stop* kstop i:m Ondanks begrotingstekort blijft contributiebedrag nog f 7,50 De openstelling van de Waddenzee voor de mosselzaadvangst Uitvoering sportvereniging „Zeemeeuwen Kioetiuge (2-2) De ruimtevaart STAD EN EILAND Friesland schijnt enorme gasbel te bezitten Groene Kruis-afdeling Zierikzee Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 5-4. Bij de aanvang van de maandagavond in „Mondra- gon" gehouden ledenvergadering van de Groene Kruis-afdeling, heeft de voorzitter, de heer J. J. van den Ende, enkele mededelingen gedaan. Zo maakte hy gewag van de ophef fing der t.b.e.-vereniging; het orga nisatorische en financiële werk daarvan is overgenomen door het Groene Kruis. Om financiële redenen was behoud van de zelfstandigheid der t.b.c.-vereniging niet langer mo gelijk. Wegens vertrek naar Ochten verliet de heer W. J. A. Tak de ma- terialencommissie. In een schrüven zal dit vaste lid der commissie dank worden gebracht voor zyn werk. Als incasseerder is per 1 januari 1965 be noemd de heer J. Merle. Uitvoerig was het jaarverslag van de secretaris de heer L. Dey, die op merkte dat het bestuur in het ver slagjaar heeft getradht zo goed mo gelijk te voldoen aan de statutair vastgestelde opdracht. Omvangrijk was het werk der wijkverpleegsters, die 8023 bezoeken aflegden, het grootste deel (6433) voor verpleging aan huis. Voor de kinderhygiëne werden 1362'bezoeken afgelegd; voor zuigelingen- en kleuterzorg 599. An dere bezoeken hadden betrekking op t.b.c., rheuma, bejaardenzorg en kan ker. Op de scholen werd haardosin- spektie toegepast. De zusters waren ook actief bij bejaardenreis en op het Rode Kruisschip „Henri Dunant" In het wij'kgëbouw werden 90 pa tiënten behandeld en 96 personen werd advies 'gegeven. In 490 geval len werden verplegingsartikelen ver strekt. Aan magazijnwerk en admi nistratie werden respektievelijk 60 en 134 uren besteëd. Een moeder cursus werd gegeven, een cursus ziekenverpleging thuis en een cur sus verbandleer. Voorts werden de Emma'bloem-collekte en de rheuma- collokte georganiseerd. Aantal leden: 1500 Per 1 juli legde de heer J. Hou- mes zijn funktie neer van incas seerder. Hem werd schriftelijk dank gebracht voor het werk gedurende een periode van 7 jaar voor de afde ling verricht. Het werk van de le denwerving blijft nog in handen van de heer Houmes. Het aantal leden overschreed 'de 1500. Voor werving is echter nog ruimte, daar er te Zie rikzee 2200 gezinnen wonen. Op 8 december ging de >bejaardengymnas- Rumoer om liondeziel CHOBHAM, 5-4. De landelijke rust in het Zuidengelse dorpje Chob- ham is verstoord door een kwellende theologische vraag: Heeft een hond een ziel? Het begon toen een ac countant op de plaatselijke dieren begraafplaats by het graf van zijn Deense dog Aristoteles een kruis plaatste met het opschrift: „Hier ligt de edelste hond die ooit rondliep, tot weerziens, ouwe kameraad". Sindsdien is het kruis verschei dene malen zwaar beschadigd en weggeslingerd en heeft de beheerder van de begraafplaats 12 anonieme brieven ontvangen waarin gezegd wordt dat het plaatsen van een kruis op het graf van een hond heilig schennis is. Een Londense advocaat, die eveneens het plan heeft het graf van zijn hond van een kruis te voor zien, heeft olie op het vuur gewor pen door te zeggen: „Een hond kan evenzeer een christen zijn als som mige mensen". De dorpspredikant, de