Het Sunil was-team overtuigde haar Besluit tot aanstelling tweede ambtenaar bij gemeentewerken STREEKNIEUWS Wielersucces voor jonge Zierikzeeënaar Gemeenteraad Brouwershaven Ingezonden mededeling Een van de Sunil was-teams deed de was voor mevrouw A. Oldeman, woonboot Merlijn, Oudedijkse Schiekade 160, Rotterdam. Me vrouw Oldeman constateerde dat haar was met Sunil witter werd. Probeer zelf ook Sunil, u zult zien. ook uw was wordt witter. Als u niet tevreden bent over het resultaat, stuur uw aangebroken pak Sunil dan op en u krijgt de aankoopprijs terug BROUWERSHAVEN, 3-5. De raad der gemeente Brouwershaven verga derde in voltallige zitting onder voorzitterschap van burgemeester A. H. Vermeulen. De raad besloot een subsidie toe te kennen van t 45, aan de Prov. Commissie voor Huis houdelijke Voorlichting. N.a.v. de jaarrekening van het Groene Kruis te Dreischor toonde de heer M. Matthijsse zich voorstander van een subsidie aan één orgaan in de vier kernen, waardoor misschien de vier plaatselijke Groene Kruis verenigingen zouden kunnen samen werken. De voorzitter deelde hierop mede, dat het subsidiebeleid inzake het Groene Kruis op de helling staat, maar er kon nog geen overeenstem ming worden bereikt met de vier be sturen. Thans is in overweging een samengaan met Midden-Schouwen, wat vóór 1 juli zijn beslag zou moeten krijgen. De heer J. Dekker stelde vervolgens een drietal punten aan de orde en wel m.b.t. de ver- keersaanwijzigingen in de kern Brouwershaven. Tijdens de drukte met Pasen reden diverse auto's ver keerd vanwege de slechte aanwij zingen en hij vroeg aan b. en w. hier de A.N.W.B. op te attenderen. Wat de recreatie betreft zei de heer Dekker, dat ofschoon er een nieuwe architect is aangesteld ook nu nog geen uitbreidingsplan, dat voor mei was toegezegd is verschenen. Diver se personen in Brouwershaven wachten af of ze grond voor recre atie kunnen exploiteren. Spr. had bezwaren tegen het in de haven liggende vlot, dat in één woord een miserabel geval te noe men is en halsbrekende toeren ver eist om een jachtje te bereiken. Te vens stelde vragensteller vast, dat het herstel der straten nog steeds veel te wensen over laat en bij regen 'grote watermassa's blij-ven staan. Visie wethouder Wethouder J. A. v. d. Bijl merkte op dat de gemeente een keus moet maken welke kant het opgaat. „We moeten er in de gemeente geen rom meltje van maken", aldus spr. „De grote moeilijkheid is de financiering We hebben als gemeente hier slechts een heel klein „piepstemmetje" in te zeggen en gezien de ligging van de gemeente geloofde de wethouder, dat de gemeente zich meer op het pad zal moeten begeven van de forensen woningen, waarbij een groot belang, n.l. de bevolkingsaanwas voorop staat". De architect zal op 7 mei a.s. met een schetsplan komen betreffende de recreatie voor een oriënterende be spreking. Wat de verkeersmoeilijk heden betreft zegde de wethouder van openbare werken toe de nodige maatregelen te zullen nemen. De voorzitter deelde mede, dat voor de steiger in de haven van Brouwershaven een plan in behan deling is bij het Technisch Advies bureau. Uitbreidingsplannen Zonnemaire De voorzitter kon de raad meede len, dat de uitbreidingsplannen voor Zonnemaire ter vi9ie worden gelegd. De raad ging akkoord met de voor gestelde wijzigingen, zulks op advies van het hoofd gemeentewerken. Aan de heer J. vam Weizen te Rotterdam werd een stu!k grond verkocht aan de Mr. P. Moggestraat voor de prijs van f 20,90 per m2. Van de erven K. A. van Langeraad te Wissenkexke werd de krotwoning Pieterhof je 5 te Zonnemaire aangekocht voor de prijs van f 600. De raad besloot zJh.s. een stuik je grond in erfpacht uit te ge ven, gelegen aan de Ring te Drei- söhor aan de vereniging „Stad en Lande van Schouwer.