KAAS OM KAAS HOOFDSCHOTEL? VLEES! DE VIERDE DAG 't is weer tijd voor Idee! Voor ratiobouw (20 huizen) komt gemeente op derde plaats Da's brood op jonge kaas op oude kaas op brood ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 juni 1965 Nr. 19794 Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11,15 en 18.45 u.zo. 10.30 en 18.45 u Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 31-5. Op de jongste vergadering; van de gemeenteraad van Bruinisse, zijn neg verschillen de zaken aan de orde gekomen. De voorzitter deelde mede, dat - vol gens bericht van G.S. - geen hogere vergoeding in de kosten werdt toe gekend, voor het verplaatsen van de hijsmast van de fa. Maaskant. Door de vergadering werd er ech ter op gewezen, dat de heer L. Pad mos wel een groot bedrag ontving .voor het verplaatsen van een mast en vond de beslissing dus onbillijk. De voorzitter zegde toe een. en an der in Middelburg nog eens te be spreken. Verder kon 'd"e voorzitter medede len, dat als gevolg van een protest zijnerzijds, Bruinisse thans niet ais laatste, maar als derde gemeente is aangewezen voor het bouwen van 20 woningen in ratiobouw. De aan- nemingsscm is f 489.600, De heer M. Meerman te Ooster- land wil op Bruinisse een Bogaers- wening bouwen, maar verlangt tij delijke huisvesting. Hem is aangewe zen een pand aan de Oudestraat, voorheen bewoond door de familie Zondervan. Met zes maanden ver lengd is de vergunning van de heer H. Ckkerse om zijn onbewoonbaar verklaarde woning aan het Kerk plein te blijven bewonen. De heer de Beer, heeft ter plaatse een drukkerij gesticht, waarvoor hij een dure machine moest aanschaffen Daar bouw van een moderne be drijfsruimte voorhands bezwaarlijk is uit financieel oogpunt en het ge- meenTErrS=iuur toch het initiatief van de heer ae—wil steunen, werd het voorstel van b. en w. be sloten hem te verhuren een woning' in eigendom van de gemeente, aan de Kerkstraat ad f 1,per week. De heer Van de Velde opperde de mogelijkheid de heer De Beer aan een passende bedrijfsruimte te hel pen via de z.g. Industriepol. Beslo ten werd echter de ontwikkeling van het bedrijf van de heer De Beer eerst eens af te wachten. Te zijner tijd zal het dopr hem ais bedrijfs ruimte te betrekken pand toch moe ten worden afgebroken. Asfaltering pad De voorzitter zei dat voor het woonruimte probleem H. Schot-van der Doe, waarover in een vorige vergadering urenlang werd gediscu- sieerd, een oplossing in zicht is. De heer Schot heeft een woning gekocht. Wanneer de raad besluit de vrij komende woning van mevrouw Haech-Jumelet toe te wijzen aan de tegenwoordige huurder van. het pand aan de Dorpsweg, dat Schot wil gaan bewonen, dan is deze zaak geregeld. De raad besloot daartoe. Asfaltering van het pad naar de rioolwaterzuiveringsinrichting, zal f 6000,kosten. Dit is voor de enige gebruiker daarvan een ideale oplos sing. De uitvoering van dit karwei kan worden opgedragen aan de fa. v. d. Velde en Zoon. Het kan worden betaald uit de kapitaaldienst. Als men het bedrijf van de heer Van den Bos beschouwt, als indu strie wat het in zekere zin ook is, dan is deze uitgave zeker verant woord. De raad besloot tot uitkering Verwacht wordt dat er binnenkort schot komt in de plannen tol bouw van een bejaardentehuis. Eveneens zal door de fa. M. van de Velde worden uitgevoerd 100 m2 bestrating in de Lange Ring en de bestrating van de Kerkstraat. Nadat de raad in besloten zitting bijeen was geweest werd overgegaan tot benoeming van een hoofd der O.L. school. De heer B. de Haan, thans waarnemend