r® Hockeyclub Schouwen-Duiveland" definitief van de grond Oosterlands vrouwenvereniging op reis Nog geen rust in Dom. Republiek Bonn liep te hoop om Britse vorstin te zien Weer vliegaanvallen op Noord-Vietnam HOOFDPIJN? STREEKNIEUWS Feestelijke herdenldng dertig jaar „Priscillia" te Haamstede ELNA Nieuwe loot aan sportIjooui ZIERIKZEE. 19-5. Officieel Li Schouwen-Duiveland thans een hoc keyclub rijk. Met de naam van deze nieuwe Icot aan de sportbucra heeft men het zich op de woensdagavond ill de „Mondragon"-foyer gehouden oprichtingsvergadering niet moeilijk gemaakt. Het werd kert en bondig: H.C. „Schouwen-Duiveland". De vergadering - bezocht vooral door talrijke jeugdigen - stend ender lei ding van de heer T. G. Sterkenburg, zelf (evenals zijn andere bestuursle den) cud-hcckeyer en daarom en thousiast cm deze tak van sport op Schouwen-Duiveland te introduce- ryn- Op deze oprichtingsvergadering zjjn in snel tempo spijkers met kop pen geslagen en werden belangrijke zaken doorgepraat en afgehandeld. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op dat het al jaren veler hartewens is geweest om te komen tot een hockeyclub. Door het isole ment van het eiland was het moei lijk, maar de ontsluiting biedt ook in dit opzicht perspektief. Er is al heel wat voorbereidend werk verzet. Contact is opgenomen met de bur gemeester en de wedstrijden op 30 april j.l. hadden de sfeer inhaerent aan het hockey. Reeds wordt op vrij dagavonden serieus en enthousiast getraind. Zeeland heeft thans zes clubs, inclusief de Zierikzeese. Het bestuur. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: T. G. Sterkenburg (voorzitter); D. H. de Kup (vice-voor- zitter)mevrouw A. Franke-de Zwaan (secretaresse); de heer G. Schenk (penningmeester)de heer H. Doeff '(commissaris materiaal); me vrouw T. J. Huisman-Krijn en me juffrouw T. v. d. Stadt (wedstrijd- commissaressen). In de elftalcommissie werden ge kozen mevrouw T. J. Huisman-Krijn, mevrouw E. de Kup-Bos, mevrouw B. Sterkenburg-Mensing, de heer B. Kloosterman en de juniores Hans van Sluis en Gijs v d. .Ende. Tot vertegenwoordiger in de Zierikzeese Sportraad werd de voorzitter geko zen. In de kascommissie namen zit ting mevrouw Burck en de heer Kloosterman. Goedgekeurd werden het ontwerp statuten en huishoudelijk reglement, een en ander naar een door de bond vastgestelde vorm, aangepast aan de lokale omstandigheden. De contributies Besloten werd bij aanmelding een entreegeld te vorderen van f 5, De contributies werden als volgt sa mengesteld: adspirant leden i' 20, (tot 12 jaar); juniores f 20,(tot en met 17 jaar) en seniores C 35,Niet actieve leden betalen f 10,—. De hockeyclub telt thans 35 junio ren- en 10 senioreenleden en zal Ingezonden mededeling Vriendelijk gebaar King gebruiken is: u zelf een dienst en een genoegen doen. King presenteren is een vrien delijk gebaar waarmee u an deren deelgenoot maakt van uw ervaring: dat natuurzuivere King 't beste dagelijkse middel is ter opwekking en jÊÊa verkwikking. deelnemen in de competitie met een dameselftal, een herenelftal en een juniorenelftal. Na enig wikken en wegen werd als clubtenue vastgesteld: wijnrode bicese, marine blauwe broek of rok en wijnrode kousen. De algemene vergadering zal in september a.s. worden gehouden. Besproken werd nog de mogelijkheid tot het volgen van een scheidsrech- terscursus. De