-Duiveland" te Zierikzee. Op deze grond staat de oude traval je. De vereniging heeft er naar gestreefd 'dlit bouwsel in het dorpsbeeld van Dreischor te bewa ren. De heer J. J. Klaasse zou deze travalje liever op een andere plaats zetten, waardoor er meer parkeer ruimte kwam, waarop de voorzitter repliceerde, dat hiermede de schoon heid van het mooiste dorp in Zee land zou worden geschonden. Z.'h.s. besloot de raad vervolgens tot het beschikbaar stellen van f 1200 voor de aanleg van 80 m. riolering te Schuddebeurs t.bw. de bouw van drie woningen en een post van f 930 voor het doen bouwen van een söheidsrechterlokaal en twee was bakken op het sportveld te Brou wershaven. De raadhuiskwestie In het tkader van het débat over de raadhuiskwestie, noemde de heer J. Dekker het verheugend dat Mo numentenzorg de moeite heeft geno men kennis te nemen vain 'het plan, waaraan blijkbaar grote waarde ge hecht wordt. Spr. was van mening dat er iets niet klopt in het minder heidsstandpunt van b. en w. Hierin werd de mening naar voren gebracht dat het aanbeveling verdient de hui dige onderbrenging van het bestuur lijke en administratieve apparaat voorlopig te handhaven, made gelet op 'de financiële konsakwenties voortvloeiend uit restauratie. Her innerd werd in dit verband aan het schrijven van G.S., waarin werd me degedeeld dat de begroting der ge meente niet toelaat de kosten van de bouw van een nieuw gemeente huis te Noordgouwe te dekken. De heer Dekker herinnerde er aan dat destijds werd medegedeeld dat de huisvesting te Dreischor niet deugde en nu wordt weer voorgesteld de huidige plaats van huisvesting te handhaven. Subsidie en uitkering zeker Mevr. Motmans-v. d. Feen merkte op dat de gemeente oók geen geld heeft voor het resterend restauratie bedrag van 10 pet. Sor, wees verder op de evenmin rooskleurige financi ële toestand van Monumentenzorg. De voorzitter deed evenwel de ge ruststellende mededeling dat zowel de subsidie als de uitkering uit het Gemeentefonds verkregen zullen worden. „We kunnen toch moeilijk het fraaie monument tot een ruïne laten vervallen", aldus de voorzitter, waai'op de heer Klaasse intexTum- peex-de dat de burgemeester dit al eens zou hebben gesuggereerd in de overtuiging dat Monumentenzorg het dan wel zou overnemen. De voorzit ter bestreed deze opmerking ten stel ligste. De heer M. Lukaai't vroeg of nu ook de riolering te Zonnemaire en Nooi'dgouwe niet moet worden aangepakt. Hiervoor is volgens de begroting geen geld. Spr. was be vreesd dat in het raadhuis straks het representatief gedeelte te groot en het administratief gedeelte te klein zal blijken te zijn. Z.h.s. werd besloten om ingaande 1 januari toe te treden tot de rege ling Ziektekostenvoorziening, de I. Z.A., tJb.v. ambtenaren in dienst der gemeente. De heer M. Matthijsse zei vemo- men te hebben, dat het voorkomt, dat betaling van doktersnota's lang op zich laat wachten en vx-oeg de voorzitter of in dergelijke gevallen aan de laagstbezoldiigden een voor schot door de gemeente verleend kan worden, wat de voorzitter toezegde. Per 1 juni 1965 zal de gemeente toetreden tot de gemeenschappelijke regeling van de Bestuursschool Zee land, waaxbij als vertegenwoordiger in het bestuur werd benoemd de 'heer A. H. Vermeulen en als plaats vervanger de heer A. A. Gunst. B. en w. stelden vervolgens aan de x-aad voor de kilometervei-goeding bij gebruik van een eigen auto voor diensti-eizen te verhogen van 15 ct. tot 20 ct. per 'km. De heer A. Vier gever vond 20 et. te hoog. Ook de heer R. J. v. 