II zoekt. SMILLEGANGE DE VIERDE DAG RALSTON strijkt soepeler...! of Alleen kolen geven leefwarmte fflHnQ"BfiAtel/ t£j 5041-6. FIBERFILL. Beha van dacron-nylon-cotton batist, speciaal voor de kleinere buste. Vormgeving door binnencups in Fiberfill (nieuw! zacht! luchtig!);charmante garnering met roosjes en geplisscerde nylon boven de cups. Wit en zwart. 7350, GIRDLE van Lycra powernet „Flock Print" voorpand. Wit en zwart. Korseiierie - Lingerie „HET DOMEIN VOOR DE VROUW" v«rf in een bijna wit, zéér, zéér licht grijs, waar aiie kleuren van Uw meubels, gordij nen, deuren prachtig tegen afsteken, kortom een kleur als het schitterende RALSTON GREY-WHITE no. 4242. verf in een heel fijn gebroken wit, dat toch niet te koel aandoet, zoals het zachte RALSTON BROKEN-WHITE no. 4271. Het loont de moeite, vóór U begint te schil deren, deze bijzondere, prachtige RALSTON- kleuren eens te gaan bekijken bij één van de onderstaande RALSTON-DEALERS. 42«' no. 4271 Fa. M- Mol, Nieuwe Boogerdstraai 27, Zie- rikzee: Fa. J. den Haan, Baanstraat 3-5, Brouwershaven; Fa. J. D. de Korle Zn., Oudestraat 14, Biuinisse; Fa. N. C. Padmos, Ring 5, Dreischor; „De Kleurenwaaier", Zuid- «traat 1. Haamstede; Fa. J. P. Schrier, Sta tionsstraat 19, Nieuwerkerk; Fa. M. Dane Zn., Gioenendaal 19, Oosterland; Fa. L. C. Hoogerhuis, Hogezoom 200, Renesse; Fa. M. Polderman, Dorpsplein 8, Serooskerke; Fa. D. Hanse, Dorpsstraat 13, Sirjansland; Fa. J. Hagesteijn, Heerenweg 7, Noordgouwe. Neem zélf een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! „Aan trouwen heb ik geen mo ment gedacht, 'het is zelfs nooit in me opgekomen. Ik weet niet eens, of mijn liefde voor hem wel de passie inhield, die een vrouw voor de man harer dromen zal koesteren. Het was bij mij heel anders. Misschien hield ik meer van hem als van een vader. Of van een grootvader, i't weet het zelf niet precies. Ik wist alleen maar dit éne feit; ik was blij en gelukkig, als ik 'bij hem, aan zijn bed zat. Zo hebben we heerlijke uren samen ge had, met alleen maar wat babbelen, en naar elkander kijken. Meer ver langde ik niet, hij evenmin". Ze zweeg en 'keek naar haar han den, die ze in elkaar geslagen in haar Feuilleton door H. van Omme schoot had liggen. De keukenklok tikte scherp. Op de straat toeterde een auto; achterin de tuin zong een vogel in de avondschemering. Opnieuw zuchtte ze, keek naar hem en vroeg: „Wil je nog koffie?" Hij knikte en toen A'kke was opge staan en met de grote kan naar hem toe kwam, zei hij op kalme toon: „En toch trouwde je met hem" Zc schonk zijn 'kop vol en zette de kan toen weer op het lage gas- pitje. Ze leunde tegen de aanrecht en keek lanigs hem heen naar de wand. „Ja, lodh trouwde ik met Ja cob. Op een avond, toen ik zijn eten boven bracht, vroog hij me. Hij ver telde van zijn familie, hoe /.'n broers en zusters waren en dat hem nog maar één ding dwars zat: 'dat ze alles zouden erven, ais hij gestorven zou zijn. Dat eiste 'de wet zo. Maar er was nog één mogelijkheid om ze van de erfenis af te kunnen houden. Dat vertelde hij en daarom vroeg hij me met hem te trouwen. O. niet alleen daarvoor. Ook om zijn laatste le vensdagen nog 'gelukkig tc maken. Dat waren zijn eigen woorden". Ze iiep terug naar .haar stoel, ging zitten en leunde met haar ellebogen op de tafel. „Ik was er helemaal on derste 'boven van. Hij had een paar bökwame dokters laten komen die dag en zij hadden geconstateerd, dat hij voor honderd procent bij zijn po sitieven was. Ook dokter van Asselt was daarbij. Toen begreep ik, waar om hij dit gedaan had. Ik vroeg raad aan 'hem en hij adviseerde toe te stemman. Hij had al met mem ge spróken en zij had geen bezwaren, maar