Opnieuw een gemoderniseerde zaak in de Zierikzeese „Kalverstraat" STAD EN EILAND De „Henri Dunant" bezocht Zierikzee AARDBEVING IN GRIEKENLAND Zweedse Rode Kruis ziekenhuis nam afscheid van zuster J. C. Gelok Lichtautomaten bij de monumenten? Melkprijs omhoog „KOMT U OOK NAAR DE N.O.P."? Erhard presenteert politiek visitekaartje •>,Het (lomeiii voor de vrouw' ZIERIKZEE, 31-3. De uitgebreide en geheel gemoderniseerde zaak van de heer A. Smallegange aan de Dam, werd cp de laatste dag dat Schou wen- Duiveland cfficiëel nog eiland was, heropend dtor de echtgenote van de burgemeester, mevr. E. Djjck- meester. geb. jvr, de Bradw. „liet domein vcor de vrcuw" - corsetterie- lingerie-uedicure - is naar een ont werp van de heer C. de Vos - ge werden tct ccn zeer beschaafde spe ciaalzaak, waarin heel fraaie mate rialen z\jn verwerkt en die qua inde ling en inrichting, wonderwel past in hetgeen langzamerhand de Kal- verstraat van Zierikzec is geworden. Mevr. Dijckmeester verrichtte de opening met het cnthullen van een. dcor de heer Ad Braat vervaardigd beeldje van een kinderfiguur. Lichtvoetigheid - maar er werd ook een pedicure heropend - ken merkte het speechje van mevr. Dijck meester, die een accentje zette op de noodzaak van de „foundation". In de bouwwereld komt het daar al op aan; zodra een fundament moet wor den gelegd, moet men naar de ar chitect om raad en bij de kleding is het al niet anders. Prettig is het in dit geval dat men in deze zaak inderdaad ook met raad en daad ter zijde wordt gestaan. Spr. noemde de zaak een „geraffineerde combinatie", ontsproten aan een bijzonder zaken talent. gepaard gaande evenwel met warmte en hartelijkheid voor de klant. Mede namens haar echtgenoot bood zij de heer en mevr. Smalle gange haar gelukwensen aan, daar aan verbindend de wens voor veel succes in de komende jaren. Namens de familie sprak een broer van de eigenaar, de heer G. Smalle gange, hartelijke woorden van ge lukwens. woord betrok hij ook de heer Braat. „Ik ben bijzonder blij met het beeldje", zo besloot de heer Smal legange, die thans beschikt over een zeer moderne en vergrote zaak. De vergroting was mogelijk door de pe dicure-afdeling geheel naar achteren te verplaatsen, waardoor voor de verkoop- en showruimte veel meer plaats vrij kwam. „YVüze waarop „Ik ben vooral onder de indruk van de wijze waarop de zaak is ge moderniseerd. Hierin is een stuk in telligentie en creativiteit verwerkt". Woordvoerder van de Midden standscentrale was de heer W. de Vries, die zijn gelukwensen aanbood en hoopte dat Gods zegen op de ver nieuwde zaak zal mogen rusten. De ontwerper en artistieke vorm gever, de heer C. de Vos, compli menteerde het echtpaar Smallegange met de nieuwe aanwinst en bood als blijk van waardering voor de zeer prettige samenwerking een schilderij aan van Jan Jongschaap. Namens de uitvoerenden sprak dc heer G. J. den Dekker, die vvccs op de zeer veelsoortige cn uitheemse materialen, die bjj deze verbouwing zijn gebruikt. „Nu het achterland van Schouwen-Duiveland zoveel groter is geworden, ga ik alweer denken aan de volgende verbou wing". zo schertste de heer den Dek ker, die dankte voor de opdracht en de zeer vriendschappelijke sfeer, waarin het werk kon worden uit gevoerd. Dankwoorden De eigenaar, de heer Smallegange. was van die goede samenwerking en prettige sfeer eveneens overtuigd. „Ik zal jullie straks nog missen", zei hij tot de aanwezige vakmensen. Spr. prees met name de „geestelijke