HOOFDSCHOTEL? VLEES! blijf jong, blijf fit fiets! DE VIERDE DAG Zeer geslaagde hockeywedstrijden op sportpark „Bannink" Vergadering Groene Kruis-vereniging van Renesse, Noordwelle en Serooskerke Ingezonden mededeling Sport op Koninginnedag ZIERIKZEE, 30-4. - Doordat het weer te elfder ure ten goede keerde, konden de vastgestelde hockeywed strijden toch nog doorgaan. Het prachtige veld was bijtijds voldoende droog, zodat de deelnemers uit Mid delburg en Schouwen-Duiveland om streeks kwart over elf voor de eer ste wedsetryd konden starten. Dank zy de medewerking van het gemeentebestuur en van de Zierik- zeese Oranje Vereniging kon aan deze eerste hockeywedstrijd op Schouwen-Duiveland een feestelyk tintje worden gegeven. Van officiële zijde werd belang stelling getoond in de persoon van de burgemeester, die zelf in de vete- ranenwedstrijd meespeelde en voorts bevond wethouder Koevoets zich on der de toeschouwers. Z.O.V.-voorzit- ter E. P. J. Krips was eveneens met enige zijner medebestuurders aan wezig. Toen de héren Korstanje en Franke jr. na een korte welkomstspeech van de voorzitter van het oprichtingsco mité van de hockeyclub „Zierikzee", de heer T. G. Sterkenburg, voor het begin der wedstrijd hadden gefloten, opende Z.O.V.-voorzitter Krips de wedstrijd met de Middelburgse mid- voor door het nemen van de begin- bully. De dames- en herenveteranen speelden daarop alsof ze niet soms tien, twintig of meer jaren voor het laatste de hockeystick hadden ge hanteerd. Het spel golfde op en neer met kansen aan beide zijden.. Na on geveer 15 minuten spelen wist de Zierikzeese middenvoor H. Doeff na een mooie aanval met een strak schot de Middelburgse keeper te passeren (1-0). Zo bleef het tot de rust. Na de thee startten de Middelbur gers met een serie felle aanvallen en er ontstonden hachelijke momenten voor het doel van keeper De Kup, doch hij wist met veel kunde en bra- vour zijn doel voorlopig schoon te houden. De druk werd echter zwaar der en tenslotte moest hij toch een hoog schot laten gaan (1-1). Zierikzee werd hierdoor wakker geschud. Enige vlotte aanvallen waren het resultaat en wederom was het middenvoor Doeff die met een verrassend hax*d schot het Middelburgse doel trof (2-1). Hierna zakte het eilandelijke tempo en onmiddellijk kwam Mid delburg terug. Het was tenslotte de midhalf F. Bogaert die de gelijkma ker voor Middelburg liet noteren (2-2).' Kort hierna floten de rustig leidende scheidsrechters voor het einde. Een goed resultaat voor de Zierikzeese hockeyveteranen. Voor Zierikzee kwamen in deze wedstrijd in het veld de dames: mevr. Sterkenburg, mevr. De Kup, mevr. Schenk, mej. T. v. d. Stadt, mej. A. Franke en de heren G. Schenk, H. Doeff, mr. F. Th. Dijck- meester, B. J. Franke, B. J. Kloos terman, D. H. de Kup en tijdelijk als invaller de heer N. H. Lysen. DE JEUGDWEDSTRIJD Onmiddellijk hierna kwamen twee jeugdelftallen in het veld (jongens tot 17 jaar). Duidelijk bleek dat de Middelburgse jongens een grote voor sprong hadden in techniek, lichaams- toëheersing en tactiek. Dat is nietan- ders te verwachten. Desondanks weerden de Zierikzeeënaartjes zich dapper en de resultaten na enige SPORT DUIVENSPORT P.V. „Zierick", Zierikzee Eerste wedvlucht van het seizoen uit Vilvoorde (88 'km.) op zaterdag 1 mei 1965. In concours: 183 duiven. Los: 9.10 uur. 1ste duif 10.15.18 uur, laatste 11.01.10 uur. M. v. d. Wielen 1, 8, 42, 45; L. Ber- revoets 2, 12, 26; C. Seij'bel 3, 18, 24, 25, 33, 