ASPIRIN hH BAYER „Kunst en Eer" neemt deel aan concours Koningin Elisabeth naar West-Duitsland STREEKNIEUWS De Rotterdamse aardappelbeurs De K.N. V.T.O.-rall ye Met een Schoutöen-Dtnnelaiulse bus eindigde de R.T.M. als zesde in de uoor de twaalfde keer verreden K.N.V.T.O.-rallye, In de piste van circus Boltini, mocht de directeur dr. H. J. van Zuijlen, de prijs - een herinneringsbord - in ontvangst nemen uit handen van de K.N.V.T.O.-voorzitter mr. D. van Setten. Vol trots poseerden ook de beide chauffeurs, de heren M. W. v. d. Linde en A. Viergever, na afloop van de rallye, voor de lens. Zij droegen uiteraard op de eerste warme dag van het jaar, de zwaarste last. (Foto's: ZierikzeesOhe Nieuwsbode). Bonn wil het heel goed doen ZIERIKZËE, 18-5. Op 10 juli a.s. hoopt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" deel te nemen aan het onder auspiciën van de Kon. Ned. Federa tie van Harmonie, en Fanfaregezel schappen te houden concours te Re- nesse. Dit muziekfestijn zal worden georganiseerd door de plaatselijke muziekvereniging „Luctor et Emer- go". Aldus werd besloten tijdens de gis teren (maandag)avond in de boven zaal van „Mondragon" gehouden al gemene ledenvergadering van „Kunst en Eer". In verband met dit besluit zal het voor de harmonie niet mogelijk zijn medewerking te verlenen aan diverse aktiviteiten waarvoor uitnodigingen werden ont vangen. De komende weken zullen alle aandacht opeisen in de vorm van extra repetities. „Kunst en Eer" speelt immers in de ereafdeling van de Federatie en het zal voor het korps bepaald geen eenvoudige zaak zijn het eerder bereikte niveau in juli a.s. te Renesse te handhaven. De matig bezochte ledenvergade ring stond bij de aanvang onder lei ding van de voorzitter, de heer M. Doeleman H. J. zn„ die in zijn ope ningswoord naar voren bracht dat de interesse van de bevolking voor het korps omgekeerd evenredig genoemd kan worden aan het vergaderingbe- zoek. De vicevoorzitter, de heer J. van Hakken gaf in deze vergadering een uitgebreid overzicht van de vele aktiviteiten die plaats vonden in het afgelopen jaar. Het financieel ver slag van de penningmeester de heer J. van Urk werd na advies van de kascommissie bij monde van de heer J. Schoonen goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werd in de vaka- ture L. Broekema met algemene stemmen bencemd de heer W. Meenks. De aftredende bestuursle den de heren E. A. de Looff, M. Post, J. v. d. Velde en A. Brand wer den bij acclamatie herbenoemd. In deze vergadering werd afscheid genomen van een trouw korpslid, de heer B. van Vessem, die gedu rende vele jaren als muzikant de harmonie heeft gediend. De heer van Vessem bespeelde de grote trom en vormde de grote steun van de ryth- megroep van het gezelschap, in 't Flitsen uit het buitenland MOSKOU. In een bulletin van het patriarchaat van Mosikou is bekend gemaakt dat het orthodoxe semina rium te Loutzlk in de Oekraine is ge sloten. De red'en is n'iet bekend ge maakt. Het is de vijfde godsdiensti ge orthodoxe 'instelling die sedert 1959 in de Sow jet-Unie is gesloten. ATHENE. De Gridkse politie stelt een onderzoek in naar een incident waarbij de vrouw van de Cubaanse zaakgelastigde, José Luis Galbe, ern stig aan een hand werd gewond door een pistoolschot. OSLO. De politie van Oslo is slaags geweest met 'betogers tegen de apartheid 'die 'het cordon rond de tennisbaan hadden doorbroken, waar Zuid-Afrika tegen Noorwegen uit kwam voor