Groot succes voor de Z.O.Y. was magnifieke kinderoptocht Druk toeristenbezoek in 1-mei weekeinde STREEKNIEUWS Examen doen? Burgemeester C. H. v. d. Linde reikte zilveren ere-medaille uit te Bruinisse Eerste vier geslaagde verpleegsters kregen het A-diplonia Blijde Koninginnedag te Zierikzee ZIERIKZEE, 30-4. Eén van de fraaiste trouvailles om de stad een feeste lijk aanzien te geven en jong en oud op fleurige wüze in het programma te betrekken, heeft op Koninginnedag de Oranjevereniging op haar naam geschreven. We doelen uiteraard op de bijzonder geslaagde optocht in de middaguren, waaraan een prachtig stuk zelfwerkzaamheid vooraf ging. De intens beleefde voorbereidingen vonden plaats op verschillende - zich daar toe lenende - punten van de stad en de jeugd, ditmaal ijverig geassisteerd door ouderen uit de verschillende buurten, heeft in korte tijd een stoet in elkaar gezet, die in zijn totaliteit opgesteld op het Havenplein, honderden kijkers heeft verbaasd. Bij elkaar was het een fraai, uiterst levendig geheel, overschenen door een verrukkelijke zon, na lange tijd van triest weer, op deze blijde dag vorstelijk present. Jubileumviering bij gemeentewerken te Zierikzee ZIERIKZEE. Vorige week vond in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" een hartelijke huldigingsbijeenkomst plaats, waarvan het middel punt werd gevormd door de gemeente-opzichter R. Ornèe en echtgenote. Na een toespraak door wethouder H. Koevoets kreeg de heer Ornée een klok- barometer combinatie aangeboden door de directeur van de dienst gemeente werken, de heer J. Louwerse, die dit deed namens het gehele personeel van de dienst. (Foto: Zierfikzeesche Nieuwsbode). Het zeldzaam fraaie lenteweer heeft de gehele dag stad en land een blij gezicht gegeven en te Zierikzee begon het 's morgens allemaal met het dreunend onweer van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", die door de blijde straten trok op weg naar het Havenplein, op deze dag weer bijzonder middelpunt van het feest- gebeuren. Het was hier dat burge meester mr. Dijckmeester de vlag hees ten teken dat Koninginnedag te Zierikzee was begonnen. Plechtig speelde hierna de harmonie twee coupletten van het Wilhelmus, waar na de burgemeester zich richtte tot het publiek, inzonderheid tot de jeugd. In zijn toespraak wees hij speciaal op de zinvolle inhoud van het Wilhelmus, dat compleet toch nog maar zo weinig gekend wordt. Een driewerf „hoera" op de jarige vorstin besloot deze feestelijke inzet van de dag, waarna de jeugd - be geleid door de harmonie - zich liet horen met een programma van volks liederen. Het uit volle borst meezin gen blijkt hier en daar nog al eens een probleem te zijn; sommige liede ren worden stellig niet meer zo goed gekend als vroeger. Mars door de stad Jeugd betekende op dit nog vroege morgenuur met name de leden van „Deltasport" (heel netjes geünifor meerd in blauwe sweaters) en uiter aard de leden van „Rust Roest", die zich gezamenlijk gereed maakten voor een lange mars door de stad. Deze mars als traditioneel oranje- programmapunt, vestigde pittig en fleurig de aandacht op de zoveelste Koninginnedag die Zierikzee tege moet ging. Na de mars kreeg de bromfiets-be- rtfdende jeugd een kans, ditmaal niet met hard, maar wel behendig snor ren. Op het Havenplein was een par cours vol listigheden uitgezet. Eerst werd de ring gestoken, waar na een ei per lepel - al rijdend - diende vertransporteerd. Daarop volgde een ton, die om doorkruipen vroeg, gevolgd door een plank waar over heen gereden werd en tenslotte een zeil, waaronder de deelnemers één voor één verdwenen, om er aan de andere kant weer onder vandaan te komen. Hockey-primeur Inmiddels beleefde het sportveld „Bannink" zijn