ASPIRIN Her) BAYER w Zuidhollandse gemeentebestuurders bezochten Zierikzee Vragen over voortijdige publikaties inzake nieuw rusthuis c STREEKNIEUWS I I Al sinds vele jaren is Aspirin overal ter wereld de meest gebruikte pijnstiller. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei middeltjes. Reünie oud-cursisten Stichting huishoude- T lijke voorlichting te Zierikzee Geslaagde rundveekeuring te Kerkwerve Gemeenteraad Zierikzee Ontvangst in Schutters/aal vrn^i^RlK?EE' 11"5, 0p de onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dückmeester gehouden vergadering van de gemeenteraad, heert mevrouw v. d. VVerve-Schouts een aantal schriftelijke vragen aan het totlege gesteld, inzake het te tcuwen bejaardencentrum te Zierik zee, waarover op de jongste verga dering van „Beter Wenen" een aan tal mededelingen zyn verstrekt, die niet rechtstreeks ter kennis zijn ge bracht van de gemeenteraad. Ge- nctmde mededelingen die o.m. in hielden dat het slaan van de eerste paal van bedoeld bejaardencentrum mag verwacht in april 1966 zijn via de pers bekend geworden bij het publiek. Mevr. v. d. Wervc informeerde of net college kennis 'had genomen van bedoelde mededelingen op de 3 mei ophouden vergadering van de wo ningbouwvereniging. Zij wilde we ten of de secretaris van de Stichting „Algemene bejaardenihuisvesting en verzorging Zierikzee" gemachtigd was tot het doen van deze medede lingen. Indien niet, informeerde vra genstelster naar de bereidheid van het college de vertegenwoordiger van cle raad in ihet bestuur van de stich ting, te verzoeken do raad over deze zaak te willen informeren. Prematuur? Vorder vroeg mevr. v. d. Wervc of bedoelde mededelingen door de secretaris van de Stidhting niet als prematuur dienen te worden aange merkt. Zij wilde verd'er de mening van het college weten over het on juist gebruik van gegevens, die de secretaris voornoemd qualitate qua 'heeft gemaakt, gestold dat de secre taris niet tot het doen van medede lingen als de onderhavige gerechtigd was. Tenslotte informeerde mevr. 'v d. Werve naar de bereidheid van het college er op aan te dringen bij de stichting dat liet d'oen van voortij dige publikaties wordt vermeden. Tenslotte informeerde zij naar dé juistheid van d!e gegevens er. of het college tegenwoordig is geweest op bedoelde vergadering van „Beter Wonen". Antwoord college Na voorlezing 'der vragen schorste de voorzitter de vergadering, waarna 'het college in beraad ging over de beantwoording. Het beraad nam on geveer een 'half uur in beslag. Na 'heropening deelde de voorzitter me de dat bet college viia de pers 'kennis beeft genomen van de mededelingen. Het college is van mening dat de se cretaris van de stichting niet ge machtigd was bedoelde mededelingen te 'doen. Inzake bet onjuist gebruik van gegevens, ligt de beoordeling niet binnen, d'e gezichtskring van het college omdat de 'hierbij betrokken belangen verschillende facetten heb ben. Het college is evenwel bereid er 'bij het stichtingsbestuur op aan te dringen dat voortij'dige publika ties in d'e toekomst worden verme den. Het is het college niet bekend of de toen verstrekte gegevens juist zijn. De 'burgemeester en secretaris waren uitgenodigd voor bedoelde vergadering van „Beter Wonen", maar d'e convokatie heeft hen te laat bereikt. Goede samenwerking nodig De heer 'd'e Boer zeide het met de strekking van de vragen eens te zijn. Hij vreesde dat door -een niet goede samenwerking tussen instanties en personen schade kan worden, toege bracht aan de onderhavige zaak. De