41/2°/operiaar Algemene Bank Nederland stijl MORGEN filterrokers ffiet ee SCHILDEREN (0- MET R1POUN STKEEKNIEUWS Van 1 juni a.s. af verhoogt de Algemene Bank Nederland de rente op spaardeposito's van 4% tot EcMiets^ neiQen cnSa^e tab3k Hoe zal het gaan na de regeringscrisis? Cursisten gastvrouwencursus te Ouwerkerk maakten excursie naar de Westhoek OUVVËRKEKK, 29-5. Als afslui- ting van de duur V.V.V. Ouwerkerk georganiseerde gastvrouwencursus hebben de deelneemsters aan deze cursus een excursie gemaakt naar enkele bedrijven in de Westhoek. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het kampeerbedryf ..De Rozen- hef' te Haamstede, waar de eigenaar de heer C. B. Blom, het gezelschap over het terrein rondleidde. Vol interesse werden de zomer huisjes bekeken en vele vragen kwa men naar voren t.a.v. inrichting, toe zicht, prijs en. bezetting, op welke vragen de heer Blom een voor alle dames bevredigend antwoord wist. Ook de kantine en de kampwinkel hadden de volle belangstelling van de dames, waarbij vooral de inrich ting van de kantine alle lof en be wondering oogstte. Hierna werd een bezoek gebracht aan „Westenschou- wen's Welvaren" waar de koffie werd genuttigd. Mevrouw v. d. Veen vertolkte hier de gevoelens van de deelneemsters door het bestuur van V.V.V. Ouwerkerk dank te brengen voor het organiseren van deze cur sus. Iedere deelneemster heeft met veel plezier de cursus gevolgd; er is veel geleerd en er heerste altyd een bui tengewone geanimeerde stemming. Ook deze middag was voor hen, be halve een leerrijke, een zeer pret tig uitstapje. De secretaris van V.V.V. Ouwer kerk dankte mevrouw v. d. Veen voor haar waarderende woorden. Hij hoopte dat deze cursus ook de door V.V.V. beoogde resultaten zal hebben t.w. het beschikbaar stellen van logiesruimten voor gasten. Voorts wees hij er wel op dat de cursus nooit zo'n succes gehad zou kunnen hebben zonder de buitenge- Ingezonden mededeling Voor 45 jaar.... HAAMSTEDE. Een drietal ere poorten sierden het dorp by gelegen heid. uan, het festival van de Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE. De motorclub West- Brabant-Zeeland maakte een club- tocht over Schouwen-Duiv eland. DRE1SCHOR. Het Groene Kruis heeft met ingang van 1 juni tot ver pleegster aangesteld zr. A. Kuiper te Rotterdam. BURGH. Als gevolg van het sprin gen van de ketel van de tramloco motief werd de machinist ernstig gewond. ZIERIKZEE. Reeds is het gebrek aan drinkwater zo groot, dat op kor te termijn zoet water van elders zal worden aangevoerd. ZIERIKZEE. Met de stoomboot „Maasnymph" arriveerden uit Rot terdam een groot aantal leden van de Vereniging tot Bescherming van Vo gels, die in hotel „Juliana" de jaar vergadering hielden. DREISCHOR. Alhier werd een voetbalclub opgericht (D.V.V.) met aanvankelijk 24 leden. ZIERIKZEE. De jaarvergadering van de Ned. Oudheidkundigen Bond zal op 30 juni in deze stad worden gehouden. NOORDWELLE. Ook in deze ge meente is een voetbalclub opgericht. Twee en twintig leden traden toe. ZIERIKZEE. De 70 jaar bestaande vereniging „Nut en Genoegen" werd opgeheven. wone medewerking van mevrouw Vis. waarvoor hij haar namens het V.V.V. bestuur grote dank bracht Putten uit 30-jarige ervaring Tot slot werd het pension van mevrouw v. d. Weele te Westen- schcuwen bezocht. Hier konden de dames haar hart ophalen om alle vragen met betrekking tot het hou