HOOFDSCHOTEL? VLEES! Stilte voor de storm in Zuid-Amerih? Plannen V.S. gereed in geval van oorlog 4 beroemde middelen doen wonderen! Chefarine ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 april 1965 Nr. 19775 BLIK DOOK HET WERELD SPORT KORFBAL DOSKO bedwong Renesse met 4—0 Het is de laatste tijd zeer stil ge worden om Cuba en de naam van Fidel Castro duikt nog maar hoogst zelden op in het wereldnieuws, dat vrij kort geleden vol stond van hem, en zijn communistisch bruggehoofd in latijns-Amerika. Cuba is nog altijd een trouw lid van het communistische kamp. Zij het een met twee zielen die in één borst strijden: naar de geest is het Cubaanse communisme meer ver want met dat der Chinezen - het ja gen op wereldrevolutie op de kraste wijze - maar het houdt het toch maar liever op Moskou en zijn vreedzame coëxistentie omdat daar alleen vol doende roebels vandaan kunnen ko men om de strijd om het eigen be staan wat redelijk te kunnen voeren. Maar hoe stil het ook is, Cuba is er nog steeds en de Amerikanen hebben er voortdurend een wat on behaaglijke aandacht voor. Zoals blijkt uit het rapport van de com missie voor interamerikaanse zaken van het Congres in Washington. Révoltes in zicht. Die commissie heeft reden om te vermoeden dat een nieuw offensief op handen is om vanuit Cuba in ver scheidene Zuidamerikaanse staten weer eens wat communistische sub versie te plegen. Tenslotte zijn er nog steeds vrij omvangrijke guerilla- activiteiten in Guatemala, Columbia, en vooral Venezuela. En ook in me nig ander land is er inderdaad nog steeds sprake van een communisti sche beweging, die er naar streeft de macht in handen te nemen. Door gaans is over de omvang daarvan weinig bekend, juist doordat de be weging tot illegaliteit is gedoemd. Paniekstemming klinkt niet uit het rapport. Daar zijn ook goede re denen voor. Een ervan is dat juist de tweespalt tussen het Moskouse en het Pekinese leninisme ook tot scheuring heeft geleid in de commu nistische bewegingen, vooral die van Brazilië bijvoorbeeld. Verslagen. De felheid van zulke concurreren de bewegingen jegens elkaar maakt het de overheid gemakkelijker beide in bedwang te houden. Bovendien hebben in de afgelopen twaalf maan den tal van pogingen tot opstand deerlijk gefaald: in Brazilië, in Ve nezuela, in Chili, waar dit ook bleek aan de stembus. Het triestste ging het in Brits Guyana toe, waar de onverhuld met dieprood flirtende regeringschef het veld moest ruimen na tal van sta kingen en allerlei anti-communisti sche acties. Die tegenaanslagen heb ben een diepe invloed ook elders. Zoals succes weer succes oogst, zo werken tegenslagen neerslachtig makend. Als men inderdaad van Cu ba uit weer wat wil gaan stimuleren, dan zijn de omstandigheden bepaald niet gunstig. V oorrangskwestie leidde tot bloedbad ROME, 25-4. Bij een dorp in de omgeving van Napels iis een verschil van mening over een voorrangs kwestie in een 'bloedbad geëindigd. Een auto met twee mannen reed van een zijweg een voorrangsweg op, waardoor een andere auto die op de hoofdweg reed, slechts 'door krachtig remmen een botsing kon voorkomen. Tussen de twee partijen ontstond een woordenwisseling die zo hoog liep, dat de vier mannen tenslotte ieder een revolver trokken. Toen de dorps bewoners op het lawaai afkwamen, vonden zij de vier mannen bloedend op straatliggen. De 25-jarige Fran cesco d'Avanzo die geen voorrang zou hebben 'gegeven, bleek al te zijn