Heerlijk,^ Eindelij een ret! smet een eüen stijl STREEKNIEUWS »andere1ilt^a sssS**-"* Jaarverslag Ver. Gir. schoolonderwijs ONZE PUZZEL-RUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 7 mei 1965 Nr. 19781 BRUINISSE Beroepen predikant op bezoek Ds. en mevr. Jagersma bezochten deze week die gemeente Bruin isse. Ds. H. Jagersma te Nijega in Fries land ontving een beroep ais predi kant naar de hervormde gemeente te Bruinisse. Nadat kerk, pastorie en burgerlijke gemeente bezichtigd wa ren, werd 's avonds in het hervormd verenigingsgebouw een kennisma kingsbijeenkomst gehouden. Deze stond onder leiding van de consulent ds. H. J. Groenewegen van Ooster- land, die als openingswoord een ge deelte van Genesis 32 las, waarna door het predikanteneohtpaar op on gedwongen wijze met de talrijke aanwezigen werd geconverseerd. RENESSE Prijsuitreiking kinderspelen Na afloop van de 'kinderspelen op bevrijdingsdag, werden door burge meester H. P. Everwijn de prijzen uitgereikt. In onderstaande rubriek worden de prijswinnaars hekend ge maakt. Versierde fietsen: 1. Ineke de Vos; 2. Kees v. d. Boogaard; 3. Leo Ver- seput; 4. Ina Bra'ber; 5. Nico de Fei- ter; 6. Joke de Vries; 7. Nelie Bcd- bijl. Lopende figuranten: 1. „Binnen landse strijdkrachten", gebr. v. Oost en D. Kooman; 2. „Spaanse schone", Astri'd Ranft; 2a. Truus Hillebrand „Cleopatra". Voor ouderen: 1. echt paar v. Strien. Versierde wagens: 1. „Nederland vrij", Bona fide; 2. „De vier jaarge tijden", Kinderen Hoogezoom; 3. „De vrolijke Jantjes"; 4. Imitatie Pieter van Vollenhove en prinses Margriet"; 5. Ruiters Bona Fide. Kleine wagens: 1. Ozo „Honger tocht", B. Moerland; 2. fam. v. d. Hoek en de Feiter; 3. „Stiefbeen en zoon", gebr. Hanse. Autopedrace: 1. Rinus Verseput; 2. C. Hocgenhuis; 3. Cora Lode wijk. Kussengevecht: 1. Dick de Rijke; 2. Wim Lemsom; 3. Adrie den Boer. Stoelendans: 1. D. de Rijke-Truu- die Kristelijn; 2. D. Primis-Cora Lo- dewijk. Hindernis rijden voor fietsen: 1. Jan Jansen (na loting); 2. Rinus Ver seput; 3. Jan Simons. Puzzelnit voor (bromfietsen: 1. Ri nus v. d. Weele; 2. A. Lemsom; 3. C. Hooger.'boom; 4. J. Wandel. Ringsteken te paard: 1. N. Beije; 2. mej. M. Gilijamse; 3. mej. M. Fiegé; 4. A. Padmos; 5. P. Hillebrand De dag werd gesloten met een ge slaagde opvoering in het Dorpshuis van de toneelvereniging „Op Drift" met de opvoering van het toneelspel van J. B. Priestley „De Gevaarlijke Bocht", met a'ls slot een geanimeerd bal. OOSTERLAND Bij de rayoncommandant der rijkspolitie te Oosterland zijn in lichtingen te verkrijgen betreffende de navolgende gevonden voorwer pen: een zwarte dameshandschoen, een huissleutel Lips no. 66, een rij wieltas, inhoudende een schoteltje en een portemonnee met inhoud. Ingezonden mededeling Serenade in Rome ROME6-5. Musici van Itali aanse operagezelschappen, die vinden dat zij te weinig ver dienen, hebben donderdag in Rome de minister van cultuur, Corona, een serenade gebracht, waarbij een gedeelte van Ver di's opera Nabucco werd ge zongen. De minister zegde toe zijn best voor hen te zullen doen. GEMEENTE MIDDEN SCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over april Geboren: 5. Francina Margriet, d. van P. bij de Vaate en M. J. A. Meeuwsen (Ellemeet). Overleden: 18. Constant Jacobus de Jonge, 23 jr., wonende te Duive- lan'd; 20. Johanna Martina Quant, echtg. v. M. v. 