'd. Wekken was ex* te gen. Het voorstel werd m.a.s. aan genomen. Dienst gemeentewerken In bespreking kwam hierna het verlenen van een 'ki-ediet t.b.v. de aanstelling van een 2e ambtenaar gemeentewerken. B. en «W. wezen in een toelichting de raad op het feit, dat ihet hoofd van Gemeentewerken momenteel zo overbelast is, dat de dienst niet normaal kan functione ren. Veel noodzakelijk werk blijft Liggen, wat de gemeente geld gaat kosten. De financiële gevolgen voor de gemeente zullen bij aanstelling van een adjunct tedhnisoh ambte naar bedragen 'minimaal f 9.181,53 en maximaal f 11.409,94, terwijl bij aanstelling van een tedhnisoh arnb- ZIERIKZEE, 4-5. Op bijzonder fraaie wyze heeft de Zierikzeeënaar Wim Evertse by de nieuwelingen in het afgelopen weekend zyn eerste grote successen weten te boeken. Be gunstigd door stralend weer werd op Koninginnedag de traditionele (25e maal) ronde van Feyenoord te Rot terdam verreden voor nieuwelingen en amateurs, waaraan ook door eni ge Schouwse renners werd deel ge nomen. Bij de nieuwelingen, welke om 10 uur van start 'gingen, waren niet minder dan 127 deelnemers, waar onder vele kanshebbers. Al direkt na de start lag het tempo bijzonder hoog, waardoor ai spoedig liet kaf van het koren werd gescheiden. Rond half koers moest Jaap Plandsoen met een lekke tube -de pijp aan Maarten geven, welk voorbeeld even later Adrie Wurth noodgedwongen om dezelfde reden moest volgen. In het peloton begon inmiddels de strijd in alle hevigheid los te 'branden. De demarrages waren niet van de lucht, ma air de herhaalde uitlooppogingen weiden door 'het waakzame peloton telkenmale weer teniet gedaan. Ook Evei-tse kwam tweemaal zijn neus aan het venster steken maar prompt werd hij weer tot 'de orde geroepen. Met nog 10 'km. voor de boeg pro beerde 'hij het voor de derde maal, en nu met meer succes. Wel moest hij het gezelschap dulden van nog vier andere renners, waarna in de volgende ronde nog twee renners aansluiting wisten te 'krijgen. Met zijn zevenen slaagde men er in een voorsprong van 15 seconden op te bouwen, en met succes te verdedigen De eindsprint tussen deze x-enmers moest dus uiteindelijk de beslissing brengen wie op de ereplaatsen beslag zouden gaan leggen. De ontknoping Vol spanning werd door de dui zenden 'bezoökers bij de eindstreep tenaar deze bedragen luiden f 12.861,98 resp. f 15.170.61 per jaar. De heer J. Dekker zag de noodzake lijkheid hiervan nog niet in en vroeg zich af, of er geen werk kan werden verschoven naar de betreffende wet houder van openbare weiken. Te vens zal er ook voor deze ambtenaar straks weer een post extx*a van 11.000 km. vergoeding op de begroting prij ken. De voorzitter zei, dat deze amb tenaar merendeels 'bureau- en teken werk zal verrichten. Wethouder v. d. Bijl was "het met de heer Dekker eens, dat hierbij ook wel autover goeding zal komen. De heer M. Mat thijsse zou de dienst „publieke wer ken" in zijn geheel willen afschaffen gezien de hoge kosten. Spi\ wees o. m. op het onrendabel gebruik der gemeente-auto en zou ook graag het onderhoudswerk aanbesteden i.p.v. in eigen beheer uitvoeren. Wethou der v. d. Bijl was ook voor inkrim pen van de dienst. Er dient volgens hen een zg. uitstervingssysteem ge volgd te worden. De heer R. J. v. d. Wekken hoorde bij de kiezers nogal veel kritiek op deze dienst en vroeg zich af of nu de tijd niet gekemen is cm deze dienst op de helling te zetten. De voorzit ter antwoordde hierop dat dit een las tenverzwaring zou betekenen voor de Dienst Gemeentewerken en voor wat de aanstelling van een 2e amb tenaar betreft zal een gx*ote stagna tie worden opgeheven in diverse nog uit te voeren werken. Tenslotte ging de raad akkoox-d met de aanstelling van een 2e amb tenaar gemeentewerken. De heer M. Matthijsse stelde de voorzitter de vraag, of de gemeente gehoord en advies 'gevraagd is inzake de R.T.M.