Amerikaanse kapitein Arthur G. Kroos zag de Westhoek terug Purol Veekless FRAGMENT VIT BEZETTINGSTIJD Eeuwfeestviering van Leger des Heils Lyceum herdacht 100ste geboortedag van professor P. Zeeman winkeljuffrouw GEBR. THIEN In 1944 omlaag gehaald door afweergeschut HAAMSTEDE, 26-5. Op de 18e september 1944 kreeg de 26 jaar oude Amerikaanse parachutisten-kaptein, Arthur G. Kroos ergens op een En gels vliegveld bevel zich gereed te houden om de Engelse en Ameri kaanse bevrijdingslegers die in hef tige gevechten waren gewikkeld in de buurt van Arnhem, te gaan hel pen. Enkele uren later begon de overtocht naar het door de Duitsers bezette Nederland. De 50 man sterke groep van mr. Kroos, waaronder een groot aantal manschappen met jeeps, werd ingeladen in z.g. „gliders" of zweefvliegtuigen getrokken door de toen al befaamde Dakota's. Toen het luchtkonvooi de Holland se kust bereikte werd het boven Schouwen-Duiveland onder vuur ge- ncmen door afweergeschut en het was juist de Dakota die de zwever van Cpt. Kroos trok, werd geraakt. De pilcct gooide de zwever los waar na hü een noodlanding op het met mynen bezaaide vliegveld Haamste de maakte, en daarby op een mün reed. Twee doden kostte deze crash, de andere bemanningsleden werden krygsgevangen gemaakt. De zwever met zijn drie inzitten den en een radio-jeep aan boord, werd bestuurd door een 18-jarige Amerikaan. Hij zocht een plaatsje vlak naast de boerderij van de heer Maah. Dalebout en de landing ver liep, ondanks het mastenveld, de z.g. Rammelasperges'ter voorkoming van luchtlandingen, vrij vlot. Ze werden na uitgestapt te zijn bescho ten door soldaten die in de villa „Lisiduna" lagen, hoofdzakelijk Ar meniërs. De drie Amerikanen vlucht ten direct naar het veilige struikge was rond de boerderij en wilden juist de Hogeweg oversteken toen er een Armeen op een fiets naderde. Hij werd gevangen genomen en meege voerd. Langs de duinrand bereikte het groepje het huisje van Anth. v. d. Werf, waarna ze langs de binnen kant van Boeitjes Bos de woning van burgemeester v. Citters bereikte. Hier stond een door de Wehrmacht gebruikte cantine die in brand werd gestoken. Het vuur laaide echter pas in de nacht hoog op. De Armeen werd door een mijnenveld gestuurd, waar op de Amerikanen zijn spoor volg den. Vlak by het hel van de leeuw, n.l. de bunker van de „Insel"-comman- dant stonden in een barak een aantal fietsen van soldaten. De banden wer den alle vakkundig doorgesneden. Ook een telefconlyn moest het ont gelden. In het bos wachtten zy ver dekt de duisternis op en wandelden teen richting Kloosterweg om losjes weg dcor de Ncordstraat, de Ring de Bcumansweg te bereiken, waar ze echter op de grens van het geïnun deerde Schouwen terecht kwamen en terug moesten. Nog even hebben ze in de inham van Garage Dijkman gestaan en sloegen toen de Zandweg in waar ze in het pikdonker de schuur van de heer M. Kwant (nu wonend in de N.O.-polder) betrokken. Bij daglicht bemerkte Kwant een open luik in de schuur en vertrouw de het niet erg omdat ook zijn ladder weg was. Des avonds om 10 uur kwamen de Amerikanen gedreven door honger naar beneden en betra den de keuken van de familie Kwant Een wijsvinger richting maag was voldoende om er op te wijzen dat ze honger hadden. Brood was er ge noeg, dank zij de medewerking van de buren en de andere dag trok de boer naar de heer Joh. v. Waveren om hem in kennis te stellen van de aanwezigheid der Amerikanen. Die middag fietste de heer v. Waveren erheen en voerde een lang gesprek met Cpt. Kroos. Besloten werd om ze in het