Stijlvolle viering bevrijdingsdag 1965 te Brouwershaven „Croesheekse vuurduivel" in arrest Titan gelanceerd KERKWERVE VIERDE BIJZONDER BEVRIJDINGSFEEST Opgewekt bevrijdingsfeest te Serooskerke Nationalisatie Engelse staalindustrie Nieuwerkerk in feeststemming op 5 mei Actie van het Ned. Jeugd Rode kruis ten bate van de ontwikkelingslanden STREEKNIEUWS Plaatselijke predikanten gingen voor in herdenkingsdienst Brouwershaven heeft de bevrij dingsdag up stijlvolle wijze gevierd. Na klokgelui en vlaghijsen begaf de muziekvereniging Apollo" zich op de muziektent voor het verzorgen van gewijde muziek o.J.v. de heer A. Heybcer. Hierna zong het Ned. Hervormd Kerkkoor o.l.v. ds. It. Oort. Burgemeester A. H. Vermeulen richtte zich vervolgens tot de menig, te tcehcorders met een toespraak, waarin hij de oorlogsjaren releveer de. Een kwart miljoen landgenoten hebben hun leven in de oorlog ver loren waarbij ook Scbouwen-Duive- land een dure tol betaalde op 10 de cember 1944 waaronder 3 personen uit Brouwershaven. Dankbaar moe ten we zijn, aldus de burgemeester, dat we thans in volle vrijheid de be vrijding kunnen herdenken, waarbij hU de inwoners een feestelijke en stijlvolle dag toewenste. In de Ned. Herv. Kerk werd hierna een herdenkingsdienst gehouden waarin de drie plaatselijke predi kanten ds. R. Oort, J. Keizer en B. Wentsel voorgingen. Deze stijlvolle dienst werd bijgewoond door plm. 250 inwoners. Na deze dienst haalde „Apollo" de schoolkinderen af naar het Marktplein voor samenzang, waarna de kinderen der kleuter school diverse spelletjes speelden, 's Middags formeerde zich op het Havenplein een stoet van wagens, welke alle historische facetten uit beeldden. Een bijzonder aardig werk was de wagen van de klokkenroof waar men kon zien, hoe destijds uit de kerktoren de klok door de bezet ter werd geroofd, alles op schaal nagemaakt Kinderspelen, een brand weerdemonstratie, waarbij hartelijk kon worden gelachen en behendig heidswedstrijden op brommers com pleteerden het middagprogramma. „Eén tegen allen" Hoogtepunt des avonds was het spel „Eén tegen allen". De heer A. Gunst had een tiental vragen opge steld, welke binnen een uur moesten worden uitgevoerd. De gehele bevol king nam spontaan aan dit spel deel. Men zag garnalen pellen en consu meren, aardappels schillen, een vo gelverschrikker maken, opspij keren van honderden kroonkurken welke een spreuk vormden enz. De raad der wjjzen had het ook niet gemakkelijk, daar diverse ve nijnige opdrachten moesten worden uitgevoerd. Een bijzondere hiervan was wel het maken van een gedicht van 5 coupletten, elk van 6 regels, dat de stadsdichter de heer P. L. Bastiaanse vcor zyn rekening nam. Op verbluffende wijze kweet hij zich van zijn taak en een applaus was zijn beloning na het voorlezen van het dichtwerk. De laatste op dracht nam „Apollo" voor zijn reke ning, die een polonaise moest leiden met begeleiding van pittige mars muziek. Het hele Marktplein was o- verstroomd met dansende en jui chende mensen, wat een feestelijk en eensgezind beeld opriep. De voorzitter der Oranjevereni ging, de heer P. de Moor kon in zijn dankwoord dan ook niet anders con-, cluderen dat deze feestdag tot in ahe puntjes bijzonder was geslaagd. Hij sprak een woord van dank voor de spontane medewerking die van zo vele zijden was ontvangen en in het Vijfhonderd varkens slachtoffer varkenspest DALFSEN, 6-5. Honderddertig folk- zeugen en ongeveer vierhonderd 'big gen moeter^ worden afgemaakt als gevolg van de varkenspest, die is uitgebroken op het 'bedrijf van de gebroeders Noordmam in Hessum, gemeente