heer Bij de Vaate meende ook dat het gemeentelijk belang is geschaad. Hij wenste voorstellen van de com missie eerst in de raad te zien, voor dat er publiciteit aan wordt gegeven. De heer Verheij'en merkte op dat het gehele stichtingsbestuur op de hoog te dient te zijn van de plannen. Hij verwachtte trouwens niet dat het plan 'gerealiseerd kaïn worden op het tijdstip, als genoemd door de secre taris van d'e stichting. Wethouder mr. Keuning was tenslotte van me ning dat 'het op 'de weg ligt van de voorzitter der stichting mededeling te doen en niet op die van een wil lekeurig bestuurslid. Andere punten De 'betrokken zaak kwam aan de orde bij de rondvraag. Tevoren had de raad zich snel door een niet om vangrijke agenda 'heen gewerkt. Het pand 's Heer Lauwendorp 16 werd onbewoonbaar verklaard. Blijkens verslag van de d'istrictsschoolartsen- dienst is een opmerking gemaakt over het meubilair van de Nutskleu- terschool. De heer Dankers wilde weten of deze opmerking te kennis is 'gebracht van het 'bestuur dor KERKNIEUWS Vrijz. prot. landdag voor Zeeland en west-Brabant Op zondag 13 juni wordt te Aar- denburg de twaalfde vrijzinnig pro testantse landdag voor Zeeland en West-Brabant gehouden onder het thema „Woning zoeken". Het pro gramma voor volwassenen vermeldt oja. een dienst in de Sint Baafskerk te Aardenburg, waarin als voorgan gers hopen op te treden ds. A. Vis, ds. C. Lecompte en ds. G. M. C. de Vries. Opgevoerd wordt verder het spel „Woning zoeken". In 'het conferentie-oord „De Elder- söhans" wordt 's middags een forum gehouden. Mr. A. J. M. Visser zal kritische vragen stellen over het on derwerp „De 'kerk in het verande rende Zeeland",, Door jongeren zul len enkele Sketches 'gespeeld worden, geïnspireerd op 'het onderwerp van deze middag. Voor de kinderen zijn aparte programma's samengesteld, voor de jongeren van 13 tot 21 jaar o.a. een miniatuurkampje, dat begint op de dag vóór de landdag, dus op zaterdag 12 juni. Dit kamp wordt al leen bij voldoende deelname gehou den. Nutskleuterschool, hetgeen de voor zitter bevestigde. Besloten werd met het waterschap Schouwen-Duiveland een overeenkomst aan te gaan m.b.t. het in bewaring geven van archief stukken. Deze stukken bevinden zich in 'het oud-ardhief ten stadhuize en worden beheerd door de ai'chivaris. Tot vertegenwoordiger in de verga dering van aandeelhouders van de N.V. ZEG AM werd 'benoemd de heer J. G. L. Simmers en tot plaatsver vangend vertegenwoordiger mevr. v. d. Werve-Schouls. Subsidies. Besloten werd een bijdrage van 100,te verlenen in de kosten van het onderwijs aan de Zeeuwse Vis- serijschool te Vlissingen. Deze school wordt door de leerling A. M. Bakker uit deze gemeente bezocht. De heer Dankers informeerde of hier niet een precedent wordt ge schapen. Er zijn - volgens hem - meer leerlingen, die een aparte op leiding volgen. Spreker was bang dat de lijst van subsidies nog weer hoger wordt. De voorzitter achtte de bijdrageverlening een gebruikelijk iets. Ook andere gemeenten doen het en vroeger is het ook gebeurd. Temeer daar de visserijschool klaagt over gebrek aan leerlingen, is er aanleiding de subsidie te verlenen. Eveneens wordt een subsidie ver leend van 120,per leerling per jaar aan het Twents Muzieklyceum, dat bezocht wordt door de leerlin ge, mejuffrouw M. W. T. Keuning te Zierikzee. De x*aad ging verder akkoord met het garanderen van rente en aflos sing van een geldlening van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten. De heer Dceleman vroeg en ontving inlich