va der" van de verbouwing, de heer de Vos en merkte op dat hij de juiste tcon heeft getroffen in „Het domein van de vrouw". Spr. dankte ook voor de steun van zijn familie ontvangen en prees de uitvoerders, de heren den Dekker, L. v. d. Vate, A. C. J. Wisse en J. Wisse, J. P. van Tiggel- hoven en J. A. Kosters. In zijn dank- ZIEP.IKZEE Buurtvereniging ,De Hoofdpoort' De buurtvereniging „De Hoofd poort" houdt vrijdag 2 april in „Con cordia" de jaarlijkse feestavond. Me dewerking wordt verleend door de toneelgroep van „Inter Nos", die het spel „Onder valse vlag" op de plan ken brengt. Het Zuidhavenpoort-carillon gereed Het Zuidhavenpoort-carillon is ge reed. Op de hele uren is gemonteerd het slotkoor uit Beethovens negende symphonie „Alle Mensohen werden Brüder", terwijl de 'halve uren wor den gemarkeerd door het eigen Zie rikzeese lied „We houden van ons stadje". De stadsbeiaardier te Goes de heer W. L. Harthoorn heeft zich met het aanbrengen van deze melo dieën belast. Carillonconcert De stadsbeiaardier te Goes de heer W. L. Harthoorn hoopt heden (don- derdagj-avond een concert te geven op het stadhuiscarill-on van 6 tot 7 uur. Bevrijdingstentoonstelling gesloten De bevrijdingstentoonslelling wel ke gehouden is in de chr. lagere school aan het Vrije is door bijna 2000 „kijkers" bezichtigd, waarvan een aantal van bijna 650 volwasse nen idle dit interessante en leerzame geheel 's avonds „deden". In het to tale bezoekersaantal zijn inbegrepen ruim 700 scholieren. OUWERKERK Vergadering V.V.V. Op dinsdag 6 april a.s .wordt in het dorpshuis te Nieuwerkerk een vergadering 'gehouden van V. V.V. Ou werk erk. Bestuursverkiezing is nodig door periodiek aftreden van de heren M. K. Romeijn en J. M. Holm, die beiden herkiesbaar zijn. OOSTERLAND Verkeersexamens voor de jeugd Ook voor de Oosterlandse school kinderen, die op 9 maart jl. hun schriftelijk verkeersexamen afleg den, zullen de praktische verkeers- examens plaatsvinden op 8 april e.k. en wel te Nieuwerkerk. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijks politie alhier zijn inlichtingen te ver krijgen aangaande 'de navolgende gevonden voorwerpeneen paar grij ze 'kleuterwanten, een paar nieuwe zwarte nylon 'dameshandschoenen en een lichtblauwe nylon rechterwant. „De Vriendenkring" zag „eigen" film De plaatselijke reisvererüging „De Vriendenkring" alhier, kwam in het café „Even Buiten" van de heer A. Mol bijeen, tot bijwoning van een filmavond, aangeboden door de se cretaris der vereniging, de 'heer L. M. van der Maas. Met een zoon van Zierikzee heeft woensdagavond het Rede Kruis Hospitaalschip de „J. Henry Dunant" hartelijk ontvangen. Omstreeks half vyf meerde het fraaie schip af in de Zierikzeese ha ven bij het Bolwerk. Aan boord wa ren 72 „gasten" uit Amsterdam. Dc vaarroute van deze reis was aan vankelijk gedacht in de richting Arnhem. Docr dc te hoge water stand op de rivieren kon het schip echter verscheidene bruggen niet passeren. Vandaar dat in enkele da gen tijds het gehele vaarschema ge wijzigd moest worden. Een cn ander gaf ock de nodige zorgen aan het plaatselijke Rode Kruisbestuur, die ir. minder dan twee dagen voor dc attraktics moest zorgen. De tocht van het Rode Kruisschip ging nu van Amsterdam via Vrees wijk en Maassluis naar Zierikzee. Vandaag (donderdag) vertrekt de boot naar Dordrecht en via IJmuidcn terug naar Amsterdam. Omstreeks de avondmaaltijd zorg de het Zierikzeese draaiorgel „Nep- tunus" van de familie