'd. Hoek, 77 jr. (Kerk- werve). Ingekomen: C. G. Heijhoer en ge zin van Ruurlo naar Kerkwerve; D. Vermeez- en 'gezin van Maasdam naar Kerkwerve; A. M. A. Berre- voets va n Zierikzee naar Scharen dijke; W. C. Berrevoefcs-van Bloois van Brouwershaven naar Scharen dijke. Vertrokken: mej. L. J. Bezuijen van Scharendijke naar Noordwij k; mej. J. E. Fredericks van Eikerzee naar Noordwijk; P. J. van der Horst van Scharendijke naar Zierikzee. Ingezonden mededeling Energieke vrienil Ieder mens is wel eens niet-zo- f it-als-anders.Maar gelukkigis er King die, als een energieke vriend, u erprompt weer boven op helpt. Natuurzuivere King: bet beste dagelijkse middel ter opwekking en sfnVtl? verkwikkingj een werkeïïïk -£-peW 0 „\euwe sSilvolleverp van Voorster* N.B. QFF is nu praktisch overal verkrijgbaar. Restauratie lagere school te Zierikzee ZIERIKZEE, 6-5. Verschenen is het jaarverslag van de Vereniging tct Bevordering van Christelijk Schoolonderwijs, waarin vermeld wordt dat het ledental in het ver slagjaar (1964) met vijf en twintig toenam. Het ledental bedraagt thans 368, t.o.v. 1963 een stijging van zes tien leden. Er zijn nog 130 leden die slechts een contributie van f 1,be talen, hetgeen in het verslag dooi de secretaris de heer T. C. Hekman te gering wordt geacht. De uitgaven in de vereniging zijn de laatste jaren sterk gestegen. In de jonigste (bestuursvergadering werd besloten een commissie te benoemen ter voorbereiding van 'de viering van het 100-jarig 'bestaan der vereniging in januari 1967. Het bestuur is vroeg met de voorbereidingen begonnen, maar voor het werk wordt geruime tij'd geëist. De commissie zal bestaan uit bestuursleden, leerkrachten van de lagere school zowel als van de u.l.o.-sChool en ouders der leerlin gen. In het verslagjaar kon het be stuur m.b.t. de scholenbouw nog al tijd niet verder komen dan een uit gewerkt plan tot algehele restaura tie van de school in 't Vrije. Het plan moet nog door een groot aantal langzaam malende ambtelijke molens gedraaid, voordat tot realisering kan worden overgegaan. Inmiddels wordt de urgentie van uitbreiding - (gelet op 'het groeiend bevolkingsaantal der gemeente - steeds groter. Be lagere school. Het verslag bevat verder medede lingen van het hoofd der ohr. lagere school, de heer C. J. Verheul. De school beëindigde het cursusjaar met 388 leerlingen. Acht en zestig leer lingen werden ingeschreven voor de le klas en 20 voor de hogere leer jaren. Aöht en zestig leez-lingen ver lieten de sdhool en gingen naar de u.l.o. (18), lyceum (3). brugklas (4), huishoudschool (16), l.t.s. (10), land bouwschool (2). Zes leerlingen volgen geen verder onderwijs. Er zijn thans 402 leerlingen. In het cursusjaar (en ook in het thans lopende) zijn er 12 leerkrachten en 2 vakleerkrachten. Na mededelingen over personeelsmu- taties, wordt vermeld dat voor de zending f 1500 werd bijeengebracht. Aan 'kinderpostzegels werd verkocht voor een bedrag van f 2.337,50. Aan de Stichting „Het vierde Prinsen kind" werd f 150,65 afgedragen. Voor „Barfcimeüs" f 502,25 (resultaat van zegeltjesactie). Oud papier en lompen brachten op f 357,02, Voor dit (geLd werd sportkleding aange schaft. Voor de koninginne-optocht 1964 kreeg de school een prijs van f 100. Vijftig (van de 52) leerlingen behaalden het verkeeusdiploma. Driehonderd leerlingen gebruikten schoolmelk. Een groot succes werd de bevrijdingstentoonstelling. De U.L.O.-school. Tenslotte zijn in (hel verslag opge nomen mededelingen van het hoofd der chr. u.l.ó. 'de liter J. C. Spaans. Na toelichting op die personeelsbe zetting, wordt opgemerkt dat met zorgvuldigheid een opleiding voor het U.L.O. Ui-diploma werd voorbe reid, bestemd voor leerlingen voor wie 'het normale Mulo-examen te moeilijk is. De speciale opleiding mon'dt uit dn een getuigschrift, maar het aantal opgegeven leerlingen was te gering om de plannen door te zet ten. Het aantal leerlingen per 1 sep tember 1964 bedroeg: 259. Zestig leerlingen verlieten de school. Vier en zeventig werden ingeschreven. Zeven leerlingen behaalden het B- 'diploma, 4 