tingen over een wijziging van een geldieningsovex-eenkomst met de Handelsonderneming W. Hage. het nieuwe bedrijf dat zich - gelijk be ken - op het industi-ieterrein vestigt. De voorzitter merkte op dat bedoel de wijziging de gemeente voordelen oplevert. De rondvraag. Bij de rondvraag attendeerde de heer Simmers op een wat onduide lijk geplaatst bord, dat het één richtingsverkeer in de Nobelstraat aangeeft. Met name vreemdelingen komende uit het Jannewekken, ver gissen zich vaak. De heer Jonker vroeg naar de destijds door hem ge dane suggestie bij de Grote Kerk parkeergelegenheid te scheppen. De voorzitter zeide dat dit nog niet is uitgewerkt. Het plan „ligt nog op de tekentafel". De heer De Boer bracht de positie van de Woonruim tecommissie ter sprake. Hij wenste cijfers over de verhouding van be handelde aanvragen in de kleine commissie ten opzichte van de gro te commissie. Wethouder Koevoets zegde toe deze gegevens te zullen vei strekken. De heer Bij de Vaate was zeer content over de afsluiting van het Havenplein met hekken bij bepaalde gelegenheden. Hij wilde wel dat de gemeente deze hekken aanschafte. De voorzitter zeide dat de hekken welwillend ter beschik king worden gesteld door de Rijks politie, zodat er geen aanleiding is over te gaain tot aa-nlkoop. Aankoop zgu een bedrag van ongeveer 5000,vergen. De hekken zullen ook weer worden gebruikt op 4 juli a.s. bij gelegenheid van het Mari- nebezoek aan Zierikzee, zo deelde de voorzitter mede. ZIERIKZEE, 12-5. Na de lange winterse rust beleefde de Schutters- zaal van het stadhuis, in korte tijd een tweede invasie van gasten. Za terdag j.l. kwamen de schutters uit Breda en Vught op bezoek, woens dagmiddag was er een massale in vasie van leden der Vereniging van Zuid-Hollandse gemeenten Het was uiteraard de eerste maal, dat deze bestuurderen over land Schouwen- Duiveland kenden bereiken. Hun komst raar Zierikzee en de ont vangst door het gemeentebestuur in de Schutterszaal, vormde de afron ding van de jaarvergadering der ver eniging, die woensdag te Mlddelhar- nis werd gehouden, ender leiding van de strijdvaardige voorzitter, mr. R. L. J. Ridder van Rappard, burg- gemeester van Gorinchem. De onge dwongen entvangst in de met kunst schatten gesierde zaal, werd op speelse wijze ingelijst door toe spraakjes van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester en diens Gorkum- se collega, die op badinerende toon ellcaar de historische bal toewierpen. De relatie tussen Schouwen-Dui veland en Flakkee en algemener met Zuid-Holland, was hoofdthema van mr. Dijckmeesters toespraakje: „Wij gaan niet mee met een Bel gisch provinciaal bestuurder, die een landsgrens als een folkloristisch curiosum beschouwt; de grens tus sen Schouwen-Duiveland en Flakkee heeft een zeer reële betekenis. Wij weten dat Flakkee eenmaal Zeeuws gebied is geweest en onderkennen het heimwee naar dit gewest", zo schertste de burgemeester, die hierna met zevenmijlslaarzen dooi de stedelijke historie wandelde, o.m. (tot hilariteit van de aanwezigen up- merkend), dat Zierikzee door „Leids gekuip" een universiteit voorbij de neus is gegaan. Zierikzees' eerste burger sprak hierna over het nieuwe perspekttef dat voor Zierikzee is ontstaan, dank zU de betere verbindingen, aanstip pend de dringende noodzaak tot het scheppen van werkgelegenheid, het geen reeds door industrialisatie ten dele is gelukt. „Voor Rotterdam moet Zierikzee wel een bedevaartplaats zijn, ge dachtig het feit dat Pieter Caland bier geboren is, ede man die de Nieu we