-busverbindingen op Schouwen-Duiveland. Tot Zierikzee en Brouwershaven loopt het aardig goed, maar naar de Westhoek is de verbinding miserabel. De voorzitter zei hierop, dat het ontwerp dienstre geling, alvorens te worden vastge steld door de R.T.M., is doorgezon den naar de verkeerscommissie, wel ke hiertegen diverse bezwaren maak te. Er wordt alle aandacht aan be steed om te trachten hierin alsnog een verbetering aan te brengen. Verder vroeg de heer Matthijsse nu de verbouw der woningen in de Molenstraat te Bx*ouwershaven nog geen doorgang kan vinden of aan de bewoners geen aanrecht en w.c. ge geven kunnen worden. De voorzitter noemde als oorzaak van de foute toestanden het feit dat het hoofd van Gemeentewerken overbelast is. aan de Maashaven de ontknoping te gemoet 'gezien. Als eerste flitste Wim Evertse door de laatste bocht, waar- n'a hij meteen de sprint aantrok. Hij ging daarbij zo 'hard door dat alleen Leo Duindam (die reeds een groot aantal wedstrijden bij de nieuwe lingen heeft weten te winnen) nog in zijn kielzog kon volgen, zonder Evertse nog ernstig te kunnen be dreigen. Onder het klaterende ap plaus van de duizenden aanwezigen reed Wim Evertse stralend van ge luk, met de bloemen zijn eerste ere- ronde. Bij de amateurs (125 deelne mers) reed als enige Zeeuwse deel nemer Hans v. d. Maas uit Omver- kerk. Na een 'harde strijd over 100 km. werd het een Rotterdamse aan gelegenheid met v. d. Klooster als overwinnaar. Hans v. d. Maas die tot kort voor het einde in de kop van het peloton uitstekend' mee draaide, kwam 500 'm. voor de finish door eer. incident in moeilijkheden waardoor hij helaas geen beslag op een der ereplaatsen 'kon leggen. Dat Evertse momenteel in puike conditie verkeert bewees ihij zondag in het gren'splaatsje Putte andermaal door in een veld van 57 deelnemers we derom beslag op de Ie plaats te leg gen. In een lange eindspurt ging hij als eerste .door de finish, direkt ge volgd door Adrie Wurth uit Brou wershaven, die door deze fraaie prestatie het SChouwse succes vol ledig maakte. AMSTERDAM. Prof. dr. L. F. de Beaufort, voorzitter van de Dr. E. Heimans-stidhting, heeft in 'het Ar- tis-restaurant te Amsterdam de Jac. P. Thijsse-prij's uitgereikt aan dr. P. Bakker DEN HAAG. In Den Oever is de 20-jai*ige machinist der eerste klasse bij de koninklijke marine P. J. A. M. van Tilllo uit Bergen op Zoom tij dens een duikoefeniing om het leven gékomen. SPORT Nieuw bestuur K.V. „NOAD" Naar wij van de zijde van de "korf balvereniging „NOAD" vernemen ziet het nieuwe bestuur er sinds kort als volgt uit: L. J. Steendijk, voor zitter: mevr. M. D. C. Nikeik-Goos- sens, secretaresse; mej. C. H. P. v. d. Linde, penningmeesteresse en de he ren M. J. -van Gastel en Joh. Goud zwaard, commissarissen. VOETBAL Burgh A I-Volharding A I 13-1 De reis naar Burgh is voor de jongens uit Ovezande niet bepaald leuk geweest, want met een smade lijke 13-1 nederlaag moesten ze de terugtocht aanvaaxden. Vanaf de af trap trok Burgh naar het vijandelijk doel en Joost Hogestein kogelde in de 20e seconde al in (1-0). De eerste minuut was nog niet vol of de stand was gelijk (1-1) door een ver hoog schot van Pietje Rijk: dat onhoudbaar was voor keeper Boogert. Door dit doelpunt aangemoedigd trachtten de blauw-wUten Burgh in de verdedi ging te drukken doch dit gelukte niet. Snelle doorbraken brachten de Volharding-achterhoede in paniek, Kees Oostdijk schoot Burgh naar een 2-1 voorsprong. Het hek was toen van de dam voor een doelpuntenker- mis en Hans Sohoonaard scoorde via de paal (3-1). Twee doelpunten van Joost Hogestein waaronder een fraaie kopbal brachten de stand op 5-1. Hans Schoonaard (6-1) en de rechtsback veranderde een ver schot van ridhtir.g (7-1). Hans Schoonaard en Kees Oostdijk biechten de voor sprong naar 8-1 en 