HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! Iijnramp in Wales eist 31 mensenlevens Püolse diplomaat Droevig gedrag van Delftse jeugd Mosselpercelen in de Waddenzee Vredesaanbod van Israël Egyptische boycot Westduitse schepen STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS LONDEN, 17-5. Eenendertig mijn werkers zijn maandag omgekomen en dertien gewond bij een ontplof fing in een steenkolenmijn in Tony- pandy bij Cardiff in Wales. De ontploffing werd vermoedelijk door ontbranding van kolenstof ver oorzaakt. Alle lijken zijn volgens een woordvoerder van de mijn geborgen. Twaalf mijnwerkers die in de omge ving van de plaats van de ramp werkten, kwamen levend naar bo ven. Vijf uur lang hebben honder den verwanten van de mijnwerkei's in de stromende regen staan wach ten. De reddingsactie werd onmiddel lijk bij het sirenealarm ingezet. Po litie, brandweerlieden, mijnwerkers van andere mijnen en medisch per soneel namen eraan deel. DELFT, 17-5. De Vogelwacht Delft heeft een rapport „Broedvogelinven- tarisatie" samengesteld, dat een zo genaamd zwart hoofdstuk bevat. Er blijkt uit, dat ongeveer zeventig pro cent van de vogelnesten in het Zuid plantsoen, het Wilhelminapark, de Vogeltuin en het recreatieterrein bij de Hertenkamp in Delft ten prooi valt aan vandalisme van cle jeugd. In dit zwarte hoofdstuk ontmoet men herhaaldelijk zintien als: twee eendennesten met stenen vernield, merelnest uitgehaald en vernield, nest met eieren van meerkoet ver nield, nest met eieren van zanglijs ter verivoest, merelnest met jongen vernield, jongen op ergerlijke wijze verminkt en zo gaat het enige pagi na's lang door. Het rapport conclu deert, dat men nergens in ons land zo'n situatie aantreft als in Delft. Van het totaal aantal nesten in de gehele gemeente en in de nabije om geving ivordt ongeveer de helft ver woest. Het ergst is het echter, zoals uit het percentage van.zeventig pro cent blijkt, in de vier genoemde par ken. Het zijn niet alleen de nesten maar ook vaak de kastjes, die in de parken zijn aangebracht, die het moeten ontgelden. Het publiek grijpt bijna nooit in. DEN HAAG. 17-5. Voor de ge troffen mcsselkvvekers uit het delta gebied zal een werkschema worden opgesteld ter verdeling van de gron den in de Waddenzee ten behoeve van de mosselcultures en de garna lenvisserij. Bit hebben de ministers van landbouw en visserij en van fi nanciën geantwoord. Van de twee dekamerleden, de heren Westerhout (PvdA) en Vermcoten (PvdA). Wanneer zou blijken dat er onder de uitgegeven percelen minder vruchtbare zijn, dan zal werden na gegaan cf deze vervangen kunnen worden door andere. De ministers wijzen erop, dat een lonende exploitatie van de mos selpercelen mede afhankelijk is van de markt. Koningin Elizabeth zond maandag avond een betuiging van medeleven met alle nabestaanden aan de Britse minister van energie, Fred Lee. JERUZALEM, 17-5. Premier Le vi Eshkcl van Israël heeft in het parlement voorgesteld dat Israël rechtstreeks in onderhandeling treedt met de landen die in 1949 een wapenstilstandscvcreenkomst met Israël hebben gesloten, teneinde die overeenkomst te vervangen door vredesverdragen. Be premier sprak er zijn voldoe ning ever uit dat enkele Arabische landen zich tegen een oorlog hebben uitgesproken en hij is ervan over tuigd dat talrijke andere Arabische leiders het in hun hart noodzakelijk achten dat er omstandigheden voor een vreedzame coëxistentie worden geschapen. Altijd Russische spionnen WASHINGTON, 17-5. Bijna elke Sowjetdelegatie die een bezoek aan de V,S. brengt, telt spionnen onder ihaar leden, zo heeft Edigar