den en verzorgen van pensiongas ten te spuien. Zij bleken hier bij een uitstek goed adres te zijn want mevrouw v. d. Weele, die een bijna 30-jarige ervaring heeft, wist op alle vragen een uitgebreid antwoord te geven, welk antwoord getoetst is aan haar jarenlange praktijk. Het was dan ook moeilijk voor de dames tij dig afscheid van mevrouw v. d. Wee le en haar zo goed verzorgd en inge richt pension te nemen. Zeer voldaan werd daarna de thuisreis aanvaard. Bij een verkeersongeluk in de omgeving van Londen zijn het afge lopen weekeinde een nicht van Nu- bar Gulbenkian, de erfgenaam van wijlen Calouste Gulbenkian (de olie miljonair „mr Five Percent") en haar dochter omgekomen. BRUINISSE Eerste Bogaerswoning Zon'der uiterlijk vertoon werd vo rige week te Bruinsisse de eerste zg. Bogaerswoning in gebruik genomen. Deze woning van Ihet type Manders werd betrokken door ihet eöhtpaar J. J. van de Velde-de Vin. HAAMSTEDE/BURGH Nieuwe winkels Heden (dinsdag)-middag opent burgemeester H. P. Everwijn de nieuwe zelfbedieningswinkel van de 'heer A. Kloet, aan de Ring te Burgh. Woensdagmiddag wordt te Haam stede - eveneens door de burgemees ter - de geheel nieuwe slagerij van de 'heer D. de Jonge op de 'hoek Noordstraat-Kloosterweg te Haam stede geopend. HAAMSTEDE Vogelwacht Schouwen-Duiveland De jaarvergadering van de Vogel wacht Schouwen-Duiveland zal ge houden worden op vrijdag 4 juni a.s. in de kantine van ihet bungalowbe- drijf „Rozenhof" te Haamstede. Op deze vergadering komen de jaarstuk ken aan de orde. Een verkiezing van nieuwe bestuursleden is nodig, we gens ihet overlijden van ihet ere-lid de 'heer J. Viiverberg en wegens het bedanken van de secretaris de 'heer N. H. Lysen. Het 'bestuur stelt voor te benoemen mevr. C. E. v. d. Salm- Doorninsk en 'de heren G. Kraijen- brink en W. Kristelijn. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanuit Creil. Gelost om 9 uur met n.o. wind. Aankomst 1ste duif 14.36. H. Merle 1, 5, 20; C. Kristalijn 2; A. Hagesteijn 3, 4, 8, 16, 17, 18; Fe- lc-us-Westenbrugge 6, 11, 12, 13. 22. 24; C. Berrevoets 7; A. Kaaijsteker 9; Jan v. Westenbrugge 10, 23; C. Hillebrand 14, 19; J. C. Wesdorp 15; Gebr. Krijger 21. 28; Saman-Snijders 25, 29; A. Ravia 26; J! P. Verwest 27. Woensdagavond van 18-18.30 in- korven voor Fondclub voor Moulins. Vrijdagavond van 18-18.30 uur in- korven voor Noyon. P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Neufvilles. Af stand plm. 124 km. Gelost 9.10 uur. Aankomst le duif 11.40, laatste prijs winnende duif 12.12 uur. P. Steketee 1, 3, 5, 8, 9, 16, 18; P. Zandijk 2, 19. 20; J. Bal 4. 21; C. Bal 6, 10, 11, 14, 17; A. de Koning 7. 15. 24, 25; A. IJzelenberg 12, 22; C. J. Bolle 13, 23. De Nederlandse ambassade in Brussel 'heeft maandagmiddag in een communiqué aangekondigd, dat ten einde de nagedachtenis van allen, die gesneuveld zijn bij de slagen van Quatre-Bras en Waterloo te eren, op 18 juni van Nederlandse zijde kran sen worden gelegd bij de desbetref fende monumenten in en nabij Wa terloo. Het Zuidslavische staatshoofd, maarschalk Tito, zal met zijn echt genote in de tweede helft van juni een officieel bezoek aan de Sowjet- Unie brengen, a'ldus het persbureau Tanjoeg. UTRECHT. De oud-zend ingspredi- kant van de Gereformeerde Kerken ds. H. van den Brink vertrekt begin volgend jaar met zijn vrouw naar Spanje voor de zielzorg van de daar woonachtige