KAAS OM KAAS 't is weer tijd voor blijf jong, blijf fit. fiets! Da's brood op jonge kaas op oude kaas op brood Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diüsdug 18 uiei 1965 Nr. 19787 Verton stopt en weer kwijtraakt en daarna op onfortuinlijke wijze zelf over de doellijn werkt (0-3). Even later verricht Verton een keurig stuk werk door een zeer hard schot van Th. Klink tot corner te stom pen. Voor de rust kan Van Ham uit een vrije trap ineens doelpunten. Het mooiste doelpunt komt vlak na de rust, als Heijboer. een hoge voorzet van Th. Klink ineens inkopt, wat de stand op 0-5 brengt. Zierik zee doet het dan wat kalmer aan én Burgh forceert twee corners die echter niets opleveren. Een schpt van T. Rijnberg gaat naast, terwijl Verton een schot van Van Ham tot corner verwerkt. Bij een plotselinge uitval kan Burgh de eer redden, als T. Rijn berg uit een pass van R. Dijkman hard inschiet (1-5). Een hoge voor zet van rechts belandt bij R. Dijk man, maar hij kopt naast. Toch is Burgh weer vlakbij een doelpunt als Th. Wessel een vrije trap in de uiterste hoek lepelt, waar Stoutjes- dijk al zijn talenten moet aanwen den om het gevaar te keren. Dan komt Zierikzee nogmaals in al zijn glorie terug en in de Burgh- achterhoede luidt de alarmklok. Als Heijboer doorbreekt wordt hij door twee Burgh-verdedigers tegen de grond gewerkt en terecht geeft scheidsrechter Poelman een straf schop. Heijboer zelf voltrekt het vonnis (1-6). In de laatste minuten doet de volledig verslagen Burgh- ploeg geen enkele moeite meer om nog door te stoten en de fenomenale Heijboer stilt voor de laatste maal zijn doelpuntenhonger (1-7). Na het eindsignaal verlaat een opgetogen Zierikzee het wel zeer hard geslagen Burgh. Begunstigd door uitnemend wan delweer, werd door de Sportvereni ging „Nieuwerkerk" een wandel tocht voor de jeugd gehouden, waar aan door 238 kinderen werd deelge Terag als vrachtgoed J'LOS' ANGELES Calif ornie.1, 17-5. Een in een kist opgeslo- téri clandestiene passagier is op liet vliegveld van Los An geles aangetroffen, waar hij de t vorige avond per vliegtuig van de Pan American Airways uit Sydney in Australië was aan- gekomen. - Het menselijke vrachtgoed is de 20-jarige Bi- ran Robson uit Wales, die hoopte op deze wijze in Car- diff bij zijn ouders te kunnen i terugkeren. De politie van Los Angeles heeft te verstaan ge geven, dat Robson waarschijn lijk naar Engeland uitgewe- zen zal worden. - Robson is i tien maanden geleden op kos- i ten van de Australische rege ring als emigrant naar Austra lië vertrokken. Maar in Mel bourne, waar hij werk vond op een spoorwegstation, kreeg hij i heimwee. Een vriend wist hij i over te halen hem te doen ver zenden als een elektronische rekenmachine. Maar in Los Angdles aangekomen, kón Robson, na een verblijf van 21 uur in de kist, het er niet meer in uithouden. nomen. Hieronder begrepen de wan delgroep „De Vierbannen" die 105 leden telt. Deze groep maakt een keurige in druk daar alle tippelaars een zelfde soort kleding dragen waarvoor me vrouw Lodewijk-de Witte zich ver dienstelijk heeft gemaakt. De klein- ste liepen 8 km (de jongste was 5 jaren cud); de grootsten liepen 15 km. De' laatsten hebben op de hof stede van de heer Steendijk een poosje gerust en een verfrissing ge had. Voor de kleinere was de pauze op de hofstede van de heer Doele- man waar méVtouw Doeleman zich verdienstelijk maakte om de dorsti- gen te laven. De wandeltocht, uit gaande van de sportvereniging, waarvan de heer J. H. van de Zan- de voorzitter ise, is een groot succes geworden. De voorzitter, de juiste man op de juiste plaats, heeft in sa menwerking met mevrouw Lodewijk iets goeds op sportgebied tot stand gebracht. Wie de keurige optocht ge zien heeft met de tamboers en vaan dels voorop zal hiermede instem men. De door de voorzitter beschik baar gestelde beker voor de mooiste groep, werd met glans gewonnen door „De Vierbannen". Op het sport terrein werden de herinneringsme dailles aan de deelnemers