Hese MORGEN RIPOLIN Jaarvergadering van de kleuterschool vereniging Bruinisse schilderen met STREEKNIEUWS 'i a.van BRUINISSE. 15-4. De kleuter school te Bruinisse blijkt in het hart van de ouders een grote plaats in te nemen en speciaal de moeders waren in een grcot aantal opgeko men cm de jaarvergadering van de school, die woensdag werd gehou den bg te wonen. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom en gaf vervolgens een kort overzicht van het gebeurde in het afgelopen jaar. Allereerst herdacht hij daarbij het overleden bestuurslid de heer M. C. van Weele, hoofd van de openbare lagere school, die ook in het bestuur van de kleuterschool zijn krachten en zijn kennis had willen geven. Met een minuut stilte werd de nagedach tenis van de man die zoveel jaren het onderwijs op Bruinisse diende geëerd. De personeelsvoorziening aan de school gaf na het vertrek van mej. Loeve nogal wat moeilijkheden, die echter gelukkig toch konden worden opgelost, doch nu opnieuw een rol zullen gaan spelen omdat mejuf frouw de Jonge uit Goes in het hu welijksbootje stapt en daarmede de school te Bruinisse vaarwel zegt. Ge lukkig zijn er twee sollicitanten voor de na de vakantie ontstane vacature Ook het jaarverslag van de secre taris de heer Huibers gewaagde van moeilijkheden in verband met de personeelswisseling na het vertrek van mejuffrouw Loeve en hij noem de het jaar 1964 een rumoerig jaar. Toch gelukte het dankzij de hulp van de dames de Jonge uit Goes en mevrouw Bolijn uit Ouwerkerk, om de school open te houden. Het maximum aantal leerlingen, dat in, de school kan worden onder gebracht bedraagt nog steeds 80 en ciat betekent dat er een aantal kin deren permanent op een wachtlijst staat. Hoogtepunten in het schoolleven waren het schoolreisje en de Sinter klaasmiddag. Ook de secretai-is schonk aandacht aan het overlijden van zijn medebestuurslid de heer van Weele. Het jaarverslag van de penning meester de heer A. Kik, gaf een opsomming van diverse inkomsten en uitgaven met een batig saldo en een aantal nog te betalen posten per 31 december 1964. Van de heer S. C. de Graaff, was bericht ingekomen, dat hij geen her benoeming begeerde als lid van het bestuur der school. De heer de Graaff, die direct na de bevrijding als bestuurslid werd gekozen, heeft 19 jaar lang deel uitgemaakt van het bestuur en als zodanig veel voor de school gedaan. Hiervoor werd hem door de voorzitter dank ge bracht Een woord van dank werd eveneens gericht tot mevrouw M. van der Weele-Visser, echtgenote van de hoofdingenieur bij de Delta- Ingezonden mededeling werken, die in verband met de o- verplaatsing van haar man naar Hel- levoetsluis per 1 augustus de ge meente gaat verlaten. Bestuursverkiezing. Daarmee moest worden voorzien in dria vacatures, namelijk door het overlijden van de heer M. C. van Weele, door het bedanken van de heer de Graaff en door het vertrek van mevrouw van der Weele-Visser. Door de voorzitter werden vrij blijvend enkele namen genoemd van eventuele candidaten. De heer B. de Groot, die verklaarde zelf het be stuurslidmaatschap niet te ambi- ex*en voegde daaraan nog enkele na men aan toe. Bij eerste stemming werd geko zen de heer P. Huls, onderwijzer aan de Chr. School met 43 stemmen. Vcor de twee andere plaatsen werd hei-stemming gehouden tussen de vier candidaten die het hoogst aan tal stemmen hadden behaald, te we ten de heer Kempe, mevrouw van Popering-van der Gijp, mevrouw van de Velde en mevrouw van den Berg-Bouwens. Gekozen werden de dames mevr. van Popering-van der Gijp (41 st) en mevrouw van der Velde (34 st.). Mevrouw van Popering-van der Gijp is zelf indertijd bij het kleuteronder wijs werkzaam geweest- De rondvraag. Bij de rondvraag vroeg mevrouw van den Berg-Capelle verbetering van de zandbakken, die zij als ..mod derbakken" betitelde. Er bleek in tussen nieuw zand te zijn gearri veerd, terwijl het bestuur zich be raadt over een deugdelijke afdek king van de bakken. De bezichtiging van het door de kleuters gemaakte werk en het ge fabriceerde spelmateriaal bleek voor niet-insiders een openbaring. De nieuwste methoden op het gebied van handenarbeid voor de kinderen worden op de school met succes toe gepast. Veel belangstelling trok ook de tekeningen en de waterverfschil derijen gemaakt volgens de z.g. me thode in vrije expx-essie. De avond werd afgerond met een filmvoorstelling, door het echtpaar Capelle-van Duivendijk. Vertoond werden films van het mos- selfeest 1964 en van de aubade van de schoolkinderen op een Koningin nedag. Vergeefs protest bij consulaat V.S. AMSTERDAM, 15-4. Een dele gatie van een groep van rond twee honderd jeugdige demonstranten die donderdagavond op het Amerikaanse consulaat in Amsterdam een protest brief tegen de oorlog in Vietnam wil den overhandigen vonden het ge bouw verlaten en de deuren geslo ten. Onverrichterzake gingen zij terug naar de groep die op enige afstand met leuzen bewapend stonden te wachten. Deze werd hierna bij het consulaatsgebouw onder het uitroe pen van kx-eten als „Yankee go ho me" en „Vietnam voor de Vietna- mezen". Een consulaatsfixnctionax-is, die dit schouwspel van onder de luifel van het tegenover het gebouw gelegen K.L.M.-kantoor gadesloeg verklaar de aan onze verslaggever dat" men een brief had ontvangen met mede- Wat biedt de BEELDBUIS? Traditiegetrouw is de Goede Vrij dag een dag van inkeer en bezin ning. Op deze dag past geen amu sement. De televisie vertoont via Ned. 2 bij beelden van Oostenrijkse altaren de laatste dagen van Jezus, voorts een eenacter Dit is het einde, een bewerking van het verhaal van het verminkte kruis en een solisten concert. Ned. 1 presenteert de 2de akte van het Zwanenmeerj gedanst door het Russische Bolsjoi ballet, daarna Voor de vuist weg (nu op passen, Willemen een doc. over de kruisgang naar Jeruzalem. Het lijkt ons niet helemaal in de haak, dat er dan op Stille zaterdag weer veel jolijt over de buis straalt met o.a. Rawhide, Simon Carmiggelt en een vrolijke show van Rob de Nijs over april, die doet wat ie wil, maar de gelovigen kunnen overscha kelen naar kan. 27 waar passiemu ziek wordt geboden en het 3e deel van Rembrandts film wordt gedraaid onder de titel Christus onder de mensen (schilderijen van' Christus Vooraf Detectivebureau Lyncx en de valsspelers. Zelfs de N.C.R.V. kan niet louter ernstig en ingetogen blij ven.Speciale aandacht vragen wij wel voor Anders dan anderen, ge- pres. door Mies Bouwman en de Paasnaehtwake uit Nijmegen over Ned. 1. Eerste Paasdag na de kerkdienst het Urbi et Or bi uit Rome, 's mid dags doe. Jap. kraanvogels en cir cus in Manilla, 's Avonds o.a. Ken tucky Jones, Undine von Medvey en liet gebr. kunstmaandorkest over Ned. 1. Ned. 2 begint zondagavond met een nieuwe serie Kapitein Zed- dos en vertoont o.m. het volksstuk Op hoop van zegen van Herman Heijermans. Tweede Paasdag mag er natuur lijk weer geen hoofdfilm worden vertoond, daarom over Ned. 1 na Sport in beeld Marcel Amont in Do mino en een afl. van De Verdedigers en op Ned. 2 een televisiefilm Ge sprek in de nacht. Vooraf Lollipop Louis en Voorstelling. Nog enkele tips voor de werk week: de speelfilm Al Johnson is i.v.m. Pasen terecht gekomen op de dinsdagavond. Daarna weer de afl. van De grote (eerste wereldoorlog. Woensdag Top of flop, Adama en Zo is het toevallig. Donderdag (weke lijks) Lucille Ball en zo mogelijk het toneelstuk Andorra. deling dat de demonstranten dondex*- dagavond een brief wilden overhan digen. Hierop hebben wij gei-eageerd met een brief waaxïn stond dat het consultaat alleen ovex-dag geopend is. Als ze nu werkelijk