primeur in de vorm van hockeywedstrijden, die Zierik- zeese ploegen tegen Middelburgse speelden. Zowel veteranen als jeug dige spelers en speelsters kregen hier een kans, op een in-groene grasmat en (alweer) met een zonnetje dat spelen en kijken tot een waar genot maakte. De Zierikzeese veteranen hebben het feitelijk heel knap ge daan tegen Middelburg, waar het hockey in clubverband al veel lan ger wordt beoefend. Met een eind stand van 2-2 kon Zierikzee alleszins tevreden zijn. De eindstand van de jeugdwedstrijd werd 9-1 in het voor deel van Middelburg. De optocht En in de middaguren dan dat won derbaarlijk goed geslaagde spel met de kinderen. Op „strategische pun ten" (H. J. Doelemanplein, speelter rein van u.l.o.-scholen, Breedstraat, schoolplein in 't Vrije en Kraanplein) had de Z.O.V. - met medewerking van de verschillende buurtbewoners, al of niet in verenigingsverband - de jeugd bijeengebracht. Materialen waren present en jeugd en volwassenen wisten precies wat te doen, dank zij een feilloos (op schrift gesteld) werkschema. De gulle bedrijvigheid op de verschillende plaatsen was een lust om te zien. De kinderen werkten aan de res- pektievelijke optochtwagens, versier den bogen en staken oranjevlaggetjes in eerst met zand te vullen zakjes. Later ging al dat vrolijke „spul" mee in de optocht. Er was echter nog meer ingelast in dit gecompliceerd geheel, nl. zanghuldes bij de Corne- lia-stichting, het gemeentehuis, „Ons Huis", de burgemeesterswoning en rusthuis „Irene". Het spreekt vanzelf dat de groepen uit de diverse wijken zich met deze vokale taak belastten. Naar het Havenplein Uit „alle hoeken en gaten" kwa men hierna de delen van de optocht naar het Havenplein gemarcheerd, waar men enige tijd verbleef en o.m. de burgemeester een indruk kreeg van hetgeen in ongelofelijk korte tijd was gepresteerd. Bij het afmarche ren via Oude Haven z.z. en Nieuwe Haven zag het publiek eerst goed hoe fraai de optocht, waarin met name de wagens domineerden, was ge worden. Er was enthousiasme over het gepresteerde, waarvan kort tevo ren ook de Z.O.V.-voorzitter, de heer E. P. J. Krips had gewaagd. Hij vond het maar wat geweldig wat de jeugd had gedaan en dankte allen die bij deze versierpartij betrokken waren. In zijn dankwoord betrok hij in het bijzonder de heren Linders, Mulder en Timmerman van het Z.O.V.-be- stuur, die aan de voorbereidingen heel veel werk hebben gehad. Prij zen werden er niet beschikbaar ge steld, maar de keus tussen de ver schillende wagens zou moeilijk zijn geweest. Vooral de Surinaamse wa gen was een geslaagde, maar de wa gen met prinses Margriet's verloofde (het been in het gips) muntte uit door originaliteit. De wagen met de kroon, die met de overvloedige groenversie- ring en met de „lolly's" vulden het geheel prachtig aan. Bij alle drukte was er toch nog even tijd de zieke kinderen (tot elf jaar) te bedenken en zo scheen het alsof niets werd vergeten op deze fraaie Koninginnedag. Flitsen^ uit het buitenland BRUSSEL. Prins Alexander van België, halfbroer van koning Bou- dewijn, heeft zaterdag 'bij een auto- omgeluk in een buitenwijk van Brus sel ernstig hoofdletsel opgelopen. NEW DELHI. In het omstreden grensgebied van de Indische provin cie Koetsj - de zg. Rarrn, een moe rassig gebied - is het thans rustig na de schietpartijen tussen Indische en Pakistaanse militairen. Er is nog geen officiële overeenkomst over een staken van het vuren tot stand geko men, maar in feite zijn er geen krijgsverrichtingen meer. BONN. De Westduitse minister van justitie, Karl Weber, heeft zon dag in een radiovraaggesprek ver klaard er van overtuigd te zijn, dat alle oorlogsmisdaden die nog niet zijn berecht, zullen kunnen worden