alles si kan met cetaimr velpon DIPLOMA-UITREIKING LAND- EN TUINBOUWSCHOOL ^iiT,™ STREEKNIEUWS Nutsdepartement Zierikzee onderneemt stappen voor een betere busverbinding Natte periode van invloed op de prijzen STREEKNIEUWS Olifant contra auto ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 13 mei 1965 Nr. 19761 Eerste „slotbijeenkomst" in de nieuwe school 2IKK1KZEK, 13-5. Dinsdagmid dag werd in de Lagere Land. en Tuinbouwschool „De Kluut" alhier, aan de leerlingen van de vierde klas bet einddiploma uitgereikt. De uit reiking droeg deze keer een bijzon der en min of meer feestelijk ka rakter, daar deze voor de eerste keer plaats vond in het nieuwe schoolgebouw aan de Caustraat. De voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer J. A. van Nieuwenhuijze uit Nieuwerkerk kon een flink aantal ouders welkom he ten. In H bijzonder verwelkomde de heer van Nieuwenhuijze burgemees ter J. van Wijk van Zaamslag in zijn functie van voorzitter van de com missie lager land- en tuinbouwon- derwijs van de Z.L.M., kringvoorzit ter A. M. Geluk van de Z.L.M. en de heer L. Anderson die het hoofdbe stuur vertegenwoordigde, ir. J. Ver steeg, directeur van de R.M.L.S. te Goes en inspecteur ir. L. Bouten van het lager land- en tuinbouwonder- wijs. Onder de genodigden bevonden zich voorts de heren J. J. Hanse, K. v. d. Stolpe, C. J. van Westen jr. en C. C. J. Hendrikse. De diploma's werden uitgereikt door de inspecteur ir. L. Bouten. De volgende leerlingen ontvingen het diploma: J. M. Klaasse (Seroos- kerke), C. B. den Boer (Kerkwerve), A. M. Bolle (Ocsterland). W. Capelle (Bruinisse), C. Landegent (Haamste de), S. L. de Feiter (Burgh), N. Bal (Sirjansland), S. Flikweert (Ouwer- kerk),J. W. Flikweert (Zierikzee), A. M. van de Panne (Scharendijke), C. J. van Damme (Ouwerkerk), P. van Westen (Oosterland), J. Verton (Re- nesse), W. J. van der Hulle (Ooster land), L. Boot (Burgh), C. J. Zwa ger (Oosterland) en W. J. de Vrieze (Noordwelle). Voor hun bijzondere prestaties ont vingen J. M. Klaasse (Serooskerke) en C. B. den Boer (Kerkwerve) een boekenbcn. Door de eerste werd de docenten een fraaie plantenbak aan geboden. Tcekcmstmogfclükheden. Na de uitreiking hield ir. L. Bou ten een korte toespraak. Hij wenste de directeur, de heer D. Eveleens en de onderwijzers geluk met hun prachtige nieuwe school. Het ver heugde hem zeer, dat de jongeren nog voelen voor d'e land- en tuin bouw, temeer daar er op Schouwen- Duiveland voor een goed onderne mer toekomstmogelijkheden zijn. Met name de bloembollenteelt wint snel terrein en het is niet uitgeslo ten, dat door de ontsluiting van het eiland, het accent meer op de tuin bouw komt te liggen. ZIERIKZEE Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen De algemene vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, 'heeft op 'de te Middelburg gehouden bijeenkomst van 10 mei jl. benoemd tot lid de 'heer M. J. Bij de Vaate, redaikteur van de „Zierikzee- sdhe Nieuwsbode" te Zierikzee. Geslaagde E.H.LO.-oefening Rode Kruis De Zierikzeese Rode Kruis Kolon- n'e 'hield dinsdagavond 'in samenwer king met de kol'onne van Bruinisse een grootscheepse E.H.I.O.