Waterweg; heeft aangelegd", zo vervolgde mr. Dijckmeester. die zich dankbaar toonde voor de van Rotter dam ontvangen steun bij de monu- mentenresta u ra tic. Schaduwkant. Niet onverzwegen liet hij tenslotte de schaduwkant, die vastzit aan het Deltaplan, nl. de vernietiging van het zo karakteristieke visserijbedrijf. Opmerkelijk noemde hij tenslotte het snél in intensiteit groeiend contact tussen Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee, als -gevolg van de aanleg van de Grevelingendam. De burgemeester toonde zich dankbaar voor de komst van de Zuid-Hollandse gemeentebestuurders en bezegelde die dankbaarheid met het uitreiken van het groot formaat historisch stadszegel van Zierikzee aan de voorzitter en de bestuursle den van de Zuid-Hollandse vereni ging. Flitsend weerwoord. Mr. Ridder van Rappard - bekend om zijn vermogen tot flitsend en scherpzinnig speechen - had stof ge noeg voor een weerwoord, waarin hij een verbluffende dosis historische Eindexamens Kon. Mil. School Weert Woensdagavond omstreeks 8 uur begon op Sdhouwen-Duiv eland de eindexamen-'oefening van de Kon. Militaire School voor 'ber oeps-onder officieren te Weert. De eindexamens voor het beroepskader vonden vorig jaar, zoals wij toen uitvoerig hebben bericht, eveneens op Sdhouwen-Dui- vela-nid. plaats. De mannen begonnen woensdagavond te Zijpe om voor het vervullen va-n bepaalde opdrachten het gehele (sch'ier)ei-land1 over te trek ken tot ongeveer Noordwelle en El- lemeet. Deze eindexamens duren de gdhele week en zull'en, zo ligt in de bedoeling, worden besloten met een feestavond te Haamstede. De mili tairen zijn tijdelijk gelegerd in 'het barakkenkamp te Buighsluis. ZIERIKZEE Radio-uitzending Heden (donderdag)-avond 13 mei wordt over de zender Hilversum I door de N.C.R.V. een 20 minuten du rend klankbeeld uitgezonden, onder de titel „Schouwen is geen eiland meer". Verschillende streekgenoten komen in idlit programma, dat om 9 uur begint, aain 'het woord. Comité „Uitstapje ouden van dagen" Het Comité „Uitstapje ouden van dagen" heeft zich met een schrijven tot de burgerij 'gewend met het ver zoek een -bijdrage te storten voor het jaarlijkse tripje vain d'e bejaarden. De gaven zullen huis -aan hu-is wor den opgehaald, HAAMSTEDE V.V.V.-autorallye Alvorens de grote toeristen'drukte komt, organiseert V.V.V. Burgh- Haamstede voor de inwoners va-n WestersChouWen, traditiegetrouw een rallye. Automobilisten, motor- en scooterrijders kuninen nu reeds de avond reserveren van dinsdag 25 imei. en zich opgeven ,bij garage Dijk man en op de dag der ra-l-lye vanaf 1 uur voor de start.; De rit wordt ge houden binnen de grenzen van de gemeente Westersdhouwen en -gere den met een 'gemiddelde snelheid1 van 22 'km. per uur. De prijsuitreiking heeft plaats -in -restaurant „Zeelust" te Westensohouwen. Een wisselbe ker en -andere fraaie prijzen zijn be schikbaar gesteld. Het parcours is 45 km. la-ng. Ingezonden mededeling wwvvvvvw-.-.-.-vvvvvvvvvvv Ook voor '11 racefiets (Peugeot en Mercier) X en alle onderdelen: Ingezonden mededeling x Boer zou vogels hebben vergiftigd MAASTRICHT, 12-5. De oMIcier van justitie bij d'e rechtbank in Maastricht, mr. P. Sohenkenberg, 'heeft tw^e geldboetes van f 150 of dertig dagen hechtenis en twee geld boetes van f 100 of twintig dagen hechtenis gevorderd tegen de 52-ja- rige landbouwer J. S. uit U'bac'h over Worms, omdat d'eze een groot aan tal besdherm'de en niet beschermde vogels zou hebben vergiftigd. De landbouwer wordt ervan beschuldigd in oktober van het vorige