Hoover, hoofd van de federaale recherche, verklaard in een getuigenis op 4 maart voor een subcommissie van 'het Huis van Afevaardigden. In zijn maandag gepubliceerde ge tuigenis zei Hoover onder meer, dat de spionnen zich voordeden als di plomaten, geleerden, journalisten, zakenlieden, studenten en culturele deskundigen. CAIRO, 17-4. De Egyptische ha venarbeidersvakbond heeft zondag in een telegram aan premier Aly Sabri gemeld besloten te hebben alle Westduitse schepen in Egyptische 'havens te boycotten, aldus het pers bureau voor het midden-oosten. Ver dere bijzonderheden gaf het persbu reau niet. -Glimlach- cheq nes PARIJS, 17-5. Buitenlandse reizigers zijn maandag op het vliegveld Orly in Parijs ont haald op bloemen, parfum en een glas champagne, als inlei ding van een Franse gastvrij heids- en beminnelijkheids campagne, Deze kleine ge schenken zullen de gehele zo mer worden uitgereikt, verge zeld van „glimlach-cheques" die de gast kan toewijzen aan de Fransman die zich het meest beminnelijk tegenover hem gedragen heeft. Anti-Joodse boekhandel in Londen LONDEN. 17-5. „liet bolsjewls- me is joods", „cle laatste wil van Adclf Hitier", „Haat zonder genade", dit zijn enkele titels van boeken die bij de dit weekeinde in de Londense veerstad West-Norwood geopende „Anti-semitische boekhandel", ver krygbaar zijn. Deze zaak, die onder beheer staat van Jchn Tyndall, de voormalige rechterhand van de Britse nazi-lei der Colon Jordan, is de eerste van een serie propagandacentra die de fascistische beweging „voor Groot- Engeland" wil stichten. Het socialis tische parlementslid kolonel Marcus Lipton zal donderdag in het Lager huis de minister van binnenlandse zaken vragen of het niet mogelijk is, dergelijke zaken te laten sluiten krachtens de kortgeleden goedge keurde wet waarbij rassendiscrimi natie in alle vennen verboden wordt. Wandelende rechercheur gemolesteerd DEN HAAG, 17-5. De Haagse pclitie heeft, verdacht van openlij ke geweldpleging, aangehouden cle twintigjarige machinist A. B„ de twintigjarige voeger J. S. en de ne gentienjarige plaatwerker L. J. C. Zaterdagavond omstreeks tien voor half twaalf wandelde de re chercheur van politie M. van R. in de Van Musschenbroekstraat. Daar ontmoette hij vier jongens, waarvan er één zei: „Zullen we zijn hoed eens van zijn kop slaan". Onmiddellijk openden ze de aanval. De recher cheur die zich fel verdedigde, kwam toch op de grond terecht. Hij werd door de jongens met schoppen en slagen flink toegetakeld. Toen een surveillancewagen hem ontzette, na men de jongens de benen. Er werd er één aangehouden, maar de re chercheur kon deze niet herkennen als een van de daders. Zondag heeft de rechercheur zelf in de omgeving een onderzoek inge steld en heeft toen de drie jonge mannen aangewezen. Het drietal, dat al eerder met de politie en justitie in aanraking is geweest wegens ge weldpleging is ingesloten en zal don derdag voor de officier van justitie worden geleid. Het gaat wel goed met de aardappelvoorziening DEN HAAG, 17-5. Mot de aard- appelvcorziening lijkt het op het ogenblik wel goed te gaan, meent men bij het produktschap voor aard appelen. Sinds de tweede helft van de vorige week is er in de groothan- delsprijzen een dalende tendens, die evenwel nog niet in de kleinhandels prijzen tot uiting komt. De prijsstoot naar boven van begin vorige week is daar nog niet verwerkt. Maar de buitenlandse belangstel ling voor onze aardappelen vermin dert. De beurs van Brussel was woensdag j.l. al aanzienlijk flauwer en sinds die dag koopt België geen aardappelen meer bij ons. Ook Frankrijk heeft niet meer zo'n grote