46; P. Flikweert 4, 7, 9, 17, 21, 36, 38; Jac. Verwijs 5, 34, 37, 39; J. v. d. Zande 6, 19, 22; H. Slagboom 10, 15; L. L. de Hooge 11, 16, 43; J. Dale bout 13, 20, 27, 31; A. Flikweert 14, 44; Gebr. Stoutjesdijik 23, 35, 41; A. Timmerman en Zoon 28; Fr. Maijs 29, 30, 32, 40. A.s. vrijdag inkorven voor Mons (133 km.) van 5.30 tot 6.30 uur. DODELIJKE ONGELUKKEN MIDDELBEERS. Op de provinciale weg te Oostelbeers (N.B.) is de 29- jarige ongehuwde A. Raaijma'kers uit Oirsdhot met zijn brommer te gen een boom gereden in een diepe sloot terecht gekomen en daarna verdronken. BOLSWARD. De zesjarige Paul Haagsma uit Bolsward is in de na bijheid van zijn woning bij 'het plot seling oversteken van de weg onder een voorbij 'komende personenwagen geraakt. Het kind werd' vrijwel op slag gedood. OOSTERHOUT. Een personenauto met vier inzittenden is op de pro vinciale weg Dongen-Oosterhout (N. Br.) uit de bocht gevlogen en over de kop geslagen. De bestuurder van de auto, de 29-jarige A. J. M. Oomen uit Oosterhout werd zo ernstig ge wond, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis te Tilburg is overle den. VALKENSWAARD. Na een onge luk op de Weerter Steenweg onder Ophoven (in België) is in een zieken huis in Maaseik overleden de 62-ja- rige heer J. van den Heuvel, direc teur van de Amsterdam-Rotterdam Bank in Valkenswaard, malen trainen waren zeker hoopge vend. Middelburg liep regelmatig uit tot 0-2 en 0-3 door goed spel. Tot grote vreugde van spelers en publiek wist voor rust nog Jaap Geluk de eer te redden (1-3). Na de gebruikelijke thee eenzelfde spelbeeld. Een vrijwel steeds aanval lend Middelburg en een zich steeds beter verdedigend Zierikzee, waarin keeper Wim Wijsman zich steeds be ter ging weren. De stand liep ten slotte op tot 1-9. De jongens uit Zierikzee waren weliswaar verslagen,, rpaar konden met opgeheven hoofd het veld ver laten. Alle begin is moeilijk! Na de wedstrijden bleven speel sters en spelers nog geanimeerd enige tijd bijeen op het ten-as van de fraaie kantine. Het was een unieke hockey- gebeurtenis, deze eerste wedstrijden in Zierikzee! SEROOSKERKE. 1-5. In het „Dorpshuis" te Serooskerke vond de jaarlijkse ledenvergadering plaats van het Groene Kruis Renesse, Noordwelle en Serooskerke, onder voorzitterschap van de heer M. P. Mcelker, die in zijn openingswoord het overlijden memoreerde van de voorzitter der vereniging, de heer J. M. de Ncoyer en een overzicht gaf van de activiteiten in 1964. Na advies van de kascommissie bij monde van de heer J. van Antwer pen, werd de rekening 1964 vastge steld. Het jaarverslag van de secre taris werd voor kennisgeving aange nomen. Uit dit jaarverslag memo reren wij nog, dat de wijkverpleeg ster gedurende 1964 in totaal 1988 bezoeken aflegde voor ziekenverple ging, 253 voor zuigelingenzorg en 128 voor kleuterzorg. Voorts werd mel ding gemaakt van de in augustus ge houden inzamelingsaktie voor een auto ten behoeve van de wijkver pleegster, die in totaal f 5470,heeft opgebracht. Van dit bedrag werd een tweedehands auto aan de zuster ten geschenke aangeboden. Contributieregeling. Bij de behandeling van de begro ting 1965, waarbij het bestuur voor stelde de contributie ingaande 1965 te verhogen tot f 13,kwamen uit de vergadering enige algemene vra gen naar voren. De vertegenwoordi gers van de diaconie stelden voor ibij ihen om verhoging van subsidie te vragen, omdat dit in géeri 'jaren wös verhoogd. Zij zelf zagen er het nut wel van in de