T.T. in deze plaats. Nadat de heer Klink woensdag tijdens het uit voeren van de buitendienst zich al enkele malen onwel had gevoeld, werd bij zijn thuiskomst medische hulp ingeroepen. Hedenmorgen over leed de heer Klink aan een hartver lamming. Op 15 januari 1930 werd de heer Klink eerste stationshcuder der P.T. T. In IS38 werd hij hulpbesteller; in 1948 besteller en in löGO kantoor houder. Met de heer Klink is een man heengegaan, die zich voor Sirjans land buitengewone verdiensten heeft verworven. Hij heeft belangrijke dingen voor het dorp gedaan in oor logstijd en in de rampperiode. Voor al cok cp kerkelijk terrein was de heer Klink actief als kerkelijk ont vanger en ouderling. I-Iij had uitge breide bemoeiing met de nieuwbouw van de Ned. Hervormde Kerk na 1S53. Verder was hij leider van de zondagsschool en had hij namens Sirjansland zitting in de Gemeente lijke Sociale Dienst van Duiveland. De heer Klink heeft verder - in samenwerking met zijn echtgenote - belangrijk werk gedaan voor de Zie- rikzeesche Nieuwsbode. Reeds voor de oorlog was hij werkzaam voor ons blad en in de loop der jaren heeft hij de belangen van de krant op uit stekende wijze gediend. De collega's van de heer Klink verliezen in hem een prettig collega en ook het publiek zal deze trouwe P.T.T.-man zeer missen. De heer Klink was een actief, ge ïnteresseerd en vroom man, die zijn sporen heeft achtergelaten in de ge meenschap van Sirjansland, het dorp dat hij zo hartstochtelijk lief had. a De 48-jarige juffrouw Lil Pavey uit Lon'den 'heeft een schrijfmachine uitgevonden voor muziekschrift. Juf frouw Pavey die vijftien jaar aan 'haar uitvinding iheeft gewerkt, zei de machine ook 'geschikt voor ba'lletbe- wegingen te zullen maken. De strijd in Zuid-Vietnam SAIGON, 2-6. Zuidvietnamese ma riniers zetten 'die aohtervolging van 'de Vdetcon'geen'heden, die zich na de strijd bij Quang Nigai 'in de richting van de bergen hebben teruggetrok ken, nog steeds voort. In een Ame rikaans communiqué wordt gezegd dat deze troepen er edhter nog niet in zijn geslaagd de Vietcong in dat gebied te lokaliseren. Ook de bombardementen en 'be schietingen van dit gebied door meer dan honderd Amerikaanse en Zuidvietnamese bommenwerpers cn jachtvliegtuigen gaan door. De afge lopen nacht hebben deze toestellen ihun acties voortgezet. Ingezonden mededeling J Wegens omstandigheden GESLOTEN van vrijdagmiddag (4.00 uur) t/m 8 juni MOL Nieuwe Boogerdstraat Z SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zaterda'gmiddagcompetitie Ingelast voor zaterdag 5 juni: Kam pi oen scha p j u nioren compcti ti e Schouwen-Duiveland: Bruse Boys B I-WIK B I (half 3, terrein SKNWK te Nieuwericerk). HAAMSTEDE, 2-6. Hotcl-pen- sion „De Tcrenhceve" begon reeds vcrig jaar, na afloop van het gasten- seizoen, aan diverse vernieuwingen en uitbreidingen. Het complex, dat na van eigenaar te zijn verwisseld, cp 9 mei 1964 officieel werd geopend, heeft zich, nu deze vernieuwingen cn veranderingen praktisch klaar zijn, aangepast aan de eisen van het verwende publick en zo is de eetzaal vergroot dat hier nu 100 personen kunnen dineren. De vroeger aan de buitenzijde aanwezige toiletten zijn afgebroken cn in bet middengedeelte van het gebouw ondergebracht. Geheel nieuw is de bijna glazen 'gang, die een lo gische verbinding vormt tussen re creatiezaal, conversatiegedeelte en de eetzaal. Vroeger moest buitenom deze wandeling worden gemaakt. Een ingenieus lampenstelsel geeft de gang, vooral in de avonduren een heel apart effect. De keuken is eco nomisch met de modernste appara tuur ingericht. Voorts is in bet ge- ZIERIKZEE. 2-6. lit i Redt Kruis- kcspitoulschip „J. Henri Dur.ant" leg de woensdagmiddag urd vyf uur aan ia dt Nieuwe Ha ven, ter hoogte van i't Diogtrdslraat. ILft langzamerhand hier bekend gewor den schip had pa tiënten aan boord ft l'treeht. Als ge- t ruikt lijk heeft liet Rede Ivruis cp Sckouwen-Duiveland zich weer inspannen cm de patiën ten een prettige entvangst te Zlerlk- zce te bereiden. Opvallend was de grote publieke belangstelling voor het schip, dat als een grote witte mastodont het havenkwartier domineerde. Om half zes werd het stadspierement er bij gehaald om vrolijkt* wijsjes te spe len. In vel ornaat rukte cm 7.15 uur de Ken. Harmonie „Kunst en Eer" uit, die ten door de patiënten zeer gewaardterde serenade bracht. Aan boord hielpen leden van de R.K.