Rossen voor vrolijke muziek. Ongeveer een uur (ang hebben de passagiers hiervan kunnen genieten. Om zeven uur had liet Rode Kruis-bcstuur een nieuwe verrassing aan boord laten bezorgen. Zowel patiënten als personeel wer den getracteerd op ijs. Tussendoor werd aan de gasten het speciale damnummcr van dc „Zierikzeese Nieuwsbode", ter gelegenheid van de opening van de Grevelingendam uit gereikt. Later op de avond kwam er nog meer muziek. Leger des Hcils-muzick Het Leger des Heils kwam met een muziek- en zanggroep, die en kele lie'deren speelden en zongen en bovendien voor declamatie zorgden. De groep stond onder leiding van kapitein J. Ruysink. Een gids van Zierikzee, beschik baar gesteld door V.V.V., een mapje met kaarten van Zierikzee van het Rode Kruisbestuur en een fraai le peltje, beschikbaar gesteld door een plaatselijke industrie, werden rond gedeeld door enkele dames van de Jongeren Hulp Dienst. Als klap op de vuurpeil bracht een bewoner van de Nieuwe Boogerd- straat kisten met appelen, sinaas appelen cn bananen. Hij had geld in gezameld onder de bewoners van ge noemde straat. Op de reis naar Dordrecht kunnen de patiënten ge nieten van het Zierikzeese fruit als resultaat van een spontaan en bij zonder gewaardeerd gebaar. Tot slot werd het Zierikzeese Rode Kruis dank gebracht voor de vele goede gaven door de Amsterdamse arts H. R. Hefting, mevr. A. Knap per- Boissevain en de kapitein van de Henri Dunant, H. J. Maasbach. Velen maakten tevens van de ge legenheid gebruik om het schip te bekijken. Verscheidene dames cn heren van de Rode Kruisafdeling waren ter begroeting aanwezig. laatstgenoemde, de heer drs. J. H. vap der Maas uit Utrecht als advi seur, werd een film vervaardigd, ge titeld „Uit het leven van een tiener" door Neêrlands jongste filmers, de gebr. Ton en Gerard Dirkses uit Utrecht, die ook deze rolprent ver toonden. De voorzitter, de heer J. Kwaak, opende de bijeenkomst met een wel komstwoord. Hierna werd overge gaan tot vertoning van de film over de tiener, een meisje uit de stad, die een week op een boerderij logeerde teneinde op de hoogte te komen van verschillende werkzaamheden op een dergelijk bedrijf. De boerderij was in dit geval „De Wilgenhof" van de fam. van der Maas alhier, en vele fragmenten uit de film gaven.dan ook activiteiten weer van het leven op dit bedrijf. Tenslotte gaat de tie ner terug naar de stad, boordevol ervaringen en herinneringen. Verder kwamen nog op 'het doek enige prachtige natuurfilms uit Zwitser land en uit Zuid-Afrika, gevolgd door enige humoristische opnamen. Men genoot van deze mooie films, voornamelijk: van die met beelden uit eigen omgeving met veel beken de figuren. De voorzitter was dan ock de tolk van de aanwezigen toen hij ten slotte een hartelijk dank woord uitsprak. BRUINISSE Het aarclappelo verschot Het staat nu wel vast, dat er van een aardappeloversohot, een evene ment dat in sommige andere jaren soms zulke dramatische gevolgen had in de agrarische wereld, dit jaar geen sprake zal zijn. Naast Spanje, dat regelmatig behoorlijke kwan- tums afnam in het afgelopen seizoen is nu ook voor Duitsland een goede vraag ontstaan, die nog wel enige tijd (gedurende april) zal aanhouden. En waar nog steeds de grootte van de vraag ook de 'hoogte van de prijs bepaalt, is thans zeer behoorlijk. Al leen is voor wat Sohouwen-Duive- land betreft, de voorraad al ver ge ruimd. Ditzelfde is ook het geval met de granen, behoorlijke prijzen, maar bij