hoofd en onder wijzer aan de' O.L. school kreeg 6 stemmen, (no. 1 der voordracht). No. 2 der voordracht, de heer M. J. Wis- „se. Jtreeg^J$lemZonder stemming werd besloten de heer J. J. Vierge ver. thans tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school, te benoemen in vaste dienst. De rondvraag Bij de rondvraag vond de heer C. Kik het onjuist, dat door - Rijkswa terstaat gebruik wordt gemaakt, van het verstrekken van gratis rattenver gif. door de gemeente. Dit ralten- vergif werdt beschikbaar gesteld ten dienste van de burgerij, niet voor overheidslichamen. Verder vond de heer C. Kik het onjuist, dat materi aal en mankracht door de gemeente is beschikbaar gesteld, voor het aan leggen van een andere tuin voor de Chr. Huishoudschool. De heer Hoogei'heide vroeg wat er straks in de Nieuwstraat komt in het gat dat is ontstaan, door het afbre ken van de boerderij Hogerwerf. De voorzitter meende dat er een show room zal komen. Verder heeft de heer Hoogerheide nog weinig resul taat gezien, van zijn vragen en op merkingen over de haven in een vo rige vergadering gedaan. Wat be treft het aanleggen van een aanleg plaats voor jachten, in de hoek bij het havendammetje, zonder de in en uitvaart le bemoeilijken. Ook de heer Koning was van mening dal hel niet kan. De heer Jumelet meende dat er na opening van de Grcvelingendam veel meer auto's over de Haring- vlictbrug kemen, dan was gepland en dat,betekent dat ook de exploitatie kosten minder werden. Hij drong er cp aan dal de gemeente in de per soon van burgemeester Van der Lin de zal pleiten voer vermindering van tolgelden. Burgemeester Van der Linde zei dat c reen redelijke kans is, dat de tolgelden in 1966 inderdaad zullen worden verlaagd. De heer Van de Velde wees erop. dat het torenuurwerk nog steeds loopt: hij drong aan, dat er meer aandacht zal worden besteed aan het schoonhouden van het dorp en vond dat het tijd wordt dat er wordt be gonnen mei verbetering, van de ijs baan. De heer Van 'de Velde drong er ten slotte op aan. dat een Jeugdraad zal worden ingesteld. De jeugd moet kunnen oordelen over het tegen woordig en over het toekomstig be- stuui van de gemeente in de toe komst. Het is voor de. huidige gemeente bestuurders belangrijk te weten hoe of wat de jeugd denkl,, over heden en toekomst wat de gemeente be treft. Wethouder van Gilst meende dat iedere kiesvereniging zijn jonge leden heeft. Deze kunnen dus via de kiesvereniging hun wensen en hun gedachten kenbaar maken. De voor zitter vond het een prachtig plan en ook de heer De Koning was er en thousiast voor, de heei -Jumelet liep er niet warm voor, omdat hij evenals wethouder Van Gilst van mening is. dat de mening van de jeugd, ook al wordt ze gegeven, toch niet wordt uitgevoerd. Hierna sluiting. Jan somid'e op, wat 'hij wist van de blonde mam en verzekerde voor de zoveelste maal, 'dat hij er ontzettend spijt van 'had en als hij alles vooruit 'geweten had. „Waarom deed' u het dan'' Had u geld nodig?" Jan haalde zijn söhouders op. „Och nodigik heb een beetje ruzie met thuis, omdat ik niet opschiet met leren. Ik studeer in Groningen nou ja, studeren.het duurt m'n vader te 'lang, ziet u?" A'klke keek Ihem begrijpend aan. „Dat 'kost teveel geld en nu. houdt uw vader zijn portemonnaie dicht, is het niet? Wat moest u daar in Leeu warden doen?" „Daar woont 'een zus van me, ge trouwd. Ik 'krijg wel 'eens wat van 'haar, als d'k op zwart zaad zit. Maar ditmaal ving ik ibot". „Dus die honderd gulden waren welkom". „Nu ja, mevrouw, omdat ik aan nam, dat het een