vond, dat ik zelf moest beslis sen. Alleen. Ik 'heb 'er echt goed over nagedacht, die avond en daarna. Ik 'hdb ternauwernood 'geslapen. En nog dacht ik niet aan zijn geld, dat ik sdhatrij'k zou woi'dcn. nis i'k ja zei. Ik dadbt alleen maar aan hem en tenslotte vond ik, dat ik moest toe stemmen, want als z'n vrouw zou rik hem misschien nog gelukkiger kun nen maken. Alleen de wetensohap voor hem, 'dat ik nu zijn vrouw zou zijn., misschien werd hij daardoor weer wat beter. I'k hoopte 't zo ver schrikkelijk graag, «want ik had 'hem zo graag nog een poosje bij me ge houden". Ze loosde een diepe zucht en steun de 'haar hoofd in de handen. „Vori ge week trouwden we, in zijn 'kamer, terwijl hij dn 'bed la'g. Iemand van •het gemeentehuis, een wethouder ge loof i!k, trouwde ons. Met de artsen ■alls getui'gen. En de notaris. Diezelf de avond gaf hij mij een huwelijks geschenk: een collier van echte pa rels. Op dat ogenblik realiseerde ik de ikonsck wen ties van dit huwelijk: dat ik rijk zou zijn. En toch kon het me weinig schelen. Ik had het enkel gedaan om hem. Zoveel hield ik van 'hem, dat ik hem graag deze wens vervulde. En voor 'de rest verander de er niets. Ik sliiep in mijn eigen kamer, verzorgde hem als vroeger en zat 's avonds een paar uurtjes bij hem. Zelf was i'k voldaan, omdat ik hem op deze manier gelukkig had kunnen maken. Hij hunkerde ge woon naar een liefkozing, een aanra king, en toen ik hem voor het eerst kuste, voelde ik hom beven van ge luk. I'k keek hem aan en las het in zijn ogen. Daarom was ik zo geluk kig, omdat ik wist, dat hij het was. Drie dagen 'heb 'i'k 'hem mogen hou den toen Ze slikte een prop weg en accep teerde dankbaar de sigaret, die hij 'haar gaf. „Zo", zei ze tenslotte, „nu weet jij, waarom ik met je oom trouwde. Ik heb het nooit aan iemand van 'de familie verteld en ik zal het verder oc'k niet doen. Maar jijje moet nu zelf maar oorde len, of je me wilt verachten.of. „A'kke, 'dank je wel voor het ver trouwen, dat je in me stelt, door dit alles te vertellen. I'k dank je, voor wat je voor oom Jacob 'hebt gedaan en 'bent. geweest. Ik begrijp je nu wel. En daarom zeg ik 'heel eerlijk: i'k 'heb bewondering voor je". „Dank je, Jacob. Hijje oom zei wel eens: jij bent anders. Ge lukkig, 'dat je anders bent. En al dat geld en zo.bel kan me nog niet voel schelen. Ik vind 'het alleen, zo erg, dat het maar zo kort geduurd heeft. Ik 'had 'hem zo graag gegund, dat 'hij nog een poosje in leven was gebleven om gelukkig met me te zijn. Wordt vervolgd) Landbouw c.a.o. goedgekeurd UTRECHT, 19-5, De Stichting van de Arbeid heeft (haar goedkeuring gehecht aan het nieuwe mantelcon tract voor de landbouw. Ook de c.a.o. voor het hoveniersbedrijf werd goed gekeurd. De werkgeversorganisaties in de provincies Friesland, Groningen en Drente hebben met de drie bonden van werknemers in 'het agrarisch be drijf overeenstemming bereikt over een landbouw-c.a.o. voor de drie noordelijke provincies. De arbeids tijd voor de veehouderij-arbeiders wordt verkort, de lonen worden ver hoogd, evenals de winteruitkering. Zeg Betty Ja Jan? Ik moet ineens aan de bomende winter denken Hè bahin mei Nee serieus! En toen dacht ik ook weer aan de kachel die dan weer aan moet Nou en Toch zeker geen probleem Nee - maar Ja. Je leest van alles, over al die nieuwe dingen en zo. 't Is niks hè. Voor mij is er maar één warmte. Leefwarmte. 't Lijkt wel of we reclame maken! Maar zonder dollen: ik wil profiteren van de prijs die er nu is. Morgen direct maar bestellen, vinjeniet? Tuurlijk! Wat anders? D'r is toch niets dat haalt bij kolemvarmte Ja nou - binnen is binnen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 10