a.vanI Hese Dansen rond de vrijheidsboom te Bruinisse V.V.V. BROUWERSHAVEN ZIET TERUG OP GOED JAAR s Verkouden? I De wederopbouw in Chili Toch 75 procent rijkssubsidie voor stadhuistoren-restauratie STAD EN EILAND Juli en augustus voor komend seizoen weer volgeboekt Ingezonden mededeling Geslaagde ouderavond O.Lschool te Nieinverkerk liROUWKRSIIAVEN, :!U-3. De jaarvergadering van V.V.V. te Brouwershaven, gehouden in hotel Graal Floris V" mocht zich in een gcede belangstelling verheugen. In zyn openingswoord kon de voorzit ter, de heer W. Terpstra meedelen, dat de ontwikkeling op toeristisch gebied, voor wat Brouwershaven betreft, zich duidelijk in stijgende lijn beweegt. De voorzitter noemde als bewij zen hiervoor de gezellige dirukte op zomerse dagen nabij de haven en het centrum der stad. Steeds meer botenbezitters kiezen ligplaats in deze gemeente, waarbij dient te worden opgemerkt, dat de te bieden aecomodatie ook dit jaar onvoldoen de zal zijn. Het gemeentebestuur heeft een goed plan op stapel staan, maar het wachten is op de goed keuring door G.S. Voor de V.V.V. was 1964 een goed jaar. De cursus voor gastheren en gastvrouwen, welke gehouden werd heeft zeker vruchten afgeworpen. Het aantal betaalde overnachtingen steeg in het afgelopen jaar t.o.v. 1963 met- p.l.m. 100 procent. Een vermeldens waard gunstig teken is, dat diverse personen reeds weer kamers reser veerden voor het komende seizoen. Do topmaanden juli en augustu9 zijn nu reeds volgeboekt. De voor- zitter deelde verder mede, dat de heer N. Meiresonne, die een grote Werklust aan de dag legde en voor V.V.V. een stuwende kracht was wegens studio zijn bestuursfunktie heeft moeten neerleggen. Namens de vereniging sprak de heer Terp stra een dankwoord voor het vele accurate werk, dat hij belangeloos heeft gedaan. Als blijk van waarde ring zal hem een boekenbon wor den overhandigd. De heer P. Lij- baart was bereid de opengevallen plaats in te nemen. De voorzitter lichtte toe, dat het bestuur heeft gemeend de werkwijze van het be stuur anders in te delen. Er zal voortaan zijn een dagelijks bestuur (voorzitter, secretaris, penning meester); de rest van de leden van het algemeen bestuur zal zijn ver enigd in de ..attractiecommissie", waarbij de heer J. C. A. Koster zal optreden als contactpersoon tussen deze beide besturen. Ingezonden mededeling It&tlklOUlS Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds AS PRO 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. Uetóïouw- c/t De jaarstukken De jaarrekening werd gepresen teerd door de penningmeester, de heer J. de Vlieger. De kas sloot met een nadelig saldo van f 256,De bescheiden werden goedgekeurd en bij monde van de heer P. de Moor werd geadviseerd tot goedkeuring. Na enige opmerkingen werd de be groting voor 1965 goedgekeurd, waarop drastisch is bezuinigd. N.a. v. de tekorten deelde de voorzitter mede, dat hij informaties heeft in gewonnen bij V.V.V.'s op en buiten Schouwen Duiveland. Hieruit bleek dat de contributies veel te laag zijn gesteld en daarom heeft het be stuur gemeend een nieuwe rege ling op te stellen en aan te bieden, aldus de voorzitter. Voor de leden begunstigers zal de huidige prijs van f 5,per jaar gehandhaafd blijven. Hotelhouders gaan f 25,—, kamerverhuurders f 15,en mid denstandszaken f 20,betalen, met welk voorstel de aanwezigen zich kenden verenigen. Wegens aftreden van de heer Meiresonne werd in het bestuur gekozen mevr. N. Con- standse-Dorst. Evenementen 1965 In bespreking kwamen de evene menten voor 1965. De heer Terpstra lichtte toe, dat in afwijking van vo rige jaren getracht zal worden fi nancieel deze zichzelf te laten be druipen en. niet meer b.v. de lam pionnen gratis te verstrekken, maar tegen een geringe vergoeding, wat zeker geen bezwaar zal ondervinden bij de burgerij. Namens de attrac tiecommissie noemde de heer Kos ter de volgende geplande evene menten, welke tevens in de folder zullen worden opgenomen: lampi onoptocht, ballonnenwedstrijd en kampvuur in samenwerking met Apollo. De heer S. v.d. Velde heeft aangeboden 1000 stuks met gas ge vulde ballonnen te leveren terwijl de heer J. C. Hanse de verzorging der kaartjes voor zijn rekening wil nemen, waarvoor de voorzitter een hartelijk dankwoord uit sprak. Er zullen twee hen gel wedstrijden wor den gehouden en wel vanuit de ha ven. Den Osse, zulks met het oog op het getij. In