helst van de nacht naar de schuur van J. Smallegange te bren gen, daar die toch leeg stond. Grote spanning. Inmiddels vond Kwant het beslist niet leuk dat het luik als toegang gebruikt werd om de groep, die in het stro lag, te moeten bereiken. Hij zocht een andere manier en wierp een touw door een laad-inham bij de deel naar boven in het stro zodat men binnendoor naar boven kon. Bij de aanblik van het naar boven ge gooide touw dacht de nog altijd ge vangen gehouden Armeen, dat hij opgeknoopt zou worden en nam met een grote sprong de kuiten. Hij ren de weg. greep een fiets van een klei ne jongen en spoedde zich naar zijn compagnie bij „Lisiduna". Vanaf dat moment is het zeer gaan spannen in Haamstede, want direkt stuurde Cpt. Kroos Kwant weg naar Haamstede omdat elk moment de Duitsers konden komen. Hij werd door een lid van de Ondergrondse ergens in een droge sloot opgebor gen en dook in de nacht onder bij P. v. Dongen. Ook de heer v. Wave- Ingezonden mededeling binnenveri ng bet beste bed ooit gemaakt l Goodwill •schuimrubber nog nooit geëvenaard hazet-fabrieken Zevenbergen N.B. ren was op alles voorbereid en be leefde enige dagen vol spanning. De groep verliet de boerderij en trok via landerijen en sloten in de rich ting van Koudekerke en kwam bij de hofstede van de heer P. C. Han- se terecht waar ze werd ingesloten door de door de Armeen gealarmeer de Duitsers. Even tevoren had Cpt. Kroos zijn eigen jeep, nu bestuurd door een Duitser, over de Zandweg zien komen en enige welgerichte schoten waren voldoende om de be stuurder te doden. De jeep reed de sloot in. Daar ze inzaigen dat ver der verzet onnodig was, verzochten ze de dochter van de heer Hanse, Ali, die wat talen sprak, bericht te doen van hun overgave. Zy bend een zakdoek aan een hark en ging naar bulten doch de Duit sers bleven schieten. De heer Hanse is teen met een laken naar buiten gegaan en toen was hun vrijheid snel voorby. De Amerikanen werden verhoord en afgevoerd naar Rotterdam om via Amersfoort Stettin te bereiken, waar ze door de Russen in april 1945 wer den bevrijd. De behandeling was bijzonder slecht. Een Amerikaanse groep bevrijdde hen opnieuw en hier deed zich 'het wonderbaarlijke voor, dat 'bij deze 'bevrijders 'de kolonel van Cpt. Kroos" divisie ziah bevond. Spoedig bevond hij zich op de terug weg naar Amerika. Inmiddels hadden de Duitsers ijve rig gezocht naar de heer Kwant. Die was echter gevlogen en de Duitsers namen toen mevrouw Kwant-Dam- bruin en buurman Klaas v. d. Bos gevangen. Na vele verhoren in Oud- Beierland mochten ze na enige da gen terug keren. De Armeen her innerde zich een lange Hollander die Engels sprak hetgeen de Duit sers maatregels deden nemen om al le burgers die Engels spraken op lijsten te plaatsen. Gelukkig werd na een week het onderzoek opgege ven en kwam er een einde aan zeer spannende dagen, die heel anders hadden kunnen aflopen. Na de bevrijding nam Cpt. Kroos contact op met burgemeester v. Cit ters en schreven elkaar herhaalde lijk. Toen vcrige week mr. Kroos in Europa een grote zakenreis makend, in Rotterdam was, bracht hy op uit nodiging van zün Haamstecdse en Burghse vrienden een bezoek aan de omgeving waar hy 21 jaar geleden ongevraagd neerstreek. Hij bezocht nog eens de plek van de landing, en liep tesamen met de heer v. Waveren de vluchtroute. Over het algemeen wist hij zich er toch niet veel van te herinneren. Ook de heer Kwant kwam even overwippen uit de N.O.