9-1, waarna Hans nog twee doelpunten voor zijn reke ning nam (11-1). Toen brak de rust aan. Na de thee nam Burgh het wat gemakkelijker op. Kees Oostdijk bracht de stand op 12-1 en dat doel punt betekende tevens het 100ste in deze competitie. De eindstand werd door Joost Hogestein bepaald op 13-1 KORFBAL SKNWK-WIK 3-6 WIK behaalde te Nieuwerkeik een verdiende overwinning op het deze maal vooral aanvallend niet sterk spelende SKNWK. Met een afstands schot kon Rinus Kloet reeds in de 5e min. de bezoekers de leiding ge ven (0-1), welke voorsprong door de zelfde speler 'in de 10e min. werd opgevoerd tot 0-2. In de 15e min. 'kreeg Adrie v. d. Werf een goede kans adhter de korf, welke zij wist te benutten (1-2). Even leek het er op of de blauw-zwarten terug zou den komen', maar hun aanvallen mis ten de nodige inhoud om succes te kunnen boeken. In de 43e min. werd het door Wim Berrevoets 1-3, met welke stand ook de rust aanbrak. Na de hervatting werd het al spoedig duidelijk dat WI'K zich de sterkste ging tonen. Reeds na 3 min. spelen slaagde Leen v. 'd. Wekken er in de korf te doorboren (1-4), waarna SK NWK ook goede scox-ingskansen kreeg welke alle onbenut bleven. Toen er een half uur was gespeeld had Leen v. d. Wekken weer succes (1-5), waarna W'im v. Dijke voor de NiieuwePkerkers tegen kon scoren (2-5). Nog in 'diezelfde min. werd het door Catrien Ooms 2-6, waarna Adrie Romeijm 'in de voorlaatste min. de eindstand op 3-6 bracht. DES-NOAD 9-8 Zodra het beginsein werd gegeven wist de thuisclub het veld zodanig te beheersen dat dé gasten wel eni germate overrompeld werden.. Van dit overwicht wist DES te profiteren en aanval op aanval was er het ge volg van, zodat doelpunten niet uit konden blijven. Na 10 minuten spe len maakte de NO AD-verdediging een fout en W. v. Dienst had weinig moeite er 1-0 van te maken. Dezelf de sneler maakte er al heel spoedig 2-0 van in geheel vrije positie. Voor de 'gasten was dit ongetwijfeld een stimulans zich te 'herstellen en hier door kreeg de wedstrijd een meer gelijkwaardig karakter. Dit bracht voor NOAD ook spoedig resultaat toen vanuit het middenveld na prachtig samenspel de 'bal bij Rina Dorst belandde die zich vrij wist te maken en met een prachtig diago naal schot er 2-1 van maakte. Het spel golfde heen en weer en door fantastisch mooi samenspel 'kwamen dan odk de doelen steeds meer onder vuur. Han de Jonge kreeg een opge legde kans in vrije positie van grote afstand. Een krachtige worp en de bal belandde 'in de korf (3-1). Nog geen 2 minuten later maakte Kees Steendijk er op dezefde wijze 3-2 van. Voor 'de rust 'kwam hadden Adri Romein er. W. v. Dienst er 5-2 van BURGH, 4-5. Al enige malen is het gebeurd dat het verkeer en vooral het gemotoriseerde tydens en na een belangrijke sportwedstrijd in moeilijkheden geraakte. Het aldaar gelegen sportpark „van Zuyen" be schikt niet over een parkeergelegen heid voor automobielen en bussen, zedat de bezoekers de gemakkelijk ste weg nemen en hun wagens aan weerszijden van de niet brede Le- liëndaleweg parkeren. Na afloop van een voetbalwedstrijd begint pas de ellende. Na afloop van de belangrijke wed strijd Burgh-N.V.S. die tot het einde toe spannend bleef door gelijke stand, trachtte iedereen zo snel mo gelijk op de grote weg te komen. Dit gaf aanleiding tot moeilijkheden. Gelukkig was de bus die de bezoe kers vex-voei'de door de chauffeur op een andere plaats bij de Weelde- weg neergezet, andei's waren de pro blemen nog groter geweest. We zijn van mening dat hier toch wel ingegi'epen moet worden. Enke le weken geleden beschadigde een bezoeker de chroomversiering van zijn wagen en later koste het een automobilist eveneens verf en chroom bij het passeren van de bus der bezoekers. Wanneer