rev. Oswald Roney Acworth, vindt: „En hond kan geen christen zijn tenzij hij gedoopt is. Ik zie een predikant al een hond dopen wel ke dwaze ideeën dierenvrienden al niet kunnen hebben". De strijd duurt echter voort. Bij de ingang van de dierenbegraaf plaats is nu een bord geplaatst met de vraag of de dorpelingen bezwa ren hebben tegen kruisen op de gra ven van dieren. Zaterdag was de stand: 24 „ja" en 15 „nee". Dure arbeiders UTRECHT, 5-4. Het aantal werknemers bij de vlamoven steenfabriek van Hesteren en Janssens N.V. in Tiel, die met selstenen en betonstraatkeien fabriceert in. Ochten, Lienden en lJzendoorn, is tengevolge van diepte-investeringen sinds 1960 teruggelopen van onge veer 300 tot ongeveer 170. De produktie per man is aanzien lijk gestegen. In elke arbeider in de fabriek in Ochten (de eerste geautomatiseerde ste- nenfabriek in ons land) is ruim 180.000 geïnvesteerd. tiek van start, onder leiding van de heer H. Ensing. Het enthousiasme hiervoor is groot. Elke dinsdagmid dag wordt geoefend. De afdracht aan de provinciale vereniging is gebracht van f 0,50 op f 0,75 per lid. In 1965 bleef de contributie f 7,50, maar het bedrag in één keer geïnd, hetgeen besparing met zich bracht. Aan gif ten werd rond f 700 ontvangen. Ge roemd werd het werk van de wijk zusters, die hun beste krachten aan het G.K. gaven. De voorzitter sloot zich met dankwoorden aan hun adres aan, bij de desbetreffende op merking in het jaarverslag. Financieel verslag Traditiegetrouw bracht de pen- ningmeesteresse, mej. M. J. A. Fer- min een zorgvuldig jaarverslag uit, waaruit een tekort bleek van 874 gulden. Bij monde van de heer M. F. de Vos bracht de kascommissie een gunstig rapport uit. waarna het jaarverslag werd goedgekeurd en de penningmeesteresse onder dank zegging voor het akkuraat beheer décharge werd verleend. De begro ting 1965 toont - ondanks een krappe opmaak - een tekort van ruim f 2.000,Een suggestie uit de ver gadering over te gaan tot contribu tieverhoging werd nog niet overge nomen. De voorzitter merkte op dat men het dit jaar nog wel zal kun nen redden. Vooropgesteld werd echter dat de contributie van f 7,50 gezien de heffingen elders in Zeeland aan de lage kant is. De begroting werd hierna goedgekeurd. De penningmeesteresse, mej. Fer- min werd herkozen in haar funktie. Als achtste bestuurslid werd toe gevoegd de heer J. Gelderblom. De heer P. Duson bracht verslag uit vanNhet onderzoek der Materialen- commissie, dat gunstig luidde. In de vakature Tak werd voorzien door benoeming van de heer N. W. Flik- wieert. De provinciale vergadering zal in oktober te Poortvliet worden gehouden. Uit de vergadering werden nog enkele suggesties gedaan om aan meer geldmiddelen te komen. Deze zullen op hun mogelijkheden wor den getest door het bestuur. De kankerbestrüding Na afloop van1 het, huishoudelijk gedeelte hield zx\ A. Evertse te Middelburg een causerie over de kankerbestrijding. Zij mérkte op dat ten onrechte wordt gemeend dat kanker een bij voorbaat' onge neeslijke ziekte zou zijn. Er zijn reeds vele duizenden genezen pa tiënten, die in navolging van A- merika een vereniging hebben opgericht. Uitvoerig ging spr. in op de behandeling van kanker. Zeer dringend nodig is een vroegtijdig zich laten onderzoeken door de arts, want juist in het beginstadium is kanker gemakkelijker te genezen dan in een gevorderd stadium. Het