adspiranten en juni oren oefenen op vrijdagavond van half zeven tot half acht en de senio ren van half acht tot half negen. In zijn slotwoord deed de voorzit ter een appèl op de jeugd bij het beoefenen van hockey de sportiviteit het juiste accent te geven, want daarop komt het vooral aan. Tocht naar Betuwe Per touring wagen van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauf feur de heer J. van Aken, maakte de ehr, vrouwenvereniging „Martha" alhier het jaarlijks reisje, ditmaal naar de Betuwe. Ruim veertig deel neemsters, waaronder ds. en mevr. Groenewegen, namen aan de trip deel. Kwart over zes 's morgens vanaf het Marktplein werd gestart richting Zijpe. Hier ondervond men tegen slag omdat geruime tijd gewacht moest worden wegens de drukte aan het veer. Na de overtocht ging het direct door naar Udenhout waar koffie werd gedronken. Vervolgens werd naar 'het mooie dorp Ophemert in de Betuwe gereder., waar een be zoek aan de hervormde predikant, de vroegere dorpsgenoot ds. H. M. Boo- gert, op het programma stond. De zustervereniging aldaar, met als pre sidente mevr. Boogert-Beije, ontving de Oosterlandise vereniging op har telijke wijze. Een gezamenlijke wan deling door de mooie bosrijke omge ving werd gemaakt. Na de terugkeer werd een lunch aangeboden, terwijl ook nog een bezoek werd gebracht aan de enige kerk van Ophemert, de Ned. hervormde. Het werd tijd om afscheid te nemen van 'het mooie landelijke plaatsje; de bus werd weer bestegen en men reed naar Tiel om daar nog geruime tijd te win kelen. Van hier ging 'het naar Rhe- nen met een bezoek aan Óuwehan'ds „Zien in bijna duister" DELFT, 19-5. Woensdag en don derdag werd en wordt 'in het gebouw van de N.V. Opbisdhe Industrie „De Oude Delft" een internationale stu die-conferentie gehouden, waarin twintig wetenschapsmensen op het gebied van de visuele waarneming, van wie 14 uit belangrijke centra in het buitenland, zich beraden over de problemen verbonden aan „het zien in bijna duister". Die problemen in teresseren medici, scheepsnaviga- teurs en piloten, militairen en fabri kanten van benodigde apparatuur. WASHINGTON, 19-5. Het Ame rikaanse ministerie van buitenland se zaken heeft woensdag meege deeld uit San Domingo berichten te hebben ontvangen, dat de strijd krachten van de militaire Junta van generaal Imbert zich hebben meester gemaakt van het radiostation dat tot dusver in handen was van de aan hangers van kolonel Caamano. Een wcordvcerder van het minis terie maakte cok melding van ver woede gevechten die zich dinsdag avond in het noordelijke deel van de Dominicaanse hoofdstad hebben voorgedaan. BONN, 19-5. Heel Bonn scheen woensdag ondanks het frisse weer op de been om koningin Elizabeth van Engeland van dichtbij te zien. Op de tweede dag van haar bezoek aan de Bondsrepubliek legde de vorstin eerst een krans aan de voet van het gedenkteken voor de slacht offers van de oorlogen en dc tiran nie. Terwijl de koningin en prins Philip, in gezelschap van de inspec teur-generaal van de „Bundeswehr", generaal Trettner, voor het gedenk teken stenden blies een trompetter het „Lied vcm guten Kameraden", waarna een zacht tromgeroffel klonk Koningin en prins werden tijdens de rit naar hel gedenkteken en van naar naar het stadhuis en de „Mün- sterplatz" door een dicht opeenge drongen menigte hartelijk toege juicht. De kinderen hadden vrij