PZEM DE VIERDE DAG SVCCESJES D. C. Viergever NACHTSTROOM Royaal heet water met krachtige straal zó uit de kranen... EEN CENTENKWESTIE DANK ZIJ GOEDKOPE NACHTSTROOM 1/ééi faefrMtfcb w u/euugrge&C/ Diversen: Pracht sortering import rook- tabak in pakjes en blikken. Sigm. D. C. Viergever, West- j straat Haamstede, tel. 675 en hoek Kraanplein, Zierikzee, I tel. 2273. Geef mij een sigarenbandje! Sigaren met verschillende bandjes in alle prijsklassen. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanpl., Zierikzee en West straat, Haamstede. Chr. Contact Bureau (C.C.B.j voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur. Zekveld 12 uur; Dordrecht Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Pracht kollektie „Mosa" kop en schotels. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierik zee, tel. 2174. De „Doe het zelf'-zaak voor Zierikzee en omgeving: C. Berrevoets Dz., tel. 3104, St.- Domusstraat 12. Wij hebben alles op het gebied van hard board, zachtboard, Triplex, meubelplaat, spaanplaat, for mica, lijm, vernis, kneedbaar hout, enz. Desgewenst op maat. Persoonlijke leningen en fi nancieringen: Administratie- en Makelaarskantoor A. Ver- maat, Schuithaven 2, Zierik zee, tel. 2173. „Vapo", onze naluuvperma- nent, geeft voldoening en zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. „Brückner" - de nieuwste handfreesmachine. - Werk- brecdte 12 - 16 - 22 - 30 cm. Vraagt vrijblijvend demon stratie! P. M. v. d. Klooster, tel. 01110-2745, Schuddebeurs Heeft U een stofzuiger (slee model), dan kunt U ook .Con fetti' spuiten Nü in de nieu we samenstelling, geschikt voor elke goede ondergrond. Vraagt inlichtingen bij ,Verf en Kleur', Meelstraat 40, Zie rikzee. „Xylamon" helpt afdoende tegen houtworm en het be schermt uw dure hout tegen aantasting door zwamrot. - „Verf en Kleur". Zierikzee. Tuinzaden en gazongraszaad steeds uit vooraad leverbaar, alsmede alle bestrijdingsmid delen voor uw tuin. W. van Sluijs, Hogezoom 44, Haam stede. Uw tractor presteert 't meest met „Shell" produkten. - De Braai, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 377. Zierikzee Haamstede j Huivelijks- kaarten en I -circulaires Wij drukken ze graag voor U Drukkerij L 0 i Jannewekkcn 11 Zierikzee 'ALBLASSERDAM. De elfjarige Ren'é van Loenen uit Aiblasserdam is spelenderwijs in ihet water van de Noord in zijn woonplaats gevallen en verdronken. SPORT VOETBAL School voethal toernooi te Oude Tonge Woensdag jl. werd door een elftal van het Prof. Zeemanlyceum te Zie rikzee met succes deelgenomen aan het door de Rijks H.B.S. te Middel- harnis georganiseerde voetbaltoer nooi te Oude Tonge. Met vier overwinningen en één gelijk spel werd de eerste prijs be haald. De volgende uitslagen konden worden genoteerd: Prof. Zeemanlyceum Zierikzcc- R.H.B.S. Brielle 1-0; Idem-R.H.B.S. Oud Beijeriand 2-1; Idem-Openbare ULO Middelharnis 7-0; Idem-Techn. school Middelharnis 7-0; Idem-R.H. B.S. Middelharnis 0-0. Zomeravondcpmpctitie Aan de zomeravondcompetitie in het rayon Zierikzee, welke a.s. maandag 26 april aanvangt nemen twaalf elftallen deel, ml. Van Aken's Bouwbedrijf, Constructiewerkplaats Steutel, Zierikzee-veteranen, Neptu- nus, Drukkerij L. en O., Kon. Zee- lamdia. Smit Bolnes, P.Z.E.M., Rijkswaterstaat, P.T.T., Van der Wekken, alle uit Zierikzee en Velo- oitas uit Serooskeike. Het programma voor de volgende weeik luidt: Rinske was precies op tijd, begon te eten en maakte een 'babbeltje met Akke. Ze hielp de melkboer en de slager, terwijl ze samen met Rinske groente en fruit uitzocht op de wa gen van de groenteman. Om kwart voor negen schonk Ak ke thee in en giimg met hot blad de trap op. Met 'haar voet duwde ze dé Maandag 26 april: v. Aken's Bouw bedrijf-C. W.S. Dinsdag 27 april: Neptunus-Drukke- rij L. en O.; Veiooitas-Zi'erikzee- veteranien (te SerooSkerke)Smit Bolnes-Kon, Zeelanidia, Woensdag 28 april: P.T.T.-Van der Wekken; Rijkswaterstaat-P.Z.E.M. Alle wedstrijden vangen aan om 7 uur. Feuilleton door H. van Omme deur van de ziekenkamer open en keek in het lachende 'gezicht van de patiënt. „Bent u al wakker? Waarom 'hebt u 'dan niet gdbdl'd?" „Waarom? Ik hoorde je benéden bezig en dacht; zo tegen negen uur zal ze wel komen". Ze zette het blad neer op tafel en ging toen naar zijn bed. Gewoonte getrouw. voelde ze even zijn pols, 'doch die klopte vrij regelmatig. Ze ging op de rand van zijn bed zitten er. legde baar hand op zijn voor hoofd,'dat klam was. Met haar zak doek veegde ze over zijn hoofd en gezicht, waarna ze zijn kussens op schudde zodat hij beter kwam te zitten. .,Hoe is het?" Hij spreidde zijn handen. „Ik voel me puik. Voor de verandering heb ik weer eens heerlijk geslapen, vrij wel aan één stuk. En dat doet