grap was, en omdat hij sprak over een weddenschap vooruit, daar wilde ik wel aan mee doen. Vooral als er honderd gulden in 'het vooruitzicht gesteld werden". Atóke stond op. „I'k zal uw verhaal eens controleren, meneer van dei- Spoel. Geof me het adres van uw vader en van die getrouwde zuster in Leeuwarden. Als 'het klopt wat u me allemaal verteld 'hebt, zal ik mijn best voor u 'doen. toegrepen? Maal ais me wat op de mouw gespeld hebt, ziet u me nooit meer". „Mevrouw, ik 'heb u eerlijk alles verteld over deze affaire. I'k wou, dat ik er nooit aan begonnen was. Iedere keer, a'ls ik u aankijk, schaam ik me" Feuilleton door H. van Omme Akke 'klopte op ide deur, keek naai de jongen, die met zijn armen onder zijn hoofd op tafel leunde en liep toen nog even naar hem toe. „Sterk te, en a'ls het klopt, hoort u neg van me". Even later zei ze tot de agent: „I'k heb een vermoeden, maar ik moet eerst zekerheid hebben, voor ik daar over spreek. Doch ik ga .er meteen op af, zonder mankeren. In de loop van vandaag 'hoort u wol wat van me. Ennebehandel die van dei- Spoel een 'beetjeehbegrijpt u?" „Mevrouw, we zijn hier niet dn Amerika. In Bollega worden alle ar restanten 'behoorlijk behandeld", antwoordde de agent op afgemeten toon. Akke keek de man nog eens aan en antwoordde bij het weggaan: „Tussen .behoorlijk en menselijk is toch nog een klein verschil, agent". Op straat overlegde ze, hoe ze het snelst in Leeuwarden kon komen. Nu betreurde ze, geen auto gekocht te 'hebben en niet kon rijden. Met de trein duurde 'het te lang naar haar zin. dus liep ze hij de eerste de beste verhuurin'richting aan/vertelde, wat ze wilde en kreeg een wagen met chauffeur. Ze reed even langs huis. vertelde haar moeder, dat ze naar Leeuwarden moest, en niet wist, hoe laat ze weer thuis zou zijn. Ze nam wat extra geld mee en tegen tien uur reed ze Bollega uit, in snelle vaart naar Leeuwarden. Tegen Clven belde ze aan op 'het adres van de zuster van Van dei- Spoel. Akke werd 'door een knappe jonigevrouw, in wie ze terstond de zus herkende, binnen gelaten. Voor zichtig haar woorden kiezend, ver telde ze, wat er gebeurd was en zag het gezicht van de vrouw tegenover zich verbleken. Toen Akke alles zo sober mogelijk uit de doeken had •gedaan; huilde de ander. „Het spijt me voor u, mevrouw, maar' u begrijpt.... ik wilde zijn verhaal controleren. Het blijkt juist te zijn, dat merk ik wel". ..Weten ze het thuis al? In Heeren- veen?" Akke haalde haar schouders op. „Ik neem aan van wel, want onze politie is gisteravond al in het ver leden van uw broer gaan snuffelen. Maar maakt u zich niet zo overstuur, zoveel betekent het immers niet? Het was bedoeld als een grap. welis waar een vrij ongepaste grap. maar i'k neem terstond aan, dat hij de ernst van dit alles niet inzag. En in het geheel niet gerekend heeft op ingrijpen door vreemden. Met als gevolg, dat hij nu opgesloten zit". ..Vader overleeft dit niet, als hij het te weten komt", snikte de vrouw. „Kom, kom. 'het was toch geen echte aanranding. Toen ze 'bedaard was, vertelde ze over haar' jongste broer Jan. Dat hij altijd een beetje het zorgenkind was. tamelijk verwend, niet alleen door de ouders, ook door de andere broers en zusters, wat over het paard getild en in de eerste tijd van zijn studie veel te veel geld. „Mevrouw, ik heb ze thuis dikwijls gewaarschuwd..., nu zien ze het resultaat van altijd maar toegeven. Hij had aan 't werk gemoeten hip laats van studeren. Hij heeft er immers helemaal geen zin in? Hij is gek van radio en televisie, wil zelf een