het Daviscup-toernooi. WASHINGTON. President Johnson heeft gezegd van plan te zijn het congres te vragen de belasting op een igroot aantal artikelen over de komende vijf jaar met een totaal be drag van ongeveer vier miljard dol lar te verlagen. JAOENDE. In Jaoende (Kame roen) zijn zes mensen omgekomen, 34 zwaar- en 60 licht gewond toen tijdens een voetbalwedstrijd een tri bune instortte. BERLIJN. Het afgelopen week einde zijn elf jorïge Oostduitsers er in geslaagd in Nedersaksen naar het westen te Vluchten. DJAKARTA, In 1964 heeft Indo nesië aan buitenlandse toeristen drie miljoen dollar verdiend. Dit is mee- deeld düor 't directoraat voor toe risme in Djakarta. Hotel Indonesia In Djakarta had met zijn 450 kamers alleen al twee miljoen dollar ver diend in 1964, het dubbele van 'het jaar tevoren. MEXICO. José Antonio Mayobre, de secretaris van de economische commissie voor Latijns-Amerika, heeft gezegd dat 'hij 'benoemd is tot persoonlijk vertegenwoordiger van secretaris-generaal Oe Thant in de Dominicaanse republiek. Mayobre Ss inmiddels naar Santo Domingo ver trekken. CALI. Bij Cali, in Columbia, is za terdag een autobus in een honderd meter diep ravijn gestort. Veertien inzittenden 'kwamen daarbij om het leven en vijf werden ernstig gewand WENEN. De Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gro- miko, die in Wenen de herdenking van de ondertekening van het staats verdrag voor Oostenrijk heeft bijge woond, is maandagochtend voor een bezoek van zes dagen aan Turkije naar Ankara vertrokken. GARMISCH-PARTENKIRCHEN. - De lawineramp van zaterdag op de ZUgspitze bij GarmisCh-Partenkir- chen heeft een negen'de slachtoffer geëist. In de naeht van zondag op maandag overleed in het ziekenhuis van Garmisch de 58-jarsge Artur Meisinger uit München aan zijn ver wondingen. SCHIPHOL. Naar de Indonesische minister van defensie, generaal Na- soetion bij zijn terugkomst uit Polen op Schiphol heeft verklaard, heeft premier Kosygin van de Sowjet-Unie een uitnodiging van president Soe- 'karno voor een officieel bezoek aan Indonesië aanvaard. FRANKFORT. De openbai*e aan klager in het Ausöhwitz-proces heeft levenslange gevangenisstraf geëist tegen een der hoofd-beklaagden, de 58-jarige Wilhelm Boger. De andere hoofdbeklaagden zijn de voormalige SS-ers Oswald KadUk on Josef Ktehr. bijzonder bij de opluistering van festiviteiten. Zowel de heer Doele man als de heer Van Hakken spra ken woorden van lof voor de jaren lange medewerking van de heer Van Vessem, die thans „Kunst en Eer" definitief heeft verlaten. Ingezonden mededeling FIETSEN J doet U voor uw genoegen, het 5 5 is gezond, het is sportief. Koop daarom nu; kies nu nog uit de j 5 ruime kollektie die wij voor U 5 hebben klaar staan. Vraagt 'n 5 folder of kijk zelf: 5 5 Lammermarkt 4 en 36, Zierikzee 5 A. VAN HESE 5 5 5 Inwoner uit Yerseke (loor trein gedood KKUININGEN, 17-5. Op een met knipperlichten beveiligde overweg in Kruiningen, in de lijn Amster dam-Vlissingen, is maandagmiddag tegen kwart voor zes een auto door een trein gegrepen. De bestuurder van de auto, de 50-jarige heer B. Catshoek uit Ierseke, is daarbij om het leven gekomen. Ter plaatse pas seren omstreeks dit tijdstip meestal twee treinen ongeveer tegelijk uit tegenovergestelde richting. Aange nomen wordt, dat de heer Catshoek heeft gewacht op de trein die uit de richting Amsterdam kwam en daar na, niet ziende dat de trein uit Vlis singen ook in aantocht was, de