subsidie te verho gen. De voorzitter zegde toe hierover zeer gaarne te willen onderhande len. Voorts werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over de tot nu toe verminderde contributie voor ouden van dagen. De voorzitter deel de mede, dat het bestuur gemeend heeft deze verlaging geleidelijk op te trekken tot de normale contribu tie. De vergadering bleek het hier mee eens te zijn, omdat men van mening wias, dat gezien de huidige sociale voorzieningen en de AOW- uitkeringen, de ouden van dagen de normale contributie moeten kunnen betalen. Wel werd de mogelijkheid geboden de betaling in 2 keer te doen geschieden. De periodiek aftredende bestuurs leden mevrouw Krijker-Vrij, me vrouw Steur-Prins en de heer M. J. Bouwman werden met meerderheid van stemmen herkozen. Mededeling werd gedaan van het feit, dat me ieden mevrouw Krijger-Vrij, me- het vervolg als penningmeesteresse zal gaan fungeren, terwijl de heer Boot het secretariaat blijft voeren. Het voorstel om van het resteren de bedrag van de vorig jaar gehou den inzamelingscollecte een stenen garage naast het wjjkgebouw te Re nesse te laten bouwen, ontmoette geen bezwaar by de leden. Op een vraag of deze garage eigendom van het Groene Kruis wordt, werd door de voorzitter bevestigend geant woord. Ook het voorstel tot verkoop van het wijkgebouw te Noordwelle werd met algemene stemmen aangenomen De gesdheideniis die tot deze verkoop heeft geleid en die reeds in voor gaande vergaderingen werd bespro- HERDENKING 't Is al weer twintig jaar geleden dat Nederland, zo moegestreden, zo uitgeput en ondervoed, de Canadezen en de Britten in monstergrote tanks zag zitten en juichend holde tegemoet. O onvergetelijke dagen, de bondgenoot was niet verslagen, de vrijheidsboom werd weer geplant; De donk're wolk was weggedreven, wij durfden weer opnieuw te léven in ons geteisterd vaderland. Hoe ging van straten en van pleinen de Duitse adelaar verdwijnen, met het vervloekte hakenkruis; En zonder veel vertoon of franje kwam Wilhelmina van Oranje doorgroefd van zorg als Moeder thuis. Uit diepe laden opgedoken werd onze vlag blij uitgestoken, zij hing er als een pronkjuweel; Als ons Wilhelmus werd gezongen: de tranen in je ogen sprongen tot er een brok was in je keel. Zo kwam de duurgekochte vrede, 't is al weer twintig jaar geleden en wat verwoest was werd herbouwd. Herdenk die dag met blijde klanken, laat ons op 5 mei Hem maar danken die ons weer vrijheid toevertrouwt. JAAP MIJDERWIJK. ken werd nogmaals door de voorzit ter gememoreerd. Wellicht kan het gebouw, dat centraal is gelegen ten op zichte van de recreatiegebieden Renesse en Serooskerke, nu voor een koper eveneens in de recreatieve sector gebruikt worden, b.v. als pen- sionbedrijf of voor zomerverhuur. In overleg met de notaris zal het ge bouw publiek verkocht worden. Voor de commissie tot nazien van de rekening 1965 werd als gewoon lid vervolgens aangewezen de heer Anth. Jonker te Noordwelle. De rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de heer van Antwerpen er de aandacht op, dat de Emmabloemcollecte geheel ten goede komt aan de eigen vere niging. Tot slot hield dokter Simons een plaatje over zijn rei9 naar Suriname, welk praatje hij illustreerde met een aantal fraaie dia's. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: Burgh-NVS 1-1; Vos- meer-Zieri'kzee 2-0; S.C. Gastel - DIVO 1-0; Oude Molen-De Schutters 2-1; Halsteren-Kruisland 4-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas B: Kwadendamme-Dre'i- sdhor 6-1. 