Dallfsen. Van de schade, die omstreeks 'honderdduizend gul den 'bedraagt, krijigt het bedrijf ze ventigduizend terug van de overheid. Gedurende drie weken mogen er geen varkens worden gehouden. KAAP KENNEDY, 6-5. Van de Amerikaanse ruimtevaartbasis Kaap Kennedy is donderdag een „Titan- 3a"-raket gelanceerd, die de inge wikkeldste toeren moet verrichten. Wanneet- alles gaat zoals voorzien is, zal de luchtmacht twee kunstma nen in twee verschillende banen brengen en tevens de „Ruimtemotor" die de derde trap van de raket vormt in een baan om de aarde brengen. bijzonder noemde hij de heer S. de Korte, die alle voorbereidingen van het spel „Eén tegen allen" op zich had genomen. Uitslagen. De uitslagen der kinderspelen luidden: jongens le en 2e klas: 1. Ronald Lievense.2. Glijn de Masier, 3. Peter Bokelaar; 4. Arnold Schiet- tekatte, 5. Tjeerd Koster, 6. Leo Fok ker. Meisjes le en 2e klas: 1. Fija v. Schelven, 2. Elly Janse, 3. Rianne Smalheer, 4. Anja Duinhouwer. Jon gens 3e en 4e klas: 1. Cor Stoel, 2. Kees Bos, 3. Ton Gunst. Meisjes 3e en 4e klas: 1. Heieen Slager, 2. Ma rianne Smalheer, 3. Jopie Grootjans, 4. Jannie Bos, 5. Suus Hanse. Jon gens 5e en 6e klas: i- Kees Schiette- katte, 2. Leo Smalheer, 3. Herbert v. Oeveren. Meisjes 5e en 6e klas: 1. Maddie van Sluis, 2. Ineke Mat- thijsse, 3. Ria de Jonge, 4. Mary van Oeveren, 5. Laura van Schelven. Bromfietsen: 1. Han Franke, 2. Aat de Ncoyer, 3. Jan Keizer, 4. Leen- dert Smalheer. 5. Frans van Bloois, Historische optocht: 1. Vrijheids boom, 2. Klokkenroof, 3. Concentra tiekamp, 4. Molen. 5. Bezet-Verzet- Ontzet, 6. Bevrijding, 7. Rode Kruis, 8. Brandweer, 9. Hongerwinter, 10. Huiskamer-Hongerwinter, II. 3 koe riersters. Versierde fietsen: 1. Izak Clarisse, 2. Leo Clarisse. 3. Ada van Rossum. NIJMEGEN, 6-5. Hoewel een be kentenis nog ontbreekt, is de rijks politie van het distriet Nijmegen er zeker van, de man in handen te heb ben, die in de afgelopen twee jaar al veelzeggende bijnamen kreeg „de vuurduivel van Groesbeek" en „de schrik van de staatsbossen". De man, die aansprakelijk wordt gesteld voor meer dan honderd bran den is een jonge Nijmegenaar: de 18-jarige magazijnbediende L. van H. Hij is ingesloten in het huis van be waring in Arnhem en is inmiddels voor de rechtercommissaris geleid. Het is nog niet bekend, wie de pre mie van f 750 krijgt, die staatsbos beheer vorig jaar uitloofde voor zijn aanhouding. Het vinden van een pyromaan in het diohtbeboste gebied van meer dan 2700 ha. tussen Nijmegen, Groes- Bevolking bracht burgemeester S. Francke onver wacht hulde hij twaalfcneenhalf-jarig jubileum KERKWERVE. 6-5. Op 5 mei 1965 heeft Kerkwerve getoond nog niet vergeten te zijn, dat 20 jaar ge leden de vrijheid kwam. Het Oranje- comité onder voorzitterschap van de heer K. A. van Langeraad is de da gen voor de 5e mei met de toege voegde commissieleden in de weer geweest cm het feest te doen slagen. Het resultaat van de voorbereidende werkzaamheden kwam tot uiting op deze feestdag. Somber zette de dag -in met regen, maar al spoedig klaarde de lucht op, zodat geen enkel beletsel meer aan wezig was om feest te gaan vieren. Te 9 uur werd een 'gezamenlij'ke kerkdienst gehouden in de Ned. Her vormde kerk, waarin beide predi kanten ds. J. Westering en ds. G. Zonneveld voorgingen. De collecte ad f 126,75 was bestemd voor de Stichting 1940-1945. Na de kerkdienst voniden de kin derspelen plaats. Daar het sportter rein door het vele regenwater on bruikbaar was, moesten de spelen plaats vinden op de Ring te Kerk werve. Onder leiding van de onder wijzers