over weg is opgereden. De heer Catshoek was op weg naar een voetbalwed strijd. De treinenloop had ongeveer een uur vertraging. Tegelplateau boven aan trap WESTENSCHOUWEN, 17-5. Voor dat de grote gcschutsbunker die by de trapovergang te Westenschouwen boven op de duinen stond, werd op geruimd, was hier een gezellig zan derig overloopje. Er stonden enige banken en menig toerist of burger heeft hier enige uurtjes doorge bracht, genietend van het verre uit zicht. Nu het bunkeropruimingsproces in Westenschouwen is afgelopen ver dween ook de grote bunker boven aan de trap. Er werd slechts een smal doorgangetje overgelaten tus sen de betontrap aan de binnenzijde en de houten trap aan de buitenzijde der duinenrij, hetgeen menig protest ontlokte. Gelukkig is de situatie nu drastisch gewijzigd en is een heel aardig plateau aangelegd met een te gelvloer en ook weer rustbanken. Het plateau heeft ook banken aan de landzijde zodat van het prachtig gezicht over de Schouwse landerijen en het dennenbos der Domeinen ge noten kan worden. Aan de strand zijde zijn wat uitlopers aangebracht en daarmee is het vergezicht over de zee wat verspreid en staan ook bij massaal bezoek de mensen elkaar niet in de weg. Het werk is geza menlijk uitgevoerd door de gemeente Westerschouwen en het Waterschap Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE In het gemeente-ziekenhuis te Sdhiedam slaagde voor het gehouden examen Ziekenverpleging diploma A onze oud-sta'd'genote mej, L. Heij- boer. Oprichting hockeyclub De definitieve oprichting van de Zierikzeese hockeyclub zal plaats vinden op een woensdag 19 mei a.s. te houden vergadering in de foyer van „Mondragon". Tweede etalage juwelierszaak De juwelierszaak van de heer Jac. Mourer, alhier, is verrijkt met een fraaie aanwinst, bestaande uit een tweede étalage, links van 's Graven steen op de Mol, in de onmiddellijke nabijheid dus van de winkel, waar de verkoop plaats vindt. Deze show-étalage is bedoeld om het publiek een beter overzicht te geven van de steeds toenemende verscheidenheid van de artikelen. De omzet is n.l. dermate toegenomen, dat een aparte étalage noodzakelijk werd. Ook de toenemende drukte van de vakantiegangers speelt in de ze uitbreiding een rol. 's Zomers ko men veel toeristen uit de Westhoek hun inkopen doen in Zierikzee. Ve len zijn dan vaak verrast over de moderne opzet van de plaatselijke winkelbedrijven. In dat licht gezien is deze nieuwe étalage zeker een aanwinst voor de aan de Mol gesi tueerde zakenstand. HAAMSTEDE De eerste pruimen Op de aarwoerplaats van de Coöp. veiling Zuid Hollan'dsöhe Eilanden aan de Hogezoom te Haamstede nam depothouder W. v. Sluijs maandag morgen de eérste pruimen in ont vangst. Het was 'een partijtje van 20 'kg. en de aanvoerder was de heer J. W. de Vrieze van de Lagezoom. Natuurlijk zijn het vruchten afkom stig van bomen die in een verwarm- Vol automatische steenfabriek te Asseu ASSEN, 17-5. De burgemeester van Assen, mr. P. P. Agter, zal dins dag 25 mei om half drie te Assen, de volautomatische beton- en steen fabriek van de M.B.I. beton- en bimswarenindustrie op het industrie terrein officieel openen. De nieuwe steenfabriek, die een investering van twee miljoen gul den vergt en die werk verschaft aan vijftien personen, is in zijn branche de modernste van Nederland. De di recteur, de heer A. van der Meyden, uit Eindhoven, verklaarde maandag middag tijdens een persbijeenkomst te Assen, dat hij een