Nederlanders (ca. 1500- 2000). De Japanse eerste minister Sato 'heeft maandag, in antwoord op een vraag van een socialistische afge vaardigde, in de Rijksdag verklaard dat Japan thans met Frankrijk en de Sowjet-Un'ie overleg pleegt over de wijze waarop Noord-Vietnam ertoe kan worden overgehaald onderhan delingen te openen met de Verenigde Staten. Ingezonden mededeling ZES-ZES In Sydney vroeg een rechter aan een man die zes repen chocolade had ontvreemd, hoe veel gevangenisstraf hij dacht te krijgen. De man antwoord de „zes maanden". Hij kreeg ze. BRUSSEL, 31-5. De Belgische regeringscrisis is maandag de twee de week in gegaan zonder dat er enige aanduiding is in welke rich ting naar een oplossing zal worden gestreefd. Verwacht wordt trouwens, dat koning Boudewyn in de loop van deze week zal overgaan tot de aan wijzing van een informateur wiens taak het zal zijn het klimaat in de drie nationale partijen voor het deel. nemen in een nieuwe regering na te gaan. Een belangrijk punt is daarbij de mogelijkheid van een akkoord over de grondwetsherziening, die voor de verkiezingen door de katholieke en socialistische regeringspartijen was voorbereid, maar nu niet kan worden uitgevoerd omdat de B.S.P. en de C.V.P. samen na de liberale verkiezingsoverwinning niet meer over tweederde meerderheid in de kamer van volksvertegenwoordigers beschikken. De liberale partij wei gerde aan deze herziening mee te werken omdat zij tegen de voorge stelde regeling van de Vlaams-Waal se verhoudingen is. Ingezonden mededeling Over saldi op deze spaardeposito's kan alleen worden beschikt met een opzeggingstermijn van 3 maanden voor bedragen t/m f. 5.000,- en van 6 maanden voor bedragen boven f. 5.000,-. N.B. Rente op spaarboekjes en spaarrekeningen blijft 3'h tNedorlondsche Handel-Msotschappll Do Twentsche Bank) GFF IS geen ela0ge va«Pure'°i^er' Bovend*en voegd arom 7 i enken kleintjes ut(£C? het bin.nen4fm.ct België in de knoop Katholiek-liberaal? Het bestuur van de (liberale) Par tij voor Vrijheid en Vooruitgang heeft zich, evenmin als de twee an dere nationale partijen, nog niet over de aard van de te vormen re gering uitgesproken. In liberale kranten wordt echter steeds meer de vorming van een kabinet op brede basis, dus uitbreiding van de be staande rooms-rode coalitie met de liberalen, van de hand gewezen en wordt de voorkeur van een nieuw katholiek-liberaal kabinet steeds sterker. Van Vlaamse zijde in de C.V.P. wordt echter tegen een dergelijk ka binet, dat zou beschikken over 125 van de 212 kamerzetels, geageerd omdat men te ver gaande concessies vreest aan de liberale partij, die vooral in Brussel grote winst boek te onder de Frantalige kiezers. Over het deelnemen door de soci alistische partij aan een nieuwe re gering na de zwaarste verkiezings nederlaag in de jongste Belgische ge schiedenis zal een partijcongres zich moeten uitspreken. AMSTERDAM. In de rijksinrich ting voor jongens (het voormalige Lloyd-hotel) aan de oostelijke Han delskade in Amsterdam is de 25- jarige groepsleider F. W. Gressie door drie jongens ernstig mishan deld. De heer G. liep een hersen schudding op en brak vermoedelijk een jukbeen. DEN HAAG. De geallieerde luchtstrijdkrachten van centraal- Europa houden op 1 en 2 juni een luchtverdedigingsoefening. AMSTERDAM. Het jaarverslag van het Nederlands Bijbelgenoot schap vermeldt dat het Indonesisch