van ide scholen waren ver schillende banen uitgezet. Voor de winnaars van 'de verschillende on derdelen waren prijzen beschikbaar. De gelden voor bet feest waren door alle inwoners van Kerwerve bij lijst- intekening tot een bedrag van bijna f 700 bij elkaar gebracht. Bij de schoolkinderen gingen de prijzen naar: Meisjes van 5 en 6 jaar: 1. Ellen Boot; 2. Wi'ima Kort; 3. Nelleke de. Boer. Jongens van 5 en 6 jaar: 1. Cor de Waaij; 2. Jos van Houten; 3. Hans Viergever. Meisjes van 7 en 8 jaar: 1. Anja Boot; 2. Jozé van der Wekken; 3. Nel van den Bosse. Jon gens van 7 en 8 jaar: 1. Leen Post; 2. Leo van den Berg; 3. Rien Jonker. Meisjes van 9 en 10 jaar: 1. Lenie Boot; 2. Mattie den Boer; 3. Clazien van de Velde. Jongens van 9 en 10 jaar: 1. Kees Franke; 2. Theo Stou ten; 3. Kees de Bil. Meisjes van 11 jaar en ouder: 1. Ina van den Berg; 2. iLa Stouten; 3. Marja Kloet. Jon gens van 11 jaar en ouder: 1. Henk Fonldse* 2. Leen de Rdk; 3. Jos van IJsseldijk. Bij de 'kinderspelen werd aan alle kinderen een tractatie aangeboden. Een der hoogtepunten van het feest werd de optocht van versierde wa gens, kleine wagens en fietsen door 'het 'dorp Kerkwerve. Praalwagens. Te 13.30 uur kwam 'op de Ring te Kerkwerve een stoet van 12 praal wagens bijeen. De Ring te Kerkwer ve werd een kleurrijk en imposant schouwspel. Zeemeerminnen, India nen, kabouters, kasteelbewoners na men bezit van 'het dorp. De verschil len de wagens waren met zorg klaar gemaakt en uit d'e ontwerpen voor de praalwagens ibleek wel dat onder de Kerkweivenaren goede ontwer pers schuilen. Voor de jury van de grote praalwagens was 'het beslist geen gemakkelijke taak om ihier een winnaar uit te zoeken en Ibij de prijs uitreiking in ide avond bleek 'dat de verschillen van de wagens minima pi uit elkaar 'lagen. Te 14 uur startte men met de op tocht, voorafgegaan door het muziek gezelschap „Con Amore" uit Noord- gouwe. Achter de grote praalwagens volgden 2 kleine wagens en onge veer een 20-tal versierde fietsen. Via Ringsteken met versierde fietsen succesvol nummer SEROOSKERKE, 6-5. De herden king van de bevrijding werd ook te Serooskerke met gepaste vreugde ge vierd. Het feest begon met het hij sen van de nationale driekleur en het zingen daarbij van enige toepas selijke vrijheidsliederen. Van 9 tot 12 uur werden de kinderspelen ge houden. Omdat bet weer in de vroe ge morgen ongunstig was, werden de eenvoudigste spelen in een school lokaal gehouden. Daar hield ook de burgemeester van WestersChouwen, de heer H. P. Everwijn, vergezeld van zijn echtge note, wethouder van der Klooster en echtgenote en de secretaris der ge meente Westerschouwen, de heer J. de Jonge, een toespraak tot jong en oud. In deze toespraak zette hij uit een, waarom dit 5 mei-feest wordt gevierd. Hij wekte alle aanwezigen op, niet alleen om onze vrijheid waardig te vieren, maar ook om te trachten deze zo duur gekochte vrij heid waardig te blijven en te be houden. Een driewerf hoera op onze koningin besloot dit betoog. Toen het weer wat gunstiger werd werden de kinderspelen op het schoolplein voortgezet. Met groot enthousiasme werd gespeeld'. De ge bruikelijke tractaties ontbraken ook op dit feest inliet. Na afloop ontving ieder kind een klein presentje en een speldje, het laatste beschikbaar ge steld door het gemeentebestuur van WestersChouwen Ringsteken met versierde fietsen. Het middagprogramma vermeldde ringsteken op versierde fietsen. De jury, bestaande uit de dames v. Antwerpen-Gaaniderse, Straaijer- Kristalijn en de Rijke-Geleijnse had een heel moeilijke taak. De prijzen werden