uitgereikt. De wandelsport is hier bijzonder ge liefd, wat geen wonder is daar een bekend tippelaarster als mevrouw Lodewijk met de leiding en training belast. Dat zij nog niet op haar lau weren gaat rusten blijkt wel hieruit dat zij 9 juni a.s. naar Zwitserland gaat voor een tweedaagse wandel tocht in het berglandschap. Ook Westhoekse schooljeugd kreeg verkeersdiploma's Jos Schrier, Carolien Hack, Arie v. d. Pol, Henk Landegent, Roelof van Pesqh. Johan Tuinman, (allen met lef) en Freddie Boogerd, Joke Rade maker. Milly van Pesch, Roel Sa- man, Jan Zomer, Janny Fokker, Ma rianne v. d. Weel. Liselotte Gilijam- se, Diny Stoel, Ko de Haas, Co Simmers en B. Kok. Toepassen in praktijk Namens de gemeente Wester- schouwen sprak wethouder v. d. Klooster de geslaagden toe en hij hoopte dat ze een en ander van de leerstof in het verkeer dat dagelijks toeneemt, toe zullen passen. Ook het bestuur van het Verbond van Vei lig Verkeer werd in deze dankwoor den betrokken. De secretaris van de verbond, de heer J. Lindhout te Renesse vertoon de hierna nog enige films. De totale uitslag in het Schouwse Veilig Verkeer rayon gaf de volgen de lijst van strafpunten te zien, ge middeld genomen per schoolleerling. O. L. school te Haamstede: 2,44 straf punten, O. L. school Renesse 3,38 strafpunten, O. L. school te Noord- weUe 3,8 strafpunten, O. L. school te Ellemeet 3,85 strafpunten, O. L. school te Serooskerke 4 strafpunten, O. L. Prinses Irene te Kerkwerve 4,3 strafpunten, O. L. school te Burgh 4,5 strafpunten, Chr. Nat. school te Haamstede 4,74 strafpunten, Chr. Nat. school te Kerkwerve 4,93 straf punten en Chr. Nat. school te Scha- rendijke 7,21 strafpunten. De speciale V.N.-commissie inza ke kolonialisme heeft maandag een resolutie aangenomen, waarin wordt aangedrongen op spoedige terugtrek king van de Britse militaire basis in Aden, waar de situatie „de interna tionale vrede en veiligheid bedreigt". kleintjes het binnenla&d DEN HAAG. Het ministerie van financiën deelt mede dat een 5 V\ pet. onderhandse lening is aange gaan met het algemeen burgerlijk pensioenfonds tot een bedrag van f 200 miljoen, tegen een koers van 99 Vè procent. DEN HAAG. Wim Voeten en Jeanne Assman uit' 's-Hertogen- bosch hebben met succes in de die rentuinzaal in Den Haag in de afde lingen ballroom en Latin American de kampioenstitel voor professionals verdedigd. DEN HAAG. Op 65-jarige leeftijd is in zijn woonplaats Den Haag over leden de heer J. H. M. Derksen, lid van de Eerste Kamer. ARNHEM". Er zijn in de eerste maanden van dit jaar in Arnhem en omgeving een groter aantal 'geval len van longtuberculose ontdekt dan in andere jaren. Bij tenminste 50 personen is tbc geconstateerd in deze maanden, zowel bij de door lichting" op het consultatiebureau voor de tbc-bestrijding als bij het bevolkingsonderzoek door de STIMA, dat nog voortduurt. DELFT. Door een felle uitslaande brand is een grote opslagloods ge vuld met hout op het terrein van de aannemersmaatschappij Van der Berg en Van der Klis aan de Hugo de Grootstraat te Delft geheel ver woest. AMSTERDAM. De 26-jarige H. C. J. van Nieuwkoop uit Haarlemmer meer is op het met verkeerslichten beveiligde kruispunt in Hoofddorp met zijn mot er in botsing gekomen met een personenwagen. Hij werd daarbij zo ernstig gewond dat hij op weg naar een ziekenhuis is overle den. AMSTERDAM. Op de Kruisweg in de Haarlemmermeer zijn in de vorige nacht om ongeveer kwart o- ver twaalf, bij een frontale auto botsing de 81-jarige dr. E. M. Hek- king uit Nijmegen en de ongeveer 22-jarige H. H. Roloff uit Krefeld (Duitsland) om het leven gekomen. Drie personen werden bij dit onge val ernstig gewond. SCHOORL. De stichting „Het Noordhollandsche landschap" wel ke ijvert voor het behoud van na tuur- en landschapschoon, heeft in Schcorl vergaderd. De voorzitter, de heer J. H. Bergh, burgemeester van Schocrrl deelde onder meer mede dat de stichting in het afgelopen jaar 41 hectare grond heeft aangekocht. Het totale bezit van de stichting