ONDANKS DE REGEN GESLAAGD ATLETIEKEVENEMENT STREEKNIEUWS fizz$ÈT\ (ni3t33\ Rijke reder op zijn landgoed vermoord Ferwerda: Actueel werk in „De Speelman" Meer ilun 200 atlete» en atletes kwamen naar Zierikzee ZIERIKZEE, 28-5. Even als twee jaar geleden heeft het de atletiek vereniging „Delta-Spurt" niet mee gezeten met het weer bij de door haar georganiseerde atletiekwed strijden cp het sportpark „Bannink". Van de zijde der deelnemers(sters) bestond er voor deze wedstrijden bij- zender grote belangstelling. Niet minder dan ruim 200 atleten en at letes waren van heinde en verre ge komen cm onderling hun krachten, te meten. Door de voortdurend neer stromende regen was de baan bij zonder week gewerden, waardoor het maken van goede tijden een on mogelijke opgaaf was. Dit nam evenwel niet weg dat er met volle overgave werd gestreden door de deelnemers om op één van de ereplaatsen beslag te kunnen leg gen. Op de doorweekte baan wer den dan cok een aantal spannende duels uitgevochten, waarbij de be slissing pas op de meet viel. Voor een bijzondere zware taak op deze dag stonden ook de starters, tijdop nemers en de juryleden die onder ongunstige omstandigheden zich van hun taak moesten kwijten. De orga nisatoren verdienden wel een bij zonder woord van waardering voor de wijze waarop zij er desondanks in zijn geslaagd het programma in een vlot tempo af te werken. Jor.gens B, speer 1. J. de Lcoff, A.V'56, 37,28 m. Meisjes D verspringen: 1. J. v. d. Voorde, Mar., 3,77 m., 2. Joke Douw, D.S.. 3,63 m. Jongens D, verspringen: 1. H. de Vos, HAV, 3,87 m. Dames, speer 1. J v. d. Giessen. Slie, 26,65 m., 2. J. Schot, D.S., 25,84 m. Heren, kegel: 1. Verstelle, S.S., 9,85 m. Meisjes C, verspringen: I. N. Free, Dio, 4,56 m. Meisjes B. 80 m. 1. Moerman, Mar., 10,8 sec., 2. Mout- haan, D.S., 11,00 sec. Meisjes C, 60 ra. 1. N. Free, Dio, 8,6 sec., 2. Sies, D.S., 8,6 sec. Jongens D, 60 m. 1. Geldhof, Mar., 9,00 sec. Jongens B, 100 m. 1. J. van Oosten, AV '56, 11,9 sec. Verspringen meisjes A: I. J. Stoutjesdijk, D.S., 4,97 m., 2. J. Verwest, D.S., 4,69 m. Dames, discus: 1. E. Goedhart-Schot, D.S., 39,44 m., 2. J. v. d. Giessen, Slie, 35,70 m. Jcngens A, kogel: 1. L. Dierick, HAV, 16,68 m. Jcngens A, 100 m.: 1. A. de Jonge, Dio, 11,6 sec. Meisjes C, verspringen: 1. J. Rombouts, Dio, 4,07 m., 2. M. Hogerheide, D.S., 4,02 m. Meisjes A, kogel: 1. J. Verwest, D.S., 10,08 m. Meisjes B, hoog: 1. J. Mcuthaan, D.S., 1,36 m. Meisjes C, hoog: 1. A. van Nieuwersteeg, Mar., 1,35 m., 2. M. Sies, D.S., 1,25 m. Jc ngens C, 600 m.. 1. de Weduwe, HAV, 1,472 sec., 2. H. Huneman, D.S., 1,498 sec. Schclierenwedstrüden: Jcngens, jaarklasse '51-'52, verspringen: I. René van Dijke, 3,89 m. Jongens, jaarklasse '53-'54: 1. Bart v. d. Berg, 4,05 m., 2. Itsend Bakker, 3,98 m. ZIERIKZEE Bewoners rusthuis ..Irene" bezochten Flakkee Met bestuur en personeel maakten de bewoners van het rusthuis „Ire ne" woensdagmiddag het jaarlijks uitstapje. Daar de meesten van de be woners nog ncoit op Flakkee waren geweest, ging dit keer de reis naar onze nieuwe buren. Allereerst ech ter ging de tccht naar de „Hoek van Ouwerkerk" om eens van dat punt