benanaeld vóór het aflopen van de nieuwe verjaringstermijn op 20 de cember 1969. Aanvankelijk zouden oorlogsmisdaden op 8 mei a.s. zijn verjaard. MIAMI. „De Amerikaanse inter ventie in San Domingo is een van de misdadigste en meest vernede rende daden van deze eeuw", zo heeft premier Fidel Castro in een radiorede ter gelegenheid van de 1- mei-viering gezegd. MONTREAL. Het Amerikaanse consulaat in Montreal (Canada) heeft meegedeeld', dat een bom is ontploft aan de 'buitenkant van de verbinding tussen twee gedeelten van het ge bouw. Er werd enige schade aange richt. NANTES. De nationale synode van de Hervormde Kerk in Frankrijk heeft zaterdagavond in Nantes be sloten dat alle ambten, ook dat van predikant, in het vervolg open zullen staan voor vrouwen. LONDEN. Naar schatting 300 mil joen mensen hebben zondagavond ongeveer een uur gekeken naar de direct televisieprogramma dat via de telecommuniesatelliet „Early Bird" van Europa naar de V.S. en omge keerd werd uitgezonden. De beelden waren van uitstekende kwaliteit, vooral die welke in de V.S. weiden ontvangen. Aille televisiestations in de V.S. zonden het programma uit. LEOPOLDSTAD. Zaterdagavond zijn in Bandaloewgwa, een gemeente van de Kongolese hoofdstad Leo- poldstad, handgranaten geworpen in een zwembad en een vermaakscen trum, hetgeen aan vier Kongolezen het leven heeft gekost. SAIGON. Bij gevechten in het zuiden en midden van Zuid-Vietnam zijn 91 Vietcong-rebellen gedood, tien gevangen genomen en wapens en levensmiddelen buitgemaakt, zo is in Saigon meegedeeld. Aan rege ringszijde vielen vijf doden en 20 ge wonden. NEW YORK. De Britse afge vaardigde in de V.N.-commissie voor ontwapening, Lord Chalfont, heeft voorgesteld, dat bepaalde typen bommenwerpers voor heft vervoer van kernwapens worden vernietigd als eerste stap in de richting van een wezenlijke ontwapening. KOPENHAGEN. De Westduitser die in Denemarken werd gearres teerd op het ogenblik, dat hij gehei me documenten over de verdediging van de NAVO en West-Duitsland aan een Tsjechische diplomaat over handigde, is uitgeleverd aan de Westduitse autoriteiten. LUZERN. De grote stadsraad van Luzern heeft de aanbeveling van financiële experts gevolgd en is akkoord gegaan met een schik king tussen de wettige erfgenamen van de in mei vorig jaar op 64-jarige leeftijd overleden mejuffrouw H. A. Berghuys en een aantal instellingen en particulieren in Luzern aan wie zij haar vermogen van ongeveer der tig miljoen gulden had nagelaten. BILBAO. In Bilbao zijn talrijke klandestiene vlugschriften verspreid waarin de arbeiders in Baskenland worden uitgenodigd op 1 mei te be togen en op 30 april of op drie mei een algemene proteststaking te hou den. Drie auto's, vermoedelijk met in zittenden, zijn zaterdag op de Arl- bergpas bij de Rauz-Alpen door een lawine bedolven, zo heeft de Oosten rijkse politie meegedeeld. Liverpool heeft de Cupwinnaars een wilde ontvangst bereid. Een me nigte van 200.000 mensen had zich zondag voor het stadhuis verzameld. Toen de autobus met de voetballers bij het stadhuis aankwam, doorbrak de mensenmenigte de afzetting. Avondprogramma Nog enkele opmerkingen hier over het eveneens °eslaagde avondpro gramma, dat inzette mei „Rust Roest", dat zijn pittige majorettes liet marcheren; meisjes die we ken nen sinds „Eén tegen allen" en die een bijzonder accentje zetten op de sportieve groep van deze altijd actie ve sportvereniging. Fenomenaal vak werk lieten de trampolinespringers zien uit Amersfoort. Men kan - zo bleek wel - het 'in deze tak van sport een heel eind brengen en in het ka der ervan evolueert deze sport bijna tot circuswerk. Zierikzee maakte deze avond nog een heel beste beurt, door in het kader van het te Hoorn gespeelde spel „Eén tegen allen" niet minder dan vijftig kilo geld bijeen te brengen, geld dat HM. de Koningin zal worden ge-of - freerd, ter bestemming voor een nuttig doel. Dat deze vlotte geste niet meer steden in het land tot activiteit ge prikkeld 'heeft, verbaasde wel een beetje, maar soit, hier deed men in ieder geval mee en hoe. Een opgeto gen Z.O.V.