be draagt thans 227 hectare. DEN HAAG. ZKH. de prins dei- Nederlanden zal op dinsdag 25 mei in Den Haag een door het Neder- landsch Genootschap voor Interna tionale Zaken te organiseren collo quium over „Europa en de toekomst van de Atlantische alliantie" ope nen. SCHIPHOL. In alle stilte is het stoffelijk overschot van brigade-ge neraal W. Eekhout met een KLM- DC-8 op Schiphol gearriveerd. Het zal woensdag a.s. worden gecre meerd. DE BILT. Op de Utrechtseweg in De Bilt, nabij het restaurant de Bilt- se Hoek is een verkeersongeval ge beurd, waarbij de 23-jarige heer H. van de B uit .Rotterdam zo ernstig werd gewond, dat hij korte tijd latei- is overleden. AMSTERDAM. Twee agenten in burger hebben de vorige nacht op de Oudezijds Voorburgwal in Amster dam geschoten op vijf jongelui tus sen de vijftien en vierentwintig jaar die hen in hun auto hadden lastig gevallen en hadden getracht hen te ontwapenen. AMSTERDAM. Een Amsterdam se taxi-ondernemer gaat volgende week de eerste van zijn 25 taxi's voorzien van een voet-grond-scha- kelaar, die de chauffeur kan in drukken als hij wordt overvallen en waardoor de claxon dan constant blijft toeteren. Ingezonden mededeling SPORT SPORT VOETBAL WANDELSPORT Zierikzee bezorgde Burgh een grote nederlaag (1-7) Nieuwerkerk beleefde Ullieke wandeltocht DE LEEUW VAN BASHRA 19. „Ik wil niet ondankbaar zijn", zei de avonturier droog, „maar lijkt het u wer kelijk verstandig mij een zakkenroller als dienaar mee le geven?" „Jongmens, ik zou u een viervoetige draak meegeven als ik dacht dat die u kon helpen mijn opdracht uit te voeren! Wat deze schurk hier in Genua uitvoert om aan de kost te komen, interesseert mij niet. Maar hij is slim, voorzichtig, kan met geld en mensen omgaan en is daarbij nog een Lombardljh ook! Ge moogt uw handen dicht knijpen dat ge zo'n man bereid vindt om u op uw tocht legen de Mamelukken le vergezellen, waar do dood oven goed koop is als stro". „Het kan zijn dat ge gelijk hebt". Aram streelde in gedachten het gevest van z'n zwaard. „We zullen zien. Overigens hebt ge mij nog steeds niet gezegd waaruit uw opdracht precies beslaat!" „Dat komt later". De oude Lombardijn wendde zich giegelend tot de hagedisach tige man, die nu van het dak omlaag was komen schuifelen. „Spreek op, schavuit, hoe heet ge?" „Agua...." zei Arams nieuwe dienaar, een ironische buiging makend. „Agua de Stille, om nauwkeurig te zijn. Volledig lot uw dienst bereid, edele heren! Waarheen moet ik mijn nieuwe meester vergezellen?" „Dat hoort ge straks". De oude koopman streek tevreden door zijn baard. „Ga eerst met uw meester wandelen. Leer hem ken nen en zorg dat ge binnen het uur aanwe zig zijl bij mijn armzalige havenkantoor, dan zal ik u vertellen wat u te doen staat!" Hij staarde de beide mannen een ogen blikje na toen deze stijfjes naast elkaar wegliepen en in z'n kleine zwarte oogjes glom een goedkeurende uitdrukking. „Dit zijn de mannen om mijn opdracht uit te voeren", prevelde hij nadenkend, „als ze er tenminste niet aan sterven. HAAMSTEDE-BURGH, 15-5. In het Dorpshuis zijn de verkeersdiplo ma's uitgereikt aan (le leerlingen der lagere scholen in de gemeente YVes- terschouwen. De voorzitter van de afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer Z. Rose- bocm was met deze opgave belast. Na een kort felicitatie woord ging hü over tot het uitreiken der diploma's. Voor de openbare lagere school te Burgh waren de gelukkigen: Leo Bom (met lof). Marianne Bak ker. Joke Steur, Mattie Steur, Ineke Meddeler en Addy v. d. Zande. Bij de Chr. Nat. school te Haam stede zag de lijst der geslaagden er als volgt uit: Cor v. d. Sluijs. Anneke Boot, Els den Boer, Jaap Maliepaard, Jan v. d. Welle, Gilles Straijer (allen met lof) en Joop Goudswaard, Mieke Roest, Martin Krijger, Jan de Waard, Nico- Sjaan v. d. Linde, Jan Maliepaard, let Sleeuwenhoek, Addy v. d. Wek ken. Jan Bouwman, Liesbeth Roest, Rini Landman, Paulien de Ridder, Tiny de Ridder, Corrie Landegent, Dirk Timmers, Cobie