me al tijd goed. Dan voél ik me 's morgens prettig". „Nou, dan eerst maar eens eten, hé?" Ze wilde opstaan, maar hij greep haar hand en kéék haar vra gend aan. „I'k heb een net antwoord gegeven op jouw vraag aan mij. Hoe is het. Nu vraag ik jou: Hoe is het?" Ze begon te kleuren en boog haar hoofd. Opnieuw streek ze hem over zijn hoofd en zaeht antwoordde ze: „Ik mag u dit niet weigeren. Goed ..als u er prijs op stelt, wil ik uw vrouw worden". Hij bracht haar hand naar zijn mond en 'drukte 'er een kus op. „Dank je, Akke, mijn voorgevoel heeft me dus niiet bedrogen. En wees niet bangtussen ons zal ev ver der niets veranderen. Ik zal je zelfs niet aanraken, als je dat niet wilt". Langzaam maakte ze zich los, bracht hem het blald en zette het voor hem neer. Ze nam de medicij nen; .drie pillen, vulde een glas met water en bracht hem dit. „Zo". Ze wachtte, tot hij ze had ingenomen. „Eet smakelijk, notaris". „Akke". Ze wilde net het vertrek verlaten. „Ja?" „Dat notaris 'behoort nu tot het verleden. En ook het vormelijke u. Ik ben nu Jacob voor jou". Ze bloosde nog dieper. „Jawel Jacob". „Meid wat 'kliinkt dat leuk uil jouw mond". En toen 'lachten ze beiden 'hartelijk. „Ik breng direct nog een warm kopje thee, hoor?" ..Fijn, bruidje". Na bet ontbijt waste ze hein, zo als iedere morgen en trolc hem sühoon goed aan. Toen hij er weer. heerlijk verfrist, bij lag, greep hij de telefoon en zei: „Zo, Akke, nu ga ik voorbereidingen treffen voor ons huwelijk. Reken maar op een uur of twee". „Wat zegt u?" „Twee uur vanmiddag. Dat kan, dat heb ik al onderzocht. Als je moe der vanmorgen komt, houd je haar meteen maar hier. Je papieren wor den per auto gehaald". Ze staarde hem met open mond aan. „Om twee uur? Zo gauw al?" „Natuurlijk, Akke. Waarom zullen we langer waohten? Wat had jij dan gewild?" „Ik ehik heb daarover aiog niet nagedacht. MaarIhct is natuur lijk goed. Ik 'ga ermee akkoord". „Juist. En 'o jaAkkezorg voor wat lekkers bij de 'koffie. Ver draaid en we moeten vanmiddag een feestmaaltijd 'hebben. Jij weet daar wel wat op, hé? En zorg je voor een rokertje voor de heren? En Akke keerde op haar schreden te rug en greep hem zadht bij de schou ders. „Dat komt allemaal in orde, maar denkt u een beetje om uzelf? Niet te veel opwinden. Alles rustig aan doen. want anders zeg ik ter elfder ure nog nee". Hij lachte en legde even zijn hoofd tegen haar arm. „Ik zal er aan den ken, mijn aanslaande vrouw. Maar je 'kunt me niet verbieden blij en gelukkig te zijn, hoor je? Want dat ben ik: ontzettend blij cn zo geluk kig alsals een snoljongen van twintig". „Maar notaris. „Maar Akke, we hadden toch af gesproken „Ach ja".'i'k moet 'daar nog aan we.nncn. Dat'komt vanzelf wel in orde. Duskalmpjes aan, begre pen, Jacob?" En toen lachten ze beiden opnieuw. Wordt vervolgd) Dank zij "Wat loopt dat Utter vlug in bi] jou Uw vriendin staat verbaasd. Wat 'n gemak, zo'ii krachtige straal. Een warm bad in enkele minuten. Een emmer heet water in sekonden. En elektrische keetwater-voor- zïenlng is zo bijzonder goedkoop. Alleen voor elektriciteit bestaat een nachtsfroom- tarief. Daardoor voor weinig geld een royale voorraad werkelijk heet water. In een handomdraai met koud te mengen tot een overvloed aan water op gebruikstempe- ratuur. Enu houdt een schone keuken. NACHTSTROOM ook voordelig elektrisch koken! Wie een elektrische boiler bezit, geniet de voordelen van nachtstroom. Een ruim 35% lager (4'/2 et/kWh) van 12 tot 2 uur 's middags van 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens en het gehele weekeinde van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 7 uur Dat lage tarief geldt voor alles, wat u op die uren met elektriciteit doet. Dank zij uw boiler (of rachtstroom- kachel) dus ook voordeliger verlich ten, strijken, stofzuigen enkoken. FANTASTISCHE FORNUISCOMBINATIE- AANBIEDING! U wilt ook ideaal - dus elektrisch - koken? Profiteer dan van dit unieke aanbod. Voor slechts f 550, in luxe uitvoering: **..- 4-pIaats elektrisch fornuis met thermostatisch geregelde oven - met ovenverliohting, ovenven ster en sierdeksel 3 aluminium pannen (3, 4 en 5 1.), al. reliëfkoekepan, al. steelpan (l'/z I.) gietijzeren braadpan (3 I.) el. snelkoker (2 I.) met geaard aansluitsnoer Plaatsing en aansluiting worden (mits de kookleiding niet langer is dan 10 m.j door PZEM gratis verzorgd. Vraag alle inlichtingen! Er liggen interessante folders voor u klaar. Over de fornuis-aanbieding. Over het huren van een el. boiler. Over de prachtige nachtstroom-kachel. Vraag die folders aan of breng een bezoek aan één van de toonkamers Afd. Voorlichting Poelendaele 10 Middelburg Tel. (01180)-4251

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 12