werk van kwakzalvers is uit den boze. Het gesprokene werd toe gelicht met kleurendia's en met de kleurenfilm: .,Een van de vele" van het Koningin Wilhelmina Fonds. De vergadering werd door de voorzitter met een dankwoord ge sloten. De opkomst der leden was helaas gering. m s RED BANC )- ROOSENDAAL AMSTERDAM. Na een wilde ach tervolging waarbij acht auto's van de Amsterdamse politie waren be trokken, is dinsdag tegen één uur in de Saenredamstraat de 26-jarige Duitse koopman H. II. H. uit Dülmen klem gereden, die 'kort tevoren een taxi had gestolen. BRUSSEL. Soedan heeft besloten diplomatieke betrekkingen aan te in Vietnamt zo beridht het Chinese knopen rriët E.E.G. Dcor de inspecteur der visserü in het 2t,3e en 5e district (Waddenzee) is bepaald dat het gedeelte van de Waddenzee begrensd door een iyn Lopende van de toren van Hoorn op Terschelling naar de toren van Tzummarum in Friesland voor de vissery van mosselzaad zal zün o- pengtsteld van 27 april tot 1 mei en van 11 mei tot en met 22 mei. Dit is de eerste keer, dat in het voor-jaar, de openstelling van het Friese Wad plaats vindt in 2 ter mijnen. Dit is waarschijnlijk gedaan terwille van de Bevrijdingsdag, maar voor de mosselkwekers bete kent een en ander een niet onbe langrijke extra uitgave. Ieder jaar toch moeten de arbeidskrachten, voor het vissen van mosselzaad, die als extra personeel op de vloot dienst moeten doen zeer duur wor den betaald, waar tegenover staat dat in de weken van het zaadvis- sen zeer veel van de krachten en het uithoudingsvermogen van de 'betrokenen wordt gevergd. Nu kan men echter moeilijk per soneel aanwerven om het een vol gende week weer te ontslaan en het dan later weer voor 10 dagen aan te nemen. Dit betekent dus dat een week loon moet worden uitbetaald, wiaar in niet mag worden gevist, zodat extra kosten moeten worden gemaakt, waar voor geen arbeids prestatie wordt geleverd. Door Zevibel was geadviseerd, de openstelling te laten beginnen op 11 mei, de betrokken inspecteur is van mening, dat hoe later de open- stellingsdatum valt, hoe meer kans men loopt dat door het optreden van groene algen niet kan worden gevist. Voor de openstelling van het Gro ninger Wad (zaad over te brengen naar Zeeland) heeft men gedacht aan de periode van 25 mei tot 12 juni. Te Zierikzee werden Rode Kruis-examens afgenomen In het Hervormd verenigingsge bouw te Zierikzee werd maandag avond het examen afgenomen tot helpster eerste en derde klasse van het Nederlandse Rode Kruis Korps. Aan het examen namen 21 dames deel, t.w. 14 dames van de Zierilc- zeese en 7 dames van de kolonne te Bruinisse. Voor de afdeling Bruinisse SPORT VOETBAL ÏT. Verdienstelijk gelijk spel van Duivcland tegen Toneelgroep van „DOSKO" bracht stuk HAAMSTEDE, 5-4. Gelet op het ver geverderde seizoen, kon gecon stateerd worden, dat de uitvoering der S.V. ..Zeemeeuwen", die in ho tel Bcm werd gehouden, nog be hoorlek belangstelling trok. Ook dit jaar had het bestuur de hulp in geroepen van anderen om een ge deelte van de avond te vullen. Dit maal was het de toneelgroep van de korfbalvereniging „Dosko" uit Ncordwelle. Deze groep tonelisten is er in ge slaagd om het stuk: „Een stuurman kwam terug" op uitstekende wijze voor het voetlicht te brengen. Stuk voor stuk kan van de speelsters en spelers gezegd worden dat zij hun taak rolvast hebben volbracht. De spanning