van school. De juichkreten hadden overi gens vaak wat onzekers, daar de deskundigen op het gebied van de etiquette de Duitsers de afgelopen weken hadden ingehamerd dat het gebruikelijke „Heil" beter achterwe ge kon blijven omdat dit de nazi lijd mogelijk in herinnering zou roepen bij de gasten. Vandaar dat sommi gen nu slechts „Elizabeth" riepen en anderen „Viva la queen". In stadhuis van Bonn In. het stadhuis van Bonn, waar het koninklijk paar ontvangen werd door burgemeester Wilhelm Daniels, zette de Britse vorstin haar handte kening in het gouden boek van de hoofdstad. Als geschenk van de stad ontving zij een grammofoonplaten- de stad Bonn. De „Münsterplatz" album met negen symfoniën van Beethoven - de grootste zoon van was met vlaggen en de meer dan le vensgrote portretten van koningin en prins getooid. Hier legde koningin Elizabeth een krans bij het gedenk teken voor Ludwig van Beethoven, dat honderdtwintig jaar geleden in tegenwoordigheid van haar betover grootouders koningin Victoria en prins Albert was onthuld. Duizenden mensen zaten en stonden op het plein terwijl ook velen uit de ramen van de omliggende huizen leunden of zelfs op de daken een plaatsje had den gezocht. Woensdagmiddag was het konin klijk paar te gast bij bondskanselier Ludwig Erhard. SAIGON, 19-5 Vliegtuigen van de Amerikaanse marine hebben na ccn pauze van 5 dagen gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag aanvallen op doelen in Noord-Vicl- nam ondernomen. Veertig „Skyhawks" en „Skywar- riors" van dc marine, plus „Skyrai- cler"-tcestellen wierpen in totaal 50 ton bommen af op een kazerne te Hoan Lo en op een militair radio station te Chanh Hoa. Het vliegdckschip „Bonhomme Ri chard" van 42.000 ton wordt binnen kort opgenomen in de Amerikaanse zevende vloot die in het zuidweste lijk deel van dc Stille Oceaivn ope reert, zo is van gezaghebbende Ame rikaanse zijde vernomen. Het schip heeft 80 vliegtuigen aan boord. In een communiqué, dat ter gele genheid van het bezoek van premier Sjastri van India aan de Sowjelunie gisteren in Moskou en Nieuw-Delhi is uitgegeven, wordt gezegd, dat de bombardementen op Noord-Vietnam moeten worden stopgezet en dat een oplossing van het Vietnamese geschil slechts kan worden gevonden in het kader van de akkoorden van Genève van 1954. Geen enkele staat, aldus het com muniqué, heeft het recht zich te mengen in de binnenlandse aangele genheden van een andere staat. Dierenpark, gelegen op de Grebbe- berg. Op de terugweg, die via Rot terdam werd gereden pauzeerde men nog in Haastrecht. Hierna ging ihet huiswaarts. Werd de heenreis nog per pont gedaan te Zijpe, voor de re- tourreis werd van de Grevelingen- dam gebruik gemaakt. Omstreeks tien uur was men weer in het dorp terug. Ingezonden mededeling Wèg pijn... WITTE KRUIS poeders kiest! Het sportweekend WESTERSCHOUWEN, 19-5. Zon dag trekt Burgh naar Kruisland waar het spannend za'l zijn omdat béide ploegen in dagradatiegevaar verkeren. In 'het korfbalprogramma gaat Burgh I op bezoek bij ZSC, terwijl Bungh II thuis tegen WIK speelt. Zeemeeuwen ontvangt SKNWK. Gemeenteraad Duiveland OOSTERLAND, 20-5. De raad van de 'gemeente Duiveland vergadert op vrijdag 21 mei a.s. in het gemeente huis te Oosterland onder voorzitter schap van 'burgemeester A. A. van Eeten. In behandeling zal worden genomen de aan- en verkoop van grond, alsmede de venkoop van wo ningwetwoningen. Aan de orde komt een voorstel tot de bouw van veer tig ratiowoningen. Voorts zal de raad zich beraden over 'de verlening van kredieten voor o.a. de ombouw van de kolenkachels van de o.l.