overleden. De andere drie mannen werden met zware verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. Herdenking 15-jarig bestaan republiek Zuid-Molukken DEN HAAG, 24.4. Ongeveer zes duizend Zuid-Molukkers in ons land herdenken in Den Haag, dat het zendag 25 april, vijftien jaar was ge leden, dat de republiek Zuid-Mo lukken werd geproclameerd. De manifestatie begon op het Ma lieveld, waar de vlag van de repu bliek Zuid-Molukken werd gehesen. Daarna defileerden 1500 geünifor meerde personen voor hun leiders, ander wie 'ir. J. A. Manusama, P. W. Lökol'lo, dr. J. P. Nikijuluw en I. A. Lebelauw. In een optodht, waaraan de geüni formeerde groepen en de overige 4500 Zuiid-Molukkers deelnamen, werden achttien spandoeken meege dragen. Naar organisatoren meedeel den, had de Haagse politie op last van hoger hand twee spandoeken voor de optocht geweigerd, waarvan de teksten sloegenop de republiek Indonesië en haar president. Te le zen viel om.: „Onze vrijheidsgeest zal Soekarno overleven", „15 jaren ballingschap hebben onze geest niet ■gebroken" en-„15 jaren strijd tegen Indonesische onderdrukking en Ne derlands plichtsverzuim". Le venss landaard. In een tijd waarin het gewoonte is geworden communistische successen breed uit te meten en overeenkom stige nederlagen - of die vanzelf sprekend zijn - maar kort af te doen is het voor de vrije wereld toch wel een voldoening om te zien hoe de zaken het afgelopen jaar in Zuid- Amerika zijn verlopen. Zij het dat die voldoening toch een beetje beperkt moet zijn. Want het voornaamste werk dat gedaan moet worden om Castro-aanhangers iedere kans daar te ontnemen, is de levensstandaard er te verhogen en schrijnend sociaal onrecht uit te ban nen. En daaraan is nog lang niet zo veel gedaan dat men ook in de toe komst zeker kan zijn dat de lokroep uit Cuba door de Zuidamerikanen met een schouderophalen wordt af gedaan. Ingezonden mededeling Vier middelen In één tab/et fiefpen elkaar en........... doen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. AUCKLAND. Op een Oranjebal van de Nederlandse gemeenschap in Auckland1, Nieuw-Zeelandter gele genheid van de ajs. verjaardag van de koningin, zijn driehonderd harin gen geserveerd. Voor de feestelijk heden iin deze plaats en in de Niéuw- Zeelandse steden Wellington en In- vercargill zijn 600 haringen speciaal uit Nederland overgevlogen. KERKNIEUWS Ver. Geref. predikanten UTRECHT, 26-4. Ds. P. D. Kuiper is afgetreden als voorzitter van de Ver. van Geref. predikanten van d'e Ger. Kerken 'in Nederland. Zijn op volger is dir. mr. J. Ozinga (van Lun- teren). Prof. dr. J. van den Berg trad af als secretaris en werd opgevolgd door dis. G. Meijster te Ede. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 26-4. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 17,00- 20,50; Bintje 35 mm tot 50 mm f 17,50 -18,00; Bintje 40 mm opwaarts in twee maten gesorteerd f 19,00-21,00; Bevelander 40 mm opwaarts f 18,00- 19,00; Furore 40 nun opwaarts f 16,00 -18,00. Zandaardappelen voor het binnen land: Libertas 40 mm opwaarts f 11. Kled-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts 'in twee ma ten gesorteerd f 18,50-20,00; Bintje 45 mm opwaarts in verschillende maten gesorteerd geen handel; Alpha 45 mm opwaarts f 14,00-15,50. Zand-aardaippelen voor de export: IJsselster 35 mm opwaarts f 10,50; Patrones 35 mm opwaarts f 10,50; Voran 35 mm opwaarts f 10,50. Voer-aardappelen f 3,00-3,75. Stemming: binnenland prijshou dend, export rustig. Prijzen 'berekend per 100 kg en op de hanld'elsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT, 26-4. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 407 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1325; werkpaarden f 900 tot f 1350; oude paarden f 800 tot f 1140; 3-jarige paarden f 800 tot f 1160; 2-jarige paarden f 650 tot f 925; veulens f 300 tot f 600; hitten f 600 tot f 825. SlaChtpaarden per kg. 'geslacht ge wicht f 2,50 tot f 3,30; jonge slacht- paarden per kg. geslacht gewicht f 3,30 tot f 3,50. De handel was vlot. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 26-4. Op de Rotter damse graanbeurs worden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij Zomergerst - volgens monster tot f 30,50. Groene erwten tot f 35,00; Schokkers tot f 46,00; Bruine bonen - boerenschoen tot f 49,00. Dosko dat lang niet in de sterkste opstelling in het veld verscheen en o.a. miste Ria van Dalen, A. Jonker, H. den Boer en M. Moermond, zag toch in de wedstrijd tegen Renesse, de zege geen moment in gevaar. Het opmerkelijke van deze spor tieve wedstrijd was dat Dosko, na een snelle 2-0 voorsprong, een niet sterke aanval kreeg te verduren, die echter ook toen niet resulteerde in doelpunten. Trouwens het doelen was bij Renesse uitermate zwak te noemen. Reeds na twee minuten spelen gaf Janny de Vrieze Dosko de leiding. Twee minuten nadien werd dezelfde speelster geheel vrij gelaten, een kans die zij benutte door voor de tweede maal te scoren. Na de vakwisseling gaf de wedstrijd een vrijwel gelijk opgaand spel te zien, met niet opvallend sterke aan vallen tegenover goede verdedigin gen. Bij het op en neer golvende spel bleek de thuisclub toch juist nog iets gevaarlijker. Ver in de tweede helft kreeg mej. D. Hart een kans en maakte voor Dosko een doelpunt (3-0). Dosko mist kort daarop twee strafworpen, maar even later pres teert Renesse hetzelfde. De Renesse- heren pogen dan het tempo op te OOTMARSUM. Tijdens een kort doch hevig onweer in Tilligte bij Ootmarsum, zijn drie 'koeien van de landbouw Molliink en een koe van de landbouwer Oude Hengel op stal door de bliksem gedood. „Flitsen" uit liet buitenland NIEUW DELHI. De Indiase rege- ring heeft een protest tot de Chinese regering gericht over wat wordt ge noemd het inzetten van militair per soneel in de gedemilitariseerde zone van Ladakh, ten noordoosten van de grens tussen India en Tibet. BRUSSEL. Naar het Belgische mi nisterie van verkeer maandag heeft medegedeeld wordt thans de laatste hand gelegd aan de uitvoeringsbe sluiten voor de wet waarbij in Bel gië het „rijbewijs" wordt ingevoeld. CHARTOEM. Een nieuwe crisis bedreigt de regering van Soedan. De ministers uit het zuiden hébben la ten weten 'dat zij zullen aftreden als de premier hun niet de verzekering geeft dat d'e strijdkrachten niet zul len worden ingezet tegen de opstan delingen in de zuidelijke provincies. CAMPOBASSO. In Campobasso, Italië, zijn 30 leerlingen van een on derwij sinriohting in zeer ernstige toestand in een ziekenhuis opgeno men in verban'd met voedselvergif tiging na het nuttigen van een maal tijd dn hun sdhool. PATNA. In een kolenmijn te Pat- na dn de Indische staat Bihar zijn donderdag zes mijnwerkers verdron ken, doordat een grote hoeveelheid water dn 'de imijn liep. STANDFORD. De universiteit van Stanldford in Californië heeft be kend gemaakt, dat zij sinds 18 april geen