bleef tot het laatste toe gehandhaafd en ook hier deed het eindgoed, al goed opgeld. De junioren van ..Zeemeeuwen" onder leiding van de heer J. C. Tan geman lieten zien dat ze ook in de winter nog volop bezig zijn om fit te blijven. Hopenlijk zal het geluk ken om na het gereed komen van het gymnastieklokaal een goede groep turnsters te gaan vormen. De puntjes nog meer op de i, wat meer zorg voor de omlijsting, een vrije orde oefening met muziek en een betere belichting in kleuren moe ten er toe leiden dat de jeugd zich nog meer op het turnen gaat rich ten. Doordat de voorzitter verhinderd was, berustte de leiding van deze avend bij de heer P. Slager. Deze toonde na een algemeen welkomst woord zich bijzonder verheugd dat de burgemeester van Westerschou- wen, de heer H. P. Everwijn, tijd had kunnen vrijmaken om een ge deelte van de avond bij te wonen. De heer Slager verheugde zich zeer op de toekomstige mogelijkheid om te kunnen turnen in een modern gymnastieklokaal. Spreker releveer de verder het afgelopen sportjaar als niet ongunstig en zeker niet voor de junioren in de korfbalcompeti tie. De adspirantjes behaalden het kampioenschap in hun afdeling, terwijl de pupillen een eervolle tweede plaats bezetten. De heer Slager, dankte de heer Tangeman, mevr. Hubregtse-Krij- „Valse wol" aan boord van schip? BUENOS AIRES, 6-4. De douane ■van Buenos Aires 'heeft aan boort! van het Nederlandse schip „Alcorab" een lading wol, ter waarde van on geveer 240.000 gulden, ontdekt, die volgens haar niet door de voorge schreven documenten werd gedekt. Volgens doze douane waren de be treffende scheepspapieren vals en zij droegen odk nagemaakte handte keningen. De „Alcorab" moost de wollading onverwijld lossen. Het vertrek van het sohip uit Buenos Aires is er 24 uur door vertraagd. ger en de heer Boogerd voor hun leidingen in de diverse groepen. Tot slot sprak de w.n. voorzitter speci ale dankwoorden tot de gasten uit Noordwelle voor hun mooi spel. Een verloting ten bate van de kas ontbrak ook dit jaar niet en mevr. Quaak-Dijkman werd voor de bij zondere zorg hieraan besteed harte lijk dank gezegd. HOUSTON, 5-4. De Amerikaan se astronuaten Walter Schirra en Thomas Stafford zijn maandag aan gewezen om het ruimteschip te be mannen dat, terwijl het om de aax-- de draait, een verbinding tot stand zal brengen met een onbemand ruimtevoertuig. Het experiment zal tegen het einde van dit jaar plaats vinden. Het maakt deel uit van het Gemini-plan, d/t de landing van de mens op de maan beoogt. Duiveland behaalde tegen het ster ker geachte Kloetinge een verdien stelijk gelijk spel en met wat meer geluk in de eindfase had het zelfs nog wel een kleine overwinning voor de thuisclub kunnen zijn. Toen sdheidsredhter Th. Sies liet aftrap pen 'bleak dat Duiveland nogal wat veranderingen in het elftal had aan gebracht. Rogier Haige 'had onder de lat plaats gemaakt voor Kodde ter wijl Hage nu zelf op de jnidden- voorplaats opereerde. Of dit een volgende wedstrijd weer het geval zal zijn valt nog sterk te betwijfelen. Ook was Jan van Dij'ke weer pre sent en vooral deze laatste deed vaak verrassend goed werk 'in de Duivelandse aanvalslinie. De eerste kans op een doelpunt ontstond na aoht minuten. Rechtsbuiten de Brui ne gaf scherp voor, Adrie Geertse pikte da 'bal op zijn sohoen maar sdhoot 'hoog over. Succes kwam twee minuten later juist aan