-school te Sirjansland en voor de aanleg van straatverlichting in bet uitbreidings plan te Oosterland. De vergadering zal worden besloten met de aanbie ding van de gemeenterekening 1963 en de rekening woningbedrijf over dat jaar. ZIERIKZEE Voor het eerste gedeelte van het examen ter verkrijging van het vakdiploma carosserie- en wagen bouwbedrijf, afdeling plaatwerken, slaagde onze stadgenoot de heer J. C. Kort. Jeugd Rode Kruis naar Dordrecht Het Zierikzeese Jeugd Rode Kruis zal met een vertegenwoordiging van een aantal plaatsélijike scholen op dinsdagavond 25 mei a.s. een bezoek brengen aan bet kinder- en meisjes tehuis „De Schuilhoek" in Dordrecht. Op zaterdagmiddag 26 juni a.s. volgt een tweede bezoek en wel aan Huize „De Boöht" in Goirle. Voor deze beide kindertehuizen ligt er weer een zending kinderkleding en speelgoed gereed. Gewoontegetrouw zal de derde ge adopteerde inrichting worden be zocht medio september. Dan zal hel J.R.K. weer een bezoek brengen aan het Deltaziékenlhuis in Pootugaal. Het Zierikzeese Jeugd Rode Kruis bestaat nu ruim vijf jaar. In deze periode zijn tot nu toe 15 van der gelijke bezoeken georganiseerd. HAAMSTEDE/B URGH Auto-rally uitgesteld De door V.V.V. aangekondigde au- tc-rally vcor inwoners van Wester- schcuwen op a.s. dinsdag 25 mei kan geen doorgang vinden. Het is nog. niet bekend wanneer de definitieve datum zal zijn. HAAMSTEDE Expositie: „1-2-3, daar ben ik" Gaarne wijzen we onze lezers en lezeressen (vooral) op de tentoonstel ling „1-2-3, 'daar ben ik" die maan dagmiddag 31 mei in het wijkgebouw van „Het Groene Kruis" door de heer H. P. Evemvijn, burgemeester van Westersohouwen zal worden ge opend. Iedereen die met kinderen omgaat stuit nogal eens op moeilijk heden en een bezoök aan deze ten toonstelling idie tot des avonds 9 uur duurt, zal zéker verhelderend wer ken. Afd. Ned. Ver. van Huisvrouwen Voor de leden organiseert de af deling Westerschouwen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen op dinsdag 25 mei a.s. in hotel „Witte van Heemstede" een bijeen komst, waarop 'de heer Thunner, di recteur van Verkade's vlaggenfa- briek te Vlaard'ingen, een lezing zal houden over vlaggen. Het onderwerp is „Het kruis 'in de vlag". De laatste tijden hebben we zeer dikwijls onze driekleur moeten ge- CONCLUSIE RAPPORT „Nederlander is lichamelijk passiever geworden" DEN HAAG, 19-5. Sinds het vo rige onderzoek van het centraal bu reau voor de statistiek naar dc avond- en weekendbesteding van het Nederlandse volk gehouden in de winter 1955-1956 is de vrye lijd toe genomen. Dit niet alleen dcor dé in- vcering van de vrye zaterdag, maar cok ten gevolge van een streven van de bevolking cm op de avonden meer ruimte te scheppen voor ontspan ning. Ondanks deze uitbreiding van de vrye tyd, is de Nederlander licha melijk passiever geworden; bezighe den die een bepaalde lichamelyke activiteit vragen, zoals buiten wan delen, fietsen e.d., sport, spel en hob bies, nemen tezamen in de vryetyds- besteding een geringere plaats in dan in 1955-1956. Ook blijkt huiselijkheid (circa 90 precent van de vrije tijd) nog steeds uitgesproken karakteristiek voor de