-polder cm mr. Kroos de hand te schudden. Zondag vertrok hij weer naar Rot terdam vanwaar hij nog andere Eu ropese steden moet bezoeken voor zaken. Hij is n.l. hcofdverkoper van een der grootste omzet-concerns van de U.S.A. met een wereld-afname. Twee-dollar stuk. Hij is nooit bijgelovig geweest, doch voordat hij naar Europa ver trok in de Tweede Wereldoorlog, ontving hij ergens een twee-dollar stuk. Deze zijn zeldzaam in Ameri ka en ze worden als talisman ge bruikt, die „werkt", mits men er een klein hoekje afscheurt. Het biljet van mr. Kroos had nog één onge schonden hoekje dat hij er zelf prompt afscheurde en het veilig in zijn portefeuille opborg. Overal nam hij het met zich mee, tijdens drop pings in Italië, op Sicilië en bij de landing in Normandië waar hij op de achterpoten van een koe neerdaalde. Het beest schrok zo, dat ze mr. Kroos weer enige meters terug in het luchtruim joeg. Alleen toen nu*. Kroos zijn tocht naar Arnhem be gon, waar vele strijdmakkers uit zijn greep de dood vonden, vergat hij zijn talisman Captain Arthur G. Kroos (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Plechtigheid in schoolsfeer ZIERIKZEE, 25-5. Op byzonder stijlvolle wijze is in de aula van het lyceum de honderdste geboor tedag herdacht van wylen professor P. Zeeman, de beroemde, natuurkun dige en Nobelprijswinnaar, naar wie het lyceum hier ter stede is genoemd In de aula waren aanwezig burge meester mr. F. Th. Dü'ckmeester, het lerarenkorps en de leerlingen van de school. De rector van het lyceum dr. J. J. Westendorp-Boerma, heeft in een interessante - met talrijke by- zonderheden doorspekte - toespraak een overzicht gegeven van prof. Zee- man's leven, die als predikanten zoon te Zcnnemaire werd geboren en de tcenmalige h.b.s. te Zierikzee bezocht. De rector herinnerde aan het wetenschappeiyke congres, dat in verband met de 100ste geboorte dag van prof. Zeeman, in september te Amsterdam zal worden gehouden. Ter afsluiting van dit congres maken de deelnemers een uitstapje naar Schcuwen-Duiveland en wordt met name een bezoek gebracht aan het geboortehuis van de grote geleerde. In het jaar 1877 deed Zeeman zijn toelatingsexamen. Er was toen nog slechts de studierichting h.b.s.-B aan de school. Per (boerenwagen reed dg jonge Zeeman naar Zierikzee, want fietsen of andere vervoersmid delen waren er uiteraard nog niet. Het schoolgebouw was toen nog aan merkelijk kleiner en toestond slechts uit het oude gedeelte in het huidige gebouw, neg te herkennen aan de steenkleur. „Het (kan 'best zijn, dat Zeeman in hetzelfde natuurkunde- lckaal heeft gezeten als het huidige", aldus de rector, die uitvoerig stil stond bij de prestaties van de toe komstige Nobelprijswinnaar op de middelbare school. 'Die prestaties waren niet geweldig, althans niet in de eerste drie studiejaren. De toen malige cijferaanduiding ging tot zes en 'dat cijfer was dus het hoogste dat te bereiken viel. Oude rapporten- boaken tonen nog aan hoe Zeeman het er af bracht. Het was maar heel gewoontjes. In een zekere Landman had Zeeman zijn tegenhanger. Land man was een bolleboos, die heel wat zessen op zijn rapport kreeg. Gced in natuurkunde. Na wat herexamens in de eerste drie 'klassen, kwam dn de vierde klas de ware aard van Zeeman boven. Hij bleek bijzonder tgoed dn natuurkunde cn aan 'het eind van de 4e klas ein digde 'hij als tweede. Bij zijn eindexamen was het ook weer de natuurkunde, waar in hij excelleerde. Na de h.b.s.