de Ned. Herv. kerk zal op een avond een koorzangavond worden gehouden door het plaatse lijk Ned. Herv. kerkkoor en een ge mengd koor uit Scharendijke. De monumentale kerk zal dan zoals op oudejaarsavond gebruikelijk met kaarsverlichting worden verlicht. Met de heer J. v.d. Berge uit Haam stede zijn onderhandelingen gaande tot het houden van enige filmavon den over de gurnalenvangst e.d.. Gedacht is aan het optreden van een boerenkapel en verlichting van het Marktplein. Eveneens aan een optreden van het Symphonieorkest uit Middelburg in de kerk. Verder zal er weer een fotowedstrijd wor den gehouden. De bloemententoon stelling is gepland in augustus, zwemwedstrijden en wandeltocht zullen deze lijst completeren. Nieuwe folder Namens het bestuur stelde de voorzitter voor om van Brouwers haven een nieuwe folder uit te ge ven, een goed uitgevoerd vouwblad met inlegvel dat als visitekaartje kan dienst doen. Het plan is om d. m.v. 't buitenland met fotomateriaal en tekst aandacht voor Brouwers haven te vragen en het binnenblad te doen bestemmen voor adverten ties, evenementenlijst, midden standszaken. hotels e.d. Om van start te gaan had het bestuur ge dacht om een 30-tal renteloze aan delen van f 10,uit te zetten, waarvoor de- vergadering direkt ge porteerd was. Practisch het gehele startkapitaal werd ter vergadering uitgezet. De heer Terpstra kon nog mededelen, dat het in de bedoeling ligt de foto's van de gehouden wed strijd tentoon te stellen. De heer J. C. A. Koster had uit concrete gegevens vernomen, dat met de ontsluiting van het eiland de locale verbindingen miserabel slecht worden. Wanneer men van Brou wershaven naar Haamstede moet zal men te Renesse een uur moeten wachten op doorverbinding met de sneldienst naar de Westhoek. Diver se badgasten zullen hiervan af schrikken en geen bezoek brengen aan de Smalstad of omgekeerd van Brouwershaven naar de Westhoek. De uurdienst op Rotterdam gaat ten koste van de verbindingen op het eiland. In Zierikzee heeft Z.O.V. sterk aangedrongen op deze uur- dienst opdat ieder uur vreemdelin gen kunnen komen, maar men ver geet daar klaarblijkelijk, dat de ei gen-bevolking er nu cok ieder uur af 'kan, zeer zeker niet ten voor dele van de plaatselijke midden standszaken. De heer Koster stelde voor dat, desnoods gezamenlijk met alle V.V.V.-'s hiertegen wordt ge protesteerd, waarbij de voorzitter nog opmerkte dat dit wellicht een aangelegenheid is voor de zes ge meentebesturen. Tot slot van deze vergadering dankte de heer Terpstra de aanwe zigen voor de aangename discussies en de grote financiële medewer king. kleintjes ui ket iinnei SPORT VOETBAL Breischcr-Renesse 13 In deze maar op matig peil staan de wedstrijd is het Dreischor voor eigen publiek niet gelukt revanche te nemen voor de in de duinstreek geleden nederlaag. Bij Renesse werd het niet medespelen van Jaap Ge- leijnse, die donderdagavond bij de training geblesseerd raakte, op het middenveld sterk gevoeld. Ook A. Jonker en midvoor Kooman bleken bij de bezoekers nog steeds op de ziekenlijst te staan. De eerste aan vallen waren voor Renesse en reeds na drie minuten spelen schiet Jaap Verboom op de staander. Bij de aanvallen van Dreischor staat de rood-witte defensie soms raar te schutteren en het verwondert dan ook niemand als Simon de Vlieger na 10 minuten weet door te breken en doelman Everaerts geen kan9 geeft (1-0). Dat Dreischor er hierna niet in slaagt de voorsprong nog op te voeren hebben de bezoekers meer te danken aan het falen van de blauw-witte aanvals linie dan aan eigen verdiensten. Met nog een 'kwartier in de eerste helft te spelen verandert het spelbeeld als bij to verslag. Renesse neemt nu het spel in handen en in de 32e minuut weet Boerma het leder achter doelman Dooge in het net te koppen (1-1). In de 37e minuut geeft Dorreman een pass aan Boerma die zich keu rig Weet vrij te spelen om daarna met een keihard schot in de boven hoek Renesse een 2-1 voorsprong te geven. In de 40e minuut kopt Mat- thijsse een voorzet van Boerma in maar na eerst een doelpunt te heb ben toegekend neemt de scheids rechter op advies van de grens rechter deze beslissing terug omdat het leder zou zijn achter geweest. In de 44e minuut werd het toch 1-3 toen J. Verboom een handig hakje aan Goossens gaf die met een bijzonder fraai schot via de binnen kant van de staander scoorde. Di rekt na de hervatting