wijze waarop de Nederlander ge middeld zijn vrije tijd besteedt. Dit alles geldt ook voor de jeugd, hoe wel in mindere mate. Onder meer is de tijd die de jongens onder de 18 jaar in verenigingsverband door brengen gedaald van 2,5 naar 1 uur per week. Dit zijn enkele conclusies uit een zojuist door het centraal bureau voor de statistiek uitgebracht rapport: „Avond- en Weekendbesteding, herfst 1962". Het onderzoek heeft betrekking op de vijf avonden van maandag tot en met vrijdag en het gehele weekend en is evenals de vo rige maal gebaseerd op een enquete onder de bevolking van 12 jaar en ouder. De avonden in de week van maan dag 'tot en met vrijdag worden meer in beslag genomen door allerlei noodzakelijke en verplichte bezighe den dan door vrije tijd. De vrije tijd is zeker geconcentreerd in het week end en met name op zaterdagavond en' op zondalg. Op zaterdagmorgen wordt daarentegen overwegend „ge werkt", hoewel de meerderheid van de mannen een vrije zaterdag heeft. bruiken bij verschillende feestelijk heden en ook droeve gebeurtenissen. Het bestuur meende dat de dames wed iets meer wilden weten over de historie van de vlag en liet symbool er van. De heer Thurner zal tevens iets vertellen over de heraldiek of wapenkunde. Het zal een boeiende lezing worden. NIEUWERKERK Collecte „Zonnegloren" en „Sonnevanck" De collecte voor de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck", ge houden door de collectanten Annie Hage, Ella Scholten, Annie den Haan Lenie en Elly de Wit, Hans Thierry, Gerrie" de Riet, Annelies Syriër en Hans Becker, bracht op de mooie som van f 89,53. Gevonden voorwerpen Gevonden: een groene damesregen jas. Inlichtingen bij de postcomman- da'nt der rijkspolitie. OOSTERLAND Collecte „Zonnegloren" en „Sonnevanck" De 'huis aan ihuis-collecle voor de beide sanatoria „Zonnegloren" te Soest en „Sonnevanck" te Harder wijk, die onder leiding van mej. A. Boot plaatsvond door de dames Adrie Bal Pd., mevr. M. van den Berge-van der Maas, Tonnie Capelle mevr. van 't Hoff-van der Maas, Rie de Later, mevr. Stoutjesdij'k-Over- 'beke en Lenie van der Werf bracht op de mooie som van f 203,51. Een dankwoord aan de milde gevers- (sters) voor dit nuttige doel en aan leidster en dames-collectanten is zeer zéker niet overbodig. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente mevrouw Franoke-van Nes kwam de N.C.V.B.-afdeling te Kerkwerve gisteren (woensdag) in vergadering bijeen lin het Verenigingsgebouw. Na opening op de gebruikelijke wijze werden allen welkom geheten, in zonderheid de spreker van deze avond, ds. Don. Voor de te houden landdag gaven 12 leden zich op. Ds. Don hiel'd na de pauze een mooie en leerzame lezing, toegelicht met 'kleurendia's, over het slranü- pastoraat. Voor de volgende vergadering van de N.C.V.B. staat een 'lezing op het programma, te houden dOor mevr. Jonlker-Tiemersma. De geslaagde bij eenkomst wend gesloten met dank gebed' door ds. Don. Kleuters slikten pillen ZAANDAM, 19-5. Zeven leerlingen van 'een christelijke kleuterschool in Zaandam hebben in het ziekenhuis hun magen moeten laten 'leegpom pen, nadat zij pilllen hadden geslikt die twee medeleerlingen in een vuil nisbak hadden gevonden. Deze twee 'kinderen hadden er zelf niets van gebruikt. Het zevental heeft geen na delige gevolgen ondervonden van dc snoeperij. Een dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de heer M. Hart te Burglisluis als landbouwersknecht in dienst trad op de hoeve „De Zeeuw" van de heer A. van Zuijen. Behalve de hartelijke dank van zijn werkge ver, ontving de heer M. Hart het Z.L.M.