zaak beginnen en zo. Maar vader toeslist. dat 'hij moest en zou 'gaan studeren. Inplaats van hem in arremoede maar een zaak te laten beginnen. En wat nu? Misschien gaat hij wel voor maanden de ge vangenis in". (Wordt vervolgd) Schoniven-Duivelnndse Sportspiegel Burgh ging degradatieleed voorbij Zierikzee deelde de puntjes met RKFC Domburg in finale voor de bekercompetitie WIK B I kampioen in groep B X Burgh uog ongeslagen aan kop in SDKB-cumpetitie DOSKO werd eerste kampioen van dit seizoen t VOETBAL K.N.V.B. Ondanks de 5-4 nederlaag welke Burgh in haar laatste competitiewedstrijd tegen DIVO leed, zijn de degradatiezorgen voorbij. NVS stelde zich veilig via een 3-0 overwinning op Halsteren, terwijl ook RKFC uit de zorgen ge raakte door een 4-1 zege op De Schutters. Het nog al door invallers gehandicapte Zierikzee ging kans loos met 6-2 ten onder bij Oude Mo len. De beslissing voor de onderste plaats is nog steeds niet gevallen Ingezonden mededeling daar Nieuw Borgvliet met 4-0 van S.C. Gastel verloor, terwijl het zich moedig verdedigend Kruisland zon dagmiddag met 1-0 ten onder ging bif Vosmeer. Nieuw Borgvliet en Kruisland zullen nu in een beslis singswedstrijd moeten uitmaken wie van deze twee de KNVB gaat verla ten. In een wedstrijd welke weinig om het lijf had deelden Zierikzee en RKFC zondagmiddag op het sport park Bannink de puntjes broeder lijk. De kans dat wij volgend sei zoen weer een paar oude gezichten in de 4e klas G zullen terugzien is zeker niet uitgesloten daar VES na een éénjarig verblijf uit de 3e klas is gedegradeerd, terwijl Cluzona kampioen werd in de Brabantse Voetbalbond waardoor zij het a.s. seizoen weer naar de KNVB terug keert. Ingezonden mededeling S.C. Gastel 22 18 2 2 69-23 Zierikzee 22 14 3 5 69-41 Vosmeer 22 11 1 9 44-39 Halsteren 22 8 7 7 44-46 DIVO 22 7 7 8 32-35 De Schutters 22 7 7 8 42-48 Oude Molen 21 7 6 8 43-45 RKFC 21 7 5 9 32-37 NVS 22 5 7 10 42-48 Burgh 22 7 3 12 40-56 N w. Borgvliet 22 7 2 13 36-53 Kruisland 22 6 4 12 32-49 AFD. ZEELAND. ZONDAGVOET BAL. Voor de bekercompetitie tuis ten de Zierikzee-reserves, die vorig jaar beslag op de beker wisten te leggen, vorige week met 3-2 v. Kort- gene te winnen. Zondagmiddag wa ren zij in de halve finale op bezoek bij Domburg waar na de normale speeltijd de stand 2-2 gelijk was. In de hierna volgende verlenging slaag den geen van beite teams er in nog te scoren, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Domburg nam deze beter dan de Zierikzeeënaars, ivaardoor Domburg nu in de finale zal tdtko- men tegen Oostburg dat met 4-1 van Hansweertse Boys wist te winnen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas zorgde Kapelle voor een ver rassing door het bezoekende Wolf- aartsdijk met een 5-2 nederlaag naar huis te sturen waardoor Hoek kam pioen werd. JUNIOREN. In groep A VI legde Burgh A I, door een 7-0 overwinning op Wolf aartsdijk A I, beslag op de kampioenstitel icaarmee wij hen van harte feliciteren. In groep B X le verde de beslissingswedstrijd te Re- nesse tussen WIK B I en Burgh B I een bijzonder spannende strijd op welke zelfs na verlenging (1-1)' nog niet was beslist. Door de strafschop- pen beter te nemen dan Burgh werd WIK B I kampioen ten slotte, waar mee wij hen van harte- geluk wen sen. KORFBAL. Na de jongste resulta ten ziet het er weer naar uit dat Burgh met groot machtsvertoon in de le klas van de SDKB op de kam pioenstitel afgaat. Na woensdag avond met 8-2 van Delta te hebben gewonnen moest zaterdag SKNWK er in eigen omgeving met maar liefst 11-3 