een blik te werpen op de in aanbouw zijnde brug over de Oostcr-Schelde. Het weer was gelukkig goed en het zicht redelijk zodat de brug voor het gezelschap duidelijk te zien was. Vclop genoten allen van dit machti ge bouwwerk over de brede water vlakte. Verder ging de reis weer. Nu naar de nieuwe dam. Eenzaam en verlaten staan er nog de stalen masten met de gondels. Zij hebben hun werk gedaan. Nu was men druk bezig met de aanleg van wegen en bedijkingen. Op Flakkee aangeko men reed de bus (van de Fa. Van Oeveren) langs de grote weg naar Middelharnis, waar na eerst nog wat rond gereden te hebben, halt werd gehouden voor hotel „Jacobi", gele gen aan de oude aanlegplaats van de boot voor Rotterdam. Na de thee werd de tocht voortgezet naar het Havenhoofd bij Stellendam om van daar uit de in aanbouw zijnde Delta werken te bekijken. De laatste etap pe van dit reisje ging naar Ouddorp, waar in hotel „Duinzicht" het gezel schap goed gevulde tafels gereed vond staan. De heer A. Vermaat. voorzitter van het bestuur, sprak hier hartelijke woorden tot de inwo ners van het rusthuis en het perso neel. De krasse heer T. Schipper be dankte het bestuur namens de inwo ners voor het aangeboden reisje. Met de heer V. d. Werf aan het stuur KERKNIEUWS Vrouw promoveert in de theologie NIJMEGEN, 27-5. Bij de theologi- sdhe faculteit van de 'katholieke uni versiteit te Nijmegen is voor de eer ste maal een vrouw gepromoveerd tot doctor in de theologie. Mej. drs. O. J. R. Sdhwarz verdedigde 'hier voor een proefschrift dat als titel droeg: „Der erste Teil dei* Damas- kusschrift und das Alte Testament". Haar promotor was prof. mag. dr. J. P. M. van der Ploeg o.p. Mejuffrouw Schwarz za'l waarsdhijnlij'k theologie gaan doceren in Duitsland. Het Damaskusddkument, zo ge noemd omdat de naam Damaskus een rol daarin speelt, werd in 1886 ont- ddkt door Solomon Schechter. In 1910 publiceerde ihij twee middel eeuwse manuscripten. Tot nu toe entbrak een aparte studie over het Damaskusgesohrift uitihet Oude Tes tament. Ingezonden mededeling Goed humeur Natuurzuivere King houdt u fit en fris. En deze eigenschap pen weerspiegelen zich door gaans ineen goed humeur (kost baar bezit!). Nu en dan een King is het beste dagelijkse middel i ter opwekking en werd na het nuttigen van de maal tijd de thuisreis aanvaard en arri veerde het gezelschap na een ge slaagde dag weer behouden in Zie- rikzee. Drama in Düsseldorf In Düsseldorf heeft een va?d'er, die uit de ouderlijke madht was ontzet, zijn twee zoontjes van: acht en drie jaar doodgesdhoten en twee politie mannen en zichzelf met pistoolscho ten zwaar gewond. Toen de politie mannen met een deurwaarder de woning wilden ingaan werden zij neergeschoten. De deurwaarder werd niet geraakt en vroeg om politiever- sterking. Voor de inzittenden van een gealarmeerde politiewagen ech ter 'de woning konden binnendringen sdhoot de man zijn beide kind'eren dood en verwondde zichzelf levens gevaarlijk. Zestien maanden dienstplicht in Frankrijk PARIJS, 27-5. De Franse Natio- nale Vergadering heeft woensdag met 273 tegen 185 stemmen, bjj 17 onthoudingen, de nieuwe dienst plichtwet goedgekeurd. De