2e klas C: SVOWK-Zonnemaire II 9-0; Burgh II-Dreisdhor II (Dreisdhor n.o.g.). Zaterdagcompetitie le /klas: Zaamslag-MEVO 1-8; Ka- pelle-Bruse Boys 1-2; Middelburg- Wemel'dinge 5-2; Nieuwdorp-Spui 2-3; Beren-Wolfaartsdijik 0-2. 2e 'klas A: Oostkapelle-Seroosker- fce 1-2. Junioren Groep A IV: Renesse A I-Bruse Boys A I (Bruse Boys n.o.g.). Groep A VI: Burgh A I-Volhar ding A I 13-1. Groep B IX: Bruse Boys B. I-SK- NWK B I 5-1 (Bruse Boys kampi oen). Groep B X: Brouwershaven B I- WIK B I 1-1; Burgh B I-Zwaluwen B I 5-3. KORFBAL S.D.K.B. lie klas: Burgh-Thor 13-3; Burg'h 11-Delta 3-0; SKNWK-WIK 3-6; ZSC-Zeemeeuwen 5-1. 2e klas A: DES-NOAD 9-8. 2e klas B: Veloeitas-OOSKO 0-9; Zeemeeuwen II-ZSC II 3-10. Adspiranten Afd. A: Brouwerehaven A-WIK A 1-3-. Afd. B: WIK B-Brouwershaven B 1-0; DOSKO-ZSC 0-2. Pupillen Velocitas-NOAD 0-2; ZSC-Brou- wershaven 0-0; WIK-SVOWK 1-0. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (N.H.) (vak. G. Boer): C. den Boer, Sliedrecht; te Nijkedk (3e pred.pl.): P. de Jong, Veenen'daa'l. Aangenomen ihet beroep van de prov. kerkvergadering van Haarlem, tot pred. voor buitengew. werkz. (geest, verzorg, diakonessenhuis te Haarlem): mej. W. H. Buys, vikaris te Zandvoort. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Oosterbeek: kand. P. Sneep, Vlaardingen. Bedankt voor Schiedam: B. Bijle- veld, Bussum. Ger. Gemeenten Tweetal te Slikkerveer: A. Hof man, Zeist en W. Hage, Klaaswaal. Beroepen te Borssele: P. Blok, Dirksland; te Werkendam: H. Lig- ten'berg, Oudemirdum. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord. De officiële noteringen luiden als volgt (in guldens per 100 kg telers- prijs af boerderij): consumptieaard appelen binnenland: bintje 40 mm klei opwaarts 18.50 - 21.00; consumptieaardappelen ex port: bintje 35 mm klei opwaarts in 2 maten 18.00 - 20.00. De vijfde mei in de landbouw UTRECHT, 28-4. Het hoofdbe- stuur van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijf sbond heeft de hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap gevraagd de werk gevers in de landbouw alsnog te ad viseren op 5. mei vrijaf te geven met behoud van loon. Het college van rijksbemiddelaars heeft in een be schikking van december jongstleden hiertoe de 'mogelijkheid geopend. De secretaris van de vakgroep landbouw van de A.N.A.B., de heer P. Schip per, heeft op een vergadering in Utrecht'zijn leden geadviseerd in af wachting van het advies van het Landbouwschap in ieder geval op 5 mei vrij te vragen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 23 apr. Jantje Wilhel mina, d. van Pieter Seinen en Sara Hendrika v. n Noppen (Zierikzee); 22 apr. Cornelia Frenerika, d. van Willem Jaccbus ITeijboer en Adriana Cornelia Snijders (Duiveland); 22 apr. Ludcvicus Martinus, z. van Willem Vlaander en Neeltje Kappers (Westerschcuwen); 22 apr. Leendert, z. van Hendrik Cornells Tromper en Maatje Jonker (Zierikzee); 25 apr. Marijke, d. van Rudolph Karei Han sen en Johanna Louiza Dorgelo (Zie rikzee); 28 apr. Anthonie Marcelis, z. van Adriaan van Hekke en Kor- nelia Janna Maria Steketee (Zierik zee); 28 apr. Pieternella, d. van Da niël Jan Davelaar en Maatje Jaco- mina Margaretha Kleppe (Zierikzee). Gehuwd. 23 apr. Cornelis Man- aas Verwest, 27 jr. en Tonny Wes- dorp, 19 jr., beiden te Zierikzee. Overleden. 22 apr. Cornelia Wilhelmina Hage, 75 jr. (Brouwers haven), echtg. van Jacob Cornelis Geluk; 25 apr. Johannes Anthonie Sohoulsr 59 jr..