de andere kant toen Hollestelle doelman Kodde geen kans gaf en Kloetinge leidde met 0-1. De Bevelanders 'bleven wel de toon aangeven maar de gelijkma ker ging de luöht in. Duiveland kwam er op vrij eenvoudige wijze aan. Nadat de Oos ter landers via de rechtervleugel een voorzet hadden gelanceerd pikte aanvoerder Dale bout van de groen-witten de bal op de punt van zijn schoen en trapte buiten 'het bereik van zijn doelman in eigen doel (1-1). Door deze tegen valler waren de gasten geenszins ontmoedigd en toen J. Meijers na een kwartier de bal laag over de grond 'in de 'linkerhoek van het doel werkte (1-2) warer. de gasten toch duidelijk dë betere ploeg. Duiveland scheen een nederlaag tegemoet te gaan maar sdat liep in de resterende speeltijd nogal los. Wel brak de rust met een 1-2 voorsprong voor Kloe tinge aan, dodh de geel-zwarten za gen in de tweedé helft kans het spel te verplaatsen. Boogerd 'had van vrij grote afstand juist over geschoten terwijl een 'kopbal van Jan van Dij- ke er in - na enige spelers omspeeld te hebben - de gelijkmaker te sco ren en bierbij bleef het. Deze wed strijd, welke sledhts door een hand jevol publiek werd bijgewoond, was er overigens een om snel te velgeten. werd het examen afgenomen door de arts de heer Leeuwen en mevr. C. de Groot-Fluyt en voor de afdeling Zie rikzee door de arts de heer C. M. van Hoorn en mevr. L. v. d. Sluis- Bij de Vaate. Als gedelegeerde trad op de arts de heer H. J. Simons te Renesse en van het Gewest was aan wezig mevr. E. C. N. van Heel-van Dissel te Goes. Het examen had voor ieder een gunstig verloop en hiermede is het Rode Kruis Korps weer wat help sters rijker geworden. De namen van de geslaagden zijn: Helpster eerste klasse: mevr. J. Huige-Kik, mevr. P. H. Stuik-In den Bosch, mevr. E. E. Smit-van Leuven, mevr. M. v. d. Velde-van Splunter, mevr. W. de Vx-ies-Bij de Vaate, al len Zierikzee; mevr. K. J. Oole-van Di'iel (Westhoek). Helpster derde klasse: mej. P. F. Berx-evoets, mej. C. Bil, mej. A. Bo- lijn, mevr. C. J. M. Koster-van Don gen, allen Zierikzee; mej. P. N. den Boer en mej. S. Stouten, Kerkwerve; mevr. J. M. ten Hove-van Rossum en mej. G. J. ten Hove, Nieuwerkerk; mevr. C. v. d. Berg-Pape, mevr. W. Kik-Klaasen, mevr. A. van Kooten- Langerak, mevr. N. de Korte-Pad- mos, mej. H. Hoogerwerf, mej. E. de Waal en mej. A. v. d. Weele, allen Bruinisse. Bij een botsing tussen een passa- gierstrein en een goederentrein ten noorden van Rio de Janeiro zijn maandag tenminste acht mensen omgekomen en velen gewond, zo is in radioberichten 'gemeld. FINANCIËN EN ECONOMIE Leniugen aan ontwikkelingslanden WASHINGTON, 5-4. De Ameri- kaanse dienst voor internationale ontwikkeling heeft in een speciaal rapport over de hulp aan onderont wikkelde landen aanbevolen, dat de industrielanden het rentepeil voor leningen aan ontwikkelingslanden verlagen. De vooruitgang in deze landen wordt in gevaar gebracht door de last der aflossingen en rentebeta lingen, waaraan zij moeten voldoen, en de situatie wordt slechter naar mate meer leningen worden ver sterkt,- aldus het rapport. Op het ogenblik betalen de onder ontwikkelde lenden meer dan. vijf miljard dollar per jaar terug, ver geleken met minder dan een mil jard tien jaar geleden. Indien het verstrekken van le- ningen op dezelfde voet wordt voortgezet, zullen de uitstaande schulden der ontwikkelingslanden