-oefening (Eerste Hulp In Oorlogstijd). Als „plaats van de ramp" was ditmaal aangewezen de Ndbelpoort. Veron dersteld werd dat een bomaanslag 'ha!d plaats gevonden, waarbij een twintigtal mensen min of meer ern stige verwondingen had opgelopen. In Ihet Verenigingsgebouw in 't Vrije was een V.G. ('verzamelplaats gewon den) ingericht. Via 'het in de omge ving van de poort ingericht gewon dennest werden de 'gewonden met twee af- en aan rijdende ambulances naar 'het V.G. gebracht. Hier vonden de verder voorgesdhreven handelin gen plaats, zoals het onderverdelen van de patiënten, dde tenslotte naar „ziekenhuizen" werden overgebracht. Alshoofd van het V.G. trad op ddk- ter van Leeuwen uit Bruinisse, com mandante organisatrice was mevr. L. v. d. Slifis-bij de Vaate. De ver bindingsdienst van de B.B. zorgde bij deze oefening voor een perfecte verbinding tussen V.G. en plaats van de ramp. Een nabespreking van deze ge slaagde en leerzame oefening, waar aan door een veertigtal personen werd deelgenomen, vindt plaats op de ledenvergadering d!ie gehouden wordt woensdag 19 mei a.s. Tevens zal dan de uitreiking der zakboekjes aan de geslaagden plaats vinden. Bazar Leger des Heils Gisteren (woensdag) en vandaag (donderdag) werd en wordt in het gebouw „De Lichtboei" van het Le ger des Heils" de jaarlijkse grote bazar gehouden. Zowel in de mid dag- als avonduren is deze bazar ge opend. Er zijn weer talrijke attra'k- tiies, als: schiettent, ballengooien, rad van avontuur, verlotingen, „trek aan het touwtje" ejd. Vanzelfsprekend zijn vele fraaie prijzen beschikbaar. Voor de jeugd is er gelegenheid na schooltijd te 'komen grabbelen in de grabbelton. Bovendien wordt ervoor hen een aardige film gedraaid. De Bondswandeltocht K.N.G.V. In afwijking van ons bericht van dinsdag jl. moeten wij mededelen dat de start van de a.s. zaterdag 15 moi te 'houden K.N,G.V. wandeltocht nreet vanaf „Concordia" zal plaats vinden, doch vanaf sportpark „Ban- I nimk". Ouderavond Chr. school Op dinsdag 18 mei a.s, zal in het iNcd. Herv. Verenigingsgebouw een ■ouderavond worden gehouden van ■de Chr. Nat. School. Het programma ■wordt verzorgd door de twee vijfde 'klassen van de school. In verband hiermee merkte de heer A. M. Geluk (vooizitter van de kring Sehouwen-Duiveland) op, dat uitgaande van de Z.L.M. verdere ontwikkeling van de tuinbouw be wust wordt nagestreefd. Sehouwen- Duiveland gaat op dat gebied weer een nieuwe toekomst tegemoet. Ir. Bouten besloot zijn toespraak met een woord tot de jongeren, hopende dat zij verder zullen studeren. In deze hoop werd hij gesteund door ir. J. Versteeg, directeur van de R.M.L.S. te Goes In verband met de Oosterscheldebrug zal het voor diegenen die in Goes verder willen studeren, gemakkelijker en goedko per worden dan voorheen. Omdat voor velen de stap naar het middel baar onderwijs nogal groot is, voor ziet de R.M.L.S. hierin d.m.v. een voorbereidende cursus op één mid dag in de week. Bovendien sprak ir. Versteeg de hoop uit, dat de oude ren de jeugd de kans zuilen geven, bet op school geleerde 'in praktijk te brengen. De heer J. van Wijk (burgemeester van Zaamslag en voorzitter van de onderwijscommissie van de Z.L.M.) kwam met de verrassende medede ling, dat de heer D. Eveleens ook het volgende schooljaar nog belast zal zijn met de directeursfunktie aan de Lagere Land- en Tuinbouwschool, Allen waren hierover zeer ver heugd. Daarop nam de heer Eveleens zelf het woord. Hij wees op de groei van het land- en tuinbouwonderwijs vanaf het