- opleiding moest Zeeman nog staatsexamen doen, waartoe hij drie jaar studeerde te Delft, waar hij les kreeg van de con rector Lely van het gymnasium in die stad, een broer van de be kende minister Lely. De belangstelling voor physica was er en bleef bestaan. Nog in zijn Zon- nemalirse periode igaf Zeeman eens een beschrijving met tekeningen van het noorderlicht, dat een keer hier heel duidelijk zichtbaar was. Het desbetreffend artikel werd opgeno men in een Engels tijdschrift en de brief uit Engeland was geadresseerd aan: „Prof. Zeeman, Observatorium- Zonnemaire". Naar Leiden. Na zijn staatsexamen ging Zee man wis- en natuurkunde studeren aan de Leidse universiteit, waar hij in contact kwam met de beroemde hoogleraren prof. H. Kamerlingh Onnes en prof. H. A. Lorentz. Zeeman promoveerde in 1893 cn deecl in 1896 zijn grote ontdekking, die bekend staat als het Zeeman- effe'kt, waarbij 'licht van golflengte verandert en tevens wordt gepolari seerd als de lichtbron in een mag neetveld wordt geplaatst. Zeeman nam met dieze onderzoekingen feite lijk de draad 'op van de grote Engel se geleerde Faraday, die op hetzelf de terrein - zij het zonder succes - eerder onderzoekingen verrichtte. In 1900 werd prof. Zeeman verbonden als hoogleraar aan de universiteit te Amsterdam, die hij 35 jaar trouw is gebleven. In 1902 ontving hij (samen met zijn leermeester Lorentz) de Nobel prijs. Feitelijk moet anen 'in deze geleer de de grondlegger zien van de atoomnatuuTkunde. In 1923 kwam op zijn aandringen te Amsterdam een modern laboratorium gereed, dat zijn naam draagt. Jarenlang heeft dit Zeeman-laboratorium bekend ge staan als het beste in de wereld. Tal rijke universiteiten boden prof. Zee man ere-döktoraten aan, als die van Göttingen, Oxford, Philadelphia, Leuven, Glasgow, Brussel en Parijs. Op 70-jarige 'leeftijd werd prof. Zee man in 1935 gepensioneerd. Hij over- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT VOETBAL Zjerikzcc I-RKFC I De K.N.V.B. heeft de voor a.s. zon dag vastgestelde bekerwedstrijd Zie rikzee I-Kaaise Boys I afgelast, en vastgesteld de resterende competi tiewedstrijd Zierikzee I-RKFC I Als Zierikzee volledig in het veld kan verschijnen (donderdag werd met 4 reserves tegen Oude Molen gespeeld), bestaat een goede kans op de overwinning. Zierikzee II trekt naar Domburg voor de halve finale van de Zeeuwse Vcetbalbekei*. SCHIPHOL. Onder leiding van de minister van economische zaken, drs. M. den Uyl, is een uit 33 leden be staande economische missie van Schiphol naar Japan vertrokken om de reeds drie eeuwen bestaande han delsbetrekkingen tussen 'beide lan den te verstevigen. STEENWIJK. Het vierjarig zoon tje van schipper S. Oldenkamp uit Zaandam, dat sinds maandagavond word vermist, (blijkt verdronken tc zijn dn het Steenwijkerdiep te Steen- wijk. Gisteravond werd het lijkje opgehaald. AMSTERDAM, 27-5. Ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van het internationale Leger des Heils is donderdagavond in het con certgebouw te Amsterdam een natio nale eeuwfeestviering gehouden. In zijn toespraak zei de territori aal leider van het Leger des Heils in Nederland, comisionair W. F. Pal stra, ondermeer: „Als honderd jarige is onze wereldorganisatie en onze landelijke territori (het Leger be staat in Nederland sedert 1887) vi taal en levenslustig. Sprankelende plannen en gedurfde initiatieven vinden verwezenlijking. Buiten on ze landsgrenzen ontplooit zich de legerarbeid in snel tempo, met na- name in de pas kort geleden tot zelfstandigheid gekomen staten in Azië en Afrika. Tientallen Neder landse heilsofficieren nemen deel aan dit werk in den vreemde". „Ir ons eigen land slaagt het Le" gtr erin zich aan te passen aan de rog steeds snel wisselende omstan digheden in