(Zierikzee), echtg. van Lucretia Tromper. Sehouwenaar in jury bij de jeugdwedstrijden straatinaken te Tilburg en Rosmalen (Van een medewerker.) TILBURG, 28-4. De Commissie Vakopleiding Straatmakers, organi seerde, in nauwe samenwerking met de Ned. Baksteenindustrie, in de paasvakantie een aantal jeugdwed strijden straatmaken. Deelnemers waren jongens van 12 tot 14 jaar. De eerste wedstryd werd gehou den in Tilburg. Deze gemeente had daar voor beschikbaar gesteld een grote loods, alsmede een flinke par tij klinkers en zand. Gemeentewer ken had ook de nodige voorbereiding getroffen. 77 jongens verschenen ter plaatse, zij kregen elk een afzonder lijk werkstuk toegewezen, werden voorzien van een lichte straathamer en een paar knielappen, waarna zy nader werden geïnstrueerd, door de LONDEN. In Moskou is een Britse toerist gearresteerd, zo heeft het ministerie van buitenlandse za ken in Londen meegedeeld. De man, Gordon Brooke geheten. Hij brengt naar men gelooft een bezoek aan de Sowjetunie met een groep kweke lingen. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 2-5. De 580.795 deel nemers aan de sporttoto van 2 mei zorgden voor een totaio inleg van 835.292 gulden. Hiervan is beschik baar voor de eerste prijs 151.605 gul den, voor de tweede prijs 82.694 gul den en voor de derde 41.347 gulden. Er -waren zondagavond drie meldin gen binnen van personen, die 12 uit slagen goed 'hadden. Zes meldingen waren er op dat moment binnen van deelnemers, die de eerste acht juist op hun formulier hadden staan. Causerie over „Bartimeüs" afd. Zierikzee N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C.Gouden jubileum V.B. vergaderde in het Hervormd verenigingsgebouw. Als spreker was aanwezig de heer M. Overduin, pro pagandist van „Bartimeüs". Deze sprak vóór de pauze over deze be kende inrichting, onder meer wat er gedaan wordt voor blinden en slecht zienden en hoe het voor velen van hen mogelijk is in de maatschappij een zelfstandige plaats te bezetten. Spreker achtte het van groot be lang dat er juiste voorlichting door maatschappelijke werksters wordt gegeven aan de ouders en vooral aan de moeders van het blinde of slecht ziende kind en wel op zo jeugdig mo gelijke leeftijd, om zelfstandigheid te kweken en verwenning te voorko men. Sinds vijf jaren kent .Bartimeüs" een nieuwe tak van arbeid, nl. de zorg voor meervoudige gehandicapte kindereh, waarmee in Almen werd begonnen. Ondanks uitbreiding is er nu nog een wachtlijst van 100 derge lijke kinderen en zeker zoveel vol wassenen. Bij het aanstaand vijftigjarig jubi leum zou „Bartimeüs" de plannen gaarne willen realiseren om deze wachtlijsten weg te werken en zelfs nog opnamemogelijkheid te houden voor rheerderen die hiervoor in aan merking komen. Er is reeds te Doorn 20-hectare-grond gekocht om te kun nen bouwen en men heeft een lande lijke actie gepland op 10 mei a.s. om contribuanten: te winnen/eventueel giften ineens te ontvangen. De heer Overduin wekte de aanwezige dames op haar medewerking hieraan te wil len geven. Bij de door hem na de pauze ver toonde dia's kwam duidelijk tot uiting hoeveel liefde en geduld er nodig is om deze kinderen op te voe den. De avond stond onder leiding van de presidente, zr. E. C. de Ruijter, die aan het slot meedeelde dat de volgende vergadering gehouden zal Worden op 26 mei a.s., waar mevr. Van Beesd-Weiland uit Nijkerk zal spreken over: „Jeugdcriminaliteit vroeger en nu". heer