het A-"diploma met wis kunde en 13 het A-diploma met mid denstands. Een 'leerling (deed toela tingsexamen voor 'de Kweekschool voor kleuterleidsters. Zes leerlingen deden examen scheikunde. De Vierde klas bezocht een 'legerdag. Boven dien werd een Kamerzitting bijge woond. Verdere mededelingen heb ben betrekking op sportaktiviteiten, klasse-avonden en sóhoolfilmverto- nimgen. GRONINGEN. De 21-jarige fa brieksarbeider J. Oostmeyer uit Groningen is vanmiddag om het le ven gekomen bij een bedrijfsonge val in de suiker- en stroopfabriek Scholten aan de Turfsingel 54 te Groningen. De feestdagen zijn toöh wel van invloed igeweest op het aantal inzen dingen op (de puzzel van voriige week dat minder was dan normaal. De eerste prijs gaat ditmaal naar: Mejuffrouw J. Boot, Hakeweg 3, Noordwelle. De tweede prijs is bestemd voor: Bart v. d. Berg, Teelinckstraat 8, Zierikzee. De oplossing is de volgende. Horizontaal: 1. «rosa; 5. groep; 9. die; 10. armee; 12. epe; 14. k.o.; 15. vermengen; 16. rJi.; 18. 'anke; 20. delta; <21. dier; 23. ei; 24. t.t.; 26. stormen; 30. starten; 33. arme; 34. norma; 36. iele; 37. amife; 38. tea; 39. pari; 40. ogen; 41. genre; 43. nest; 45. (beneden; 47. trotser; 49. a.e.; 51. gr.; 52. idee; 55. slome; 58. sela; 60. e.a.; 61. motiveren; 62. an; 63. nto; 65. irene; 66. els; 68. zegge; 69. sneek. Verticaal: 1. ai; 2. reve; 3. sardien; 4. arme; 5. gent; 6. regatta; 7. eend; 8. p.p.; 9. don; 11. melk; 13. ere; 14. kassa; 17. irene; 19. krommenie; 22. interesse; 23. em; 25. t.a.; 27. trage; 28. reine; 29. noten; 30. smart; 31. riant; 32. elise; 35. ren; 40. oblie; 41. geestig; 42. ergeren; 44. traan; 46. da; 48. or; 50. love; 53. dan; 54. emoe; 56. lire; 57. mens; 58. snee; 59. las; 64. t.z.; 67. Ijk. Schouiven-Duivelandse sportspiegel Burgh en Zierikzee bekampen elkaar op sportpark van Zuijen Bruse Boys staat voor belangrijk treffen tegen AZVV II MEVO gaat op bezoek bij Nieuwdorp ZSC en WIK hebben goede kans op winst bjj bezoek aan Thor en Delta (Goeree-Overflakkee). DE NIEUWE PUZZEL VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G staat voor zondagmiddag weer de Schouwse derby, op het sportpark Van Zuijen, op het programma. Bij het eerste treffen te Zierikzee huis den beide clubs in de kopgroep, nu heeft Zierikzee door haar jongste nederlaag haar kansen op de titel praktisch verspeeld, terwijl Burgh zover is afgezakt dat de kans op de gradatie zeker niet denkbeeldig is. Zierikzee start met de beste troeven in handen, maar een verrassing blijft tot de mogelijkheden behoren. Met praktisch gelijke kansen gaan RKFC en Nieuw Borgvliet het legen elkaar opnemen, terwijl Halsteren voor eigen publiek een uitstekende kans maakt de volle buil te bemachtigen tegen De Schutters. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B moet het voor de Zierikzee-reserves mogelijk zijn baas in eigen huis te blijven te gen Zonnemaire. Renesse sluit het seizoen af met de ontmoeting tegen Robur te Goes. De duinbewoners die reeds zeker zijn van de 2e plaats op de ranglijst, hebben hierbij een goe de kans de puntjes te bemachtigen. Bij de ontmoeting Patrijzen-Kruinin- gen houden wij het op een zege voor de huischib. Daar naar wij officieel hebben vernomen te elfder ure in de 2e klas C het dubbele competitie programma is omgezet in lVz com petitie kunnen de Burgh-reseves zondagmiddag beslag op de kampi oenstitel leggen door de laatste wed strijd, tegen Dreischor II, in een overwinning om te zetten. Renesse II heeft op eigen terrein de beste papieren legen SVOWK. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas' moet Bruse Boys morgen middag in eigen omgeving de wed strijd legen AZVV II in een over winning iveten om te zetten als het haar plaats in de le klas zal willen behouden. Daar AZVV de puntjes nog net zo broodnodig heeft als de thuisclub mag verwacht worden dat beide teams zich tot het uiterste zul len inspannen om de kostbare buit te bemachtigen. Hopelijk slagen de Boys er in zich de sterkste te tonen. MEVO gaat op bezoek bij Nieuw dorp waar het al dik tevreden zal zijn met een puntenverdeling. De beide koplopers Wolf aartsdijk en Hoek zullen elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel ontlo pen. Spui is voor eigen publiek zeker niet kansloos tegen Kapelle, terwijl Zaamslag hard zal moeten aanpak ken om Beren niet met de winst te zien vertrekken. In de 2e klas A zul len de reserves van Kloetinge en het bezoekende Serooskerke elkaar niet veel ontlopen. JUNIOREN. In groep A I staat Zierikzee A I voor een zware taak bij het bezoek aan Vlissingen A 1. In groep A IV gaan Zierikzee A II en MEVO A I het met praktisch ge lijke kansen tegen elkaar opnemen. In groep B IX zien wij winst voor Zierikzee B I bij het bezoek aan SKNWK B I. KORFBAL. In de le klas van de SDKB hebben zowel ZSC als WIK een goede kans op de winst bij het bezoek aan Thor en Delta op Goeree- Overflakkee. Te Haamstede zal het Zeemeeuwen niet meevallen om Brouwershaven van het lijf te hou den, terwijl SKNWK nog lang niet zeker is van de winst bij het bezoek aan de Burgh-reserves. In de 2e klas A geven wij hedenavond de reserves van WIK iets betere kansen dan het bezoekende SKNWK II. Morgen avond zal Unitas zich op het sport park Bannink waarschijnlijk geducht moeten inspannen om DES de baas te blijven. In de 2e klas B kan DOS- KO le Scharendijke haar opmars voortzetten door de ontmoeting te gen ZSC II tot een goed einde te brengen. Bij het treffen lussen Ve- locitas en Renesse te Serooskerke houden wij het op de bezoekers. De nieuwe puzzel luidt als volgt Horizontaal: 1. vluchtige stof; 4. bedeplaats; 8. plaats 'in Noorwegen; 11. roofdier; 13. plaats in Zuid-Hol land; 15. geogr. aanduiding; 16. gods spraak; 18. voorzetsel; 20. spoor staaf; 22. ihet heilige Roomse rijk (Lat. afk.); 23. afmeting25. mense lijke uiting; 27. hieuw (Lat.); 29. landbouwwerktuig; 30. Frans lid woord; 32. uitroep van verwonde ring; 34. streep van een slag; 36. jongensnaam; 38. vorm van reppen 40. niet fijn; 42. ha ami. vennootschap (Duitse afk.); 43. lokspijs; 45. vreem de munt; 47. hummer (afk.)48. op tisch instrument; 50. uitheems zoog dier; 53. bekend persbureau; 55. klein eiland; 56. oosterse titel; 58. deel v.e. kippenhok; 60. dubbelklank; 61. (in plaats van (afk.); 63. Engelse universiteitsplaats65. verhoogd deel; 68. voorzetsel; 70. 'bijwoord; op die plaats; 72. (gelofte; 73. rijschool; 75. pers. voomaamw.; 76. voordien; 79. opgeruimd; 81. deel van de mond; 82. gebaar; 83. kloosterzuster. Verticaal: 1. feestdos; 2. meisjes naam; 3. deel v.e. pries teikleed; 4. flinke; 5. 'open ruimte in de stad; 6. soort drank; 7. Qhineso maat; 8. dub belklank; 9. slim; 10. klein roofdier; 11. land in Europa; 12. bijwoord; 14. •aanw. vóornaamw.; 17. vreemde munt (afk.); 19. hetzelfde (afk.); 21. plan; 23. gezelschapsspel; 24. buigen; 26. rekening; 28. boom; 31. kleur ling; 33. Frans (afk.); 35. berg (Spaans); 37. 'hekwerk; 39. rivier in Utrecht; 41. land dn Europa; 44. wa terwerk; 46. deel van een bijenkorf; 49. windrichting; 51. eenheid van stroomsterkte (afk.); 52. water in Brabant; 54. meisjesnaam;; 57. plaats in Zwitserland; 59. been verlenging; 62. jonge koe; 64. muziektempel; 66. water in Friesland; 67. bloeiwijze; 69. meisjesnaam; 71. zure vloeistof; 73. honingdrank; 74. gewidht (afk.); 77. landbouwwerktuig; 78. gewicht (afk.) 80. soort onderwijs (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5