in 1975 verdrievoudigd zijn. Nederlanders zeggen het met bloemen... DEN HAAG, 5-4. Na Duitsland en Zweden komt Nederland op de der de plaats van de Europese landen, waarvan de bevolkingen elkaar veel te zeggen hebben met bloemen. Vo rig jaar zonden de Nederlanders 628.000 bloemengroeten naar elkaar. Dit aantal was in één jaar met vijf tien procent gestegen. Bovendiexi wisselde Fleur op-Nederland in 1964 ook weer tneer orders mei buiten landse bloemisten xiit, nl. 64.333, ter wijl het aantal orders, dat door hel buitenland in ons land werd ge plaatst, mei 3544 daalde. Het Europese hoofdkwartier heeft Fleur op-Nederland laten weten, dat ons land vorig jaar procentueel de hoogste stijging boekte aan aantal len orders, die in het buitenland ge plaatst waren. Dit heeft de voorzitter van Fleur- op-Nederland, de heer A. de Zoeten, meegedeeld ter gelegenheid van het in gebruik nemen van het nieuwe gebouw van Fleurop-lnterflora in Den Haag. Het gebouw zal vandaag (dinsdag) door mevr. W. G. 1VT. Ma- rijnen-Schreurs, echtgenote van de demissionaire minister-president, of ficieel in gebruik worden genomen. RENESSE Modeshow voor Plattelandsvrouwen afd. Noordwelle en omstreken Voor de afdeling Noordwelle en omstreken van 'de Ned. Bond van Plattelan<dsvi"ouwen wordt (donder dag 8 april a.s. 'in ihet Dorpshuis te Renesse een show gegeven van on der- en boven'klédxng, welke wordt verzorgd door de Emka-fa'brieken. Aan 'deze show woi'den enige aan trekkelijke prijzen verbonden. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdag 23 april 1965 in open bare vergadering byeenkomen, om 19 uur. Op de agehda staan enkele be grotingswijzigingen, grondvei'ko- pen, en beslissingen op aanvragen van het bestuur van de bijz. lagei'e school ingevolge art. 72 der lager ondex*wiijswet. De stedebouwkundige de heer Schut uit Middelburg, zal een toe lichting geven op een door hein entworpen stxuctuurplan. De Kon. Ned. Heide Mij heeft de volgoi'de bekexxd gemaakt, waarin do 12 gymnastieklokalen in Zee land zullen worden gebouwd. Bxui- nisse staat als nummer 11 vermeld. NIEUWERKERK Uitvoering mandolineclub „Kier 's ek weer" Vrijdag- en zatex'dagavond gaf de mandolineclub „Hier 's ek weer" in „Ons Doi-pshuis" alhier een uitvoe- x-irig. De voorzitter, de 'heer W. Wan del, memoreex-de in zijn welkomst woord dat vorig jaar geen uitvoe ring is gegeven, daar de club enige tij'd' in ruste is geweest. Thans heeft men weer een betere 'bezetting en is het mogelijk een uitvoering te ge ven. Tijdens de voorbei-eidingen om lot een uitvoering te komen zijn er be langrijke moeilijkheden geweest. Al lereerst doordat een bekend en goed medewerker aan het toneelwerk, de heer Clarisse begin van dit jaar zijn medewexking moest staken. Men was toen gedwongen een ander stuk te kiezen. Op de laatste dag voor de uitvoering kwam nog een zware te genslag doordat een der hoofdrol speelsters wegens dx-oevige omstan digheden niet kon optreden. Mevx\ Lievense-Wandel wei'd bei-eid ge vonden voor de speelster in te vallen, wat een zwax-e opgave was. Ondanks dit werci het toneelstuk „De ooievaar vüigisl zich", een klucht in drie be drijven, keurig opgevoerd en mees- terlijk uitgebeeld .Het publiek heeft er van genoten. Mevr. Lievense- Wandel kx-eeg een extra applaus, waax-in tot uitdrukking kwam dat het publiek waardering had Voor dc wijze waarop zij haar moeilijke