de landbouw geen voorra den meer. Jammer dat de peulvruch ten achter blijven en men hierover geen optimistische geluiden 'kan la ten horen. De in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse gehouden wederopbouw- collecte 'bracht f 570 op. ATHENE, 31-3. In Griekenland is woensdagochtend in 'het gehele cen trale gedeelte van het land een krachtige aardbeving 'gevoeld die haar epicentrum had op ongeveer honderd km. ten noordwesten van Athene, in de Golf van Corinthe. In Patras, Peloponnesus, werden veel mensen licht gewond en huizen werden beschadigd. Enige personen werden gewond in Agrinon, midden Griekenland. Er 'is ook melding ge maakt van schade elders, onder meer in Kiaton en Argos. Ook in Athene werd een krachtige beving gevoeld die meer 'dan vijftien secon den duurde. In een dorp nabij Patras kwam een vrouw om het leven door het instorten van haar 'huis. Elders wer den drie mensen zwaar gewond. Wrakopruiming voltooid uit havenmond IJmuiden IJMUIDEN, 31-3. Woensdagmor gen heeft ir. J. van Dixhoorn, door Rijkswaterstaat belast met de bouw van de nieuwe havenmond te IJmui den, meegedeeld, dat de combinatie wrakopruiming IJmuiden de afgelo pen week gereed is gekomen met het laten verdwijnen van veertien wrak ken van schepen, waarvan de meeste dateerden uit 'de laatste oorlogstijd. Do diepte van de havenmond is nu gebracht op twintig meter bene den Nieuw Amsterdams Peil. door dat men de wrakken in tot veertig meter diepte gezogen putten heeft laten wegglijden. Ir. van. Dixhoorn noemde do gehele opruimingsactie een succes. Niet alleen het passa giersschip „Jan Pieterszoon Coen" en het vrachtschip „Tjikini" maar ook het wrak van de „Van Rensse laer" heeft men laten zakken. DEN HAAG. Na een gesprek van vier tot zes uur woensdagmiddag tussen II.M. de Koningin en de for mateur, mr. J. M. L. Th. Cals, liet de laatste weten, dat hü zichzelf thans 51 procent kans van slagen geeft. Het Zweedse Rade Kruis Zieken huis nam donderdag jl. afscheid' van zijn eerste verpleegster, zr. J. C. Ge lok, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend. In een afscheidsbijeenkomst met bestuur, directie en personeel dankte de voorzitter, mr. F. Th. Dijckmees ter, niet alleen namens het zieken huis, maar ook namens de Schou- wen-Duivelandse bevolking, zuster Gelok voor wat zij in haar vijfen dertig jarige loopbaan in de verple- Johnson vraagt krediet ontzilting van zeewater WASHINGTON, 31-3. President Johnson .heeft aan het congres een aanvullend krediet van 200 miljoen dollar verzocht om het ministerie van binnenlandse zaken in staat te stellen het onderzoek inzake de ont zilting van zeewater te versnellen. Dit bedrag wordt over de komende zeven jaar verdeeld. ïn 1961 werd voor dit doel 75 miljoen dollar toe gewezen. Het onderzoek van de V.S. richt zich in hoofdzaak op het ge bruik van kernenergiecentrales die tegelijkertijd elektrisdhe energie le veren en drinkwater vervaardigen uit brak of zeewater. In een speciale boodschap aan het congres zegt de Amerikaanse president dat de Ver enigde Staten bereid zijn 'hun tech nische ontdekki'gnen op dit gebied aan elk «lan'd dat er belangstelling voor heeft, ter beschikking te stel len. DODELIJKE ONGELUKKEN UTRECHT. De vierjarige Wim Staal uit Utrecht is vlakbij de ouder lijke woning onder een stoptrein Zwolle-Utrecht terecht gekomen en op slag gedood. Het kind speelde ter hoogte van de Vedhtbnug tussen de Amsterdamse straatweg en de Mr. Tripkade op