Gaullis ten en Onafhankeljjken stemden voor, terwjjl de communisten, socia listen, radicaal-socialisten en chris ten-democraten tegen waren. In de nieuwe wet wordt bepaald, dat Fransen van hun 18e tot hun 50ste jaar dienstplichtig zijn. De diensttijd wordt van 18 tot 16 maan den verminderd. Hierbij zal er naar woi'den gestreefd de dienstplichtigen in feite reeds na 15 maanden met groot verlof te zenden. Vrijstellingen worden verleend aan dienstplichtige technici, die bijdragen aan de ont wikkeling van Franse overzeese ge bieden. Europa en de NAVO DEN HAAG, 26-5. De tweedaagse discussies in 'Den Haag over Europa en de toekomst van het Atlantisch bondgenootschap dde werden geor ganiseerd door het Nederlandsche Genootschap voor Internationale Za ken en het Instituut voor Strategi sche Studiën te Londen, zijn zeer nuttig geweest. De voorzitter van het genootschap, de beer D. J. von Bal- lusedk, en de directeur van het Lon- d'ense instituut jd'e beer A. Buohan, zeiden dit woensdagmiddag na de laatste besloten werkbijeenkomst van dit dinsdagochtend door Z.K.H. Prins Bernhard geopende colloquium De ongeveer veertig deelnemers ga ven op openhartige wijze hun visie op de behandelde vraagstukken. De prins gaf van zijn belangstel ling 'blijk door dinsdagmiddag te blij ven en woensdagochtend terug te komen. verkwikking (en zo'n weinig kostbare gewoonte!) SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Vierde klas G: Buigb-DIVO 4-5; Ouda Molen-Zierikzee 6-2; S.C. Gas- tel-Nw. Borgvliet 4-0; RKFC-De Schutters 4-1; HaJsteren-NVS 0-3. KORFBAL S.D.K.B. Ie klas: Burgh-Delta 8-2; WIK- Zesmeeuwen 10-3; ZSC-Brouwersha- ven 4-8; Burgh-Thor 4-2. I'UZZEL-RUBRIEK In verband met bet uitvallen van de donderdagkrant (Hemelvaartsdag) is in dit nummer de wekelijkse puz zel vervallen. De puzzel rubriek zal, gelijktijdig met de prijswinnaars, ge plaatst worden in bet nummer van maandag a.s. Meisjes scholieren: 1. Willy Verkaart, 3,49 m., 2. Lydie Kosters, 3,43 m. Jongens, jaarklasse '53-'54, 60 meter: le serie: 1. Bart v. d. Berg, 9.3 sec., 2. Itsend Bakker, 9,3 sec. Meisjes, scholieren: 1. Lydie Kosters, 9,2 sec., 2. Jantie Koevoets, 10,0 sec. Jongens,-jaarklasse '51-'52: l. René van Dijke, 9,2 sec. ZIERIKZEE Concert „Instrumentale" Op woensdag 2 juni a.s. komt de Vereniging voor Instrumentale Mu ziek te Middelburg naar Zierikzee voor 'het geven van een symfonie concert in de Concertzaal. Op het programma staan werken van Mo zart, Toebosch en Bizet. Het orkest staat onder leiding van dirigent Jan Out. Solisten zijn Koos Verheul (fluit) en Hans Jörge Emge (harp). SEROOSKERKE Openstelling wegvak Het wegdek-gelegen tussen Mori- aanshoofd en Serooakerke, hetwelk momenteel wegens herstelwerk zaamheden voor alle verkeer, met uitzondering van rijwielen is geslo ten verklaard, za/1 vermoedelijk e.'nd juni weer voor alle verkeer kunnen worden opgesteld. Het te verbeteren weggedeelte (1280 meter) wordt op gehoogd en .vernieuwd. De 'herstel werkzaamheden zijn momenteel reeds tot.over de helft gevorderd. BROUWERSHAVEN Schouv/se trip bejaarden Deze week maakten de bejaarden van Brouwershaven hun jaarlijkse rondrit door Schouwen per I'. T.M.