v. Dongen, Si mon Hart, Corrie Verton, Carla Gle- rum, Christiaan Lups en Rinus Schot. De geslaagden van de Openbare Lagere School te Haamstede (de Prinses Beatrix school) waren Vóór 50 jaar.... DREISCHOR. Door de Bond van Staatspensionering werd alhier een uitvoering gegeven. Een talrijk pu bliek was tegenwoordig. NOORDWELLE. Op het No order- strand van deze gemeente is een ont plofbare mijn aangespoeld, die onder militaire bewaking is gesteld. BRU1N1SSE. De werkzaamheden aan de gedeeltelijke demping van de Dee verbonden, lopen ten einde. Door dit werk is tot nu toe aan de werkelozen van deze gemeente werk verschaft. HAAMSTEDE. De heer Bloemsma, adspir.-Rijkstuinbouwleraar voor Zeeland, hield voor de afd. Weste lijk Schouwen van de Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur een lezing over „De teelt van en de han del in groenten voor export". ZIERIKZEE. In het ziekenhuis werd door dr. Van der Hoeven het examen „verpleegster te velde" af genomen, welke cursus was gegeven door zuster Moelijker alhier. RENESSE. Het muziekgezelschap „Luctor et Emergo" gaf het eerste concert in de fraaie muziektent. SCHARENDIJKE. Voor rekening van de kolenbond alhier werden de ze week aangevoerd 2200 hl. Ruhr- kolen. Tot nu toe werden ladingen van slechts de helft van deze hoe veelheid ontvangen. BRU1NISSE. De pachters der mos sel- en oesterpercelen hebben het verblijdend bericht ontvangen, dat een pachtv er mindering is toegestaan van 70 procent. ZIERIKZEE. Uit onze gemeente vertrokken met de tram een 35-tal Belgische vluchtelingen, aan wie vanwege het Comité bijstand en huisvesting werd verleend. ELKERZEE. De heer M. N. Leeu- we van Renesse hield in de zaal van de heer P. Hanse een lezing voor de Prov. Vereniging ter bevordering van de Geitenfokkerij in Zeeland. Ingezonden mededeling Da's hele andere kaas! Da's een sneetje In de derby Burgh-Zierikzee (1-7) heeft Burgh een verpletterende ne derlaag geleden. Het zeer talrijke publiek heeft kunnen genieten van een showend Zierikzee, waartegen Burgh in alle onderdelen tekort schoot. De anders zo sterke achter hoede liet menige steek vallen en kon tegen het prachtige vleugelspel niets inbrengen. Keurig plaatsend, op tijd ingrij pend, van alle kansen gebruikma kend en met een midvoor Heijboer die herhaaldelijk zijn topvorm be reikte, heeft Zierikzee duidelijk la ten zien, dat het in de derde klasse thuis hoort. Of ze daar nog aan toekomen moet afgewacht worden, want het deze middag eveneens aan wezige Gastel-team heeft de promo tie in eigen handen. De Zierikzeese overwinning had misschien iets kleiner kunnen zijn, als Burgh over een voorhoede had beschikt, maar ook deze bracht er weinig van te recht. De groen-witten zullen in de nog resterende wedstrijden heel an ders aan moeten pakken, want de laatste plaats komt dreigend nader. Op een uitstekend veld tasten bei de ploegen in de eerste minuten el- kaars kunnen af en daarbij blijkt'het in de Burgh-achterhoede niet zo vlot te gaan als anders. De telkens vrij lopende A. Klink knalt voor langs het doel en aan de andere kant verdwijnt een schot van J. Hanse in de handen van Stoutjesdijk. Gevaar lijk terugspelen van Wiltenburg brengt Burgh een klein kansje, maar dit wordt niet benut. Nogmaals schiet Klink voorlangs het doel en F. van Oeveren knalt na een misser van Krips naast. Maar in de 18e minuut begint het Zierikzeese offensief. Uit een mooie voorzet van Th. Klink schiet K. Heijboer de bal echter achter Ver ton in het net (0-1). Burgh komt dan nog even terug en Stoutjesdijk vuist een kogel van T. Rijnberg weg. Als A. Klink de bal opnieuw voorzet, kan A. van Tiggelhoven met een pracht inswinger nummer twee aan tekenen (0-2). Dezelfde speler lost vlak daarop weer een schuiver die Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15 en 18.45 u.zo. 10.30 en 18.45 u. Ingezonden mededeling Het is weer lente tijd om uw fiets g weer eens helemaal in orde te maken. r North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5