volautomati sche machine van Duits makelij heeft aangeschaft, die in staat is ie dere vijftien seconden 84 binnen muurstenen te vervaardigen. De mosselzaad visserij op tie Waddenzee Zoals reeds gemeld wordt de Wad denzee (het Friese Wad) op 22 mei voor de mosselzaad/visserij gesloten. Van 25 mei tot 11 juni wordt dan het Groninger Wad voor de mossel zaadvisserij geopend en dat zaad mag naar Zeeland worden vervoerd om daar op de percelen uit te zaaien. Uitzaai van dit zaad op percelen in het noorden is niet toegestaan. De lijn waartussen mag worden gevist loopt van de dam van Ameland en de kerktoren van Den Hoorn op Texel tot die van Tzumm?rum in Friesland. Veel rust wordt de niDs- selkwekers dan weer niet gegund, want het ligt in de bedoeling begin juli -weer het nieuwe mosselseizcen open te stellen. AMSTERDAM. In Amsterdam is zondag op 56-jax-ige leeftijd overle den mej. A. A. Broers, in de periode 1953-1958 verzorgster van de prin sessen Beatrix en Irene. die kas worden geteeld. Voer de ken ners kunnen we nog vermelden dat ihet vruöhten van het ras Ontario waren. Het is erg vroeg en voordat de pruimen uit de buitenluoht 'kemen zullen er nog wel eer. paar maanden voorbij gaan. Collecte bejaardenreis De voorzitter va/n 'het bejaarden- reis-com!ité, de heer L. C. v. d. Velde, idli'e 'de "heer C. A. Hartog verving, Verzoekt ons mede te idelen dat een dezer dagen de 'lijstencollecte voor het 'dit jaar te houden bejaarden- reisje zal beginnen. Voor deze col lecte is inmiddels vergunning van b. en w. verkregen. De voorzitter wijst er op dat 'd'e busreizen duurder wor den en dat er steeds meer bejaarden mee gaan. Een goede, toereikende collecte hangt af van de mildheid van de burgerij. ZONNEMAIRE. De burgerij offert voor bejaarden Teneinde de bejaarden weer een reisje te kunnen aanbieden, werd al hier een collecte gehouden, die het bijzonder hoge bedrag van f 852,67 heeft opgebracht. Een dankwoord is zCker niet misplaatst aan het adres van de collectanten a'ls aan de bur gerij. De 'muziekvereniging „Nut en Uitspanning" verleende muzikale medewerking, hetgeen uiteraard eveneens zeer op nrij-s is gesteld. BROUWERSHAVEN Vergadering Coöp. Kolenbond Vrijdagavond hield de Coöp. Ko lenbond „Brouwershaven" een alge mene ledenvergadering in hotel Rin- gelberg. De voorzitter, de heer L. Bos verwelkomde de aanwezige le den, waarna voorlezing van het jaar verslag der secretaris-penningmees- ter, de heer J. Dekker, volgde. Uit het laatste verslag bleek, dat het le dental constant is gebleven. De om zet in 1964 bedroeg 41.000 kg. Uit het financieel verslag bleek, dat de kas met een batig saldo sloot. De be scheiden werden goedgekeurd door de leden der kascontrolecommissie, de heren J. en A. Duinhouwer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heren J. Dekker en H. Ringelberg herkozen. In be spreking kwam vervolgens de aan koop der brandstoffen, waar diverse leden 'informaties over vroegen. Met de gebruikelijke rondvraag werd de ze vergadering besloten. Feestavond o.l.