- bus. Des middags twee uur werd met een 60-tal personen gestart en via SCharendij'ke ging het op Renesse aan. In Burgh aangekomen werd de thee gebruikt in 'hotel Bakker, wat de bejaarden zich bijzonder lieten smaken. Vervolgens reed men naar WestensChouwen om vandaar via Meeldijk, Burghslui's en Zierikzee in Dreischor te belanden, waar de ge restaureerde 'kenk werd bezichtigd. In botel „De drie schapen" stond de koffie al te wachten en werd tevens getracteerd door het echtpaar v. d. Wielen-Smalbeer, dat vorige wee'k 45 jaar was getx*ouwd. Terug in Bx'ouwershaven spx*a)k mevr. Clarisse -Klaasse een woord van dank tot de chauffeur de beer Glex*um, die voor treffelijk de reis bad volbracht. Zo als bekend gaat de grote reis" der bejaarden ditmaal naar 'het 'buürt- sohiereiland Goeree-Ovex*fla'kkee." WESTERSCHOUWEN Texel bezocht Haamstede Een groep Texelaars waaronder het voltallige gemeentebestuur van Den Burg onder leiding van burge meester C. ide Koning, bezocht een dezer dagen bet'Deltagebied. Dit ge meentebestuur organiseert elk j aan een -dergelijke trip. Het gezelschap, waarbij ook 'de dames aanwezig wa ren werd op 'het gemeentebuis te Haamstede 'door burgemeester Ever wijn ontvangen. Ook de beide wet houders ,de -heren v. d. Klooster en v. Wavei-en waren bierbij aanwezig. Beide burgemeesters vertelden iets over -hun gebied waarbij natuurlijk de recreatie hoofdzaak was. Tot slot nodigde burgemeester de Koning zijn Haamsteeds collega's uit voor de luncih die in Grand Hotel „Witte van Haemstede" werd genuttigd. Na af loop vertrokken de Texelaren naar Breskens waar 'overnacht zou wor den. HAAMSTEDE/BURGH Auto-rally op 1 juni De door V.V.V. Burgh-Haamstede georganiseerde auto-rally voor in woners van WestersChouwcn, die vo rige week uitgesteld moest worden, is nu vastgesteld op 1 juni. Garage Dijkman neemt de inschrijvingen reeds op, doch vanaf één uur voor de start bij het gemeentebuis te Haamstede is dit ook mogelijk. BURGH Excursie naar Amsterdam Een dezer dagen organiseerde de beer Th. Wessöls uit Burgh met een groot aantal 'bezoekers van zijn cafe taria „De Wiesfhoek" een excursie naar 'de „Am9tel" bierbouwerijen in Amsterdam. Al vroeg in de morgen werd1 vertrokken en na aankomst in Rotterdam werd hier de koffie ge nuttigd. Bij aankomst in Amster dam werden zij toegesproken door een directielid waarna een rondgang door bet gebouw wend gemaakt, ge volgd door een iunoh. Tevens was er na afloop gelegenheid om te winke len In Amsterdam waarvan een gre tig gebruik werd gemaakt. Op de thuisreis werd 'in Rotterdam gedi neerd, waarna de thuisreis werd aan vaard. BURGHSLUIS Reddingsboot haalde vissers van boot De reddingsboot „President Jan Leis" werd gewaarschuwd voor do Visboot „Harpoen" uit Burghsluis, die bij aangaand water in „De Pijp" tussen Schouwen en Noord-Beveland was vastgelopen. De boot had 23 werphengelaars uit Rotterdam aan boord. De „Jan Leis" bi-aoht onder schipper C. Schot alle Rotterdam mers aan wal. Daar „De Harpoen" inmiddels al ongeveer 100 meter droog lag, moest van de vlet gebruik gemaakt worden. De „Jan Leis" werd gealarmeerd door een