zo tegen de oorlog zijn zouden .te toch ook wel overdag kunnen komen. Na ongeveer een half uur gingen de demonstranten zonder dat de po litie in had hoeven gx-ijpen uiteen, door: Algemeen Nederlands Jeugd- De demonstratie was georganiseex-d verbond, federatie van jongerengi'oe- pen in de P. v. d. A. - fed. Amster dam, stud. soc. Olofspoort, organi satie van progressieve studerende jeugd, pacifistische socialistische jongeren werkgroepen. Strijd tegen botersmokkel EINDHOVEN, 15-4. Zowel eergis- ternacht als gisternacht hebben amb tenaren van de centrale douanepost Vaiikenswaard successen behaald in de strijd tegen de botersmokkel. Zij maakten een partij van 2600 kilo gram 'boter buit. De vrachtauto, waarop de boter werd vervoerd, was door middel van pantserplaten en terreönbanden voor de smokkel in gericht. Om achtervolgende douane ambtenaren uit te schakelen, be schikte men over rookbommen en 'kraaiepoten. In die vorige nacht werd een partij van 4500 kilogram boter in beslag genomen. Ook de vracht auto, waarop die partij was geladen, was gepantserd en had rookbommen en talrijke kraaiepoten aan boord. In beide gevallen wisten de inzitten den van de vrachtauto's in de duis ternis te ontkomen. kleintjes uit, ket binnen DEN HAAG. Een aantal sprekers op de m Utrecht gehouden lande lijke vegadering van de groep jus titie van de Algemene Bond van Ambtenaren is van oordeel dat het personeelstekort bij het gevangenis wezen en in de huizen van bewaring nog steeds ernstig is en dat in be paalde gevallen van een noodsitu atie kan worden gesproken. BRUNSSUM. Op de Maastrichter- straat te Brans sum is de 7-jarige Rudy Dahmen uit Branssum om het lever, gekomen toen 'hij werd gegre pen door een bestelauto. De jongen liep plotseling de rijweg op. De chauffeur ;die kradhtig afremde kon niet voorkomen dat de jongen door de wagen werd geraakt. AMSTELVEEN. De burgemeester van Amstelveen, de heer D. Rijndex-s, heeft van de directie van een groot in Amstelveen gevestigd beSrijf zes tigduizend gulden ter beschikking gekregen om te gebruiken in het be lang van de gemeente. DEN HAAG. Aangezien de rege ringsverklaring en de debatten daarover in de Tweede Kamer na 24 april aanstaande zullen worden ge houden, is 'het voor die datum uit geschreven partij convent van de Anti-Revolutionaire Partij uitgesteld tot zaterdag 22 mei aanstaande. KOOTSTERTILLE. Vrijdag 23 april zal voor N.V. Bureau Wijsmul ler de zeesleepboot „Noord-Holland" bij de scheepswerf Kramer en Booy te Kootstertille worden te water ge laten. Het zal de derde „Noord-Hol land" worden in de historie van de Nederlandse zeesleepvaart. AMSTERDAM. De kredietbehoefte in het midden- en kleinbedrijf neemt voortdurend toe, zo deelt men van de kant der Stichting Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand mee. OUD-BEIJERLAND. Te Oud-Beij- erland zijn de magazijnen van de fir ma Van den Berg en van Trigt, han del in ijzerwaren en gereedschappen geheel uitgebrand. De te hulp ge roepen brandweren van Mijnshee- renland en Heinenoord verleenden assistentie bij het blussingswerk. ROTTERDAM. De 12-jarige Alfred Storrij is op de Schiékade in Rotter dam bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. UTRECHT. Prof. dr. W. C. van Unnik, hoogleraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de oud-christelijke letterkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, wordt 22 mei eredoctor in de theologie aan de universiteit van Oslo (Noorwegen). Paastoeristenstrooiii groeit nog steeds DEN HAAG, 15-4. Overal aan de grenzen, speciaal aan de oostgrens, was donderdagavond reeds een toe nemende activiteit van paastoeris- ten waar te nemen. Zeer veel Duit sers waren cm een uur of zeven de grenzen gepasseerd. Men begaf zich voornamelijk naar het westen van het