Bijbelgenootschap (I.B.G.) met het in gebruik nemen van een eigen druk kerij spoedig kan gaan werken aan haar formidabele taak - „Het stillen van de Bijbelhonger onder het In donesische volk". AMSTERDAM. De Algemene Bank Nederland zal op korte termijn overgaan tot de afgifte van A.B.N. spaarbiljetten 1965-70 in coupures van nominaal f 100,Deze spaar bil jetten zullen verkrijgbaar zijn te gen betaling van f 100,per stuk. Deze afgifteprijs zal periodiek kun nen worden herzien. PARIJS. De Nederlandse minis ter van defensie, P. J. S. de Jong, heeft in Parijs een onderhoud ge had met zijn Amerikaanse ambtge noot McNamara. ZOUTKAMP. In Zoutkamp wordt op 7 juni weer vlaggetjesdag gehou den met o.a. hqt inhalen van de gar- nalenkoningin, speedboatraces, de monstratie waterskieën en demon straties met een automatisch op blaasbaar reddingsvlot en een zelf- bedienings-skitrekker. DELDEN. Het kerkgebouw van de Herv. Gemeente van Delden, da terend van voor 1200 en een van de oudste bedehuizen van Twente, zal ingrijpend worden gerestaureerd. Daarmee zal een bedrag van een half miljoen gemoeid zijn. DEN HAAG. In Den Haag is de 73-jarige A. H. J. van der Griend uit het raam op de tweede etage van zijn woning aan de Delfselaan ge vallen. De man was op slag dood. AMSTERDAM. Teneinde het 100- jarige bestaan van het Leger des Heils muzikale luister bij te zetten, zullen het muziekkorps van „Leo- poldville Central Hall" en een geheel uit vrouwelijke heilsoldaten bestaan de tamboerijnbrigade uit Australië een bezoek aan ons land brengen. APELDOORN. Op de met auto matische knipperlicht - installaties beveiligde overweg van de spoorlijn Apeldoorn-Zutphen in de Vosseweg te Apeldoorn is een vrachtauto, be stuurd door de heer A. Jongbloed (24) uit Uchelen (bij Apeldoorn) ge grepen door een uit de richting Zut- phen naderende „Blauwe Engel". De heer Jongbloed was op slag dood. De auto werd vernield. ROTTERDAM. In het havenzie kenhuis te Rotterdam is overleden de 61-jarige controleur M. Broersen. De man was ernstig gewond nadat hij tijdens werkzaamheden op het Nederlands schip „Alnitak" in de Lekhaven te Rotterdam een val van 8 meter in een ruim had gemaakt. ZWIJNDRECHT. Het tweejarige meisje Eleonore Mirjam Don kei liep in de Narcisstraat in Zwijndrecht onder een vrachtauto. De chauffeur had zijn wagen even gestopt om aan de moeder van het kind de wég te vragen. Toen hij zijn voertuig weer op gang bracht, werd het meisje door een van de wielen gegrepen. Het kind overleed ter plaatse. DEN HAAG. H.M. de koningin zal woensdag a.s. de Australische minister van immigratie, de heer H. F. Opperman, in paleis Soestdijk in audiëntie ontvangen. De leerlingen van de hoogste klassen der openbare lagere schoten te Kerk- werve en Zonnemaire, brachten gezamenlijk een heerlijke duinvakantie door in „De Koebel". Er werd volop genoten van de natuur en uiteraard kwam ook de bal er aan te pas. Bij elkaar was het „heel fijn". (Foto: Ziieriik'Zeesohe Nieuwsbode). Grote pech voor geleerden bij zonsverduistering WELLINGTON, 31-5. Astrono men uit zes landen die met een kost bare uitrusting naar het Alol Ma- nuae in Cook-archipel waren geko men om een totale zonsverduiste ring te bestuderen, hebben de pech van hun leven gehad. Kort voordat de verduistering be gon kwamen wolken opzetten die elke waarneming onmogelijk maak te. Een half uur na de eclips