-voorzitter belde verschil lende malen de t.v.-studlo, om mee te delen dat met het verstrijken der minuten het gewicht aan geld groter iword. Eer. op een weegschaal voor de beurs geplaatste bus, toonde dit glashelder aan. De „centjes" ver dwenen in de Gasthuiskerk, waar- tellers gereed stonden, die echter voor een uiterst moeilijke taak ston den. Men moet er od terug komen en vandaag worden 16 teller-s gere- quireerd om het bedrag te weten te komen. Taptoe. Als deksel op de feestvreugde ten slotte de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", die er andermaal in slaagde een variant te vinden op het thema taptoe, stijlvol en gewaardeerd pro grammapunt op élk Zierikzees' feest van allure. Men had er een fikse „let kiss" in opgenomen en dat beviel vooral de jeugd bijzonder goed. De gehele dag trouwens stond de harmonie o.l.v. 'de dirigent Peter de Wii'Mt gereed om het feest luister bij te zetten, zodoende mede zorgend voor een zeer geslaagd koninginne- feest. Ingezonden mededeling H.M. de koningin 21 mei naar Vlissingen DEN HAAG, 1-5. H.M. de konin gin heeft het voornemen op vrijdag 21 mei een bezoek aan de gemeente Vlissingen te brengen, waar zij in de middag het nieuwe stadhuis zal ope nen. Op het programma staan ook een bezoek aan de uitbreiding van de provinciale elektriciteitscentrale voor Zeeland en aan de gemeente- U.T.S. De aanvragen idle de zes E.E.G.- lainden in Brussel hébben ingediend voor steun uit het oriëntatie- en ga rantiefonds voor de lamdbouw, gaan voor de jaren 1962-'63 en 1963-'64 de besdhikbare bedragen verre te bo ven, zo blijkt uit het algemene ver slag, dat de E.E.G.-commissie aan de Europese ministerraad heeft gezon den inzake de financiering van het gemeenschappelij k landbouwbeleid. BROUWERSHAVEN Programma viering bevrijdingsdag Dezer dagen werd door de Oran jevereniging „Brouwershaven" het programma vastgesteld voor 5 mei a.s. hetgeen er als volgt uitziet: 8 uur dagopening met klokgelui; 8.05 uur vlaguitsteken door de bur gerij; 8.10 uur vlaghijsen op het Ha venplein; 8.15 uur gewijde muziek door de muziekvereniging Apollo"; 8.45 uur zang door het Ned. Herv. Kerkkoor; 9.00 uur toespraak door burgemeester A. H. Vermeulen; 9.30- -10.30 uur herdenkingsdienst in de Ned Herv. Kerk; 10.45 uur afhalen der schoolkinderen aan de drie scho len door „Apollo" om zich naar de Markt te begeven voor samenzang; 11.00 uur kinderzang, waarna trac- tatie in de o.l.-school; 11.30 uur kin derspelen door leerlingen der kleu terschool, tractatie der bejaarden in het jeugdgebouw; 2.00 uur histori sche optocht; 3.30-4.30 uur kinder spelen; 4.30-5.30 uur brandweerde monstratie; 7.00-7.30 uur behendig heidswedstrijden voor brommers voor jongens en meisjes in de leef tijd van 16-20 jaar; 7.30-8.00 uur rondgang door de muziekvereniging „Apollo"; 8.00-9.00 uur één tegen allen, spel voor jong en oud; 9.00 uur prijsuitreiking. Voor wat het laatst genoemd spel betreft vertrouwt en rekent de O- ranjevereniging er op, dat de burge rij alle medewerking zal verlenen om dit spel tot in alle details te doen slagen. Alle wedstrijden vangen aan om 7 uur. kleintjes uitjg het U/\.n.enJfiU\d AMSTERDAM. In het Internatio naal Congrescentrum én Amsteidam is zaterdagavond tot miss Holland 1965 -gekozen de 21-jarige Amster damse mannequin Anja Schuijt. Heel Nederk.nd ken van d:ze verkiezing