olieboot je dat daar eveneens met bengelaars in 'de buurt lag. Gevaar voor de op varenden beeft geen ogenblik be staan. DUIVELAND Burgemeester A. A. van Eeten lid Eerste Kamer) Tot lid van de Eerste Kamer is btnttmd verklaard de heer A. A. van Eeten, burgemeester der ge meente Duiveland. De heer van Ee ten heeft, 2o vernemen wjj, de aan vaarding der benoeming in overwe ging, maar nog geen beslissing ge- nomen. OOSTERLAND Collecte „Het Hoogeland" De opbrengst van de huis aan huis-collecte ten bate van de stich ting „Het Hoogeland" te Beekbeigen heeft opgebi-aeht de mooie som van f 141,10. Onder leiding van mevr. C. Bolle-van Dijke collecteerden de da mes Riet Boogert, Tormie Capelle en Lenie van der Werf. Een woox-d van dank aan alle medewerkers en aan de milde gevers(steu-s) is «wel op zijn plaats. BRUINISSE Begrafenis J. v. d .Panne Te Bniinisse ha'd dinsdagmiddag 25 mei de begrafenis plaats van de 'heer J. van der Panne, in leven ouderling van de Ger. Gemeente te Bruinisse. De ï-ouwdienst in 'de kerk van ;de Ger. Gemeente wex-d geleid door de heer J. Pannökoek, student met preekbevoegdheid aan de theo logische school te Gouda, voorheen te Ziei-ikzee. De heer Pannekoek be paalde de vele aanwezigen bij Lukas 16 20-32 (De rijke man en de arme Lazarus). Zowel bij de rouwdienst als op de begraafplaats was de be langstelling zeer groot. Ook velen uit andere plaatsen liepen in de stoet mee. O.m. wai'en aanwezig afgevaai- digden van verschillende 'keiken uit plaatsen 'buiten Bruinisse. De lij'k- dienaax-, 'de heer W. van der Have, spx-ak - namens 'de familie - een dankwoord1, inzonderheid tot de be ren Wölfensperger, Verkamman en J. Bal-Kriger. Internationale hengelwedstrijd De bengelvereniging „Het Zijpe" te Bruinisse organiseert zaterdag een grote internationale 'hengelwedstrijd langs de Gorevelmgen. Hierbij zijn fraaie prijzen te winnen, de hoofd- pi-ijs is een centrifuge. Bij voi-Jge wedstrijden op zaterdagmiddagen langs de Gx-evelingendijk werd altijd behooidijk gevangen. Vissersman gewond Bij het vissen op thoge mossel zand banken op 'het Gi-ondnger Wad, moet door collega's dikwijls hulp worden geboden om een ander vaartuig los te trekken, als men aan de grond vaart in zijn ijver om zoveel moge lijk mosselzaad te bemachtigen. Bij één zo'n staaltje van burenhulp kreeg de 19-jarige opvarende Hans de Waal, op de Bru 90, die omhoog was gevax-en een los schietende staal draad tegen een zijner benen. Hij werd naar Holwexid vervoex-d waar geneeskundige hulp wex-d verleend en waar men overwoog hem naar een ziekenhuis over te brengen. Dit 'bleek gelukkig niet strikt noodzake lijk; de getroffene wordt nu thuis verpleegd. Jeugd deed verkeersexamen Te Bruinisse werd door het perso neel van de groep Bruinisse van de rijkspolitie bet verkeersexamen voor de schooljeugd afgenomen. Daarvoor was een parcours uitgezet in plan- West, dat door de kinderen moest worden gereden. Van de openbare - sChool namen deel 19 leerlingen, waarvan er 4 werden afgewezen, van de ohr. school namen deel 17 leer lingen, waarvan er 2 weiden afge wezen. De namen van de geslaagden zijn: O.l.