was de hemel weer wolkeloos. De tegen slag trof geleerden uit de Sowj et- unie, de Verenigde Staten, Japan, Engeland, Australië en Nieuw-Zee- land, die beschikten over apparaten ter waarde van tien miljoen gulden. Elders in het gebied waar de zons verduistering te zien was - in het TEHERAN. Negen mensen kwa men om en 27 werden gewond toen ten zuidwesten van de Perzische hoofdstad Teheran een autobus over de kop sloeg. DEN HAAG. Het militair sanato rium in Amersfoort zal in de nabije toekomst worden opgeheven. De pa- tienten zullen worden ondergebracht in burger-sanatoria. De gevolgen die de opheffing heeft voor burger- en militair personeel zullen zo goed mo gelijk geregeld worden. De gebouwen krijgen een andere militaire be stemming. Geen herdenking slag bij Waterloo BRUSSEL, 31-5. De slag l>(j Wa terloo, die ten koste van 60.000 ge sneuvelden op 18 juni 1815 eindigde in de definitieve nederlaag van Na poleon, zal niet op grootse wijze wor den herdacht. De Belgische regering heeft er bij de landen, die aan de herdenking van deze Franse nederlaag 150 jaar geleden deelnemen, op aangedrongen zich te beperken. Aanleiding is on dermeer een door de Franse bond genoot van vandaag uitgedrukte wens. Vooral Engeland had voorbereidin gen getroffen voor een luisterrijke herdenking van de slag bij Waterloo Britse, Nederlandse en Belgische troepen zouden daaraan deelnemen. Dit gaat echter niet door. Van Ne derlandse zijde wordt de herdenking beperkt tot een kranslegging. Dit geldt ook voor Engeland. zuidelijke deel van de Stille Oceaan - hadden geleerden meer succes. In het noordelijke deel van Nieuw-Zee- land konden Amerikaanse astrono men het verschijnsel dat drie minu ten en 43 seconden duurde, goed be studeren. Zij gebruikten raketten om de elektronendichtheid in de ionos- feer te onderzoeken. Dertig geleerden uit Nederland. Italië, Zwitserland, België en de Verenigde Staten volgden de eclips in een straalvliegtuig dat gebruikt werd als vliegend laboraturium. Men sprak van een volledig succes. Vreugdevuur van boeken in Pontianak (Borneo) DJAKARTA, 31-5. De gouver neur van West-Borneo heeft op 20 mei in Pontianak een vreugdevuur van Amerikaanse boeken en tijd schriften ontstoken ter gelegenheid van de „nationale dag van heront- waken". De boeken waren verspreid door de Amerikaanse voorlichtingsdienst in Indonesië, die twee maanden ge leden als gevolg van anti-Ameri kaanse demonstraties zijn kantoren sloot. Er werden ook boeken van beken de Indonesische auteurs verbrand, die het land zijn uitgevlucht of uit de gratie geraakt vanwege hun pro paganda voor universeel humanisme. Trieste stijfhoofdigheid V.4WLALLA (Nero York), 3J-5 Henry Drescher, een 59-jarige Amerikaanse pelsjager, is in een ziekenhuis in Vallalla, in de staat New York, overleden na een hongerstaking van drie en-twintig dagen legen een boete van vijf dollar. Hij meende ten onrechte bekeurd te zijn voor een defect aan de remlichten van zijn vracht auto, weigerde te betalen, wil de aan het eind van zijn straf tijd zijn cel niet verlaten, ivees vervolgens alle voedsel af, weigerde een huis in de om geving van de gevangenis te verlaten, werd opnieuw gear resteerd, ditmaal wegens ver storing van de openbare orde, weigerde nog steeds te eten. werd naar een ziekenhuis ge bracht ivaar hij tenslotte stierf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6