Onderzoek gelast naar dood van student Het aantal dienstplichtigen Massale snipperdag Weer ooievaar in Oudewater Verzilvering van vacantiebonnen 1965 Denkende wezens op een andere planeet stofzuigers Stiirientenkorps verlangt garanties van „Tres" UTRECHT, 12-4. De Utrechtse cfticier van justitie, mr. \V. H. Over- beek. heeft maandagmiddag een ge rechtelijk vooronderzoek gelast naar de toedracht van het ongeluk tüdens een ir.wijdingsplechtigheid van het Utrechts studentengezelschap „Tres Faciunt Collegium", waarbij zater dagavond de 20-jarige student jhr. D. L. L. Rutgers van Rozenburg uit Zeist om het leven is gekomen. Dit gebeurde terwijl hij een met reet gevulde, gesloten zwarte kap op het hoofd had. Het onderzoek zal zich met name uitstrekken naar de waag ol hier sprake is van dood door schuld. De sectie die maandag door dr. M. J. Voortman van het gerechtelijk ge neeskundig laboratorium op het stof felijk overschat van de student is verricht, heeft geleid tot de voorlo pige conclusie, dat kan worden aan genomen dat de dood van jhr. Rut gers van Rozenburg het gevolg is geweest van het inademen van roet. „Tres". De senatus veteranorum van het Utrechts studentencorps heeft zijn DEN HAAG, 12-4. Verscheidene leden van de defensiecommissie uit de Tweede Kamer vragen de rege ring of het mogelijk is om op korte termijn een uiteenzetting te geven (in de vorm bijvoorbeeld van een nota) over d'e mogelijkheden tot ver mindering van het totaal aantal dienstplichtigen in een meer geme chaniseerde en in sterke mate met vrijwilligers bemande landmacht. „Vrouwelijke" promotie op zuivere wiskunde UTRECHT, 12-4. Voor het eerst na vüf en dertig jaar is aan de Rijks universiteit in Utrecht weer een vrouw gepromoveerd op een onder werp uit de zuivere wiskunde. Het is de dertigjarige Utrechtse mevrouw E. A. M. Seip-Hornix, die maandagmiddag op het proefschrift „Clifford algebras of quadratic qua ternion forms" promoveerde tot doc tor in de wiskunde en natuurweten- sdhappen. Mevrouw Sèip-Hornix studeerde wiskunde aan de rijksuniversiteit dn Utrecht, waar zij in 1961 doctoraal examen deed. Van 1960 tot 1962 was zij als assistente werkzaam bij het mathematisch instituut te Utrecht. Van 1962-1964 werkte zij voor de Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek (Z.W.O.) Gedurende deze tijd kwam haar proefschrift tot stand. HEERLEN, 12-4. Ongeveer 1500 Marokkaanse, Turkse en Joegoslavi sche moslems, in dienst bij de Lim burgse steenkolenmijnen, hebben maandag niet gewerkt. Zij hebben een snipperdag genomen om in 13 gezellentehuizen het Islamitische feest led al Adha, het offer van Abraham, te vieren. Daartoe hadden de moslems veel geld ingezameld waarvoor schapen, ingrediënten, al coholvrije dranken en zuidvruchten werden gekocht. Hoogtepunt van de dag ivas een feestmaaltijd. OUDEWATER, 12-4. Het ooie vaarsnest op het stadhuis van Oude water is weer bewoond. Maandag middag om half zes streek daar een zeer vermoeide ooievaar neer, sme rig en ineengedoken zit hij op het gastvrije nest tot vreugde van veel inwonfers van dit stadje, dat 'dit jaar herdenkt dat het zevenhonderd jaar geleden stadsrechten kreeg. Het nest op het historische stadhuis is één van de attracties van Oudewater. De bewoners er van zijn ongetwijfeld de meest gefotografeerde en gefilmde ooievaars van ons land. Nu is het maar afwachten of er neg een metgezel