primitieve begin tot wat het nu geworden is: een moderne school, die meerdere mogelijkheden biedt als basis voor verdere studie, een school die ten volle zijn nut be wijst in onze huidige maatschappij. Na afloop werd aan oudei's en leerlingen een film vertoond. EL PASO, 12-5. Aan boord van een Boeing-707 hebben 125 mensen een benauwd uurtje doorgemaakt, nadat was gebleken dat het toestel bij het opstijgen van het vliegveld van El Paso in Texas een wiel van het landingsgestel ihad verloren. Ter wijl op het vliegveld reddingsploe gen in gereedheid werden gebracht •bleef het toestel rondcirkelen om brandstof te lozer.. Met een zucht van verlichting eoirstateerden alle betrokkenen dat de landing zonder moeilijkheden verliep. ONDERWIJS Lagere land- en tuinbouwschool „De Kluut" te Zierikzee Overgang klas III - klas IV, in volgorde van de behaalde punten: 1. C. A. Struyek; 2. J. P. Boot; 3. Jan A. Rotte; 4. M. J. Fon'dse; 5. Anth. W. Nederhand; 6/7. Joh. Hoo- genboom; 6/7. Corn. v. d. Linde; 8. Koos Bolle; 9. Jac. v. d. Have; 10. G. M. v. d. Bijl; 11. J. A. Ringelberg; 12. J. de Jonge; 13/14. H. A. Bouw man; 13/14. Abr. Stouten; 15. Com. Kooman; 16. Rud. Smits. Naar Rotterdam zonder wachten of overstappen Ingezonden mededeling 'n gróót 27 ets kwaliteitssucces! ZIERIKZEE, 12-5. liet bestuur van het Departement Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen heeft besloten stappen te on dernemen om te geraken tot een be tere busverbinding tussen Sehou wen-Duiveland en Rotterdam. Tij dens de dinsdagavond in de boven zaal van restaurant „Mondragon" ge houden algemene ledenvergadering werd een hiertoe strekkend voorstel van de heer H. G. C. Heringa door de aanwezige leden met instemming begroet. De bedoeling is by de be trokken vervoersmaatschappij aan te dringen op een snellere verbinding met Rotterdam, een verbinding zon der overstappen en zonder wachttij den. Deze matig 'bezochte ledenverga dering van het Nut stond voor de laatste maal onder voorzitterschap van dr. J. C. Röhner, Idie zich 'bij de bestuursverkiezing niet herkiesbaar stelde. In de plaats van dr. Röhnor werd gekozen de heer C. J. H. Sdheuerman, die voorstelde de afge treden voorzitter lot erelid te benoe men, waarmee een ieder van harte instemde. De -heer Soheuerman 'her innerde er aan dat 'dr. Röhner het voorzitterschap 'heeft 'bekleed vanaf 1961. maar gedurende een veel lan gere periode gaf 'hij zijn krachten aan het Nutswerk, in 't bijzonder aan 'de bibliotheek. Na de opening van de vergadering gaf de secretaris, de heer Heringa, een opsomming van de activiteiten vain ihet afgelopen seizoen. De te Zie rikzee gehouden orgelexcursie vorm de hiervan een zeer geslaagd onder deel. De penningmeester, de heer C. Koopman, had reden tot tevreden heid. Het departement ontvangt thans van de 'gemeente een jaarlijk se subsidie van f 100 en een éénma lige subsidie, eveneens van f 100 van het hoofdbestuur. Bij enkele zaken betreffende de komende nieuwe bibliotheek wijdde dr. Röhner enikele woorden aan de nagedachtenis van de heer M. Pol- dormans, die op dit gebied voer het Nut gedurende 'bijna veertig jaar zo veel werk heeft verricht. liet bestuur heeft intussen grote verwachtingen van de nieuwe bibli otheek en getracht zal worden deze instelling vooral ook voor de jeugd aantrekkelijk te maken in het kader