getuige zjjn, omdat zij een ondcideel vormde van de televisieshow van Rudi Carroll. VENLO. Op donderdag 6 mei zal de commissaris dzr kcnir.gln in Lim burg, dr. C. van Rooij, in Helden (L.) een cfficleel begin maken met de ruilverkaveling bij overeenkomst „Egthel". Vcor deze ruilverkaveling moest machtig -g worden verkregen van 722 eigenaien, het grootste aan tal dat ooit in Nederland bij een vrijwillige ruilverkaveling betrokken was. Het heeft dan ook vier jaar ge duurd eer de benodigde handteke ningen verzameld waren. DEN HAAG, Er is geen reder, tot bezorgdheid cvsr de cmvar.g van het voorkomen van tuberculose bij bui tenlandse arbeidskrachten, zo heb ben de staatssecretarissen van so ciale zaken en volksgzzodheid, dr. A. J. H. Bartels en <dr. J. F. de Meijer meegedeeld n.a.v. recente pcrspubli- katies. AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft zaterdagmiddag bij het natio naal monument op de Dam in de hoofdstad .namens de grootmeester der Militaire Willemsorde, koningin Juliana, een krans gelegd. MIDDELBURG. Het Nederlandse volleybalteam, dat na de spelen van Tdkio door het besluit van enkele spelers cm de actieve wedstrijdsport vaarwel te zeggen zo zeer gehandi capt was om de west Europese vol- 1'eybalbCker te ■verdediger., verloor zaterdag in Middelburg kansloos van België. BERGEN. In Bergen (N.H.) is men bezig met de oprichting van een Stichting Nocrd-Iiollands Kunstcen trum. Deze stichting wil onder meer ten permanent tentoonstellingege bouw inrichten en exploiteren. ELSPEET. Op de Plevoweg tussen Harderwijk en Uèdel in de buurt schap „De Beek" tbij Ermelo is za terdagavond de 68-jarige mevrouw E. van der Mee-Meilinlg uit Putten aangereden idoor een personenauto en cp slag gedood. AMSTERDAM. Op bet Centraal Station te Amsterdam is bij het wes telijk overpad ever de rails de 32- jarige ond'erladih'gmeester van de N.S. M. C. A'l'blas uit de hcolzstad met ten perronwagen in botsing ge komen met eer. rangerende elektri sche locomotief. De man was op slag docd. ELST. Zondagochtend vrccg is in. een bouwput bij een 'in aanbouw zijnde school te Eist het stoffelijk overschot gevonden van de door ver drinking om ihet teven gekomen tien jarige Pieter K. uit 'die plaats. De jongen heeft zaterdag met kinderen daar 'gespeeld. Toen hij zaterdag niet thuis kwam 'is men met het zooken begonnen. DEN HAAG. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek telde het kweekschoolonderwijs 26.981 leerlin gen- op 16 oktober 1964, tegen 25.752 in 1963, een toeneming met 4,8 pro cent. Het aantal toegelatenen in 1964 bedroeg 7.478 leerlingen: dit is 397 meer dan in het voorgaande jaar. LEIDEN. Uit een huis aan de Burggravenlaan in Leiden is een col lectie oude munten gestolen, die zich in een geldkistje in een slaapkamer bevonden. TILBURG. Od dé Wandelposlaam in Tilburg is de 6-jarige Maria Mom- mers uit Tilburg, toen zij spelend dé straat overstak, door een personen auto gegrepen en metersver wegge slingerd .Een uur ara 'de aanrijding is het kind, dat juist zaterdag haar 6de verjaardag vierde, in het zieken huis overleden. HOOGEVEEN. Vrijdagavond is de 22-jarige mevrouw Veuger-van Goor uit Hollandsche Veld om het leven gekomen, toen ze werd aangereden door een personenauto, waarin twee jongeluit zaten die koninginnedag hadden gevierd iin Hoogeveen en on der invloed van sterke drank ver keerden. Geen van béiden heeft een rijbewij's. URIC. De commissaris van de ko- finigin in de provincie Overijssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerdën, heeft zaterdag de eerste van de, visserijda'gen', de nieuwe vis- afslag van Urk in bedrijf gesteld. Hij verkocht een 'kist vis, waarvan de opbrengst, f 1500, bestemd werd voor het