-school Aanstaande -donderdag wordt in hotel „Jacob Cats" te Brouwersha ven de jaarlijkse feestavond gehou den van -die openbare lagere school, te verzorgen idoor id'e leerlingen der 5e en 6e klas. Opgevoerd wordt een oosters sprookje. In de pauze zullen lootjes worden verkocht ter bestrij ding 'der 'gemaakte onkosten. Deze avond is toegankelijk voor de ouders der leerlingen en leden van de afde ling Volksonderwijs. Serenade Ter gelegenheid van hun 45-jarig 'huwelijksfeest bracht de muziekver eniging „Apollo" zaterdagavond een serenade 'bij het echtpaar M. v. cl. Wielen-Smalheor, wat de nodige be langstelling trok. Scheepvaartberichteu Fsso Rotterdam (t.), 17-5 te Rasta- nura verwacht. OUVVERKERK Schoolreisje Er circuleert op het ogenblik een intekenlijst, teneinde gelden te ver zamelen voor het jaarlijkse school reisje van de kinderen der openbare lagere school. Wij achten het gepast, de gemeentenaren op te wekken, deze lijst, als naar gewoonte, met milde hand te honoreren. Landdag te Aardenburg Na afloop van de godsdienstoefe ning der Ned. Herv. gemeente op 16 dezer is bij de uitgang aan de kerk gangers een aankondiging van de landdag te Aardenburg uitgereikt. Deze landdag zal plaats vinden op 13 juni a.s. In de St. Baafskebk al daar zal een godsdienstoefening wor- ,den gehouden, terwijl in „De Elder- schans" een samenkomst wordt ge organiseerd. Diamanten huwelijksfeest Het echtpaar L. M. van Oeveren- Smalheer vierde vorige week het diamanten huwelijksfeest en dat be tekende een druk komen en gaan van familie, vrienden en bekenden die kwamen om de bzi'di redelijk goed gezonde echtelieden geluk te wensen met deze 'bijzondere gebeur tenis. De muziekvereniging „Nieuw Leven" bracht het diamanten paar 's avonds een serenade. De voorzit ter, de 'heer Boot, merkte in een toe spraak o.a. op dat het een grote uit zondering :s dat de „-muziek" een dergelijk feest kemt opluisteren. Een sohoenzccn, dz heer C. v. d. Hamer, datnkte tenslotte voor de belangstel ling. Het jubilerend paar ontving o.a. telegrammen van H.M. de Koningin en ven Zealand's waarnemend com missaris. DUIVELAND Wijziging Politieverordening De Algemene Politiieverorderir.g van de -gemeente Duiveland zal wor den gewijzigd. De verordening ligt ter secretarie te Oosterland ter in zage. BRUINISSE N.C.V.B.-vergadering Donderdag 20 rr ai komt de afde ling Bruinisse van de Ndd. Ghr. Vrouwenbond weer bijeen. Mejuffr. Kloosterman uit M tfi-lburg 7-1 ren spreken over „De bejaarden in onze sarr.en'cvir.g". ZINGEN MET GRAMMOFOONPLATEN Sinds januari van dit jaar heeft Benny Vreden Prcdukties N.V. in Hilversum bij wijze van proef, vcor de lagere scholen een aantal gram me fccnplaten vervaardigd met tra ditionele en nieuwe schoolliedjes. Deze platen wijken in zoverre af van de gangbare, dat de liedjes die erep staan niet alleen door een goed kinderkoor met orkestbegeleiding werden gezengen, maar dat er ook neg afzcnderlyk de orkestbegelei ding ep staat. Die orkestbegeleiding is leuk om te heren en geeft heel duidelijk de melodie van de liedjes aan. "Wanneer de klas eerst goed heeft geluisterd naar het liedje zoals het op de plaat dGor het koor wordt voorgezongen, kost het de leerkracht niet veel moeite de kinderen al spoedig samen met de orkestbegeleiding te laten zingen. Het resultaat is een klas die zingt als nooit tevoren, opgewekt en blij en wat nog belangrijker is: pre cies in de maat, met het juiste ge voel voor hard en zacht, nauwkeurig op toon en zonder onverantwoorde' rustpauzes. De orkestbegeleiding is niet te zwaar gemaakt, zodat er nog ruim te over blijft om cr in de klas z.g. Crff-instrumenten aan toe te voe gen. Als voorbeeld worden in het ge zongen gedeelte van de plaat enkele van deze instrumenten bespeeld. Dit is evenwel geen voorwaarde om toch een goed resultaat in de klas te be reiken. Bij elke plaat wordt gratis een