van 't streven de werkzaamheden zo veel mogelijk sociaal te richten. Ge hoopt wordt dut de ouders hun me dewerking zullen verlenen, zodat de bibliotheek een eigen plaats zal kun nen gaan Innemen onder de jongere lezers en lezeressen. Als leden van do kaseommissie traden af de heren A. Ribbens en J. J. Stols. In hun plaats werden geko zen mevrouw H. H. Vermet-Vree man en de heer J. Sleutel. Als leden van de bibliotheekcom missie werden herbenoemd mevrouw H. A. Heringa - Af lenzer en de heer M. J. Kosten. Hetzelfde 'gold voor de heer J. Deïst als l'id van de tuin grond commissie alsmede voor mr. C. J. B. du Oroo als commissaris van de N'Utsspaarban'k. Dr. J. C. Röhner gaat op 21 en 22 mei als afgevaar digde naar de algemene vergadering van de Maatschappij in Arnhem. Het komend seizoen. Bij de bespreking van de plannen voor het 'komende seizoen deelde de secretaris mede, dat in samenwer king met de Z.V.U. drie lezingen zullen worden gehouden: de 'heer ir. C. Koopman zal een lezing houden over Mexico, prof. dr. M. Eeuwe komt met een causerie over de automati sering. De derde spreker is voorge dragen door de Z.V.U., maar nog niet nader bekend. Voor twee te ge ven toneelavonden wordt contact op genomen met de 'gezelschappen „Lit- teris Sacrum" en „Jacob van Len- nep". Het gereedkomen van de Ooster scheldebrug, volgens plan voorjaar 1966, zal in Nutskringen worden ge vierd met een gezamenlijk bezoek aan de Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Verder werd i:og eens de aandacht gevestigd op de interessan te excursie naar de Oosterschelde brug, welke plaats vindt op dinsdag 15 juni a.s. Landbouw werk weer gestart Opening zaak Wij vernemen dat de nieuwe schoenzaak in 'het niieuwe pand Vis- stiraat 6, eigenaars de heren Van Beveren en Bom, op woensdag 19 mei a.s. officieel in -gebruik zal wor den gesteld door de wethouder van publieke werken de heer H. Koe- voets. KERKWERVE Verbetering resultaten schoolverkeersexamens In het nummer van maandag is een foutieve opgave gedaan van het aantal leei'lingen van de Chr. Nat. school en de openb. lagere school al hier dat afgewezen werd voor het praktische gedeelte van 't verkeers- examen dat vrijdag werd afgenomen te Serooskerke door het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Schou wen. Gemeld is dat van de Chr. Nat. school 6 en van de openb. lagere school 2 leerlingen waren gezakt. Dit moet zijn: Chr. Nat. school 3 en openb. lagere school 1 niet geslaagd HAAMSTEDE Onderzoeking bij slot Haamstede Met betrekking tot het aanvullend onderzoek op het terrein van het slot Haamstede, deelt de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek mede, dat de nieuwe put ten oosten van het hoofdgebouw helaas weinig nieuws heeft opgeleverd, daar de ondergrond grotendeels om gezet was. Het gevolg hiervan was dat slechts enkele sporen van het in 1964 ont dekte grafveld werden teruggevon den. Ook bewoningsresten uit de Ro meinse tijd ontbraken bijna geheel. In een nieuwe werkput kwam een rechthoekig fundamentje aan het 'licht, dat bestond uit baksteen in leem gelegd. OOSTERLAND De SAKOR-collecte De huis aan 'huis-collecte ten ;bate vatn de SAKOR (kinderbescherming) bracht alhier op de goede som van f 143,30. Onder leiding van mevr. Sfcuij-ter Heide collecteerden 'foor dlit doel: Lenie Bal, Jannie Bolle, Nellie