belangstelling voor Nederlandse aardappelen. Dat het met het „weg lopen" van Nederlandse aardappelen naar het buitenland nogal meevalt schrijft het produktschap toe aan het feit, dat onze binnenlandse handel mee is gegaan mét de door het bui tenland geboden prijzen. In april bedroeg onze export nog een paar duizend ton per dag, vorige week was ze tot ongeveer een kwart van die hoeveelheid gedaald en er zijn aanwijzingen dat ze nog verder zal teruglopen. Met de invoer loopt het, te oorde len naar de afgegeven invoerver gunningen, vlot. Oude aardappelen worden in de eerste plaats ingevoerd uit Polen en Denemarken en in min dere mate uit België. De invoer van nieuwe aardappelen gaat ook gelei delijk omhoog. \Taagt asiel WEST-BERLIJN, 17-5. Het Jood se hoofd van de Poolse militaire missie in west-Berlijn, Wladislav Tykocinski, heeft aan de autoriteiten in west-Berlijn politiek asiel ge vraagd, in hoofdzaak wegens „groei end antisemitisme in Polen", zo is maandag uit welingelichte kringen vernomen. Tokycinski werd zondag naar west-Duitsland overgebracht nadat hij asiel had gevraagd. Zijn aanvraag is in Washington nog in overweging, zei een Amerikaanse woordvoerder. Tokycinski had zijn grote bezorgdheid geuit over het groeiende antisemitisme in Polen, toen hij zondag door Amerikaanse functionarissen werd ondervraagd. Amerikaanse soldaat vermoordt 7-jarig Duits meisje SCHWABACH, 17-5. Een twintig jarige Amerikaanse soldaat te Sdhwabach bij Neurenberg heeft maandag bekend zondag tijdens een „open dag" (Duits-Amerikaanse vriendschap) een zevenjarig West- Duits meisje te 'hebben gewurgd. De Amerikaanse ikazerne waar dit ge beurde was zondag voor het West- Duitse .publiek opengesteld. Moeten Turkse arbeiders terug naar huis? AMERSFOORT, 17-5. Meer dan dertig Turkse arbeiders die in het afgelopen weekeinde in ons land zijn gearriveerd, wachten op het ogenblik in Amersfoort gespannen de beslis sing af die het ministerie van jus titie in hun zaak zal nemen. De Tur ken zijn namelijk op eigen gelegen heid naar Nederland gekomen zon der de vereiste vergunningen. De kans is daarom groot dat zij op zeer korte termijn naar hun land moeten terugkeren. Honderden schapen in de Rijn verdronken CHUR (Zwitserland), 17-5. Vijf a zeshonderd schapen zijn bij Chur in de Rijn geraakt. Het merendeel is verdronken. De juiste toedracht is nog niet bekendgemaakt. De toestand in de Dominicaanse republiek SAN DOMINGO, 18-5. Kolonel Caamano heeft in San Domingo ge zegd binnen enkele uren een defini tieve militaire en politieke overwin ning van zijn „constitutionele" troe pen te verwachten. Argentinië heeft de: ministers van buitenlandse zaken van zes Zuid- Amerikaanse landen uitgenodigd, in Buenos Aires bijeen te komen om te spreken over de taak van de O.A.S. ten aanzien van de crisis in de Do minicaanse republiek, aldus is van welingelichte zijde vernomen. De uitgenodigde landen zijn Uruguay, Paraguay, Bolivië, Brazilië, Chili en Peru. Tot dusver zouden alleen Uru guay en Paraguay de Argentijnse uitnodiging hebben aanvaard. Humphrey ziet wat licht in Zuid-Vietnam DALLAS (Texas), 18-5. De Ameri kaanse vice-president Hubert Hum phrey heeft maandag in Dallas ge zegd, dat de toestand in Vietnam, die een maand of drie, vier geleden „ca tastrofaal" dreigde te worden, beter wordt. Met betrekking tot het ingrijpen van de Verenigde Staten in de Do minicaanse republiek zei Humphrey, dat de V.S. geen keus hadden, om dat de veiligheid van hun onderda nen daar op het spel stond. De Amerikaanse vice-president verzekerde op een diner van vier honderd democraten, die indertijd door