land, waar in de meeste hotels en pensions echter de bedden reeds vooruit geboekt waren. Vcor individuele reizigers is er in het westen van het land nog wel enige plaats, maar voor groepen is dit niet meer mogelijk. Niet alleen Duitsers, doch ook. veel Fransen en Bx*itten trokken gisteren en vandaag Nederland binnen. Voox*- al het overheersen van Fransen bij de bollenvelden en de Keukenhof was opmerkelijk, omdat meestal minstens de helft van de buitenland se bezoekers uit Duitsland komt. Veel toeristen bezoeken Nederland ook met autobussen, die donderdag avond reeds bij tientallen langs de Nederlandse wegen snorden. Toch was van. enige stagnering op de Nedex-landse autowegen geen sprake. Venvacht wordt, dat in de loop van vrijdag nog een zeer gx-oot aantal buitenlandse toeristen naar Nederland zal komen en dat tijdens de Paasdagen ook veel zogenaamde „dagbezoeken" binnen zullen komen. „Heitje voor 'n Karweitje" Men schrijft ons: Ook dit jaar wordt door de Nederlandse padvind- (st)ers in de Paasvakantie, weer de bekende actie „Heitje voor 'n kar weitje" gehouden. Het bedeelt geen bedelactie te zijn, maar het aanbie den van werkkrachten ten bate van de beweging. De verkenners hebben voor Zie- rikzee en omgeving Jan Dijckmeester (tel. 2944) en voor Westensc'h ouwen Giel Lanidegent (tel. 01115-453) als kontaktmensen aangesteld, U kunt nu even bellen als U één of een paar man nodig heeft voor kleine of grotere karweitjes. Bij voorbaat on ze dank voor uw medewerking, en om U een idee te geven wat er zo ,al gedaan kan worden: autowassen, fietslakken, tu'in opknappen, enz!, zolder opruimen, boodschappen doen, poetsen, hakken, schilderen, schrob ben, harken, wieden, gras knippen, enz. enz. Genoeg te doen als U even rond kijkt. Helpt U mee aan het suc ces van deze actie? ZIERIKZEE Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen Bond I nihet Ned. Herv. Verenigingsge bouw kwamen de leden van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond bijeen on der leiding van de presidente mevr. S. P. op 't Hof-de Rijke, idie de ver gadering opende op de gebruikelijke wijze en allen hartelijk welkom heette. Deze middag werd verzorgd' door het eigen lid, mevrouw N. J. Dale- bout-dejn Boer, idie onlangs een reis naar Israël miaakte. Mevrouw Dale- bout vertelde in die eerste plaats over de onvergetelijke vliegreis. In Israël werd eer. landbouwschool be zocht, welke leerlingen heeft uit 18 verschillende landen. Mevrouw Da- lebout vex-tel'die voorts over haar be zoek aan grote steden als Tel Aviv en Jaffa, en ze beschreef de moed van de bevolking, welke alles doet om zeer haild werkend het land trouw te blijven. Na afloop overhandigde de presi dente de spreekster een envelop met inhoud, bestemd! voor de emigx*an- ten in Israël. Bij :de gehouden bestuursverkie zing werd in de plaats van mevr. G. v. d. Wekken-v. d. Klooster uit Brouwershaven gekozen mevr. M. den Boer-Boot uit Kerkwexve, die haar benoeming aannam. Mevr. W. v. d. Wekfcen-v. d. Hoek werd bij acclamatie herkozen. Ambtsjubileum directeur P.T.T. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum hoopt de heer H. M. v. d. Post alhier*, directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Zierik- zee, morgen (zaterdagmiddag) een ontvangst te 'houden te zijnen huize. RENESSE Vergadering Prov. Zeeuwse V.V.V. In ihet dorpshuis te Renesse zal op zaterdag 24 april a.s. de algemene voorj aarsvergaderipg worden gehou den van de Prov. Zeeuwse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer', De huishoudelijke vergadering wordt in de morgenuren gehouden, met aan sluitend; een ontvangst van de aan wezigen door 'het gemeentebestuur van Wéstersohouwen. Daarop volgt een gezamenlijke koffietafel in „Het wapen van Renesse". De leiding van de vergadering is in handen