de Later, Martijn van der Maas, Ellie Rotte en Corrie Ver- straaten. Een woord van dank aan deze allen en aan de milde gevers (sters). BRUINISSE Cursus bloemschikken aan huishoudschool Aan de chr. huishoudschool te Bruinisse zal bij voldoende, deelna me weer een cursus bloemschikken worden gegeven, die reeds eerder met groot succes werd gehouden. Eveneens ligt 'het in het voorne men een cursus te organiseren „Re paraties in de huishouding", een cur sus die tot doel heeft de Doe-het- zelvers onderricht te geven in aller lei kleinte kanweitjes, idi'e in het da gelijks leven voorkomen. Verwacht wordt dat ook hiervoor op Bruinisse wel animo onder de da mes bestaat. Vaart door sluis gestremd De vaart door de Grevelinigensluis - is officieel 'drie dagen 'gestremd. De oorzaak is, dat 'die sluisdeuren moe ten worden verwisseld. Dit gebeurt door 'de 'drijvende bok Grutto II van ide firma van den Ak ker, met technisch personeel van „De Schelde" uit V'l'isslnigert. Dinsdag gaf een en ander nogal stagnatie, doordat een bepaalde nikkelstalen 'bout, die uit een 'huls moest worden gehaald niet meegeven wilde. Er moest veel fcradht en vernuft worden gebruikt eer men het 'karwei had geklaard. De schepen d'ie op 'bepaalde tijden nog worden doorgelaten moesten'na tuurlijk wachten tot de drijvende bok, die die doorgang versperde •klaar was en uit d'e sluis was geva ren. SCHOUWEN - DUIVELAND, 11-5. Overal waar dit mogelyk was zijn dinsdagmorgen de werkzaamheden in de landbouw weer begonnen. Niet aüe deien van het schiereiland ver tonen een zelfde beeld. Er zijn slech te „plekken", maar ook delen waar Kwaliteitseisen consumptie-aardappelen verzacht Ingezonden mededeling T0GAL TEGEN REUMATISCHE PIJNEN: SNEL PIJNVRIJ Zorg dat U Toga! in huis heeft. Snelle stiller van grote en kleme pijnen. Reumatische pijnen. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Allesver dwijnt snel. Door Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. DEN HAAG, 12-5. „Kleine aard appelen zijn ook aardappelen" heeft het Prcdu'ktsohap voor Aardappelen, door de 'huidige schaarste gedwon gen, gedadht en het heeft besloten de kwaliteitseisen voor consumptie aardappelen te verzachten. De voor consumptie te verkopen aardappelen zitllen met ingang van vandaag (don derdag) een m'inümummaat van 28 millimeter mo'gen hebben in plaats va<n 35 millimeter. Misvorming, rimpeligheid en me chanische beschadigingen worden nu oök toegelaten, maar igroenverkleu- ring, vorstaanlasting, droogrot en niatrot blijven verboden. Wei wordt d'e tolerantie voor va<n de eisten af wijkende aardappelen verhoogd' van vier tot tien procent. Het Produkt- sChap wil op -deze wijze voorkomen dat aardappelen die onder d'e hui dige omstandigheden nog voor men selijke consumptie in aanmerking zouden 'kunnen komen, naar de vee voedersector verdwijnen. „Drietrapsraket" Het 'besluit kwam tot stand ais e'en soort drietrapsraket. Eerst gaf het 'bestuur, door een wijziging van d'e vorig jaar aanvaarde kwaliteits- en sorteringsveroidten'ing, zichzelf d'e mogelijkheid de eisen voor het lo pende seizoen tot 1 augustus te ver zachten als .het de in Nederland aan wezige voorraden niet groot genoeg vindt om in de binnenlandse behoef te aan consumptie-aardappelen te voorzien. Onmiddellijk 'daarop con stateerde het dat d'ie toestand nu