hun giften de verkiezingscam pagne voor Johnson en Humphrey hadden gesteund, dat de V.S. niet de politie-agenten van de wereld wil len zijn. Dat zou voor de wereld noch voor de V.S. goed zijn. „Maar de V.S. dulden ook geen overheersing van de communisten door geweld en revo lutie", aldus Humphrey. Zeeuwse kunstenaars exposeren in Gent Vrijdag 21 mei a.s. wordt 'in de lo kalen van de bank van de Societé Generale d'e Bel'gique te Gent een tentoonstelliing geopend van werken van Zeeuwse kunstenaars, verenigd in de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. De tentoonstelling wordt georgani seerd door de Belgisch-Nederlandse Vereniging Gent en za'l officieel ge opend worden door de 'heer J. F. M. J. Jansen, chef van' de afdeling „Beeldende Kunsten van (het Neder lands Ministerie van Cultuur en Re creatie". De expositie blijft geopend tot 30 mei a.s. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overiijden van mijn vrouw en onze moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder JANNETJE KRIJGER geboren JOPSE betuig ik, mede namens de kinderen, mijn opx-echte dank B. KRIJGER. Zierikzee, 18 mei 1965 Capellestraat 10. SUCCESJES Te koop: Restant „Alpha" zetpoters (voorgekiemd). L. B. v. Ast, tel. 403, Blooisendijk, Zonne- maire. Tomatenplanten bij W. H. Boogert, Burgh. Een in prima staat zijnde „Batavus". Te bevr.: Korte Nobelstraat 29, Zierikzee. Beste jonge gekalfd hebben de koe. Moermond, Laan van St. Hilaire 7, Zierikzee. Tomatenplanten. Firma Ten Haaf, Kwekerij Kade weg, Zierikzee. Groot vloerkleed, elektr, „In- venta" kadhel, elektr. straal- kachel, elektr. theelichtje, Tornado droogrek, een nieu we reistas, boodschappen- wagentje, Philips radio, stof zuiger, aktenmap, antieke stoel. Al'les in goede staat. Te bevr. Lindelaan 31, Re- nesse. Ijgjst.z. „Koelstra" kinderwa gen, uit neembaar. Te bevra gen: Eikenmeet 2, Renesse. Lg.stjz. houten wasmachine (Miele). C. Manni, Zandweg 29, Haamstede. Personeel gevraagd: Net winkelmeisje, met mulo opleiding. Jac. Mourer, Ha venplein 1, Zierikzee. Wij vragen nog: een net meisje als serveerster of leerL serveerster. Dan is ons team compleet! Zeer hoog loon! Bedrijfskleding gratis, in- of extern (prettige werk kring). Cafetaria „Maikt- zicht". Tel. <01110J-2332, Zie rikzee. Diversen: Voor vee «mollenbestrijding en van alle andere insecten op uw tuingewassen, speciale klein verpakking naar: C. Fa- sol, Renesse en W. van Sluijs Hoogezoom 44; telef. 437, Haamstede. „Fris" opbouw-serviezen. Ju bilant en Cleopatra. Leerdam glasserviezen. GesChenken- huis R. den Boer, Dam II, Zierikzee. Tel. 2174. Vanaf heden auto's te huur. Garage Y. Wandel. Telef. (01114)-482. Zelfklevende letters, 100 °/o weerbestendig. Ideaal op re clameborden, winkelruiten, auto's, jachten, schepen, enz. Uit voorraad leverbaar. Mol, Nieuwe Boógerdstraat, Zie rikzee. Lakschade aan uw auto? En wilt u het zelf bijwerken? Een „Doe het zelf'-set staat tot uw beschikking bestaande uit: autoplamuur, etsprimer, schuurpapier, enz. Verkrijg baar bij „Verf en Kleur", tel. (01110) 2100, Zierikzee. Waar u ook woont op ons eiland, u kunt rekenen op Shell produkten! De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114)377. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling! Altijd recht Van koop. Vandaag be steld, morgen geplaatst. Belt (óók 's avonds) Zierikzee nr. 2540; Middelburg 3973; Goes 5397; Axel 338; Sluis 277. Kwasten, rolborstels, pla- muurmessen, schrapers en vele andere artikelen hebben wij voor u in voorraad! Ook isolatiemiddel voor vocht- kringen in muren en pla fonds. Hebt u problemen, zoekt het dan zelf niet uit, maar loopt even binnen bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zierikzee. Groene glans-carbolineum, koolteer, bruine corbolineum enz. Kwasten, staalborstels. W. van Sluijs. Tel. 437, Hoo gezoom 44, Haamstede. Juist dat aparte in kunstnij- verheidsartikelen bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Hoe zal ik het doen? Wat u ook wilt schilderen, wij ad viseren u voor kleur en werkwijze. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee Hypotheken en Tophypothe- ken. Verder alle verzekerin gen. Inl. bij J. Snoek, Appel markt 1, Zierikzee, J. M. Bouwman (01115-503), of J. C. Wesdorp (01641-732). Kapsalon D. Hendriks. Spe ciaal adres voor de moderne herenkapsels. Kerkstraat 2, Nieuwerkerk. - 's Zaterdags om 5.00 uur gesloten, rikzee. Huur 'n koelkast voor f 12,75 per maand. Zonder vooruit betaling; met recht van koop! Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (óók 's avonds) Vlissingen 4410; Goes 5397; Zierikzee 2540; Axel 338; Sluis 277. Overal waar verf en behang een rol spelen, kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Voor uw auto Ferrofix; voor komt dat roest de lak aan tast. Mol, Nieuwe Boogerd straat, Zierikzee. Flessengas met een néam: „Esso" gas, ook in uw ge meente een bekwame depót houder. H. J. Bax, Haven plein 2, Zierikzee. Tel. no. 2778. Daar het kar wei werk steeds meer tijd vraagt, zijn wij ge noodzaakt de winkelverkoop na 1 juni te sluiten. Tech nisch Bureau M. Soeters - Noordstraat 5, Haamstede. Uitgebroken: kalfje, 3 mnd. oud. Bij opvanging te melden aan J. L. Capelle, Galgenweg 5, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 513. LAND- EN TUINBOUW Iets nieuws voor het gazon SPORT Onkruidbestrijding in het gazon is een dringend noodzaak wil u niet door klaver, madeliefje, weegbree overwoekerd worden. Er zijn vele zgn. groeistoffen die in de landbouw in granen worden toegepast. Enkele zijn ook geschikt voor de bestrijding van onkruiden in gazons, sportvel den e.d. Er deden zich echter verschillende problemen voor, nl. dat deze groei stoffen niet alle onkruiden bestreden. Op een grasmat vooral kan dit tot onplezierige ervaringen leiden, zoals bijv. door dikwijls overwegend op treden van madeliefjes, klaver, ere prijs, hoornbloemen enz. Hierin is nu verandering gekomen. Men heeft een bestrijdingsmiddel ge vonden waarmede praktisch een vol ledige onkruidbestrijding in gazons mogelijk is. Toepassing door middel van een .gieter of rugspuit lis ibij velen reeds bekend. Het allernieuwste is de Pes- co 18-15 spuitbus. Het gemak en de veiligheid dient hier de mens. Met één druk van de vinger op de spuit kop kan men nu het onkruid in het grasveld opruimen. Telkens wanneer er een onkruid- plant de kop opsteekt, even een „stoot" met de spuitbus en het on kruid is bedwongen. Iedereen heeft tegenwoordig, als het maar enigszins kan, een gazon en het gehele jaar door kijkt men er naar. Jammer dat zovele gazons vol onkruid staan en niet op de juiste wijze worden verzorgd, dikwijls als gevolg van het inspannende werk en gebrek aan tijd. Thans is men met één dru'k op de knop van zijn on kruid af. Het grote voordeel van dit systeem is bovendien, dat men de bus direct bij de hand heeft. Op elk MARKTBERICHTEN Rectificatie veemarkt Rotterdam In d'e ellders in dit nummer afge drukte veemarkt Rotterdam is een fout geslopen. Men 'gelieve in plaats van aangevoerd „65 varkens" te le zen: aangevoerd 665 varkens. Uiting van individualisme AMSTERDAM, 17-5. Volgens de Engelse hoogleraar sir John Maud, master van het Univer sity College Oxford, zijn de fantastische haardrachten