van de voorzitter mr. J. Moolenburgh. BROUWERSHAVEN Ouderavond „School met de Bijbel" Voor de ouderavond van de „School met de Bijbel" te Brouwers- haven bestond een goede belang stelling. Deze bijeenkomst, welke in de Cristelijke School werd gehouden werd geopend door het hoofd der school, de heer I. Catsman. De kinderen uit de 4e, 5e en 6e klasse brachten een Paasliturgie ten gehore, waarin zang en declamatie elkaar afwisselden. Vervolgens gaf het schoolhoofd een jaaroverzicht waarin opgesomd de voornaamste gebeurtenissen en activiteiten. Na de pauze hield de ondexwijzeres, mej. H. Hanse een lezing over „De school vroeger en nu", die met gi'o- te aandacht werd gevolgd. Het ver dere progx*amma werd gevuld met declamatie door verschillende leer lingen waarna deze ouderavond werd besloten met een slotwoord en dank gebed door de heer Joh. v. d. Weele. Een dankbaar gebx*uik werd door de ouders gemaakt van de gelegen heid cm de leerkrachten te spreken over de vorderingen e.d. der kinde- x*en en bezichtiging' van het werk. Bij de dames bestond veel belang stelling vcor de keurige handwer ken, die door de meisjes o.l.v. mej. Hanse waren vervaardigd zoals b.v. popjes, boxzakken, luierrokjes, ba bybloesjes enz. DREISCHOR Mej. J. C. H. Moermiond alhier, slaagdié aan de Vakschool voor Meis jes te Goes voor het eerste gedeelte van de akte N XIX (landb'ouwhuis- houdlerares). Bij "het te Bergen (N.H.) 'gehou den examen! voor het eerste gedeelte van d eakte N XIX (lanidbouwhuis- houdlerares) slaagde o.a. mej. J. C. H. Moermand te Dreischior, leerlinge van de vakschool voor meisjes te Goes. OOSTERLANP Molen buiten bedrijf Oosterlands windikorenmolen, eigen dom van de Ambachtsheer baron Sohimmelpenninck van der Oye, en enige jaren geleden keurig geres taureerd, is geruime tijd gepacht ge weest door de fa. Geuze, graan1- en meelhanidel te Nieuwer kerk. Met in gang van 10 april jl. heeft genoemde firma echter de molen weer losge laten, zodat de 213 jaar oude grond zeil-bovenkruier weer doelloos staat. Het is wel te betreuren dat deze mooie en sterke molen niet meer in gebruik is en hetzelfde lot zal moe ten -delen als vele soortgenoten in den lande. BRUINISSE Tweedaagse reis „Zevibel" De Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Vissexijibelangen (Zevi bel) zal 'in dé tweede Ihel'ft van 'de maand juli een tweedaagse reis or ganiseren naar de Belgische vissers plaatsen Zeebruigige, Oostende en Nieuwpoort en naar de vissersplaat sen Duinkerken en Boulogne sur Mer in "Noord Frankrijk. Als reisdata zijn vastgesteld' donderdag 22 juli en vrijdag 23 juli. Tijdens deze reis zal tévens een bezoek gebracht worden aan de tentoonstelling Expo '65 Zee visserij te Oostende. Schilderij als geschenk voor de gemeente Ouderen, die een halve eeuw te rug kunnen heugen, zullen zich on getwijfeld 'herinneren hoe in die da gen de heer Kloet als huisschilder te Bruinisse gevestigd was. Zoals TONEEL EN FILM Koningen van de zonen „De Titanen In het a.s. weekeinde zijn in de Zdienikzeese Concertzaal twee films te zien, ml. zaterdagavond' 17 april „De Titanen" en op maandag 19 april (tweede Paasdag), 's middags en 's avonds „Koningen van de zon1". In „De Titanen" zien we in de hoofdruiten Amtonella Lualdi en Pe dro Armendariz. Deze spannende avonturenfilm gaat over de Titanen, die de goden en zelfs Zeus hebben aangevallen. Maar Zeus heeft hen overwonnen en tot straf aan de rot sen in de onderwereld gekluisterd. Nu de tyranniieke Cadmus, koning van Thebe, de tempels der goden vex*woest en zich zelf tot God uit roept, geeft Zeus aan de jongste der Titanen, Orios, het bevel naar do aarde terug te keren en Ca'dmus te overwinnen. Als hij daarin slaagt - de film geeft op deze vx*aag het ant woord - zullen 'hij en de overige Ti tanen voorgoed vrij