aan geloven. Brouwershaven slaagde er in Delta van de 2e plaats te verdringen door eerst met 8-4 van ZSC te winnen, waarna voor eigen publiek met 5-3 Delta aan de zege kar werd gebonden. WIK maakte in de afgelopen week ook goede zaken door eerst Zeemeeuwen met een 10-3 nederlaag naar huis te sturen wat werd gevolgd door een 2-1 zege op ZSC. Burgh II handhaafde zich in de middenmoot door het bezoekende Thor met 4-3 van het lijf te houden. Zeemeeuwen smaakte het genoegen haar eerste overwinning te boeken door Thor met een 1-0 nederlaag naar huis te sturen. Burgh 7 7 0 0 63-17 14 Brouwershaven 7 6 0 1 40-19 12 WIK 6 4 0 2 33-26 8 Delta 7 4 0 3 30-28 8 Burgh II 7 3 13 16-21 7 ZSC 7 3 0 4 29-29 6 SKNWK 7 1 2 4 20-37 4 Zeemeeuwen 7 115 17-39 3 Thor 6 0 0 6 12-43 0 In de 2e klas A hebben de WIK- reservps, die momenteel nog al een achterstand hebben in 't aantal ge speelde wedstrijden, met twee ver- liespunten de beste kansen. Te Kerkwerve moesten zij zich evenwel tot het uiterste inspannen om het bezoekende Brouwershaven II van het lijf te houden (3-2). Unitas zorg de voor een verrassing door te Nieu- werkerk met 4-1 van SKNWK II te winnen, terwijl NOAD te Dreischor revanche kon nemen tegen DES voor de te Sirjansland geleden nederlaag (2-1). NOAD 7 4 0 3 21-20 8 SKNWK II 6 3 12 19-19 7 DES 7 3 1 3 28-24 7 WIK II 4 3 0 1 12-10 6 Unitas 6 3 0 3 16-13 6 Brouwershaven II 7 2 0 5 14-22 4 In de 2e klas B gaan onze felicita ties uit naar DOSKO uit Noordwelle dat door een 6-1 overwinning op Ve- locitas de eerste kampioen van dit seizoen werd. ZSC II verwisselde weer van plaats met Renesse door voor eigen publiek met 7-3 aan het langste eind te trekken tegen Zee meeuwen II. DOSKO 7 7 0 0 47- 7 14 ZSC II 7 4 0 3 29-23 8 Renesse 6 3 0 2 15-16 6 Velocitas 6 1 0 5 7-26 2 Zeemeeuwen II 5 0 0 5 11-37 0 a De ministers van defensie van de NAVO-landen komen heden-maan dag in Parijs in geheime zitting bij een. Behalve over de toekomstige strategie zal van gedachten worden gewisseld over het vraagstuk om vol doende troepen en materieel te krij gen om een gemeenschappelijke te genstander af te schrikken. KERKNIEUWS Nieuwe bijbeluitgave LONDEN, 29-5. In Londen ver schijnt dezer dagen een rooms-ka- tholieke uitgave van de protestantse herziene standaardeditie van het Nieuwe Testament. De Vaticaanse congregatie van het Heilige Officie, die over de zuiver heid van geloof en zeden waakt, heeft haar goedkeuring aan deze uit gave gehecht. Theologen zien deze uitgave als een stap op weg naar een gemeenschappelijke bijbel voor alle christenen. Mgr. Igino Cardinale, apostolisch delegaat voor Groot-Brittannië, zegt in een voorwoord dat deze katholieke editie „ongetwijfeld ten zeerste zal bijdx-agen aan de bevordering van beter wederzijds begrip tussen allen die zich christenen noemen". De kabeltrekker J LONDEN, 29-5. Het gebeurde a in Londen. Technici van de te- a lefoondienst hadden al van al- i les geprobeerd om een kabel a door een tien meter lange buis a te peuteren, het lukte niet, tot- f a dat een van hen, na even ach- i ter zijn oor gekrabd, te hebben, a op 'n idee kwam. Hij ving een J a der ter plaatse talrijke muizen, i bond een trekdraad aan de i staart en joeg het diertje door f J de buis. Zijn maat ving het J aan de andere kant op, knipte I de draad door en gaf het dier- f a tje de vrijheid. Of de muis de a hierbij in de c.a.o. gestelde ver- f i goeding heeft ontvangen werd er niet bij gezegd. f Da's hele andere kaas Da's een sneetje Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 9