C. M. Jonkers te Eindhoven, consulent van het leerlingstelsel, en de heer D. Rentier te Noordgouwe, lid van de Commissie Vakopleiding. De zeer willige jongens hebben zich vol ijver ingezet om toch vooral een mooi stukje straat te leggen. De wedstrijd duurde van 9 tot 5 uur. Vele ouders alsmede opzichters van gemeente werken namen met be langstelling kennis van de prestaties der deelnemers. Het ging dus niet om tijd, doch wel moest het gemaakte aan bepaalde eisen voldoen. Het werd een zeer levendige boel. De Ned. Baksteenindustrie had voor de nodi ge ,.prik" gezorgd, zodat de stem ming opperbest was. De jury werd gevormd door de heer Rentier, en een daartoe aange wezen opzichter van gemeente wer ken aldaar. Deze, beiden kenners van goed straatwerk, stonden ver baasd hoe bekwaam velen hun werk wisten aan te bieden, waardoor het vaak wikken en wegen was bij de prijs vaststelling. Na afloop heeft de technisch amb tenaar van gemeente werken de prij zen uitgereikt met een toepasselijk woord, de jongens erop wijzend dat hel vak straatmaker een mooi vak is, en vcor de goede vaklieden ook goed wordt betaald. Ook de gemeente Tilburg werkt mee aan het „leerlingstelsel"; deel nemers kunnen altijd daar terecht. Zij die niet in de prijzen vielen ontvingen allen een boek. Twee dagen later is de wedstrijd herhaald te Rosmalen, en daar ge houden in een spontaan ter beschik king gestelde loods van de N.V. J. Heimans. Deze had tesamen met de directeur van gemeente werken de werkstukken opgezet. Hier kwamen 100 jongens aanzetten afkomstig uit Rosmalen, Geffen, Vinkei, Heesch, Nuland en zelfs uit Oss. Het was een aardigheid om te zien met hoe veel ijver ook hier de jongens aan het werk togen. Hetgeen hier werd gepresteerd was, de leeftijd der jon gens in aanmerking genomen, zeer goed. Ook hier was de belangstelling van ouders, onderwijzers en werk gevers opvallend goed. Hier werden prijzen beschikbaar gesteld o.a. door genoemde commissie, de Baksteen industrie, de Katholieke bouwar- beidersbond, en de heren Heimans, Wandel en Rentier. Deze laatste vormde hier de jury met de heer vaij Zandvliet uit Den Bosch. Het' was hier geen eenvoudige zaak om de besten aan te wijzen. Er waren volstrekt volmaakte werkstukken bij In de cantine van „Heimans" werd nog een film vertoond door ir. Geh- rels, en werden de jongens ruim getrakteerd, waarna de heer J. Spoor de prijzen uitreikte met een humo ristisch toespraakje geheel afgestemd op het jeugdig gehoor. Ir. Gehrels van de „baksteen" bracht vervolgens dank aan allen die geheel belange loos zo'n ruime medewerking gaven. De jongelui werden voorzien van heel mooie prijzen. Zij die daar niet invielen ontvingen allen een boek, waarna zij in opperbeste uitgelaten stemming huiswaarts keerden, vol lof over deze „vakantie-werkdag" Ingezonden mededeling Maak van Moederdag een feest 5 met 'n nieuwe fiets verrast u haar het meest. „Goed blijven eten - Akke verwent je wel met allerlei lekkernijen - de medicijnen stipt op tijd -nnemen en als je hart gaat mopperen, meteen de druppels innemen. Een paar uur tjes slapen 's middagswel, dan zullen we proberen of je er binnen kort een poosje uit kunt". „Ik houd je aan je woord". De man keek de dokter strak aan. Van Asselt 'lachte. „Op mijn mede werking"- kun je altijd rekenen, dat weet je onderhand wel. Ik wilde, dat a'l mijn patiënten zulke voortreffe lijke verpleegsters hadden als jij". „Maar dokter...." protesteerde Akke, 'hoewel de lof 