achtereenvolgens toegekend aan: le prijs Jan Baardse; 2e. Jacob Reinhoud; 3e. Irnan Zorge Jz.; 4e. Ineke Koopman; 5e. Ria Kloet. Bij het ringsteken op de fiets door de schooljeugd werden de prijzen alsvolgt toegekend: le prijs Wim Bil; 2e. Jaap Reinhoud; 3e. Jan Baardse. Ook voor het ringsteken op de fiets voor ouderen was zeer veel be langstelling. De eerste prijs ging naar een der oudste deelnemers ,nl. mevr. Kloet-Steenpoorte; 2e prijs Gemma v. d. Putte en de 3e prijs Janny de Rijke. Ook Serooskerke kan op een pret tig herdenkingsfeest terugzien. de Ring trok men over de Heuvels- weg naar het gehucht Schutje en vervolgens naar Moriaanshoofd. Al daar werd even gestopt om vervol gens weer terug te keren, naar het dorp waar een rondgang over het dorp volgde. De lange stoet van de optocht had op zijn rondtocht veel bekijks van toeschouwers. Bij de prijsuitreiking bleek dat de prijzen als volgt voor de grote wagens waren vastgesteld: 1. Sportvereniging WIK met praal wagen Neptunus en zeemeerminnen; 2. Ind'ianenwïgwam van Christelijk Nationale School; 3. Voedsel'dropping. met maquette van Kerkwerve, Meis jesvereniging Kleine Rradht; 4. Amerikaanse tank met donderende sohoten, Jongelingsvereniging Kerk werve; 5. Kabouters rond de padde stoel, Kleuterschool Kerkwerve; 6. Arrestee in ijstijd, IJsvereniging Kerkwerve; 7. Mid'deeleeuws kasteel met roofridders, openbare school Irene; 8. Boot met jeugdige matro zen'van 2 tot 5 jaar, gemaakt door ouders d'ier kinderen; 9. Landbouw en Nijverheid, boerderij J. v. d. Hoek Kerkwerve; 10. Vrijheidsboom, Ohr. Nationale School; II. Landbouw en produkten, Chr. Nationale School; 12. Jacoba van Beieren, Chr. Natio nale School. Voor de kleine wagens viel de le prijs ten deel aan: Willy Roskam met de traditionele kinderwagen, terwijl de 2e prijs met versierde wa gen 'ging naaf Leo de Boer. De prijzen voor de versierde fiet- sen. gingen naar: 1. Joke van den Berg^ 2. Wïlyid Meerdink; 3. Alfred Meerdink; 4. Leo Bevelander; 5. Gert Jonker. Na de geslaagde optocht volgde het ringsteken voor fietsen in de Ring, waarbij de prijzen gingen naai" 1. Rien van den Hoek; 2. Jaap Vierge ver; 3. Ad Theuraisse; 4. Jan Wessels; 5. Rien Viergever. De behendigheidswed'strijd voor 'bromfietsen werd 'gewonnen door: 1. H. Kesteloo; 2. Sj. van 'de Velde; 3. S. Hart; 4. P. Hart en 5. C. Hart. Huldiging burgemeester S. Francke. Te 19.30 uur zou een toespraak volgen door de burgemeester van Mi'ddensOh ouwen 'de heer S. Francke met uitreiking der prijzen. Het Oranjecomité te Kerkwerve had eohter nog een verrassing in petto, dat wel het hoogtepunt van het feest genoemd kan worden. Toen burge meester Francke arriveerde om zijn feestrede uit te spreken werd hij door de voorzitter van het Oranje- comiité, 'de heer K. A. van Langeraad verzocht om met zijn 'edhtgenote, die zioh tussen de toeschouwers bevond, om in twee klaargezette zetels voor 'het voormalige gemeentehuis van Kerkwerve plaats te nemen. Toen de totaal verraste burgemeester PranCke met zijn echtgenote hadden plaats genomen, verschenen drie kinderen van 12 jaar oud, n'l. Ina v. d. Berg, Karei Mannie en Bouw Post die met de vlag van 'de voormalige gemeente Kerkwerve post vatten voor het gemeentehuis. Hierop kwam Van Langeraad met de mededeling dat burgemeester Francke cp 19 september 1952 zyn intrede had gedaan in de voormalige gemeente Kerkwerve. Op 19 maart ivas het 12Ï4 jaar geleden dat bur gemeester Francke zijn intrede deed en by een der voorbereidende ver gaderingen van het Oranjecomitc was dit ter kennis gekomen van en kele bestuursleden. In