Bank Nederland Wilt u meer over de mogelijkheden in de Rotterdamse haven weten?? Elastieken kousen Koelkasten t U bent „tegelzetter" of „metselaar" Een belangrijke groep mensen is dagelijks bij de aankomst en het vertrek, bij de aan- en afvoer van goederen in Rotterdam betrokken. Vijftienduizend man sterk, vormen zij de groep der havenwerkers.... de vakmensen, die op schepen en kranen, op kaden en in loodsen een wereldhoven tot een levend begrip maken. Een grote verscheidenheid tussen de mensen on derling: mannen uit Rotlerdam en Brabant.... uit Den Haag en leeland.... mannen uit Katwijk en mannen uit hel Land van Haas en Waal of nog verder, die dagelijks naar Rotterdam komen om in de haven verantwoorde lijke werkzaamheden te verrichten. Grote verscheidenheid in functies ook; sluwers, kraanmachinisten, controleurs, vorktruckrijders, graanwerkers Verscheidenheid in werkzaamheden ook: wisselend van schip lot schip, vnn ladingsoort tot ladingsoort. In de buitenlucht der afwisselende omstandigheden door man handen gebruiken, die over theoretische ken beschikken.... Mannen die in de Rotterdamse terham verdienen! ROTTERDAM WERELD HAVEN afwisselend v/erkon- nen die hun hoofd en nis en praktijkervaring haven een goede bo- wij bestuderen het voor u STREEKNIEUWS Publikatie van de Scheepvaart Vereeniging Zuid Bezoek dan de film-voorlichtingsavond van de Scheepvaart Vereeniging Zuid, die op donderdag 20 mei a.s. in het Hotel Bom, Noordstraat 2, Haamstede plaats vindt. Breng gerust uw vrouw of verloofde mee!!! Aanvang 8 uur. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Diversen: Autogarages f 350,schuur tjes f 185,Vraagt gratis prospekt. Houtbouw Ubachs- Kerkrade E WELTEVREDEN E E Tel. 2805 - Zierikzee S Verpleegster worden? - En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt in septem'ber 1965 aan! Inlich tingen: Directrice Diacones- senihuis, Parklaan 95A, Eind hoven. en houdt van „afwisselend" en „zelfstandig" werk? Informeer dan eens bij Louwerse De Priester N.V.- Vlissingse Singel 16-18 Middelburg - tel. 01180-5055 als TEGELZETTER voor werken in Scliouwen-Duivelaiul „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening en zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. Een kistje prima havanna sigaartjes, 25 stuks f 2,50. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanpl., Zierikzee en West straat, Haamstede. DE damespantalon die U zoekt hangt in onze zelf-keuze zaak! Paul van Geesbergen Korte St. Janstraat 22 Zierikzee - telef. 2347 Werken aan de waterkant H uwbankheet^yggrr|0f|0 (Nederlandsche Handel-Maatschappij - De Twentsche Bank) Jaarverslagen, beursnotities, obligatieleningen; wij, van de Algemene Bank Nederland weten er alles van, houden u graag op de hoogte. Al uw financiële zaken gaan ons immers ter harte; effecten, belasting, spaarrekeningen, periodieke betalingen. Onze zakelijke en individuele klanten vertrouwen erop. En u? SPORT KORFBAL Zeemeeuwen - Burgh II 2-4 Onder ideale weersomstandighe den bonden vrijdagavond de Zee- meeuwenplceg en de Burghreserves de strijd aan. Het is geen groots korfbahverk geworden op het Zee meeuwensportpark en bij de eind uitslag had Burgh wel een wat ge flatteerde zege behaald. Burgh zat direct goed op de aanval en in die periode was het Fien v. Zuijen die de openingsscore voor haar rekening nam (0-1). Dit doelpunt inspireerde de blauwwitten tot wat meer aan vallen en Kees Verton kon de gelijk maker in de korf deponeren (1-1). Na de vakwisseling overheerste Burgh weer geruime tijd wat in een doel punt resulteerde, gescoord