'haar goed deed. Hij klopte haar op de schouder. „Je -bent een wonder, mevrouw Sdhaarsma-de Zwart. Mischien heb je voor een drukke huisarts nog een kopje koffie over? Ik heb er net een paar minuten voor". „Ik zatMhet meieen klaarmaken, dokter".'' Gelijk verliet ze het ver trek. Toen de vrouw weg was, vroeg Van 'Asselt zadht: „En? Hoe voel je je als opnieuw getrouwd man?" „Akke is een engel, Jan. Ik ben op het ogenblik volkomen 'gelukkig". „Fijn. Het komt je gestel ten goe de. Steikte.enehmaak het niet. te gek, hé, in je wittebroods- weke'n „Heb jij wel eens het burgerlijk wetboek naar je 'hoofd goha'd?" De arts liep ladhend naar de deur. „Ik ga me even door de vrouw laten Feuilleton door H. van Omme vertroetelen met een van haar heer lijke koppen koffie. Tot ziens". Hoofdstuk 13. Na drie gelukkige dagen. In de keuken zaten ze tegenover elkaar en terwijl de arts in zijn kof fie roerde, vroeg Akke: „Zou het werkelijk mogelijk zijn? Ik bedoel, dat hij binnenkort weer uit bed kan?" Ditmaal was het de arts die haar vroeg: „Zou je dat graag willen?" Ze loosde een diepe zucht. „N'iets liever natuurlijk. Denkt u ook niet, dat het hem goed zal doen?" Hij dronk nadenkend van zijn kof fie. „Dat vr'aag ik me nu juist af. In zulke gevallen weet je dat nooit, zie je? Maar we gaan niets forceren, We bezien het eerst nog eens een paar weken. We moeten eigenlijk alle emotie vermijden, wat niets is voor hem gevaarlijker. Jullie huwelijk bij voorbeeld. dat was al een beden kelijk experiment. Daar is hij geluk kig goed doorheen -gerold. Ik heb er natuurlijk niets van gezegd, maar ik heb wel een beetje anigst uitgestaan. Daarom blijf ik uiterst voorzichtig. En als 'hij al zo ver zou 'komen, dat hij een uurtje mag opzitten, zelfs dan is het terdege oppassen. Enfin, we zullen zien. Aan jou zal het niet liggen, dat weet ik"'. „Dank u, dokter. Maar het spreekt vanzelf, dat ik mijn man in alles bij sta, Misschien vinUdt u het gek, maar ik voel, dat ik als zijn vrouw nog meer op hem moet letten als vroeger toen ik alleen maar zijn huishoudster was". Hij knikte. „Ik begrijp je volko men, kind. Je bent zijn beschei-m- engel. Bedankt voor de koffie en tot ziens". Ze braöht zijn tweede kop koffie boven. De patiënt keek haar wan trouwend aan. „Wat hadden jullie beneden over mij te foezelen, hé? Er komt zeker niets van „Wat bedoel je?" „Nou, uit het 'bed komen natuur lijk". „Je 'kent je dokter langer dan ik. Heb je zo weinig vertrouwen in zijn woorden?" „Draai er niet om heen, Wat zei hij?" „Dat ik je over een dag of veer tien naar 'beneden mag dragen, als je zo /blijft". „Valt me mee. Nou, wat mij be treft, mag het vanmiddag wel". „We laten de beslissing aan de doktor", antwoordde ze op kalme toon. Ze ging naar hem toe en lief koosde zijn gezicht. „En niet moppe ren op je vrouw, want dat is niet goed voor je. Anders vraag ik echt scheiding aan". Hij schoot in een lach. „Malle meid. 's Avonds zat Akke rustig naast z'n bed. Ze vertelde van haar leven in Metslawier. „Mijn vader was bij do Rijkswaterstaat. O, heel gewoon. Wegen en bermen en zo onderhou den". „Metslawier is een mooi dorp. Ik ben er vroeger wel eens geweest". „Het is er erg rustig. Ik vond het er heel prettig. Na de lagere school ging ik naar Dokkum, naar de Ulo. Met nog enkele jongens en meisjes op de fiets. En 's winters met de bus". „Hoe ben je hier eigen, in Bollega verzeild geaakt?" Wordl vervolgd!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6