van Britse jongelui en hun kledij, waarmee zij zich van anderen willen onderscheiden, midde len, waarmee deze jongelui hun individualisme willen pro clameren. Sir John Maud, die sprak in de bijeenkomst, welke de Amsterdamse afdeling van het Genootschap Engeland- Nederland in het kader van de Britse week had belegd en die werd bijgewoond door konin gin Juliana, prinses Margaret en lord Snowdon, meent, dat idealisme nog steeds een van de kenmerken is van de Britse jeugd, zij het niet het voor naamste kenmerk. Dat is in dividualisme: „De jonge man nen en de jonge vrouwen wil len zichzelf zijn en niemand anders". Ingezonden mededeling DRUM gewenst moment kan men ingrijpen, van mei tot oktober. Bovendien is het een veilige en di recte methode: geen gieten, geen waj ter en geen vuile handen. Het grote voordeel is verder dat men bepaalde plekken onkruid kan laten staan, bij voorbeeld madeliefjes. De plekken waar sneeuwklokjes, crocus of andere bloembolletjes in het gazon zitten, kunt u overslaan. KERKNIEUWS „Brood voor het hart" Op donderdag 13 mei bedroeg de stand van de opbrengst van de ac tie „Brood voor het hart" f 633.869,27 Hierin zijn de collecten begrepen van 688 gemeenten of kerken, t.w. 326 Gereformeerde Kerken, 313 Her vormde Gemeenten, 19 Lutherse, 12 Doopsgezinde, 8 Baptisten, 4 Vrije Evangelische en 6 andere Gemeenten Dit betekent, dat thans met een totaal collecte-bedrag van f 406.241,96 ruim V?, van het totaal aantal deel nemende gemeenten/kerken binnen is. Van particulieren kwam tot en met donderdag j.l. ruim f 227.000, binnen. De cijfers van de collecten tonen een gemiddelde stijging van ca. 10 °/o, het aantal particuliere giften op het centrale giro-nummer van de actie (500.100 Amsterdam) blijft echter nog enigszins achter in vergelijking tot de eerste actie. Het totaalbeeld van de opbrengst, dat zich langzamerhand begint af te te kenen, is zeer hoopvol. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Hilversum: C. v. d. Wal, em.-predikant te Muiden, die déze benoeming ook aannam. Bedankt voor Huizen (N.H.), (vak. G. H. van Kooten): W. Chr. Hovius, Nieuw-Lekkerland. Geref. Kerken Benoemd tot legerpredikant in lang verband: H. den Boeft, Veen- dam. Beroepen te Rotterdam-Kralingen vak. J. Ytsma): S. de Vries, Benne- kom; te Gorinchem (vak. W. G. Scheeres): R. Strijker; Dieren; te Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm): G. Rang, Haarlem-zuid; te Enumatil: P. M. Veldhuijzen; Westbroek; te Lei den (vak. wijlen dr. H. J. Westerink): J. H. Baas, 's-Gravenhage-west. Bedankt voor Leeuwarden: R. Pe tersen, Bergum (Fr.). Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Artesia (Californië), (Old Chr. Ref. Church): J. Brons, Bunschoten. INGEZONDEN STUKKEN De 'laatste tijd bereiken ons over diverse onderwerpen, verschillende anonieme ingezonden stukken. Wel licht ten overvloede maken wij er op attent, dat slechts ondertekende stukken voor publikatie dn aanmer king komen. Een niet gesigneerd „in gezonden" gaat prullebakwaarts. RED. De strijd in Zuid-Vietnam DANANG, 18-5. - Zuidvietnamese troepen hebben dinsdag een groot scheepse aanval ingezet op een sleu telpositie van de Vietcong, op onge veer 30 km van de Noordvietnamese grens in bergachtig oerwoud gelegen. Zes bataljons, in totaal ruim twee duizend man, nemen aan de strijd deel. Men gelooft dat zich twee batal jons Vietcong-strijders in het gebied bevinden. De opstandelingenbasis werd vorige maand ontdekt toen een Zuidvietnamese patrouille olifanten karavanen waarnam, die voorraden via infiltratiegebieden langs de Lao- tiaanse grens en de gedemilitari