jaar op twee van zijn gerstakkers giftige tarwekorrels te 'hebben gestrooid. Een slachting onder de vogels, die deze korrels aten wais het gevolg. Uitspraak op 25 mei a.s. Het is fijn weer te leven zonder pijn Verkouden Hoofdpijlfl^Opfet-pijn Neem snel Aspirin. Daar knapt u van op 20°/o voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. Wedstrijd in bloemschikken en maken van slaatjes ZIERIKZEE, 12-5. Woensdagmid dag werd in de zaal van het Vereni gingsgebouw aan 't Vrije in Zierik zee een reünie gehouden van oud cursisten van de Stichting Huishou delijke voorlichting ten Plattelande. Onder de genodigden bevond zich o.a. de directrice van de Chr. land- bcuw-huishcudschool te Haamstede, mejuffrouw E. v. d. Stadt. Mejuffrouw C. G. Rezelman gaf een toelichting op het werk van deze stichting. De stichting gaat uit van de landbouw- en vrouwenorganisa ties in den lande en heeft iri iedere provincie een standplaats, die is ge oriënteerd op de vrouwenverenigin gen van het platteland. Hield de stichting zich dertig jaar geleden al leen bezig met kook- en naaicursus sen, momenteel bestrijken de cur sussen, lezingen en demonstraties', een veel uitgebreider terrein. De ou de cursussen zijn gehandhaafd, maar daarnaast worden thans lessen ge geven in o.a. reparatie, bloemschik ken, praktische handenarbeid, diep vries (waarbij uitgebreid wordt inge gaan op de rassen, de soort verpak king en de bereiding van de produk- ten die men Wil invriezen), planten in de woning, kruidenteelt, verwar ming en een „tip"-cursus (over voe ding, kleding en planten) die slechts uit drie lessen bestaat en voor een vrouwenvereniging zeer nuttig kan zijn. Speciaal voor de vrouw van Schouwen-Duiveland kan de cursus „gasten ontvangen" zeer aantrekke lijk zijn. Woensdagmiddag werd een voor proefje gegeven van de nieuwe cur sus „beter bewegen". Deze demon stratie werd geleid door een speci ale leraar „beter bewegen", de heer C. H. Snijders. De heer Snijders be hoefde hiervoor de hulp van vijf da mes, die hem gaarne van dienst wa ren. De dames deden oefeningen in het rechtop lopen, het neerzetten van de voeten, het achteruit lopen en het gaan zitten. Volgens de heer Snijders bood dit alles een weinig elegante indruk. Bovendien bleek, dat de da mes veel meer energie gebruikten dan nodig was. De oefeningen zijn bedoeld, om de dagelijkse (onmis bare) bewegingen van de vrouw, minder vermoeiend en eleganter te doen verlopen. Sportkleding is voor „beter bewegen" niet gewenst. Na deze demonstratie nam een tiental dames deel aan een wedstrijd bloemschikken, terwijl een dito strijdlustig tiental haar culinaire kunsten beproefde bij het maken van de meest uiteenlopende salades en hartige hapjes. De dames expe rimenteerden naar hartelust met flo ra en mayonaise. De eerste prijs voor het bloem schikken was voor mevrouw J. Ba- rendrecht (Dreischor), die voor het frisse slaatje ging naar mevrouw A. M. M. Versteeg (Brouwershaven) en het hantigste hapje was afkomstig van mevrouw S. Vis (Zierikzee). De middag werd besloten met een film over planten. Voor vrouwen verenigingen bestaat de mogelijk-" heid, cursussen aan te vragen, ook voor dames die niet zijn georgani seerd, wanneer het aantal zestien of meer bedraagt. De aanvragen moe ten zo spoedig mogelijk worden in gediend. Doordat de Stichting Rijks subsidie geniet zijn de kosten laag. De cursussen worden verzorgd door bevoegde leerkrachten, te we ten: de heer C. H. Snijders (sport leraar „beter bewegen"), mejuffrouw A. Roest (tuinbouwlerares), mejuf