komt voor de al leenstaande ooievaar. Vorig jaar had Oudewaters ooievaarshuwelijk tot resultaat een nest van drie kleintjes, die in de herfst van hun ouders kern gezond naar het z.uiden zijn vertrok ken. scherpe afkeuring uitgesproken over hetgeen met het corpslid de heer D. L. L. Rutgers van Roozenburg is ge beurd en dat diens overlijden tot ge volg had. De senaat heeft besloten, dat het onjuist is strafmaatregelen te nemen zolang het gerechtelijk vooronderzoek nog niet is afgesloten en de feitelijke toedracht nog niet bekend is. Na de uitslag van het vooronderzoek zal de senaat zijn be slissing jegens de betrokkenen ne men. Van het bestuur van het gezel schap „Tres", dat overigens zijn ac tiviteiten geheel buiten het U.S.C. heeft en ook geen erkend corpsgezel schap is, zullen garanties worden verlangd die iedere herhaling van een dergelijke gebeurtenis uitslui ten. SPORT VOETBAL Duiveland A I-Bruse Boys A I 4-2 Een voor de wind spelend Bru heeft het niet kunnen klaren tegen een verdedigend Duiveland. In de 6e min. was het W. v. d. Hulle, die de Bruse keeper met 'een strak schot, machteloos stelde (1-0). Twee min. later was Wim Stouten alleen door gebroken dooh schoot 'de bal in de handen van de keeper. Voor Duive land was L. de Bruine belangrijk voor de verdediging. Adrie Bolle was de man in de voorhoede, doordat Kees Zwager grotendeels was uitge schakeld. Adrie Bolle zorgde voor een tweede treffer. Tien minuten later was het dezelfde speler die er 3-0 van maakte. Na de rust zag men een meer aanvallend Bru. Het was C. Hoek die een fout van de Bruine benutte om de nul weg te werken (3-1). Vijf min. later was het weer C. Hoek die de 'goed keepende Bolle passeerde en inschoot doch het was Bram Roks die de bal uit het doel wegstompte. C. Hoek schoot de pe nalty naast. Eindelijk was het de ondertussen herstelde Kees Zwager die de eindstrijd met 4-2 voor Dui veland besliste. KORFBAL Burgh I-Burgh II 4-0 Dat het indelen van twee twaalf tallen uit één clulb 'in een en de zelfde klasse wel eens moeilijkheden op kan leveren ondervond scheids rechter W. v. Sluijs in de zaterdag avond 'gespeelde wedstrijd Burgh te gen Burgh II. Op moeizame wijze 'hebben 24 spelers en speelsters 'het eindsignaal kunnen ihalen, doch het geen op sommige tijden in het veld werd vertoond, was niet mooi. Van te voren was het i-eeds bekend dat de reserves hun uiterste best zouden d'oen om hun grote broers van een overwinning te houden. Het gladde terrein was mede oorzaak van slip partijen en botsingen en ook deze werkten mede aan een wat onvrien delijke sfeer. Door het kort houden van het spel, wat voor een mooie wedstrijd niet bevorderlijk is, heeft scheidsrechter v. Sluijs mogelijkhe den gezien om deze eerste wedstrijd toch nog naar een einde te brengen zonder dat er straffen uitgedeeld moesten worden. Doelpunten van Jaap Rijnberg en Adrie v. d. Weel. Ingezonden mededeling Twee charmante leerlingen van de prot. chr. huishoudschool „De Schutse" te Haamstede, die het - met hun vriendinnen - al heel best kunnen vinden in de nieuwe, onlangs officieel geopende, school. In de keuken wordt ge werkt aan een smakelijke maaltijd. (Foto: Zierikzeesahe Nieuwsbode). VACANTIEFONDS VOOR DE LANDBOUW DEN HAAG, 12-4. Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat voor de te houden zcmervcrzilvering alle nog in bezit zijnde en/of nog te ontvangen va cantiebonnen van het boekjaar 19G4- 1965 (kenbaar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 april 1965") dienen te worden ingeleverd in de periode van vrijdag 7 tot en met zaterdag 15 mei aanstaande. Dit is dus de laatste gelegenheid om bonnen van het boekjaar 1964- 1965 in te leveren. De uitbetaling van de voor de ingeleverde bonnen verschuldigde gelden zal plaatsvin den in de periode van vrijdag 18 tot en met zaterdag 26 juni d.a.v. n De regering van India heeft in een nota aan Pakistan met kracht geprotesteerd tegen „de Pakistaanse agressie tegen Indische grensposten". Rede van prins Bernhard DETROIT, 12-4. Voor de „Econo mie club of Detroit", die vooraan staande figuren uit kringen van han del, industrie, wetenschap en vrije beroepen onder haar 2500 leden telt, heeft Prins Bernhard maandagavond een toespraak gehouden over het At lantisch deelgenootschap, dat hij een ideaal en een realiteit tevens noem de. Het begrip roept controversen op, maar blijft juist daardoor als ideaal levend. Het Atlantisch deelgenootschap vormt volgens de prins de basis van het bestaan van Amerika en de wes telijke wereld. West-Europa zal nooit vergeten, dat de Marshall-hulp de grondslag heeft gelegd voor zijn on geëvenaarde economische groei van de laatste vijftien jaar. Er is een nauwe economische samenwerking tussen Amerika en Europa uit voort gevloeid. De chèquebonnen, die do.or het Vacantiefonds voor de Landbouw zijn uitgereikt aan arbeiders, die wegens herhalingsoefeningen in mi litaire dienst zijn 'geweest, kunnen Iegelijk met'de vakantiebonnen wor den ingeleverd. Deze Chèquebonnen zullen alleen dan worden verzilverd, indien men zich op voldoende wijze kan legitimeren. Wordt een chèque- bon ten behoeve van een ander aan geboden, dan zal een machtiging moeten worden overgelegd, waaruit blijkt, dat men bevoegd is de che quebon te laten verzilveren. Het in leveren van bonnen 'kan uitsluitend' geschieden bij een afdelingspenning meester van één der navolgende bonden Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond; Nederlandse Chris telijke Agrarische Bedrijfsbond en Nederlandse Katholieke Bond van werknemers in de agrarische be drijfstakken „St. Deusdedat". De penningmeester, bij wie men zijn bonnen ingeleverd 'heeft, zorgt t.z.t. eveneens voor de uitbetaling van de verschuldigde géiden. Vakan tiebonnen, welke niet zijn geplakt in de daarvoor bestemde opplakboek- jes van het Vacantiefonds voor de Landbouw, kunnen niet worden aan genomen. Bedoelde 'boekjes zijn ver krijgbaar bij de afdelingspenwing- meesters van vorengenoemde bon den. 567ste Staatsloterij CORRECTIE In de maandag jl. opgenomen trekkingslij st stond vermeld: Prijs van f 20.000 op no. 56880. Dit moest zijn op no. 46880. MOSKOU, 12-4. De Scwjetrussische sterrenkundige Gennady Sjo- lomitsky meent, dat miljoenen kilometers van ons verwijderd, in de kosmische ruimte, een woonplaats van intelligente wezens te hebben ontdekt in de ver verwijderde bron van radio-straling die bekend staat als CTA-102. Deze radiobron zendt elke honderd dagen een regelmatig patroon radiosignalen uit en Sjolomitsky is ervan over tuigd dat deze door denkende wezens worden uitgezonden, aldus het Scwjetrussische persbureau Tass. De radio-sterrenkundige dr. Nikolai Kardasjev meent, dat een „super-beschaving" is ontdekt. Anderen zjjn. echter voorzichtiger en willen de tot