visserijmonument. ZIERIKZEE, 29-4. - Met een door harte\\jkheid en medeleven getekend plechtigheidje is, tijdens een bijeen komst in het Rode Kruis ziekenhuis, an de eerste vier geslaagde verpleeg sters wier opleiding uitmondde in het diploma A, het vurig begeerde papier uitgereikt. De vier geslaagden ontvingen het diploma uit handen van mevr. E. Vermaas-v. Konijnen burg, kinderarts te Middelburg. De eerste vier zullen - als alles goed gaat - in oktober a.s. gevolgd wor den door vijf andere cursisten, die werken voor het A-diploma. De uitreiking vond plaats in te genwoordigheid van de andere rij'ks- gcdelegeertde dr. G. J. Scherphuis, tie directeur-geneesheer idr. H. Ezen- dam, tie chirurg J. H. Motmans, de arts W. Bontkes, het vrijwel voltal lige personeel van het ziekenhuis en ouders en/of familieleden van tie ge slaagde meisjes, die - na afloop - flink in tie 'bloemetjes werden gezet. De 'geslaagden zijn 'de dames: J. Kos ten (Noordwel'le), A. J. Hagesteijn en M. A. de Looff {beiden Zierikzee) DEN HAAG, 2-5. Gedurende dit 1 mei weekeinde hebben naar schat ting van de Algemene Vereniging vcor Vreemdelingen Verkeer een kleine 400.000 buitenlandse toeristen ens land bezocht. De drukte concentreerde zich. zo als begrijpelijk is in deze tijd van het jaar, op de bollenstreken. Dank zij het vrij gunstige weer trokken echter ook de badplaatsen en na tuurgebieden elders in het land veel belangstelling. De door A.N.V.V. en 17 V.V.V.'s verzorgde logiesinforma- tiedienst, heeft zeer hard moeten werken om de rond 16.000 toeristen, die zelf onderdak hadden kunnen vinden, aan logies te helpen. In de ERUINISSE, 30-4. Aan de hec.' W. van den Ouden, voorman op het landbouw proefbedrijf „De Schelde monden" te Bruinisse werd donder dagavond dcor burgemeester C. H. van de Linde in tegenwoordigheid van beide wethouders de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. Burgemeester van de Linde zei verheugd te zijn dat hij deze onder scheiding' kon uitreiken aan een landarbeider, omdat het beroep van landarbeider tot voor de tweede we reldoorlog niet erg hoog werd ge waardeerd. Toch moest de landar beider in zijn beroep vroeger heel w"at verduren. Het was een hard beroep, vooral als het hard regende. Door de mechanisatie is in het land bouwbedrijf veel veranderd maar ook fin de positie van de landarbei der kwam veel verbetering. Men kan eigenlijk op beide gebieden wel spre ken van revolutie. Wie meer dan een halve eeuw dit beroep heeft volge houden, heeft zeker recht op een koninklijke onderscheiding en het verheugde spreker dat H.M. de ko ningin had behaagd de medaille in zilver van de Oranje Nassau Orde te verlenen. De versierselen bij deze onderscheiding werden vervolgens door burgemeester van de Linde op de revers van de heer Van den Ou den gespeld. De heer Van den Ouden dankte geroerd voor deze hoge onderschei ding door H.M. aan hem verleend en onderstreepte wat door burge meester van de Linde was gezegd over de hardheid van het beroep en de positie van de landarbeider in het eerste kwart van de 20e eeuw. Bat hij zelf had megen meewer ken cm de positie van de Iandrabei- der te verbeteren was hem (ot vol doening op deze dag. Ingezonden mededeling tijdelijk met 1 JAARGETIJDE SPELDJE Uit serie van 4 ij tube van f 1.