-kolonne een handje bij de af was van de vaat cn bij andere taken. hele gebouw centrale verwarming aangelegd en dat betekent 'dat de „Torenboeve" voortaan ook in het winterseizoen geopend zal blijven. Nieuw is 'de zg. herenkamer, speci aal voor 'de mannelijke gasten. De slaapkamers zijn niet met nummers maar op originele wijze met vogel namen aangeduid. Een bijzonder aantrekkelijk onder deel vormt vendor de .grote sier- en bloementuin. Momenteel wordt bard gewerkt aan de voltooiing van een openluohtzwem'bad, een verwarmd bad van ongeveer 16 'bij 8 m-., en een diepte variërend Van 1,50 tot 0,70 meter, dus geschikt voor jong en oud. Het 'bad wordt toegerust met een zuiveringsinstallatie. De gérant, d'e 'heer A. Sdhenk, (hoopt dat 'het 'bad in juli klaar zal 'kunnen zijn. Gewijzigd is verder de ingang en de oprijlaan, 'het terras is vergroot. De uitvoerders waren: fa. Tiele- man. en fa. Lievense uit Nieuwer icerk, tech. bureau Soeters te Haam stede en N.V. Tamse te Goes (c.v.). Een verrassing apart vormde een geste van de afdeling Westerschou- wen, die zorgde voor aardig verpak te en met bloemetjes versierde pak ketjes, waarin enveloppen en post papier. Or.k gebak en snoep werden aangeboden. De Sorcptimistenclub bracht als geschenk voor de patiën ten boekjes prentbriefkaarten van Zicrikzee. Kolonneleden waren de patiënten behulpzaam bij het schrij ven van de prentbriefkaarten. De dagsluiting aan boord werd verzorgd door pastoor Van Deursen. Een met al een geslaagd bezoek van de ..Dunant" aan Zierikzee, waaraan de opvarenden zeker goede herinnerin gen zullen bewaren. Heden (donder- dag) -morgen rond 8 uur vertrok het hcspijaalschip weer, op „weg" naar Vlaardingen. Morgen (vrijdag) vindl te Utrecht de ontscheping plaats. leisje 13 cm korter gemaakt „Torenhoeve" te Haamstede belangrijk uitgebreid OSWESTRY, 2-6. De 20-jarigs Anne Rowston 'heoft woensdag een ziekenhuis is Oswestry in wcsl-En- •geland verlaten - achttien cm, kor ter dan zij er acht maanden geleden in was 'gekomen. Zij was aanvanke lijk twee meter lang en onderging vier operaties waarbij stukken bot boven en onder de knie werden ver wijderd. TOKIO, 2-6. Bij een mijnramp in zuid-Japan zijn minstens 24 mijn werkers om bet leven gekomen. Op een diepte van ruim 450 meter zitten nog 223 man ingesloten. De ramp, die werd veroorzaakt door een enorme explosie, deed zich voor in de Jamano-steenkolenrnijn te Foe- 'kceoka, op 'het eiland Kioesj'oe. Op het moment van de ontploffing be vonden zich 552 mijnwerkers onder gronds. Van ben zijn er tot dusver 277 ongedeerd aan de oppervlakte verschenen. Reddingsploegen hebben 28 'gewonden naar boven gebracht. SAN DOMINGO, 2-6. Generaal Imbert en 'kolonel Caamano zijn het eens geworden over een neutralise ring van bet nationale paleis in San Domingo. Dit is meegedeeld door dr. José Mora, de seoretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaan se Staten. Het paleis was bezet door sefl'daten van Imbert, die vandaaruit bet kamp van Caamano bestookten. Er is nu afgesproken, dat het ge bouw door Braziliaanse eenbeden van bet O.A.S.-leger zal worden om singeld. Vijfentwintig man van Im- 'bert mogen dn bet paleis blijven. Wetenschappelijk rheuina-onclerzoek DEN HAAG, 3-6. Het toestuur van de stichting „Het Nationaal Rheu- mafonds" beeft een bedrag van f 80.000 ter 'beschikking van de Lei ri se 'rheumatoliogi'Sdhe kliniek gesteld voor verbetering en uitbreiding van de mogelijkheden voor bet weten schappelijk rheuma-onrierzoek. In 1964 beeft de stichting reeds een electronen-microscoop ter waarde van f 150.000 aan de kliniek aange boden. Nederlandse astronoom zag zonsverduistering DEN HAAG, 2-6. Drs. P. de Groot, verbonden aan de sterren wacht in Utrecht, heeft succesvolle waarnemingen gedaan van de zons verduistering boven de Pacific. De heer De