dusver verkregen gegevens eerst nader bestuderen. De resultaten van de waarnemingen van Sjolomitsky zyn de laatste maanden dagelijks naar Moskou gestuurd om daar uitentreure te worden gecontroleerd. Geleerden in Moskou zeggen: „Wc staan mis schien voor één van de grootste ontdekkingen in de hele geschiedenis van de radiosterrenkunde". Dr. Allan Sandage, de man die de bron ontdekte vanwaar volgens de Rus Sjolomitsky denkende wezens radiosignalen uitzenden, ver klaarde te Pasadena in Californië, dat deze radiosignalen zeker niet van mensen afkomstig zijn. HET ZWAARD VAN PALERMO 72. Aram bleef nog enkele weken op het slot, als gast van Clelia en Palermo, tot het huwelijk tussen hen gesloten was. Toen maakte de oude rusteloosheid zich weer van hem meester en op een avond kon digde hij hen aan dat hij de volgende ochtend verder wilde trekken. Zij deden alles om hem tot andere gedachten te brengen, maar hij liet zich niet vermur wen. De volgende ochtend haalde hij reeds vroeg zijn paard uit de stal en maakte zich gereed om op te stijgen. „Ge zijt dwaas, mijn vriend!" zei de dichter bezwerend, die hem, samen met zijn jonge vrouw, uitgeleide deed. „Waar toe verkiest ge opnieuw de onzekerheden van het zwerversbestaan! Ik ben thans rijk. Ik kan u het leven van een vorst aan bieden, vol van schoonheid en rust. Boven dien heb ik pas nog een nieuw gedicht ge maakt, dat ik u gaarne voor wil lezen" „Lees het maar aan Clelia voor!" lachte de avonturier, terwijl hij zich lenig in het zadel slingerde. „Gij zijt een dichter, Pa lermo; voor u zijn schoonheid en rust vol doende. Maar een avonturier als ik moet zo nu en dan z'n zwaard kunnen gebrui ken, anders gaat hij dood van verveling. Ik denk dat ik eens in Genua ga kijken. Men heeft mij verteld dat daar goud en avonturen voor het opscheppen liggen. Vaarwel. Misschien zien wij elkander nog wel eens terug". Hij nam hartelijk afscheid, wendde toen z'n paard en reed het woud in. Nog een maal wendde hij zich om en keek terug op het slot, dat beschenen werd door de eerste zonnestralen. Vogels zongen en op de hoofdtoren onderscheidde hij twee kleine figuurtjes, die naar hem wuifden. Met een zwaai van z'n arm maakte Aram een laatste afscheidsteken. Toen wendde hij de teugel en reed alleen het donkere woud in - nieuwe avonturen tegemoet Einde van dit avontuur. Met dank en blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en mijn broertje JOHANNES DINGENUS (Han) M. C. JANSEN S. C. JANSEN- LEENHOUTS CHRISTA Zierikzee, 10 april 1965 Moggestraat 41 Met blijdschap en dankbaar heid berichten wij, dat de Here ons het leven van een zoon toevertrouwde PIETER ROBERT (Peter) T. P. v. SLUIS. D. v. SLUIS- v. d. WOESTIJNE Hellevoetsluis, 9 april 1965. Prs. Paterstraat 51. WELTEVREDEN Tel. 2805 - Zierikzee De 17e april verloven zich RIA DE LANGE en HENK DEN BOER Haamstede, Vuurtoren 8. Noordwelle, Dorpsring 20. Receptie van 16.30 tot 17.30 in café Lokker-v. d. Zande te Noordwelle. 