frouw W. M. H. van Laarhoven (naailerarejs), mejuffrouw C. G. Re zelman en mejuffrouw A. Kramer (beiden huishoudlerares). Hoofdagent als geveltoerist UTRECHT, 12-5. De Utrechtse hoofdagent J. Kruissen heeft als geveltoerist een paar bij zonder gevaarlijke acrobati sche toeren moeten uithalen om een tweejarig jongetje te bevrijden. Het kind was alleen achtergebleven in een flat op de derde etage en zijn moeder koii hem niet bereiken omdat ze de voordeur dicht had la ten vallen terwijl de sleutel nog binnen lag. De politieman bereikte de flat via het balcon van de buren over een smal richeltje in de muur. tien me ter boven de grond. Zijn enige en bepaald niet al te veilige ruggesteuntje was het touw van een dreg. Zijn collega had de dreg over het balcon van de afgesloten flat gegooid en het uiteinde van het touw vastgemaakt aan het balcon van de buren. m De Japanse stad Osaka mag in 1970 een wereldtentoonstelling orga niseren. Dit heeft het internationale bureau voor wereldtentoonstellingen woensdag in Parijs beslist. De laat ste Expo was die van Brussel in 1958, welke 42 miljoen bezoekers trok. De volgende zal in 1967 in Montreal worden gehouden. Op 11 mei von'd de jaarlijkse vee- keurinig van de afdeling Nieuwe r- 'kerice plaats. De keurmeesters waren iir. Harmsen (rijksveeteëltconsulent) en de heren Vos en Brasser uit Wal cheren. Er werden 27 stuks rundvee aangevoerd. De dieren werden als volgt 'geclassificeerd. Ie Kalfskoeien: la. Boukje 101, ei'g. wüd. L. de Kolk; l'b. Tinie 20, ei'g. A. C. Bil; 2a. A'l'bertje 9, eig. Gebr. Boot; 2b. Laura, ei'g. M. den Boer; 3a. Willy, ei'g. A. C. Bil; 3b. Elsje 10, eilg. wed. L. de Kók. 2e Kalfskoeien: la. Nyova 16, eig. M. den Boer; l'b. Böatrise, ei'g. .1. Bolkenibaas; lc. Elsje 9, eig. wed. L. de Kok; 2a. Ella, ei'g. J. Bol'kenbaas; 2b. Afke 10, eig. N. Boot. 3e Kalfskoeien: la. Cora, eig. N. Boot; lib. Tinie 16, eig. A, C. Bil; lc. Tinie 17, eig. A. C. Bil; 2a. Boukje 100, eig. wed. L. d'e Kok. kennis verpakte, aanhakend op en kele opmerkingen van zijn Zierik- zeese collega. PSkant was in dit verband de op merking dat de Hollandse graaf des tijds -bepaalde „dat Zeeland be-wes- ten de Schelde tot Holland zou beho ren". Een andere bon mot: „Wij hebben gespeeld met de gedachte, dat bepaalde randgebieden, die dooi de provinciale (besturen niet goed worden behandeld, ziidh maar moeten afscheiden". In het kader van dit in historie gedrenkt toespraakje, werden verder vernoemd patriotten en prinsgezin- den, de wapens van Zeeland en Hol land, het darindledelven, waarbij duidelijk 'bleek dat Gorkums burger vader .intensief ibuiten de (eveneens) historische grenzen van zijn eigen gemeente heeft gekeken. Dankwoorden. Mr. Ridder van Rappard toonde zich dankbaar voor de ontvangst te Zierikzee en merkte op dat de leden huiswaarts -keren -met -de wetenschap dat te Zierikzee de kunstschatten van het voorgeslacht op waardige wijze wordén behoed. Hij hoopte dat via Flakkee de banden lussen Schou wen-Duiveland en Zuid-Holland zul len worden versterkt. Na het gebruik van een kop thee, begaven de gasten - onder wie zich o.m. bevond de wethoudsters van Rotterdam, mej. mr. J. Zeelenberg - zich op weg voor een „sightseeïng"- trip door Zierikzee, voorgelicht door een aantal gidsen-vrüwilligcrs, die voldoende op de stad zün ingescho ten om tè wijzen op de zaken die binnen de oude veste historisch van waarde zijn. 4e Kalfskoeien: la. Nyova 15, eig. M. den Beer; l'b. Jeltje 16. eig. N. Boot; lc. Elsje 8, eig. wed. L. de Kok; 