- en de van elders afkomstige mej. D. Kuyiven'hoven. In 'handen van mevr. Vermaas legden de geslaagde ver pleegsters de belofte af, inhoudend dat zij stilzwijgendheid zullen be trachten over 'hetgeen hun in ihet ka der van het weik en in de relatie met 'de patiënten 'bekend' wordt. Mevr. Vermaas wees er in een kort toespraakje op dat 'het voor de geslaagden van 'belang is, dat zij de verworven 'kennis 'bijhouden. Spr. von'd het voor het ziekenhuis heel belangrijk dat 'het aantal gediplo meerden thans is uitgebreid en hoop te dat de geslaagden aan het huis verbonden zullen blijven. De 'directeur-geneesheer dr. Ezen- d'am, was ook uitermate gelukkig met deze eerste vier geslaagden van de eigen opleiding. Hij dankte voor de prettige samenwerking met de rij'ksgedelegeerden on typeerde de dag als een belangrijke voor het zie kenhuis. Hij sprak van een histo risch moment voor deze streek en vier grote steden, maar ook onder andere in Leiden en Haarlem, Kat wijk, Noord wijk, Zandvoort, Arnhem en Breda was de beroepsaccomodatie geheel bezet. In Den Haag en U- trecht meest men zelfs gebruik ma ken van de extra beddenvoorraad bij particulieren, ontstaan door de op roepen via radio en televisie gedu rende de paasdagen. Ingezonden mededeling Mijnhnrdt's Zenuwtabletten Tweede spreker was de heer P. L. Krepel. Op het bedrijf van de heer Krepel had de heer Van den Ouden het grootste deel van de hal ve eeuw gewerkt. De heer Krepel feliciteerde de heer Van den Ouden met deze onderscheiding en dankte hem voer de trouw die hij had be toond, zowel op het bedrijf als in het feit dat hij zijn beroep trouw wias gebleven. De heer L. Bij de Vaate, bedrijfs leider van het proefbedrijf „De Scheldemonden" herinnerde aan zijn eerste kennismaking met de gedeco reerde, toen hij in 1949 de eerste dag in dienst was van het proefbe drijf. Een kennismaking die uitgroei de tot een hedhte en vrienrschappe- lijke samenwerking. De heer Bij de Vaate ging vervolgens de levensloop van de heer Van den Ouden na. Als koewachter begonnen. Begonnen, ongeveer 1911, bij de heer Jacob Goudzwaard Sr., als koe wachter, kwam hij als aankomende jongen op het bedrijf van de heer M. K. Krepel Sr. Hij diende de heer Krepel tot 1920 toen de boerderij o- verging op diens zoon P. L. Krepel. Na een 39-jarige dienstperiode op het bedrijf van Krepel. schakelde hij over naar de Maatschap Hage-Hoff, in 1949 wérd dit automatisch proef bedrijf „De Scheldemonden". Het bestuur vair de stichting heeft dik wijls zijn waardering uitgesproken over het werk door Van den Ouden verricht. In november 1964 werd hem bij het verlaten van het bedrijf, namens het bestuur als blijk van waardering een gouden horloge met inscriptie aangeboden. Mevrouw Bij de Vaate deed haar felicitatie ver gezeld gaan van een persoonlijke at tentie. Persoonlijke herinneringen werden nog opgehaald door wethou der van Gilst, die met de heer Van Den Ouden in de oorlogsjaren nog had samengewerkt op de hofstede „Zeldenrust". De heer Van den Ou den, sedert de oprichting lid van zijn vakorganisatie, was van 1948 af voorzitter van de afdeling Bruinisse van de Algemene Nederlandse Land arbeiders Bond. later Agrarische Be- drijfsbond. hoopte dat de opleiding zal worden voortgezet. Tenslotte dankte hij al len, die tot liet slagen van de leer lingen 'hadden medegewerkt. Bij ontstentenis van de voor zitter mr. Dijckmeester, werden de gevoelens van het bestuur vertolkt door burgemeester S. Francke van Middenschouwen, die er op wees dat er heel ivat vooraf is gegaan aan deze „eer ste oogst". Oök ihij ihoopto dat 'het aantal ge diplomeerden in 'het ziekenhuis nog zal worden uitgebreid. In een dank woord richtte 'hij zich tot dc rijksin stanties cn tot do directrice zuster Kuijper. Het sprak vanzelf dat ook de 'lieer Francke hoopte dat de ge slaagden in 'het ziekenhuis werkzaam zullen 'blijven. Na deze officiële entourage kreeg „het publick" gelegenheid de ge slaagden te feliciteren. Bloemen en geschenkjes werden aangedragen en met een 'glaasje werd deze bijzon dere diploma-uitreiking "bezegeld. Plechtigheidje in Rode Kruis ziekenhuis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2