mededelingen heeft geha/d van de schoener „Te Vega", die ziich op de Stille oceaan bevindt. De schoe ner heeft 31 opvarenden, onder wie 12 studenten en 3 hoogleraren. OXFORD. De 20-jarige studerende kleinzoon van de Britse oud-premier MacMillan, Joshua MaoMillan, is dood in zijn kamer van het „Balliol College" aangetroffen. WASHINGTON. Van gezagheb bende zijde in Washington is ver klaard dat president Johnsons rege ring op het ogenblik niet van plan •is kernwapens in Vietnam te gebrui- NEW YORK. Udt New York is een auto van 17.000 dollar (f 60.000), voorzien van tv.-toestel en bar, ver scheept met bestemming Moskou en geadresseerd aan de minister van buitenlandse zaken, Adrei Gromyko. De wagen is betaald door Amtorg, het Russdsdhè 'inikoopbureau in d'e Ver. Staten. MOSKOU. Een uit vijf personen bestaande delegatie van de Italiaan se communistische partij is in Mos kou aangekomen voor besprekingen met sowj et-autoriteiten voordat zij een „solidariteitsbezoek" aan Noord; -Vietnam gaat brengen. WENEN. Vijf mensen zijn dn het westen van Hongarije om het leven gekomen als gevolg van overstro mingen, die veroorzaakt zijn door overvloedige regenval. Meer dan 40 dorpen worden door het water van de rivier die Raba 'bedreigd. DJAKARTA. Dr. Sjarul Saleh, derde vice-premier van Indonesië, heeft meegedeeld dat bij een 'gete kend presidentieel decreet alle bui tenlandse handelsondernemingen in Indonesië onder toezicht van de re gering komen, zo meldt Antara. NIEUW DELHI. Een Indiase offi ciële woordvoerder heeft bekend ge maakt, dat een Pakistaanse aanval in het Koets-gebied, 50 km. ten oos ten van Karmakjot, is afgeslagen, aan de 'grens tussen India en West- Pafcistan. BONN. In de komende dagen valt nog geen puibliikatiie te verwachten van een 'gemeenschappelijk West- duits-Israëlisüh communiqué over het aanknopen van diplomatieke be trekkingen tussen beide landen, daar er nog verschillende 'kwesties opge helderd moeten worden. voeren, maar dat stimuleert ook de Renesse-ploeg. Dertien minuten voor het einde brengt J. v. d. Vaate de stand op 4-0. Wat men ook van Re- nessekant-probeert het lukt niet de nul weg te krijgen en Dosko haal de twee kostbare puntjes binnen, met deze 4-0 overwinning. SPORT VOETBAL Duiveland—Veere 0—1 Dat Duiveland zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Veere met het kleinst mogelijke verschil van de club uit Walcheren verloor, is in hoofdzaak te wijten aan een falende voorhoede en het voortreffelijke kee perswerk van doelman Maljers van Veere. Hoewel het niet eenvoudig voor de Duivelandse aanvallers was om door de wit-zwarte verdediging heen te breken, lukte dit toch nog wel eens. Maljers stond echter steeds op de goéde plaats om zijn doel voor een doorboring van de thuisclub te behoeden. Toen soheidsreohter Th. Sdes uit Zierikzee aanvangen liet blazen bleek dat Rogier Hage bij Duiveland weer onder de lat stond, hetgeen on getwijfeld de nodige rust gaf in de Oosterlandse verdediging. Er waren nauwelijks vijf minuten gespeeld toen het enige doelpunt van de ge hele wedstrijd tot stand kwam. Linksbuiten Nijenhof vanVeere glipte langs rechtsback Dorst van Duiveland en Hage had geen kans (0-1). Niemand was echter in de ver onderstelling dat ihet bij dit ene doelpunt zou blijven want de wit- zwarte bezoekers waren sneller en veel doortastender dan de thuisclub. De Duivelandse verdediging was er edhter goed in en liet geen steken meer