2a. Maatje, elg. A. C. Bil; 2b. Jans, eig. N. Boot. Oudere koeien: la. Frida 5, eig. wed. L. de Kok; lib. Magda, eig. A. C. Bil; lc. Plakje, eig. J. Bolkenbaas; 2a. Frida 6, eig. wed. L. de Kok. De vaai-s Rudolfliitoa, eig. P. Boer, kreeg een eerste prijs. Er werden twee stieren aangevoerd waarvan Frans, ei'g. M. den Boer, een tweede prijs 'behaalde. De (inspecteur van het N.R.S., de 'heer van Sluis, kon twee dieren inschrijven. De heer Vos dankte de veehouders voor hun opkomst en de Z.L.M., Boe renleenbank, C.M.M.C., C.A.V. en de firma's Krijger, V-erlha'ge, Opree, Laindegent, P. H. v. d. Klooster en Goudzwaard voor de 'beschikbaar ge stélde gelden en prijzen. Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. In de concertzaal al hier, hield de Singer-Maatschappij een prachtige tentoonstelling van borduurwerken. RENESSE. Op de laatste oolks- voorlezing- en voordrachtenavond in dit seizoen werden de genodigden weer vergast op ernst en luim in proza en poëzie. WESTELIJK SCHOUWEN. Van dag tot dag beginnen de honderden bloembollenvelden zich meer en meer te ontwikkelen. ZIERIKZEE. In druk verschenen is het verslag der Vereniging tot op richting en instandhouding van de Ambachtsschool. ZIJPE. Is in andere streken de zo mer reeds ingetreden, in ons land is de aarde bedekt met hagel en sneeuw. Zeer zeker niet welkom voor de landbouwers. BRUINISSE. Van de scheepstim merwerf van de heer Van Duiven- dijk, is een nieuw vaartuig voor de mosselhandel te water gelaten. ZIERIKZEE. De laatste drie dagen zijn 310 stuks hoornvee van hier naar Rotterdam vervoerd. De waar de bedraagt f 62000. HAAMSTEDE. Ondanks het slech te weer van zondag, zijn er toch nog een menigte mensen de bloemvelden komen bezoeken. Men schat het aan tal fietsen op minstens 500. NOORDGOUWE. De fairbank der landbouwvereniging „Ons Belang" is verplaatst van het dorp naar de la dingsplaats van de R.T.M. Dit is plm. 10 minuten buiten de gemeente. Scheepvaartberichten AlöMba, 12-5 te Suez. KERKNIEUWS Jubileum garnizoensaalmoezenier kapelaan A. Strooband ZIERIKZEE, 12-5. De vroeger aa«n de Zieri'kzeese parochie verbonden kapelaan A. Strooband, hoopt op vrijdag 14 mei zijn 25-jarig priester jubileum te vieren. De jubilaris -is thans gamizoensaalmoezenier te Breda. In de M'ichaelkerk te Breda zal een -heilige mis worden opgedra gen, waarna een receptie volgt in de Ohassée-kazeme. Ned. Herv. Kerk Verkiezing ambtsdrager ZIERIKZEE, 13-5. Woensdagavond vond in het Hervormd Verenigings gebouw de verkiezing plaats van een diaken ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het bedanken van de heer C. A. Bastiaanse. Van de twee gestelde kandidaten, de heren J. R. de Boer en M. C. Jansen, werd de heer De Boer gekozen. De actie „Geven voor zeven" GRONINGEN, 12-5. Op dc dooi' 7000 vrouwen 'bezochte bondsdag van de Bond van Gereformeerde Vrouwenverenigingen -in Nederland die 'in Groningen wondt gehouden, is de opbrengst -békend gemaakt van de actie „Geven voor Zeven". Via de meest -uiteenlopende plaat selijke activiteiten ihebben de gere formeerde vrouwen in drie maanden ruim 175.000 gulden ingezameld. Dit geld is 'bestemd voor 'de zes protes tantse scholen in België en de enige in Franlcrijk 'bestaande protestantse sahool (Paron), Een tussen de bedrijven door ge voerde postzegelactie leverde 1100 gulden op. Dit bedrag zal worden gebruikt om vermoeide huisvrouwen die hard aan vakantie toe zijn maar de reis zelf niet helemaal kunnen betalen, een steuntje te 'geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2