zijn. In „Koningen van de zon" worden de hoofdrollen vertolkt .door Yul Bx-yn- raer en George Qhakiris. In deze film is het verhaal verplaatst naar meer dan 1000 jaar geleden, 'de tijd dat de Europese beschaving - ver beneden het peil van grootsheid van Grieken land en Rome, sluimerde in de don kere middeleeuwen. Ver weg echter, bloeide een geheel andere civilisatie in al haar glorie. In de tropische wouden van het schiereiland Yuca tan. in een lan'd dat in de toekomst Mexdco genoemd zou worden, leefde een volk, uniek in de historie van onize tijd: de Maya's. „Koningen van de zon" omvat het verhaal van deze mensen. De film 'hei'sdhept op het witte 'doek de 'kleur en gx'ootsheid van een tij'dpeiik. waarmee de film zich tot nu toe niet bemoeid had. Deskundigen zagen toe op de authenticiteit van boten, kleding en kunstvoorwerpen De eigenaresse van Verhage's galan terie en speelgoedhuis, heeft letter lijk en figuurlijk het woorje galan terie door gestreept en van de be kende zaak in de St. Domusstraat een speciaalzaak gemaakt, uitslui tend bestemd voor speelgoederen. „Speelgoedhuis" is de nieuwe naam en men mag er bij denken „paradijs voor de jeugd" en ook voor vele ouderen, want diep van binnen blij ven grote mensen immers toch een beetje kind? Na een belangrijke aanpassing van het interieur, kregen de speelgoederen, die gestalte geven aan zovele jeugddromen, een kans tot logische spreiding en uitstalling en met deze nieuwe, frisse opzet, gaat ook deze zaak de ,,na-damse„ tijd in. Een nieuwe fase na een be staan van meer dan 60 jaar. (Foto: Ziexikzeesohe Nieuwsbode). velen in die dagen na de eei'ste we reldoorlog, verliet hij Bruinisse om zich elders te vestigen, maar zijn beide dochters brachterï toch elk jaar nog een bezoek aan het dorp, waar zij een 'deel van hun jeugd hebben doorgebracht, bij voorkeur deden zij dit m de kennis week. De heer Kloet, hun vader, maakte ook wel eens een schilderij. Een dezer schilderijen -is deze week door de dames Kloet aan de gemeente Brui nisse aangeboden. Het 'is een gezicht op de 'korenmolen ,.De Zwaluw" van de familie van Rlhee, 'die helaas door de oorlogshandelingen in de tweede wei'eldoorlog werd verwoest en na de oorlog werd afgebroken, temid den van 'de .bloesemen'de bomen, die rondom waren geplant. Burgemees ter van de Linde heeft de dames dank gezegd in een passende speech, voor het schilderij, dat in het ge meentehuis een plaatsje zal 'krijgen. Tentoonstelling oorlogsdocumentatie Nu het dezer dagen 20 jaar gele den i's dat de oorlog eindigde, en vele plaatsen tentoonstellingen orga niseren om dit feit te herdenken, heeft ook Bruinisse zijn tentoonstel ling. Vorig jaar augustus reeds ves tigden wij deaandacht op het feit dat de heer H. Kok, die zelf die tijd als schooljongen meemaakte, er in geslaagd was een dergelijke verza meling oorlogsdocumentatie aan te leggen, dat hij genoodzaakt was daarvoor een huisje te 'huren om dat zijn eigen woning 'de verzame ling niet meer kon bevatten. Sedert het vorig jaar is de collectie nog aanmerkelijk gegroeid en de heer Kok stelt zijn collectie gratis ter be zichtiging op iedere zaterdagmiddag van 24 april tot en met 22 mei van 2 tot 4 uur. In de verzameling van de heer Kok is letterlijk van alles te vinden, wat aan de tijd 1940-1945 herinnert. Laten vooral jongeren niet verzuimen de tentoonstelling te bezoeken. DJAKARTA. Ellsworth. Bunker, rie speciale afgezant van president Johnson, die ongeveer twee weken in Djakarta besprekingen heeft ge voerd om te trachten verbetering te brengen in de betrekkingen tus sen Indonesië en de Verenigde Sta ten, is donderdag uit de Indonesi sche hoofdstad naar de Verenigde Staten teruggekeerd. Première circus Boltini DEN HAAG, 15-4. Eén leeuw, die een bison .bereed1 vormde een van de meest