door Arie v. d. Zande (1-2). Burgh werd toen in de verdediging gedrongen en Henk Braam was in de aanval zeer gevaarlijk. Vijf seconden voordat scheidsrechter Flohil de rust aan kondigde schoot hij van vrij ver raak (2-2). Na de rust heeft Zeemeeuwen al les geprobeerd om een voorsprong te nemen, doch in de aanval wilde het niet lukken. En zoals dat meer gebeurt, aan de andere kant had Burgh meer succes, want door twee doelpunten van Frans van Dijke kwamen de groenwitten op 2-4 te staan. Hoe of de blauwwitten toen nog zwoegden, in de stand kwam geen verandering meer. Burgh-Zecmceuwcn 12-3 Met een echte korfbaluitslag is de derby tussen de vertegenwoordigen de ploegen van Burgh en Haamstede beëindigd. In een vrij matte wed strijd is de 12-3 uitslag een vrij goe de afspiegeling van het vertoonde krachtsverschil, hoewel de uitslag met wat meer geluk aan de Burgh- zijde nog groter zou zijn geweest. Slechts even kon Zeemeeuwen nog iets van haar oude kracht laten zien toen Henk Braam in enkele minuten 2 doelpunten produceerde. De vrij jeugdige blauwwitte ploeg moet nog wat wedstrijd-routine opdoen. De openingstreffer scoorde Janny v. d. Have 1-0, met vlak daarop de gelijkmaker van Piet Quaak. Aan voerder Kloet gaf Burgh een 2-1 voorsprong, die Maarten Hanse op voerde tot 3-1. Toen kwam Zeemeeu wen even terug en Henk Braam maakte met 2 doelpunten de stand gelijk 3-3, Burgh verhoogde het tempo iets en na goed samenspel kon Jaap Rijnberg uit een doorloper Burgh weer een voorsprong bezor gen (4-3). Dezelfde speler trof uit een verre worp weer de korf hetgeen de stand op 5-3 bracht. Toen waren er nog maar 20 minuten gespeeld. Met een ver schot werd het 6-3 door Bep v. Dijke cn ook Maarten Hanse schoot van ver raak (7-3). Nadat Corrie van Nieu\yenhuijze de stand op 8-3 had gebracht blies scheids rechter v. 'tHof uit Ouddorp rust. Na rust schoot Rini Tangeman veel, doch slecht gericht. Het tempo zakte bedenkelijk en het werd een matte vertoning. Willy v. d. Weel scoorde no. 9, waarna Jaap Rijnberg met 2 goede treffers de stand op 11-3 bracht. Ten slotte kon Rinus Kloet de eindstand op 12-3 bl'cngen. VOETBAL Burgh B I-Brouwershaven BI 7-0 Van de enige kans die de kleine Burgh-spelertjes nog hadden om via een overwinning nog een kans op het kampioenschap te maken hebben ze een gretig gebruik gemaakt, want in een goede wedstrijd konden ze aan het einde een .7-0 zege noteren. Door deze overwinning zal een be slissingswedstrijd tussen de Burgh B spelers en hun collega's uit Kerk- werve noodzakelijk zijn om de kam pioen aan te wijzen. Wanneer deze belangrijke wedstrijd gespeeld zal worden is nog niet bekend. De zaterdagmiddag gespeelde wed strijd heeft voor de groenwitten geen ogenblik moeilijkheden opgeleverd en met volle overgave en enthousi asme hebben ze hun tegenstanders uit Brouwershaven in de verdediging gedreven. Joop Roos scoorde de ope ningstreffer waarna Bas Bijkerk er 2-0 van maakte. 3-0 werd het door Adri de Bilde en voor de rust kon Joop Roos de voorsprong op 4-0 brengen. Na rust was Burgh steeds sterker en Bas Bijkerk schoot nog driemaal raak, zodat de einduitslag 7-0 werd. HAAMSTEDE De SAKOR-collecte Dc SAKOR-collccle alhier heeft opgebracht f 163,80. Een dankwoord aan de burgerij, die zich mild be toonde en aan de dames-collectrices is 'hier zeker op zijn plaats. Opnieuw bunkeropruiming De opruiming van bunkers en an dere oorlogsresten zoals die te vin den -zrjn aan het vuurtoren - en Ver- klikkerstrand worden nu opgeruimd. De Aannemers Mij Schcu wen-Du ive- land uit Zierikzee heeft zich hier mede belast en het werk is inmid dels aangepakt. Vooral bij de vuur toren zijn de op het strand liggende gevaarten een doorn in het oog van iedere Üadgast. Er kan dan ook op gerekend worden dat dit seizoen dit strand het vooroorlogse aanzien weer terug zal hebben. KERKNIEUWS Ger. Kerken Aangehomën haar Roüdosdhool: I. Hamming, Loppersum. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Rozenburg; P. Ded- dens, Oreil; te Ulrum: kahd. K. J. Kapleyn, Groningen. Ghr. Ger. Kerken Tweetal te Arnhem; M. 'S. Roos, 's-Gravenzandê en kand. P. Sneep, Vlaardingen. Beroepen tc Middelburgen te Noordeloos: J. Brons, Bunschoten. Aangenomen naar Leerdam: kand. P. Sneep, Vlaardingen, die bedankte voor Klundert, Oostorbrock, Urk cn voor Werkendam. Bedankt voor Den Haag-West: B. van Smeden, Amsterdam-Nieuw- West. Doodgereden door eigen auto ZWIJNDRECHT, 17-5. De 44-ja- rige kermisexploitant P. Brunselaar uit Borne is in Zwijndrecht om het leven gekomen doordat hij bekneld raakte tussen zijn eigen vrachtauto en een daarvoor staande wagen. De heer Brunselaar had moeilijk heden met het starten. Om dit te verhelpen gooide hij wat ether in het luchtfilter van de dieselmotor. Hij vroeg daarna zijn veertienjarig dochtertje de motor te starten. Hij, noch het kind had er erg in dat de motor in een versnelling stond. De vrachtauto schoot bij het starten vooruit en de heer Brunselaar raak te bekneld. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij terstond overleed. Gestolen schilderij teruggevonden UTRECHT, 17-5. Twee maanden lang heeft de op 6 maart door ex- minister Bot geopende tentoonstel ling „Nederlandse Italianiserende landschapsschilders" in het Utrechts centraal museum het zonder „Het vinden van Mozes" van Bartholome- us Breenberg (1598-1657) moeten doen. Het schilderij, dat voor deze expositie was geleend van het Hall- wylska-museum in Stockholm, werd namelijk tien dagen na de opening gestolen. Sinds vanmorgen hangt het echter weer op zijn oude plaats, en tot 30 mei zullen de museumbe zoekers het nog kunnen bewonderen donk zij de Utrechtse recherche die het zaterdagavond terugvond. UTRECHT. De algemene vereni ging van ouders en vrienden van geestelijk misdeelden „Helpt elkan der" gaat een rekest sturen naar de regering en de leden van de Tweede Kamer, waarin zal worden aange drongen op spoedige aanvulling of wijziging in de sociale voorzienings regeling ten behoeve van geestelijk gehandicapten. JAARVERSLAG Z.H.R.M. ROTTERDAM, 17-5. Blijkens het verslag over 1964 van de Konink lijke Zuid-Hollandsohe Mij. tot Rcdu ding van Schipbreukelingenbestaan er plannen eind 1965 dc bouw van een zusterschip van de moderne reddingsboot „Koningin Juliana" aan te besteden. De ervaringen op gedaan met de „Koningin Juliana", zullen in dit nieuwe sdhip worden verwerkt. Wat o.m. betekent dat de motorkamer betere luohtcirculatie krijgt en bet loopdek van een anti- sldp laag zal worden voorzien. Het motorroddingssChip „M. C. Blankcn'heym" werd in het verslag jaar van dc sterkte afgevoerd. Proeven met een Zodiac rubber boot werden voortgezet. Een beslis sing over bel gebruik is nog iniel ge nomen. Ook werd aandacht besteed aan de kleding van dc bemanning cn aan een nieuw soort zwemvest. In 1964 werd 69 maal alarm ge maakt. waarbij in 23 gevallen daad werkelijk hulp werd verleend. In totaal weiden 116 mensen veilig aan 'land gebracht. Echt moeilijke of ge vaarvolle reddingen weiden niet ver meld. als gevolg van <ie redelijk goede weersomstandigheden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 8