a.s. zondag de wedstrijd Bux-gh-Zierikzee ge speeld wordt en deze smalle weg hennen een nog groter aantal auto's moeten parkei-en dan zullen zich hier weer moeilijke situaties voor- dcen. Eenrichtingverkeer of een wachtverbod voor één zijde van de weg zou hier verlichting geven; des- gemaakt en Oorr-ie v. d. Linden wist deze achterstand van NOAD te ver kleinen door er 5-3 van te maken. Ook na de rust bleef het een gelijk opgaande strij'd waar ondanks de su blieme verdediging der beide ploe gen heel wat schoten op het doel af gevuurd weiden. De spanning werd voelbaar toen het tot tweemaal een gelijk spel werd, nl. 6-6 en 7-7. Na de rust weid door Tonmy Kraak 2 maal gescoord, terrwijl W. v. Dienst en D. Fluijt voor de andere doelpun ten zorgden. Door de gasten wéid het niet minder gedaan daarzij na de x*ust nog 5 maal 'het 'doel wisten te benutten. Ondanks de vele doel punten was -het van begin tot eind een prachtig sportief gespeelde wed strijd. SKNWK II-NOAD I 3-1 De reserves van SKNWK kwamen tegen het bezoekende NOAD af en toe tot aardig spel, al speelde het gladde veld 'beide twaalftallen soms parten. De thuisolub nam al na 5 minuten de leiding, toen Marian 9Choof van dichtbij doelpuntte (1-0). Daarna ontwikkelde zich eer. vrij wel gelijk opgaande strijd met wis selende kansen. Toen mevr. van Dij- ke-Gharité er na ,een kwartier 2-0 van maakte, werd de thuisclub ster ker. Het volgende aamiyalsvak van NOAD bracht er maar weinig van terecht. Kort voor de rust kwamen de blauw-Witte bezoekers wel aan een doelpunt door Simon de Vlieger, maar scheidsrechter J. Th. Brouwer annuleerde dlit zeer terecht. De tweede helft van de wedstrijd ken merkte zich door nonchalant spel aan beide zijden en het was Toon Dalebout die uit vrije positie de stand op 3-0 voor SKNWTC bracht. De club uit Dreischor gaf echter de moed niet op en de hardwerkende Simon de Vlieger smaakte 'het ge noegen de 'eer te redden door fraai in te schieten (3-1). Bijna zagen we nog een tweede treffer van de be zoekers, maar het sChot van mevr. Nikerk-Goossens belandde op de mand. Met 3-1 kwam het einde van deze in de beste verstandhouding ge9peel'dé wedstrijd, waarin de bes te ploeg gewonnen had. d In Israël maakt men er geen ge heim meei* van, dat men zich ergert aan de „onverklaarbare" vertraging die Bonn toepast bij hri opstellen van het gemeenschappelijk'- commu niqué over het aanknopen van di plomatieke betrCkki ngen TOKIO. Sinds vorige week don derdag zijn, tengevolge vam zwaie sneeuwstormen, 52 Japanse bergbe klimmers om het leven gekomen en 18 gewond. noods een wacht- of parkeerverbod van tijdelijke aard. Tot nu toe hebben de andere par keerterreinen in de Westhoek tame lijk goed kunnen opvangen. Alleen met Pasen liep het even mis te Wes- tenschouwen toen ook de bermen van de Steenweg vol stonden. Wat er met de opening van de dam plot seling kan gebeux*en bleek toen er bij het Pompstation aan de Adr. v. d. Weijdeweg ineens honderd auto's verschenen die daar parkeerden. Met twee-hondei-d is het daar ook geheel vol. Het wachten is nu op een war me dag wanneer de bevolking van de Randstad naar zee trekt om afkoe ling te zoeken. We zijn dan be nieuwd of elke auto een plaatsje kan vinden. Tot nu toe heeft de gemeen te alles gedaan om voor zoveel mo gelijk automobielen een plaats te re serveren, maar waakzaamheid blijft geboden. Ingezonden mededeling Voor Moederdog- geschenken naar het Ledcrwarenhuis „DE NOBELPOORT" Zierikzee TOllllllIlllllllllMMIMIIIIIIIIHIHHIl ZIERIKZEE Chr. U.L.O. herdacht de bevrijding In het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw hebben de leei'lingen van de Chx\ U.L.O.