spectaculaix*e nummers van het circus Boltini, dat donderdag avond op het Haagse Malieveld voor •het seizoen 1965 'in première ging. Dit nummer werd gebracht door Jos Uijterldn'den, die met behulp van1 zijn vrouw tegelijk een leeuw, een bison, een 'gier en een 'hond in de piste on der dressuur wist te houden. Ook Aad de Vries met zijn berber- leeuwen gaf verrassende staaltjes van dressuur te zien. Verder waren er de „Three Retlhlems" met durf en chaxane op de 11 meter lange perche, de jongleur Rösto, ,.The Beverly's" met een r-olsohaatsennummer op een zeer kleine oppex*vlakte en vele an deren. Ingezonden mededeling X"XMX"X«X«X"XMX»*X**X*<X*,X~>*> .BROMFIETSEN I LAMMERMARKT 36 ZIERIKZEE. TEL (01110) 2022 ,Ziindapp-"Combi '65 :j: ,1, Meesterlijke bromfiets! X f 999,— J X~X"X"X«X-X~X"X«X«X«X"X"X* Scholieren maken kennis met de Kon. Marine DEN HAAG, 15-4. Ruim 800 mid- delbare scholiex*en uit 'het gehele land zullen in de 'komende Paasva kantie kennis gaan maken met de Kon. Marine. Ze nemen deel aan de „schoolvlootdagen", die van 20 tot en met 23 -april in Den Helder wor den gehouden. De scholieren - uit de hoogste twee klassen van middel bare scholen -gaan een varende ex cursie maken en verscheidene wal- inriahtingen van de marine bezoe ken. Dat varen gebeurt met Hr. Ms. jagers „Holland" en „Rotterdam" en met de mijnenvegers van de squa drons 123 en 127. De marine heeft voor haar gasten ook demonstraties op zee in petto. AFSLUITING Van Pasen is een heleboel te zeg gen, maar zien we het even tijd- kundig en aards, dan vormt het de feitelijke afsluiting van dc winter, ook al ligt de lentedatum al weer enkele weken achter de rug. Na de zoveelste regenbui kan een tuintje er soms zo verrukkelijk fris en kleu rig bijstaan, dat men weer eens ex tatisch uitroept, hoe het allemaal uit die donkere aarde kan komen. Er zijn in het schoneNederland rond deze tijd ook al hoopjes kamers, die naar boenwas ruiken. Voor zover ook het slaapkamerzeil in de boen- woede is betrokken, wens ik gaarne allen een „happy landingbij het naar bed gaan, want kleedjes op glad zeil schuiven. Dat is een uitge maakte zaak, in onze uitgekiende maatschappij. Een teken rond deze tijd is ook hel schoolrapport, waar over vele bezorgde hoofden zich bui gen, wikkend, tellend, prognoses makend, vragend, fronsend. De praktijk leert nu eenmaal dat de jeugd heel snel door de laatste maanden heen fladdert. Het laatste rukje naar de zomervakantie is 7iiet het gemakkelijkst, 't Is zo gauw om en er moet nog zoveel gebeuren, res- pektieyelijk goed gemaakt. Er bui gen zich meer mensen over de boe ken, dan over de rulle aarde van dit wijdse landIn de polder Bruinisse zijn maar twintig vaste werkers meer in de landbouw. Hoe het daar en ginds en hiér allemaal voor el kaar komt, is voor een burgerleek een uitgebreid raadsel. Toch zal men - calamiteiten voorbehouden - weer wel een oogst roven. Wie het vatten kan, hij vatte hel. Intussen geen problemen in de blijde Paastijd, al zijn ze er wel. De Soedankindertjes met hun honger en de fikse brand in dat ongelukkige land Vietnam, welke naam al jaren lang in de „koppen" prijkt. Men zou best wat van de vreugde van Pasen daar en overal willen rondstrooien, maar een mens is zo maatschappe lijk bepaald en zo milieugebonden. Hij wil wel veel, maar komt niet al tijd tot veel. Trouwens de Paashaas dartelt wel lustig rond in het wijde veld, maar ergens staal figuurlijk gesproken een jager klaar. Toch - en dan gaat men terug naar de diepere achtergronden van hel blijde Paasfeest - kan de vreug de het tvinnen. Met hel oog daarop is de wens: „gezegende paasdagenmeer dan een phrase, een geijkte vriendelijk heid of een cliché. Zij worden ieder gaarne toege wenst door schiereilandman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2