de spoorbaan. STADSKANAAL. De 75-jarige J. Wester uit Ter Apel is dodelijk ge wond', toen hij vanaf het rijwielpad met zijn rijwiel plotseling de hoofd- straat van zijn woonplaats overstak en werd gegrepen idoor een bestel auto. De man overleed 'in het zie kenhuis in Emmen. DEVENTER. Woensdagmorgen ds de vierjarige E. Lammers uit De venter in de Sallan'd'straat aldaar on der een truck met oplegger gelopen en op slag gedood. APPINGEDAM. -De 11-jarige Jo- han Hommes is dn het Damsterdiep te Appingedam verdronken. De jon gen was met twee vriendjes stekel baarsjes aan het vangen, toen hij op een glad gedeelte van de beschoei ing uitgleed en in het ter plaatse drie meter diepe water Viel. ERICA. Dc 19-jarige H. Eisen uit Wolfsloot bij Dalen is in het zieken huis te Coevorden overleden aan de verwondingen 'die ihij zondagnacht had opgelopen toen 'hij met zijn bromfiets tegen 'een lantaarnpaal botste. Mij kreog onder meer ccn schcdclbasisfractuur. APPINGEDAM. Het 11-jarig doch tertje van do familie Puister te Ap pingedam ds in het Damsterdiep ge vallen en verdronken. ging, waarvan 'drieentwintig jaar op Schouwen-Duiveland heeft gedaan. Spreker memoreerde daarbij o.m. de gebeurtenissen tijdens oorlog en ramp toen het ziekenhuispersoneel zijn taak op verschillende plaatsen van het eiland moest vervullen. Mr. Dij'dkmeester overhandigde hierbij zuster Gelok de bekende „enveloppe met inhoud". Do genecSheer-dirëkteur, dr. H. Ezendam, prees in zijn dankwoord de ijver en toewijding waarmee zus ter Gelok haar werk steeds ver vulde. Hierna kreeg het personeel gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van zijn scheidende mede werkster. Vrouw bekent gifmoord op haar vader ARNHEM, 31-3. De 30-jarige huis vrouw J. B.-E. te Bemmel heeft schriftelijk bekend haar vader, de 63-jarige tuinder P. E., op 1 mei 1962 door toediening van parathion te hebben vergiftigd. Ze schreef aan de officier van jus titie bij de rechtbank te Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, een berouwvolle brief nadat ze eerder reeds had be kend de dood van haar vader te heb ben veroorzaakt. Daags tevoren waren tijdens een reconstructie in de boerderij van de famlie te Bemmel verscheidene on verklaarbare zaken aan het licht ge komen en nadat zij daarna uitvoe rig hierover Was ondervraagd, zakte ze door de mand. Na -lang aarzelen bekende ze alles. Omtrent het motief echter tast men nog in het duister. Wel 'is er een sterk vermoeden dat een zekere pathologische hebzucht (ze zou zich van het 'bezit van 'de boerderij hebben willen verzekeren) in het spel zou zijn. Leerlingen van de o.l.-school te Burgh brachten op „strategische punten" in de domeinbossen nestkastjes aan voor gevederden. Met het oog op de naderen mei („elke vogel een ei") een service, die de kleine zangers op prijs zullen weten te stellen. Met de nestkastjes voorop ging het per fiets naar het operatieterrein. Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 31-3. De gemeente raad van Zierikzee komt - gelijk ge meld - in vergadering büeen op dinsdag 6 april a.s. De agenda telt een zestiental punten. In een bij de stukken gevoegd schrijven doet het college van b. en w. verslag van de ideeënbus over het 2e kwartaal 1963, over 1964 en het le kwartaal 1965. De heer W. K. Schot adviseerde de braak liggende terreinen aan de Venkel te gebrui ken voor parkeerruimte. De idee komt niet voor een beloning in aan merking. Een onbekende wenst een lantaarn te