be- - staat, nam het verzadhtlngsbesluit en machtigde zijn voorzitter, in over leg met d'e commissie marktregeling consumptie-aardappelen de nieuwe eisen vast te stellen. Dat overleg hadden de voorzitter en de commis sie vanmorgen al gepleegd, zodat de nieuwe regeling met spoed gereali seerd kon worden. De verzachting van de eisen geldt ook voor geïmporteerde aardappelen. De nieuwe minimum-maat van 28 millimeter 'brengt alleen een veran dering voor oude aardappelen, voer nieuwe gold hij al. VISSERIJBERICHTEN Mosselzaadvisserij op de Waddenzee Op de Waddenzee is dinsdag 11 mei de tweede periode van de mos selzaadvisserij 'begonnen. Alle be schikbare visserijvaartuiiigen, die nog in de mosselbrandhe worden ge bruikt zijn nu weer op (de Waddenzee geconcentreerd, voor 'de 14 dagen die deze tweede campagne duurt, die dan op zijn 'beurt weer gevolgd zal worden door de visserij op 'het Gro ninger Wad. Dit laatste mosselzaad zal naar de percelen in Zeeland moeten worden vervoerd. Voor de zandvangsten van het Friese Wad is dit verboden. Natuurlijk 'is er geen hoop meer, 'dat nog kl'ein zaad (val 1964) zal worden 'gevonden, maar ieder probeert te vinden wat hij aan halfwas of groot zaad nodig heeft. BRUINISSE De 'heer M. Kik Jacz. (geboren te Bruinisse), thans waterbouwkun dig ambtenaar 'in diten'st van. het wa terschap Rumoirt en St, Bhilipsland, is met ingang van 1 augustus be noemd tot waterbouwkundig ambte naar te Rolde (Drente). Het rayon dat daar onder zijn beheer komt is zo groot als Sehouwen-Duiveland en Noord- en Zuid-Bevelend tezamen. Eindles kookcursus voor mannen In de chr. huishoudschool alhier vond vorige week de teindles plaats van de kookcursus voor mannen. Alle veertien mannen 'die deze cur sus begonnen hebben deze ook tot een (goed) einde gebracht. Aan de leerlingen werd als blijvende 'her innering zeer toepasselijk een be schilderde pollepel aangeboden door de directrice mej. Quant, diie de ge slaagden ook een getuigschrift uit reikte. Namens de leerlingen bood de heer Jac. Deurloo de 'kocklerares mej. Dekker en de directrice een ge schenk aan. KRUGER PARK, 12-5. De heer en mevrouw Bauer, een pas uit Neder land geëmigreerd echtpaar, hebben de schrik van hun leven gehad toen zij een bezoek brachten aan het be roemde wildreservaat in het Kruger Park in Zuid-Afrika. Het echtpaar reed rustig door de mooie omgeving toen het een kudde van ruim 30 olifanten, waaronder een aantal jongen, zag naderen. Een van de mannetjes stormde plotseling uit de kudde recht op de wagen van hel echtpaar af. De oli fant wierp de auto ondersteboven en klom er boven op. Hoe de red ding is verlopen, is niet bekend, maar de heer en mevrouiv Bauer zouden slechts licht gewond naar het zie kenhuis zijn gebracht, waar zij voor een zenuwschok behandeld werden. Hun auto werd zwaar beschadigd. Het aangaan van diplomatieke betrekkingen tussen Wcst-Duitslaird en Israël zal donderdag officieel werden bekendgemaakt. Varkenspest in Achterhoek DOETINCHEM, 12-5. Varkenspest is op vier 'bedrijven, die dicht bij el kaar 'gelegen zijn in de buurtschap pen Sinderen en Breedenbroek uitge broken. Er moesten enikele honder den varkens worden 'afgemaakt. Ook in 'de omgeving van Doetinchem is op een achttal bedrijven deze ziekte geconstateerd, o.a. in het recreatie centrum „De Kookendaal", waar vele wilde