-diploma. (Foto ZierikzeesChe Nieuwsbode) Jubileumviering Hervormde Vrouwenvereniging HAAMSTEDE, 19-5. Van heel Schouwen-Duiveland waren dins dagavond afgevaardigden van vrou wenverenigingen naar Ilcamstedc getogen cm aldaar in dc vvïnterkerk het 30-jarig bestaan van dc Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Priscilla" luister by te zetten. Een groot aan tal bloemstukken sierde het podium en cok de zaal was keurig ingericht. De presidente heette allen harte lijk welkom en wel in het bijzonder de toekomstige predikant ds. Hui zing, mevrouw Everwij n-van den Bout (die tevens de burgemeester vertegenwoordigde), mevrouw M. J. Roell-Cramer (als erelid), de 'kerk voogdij, de kenkeraad en vele oudere leden. Na het zingen van Ps. 103 1 en 11, gevolgd door een gebed, las tiè presidente, mevrouw Beije-Omée uit Joh. 20 19-32} Naar aanleiding 'daarvan hield zij een Hcorte beschou wing over de ongelovige Thomas. Trouwe leden. Hierna verzocht imevrouw Röell een zestal dames op het podium, ten einde deze voor hun 30-jarig trouw lidmaatschap van de vereniging te huldigen. Dit waren de dames Beije- Ornée. v. cl. Bijl-v. d. Nood, v. d. Biji-Zijla, Fokker-Straaijer, Slaager- Wallet en Vrédenbrcgt-de Bruine. De dames Beije, Vredcnbrcgt en v. d. Nood zaten tevens 30 jaar in hel 'bestuur. Allori ontvingen een kleine attentie, waarop mevrouw Röell een presentje in ontvangst mocht nemen uit handen van: de presidente. Geza menlijk zongen zij daarna: De Heer is mijn herder. Revue Het 30-jarig bestaan van de ver eniging werd in het kort in beeld gébracht door de oudste léden die hiervan een revue hadden gemaakt: de vereniging werd op 16 mei 1935 opgericht, waarbij 'ds. Kentie voor de naam zorgde. Het eerste werk van de leden was het opvullen van de kerkkussens met ikapök. In de oortog hield imen 'vrouwenvereniging in de 'keuken van de pastorie, be halve lin de winter, omdat er dan geen kolen waren. Na mevrouw Koo- man nam juffrouw Bon de leiding op zich. In 1948 kwam ds. van Vliet en werd mevrouw van Vliet presi dente. In 1953 werden de bijeenkom sten zeven wéken stopgezet omdat de ramp toen ander weik vroeg. In 1957 wei-den de Hongaarse vluchte lingen geholpen; toen werd ook me vrouw Beije presidente, en na een kleine inzinking 'in 1964 draait do vereniging nog steöds op volle toe ren. Gelukwensen Na 'de pauze bradhl een aantal af gevaardigden hun gelukwensen over. Het waren de heer W. J. v. d. Maas (tterv. Kerkkoor), mevrouw IHarl- v. d. Nood (N'öd. Ver. van Huisvrou wen afd. Westersdhouwen), mevrouw Duson-Braber uit Renesse (vrouwen ver. „Martha"), mevrouw Kloeli-iv. d. Meij uit Serooskeake (vrouwenver. „Deborah"), en mevrouw Fondse-v. Dij'ke uit BurghslUis (vrouwenver. „Nooit Gédadht"). Mevrouw Ever wij n-v. d. Bout feliciteerde de ver eniging mede namens haar man en wenste haar nog vele jaren van ee- genrijk werk toe. 'De gevoelens van de mannenvereniging werden ver tolkt door de heer P. Slager. De heer v. 