alle stilte werd toen het besluit genomen dat by de viering van de 5e mei 1965 dit ambtsjubileum herdacht zou wor den. Namens het dorp Kefkwerve ver tolkte de voorzitter van 'de Oranje vereniging zijn dank aan burgemees ter FranCke voor het vele opbouwen de werk dat hij in zijn 12 ^-jarige ambtsperiode ha'd verricht. Reeds spoedig na zijn intrede kwam de ramp maar mede onder zijn leiding •is Kerkwerve tot een 'der mooiste dorpskernen van ons eiland gewor den. Als blijik van waardering over handigde de voorzitter, namens de gehele bevolking van Kerkwerve een oud koperen vijzel met stamper, ter wijl mevrouw FranCke eveneens in deze huldiging betrekken werd met het aanbieder, van een bloemstuk. Met een spontaan driewerf hoera voor de burgemeester werd deze hul diging besloten. Vervolgens richtte de burgemees ter zich tot de bevolking en namens zijn echtgenote bedankte hij voor de onverwachte spontane 'huldiging bij zijn 12V2-jarig ambtsjubileum. Vervolgens kwam de uitreiking der prijzen, waarna het verenigings- spel een aanvang nam. Tot genoe gen van de vele aanwezigen werden tot 21.30 uur verschillende attractie ve spelen uitgevoerd onder de tonen van het draaiorgel van de familie Rossen. Te 21.30 uur volgde als slui ting van de feestelijkheden ds Ic.m- pionoptocht van de kinderen en kreeg de jeugd vervolgens gelegen heid om bij het pierement zich ver der uit te leven. Deze 5 mei-viering zal bij vele Kerkwervenaren in ide 'herinnering blijven als een 'der mooiste feestvie ringen die zij reeds kenden. beek, Heumen en Mook is een kar wei geweest dal d politie slapeloze nachten heeft b:zcrgd. Massaal (met behulp van radiowagens en politie- vliegtuigen) zowel als voorzichtig opererend vanuit schuilhutten is in de afgelopen twee jaar getracht de pyromaan te pakken te krijgen. Desondanks bi aken steeds opnieuw branden uit, soms zes of zelfs negen op een avond, waarbij de dader via kleine bospaadjes telkens ontsnapte. Het totale sehac'sbtorag. alleen al in het bosgebied, liep op tot boven de honderdduizend gulden. Overstekende eend oorzaak van ongeluk ROTTERDAM, 6-5. Een bestuur der van een personenauto die by een snelheid van ongeveer 120 km./u. plotseling afremde voor een oi>erste- kende eend met kuikens heeft don derdag op rijksweg 13 by Rotterdam een ernstig verkeersongeluk veroor zaakt, waarbij een persoon leretis- gevaarlijk en vier min of meer ern stig toerden gewond. Zy moesten overgebracht worden tiaar een zie kenhuis in de Maasstad. Het ongeluk gebeurde doordat twee personenauto's die achter de plotseling vaart minderende wagen reden met elkaar in botsing kwamen en over de kop sloegen. Beide auto's werden totaal vernietigd. De wagen, die door het afremmen het leven van de eend en haar kuikens probeerde te redden, liep lichte schade op. Leert men wel zwemmen oj) de visserijscliolen DEN HAAG, 6-5. Het eerste-ka- merlid de heer Büihrmann (CHU) heeft de ministers van onderwijs en wetenschappen en van landbouw en visserij schriftelijke vragen gesteld over het zwemonderwijs op de scho len voor de visserij. Hij wil van de ministers vernemen of op deze scho len wel voldoende aandacht wordt geschonken aan dit onderwijs, gelet op het feit dat vele opvarenden op Nederlandse visserij schepen niet kunnen zwemmen. Witboek van regering door Lagerhuis goedgekeurd LONDEN, 6-5. Het Britse La gerhuis heeft donderdagavond met 310 tegen 306 stemmen het witboek der socialistische regering goedge keurd, waarin plannen worden ont vouwd voor een nationalisatie van de voornaamste Britse staal vervaar digende bedrijven. 