exemplaar van de bladmuziek mee geleverd, waarop tekst, zangpartij en notatie voor Orff-instrumenten staan afgedrukt. DEN HAAG, 17-5. Op de Rotter damse aardappelenbcurs is in een week tijd veel veranderd. Was voor een week de stemming voor binnen land en export „zeer vast", nu was de stemming voor het binnenland afwachtend, terwül er voor de ex pert geen handel meer was en dus cok geen noteringen. Wel waren er buitenlandse aardappelen van heel wat lagere noteringen dan de mees te Nederlandse soorten. Op deze beurs zijn enige binnen landse prijzen vergeleken met vorige week nog omhoog gegaan. Eigenhei mers deden nu f 30,tot f 35,per honderd kg, vorige week werd voor de sortering van 40 mm vierkants- maat en groter f 26,tot f 30,be taald. Furore van 40 mm en groter deed nu f 28,lot f 36,tegen f 26,tot f 30,vorige week. Voor bintjes kon men goedkoper terecht. De kleinere sortering, 28 tot 35 mm, die voor consumptie verhandeld kon werden dank zij de verzachting van de kwaliteitseisen van het produkt- schap, deed f 15,tot f 18,Ne derlandse bintjes van 35 mm en gro ter in twee maten gesorteerd werden nu verhandeld voor f 32,/tot f 35, vorige weck deden bintjes van 40 mm en groter in twee maten ge sorteerd f 33,lot f 35,Deense bintjes kostten ter beurze maar f 20,tot f 22,en voor Poolse aardappelen werd f 18, tot f 20, betaald. BONN, 17-5. Van de zijde der Westduitsé'regering, radio en pers is allies in 'het werk 'gesteld óm van 'het •bezoek van 'koningin Elizabeth van Engeland aan west-Duitsland dat 'van/daag (dinsdag) 'begint, een groots gebeuren te maken. President Lü'bk© Iheeft persoonlijk inspectie 'gelhouden van de speciale trein van vijftien rijtuigen welke voor de tiendaagse reis van de Britse vorstin door Ihet land van baar Han- noveriaanse voorvaderen 'in gereed heid1 is gebracht en in het hotel aan die Rijn waar het koninklijk gezel- sdhap twee da'gen zal logeren. Elisabeths bezoek, het eerste van een Britse monarch aan Duitsland sedert 'koning Edward VII en konin gin Alexandra er in 1909 waren, wordt door beide regeringen be schouwd als bezegeling van de Brits- Duitse verzoening van na de oorlog. Dit bezoek zal naar schatting de Duitse belastingbetalers tussen de vijfhonderd en zevenhonderdduizend mark kosten. Records bij dit bezoek ten opzichte van vorige staatsbezoeken aan west- Duitsland zullen o.a. worden ge vormd door: de langste speciale trein - onge veer vierhonderd meter - bestaande uit gedeelten van de staatstreinen van president Lübke, kanselier Er- hard en 'de president-directeur van de Bondsspoorwegen; 'het grootste 'gezelschap persmen sen. in sommige steden meer dan duizend. Grootste officiële ontvangst De grootste officiële ontvangst, waarvoor meer dan 2.500 pei-sonen zijn uitgenodigd op het achttiende- eeuwse kasteel van Briihl bij Bonn, grote -luxe van meubilering en aankleding van 'de „Riesidenz Peters- berg" die normaal als hotel in ge bruik is, President Park Tsjoeng Hee van Zuid-Korea heeft maandag na een Johnson voor 'de pers 'in Washington Johson voor de pers in Washington verklaard, dat hij „voor hét ogen blik" niet van plan is Zuidkoreaan- se gevechtseenheden naar Vietnam te zenden. Bruinisse heeft een „draaihals" BRUINISSE, 17-5. Een vogel- liefhebber heeft deze week al hier een bijzondere vogel zoaar genomen, namelijk een zg. „draaihals", met de officiële Latijnse naam van „jynx tor- quilla". Normaal komt de „draaihals" in het westen zeer