onze samenleving", zo vervolgde spreker, „En het ontwik- kelingsUmpo van de verschillende sectoren van het maatschappeiyk werk bü te houden door opvoering van de vakbekwaamheid der mede werkers en verbetering van de outil lage van de huizen en inrichtingen, en dit alles gedreven dcor de liefde van Christus". Commandant Palstra gaf vervol gens een overzicht van de huidige Halve ton voor een Nicolaas Maes BAARN, 26-5. Op een kunstveiling in Baara is 'hel schilderij „Vrouwen figuur" van 'de 17e eeuwse meester Nicolaas Maes voor f 50.000 verkocht aan een kunsthandelaar in Dieren. Een doek van Joost de Mompert toraoht f 12.000 op en (het schilderij „Kip en baan" van Albert Cuyp f 7000. Drie aquarellen van Van Dongen werden voor f 2600 gekocht dooa* 'het Sinigermuseum dn Laren (N. H.). Het sChilderstiik van Piet van Bloemen iging voor f 5800 eveneens naar de kunsthandelaar uit Dieren. Voorts werden verkocht twee marktgeziohten van J. F. Ellis voor f 4800, een uit 1600 'daterende Sta tenbijbel voor f 2400, een staand, bor ing evoor f 6200 en een (doek van Jan Griffier voor f 4400. situatie bij het Leger des Heils in Nederland, dat thans 106 corpsen heeft met geschakeerde arbeid onder volwassenen, tieners en kinderen. Ingezonden mededeling Ziimlapp Combi 1965 J meesterlijke bromfiets f 999,— 'n Klasse apart! BROMFIETSEN I I RIJWIELEN leed in 1943 en zijn stoffelijk over schot rust te Haarlem. Frotctype van geleerde. Dr. Boerma schetste prof. Zeeman als toet prototype van een geleerde, die onder alle successen bescheiden bleef en bijzonder vriendelijk voor zijn personeel: Hij toad een brede be langstelling, cok voor ide letterkunde en was, ondanks zijn grote geleerd heid, een duidelijk gevoelsmens, waarvan hij vaak blijk gaf. „Het is met grote eerbied en sympathie dat wij hier zijn na gedachtenis herdenken. We zijn er trots op dat onze school zijn naam mag dragen", zo besloot dr. Westendorp Boerma zijn toe spraak. Het toneel van de aula was voor daze gelegenheid feestelijk versierd en op een verhevenheid prijkte het borstbeeld' van professor Zeeman, welwillend in bruikleen afgestaan door de gemeente Brouwershaven. Zoals men zidh zal herinneren schonk de gemeente Amsterdam des tijds dit borstbeeld aan de toenma lige gemeente Zonnamaire. Ingezonden mededeling dient heel de huid Dure scheldpartij In Zuid-Wales heeft eer. staking om een scheldpartij tussen twee mijnwerkers, een maand geleden, zich uitgebreid tot nog drie kolen mijnen in toet gebied van Cardiff, waardoor nu 52.600 mensen zonder werk zijn en 56 van de 85 mijnen stil liggen. Aan de staking riemen onge veer 3500 man deel. Zij protesteren tegen het feit, dat één van hen werd overgeplaatst 'na een 18-jarige mijn werker bij een ruzie hevig uitge scholden te hebben. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken RuSk toeeft op een persconferentie in antwoord op vragen over -berichten omtrent het 'bouwen van lanceerbases voor lucht- doelraketten in Noord-Vietnam ge zegd dat de Sowjets reeds een lucht afweer basis daar hadden aangelegd en mogelijk neg een tweede vlak bij Hanoi. DURE ZEGEL DEN HAAG, 26-5. Op de in Grand Hotel Central gehouden postzegelveiling van J. K. Riet dijk N.V. is een dertig cents postzegel Nederland, uitgave 1924, waar aan de bovenzijde de tanding ontbreekt voor f 4100 verkocht. De postzegel stond in de catalogus geno teerd voor f 350. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk. Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur de heer Malipaard, 7 uur ds. Groene- wegen. Kerkwerve: 11 uur ds. Zon neveld. Serocskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Kool, Weerden. Renesse: 9.30 uur ds. Van Lierie. Noordwelle: te uur ds. Van Liere. Scharendyke: 10 uur ds. Roo- denburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Cort. Zcnnemaire: 10 uur ds. Feune- kes. Ncordgouwe: 11 uur ds. Keiling. üreischor: 9.30 uur ds. Keiling. Ou- werkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieu- werkerk: 10 uur -ds. Westerhof. Oos- ttriand: 10 uur ds. Groenewegen, 6 uur ds. Lam. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Van Hensber- gen, Dirksland. Bruinisse: 10 uur ds. Jch. Gerritsen, IJmuiden, 4.30 uur ds. J. van Winterswijk, Zevenber gen. Lutherse Kerk. Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken. Zierikzee: 10 en 5 uur ds. A. C. van Beek, Katwijk aan de Rijn. Haam stede: 10 en 5 uur ds. M. den Boer, Zaamslag. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Den Heeten. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. J. Maaskant, Lei den. Zcnnemaire: 9 uur dr. Becker, 5 uur de heer Reedijk. Nicuwerkerk: 10.30 uur dr. Becker, 5 uur ds. A. Meerder, Coltgensplaat. Oosterland: 10 en 3 uur ds. Scholing (H.A. en na betrachting). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Nawijn. Gereformeerde Kerken. (Vrygemaakt). Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken. Zierikzee: 10 en 6 uur ds. M. C. Ta- nis, Barendrecht. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Weste rink (H.A. en Dankzegging) Nieu- werkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Tanis. Gereformeerde Gemeenten. Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkcrk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10 en 6.30 uur ds. A. Kok, Poortvliet, 2.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkcrk: 9.45 en 2.30 uur Ingezonden mededeling Flinke gevraagd Appelmarkt - Zierikzee leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10.00 en 19.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen omi 8.30 en 10 uur. Bruinisse: Eucharistieviering cm 17.00 uur. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Drukkerij L O.-Kon. Zeelandia 3-3; Velocitas-Smit Bolnes 0-1; Neptunus-P.T.T. 3-0: P.Z.E.M.-Zie- rikzeeveteranen 2-2. Heiden (vrijdag)avond wordt ge speeld: Van A'ken's Bouwbedrijf-P.Z.E.M. (kwart over 7). Het programma voor de volgende wedk 'luidt Maandag 31 mei: Rijkswaterstaat- P.T.T. Dinsdag 1 juni: Drukkerij L. O.- Zierikzeeveteranen en Velocitas- Kon. Zeelandia. Donderdag 3 juni: P.Z.E.M.-Smit Bolnes; Neptunus-v. d. Wekken. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. Voor 40 jaar.... NOORDGOUWE. In deze gemeente werden drie ooievaars gesignaleerd. Na overnacht te hebben op een wei land, vertrokken :e 's morgens in oostelijke richting. ZIERIKZEE. Met de vroege trom vertrok van hier de groep Hongaarse kinderen, die hier enige tijd heeft doorgebracht om op verhaal te ko men. BROUWERSHAVEN. H.M. de Ko ningin stelde een zilveren medaille beschikbaar voor het op 2e Pinkster dag te houden muziek- en zangcon cours. ZIERIKZEE. Ook alhier is cc» co mité opgericht dat medehelpt tot het inzamelen van gelden voor dc aan koop van vliegtuigen, om te pogen le komen tot een geregelde luchtdienst op Ncd. lndië. ELKERZEE. Op dc alhier gehou den keuringsdag van fokvee werden 34 koeien en een stier aangevoerd. ZIERIKZEE. De Bond r>an Poar- denfokkers op Schouwen-Duiveland organiseert op 16 juni een fokpaar- dendag alhier op een weiland aan de Oudeweg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2