vallen. De tweede helft begon met een groot overwicht van Duive land en de Waloherse defensie moest nu alle zeilen bijzetten om de gelijk maker te vooricomen. Aanval op aan val golfde op het Veerse dool heen en weer maar het was ook nu weer doelman Maljers die zijn hoofd koel hield en elk schot resoluut onscha delijk maakte. Gesteund' 'door deze wijze van verdedigen 'kwam ook de achterhoede van de gasten er 'beter in en langzamerhand ontwikkelde zich weer een gelijk opgaande wed strijd. Het was jammer dat de wed strijd' er na verloop van tijd niet mooier op werd en talrijke botsin gen vielen te noteren. Nadat de scheidsrechter diverse waarschuwin gen had rondgedeeld werd een spe ler van Duiveland naar de kleed kamers verwezen. Ook dat bleëk echter maar weinig geholpen te héb ben want kort daarna waren de bot singen niet meer van de lucht. Al met al bleef er van goed voetbal niet veel meer over en bleef het bij 0-1 voor Veere. Ingezonden mededeling DEN HAAG. De jaarlijkse stranid- Idalg van de Nederlandse Bond tot 'het Redden van Drenkelingen wordt op 24 juli dn Scheven'ingen 'gehouden. Mislukte ontsnapping uit Oost-Berlijn BERLIJN, 26-4. Een 25-jarige Oostduitser heeft, vergezeld door zijn 22-jarige verloofde, gepoogd via een prikkeldraadversperring naar west- Berlijn uit te wijken. Oostduitse 'grenswachten merkten het tweetal echter op en opende het vuur. De man Wist west-Berlijn te bereiken, dodh het meisje werd door de Oost duitsers gevangen genomen. WASHINGTON, 26-4. Generaal- majoor John Lavelle, vice-chef staf van de Amerikaanse Luchtmacht en directeur van ruimtevaartprogram ma's, heeft op 23 februari j.l. voor een commissie van het huis van af gevaardigden verklaard, dat de Ver enigde Staten plannen gereed heb ben om, in geval van oorlog, raket- aanvallen te ondernemen, die de be langrijkste regerings-, militaire en industriële doelen in China zouden kunnen vernietigen. Daartoe behoren kerninstallaties, werven voor onderzeeboten, belang rijke industriën en militaire com mandoposten, aldus de generaal van wiens verklaring maandag een ge censureerd uittreksel voor publika- tie werd vrijgegeven. Tegelijker tijd zouden de Ameri kaanse raketten doelen in de Sow- jetunie en „de satellietlanden" kun nen bereiken en een voor de com munisten „onaanvaardbare" schade kunnen aanrichten. De generaal gaf overigens toe, dat de sowjetunie in staat zou zijn on geveer dezelfde mate van „onaan vaardbare schade" aan de Verenig de Staten te berokkenen. Ten aanzien van China merkte ge neraal Lavelle gog op, dat industri ële doelwitten moeilijker bereikbaar zullen zijn, omdat zij klein zijn en een zelfde percentage schade kunnen zeer verspreid. Daaraan zal dus niet worden toegebracht De commando- en controleposten in China zijn ech ter zeer geconcentreerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Ruinerwold (toez.): C. Smit, Emmen; het beroep door de prov. kerkvergadering van Drente, tot prod, voor buitengew, wette, (maatschappelijk werkadvi- seur, tevens scriba prov. kerkverga dering) J. Schaap, Meppel. Bedankt voor Zetten-Andelst (toe zegging): A. Romein, Noordeloos. Gei'. Kerken Beroepen te Staveren-Hindelopen kand. J. M. Mulder, Amsterdam. Bedankt voot Naaldwijk (vak. W. J. Smidt): W. Dekker, Noordwijk- Binnen. Ger. Gemeenten Beroepen te Zaandam: G. Schip- aanboord, Apeldoorn, die bedankte voor Amsterdam-C, Aangenomen naar Rotterdam-Z.: P. v. d. Bijl, Genemuiden. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Burgh geraakte in de gevaarlijke zone door overwinning van Nieuw Borgvliet Zierikzee II nam revanche op Robur MEVO stelde teleur door nederlaag tegen Spui en Bruse Boys door gelijk spel tegen Zaamslag o Bruse Boys B I bijna kampioen Enkele ver rassingen in de korfbaleompetitie VOETBAL K.N.V.B. Na vorige week met 2-0 van NVS te hebben gewonnen slaagde hekkesluiter Nw. Borgvliet er in de 4e klas G in deze maal voor eigen publiek met 2-1 aan het langste eind te trekken tegen Halsteren. Met maar één winstpunt je meer dan de rode lantaarndragers is nu ook Burgh nog ernstig in het gedrang komen te verkeren. Veel staat er a.s. zondag voor de groen- witten dan ook op het spel in de thuiswedstrijd tegen NVS welke be slist in winst zal moeten worden omgezet om het toekomstbeeld een weer wat rooskleuriger aanzien te geven. S.C. Gastel had niet de min ste moeite om Kruisland met een alles zeggende 7-0 nederlaag naar huis te sturen. Vosmeer, dat vorige week nog met 5-0 van Oude Molen won, moest nu met 2-1 haar meer dere erkennen in D1VO. S.C. Gastel 19 15 2 2 62-23 32 Zierikzee 17 13 1 3 56-28 27 Vosmeer 18 9 1 8 38-35 19 Halsteren 18 7 5 6 35-37 19 D1VO 19 6 7 6 26-28 19 De Schutters 18 6 6 6 40-45 18 Oude Molen 18 5 6 7 35-40 16 Kruisland 19 6 4 9 31-43 16 Burgh 18 6 2 10 33-43 14 NVS 19 4 6 9 38-45 14 RKFC 17 5 3 9 24-34 13 Nw. Borgvliet 19 6 1 12 33-47 13 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B leverden de Zierikzee-reserves een goede prestatie door te Goes tegen Robur met 2-1 revanche te nemen voor de zware nederlaag welke het indertijd in eigen huis kreeg te slikken. Door deze nederlaag zag Robur haar kans om nog op de derde plaats te kun nen eindigen aanzienlijk in waarde Hansw. Boys 18 14 2 2 71- 22 30 Renesse 17 13 0 4 76- 28 26 Patrijzen 17 10 2 5 60- 35 22 Robur 16 9 1 6 40- 32 19 Luctor 18 8 3 7 35- 42 19 Zierikzee II 17 8 2 7 44- 44 18 Kruiningen 16 6 2 8 39- 43 14 Dreischor 17 7 0 10 47- 64 14 Kwadendamme 17 2 4 11 29- 51 8 Zonnemaire 17 0 0 27 10- 102 0 ZATERDAGCOMPETITIE. Na de fraaie 3-1 overwinning van vorige week op Middelburg stelde MEVO, in de le klas, op het sportpark Ban ning tegen Spui wel enigszins teleur door met 3-2 te verliezen. In het veld was MEVO in deze ontmoeting geenszins de mindere. De MEVO- spelers maakten veelal de fout het leder veel te lang in hun bezit te houden waardoor hun spel arm was aan tempo en verrassing. Deson danks kreeg MEVO toch nog, vooral in de eerste helft, een aantal fraaie scoringskansen welke helaas onbenut bleven. Bruse Boys gaat het nog steeds niet voor de wind. In de thuis wedstrijd tegen Zaamslag hadden zij het beste van het spel, maar toch moesten zij genoegen nemen met een 1-1 puntenverdeling. Van der Sar scoorde een keurig doelpunt voor de Boys maar tot overmaat van ramp zag spil Kostense een door hem ge nomen strafschop door de doelman van Zaamslag gestopt. Veel schoten de jongens uit Bru met dit winst puntje niet op daar AZVV II na de zware 11-2 nederlaag van vorige week tegen Kapelle thans er in slaagde Nieuwdorp een 1-1 gelijk spel af te dwingen. Na de resultaten van jl. zaterdag staat het vrijwel vast dat Wolfaartsdijk en Hoek naar de KNVB zullen promoveren. Hoek omzeilde op overtuigende wijze de lastige klip bij Wemeldinge (3-6), terwijl Wolfaartsdijk het bezoekende Middelburg met 6-2 de baas bleef. Kapelle en Beren, die niets meer te winnen