15 april verloven zich: ELLY BODE en ADRIE VERSEPUT Renesse, Hoogenboomlaan 40 Hogezoom 132 JAAP SCIIIETTEKATTE COBY NOORDHOEK geven, mede namens weder zijdse ouders 'kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats 'hebben op vrijdag 23 april a.s., om 3.30 uur in 'het 'gemeentehuis van Dui veland. Kerkelijke 'bevestiging om 4 uur in de Geref. kerk van Nieuwerkenk door de wel- eeriw. zeergel. heer dr. J. H. Beaker. N'ieuwerkerk, april 1965. Hoge Kerkstraat 16. Kerkrimg 6. Receptie van 7.30-8.30 uur an Ons Dorpehuis te Nieuwer- kerk. Toek. adres: Hoge Kerkstraat 16. Getrouwd: CHRIS NOKS JANNIE HANSE Zij zeggen, mede namens hun wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de 'belangstelling voor er. bij hun huwelijk on dervonden. Eindhoven, 9 april 1965. Calypsostraat 23 Uw adres voor Holland-Electro de stofzuiger met het grootste zuigvermogen SNIFFY f 121,— B.Tf 153,— LUCKY f 168,— TOPPY f 173,— Model TOPPY Op zaterdag 17 april a.s. I hopen onze geliefde ou- J ders, behuwd- en groot- ouders S. L. VAN DONGE en E. C. VAN DONGE- VIJVERBERG e hun 40-jarige echtvere- J niging te herdenken. Hun dankbare kinderen, l behuwd- en kleinkinde- ren f Receptie van 4.30 - 6.00 S j uur, Bogerdweg 50 te Drei schor. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond voor en na het overlijden van on ze innig geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder CORNELIA v. d. KLIFT- KOOPMAN, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, E. M. v. d. KLIFT. Zierikzee, april 1965. Korte Groendal 26. SUCCESJES Diversen: Vanaf donderdag volop snij bloemen, planten en tuin- goed. - Uw adres: J. Ravia, Schuttershofstraat 17, Zierik zee, telefoon 3131. Opgevangen te Ouwerkerk: jong toast, hondje, reu, heeft zwarte kop met witte vlek tussen de ogen; rug is zwart met witte banen, witte buik met zwarte stippen en witte staart. Wil de eigenaar of een ieder die inlichtingen over de eigenaar van deze hond kan geven, zich in verbinding stellen met Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren, Esdoomstraat 33, tel. 583, Nieuwer kerk. feoed tehuis gezocht voor rasz. Boxer, reu, oud 8 mnd., zeer lief. Prachtige Duitse Herder, oud 1 jaar, reu, te gen, alles ingeënt. Taxhondje, oud 1 jaar, reu. Correspond. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren: H. J. Dorreman, Varremarkt 4, Zierikzee. Cristallen asbakken, ook in leuke 'kleine modellen. Siga renmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Te koop gevraagd: Slachtgeiten en pas geboren bokjes en geitjes. W. Leij- dekkers, Wests tra at X, Zie rikzee. Slachtkippen en duiven en slacht, géén diepvries. - W. Leijdekkers, Weststraat 1 te Ziexrikzee. Te koop: Voor de Paasdagen: prima slachtkippen, levend en ge slacht, géén diepvries. West straat 1, Zierikzee. Twee weibeesten. Jac. v. d. Hoek, Heuvelsweg 3, Kerk- werve, tel. (01110) 2626. Red hennen (9 weken). Joh. Schouls, Laan van St. Hilai- re 1, Zierikzee, tel. 2232. Plm. 450 kg voorgekiemde bintjes, maat 35-45. 200 kg Eigenheimers E, maat 35-45, voorgekiemd. C. de Vrieze- de Meij, Lage Zoom 6, Re- nesse, tel. (01116) 288. Weibeestjes - C. Post, Kerk- weg 18, Kerkwerve. Z.g'.a.n. kinderwagen, uit- neembare bak. Bruidsjapon maat 38. Te bevragen; De Jongestraat 51, Zierikzee. Restant pootgoed, 300 kg, bintje A 35-45. W. Roskam, tel. 493, Dreischor. Een z.g.a.n. „Mutsaerts"-kin- derwagen (hoog model). H. de Roo, Postkantoor, Renes se, tel. (01116) 220 Hoge ronde parkietenkooi en vier balpootstoelen. - Janne- wekken 15, Zierikzee. Morgen (woensdagavond) hebben wij de H.B.S. te gast en zijn daarom gesloten voor het publiek „cMuberge cYI1aritUne." Familie J. P. Weber - Zierikzee De Zierikzeesclie Nieuwsbode hét streekblad van Scliouwen-Duiveland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6