1 Alle socialistische Lagerhuisleden, dus ook zij die het niet of niet ge heel met de in het witboek vermel de plannen eens waren, hebben voor de regering gestemd. Aan de stemming was een debat van zes uur voorafgegaan. Het feit dat de enkele socialistische opposan ten het witboek toch hebben goedge keurd, wordt als een persoonlijke overwinning beschouwd van premier Wilson. Deze is er namelijk woens dag in geslaagd elke kans op een meer uitgebreid verzet in. de socia listische gelederen tegen de nationa- lisatieplannen op een particuliere bijeenkomst der partij teniet te doen. Het debat van donderdagavond was een der felste, dat zich in het Lagerhuis heeft voorgedaan sinds de in oktober 1964 gehouden algemene verkiezingen, waarbij de conserva tieve regeringspartij met een kleine meerderheid door de toenmalige so cialistische oppositie werd versla gen. De bevrijdiiigsherdenking NIEUWERKERK, 5-5. Zij het dat de weersomstandigheden wat min der gunstig waren, daar is het be- vrydingfeest hier toch uitstekend ge slaagd. Vooral voor de optocht be stond veel belangstelling. Het feest begon al vroeg - 8 uur 's morgens - toen de dorpsklok een kwartier lang werd geluid, waarna de muziekver eniging „Oefening en Uitspanning" in actie kwam met het spelen van een koraalmuziekprogramma. Stijlvol onderdeel van het pro gramma was een gemeenschappelij ke dankdienst in de Ned. Hervorm de Kerk, waarin voorgingen dr. J. Becker én' dsv M. G. Westerhof. De kinderspelen konden niet doorgaan in verband met de drassige toestand van het terrein. De gemeente had per kind f 1,50 beschikbaar gesteld. Voon "het herinneringsglas werd be steed f 0,75 en de andere helft was goed voor de tractaties. De gaven werden op dé scholen uitgereikt. In de kleuterschool werden de kleintjes bezig gehouden door de leidsters, de dames Gaanderse en de Regt. Fraaie optocht. Voorafgegaan door een amazone te paard, trok in de middaguren een optocht door het dorp. Uiteraard was „O en U" weer present en de wan delgroep „Vierbannen". Daarachter volgde een twintigtal versierde fiet sen, steps en wagentjes. Rond drie uur was de optocht gearriveerd op het sportterrein en werd het feest voortgezet, verzorgd door de sport- combinatie S.K.N.W.K., onder lei ding van de heer J. v. d. Zande. Er bestond veel belangstelling voor ver schillende spelen, zoals zaklopen, tonlopen, hardlopen en touwtrekken. Prijzen voor de winnaars waren be schikbaar gesteld door het Oranje- DEN HAAG, 6-5. Op Wereld Ro de Kruis-dag, 8 mei (de geboorte dag van Jean Henry Dunant, de op richter van het Rode Kruis) start een actie van het jeugd Rode Kruis ten behoeve van de ontwikkelings landen. Het motto van de actie is: „Jonge ren in het Rode Kruis vandaag, de kracht van morgen". Deze actie, waaraan alle jeugd Rode Kruis-ver- enigingen in de wereld medewerking verlenen, wordt in Nederland geo pend met een kranslegging bij het standbeeld van Dunant in Zeist, op het terrein van het Henry Dunant- huis. het vakantiehuis voor chro nisch invaliden, door medewerkex-s van de jongeren hulp dienst. De heer D. van Kleef, hoofd van het jeugd Rode Kruis, leidt de actie in. Op 8 mei zal aan de Nederlandse jeugd worden verzocht medewerking te verlenen aan de actie ten behoe ve van leeftijdgenoten in ontwikke lingslanden. De jeugd in Nederland wordt gevraagd wassets, schrijfsets, speelsets, lappendekens en dia-pro jectoren te verzorgen. comité de sportvereniging en een on bekende gever. Bij monde van de voorzitter de heer J. J. Bouman dankte het Oranjecomité de sport- combinatie voor de spontane mede