-school alhier de bezettmgs tijd en de daarop volgen de bevrijding 'herdacht. Door middel van documentaire films en opnamen van 'bekende redevoeringen uit deze tij'd werd het verleden dicht bij de leerlingen gebracht. De heren J. Dankei's en P. van Donk verzorgden de toelichting. Enkele leerlingen re citeerden gedichten. Indrukwekkend was de herden king van -hen die 'gevallen zijn. Er werd gewezen op de noodzaak tot dankbaarheid, daar wij mogen ge denken wat God in 'de herkregen vrijheid heeft geschonken. Dit alles dient ook ter waarschuwing. On danks cultuur en 'beschaving blijft het mensenhart zondag en gevaarlijk. Alleen een leven bij 'het Woord des Heren 'kan bewax*en voor een j uit barsting van goddeloosheid, zoals we in de bezettingsjaren gezien hebben. Met het zingen van twee coupletten uit het Wilhelmus werd de bijeen komst gesloten. De dodenherdenking Traditiegetrouw werden op de avond van de 4e mei, voorafgaande aan het blijde bevrijdingsfeest, te Zierikzee de doden uit dc tweede wereldoorlog herdacht, met een stille omgang, die leidde -naar de kerkho ven, waar de graven zich bevinden van de stadgenoten, die <in de gx*ote voTkeren'krijg het leven lieten. De stille omgang vond plaats on der weersomstandigheden, die bijna lijfelijk herinnerden aan de voorbij tijd van 'leed en verschrikking. De natuur 'hulde zich in een wild kleed van storm en regen. De stoet, waaraan ditmaal werd deelgenomen door talrijke jongeren, werd geformeerd op ,het Kerkplein, waarna men in de Meelstx-aat stil hield voor het politiebureau, in de muur waarvan de gedenksteen is ge metseld van de gevallen vex-zetsstrij- der Menke van der Beek. Eerbiedig legden velen een bloem neer bij de muur, onder de steen. In gi-ote stilte ti*okken de deelnemers en deelneem sters aan deze tocht door de Nobel- straten naar de GraChtweg; waar een bezoek werd gebracht aan de R.K. begraafplaats en 'het Joodse monument. Ook hier werden bloe men neergelegd. Via de Scheepstim- rn er dijk. bereikte men de algemene begraafplaats. Het was hier dat de twee minuten stilte vielen, aange geven door het loeien der sirene. Zelden was op die aan herinnering zware momenten, de stilte der men sen zo groot en intens. Alleen de wind en de regen rukten aan het nieuw ontloken lentegroen en een enkele vogel liet zich horen. Bij de graven werden de laatste bloemen vol piëteit neergelegd, waarna de stoet in volmaakte ox*de weer terug keerde naar het stadscentrum. KRUINISSE Het echtpaar C. Hoek-C. Hoek- Bal vierde zijn gouden huwelijks feest. Gevonden voorwerpen Op het bui'eau van de groepscom mandant van de rijkspolitie te Bx-ui- rïisse zijn nadere inlichtingen te be- komen over de volgende in de maand april 1965 gevonden vooxnverpen Een k in e vboodsc h a ppenm and j e een muntbiljet van f 2.50; een rech ter zwarte glacé handschoen; een grijze linkerhandschoen; een Ralston aansteker; een zwart lederen etui met zes sleutels; een blauw kinder beursje met inhoud. Eerste zwaluwen Hoewel dit spreekwoordelijk nog geen zomer betekent, werden reeds de eerste zwaluwen 'hier gesigna leerd. GENEVE. Do Wereldfederatie van Oud-strijders is tijdens haar elfde algemene vergadering in het paleis der Verenigde Naties in Genèvc in bijzondere zitting bijeengekomen. Vier gelukkige meisjes, die - na voltooide opleiding - in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, het diploma ziekenverpleging A ontvingen. In oktober a.s. zullen - als de cursisten succes hebben - nog vijf gediplomeerden van de eigen huisopleiding, aan deze vier worden toegevoegd. Na de diploma uitreiking werden de meisjes voorzien van geschenken en bloemen. (Foto: Zieriikzeesohe Nieuwsbode). Wim Evertsc won roinle van Feijenoord te Rotterdam Verkeersmoeilijkheden aan Leliëndaleweg te Burgh

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 10