zwijnen zijn. In dit cen trum moesten honderd varkens wor den afgemaakt. RECHTSZAKEN Econ. politierechter te Middelburg De Zierikzeese hotel-café- en res taurant houder W. v. L. stond dins dagmorgen voor de economische po litierechter, mr. P. van Empel. Hij bleek bedrijfsmatig logies te hebben verstrekt zonder de daartoe vereiste papieren te hebben. Conform de eis veroordeelde de politierechter hem tot het betalen van f 50,boete, subsidiair tien dagen. Uit Oosterland stond er M.C.B., woninginrichter. Hij heeft wel ont heffing voor kleinhandel in meube len en voor meubelsloffeerderij, maar niet voor woningbekleding, d. w.z. gordijnen en vloerbedekking. Hoewel hij destijds toezegde direct pogingen aan te zullen wenden dit in orde te krijgen, heeft men hem tot nu toe niet bij de Kamer -van Koophandel gezien. B. verscheen dinsdag ook niet- in Middelburg. Bij verstek werd hij conform de eis ver oordeeld tot 20.— boete of vier da gen hechtenis. het veel beter is. Een en ander houdt uiteraard nauw verband met de ont watering. Er meet natuurlijk heel wat ach terstand worden ingehaald en men hoopt nu vcorhands maar op droog en warm weer, om over te zaaien wat gezaaid moet worden of te po ten waar dat nog niet heeft plaals gehad. Vervolgens zijn de suikerbie ten aan de beurt die al of niet ma chinaal moeten worden gedund en als dal klaar is, zal inmiddels het onkruid zich wel hebben aange diend, dat dan nodig gewied zal moeten worden. Intussen heeft het natte weer zijn invloed doen gelden op de prijzen van de neg voorradige produkten. Dit geldt in de eerste plaats voor de peulvruchten, met name de schok kers, die tot verdriet van hen die ze in voorraad hadden het gehele jaar eigenlijk beneden kostprijs moesten worden verkocht. Nu te voorzien is dat de oogst niet oveiwloedig zal zijn zijn de prijzen de laatste weken aar dig opgelopen en de stemming op de markt is prijshoudend tot vast. Het zelfde geldt voor de aardap pel. Deze waren de laatste weken toch al aan de hoge kant. Daar te verwachten is, dat de nieuwe aard appelen tengevolge van de regenval zeker enkele weken later aan de markt zullen komen en met de oude oogst dus de behoeften tot eind juni zullen moeten worden gedekt is de prijs die voor oude partijen geboden wordt neg opgelopen, in weerwil van het feit dat export van aardap pelen thans praktisch niet meer plaats vindt. Belangrijke korf- en voet balwedstrijden te Burgli De door terreinafkeuring afgelaste belangrijke voetbalwedstrijd Burgh- Zierikzee is vastgesteld op a.s. zon dag 16 mei. Opn'ieuw dus een zeer spannend duel waarbij gezien tie ranglijst Zierikzee met de 'beste pa pieren naar Burgh 'komt. Burgh II 'kan kampioen worden door eveneens op zondagmiddag Dreischor II te verslaan. Zaterdagavond nog een derby, nl. de korfbahvedstrijd Burgh-Zeemeeu wen. Oök deze wedstrijden blijven altijd een zekere aantrekking behou den door het plaatselijke karakter. Volgens de theorie kan Burgh win nen .doch de praktijk blijft verras send. DEN HAAG. De ontwikkeling in het midden- en kleinbedrijf is in 1964 gunstiger verlopen dan was voorzien. Dit wordt geconstateerd in het ontwerp-jaarverslag van de raad voor het midden- en kleinbedrijf. Dat verslag komt in behandeling op de vergadering van de raad van 19 mei. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5