seerde zóne tussen de beide Viet- nams aanvoerden. VOETBAL MEVO - HOEK 1-6 Hoek begon met een licht veld- cverwicht maar in de 20e minuut slaagde Bolkenbaas erin de Hoek- doelman met een schuiver te ver schalken 10-. In de volgende minuut ontsnapte het Hoekdoel ternauwer nood aan een doorboring toen F. de Oude rakelings over de lat schoot. In de 26e minuut kwamen de bezoekers op gelijke hoogte door een slordig weggewerkte bal van Slagboom voor de voeten van Kiel die zich geen moment bedacht en onhoudbaar in schoot 1-1. Hoek kreeg in de 40e minuut een vrije trap toegewezen doordat iemand uit het publiek het leder binnen de lijnen had aan ge raakt. Uit deze fel betwiste vrije trap wist Deij het leder in te koppen 1-2. MEVO geraakte door deze onge lukkige goal geheel van de kook waardoor het er in de 2e helft niet veel meer van terecht bracht. Door Deij werd het in de 12e minuut 1-3 waarna de produktieve Kiel met doelpunten in de 19e, 24e en 25e mi nuut de eindstand op 1-6 bracht. MEVO zal nu mqeten afwachten hoe AZW II en Bruse Boys het er in hun resterende wedstrijden zullen afbrengen. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Van ider Wékken-Drukkerij L. O. 1-0; Rijkswaterstaat-Smit Bol nes 2-0; Velocitas-P.Z.E.M. 0-7. Morgen (woensdag) avond wordt Zlierikzee-veteranen-P.T.T. en P. Z.E.M.-Neptunus (kwart over 7). Renessc-DOSKO 2-6 In een op behoorlijk peil staande wedstrijd1 'hebben de 'korfbal-teams van Renesse en DOSKO elkaar ont moet. Dat de bezoekers er in slaag den op afgetekende wijze de strijd in winst om te zetten .hadden zij wel in hoofdzaak te danken aan het betere spel van hun dames. Reeds na 5 min. spelen kreeg Janny de Vrieze achter de korf een kans welke zij prompt benutte (0-1). Drie min. later wist Dingeman Hart dit te (herhalen (0-2). Renesse presteerde 'het 'hierna tussen de 10e- en 30ste min. drie strafwor- per. onbenut te laten. Met treffei-s in de 38e en 39e min. Slaagde Joke Dalebout er in DOSKO in de le helft een veilige 4-0 voorsprong te geven. Na de hervatting heeft voor al W. Hoogerhuis in de Renesse-aan- val 'geen geluk met zijn schoten. In de 5e min. weet J. v. d. Vaate voor DOSKO de korf te doorboren (0-5) waarna in de 17e min. Renesse uit een strafworp van N. Goossens ein delijk zijn verdiende tegenpuntje weet te scoren (1-5). Na een half uur spelen weet F. de Vrieze van een fout in de Renesse defensie te pro fiteren (1-6) waarna 8 min. voor tijd Joop Verboom de eindstand op 2-6 bracht. SKNWK-ZSC 4-5 De bezoekers die een 'beter geheel vormden, verdienden deze kleine zege volkomen. Beide teams telden in deze ontmoeting een diaetal inval lers. Na een 'kwartier spelen wist Kees v. Burg 'de bezoekers de lei ding te 'geven (0-1), waarna dezelfde speler 2 min, later de stand op 0-2 bracht. In de 25e min. hadden de be zoekers weer succes toen Jan v. d. Bijl door de SKNWK-'defensie wist te breken en raa'k schoot (0-3). SK- NWK 'kwam hierna prachtig terug en alles leek nog mogelijk toen Coby Noordhoek en W'im v. Putten (twee maal) met doelpunten in de 30e, 32e en 33e min. de balans weer in even wicht wisten te brengen (3-3). In de beginopstelling was ZSC ovenwei weór gevaarlijker en door treffers van Lou Lauwerse en Kees v. Burg hadden zij bij het verstrijken van de le 'helft een 5-3 voorsprong. Na de hervatting bloken beide teams al hun kruit te hebben verschoten. Rond de 30e min, wist Bram Heijboer de achterstand nog terug te 'brengen tot 4-5 maar verdere doelpunten bleven, ondanks de vele pogingen welke door beide ploegen werden ondernomen, uit. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6