plaatsen bij de splitsing Laan van St. H'ilaire-N'ieuwe Kool- weg-Houwersweg. Aan de verlich ting op dit punt wordt reeds de no dige aandacht besteed. Ds. Y. J. Tiemersma, predikant te Vlaardin- gen, vroeger te Zierikzee, adviseer de 'i.v.m. het verlichtingsplan ver lichtingsautomaten bij de monumen ten te plaatsen. Door inworp van een muntstuk kunnen toeristen dan zelf DEN HAAG, 31-3. De prijs van consumptiemeïk los en in flessen en van consumptiemelikprodukten, zoals pap. vla, yoghurt en dergelijke zal op 22 augustus a.s. in het hele land met een cent per liter omhoog gaan. Eni'ge 'gebieden krijigen voorts voor bepaalde prodükten een extra ver hoging met een cent :die reeds op 4 april a.s. ingaat. Op 22 augustus komt 'daar de voor het hele lan'd gel dende verhoging bij. DEN HAAG. Koningin Juliana prins Bernhard cn prinses Beatrix zijn in Nederland teruggekeerd van hun vakantie in Oostenrijk. Zij zijn woensdagmiddag tegen drie uur met de regeringsfriendship aangekomen op het vliegveld Soesterberg. Prinses Margriet naar Middelburg DEN HAAG. 31-3. H.K.H. Prinses Margriet heeft het voornemen op maandag 5 april in de nieuwe schouwburg te Middelburg een voor stelling "bij te wonen van het toneel stuk „After the fall" van Arthur Miller, te geven 'door de „Haagse Comedie", aldus 'de rijksvoorlich tingsdienst. De R.V.D. zei 'in antwoord op vra gen, dat 'de verloofde van prinses Margriet, de heer P. van Vollenho ven, 'de prinses inïet zal vergezellen. Bijzondere rëunie EMMELOORD, 31-3. Onder het motto „komt U ook naar de N.O.P." werdt op de vijfde mei in dc Noord- Oostpolder een grote reünie gehou den voor onderduikers uit de laatste oorlog. N.O.P. gold in de oorlogsja ren als afkorting voor Nederlands Onderduikers Paradijs. Naar schatting hebben zeker 25.000 a 30.000 onderduikers voor kortere of langere duur een goed heenkomen in de toen droogvallende polder ge zocht. 6000 van hen zijn zelfs per manent in de N.O.P. ondergedoken geweest. De uitgestrektheid van het nieuwe land en de vele landarbeiders die er groepsgewijze werkten, gaven de mogelijkheden om te verdwijnen. Het verzet koos de jonge polder ook regelmatig uit als gebied voor ille gale wapendroppings. De 17de no vember 1944 bracht een ommekeer teweeg. Bij een razzia op die dag werden er 2000 onderduikers opge pakt en naar Duitsland getranspor teerd. Een comité Reünie N.O.P. organi seert op de vijfde mei een sterrit vanuit alle 11 provincies naar de polder toe. Bij de invalswegen ont vangt ieder een routebeschrijving die langs veel punten leidt die des tijds voor de onderduikers betekenis hadden. DÜSSELDORF, 31-3. Bondskan selier Erhard heeft zich woensdag op dc slotzitting van het congres van zijn christen-democratische party in Düsscldorf uitgesproken voor ccn buitenlandse politiek, gebaseerd op het streven naar de éénwording van Duitsland, dc ontwikkeling van dc Frans-Duitse samenwerking, ccn nauwe samenwerking met dc Ver enigde Staten cn ccn reorganisatie van het Atlantisch bondgenootschap. De Wcstduitsc regeringsleider sprak voorts over „de gevaren van het Russische imperialisme". Hij was van oordeel, dat de bondsrepubliek haar positie heeft versterkt. Hij vond dat Wesl-Duitsland zich moet mobiliseren om zijn „vitale be langen wat de hereniging van Duits land betreft, te verdedigen cn een actieve en breedopgezette Europese politiek te volgen". De verdeling van Duitsland noemde hij een „openlijke plaag". Als gevolg van dc tegenstel