'd. Maas ontving uit handen van 'de presidente een bedrag van f 100 voor het kerkinterieur. De vereniging ontving een aantal enveloppen met inhoud, o.a. van een oud-lid en van de vrouwenvereni gingen van Oosterland, Sirjansland, Brouwershaven, Dreisdhor, Haamste de en Burgh, terwijl een dergelijk geschenk weid ontvangen van het echtpaar den Boer-Hansc. De ledèn van „Priscilla" zorgden voor een afwisselend programma, waarin de ernst niet onderdeed voor de humor. A'ls afgevaardigde van de kerk meikte de heer A. D. Da'lebout op, dat het werk van 'de vereniging dc kerk zeer ten goede Gcoml. Als gast sprak ds. Huizing enige treffende woorden, er op wijzende dat de bij bel ide bron is, waaruit het werk van de vereniging voortkomt. De prachtig geslaagde avond werd be sloten door ds. F. Don uit Burgh. Mede namens onze kinderen, zeggen wij hartelijk dank voor de vele felicitaties die wij bij ons 35-jarig huwe lijksfeest mochten ontvangen A. M. SPRENGELMEIJER L. SPRENGELMEIJER- BOLIJN Zierikzee, mei 1965 Oude Weg 7 Voor de zeer vele blijken van medeleven ons betoond na het overlijden van mijn lie ve man en onze lieve zorg zame vader 1ZAK GEELHOED betuigen wij onze oprechte dank. J. GEELHOED- v. d. CINGEL Ellemeet, 20 mei 1965 Voor de zeer vele blijken van medeleven ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRIAAN VAN WESTENBRUGGE betuigen wij onze hartelijke dank. Familie DE RUITER- VAN WESTENBRUGGE Renesse, mei 1965 Mede namens onze kinderen, zeggen wij een ieder harte lijk dank voor hun belang stelling :bij ons 25-jarig hu welijk, op 8 mei j.l. onder vonden. J. v. d. PANNE N. v. d. PANNE- BEVELANDER Scharendijlce, mei 1965. Kuijerdamseweg 64. Nm-Bnumai/NespsamiMX I Korte St. Janstraat, tel. 2923 Zierikzee Passage 1c- telefoon 4481 Roosendaal Walstraat 30 - telefoon 3694 Vlissingen Boschstraat 25 - tel. 41973 Breda SUCCESJES Te koop: Een „Koelstra" kinderwagen en moderne rotanwieg. J. Berrevoets, Lammermarkt 9, telefoon 2064, Zierikzee. Uit voorraad: Groente-, bloe men- en gazonzaadmatjes. Restant pootaardappelen. M. J. Goudzwaard, Kadeweg 14, Zierikzee. Een idamessportrijwiel, com pleet, en een meisjesrijwiel, leeftijd 8-10 jaar. Steenland rijwielhandel, telefoon 496, Dreisdhor. Uit voorraad: Alle bestrij dingsmiddelen, ook kleine verpakking voor particulie ren. M. J. Goudzwaard, Ka deweg 14, Zierikzee. Personeel gevraagd: Jong meisje, als hulp in de winkel op zaterdag. Banket bakkerij Sdhürmann, Mol 17 Zierikzee, telefoon 2237. Diversen: Departement Zierikzee der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. In verband met de grote belangstelling voor de excursie naar de Ooster- schéldebrug wil 'het bestuur trachten een tweede bus te laten rijden. Gegadigden kunnen zich nog aanmelden t/m zaterdag 22 mei a.s., Nieuwe Boogerdstraat 33. f 3,75 per persoon. Haast U! Als geen tweede bus moge lijk is, hebben eerstkomen- den voorrang voor de grotere bus. In de haven van Liverpool zijn woensdag 4375 havenarbeiders in staking gegaan, waardoor tot dusver 38 schepen zijn getroffen. Er is een geschil over de grootte van de pre mie, die de havenarbeiders wordt 'toegekend voor het laden of lossen van bepaalde waren, zoals cement en fosfaten. Scheepvaartbericlitcn Abida, 18-5 te Stockholm. A'ldhiba, 19-5 van Genua naar Livorno. Esso Rotterdam (t.), pass. 19-5 Little Quoin Island naar Bombay. Goeree, 20-5 te Yawata verwacht. Seinelloyd, 19-5 van Hongkong naar Shangai. Straat Colombo, 18-5 vain Kobe naai* Tsj'ingtao.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 4