-sChool: Elizabeth Bal, Janna M. van den Berg, Rudi Capelle, Fran- oisca Car eisen, Job van Donge, Riet' Doi-st, Corrie de Graaff, Ina de Jon ge, J-ohan M. Jumelet, Ina P. Kik, Jan de Koning, Tbea Krijger, Paula van Poperdng, Ineke van der Weele en Carl'a de Zeeuw. Ohr. sdhool: Eline Banninga, Teun Blemoiid, Neilie van den Bos, Henk van Buuren, Rees Gil jam, Koos van GiHst, Ab. Jumelet, Joke Kik, Lies Verwijs, Saartje Vei-wijs, Wiily Ver wijs, Janme 'de Waal, Ina Willemse, Kees Willemse en Rens IJzelenberg. Met lof slaagde Ab Jumelet, die 'het presteerde zowel ;in zijn sohrif- telij'k als in zijn praktisch examen nu'l fouten te maken. Op hem volgt Elizabeth Bal, die in 'haar schriftelijk werk 1 fout maakte; dit deden ook Kees Gi'ljam en Jammie de Waal. Zestien 'leerlingen reden het prak tisch gedeelte foutloos. TERSCHUUR, 27-5. Het 3-jarige jongetje Siebe Borren uit Ede is vanmiddag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het jongetje rukte zich los uit de hand van zijn zusje toen zij, met hun ouders, bij de rijksweg 29 nabij de buurtschap Terschuur stonden te wachten tot ze konden oversteken. Hij werd aange reden door een personenauto en overleed in het ziekenhuis te Amers foort. De Heere nam na een zeer kortstondige ziekte van ons weg, onze innig geliefde vrouw, moeder en oma JACOBA LEGEMAATE-VAN DER WELLE in de leeftijd van 57 jaar Zeer veel was ons in haar geschonken, maar God had haar een beter lot bereid. C. LEGEMAATE C. DE RUYTER-LEGEMAATE L. DE RUYTER A. DE JONGE-LEGEMAATE W. DE JONGE J. LEGEMAATE P. W. LEGEMAATE-VAN BURG KEES en INEKE GRE en ANK1E En kleinkindei-en Ziei-ikzee, 28 mei 1965 Hoeveweg 1 De tei-aax-debestelling zal plaats hebben op maandag 31 mei a.s., op de Algemene begraafplaats te Zierikzee. Vertrek van het sterfhuis te 2.00 uur. Wegens sterfgeval is onze zaak vanaf heden tot en met maandag GESLOTEN C. LEGEMAATE groente- en fruithandel - Melkmarkt - Zierikzee SVCCESJES Diversen: Kwasten, rolbox-stels, pla- muurmessen, schrapers en vele andere ai-tikelen hebben wij voor u in voorx-aad! Ook isolatiemiddel voor vocht- kringen in muren en pla fonds. Hebt u problemen, zoekt het dan zelf niet uit, maar loopt even binnen bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Ziei-ikzee. Voor het betere genre losse geschenken, o.a.: kristal, tin, koper en kunstnijverheid is uw adres: ,,'t Geschenken- huis", R. den Boei-, Dam 11. Zierikzee. Tel. 2174. Wilt u uw pand of zaak ver kopen? Wij verlenen gaarne onze bemiddeling. A. Ver- maat, makel. N.B.M., Schuil haven 2, Zierikzee, tel. 2173, b.g.g. 2257. DE AKT1E UK '65 De directies van drie grote vrijwillige filiaalbedrijven in de levensmiddelen sector hebben besloten de actie UK '65 van het Verbond voor Veilig Ver keer- te steunen door via hun winkels op deze actie inhakende speldjes te gaan verkopen. Deze aantrekkelijke speldjes, die f 0,10 kosten, symboliseren de drie thema's van de actie: het goede voorbeeld, toezicht op het spel en veilig speelgoed. De speldjesverkoop is bedoeld om aan de actie UK '65 - waaraan ook t.v. en radio hun medewerking verlenen - in nog wijdere kring bekendheid te geven. In negen weken, te beginnen 24 tot en