werking. Concert. In de avonduren gaf „O en U" een concert in de muziektent, gevolgd door een vokaal programma van de zangvereniging: „Eén Naam is onze hope" en tot slot een optreden van de mandolineclub. Het avondfeest werd besloten met een feeërieke optocht met lampi ons en een gezelllig bal in „Ons Dorpshuis", met medewerking van de „Victoria Band" te Halsteren. Bij elkaar een geslaagde, waardige en feestelijke herdenking van de natio nale bevrijding. SEROOSKERKE De collekte „Brood voor het hart" heeft in de Ned. Herv. kerk alhier opgebraCht f 44,53. Ledenvergadering Dorpsgemeenschap Donderdagavond hield de „Dorps gemeenschap Serooskerke" haar al gemene ledenvergadering in de klei ne zaal van het Dorpshuis. Slechts 'n twaalftal leden was aanwezig. De wnd. voorzitter, de heer J. van Ant werpen heette de aanwezigen harte lijk welkom, in ihet bijzonder de voorzitter de heer C. Hart, die na zijn ziekte weer ter vergadering aan wezig was. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer W. Berrevoets, bleek dat een batig saldo van f 315,25 'in kas was. Door L. Hart en A. de Blonde werden de beschei den van de penningmeester gecon troleerd en in orde bevondenDe contributie zal in het komende jaar niet worden verhoogd. Het aftreden de 'bestuurslid de iheer C. Hart werd bij acclamatie herkozen. Het komen de seizoen zullen weer 3 avonden worden georganiseerd, de laatste in samenwerking met het Strê-comité. Getracht zal worden deze avond met eigen krachten te verzorgen. Na de rondvraag dankte de wnd. voorzit ter de aanwezigen voor de belang stelling, waarna de vergadering ge- Sloten werd. Laatste bijeenkomst bejaardensociëteit Dezer dagen hield de bejaardenso ciëteit alhier haar laatste bijeen komst van het seizoen. De middag werd zoals gewoonlijk gevuld met sjoelen, biljarten en andere gezel schapsspelen, met als toegift enkele voordrachten door mevrouw J. de Blende-Bakker. In haar afscheids woord dankte de leidster, mevrouw W. Linders-Tangenian de bejaarden voor hun trouwe opkomst. Het aan tal bezoekers van de bejaardensoci- eteit wordt steeds groter, hetwelk, aldus spreekster een bewijs is dat de sociëteitsmiddagen door de bejaar den worden gewaardeerd, en dus wederkerig ook aan hen, die op eni gelei wijze helpen deze middagen tot stand te brengen, voldoening geelt. Spreekster wenste alle bejaarden een goede zomer toe en sprak de hoop uit hen allen weer in goede gezond heid te mogen begroeten in het ko mende najaar. Intussen zijn bij het bestuur plannen in voorbereiding voor een zomerreisje. Zodra deze plannen een vaste vorm hebben aan genomen. zullen de bejaarden hier van in kennis worden gesteld. RENESSE Oranjevereniging Organiseert bejaardenreis Evenals vorige jaien gebruikelijk was. zal ook dit jaar weer door een commissie uit het bestuur van de Oranjevereniging een reis voor de bejaarden uit Renesse worden geor ganiseerd. Om dit mogelijk te maken zal weer als altijd een beroep op de gulheid van de inwoners van Re- nesse worden gedaan door middel van een lijsleollecte welke een dezer dagen zal plaats vinden. Speurtocht voor de schooljeugd Voor de leerlingen van de 4e, 5e en 6e .klas van de o.l.-school werd een speurtocht georganiseerd. Voor deze speurtocht waren groepen samenge- sted welke opdrachten kregen in verband met de bezetting en de be vrijding, zoals onderduikers zoeken in het slot, bonnen vervalsen en wa pens opgraven. Direkt na de start werd ende fietsen al „gevorderd", zo dat de vermeende fietstocht een on verwachte wandeltocht werd. Alle kinderen ontvingen een veiTassing, terwijl de winnende groep een extra prijs kreeg toebedeeld. Van 'de gemeente ontvingen alle kinderen van de school een bevrij- d'ingsspeldje. De uitslagen van de spelen voor de lagere klassen waren le klas meisjes; torentje bouwen: 1. Katy Vasseur; 2. Anita de Wit; 3. Marian Vos, le klas jongens; autoped-race: 1. Mari van 't Veer; 2. Robert v. d. Hoek; 3. Frank Steehouwer; 4. Jan van Liere. 