Groot deed deze waarne mingen vanuit een vliegtuig. Zijn apparatuur heeft voortreffelijk ge functioneerd. De Nederlandse orga nisatie voor zuiver wetenschappe lijk onderzoek heeft het mogelijk ge maakt dat de heer De Groot deze zoneclips heeft kunnen waarnemen. In het vliegtuig, waarin de heer De Groot zich bevend, werden ook door buitenlandse sterrenkundigen waar nemingen van de zonsvei'duistering gedaan. Meppelse garagehouders gaan samenwerken MEPPEL, 2-6. Dc elf bekende Bcvag-garagehcuders in' Meppel hebben besloten tot een vergaande vorm van samenwerking. Z\] hebben opgericht de N.V. Au to-com, waarin zij alle elf een gelijk aandeel zullen hebben. Eerste deel van de nieuwe N.V. is het stichten van een centrale auto wasplaats. Deze zal verrijzen op een terrein aan het Bleekerseiland, in het centrum van de ctad en worden voorzien van een snelwasinrichting. Verdere plannen zijn de aanschaf van een zware kraanwagen en ver schillende meel- en testapparaten, terwijl het ook in de bedoeling ligt in het gebouw een soort centrale servicepost in te richten, die dag en nacht en ook zondags open zal zijn. De N.V. is nog open voor garage houders uit de omgeving van Mep pel. Voorwaarde voor toelating tot aandeelhouders is echter, dat zij er kend Bovag-lid zijn. Ingezonden mededeling Geen centje pijn x als u WITTE KRUIS poeders meeneemt! Prijzen voor Nederlaiiflse films DEN HAAG, 2-6. Op bet festival documentaire en experimentele films dat te Montevideo in mei gehouden werd, veroverde de film „Portret van Frans Ha'ls" van Frans Dupont de grand prix. De eveneens ingezonden films „Hoofdkraan van Nederland" van Charles Brije en „Koken" van Jan Oorik werden op dit festival on- dei-scheiden met respectievelijk een speciale en een eervolle vermelding. Vissterfte door koolzaadbespuiting DEN HAAG, 2-6. Is het waar, dat in de polder Oostelijk Flevo land aanzienlijke visserfte is veroor zaakt door een bestrijdingsmiddel, waarmee koolzaad is bespoten? Dit heeft het tweede-kamerlid me vrouw Brautigam (PvdA) schrifte lijk gevraagd aan de minister van landbouw en visserij. In het beves tigend geval wil zij weten wat de minister denkt te doen, mede gelet op de bestrijdingsmiddelenwet, waarin ieder verplicht wordt ten aanzien van bestrijdingsmiddelen een zodanige zorgvuldigheid in acht te nemen, dat geen gevaar ontstaat, onder meer voor de mens of de die ren, welker instandhouding gewenst is. LONDEN, 2-6. De Britse pre mier Harcld Wilscn heeft een per- cp degene die de scheten had gelost sc-onlijk bercep gedaan op het Cam bodjaanse staatshoofd prins Noro dom Sihancek, het voorstel tot een internationale conferentie over de versterking van de neutraliteit van Cambodja te steunen, zo hebben re geringsambtenaren in Londen woensdag meegedeeld. Prins Sihanoek heeft daarop in middels al geantwoord. Wilsons boodschap en het antwoord van de Cambodjaanse leider zullen donder dag in Londen worden gepubliceerd. Internationaal overleg ever Cam bodja zcu dc mogelijkheid bieden tot ccst-west-besprekingen achter de schermen ever dc crisis hi Vietnam. Welingelichte kringen achten ech ter, hoewel prins Sihanoek enkele van zijn eerdere bezwaren tegen een dergelijke conferentie schijnt te heb ben laten vallen, de kans op een spoedige bijeenkomst nog gering. China bijvoorbeeld wil niet, dat de Zuidvietnamese regering aan het overleg deelneemt. Het staat erop. dat Zuid-Vietnam vertegenwoordigd wordt door het nationale bevrij dingsfront - de politieke vleugel van de Vietcong. De Sowjetunie probeert, naar men gelooft. China en Noord- Vietnam ertoe te bewegen aan de conferentie deel te nemen. n Chinese en Noordvietnamese lei ders zijn Woensdag in Peking bijeen geweest. Dit meldt hot persbureau „Nieuw China". DEN HAAG. Het particulier se cretariaat van II.M. dc koningin deelt mee, dat de koningin cn prins Ecrnhard cp giro 777 van het Nedcr- landsch Rccde Kruis een gift heb ben gestort voor hulp aan de slacht offers van dc ramp in Pakistan. Scheepvaart berichten Esso Den Haag, pass. 1-6 Ouessant naar Rotterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2