met 30 mei, zullen naar wordt verwacht in totaal 3.500.000 speldjes worden verkocht. ROCKANJE, 26-5. De 73-jarige schatryke reder James van Hocy Smith is woensdag op zijn landgoed „Stypemonde" te Rcckanje met messteken om het leven gebracht. Ondanks zijn zware verwendingen heeft het slachtoffer nog kans ge zien zijn auto naar zyn woning te rijden. De bejaarde van Hoey Smith ver liet zijn landhuis „Stypemonde" 's morgens per auto voor het maken van een inspectietocht langs zijn be zittingen. Een kwartier later keerde de wagen terug en stopte voor het landhuis. De echtgenote van de be- jaai'de i-eder liep naar de auto en 'zag toen haar man hevig bloedend achter het stuur ineen zakken. Hij ZIERIKZEE staat een unieke gebeurtenis te wachten op het ge bied van de beeldende kunst: morgen (zatex-dag)middag om half vier wordt in galerij „De Speelman" van de heer F. Gnossen, aan dc Nieuwe Haven alhier, ccn expositie geopend van schilderijen en gouaches van de jonge actuele schilder Ferwerda uit Gorkum. Ferwerda is sinds enkele maanden een landelijk bekend kunstenaar en wel na de rel welke rond zijn werk ontstond toen burgemeester Ridder vair Rappard van Gorkum een tentoonstelling van zün jonge stadgenoot verbood. Ridder van Rappard is een bekende felle be strijder van de moderne uitingen in de beeldende kunst. Hij verbood de expositie van Ferwerda omdat hij deze verdenkt van het uit leven van „vaginale complexen" in zijn werk. Dc „ontaarde" kunst van Ferwerda is na de uitlatingen van Ridder van Rappard (uiteraard) door het gehele land bekend geworden. Zijn werk was te zien in bekende tentoonstellingszalen, o.a. in Amster dam. De grote kranten en ook de gcïlhistcerdc weekbladen hebben na het Gorkumse veto uitvoerig aandacht besteed aan de kunst van Ferwerda, welke cp initiatief van „Dc Speelman" vanaf morgen tot en met 30 juni thans dus ook op Schouwcn-Duivcland te zien zal zijn. had ernstige steekwonden aan de hals, waax-aan hij vermoedelijk nog in de auto is overleden. Bcsarkeider in arrest. De gewelddadige aanval op de heer van Hoey Smith moet tijdens de inspectietocht tussen kwart voor negen en negen uur hebben plaats gevonden. Tijdens die tocht moet hij onder meer di-ie bosai-beidex-s. die bij hem in dienst waren, hebben ontmoet. Een van hen, D.B. wei-d la ter geari-esteei-d. De verdenking viel op hem omdat hij de politie bij een ondervi-aging geen aanvaai-dbare re den op kon geven, waarom hij zijn kapmes die moi-gen was verloi-en. Later op de dag heeft D.B. onder zwax-e politiebewaking op het land goed „Stypemonde" moeten zoeken naar het kapmes. Vooiv.over thans bekend, is het voorwerp niet gevon den. B.D. ontkent met de zaak le maken te hebben. Hij zit op het ogenblik opgesloten in een cel te Rcckanje. Weekeindt- ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE Dokter C. M. van Hooi-n, tel. (01110)- 2080. MIDDENSCHOUWEN Dokter W. Terpsti-a. Brouwershaven, tel. (01119)-280. OOSTERLAND EN BRUINISSE Dokter K. van Leeuwen Bruinisse, tel. (01113)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zici-ik- zcoi tol. (Q1110)-2180.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7