2e klas jongens; ballon blazen1. Ronnie Kooman; 2. Hans Everaers; 3. Theo Wandel. 2e klas meisjes; blokjesdans: 1. Annet Kalkman; 2. Imke Moelker; 3. Wilma Beije. 3e 'klas; ballonvoetbal: 1. Ad je Wandel; 2. Elma Px-iemis; 3. Wim Janse; 4. Marjan van 't Veer. HAAMSTEDE Herdenkingsavond 4 mei Op stijlvolle wijze hebben Haam stede en Burgh in de avond van 4 mei hun doden herdacht. In een stille tocht, vertrokken van ihet gemeente huis, werd op de begraafplaats een krans gelegd bij het gedenkteken, het graf van luchtwachter L. Bak ker, die in de meidagen op het vlieg veld Haamstede sneuvelde. In de Ned. Herv. kerk werd aansluitend een interkerkelijke herdenkings dienst gehouden. In ide kerkeraads- banken hadden plaats genomen ver tegenwoordigers van de Chr. Ger. Kerk, de Ger. Kerk, de Rooms Ka tholieke Kerk en de Ned. Herv. Ke2~k van Haamstede. Nadat de twee mi nuten stilte in acht waren 'genomen was het ds. F. Don uit Bui-gh die de liturgie verzorgde. De predikatie, handelende over Joh. 8 vers 36 werd gehouden door ds. Westerink. Onder- de aanwezigen merkten wij de bur gemeester van Westerschouwen en edhtgenote op. terwijl het voltallige bestuur van de Oranjevereniging eveneens aanwezig was. Het orgel werd bespeeld door mevrouw van Damme-Slager. BURGH Hengelwedstrijd „De Krabbe" Zo gauw er vis gevangen wordt met de werphengel komt de wed- strijdkoorts boven en moet er ge vist worden om de grootste hoeveel heid. De hengelsportvereniging „De Krabbe" heeft het nieuwe seizoen dan ook ingezet met een clubwed strijd in het Oosterscheldewater bij de Plompetoi-en. De weersomstan digheden wai-en niet gunstig, want gedurende de gehele wedstrijd viel er regen, doch er was weinig wind. Voor 40 stuks schar, bot en schol werd het hun laatste hap want zij vormden de niet vexwachte buit van „De Krabbe". De uitslag was als volgt: 1 W. v. Sluys, 800 pnt.; 2 J. Hart, 725 pnt.; 3 H. Fiex*ens, 675 pnt.; 4 Jac Dorreman, 300 pnt.; 5 Jac. Verseput, 200 pnt.; 6 P. Kort, 200 pnt.; 7 Kr. Bauman, 150 pnt.; 8 Joh. Kostense, 150 pnt.: 9 A. v. d. Bos. 150 pnt.; 10 W. Kostense, 100 pnt.; en 11 D. M. Bi-aal, 50 pnt. OUWERKERK Bevrijdingsdag 1965 Bevrijdingsdag is te Ouwerkei-k opgewekt gevierd. Lieten de weers omstandigheden zich 's morgens minder gunstig aanzien, gelukkig bleef de dreigende i-egen achtei-wege en kon het geplande progi-amma ge heel worden afgewerkt. Burgemeester Van Eeten van Dui- veland schetste de ooi-logsjaren en bond vooral de jongeren op het hart deze tijd niet. te vergeten. Het ver heugde hem, dat er zoveel werk van het feest was gemaakt. Na de middagoptocht maakte de jury de pxdjzen bekend van de ver sierde wagens enz. 's Avonds heeft de voorzitter van de Oranjevereni ging. de heer M. de Rijke alle mede werkers hartelijk bedankt voor de financiële en daadwex-kelijke steun. „Nieuw Leven" bi-acht mai-smuziek en een taptoe ten gehore, waarna het in optocht naar het dorpshuis ging, waar ten besluit een Ox-anje- bal volgde. Een en al een in alle op zichten welgeslaagde bevx-ijdingsher- denking, die eer heeft ingelegd voor de actieve organisatoren en de ge hele dag veel „volk" trok.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6