of te verliezen hadden, deel den de puntjes broederlijk (3-3). Hoek 19 15 2 2 80-29 32 Wolfaartsdijk 15 11 2 2 64-16 24 Wemeldinge 19 10 3 6 62-40 23 Middelburg 19 10 0 9 56-35 20 Kapelle 17 8 3 6 56-44 19 Nieuwdorp 18 7 5 6 41-52 19 Spui 18 7 2 9 37-45 16 Beren 19 6 4 9 37-42 16 Zaamslag 15 6 2 7 40-47 14 MEVO 19 4 4 11 25-51 12 AZVV II 18 5 1 12 26-73 11 Bruse Boys 18 2 4 12 26-57 8 In de 2e klas A zag het in het veld sterkere Duiveland geen kans de doelman van Veere, die bijzonder op dreef was, te passeren. Het gevolg hiervan was dat de bezoekers aan één doelpunt genoeg hadden om de volle inzet mee naar huis te kunnen nemen. Serooskerke, dat tegen Wolf aartsdijk 11 geen halve maatregelen nam (10-2) kon hierdoor Duiveland op de ranglijst passeren. Wissenkerke 18 14 2 2 133-28 30 Br.haven 18 12 3 3 75-31 27 Veere 18 11 2 5 46-28 24 Colpl. Boys 18 9 2 7 53-46 20 Kloetinge II 17 8 1 8 41-52 17 Serooskerke 16 6 2 8 38-38 14 Duiveland 17 5 3 9 40-72 13 Wolfaartsdijk II 17 5 1 11 40-87 11 Oostkapelle 16 5 0 11 43-79 10 SKNWK 17 3 0 14 24-71 4 2 pnt. i.m. In de 3e klas A slaagde hekkeslui ter Zwaluwen II er te Scharendijke in de eerste winst in dit seizoen te boeken. SKNWK II werd hiervan de dupe daar zij met een 3-1 nederlaag de reis naar Nieuwerkerk kon aan vaarden. JUNIOREN. In groep A IV lever de Zierikzee A II keurig werk door op het sportpark Bannink de kam pioenen Renesse A I haar eerste verliespuntje te bezorgen (1-1). ME VO A I bezorgde haar aanhangers een aangename verrassing door een 8-4 overwinning te behalen op Bruse Boys A I. Renesse AI 14 13 1 0 108- 7 27 Bruse Boys A I 14 7 1 6 58-47 15 Duiveland AI 13 4 3 6 34-62 11 Zierikzee A II 15 4 3 8 22-58 11 MEVO AI 14 2 2 10 37-86 6 In groep B IX maakt Bruse Boys B I, evenals vorig seizoen, een fraaie kans in het bezit te komen van de kampioenstitel. De grondslag hier voor werd vorige week gelegd met een 2-1 overwinning op haar naaste concurrent Dreischor B I. Zaterdag middag werd te Zierikzee met 5-0 van MEVO B I gewonnen waardoor zij in de resterende wedstrijd tegen SKNWK B I aan één puntje genoeg hebben om de kampioensvlag in top te steken. Zierikzee B II zorgde te Nieuwerkerk voor een daverende verrassing door met 2-0 te winnen van SKNWK B I, wat de eerste winstpuntjes betekenden. Bruse Boys B I 14 11 2 1 66- 8 24 Dreischor BI 15 11 2 2 42- 20 24 MEVO BI 15 7 3 5 43- 20 17 Zierikzee BI 14 5 3 6 43- 22 13 SKNWK BI 13 2 2 9 12- 43 6 Zierikzee B II 15 1 0 14 11-103 2 In groep B X kwam WIK B I weer op gelijke hoogte met Brou wershaven B I dank zij een 9-1 overwinning op Renesse B I. KORFBAL. In de le klas van de SDKB behaalde Burgh, nadat bij het ingaan van de rust de balans nog in evenwicht was (2-2), een vlotte 6-2 zege op Brouwershaven. SKNWK kwam bij het bezoek aan Thor maar net met de hakken over de sloot (3-4), terwijl ZSC zich bij het bezoek aan Delta met 4-3 zag geklopt. In de 2e klas A won Brouwershaven II met 1-0 van NOAD, maar te Nieu werkerk werd met 3-2 van SKNWK II verloren. De reserves van WIK trokken met 4-3 aan het langste eind tegen DES, terwijl Unitas te Dreischor de competitie inzette met een 3-1 zege op NOAD. In de 2e klas B had DOSKO een uitstekende start. De ontmoeting tegen Zeemeeuwen II leverde een 7-2 overwinning op, ter wijl van Renesse met 4-0 werd. ge wonnen. Te Scharendijke slaagde Renesse er in met 3-2 van ZSC II te winnen. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5