weinig voor. De vogel behoort tot de spechtachtigen en in het oosten.'van 't tand durft hij wel eens een enkele keer te broe den. De „draaihals" wordt ook wel „mierenjager" genoemd vanwege zijn voorkeur voor deze diertjes, waarvan hij ook le Bruinisse op 't terrein van de voormalige noodwoningen ijverig blijk gaf de duurste automobielen, namelijk twee speciaal ingerichte Mercedes- auto's, vijf ton aan tafelzilver e.d. uit Buckingham Palace dat gebruikt zal worden bij een door koningin Elisa beth te geven ontvangst op woens dag in de „Residenz Petersberg", tijdens welke tweeduizend vreugde vuren op de wijnhellingen daar in de buurt de Rijn 'in een rode gloed zullen zetten. FOTO Er stak een stuk joligheid in de jongelui, die er op uittrokken om aluast een voorproefje te hebben van de komende zomer ,die - altijd nog volgens de voorspellingen - warm en nat zal zijn. Maar dat wachten we rustig af. Op die dag icas het in ieder geval mooi; de zon verfde goud op het frisse groen en „de merel liep onder de liegen" en liet zich telkens horen. Ach, ze sjouwden wat af die jongelui, omdat de wereld zo mooi was en bly, ondanks alle geschiet en opstandigheid, die iedere avond in het journaal op de beeldbuis komen. Ze keken wat, ze ravotten wat, ze wandelden wat en kregen dorst. Na tuur zonder drinktenten is (bijna) niet meer mogelijk in Nederland en een „gelegenheid" werd dan ook spoedig gevonden; een riant geval, met evenwel een somber kijkende ober. Echt een man, die de toestand slecht inziet, last heeft van beroeps- pijnen of 's morgens iaat heeft ge ruzied met ma. De kaart faoani er aan te pas en de jongelui kozen wat verfrissende drankjes uit, maar de sombere - zij het wellicht goede - man, liet op zich wachten. Hij kwam eerst na een half uur en voor dorsti- gen is dat rijkelijk lang. De jongelui zonnen op „wraak", maar wel van een goedaardig soort. De mogelijkheid lag voor het grij pen. In het gezelschap bevond zich één fototoestel, dat die dag wellicht verder geen dienst meer zou doen, want de film was al vol geschoten. Het filmpje werd uit hel toestel ge haald en toen de ober verscheen, vroeg de xvoordvoerder van de club: „Ober, wilt u een plaatje van ons schieten?" De ober ontwaakte uit zijn latente somberheid en ontdekte het menselijk element in deze vraag. Trouwens het was een aardig meisje, dat hem het verzoek deed en zo iets scheelt altijd. De (acht) jongemensen, met moeite het borrelend plezier onderdrukkend, zijn in pose gegaan en de ober stond schictkiaar met de kiekkast. Hel op stellen duurde nog al even, want men wilde waar voor zjjn geld.... twee op een tafeltje, vier op stoel tjes, twee geknield in een aanmin nige pose. ..Klaar?" riep de horeca- man, toen het hem te lang ging val len. „Ja", riep de jeugd in koor. Toen kwam eindelijk het vertrouwde „klik"- De ober bedankte voor de eer en de jongelieden zijn elkaar om de hals gevallen en de ijle voor- zomerse lucht beefde van hel dave rend applaus en gegier, dal losbrak. De ober keek verstoord om. Hij begreep het allemaal niet. Hoe kon bij ook. Een gemaakte, niet gemaalde foto is een rariteit. Overigens heeft, een collega dc rekening gebracht. De foto-ober scharrelde wat dieper in de tent. rond en had. daar zijn be sognes. I-Ijj keek (weer) somber.. SCHIERE1LANDMAN. Ingezonden mededeling Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. /^s. DAAR STAAT ACHTER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2