op dracht heeft vervuld. De club presenteerde, onder lei ding van de dirigent de heer W. Wandel een achttal muzieknummers welke verdienstelijk werden ge speeld. Een geslaagde uitvoering is het geweest en de wens van velen is dan ook dat deze club behouden mag blijver, voor de dorpsgemeenschap. Tijdens de pauze was de bekende verloting tot stijving der kas. Een wooi-d van dank aan de medewer king die is ondei-vonden van ver schillende mi ddenstanders. HET ZWAARD VAN PALERMO LEEUWARDEN, 5-4. Het vcr- mccclen bestaat dat zich onder een deel van het IJscImeer en van Friesland een gasbel bevindt, die dc gasvendst in Groningen (Sloch- Icren) kan overtreffen: dc N.V. Pctroland heeft bjj hel dropje Her- ba ijum tussen Franckcr en Harlin- gen gas aangeboord. De gasvlam was tot op grote af stand zichtbaar. Dezelfde maat schappij had reeds eerder met gun stig resultaat een boring verricht in Kimswerd, ten zuiden van Har- lingen op ongeveer tien kilometer van het huidige boorplateau. Des kundigen van de maatschappij ge loven dat men met een zeer om vangrijke gaslaag heeft te doen, die zich uitstrekt, van Slootdorp in de Wieringermeerpolder via Harlingen tot het dorp Warga ten zuidoosten van Leeuwarden, een afstand van hemelsbreed ongeveer 80 kilome ter. Volgens deze deskundigen kan hier wel eens meer gas zitten dan in de gasbel van Groningen. De in tensiteit van de gasbel moet nog nader worden bepaald. Waarschijn lijk betreft het hier wel een en de zelfde gaslaag. Zowel in Slootdorp als in Kimswerd en Herbaijum werd het gas op nagenoeg dezelfde diepte aangetroffen. In Warga waar de toren pas een maand geleden werd geplaatst is men zo ver nog niet maar een geografisch vooron- dcrzock heeft wel uitgewezen dat men ook hier tot resultaat moot kunnen komen. 68. Terwijl Palermo en de oude vrouw verbijsterd naar Alfonso staarden, die als bij tovei'slag voor hen was verschenen, joeg diens dienaar Felix zo snel hij kon voort, het woeste, nachtelijke landschap door. Hij voerde het paai'd van zijn meester bij de teugel. Zo nu en dan hield hij de dienen een weinig in en luisterde scherp, terwijl een trek van onheilige vi'eugde over zijn, gelaal gleed. Achter hem klonken nog al door de hoefslagen van Ai-ams en Clelia's rijdiex-en. „Dc dwazen!' mompelde dc zwaardvech ter grimmig. „Zij denken dat zij twee man nen achtervolgen, Het zal me benieuwen hoelang ik hen nog kan bezig houden". Tei'wijl hij z'n paai'den opnieuw in be weging zette, verschenen dc beide achter volgers om dc hoek van het ï'otsige pad. Even vingen zij een glimp op van hun prooi. De avonturier liet zijn paai'd steige- ren en schreeuwde het meisje iets toe. Maar reeds hadden dc nacht en het woud Felix opnieuw verzwolgen. Op hetzelfde ogenblik trad Alfonso grijnzend in de lichtkring van hot vuur. „Uw vrienden zullen u ditmaal niet meer kunnen helpen, laaggeborenen!" voegde hij Palermo vol leedvermaak toe. „Fclix houdt hen bezig. En het zal een verfijnd genoegen voor mij zijn eindelijk met u af te rekenen Sinds mijn vader, die eenmaal als rent- meester alle macht op dit slot bekleedde, smadelijk wei'd vei'jaagd, heb ik gezworen dat ik mij van de zwaardschede en het zwaai'd zal meester maken. En aangezien gij die zwaardschede bezit sterft gc thans, mijn waarde".Langzaam gleed z'n hand naar z'n eigen wapen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7