lingen in de Wereldpolitiek werd deze kwestie echter geblokkeerd. Daarom had dc bondsrepubliek er groot belang bij dat er een ontspan ning komt. de verlichting voor enige tijd ont steken. Voorlopig is de idee niet uit voerbaar, i.v.m. de hoge kostprijs van de automatische apparatuur. Onderzocht zal worden in hoeverre aan eventuele verlangens van toe risten op eenvoudiger wijze tege moet kan Worden gekomen. De idee wordt beloond met een boekenbon van f 15,-. De heer K. Wielemaker wil eiland jes gemaakt zien in de gracht. Dit blijkt niet mogelijk; de idee geeft geen recht op een beloning. Evenmin suggesties met betrekking tot het schilderwerk van de Lutherse kerk en het plaatsen van papiermanden bij banken in het plantsoen van de wandeling. De heer H. Douw adviseerde de verontreiniging van het zwembad te gen te gaan door het douchen vóór- het zwemmen verplicht te stellen. B. en w. schrijven dat hiervoor de aanleg van verwarming nodig is. De idee wordt niet beloond. De heer C. Booy wil een V.V.V.- gdbouw in het centrum van de stad. een vouwblad met uitspringende af beeldingen van Zierikzee en het scheppen van een gelegenheid tot het spreken in het openbaar op het Ha venplein. Deze ideeën komen niet voor een beloning in aanmerking. Verschillende voorstellen Voorgesteld wordt het pand Schut- tersihofstr. 20 onbewoonbaar te ver klaren en een pand nabij de Raam straat aan te kopen van mej. dr. G. T. van IJsselsteijn te 's-Gravenhage. Het panid is nodig om in de naaste toekomst de bouw van een gymnas tieklokaal mogelijk te maken. Een ander voorstel heeft betrekking op de onderhandse aanbesteding van het standaard-gymnastieklokaal, dat Zierikzee is toegewezen. Destijds be sloot de raa'd voor de lbouw een kre diet uit te trekken ad f 224.000. Het gymnastieklokaal wordt gebouwd onder supervisie van de Kon. Ned. Heide Mij. Een wijziging is noodza kelijk van de bezoldigingsverorde ning januari 1964, i.v.m. enkele kri tische opmerkingen van het college van G.S. Verder komt aan de orde een voorstel de bezoldigingsregeling januari 1965 van overeenkomstige toepassing te verklaren voor het ge- meentepersoneel. De R.K. parochi ale lagere school verzocht om steun voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen. Steeds meer spijtoptanten melden zich BANGKOK, 31-3. (Van een- speci ale verslaggever van 'het A.N.P.). Bij de Nederlandse ambassade in Bang kok melden zich soms per dag zo'n 150 mensen uit Indonesië, die af stand hebben gedaan van de Indone sische nationaliteit om zich in Ne derland te 'kunnen vestigen, zo heeft een woordvoerder van de ambassade meegedeeld. Van 1960 tot 1964 waren er rond 11.000 mensen via de ambassade in Bangkok naar Nederland gegaan. In 1S62 waren het er 3.500 geweest. Na dit „topjaar" volgde er een inzin king tot nog igeen 1.000 tin 1963. Amerikaanse vlieger dreef twee dagen in zee SAIGON, 31-3. Een Amerikaanse vlieger, die thuis hoort op hel vlieg- ■döksdhip „Coral Sea" van de Ame rikaanse zevende vloot, is, na twee dagen 'in zee te hebben rondgedob berd, levend opgepikt cn naar de Amerikaanse luchtmachtbasis in 'het Zuidvietnamese Danagn overge bracht. Zijn vliegtuig was 29 maart jl. door Noordvietnamese luchtdoelar- tillorie 'getroffen, toen zijn escadrille deel nam aan een aanval op radar- stations op het 220 kilometer ten zuidoosten van Hanoi gelegen Noord Vietnamese eiland Bach Long Vi. Ingezonden mededeling Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6