weet Dooge op uitstekende wijze een schot van Dorreman te stoppen. Boerma ziet hierna nog eens een keihard schot door de laf gekeerd waarna aan de andere zijde Everaerts een vrije trap van C. Kommer onschadelijk maakt. Het spelpeil daalt hierna ziender ogen en voor de toeschou wers valt er maar weinig meer te beleven. Het enige vermeldings- waardige feit was nog een schot van Steenland dat door Everaerts keurig werd gestopt. ROTTERDAM. De Koninklijke Shell 'groep 'heeft bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij (V.O.F.) te Amsterdam een-tanker van ruim 90.000 ton besteld. AMSTERDAM. De Europese Werk- groep(E.W.G-), waarvain prinses Bea trix presidente is, zendt baar eerste team in lang-veriband (21 maanden) voor een training naar Israël als voorbereiding voor het werk 'in di verse projecten in Perzië 's-HERTOGENBOSCH. Op de Ges- telseweg te 's-Hertogenbosch is het vijfjarige meisje Helma Wildschut al spelende onder eer. auto gelopen. Het 'kind werd zo ernstig gewond, dat 'het direct na aankomst in het Groot Ziekengastihuis is overleden. GORKUM. De 3-jarige Michael M. M. van Heumen is bij het oversteken van de Marinus Spronfclaan in Gor- kum door een bestelauto gegrepen en levensgevaarlijk 'gewond'. Het kind overleed in het streekzieken huis. DELDEN. Het 9-jarig meisje M. Buddünigh uit Delden is toen zij per rijwiel de rijksstraatweg Delden- Goor overstak, overreden door een personenauto bestuurd door de heer J. A. Soh. uit Vlaai-dingen. Het meis je was vrijwel op siag dood. IJMUIDEN. In 'het „Antoniius zie kenhuis" in IJmuiden is overleden de 51-jarige heer S. Steijn uit Krom menie die eerder met zijn scooter in de Velsertunnel tijdens grote drukte op een voor hem rijdende auto was gereden. Hij liep daarbij ernstig sdhedelletsel op. VALKENSWAARD. De 63-jarige heer H. van Horst uit Valkenswaard is bij een verkeersongeluk op de Eindhovenseweg in zijn woonplaats aangereden door een auto en kort daarna in 'het St. Josefziekenhuis al daar overleden. Hij stak op zijn fiets onverwachts de weg over. ALPHEN AAN DE RIJN. Bij slo- pingswerkzaamheden van restaurant Zomerzorg aan de Stationsstraat te Alphen aan den Rijn is het twaalf jarige zoontje Wim van de sloper Tuis uit Linschoten door een omval lende muur dodelijk getroffen. DEN HAAG. De Hoge Raad der Nederlanden zal op dinsdag 13 mei arrest wijzen in de zaak van de ca- fésliuiting op zondag te Sommelsdijk. Aanvankelijk had de Hoge Raad woensdag uitspraak zullen doen, maar de president deelde mee dat deze zaak veertien dagen wordt aan gehouden. LEEUWARDEN. In Wijckel (Fr.) is de zevenjarige Tineke Veltman uit die plaats onder een auto geko men en vrijwel op slag gedood. Het kind stak, nadat het met enkele vriendinnetjes had staan praten, plotseling de weg over vlak voor een personenauto. TERNEUZEN. Een Belgische per sonenauto geladen met 220 kg. boter bestemd voor smdkkel naar België, is door douane-ambtenaren van de centrale post te Oostburg (Zeeuws Vlaanderen) op de weg Oostburg-St. Margriet in beslag genomen. De be stuurder ontvluchtte. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Driebergen (vac. J. J. Moll): W. Kalkman te Willige Lan- gerak; te Wildervank (toez.): F. Scholte te Sleen Bedankt voor Klarenbeek: B. M. ter Haar te Usselo. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Mitchell (Ontario, Ca nada) (Free Christian Reformed Church): J. Brons te Bunschoten, die bedankte voor Katwijk aan Zee. Magneet-fietsen Pracht sortering Alle prijzen BROMFIETSEN RIJWIELEN LAMMERMARKT 36 1 ZIERIKZEE. TEL (01110)2022 VALPARAISO, 31-3. President Frei van Chili heeft op een perscon ferentie na een bezoek aan het door de jongste aardbevingen in Chili zwaarst getroffen gebied gezegd, dat volgens een eerste Taming de schade 150 tot 200 miljoen escudo's bedraagt Maar Chili zou de wederopbouw zelf ter hand moeten nemen. Het kan niet om de vier jaar bij het buiten land aankloppen en zeggen, dat het land weer in puin ligt. Maar hoe wel Chili niet om 'hulp van het bui tenland zal verzoeken, zal elke hulp welkom zijn, aldus de Chileense pre sident. NIEUWER KERK, 31-3. Gelijk ge- „Jeugd en televisie" meld vond alhier dezer dagen in ,.Or.s Dorpshuis" de jaarlijkse ouder avond plaats van de openbare lagere schccl, waarvoor grote belangstelling bestond, liet hoofd der school, de heer Buysse, verwelkomde in 't bij zonder de echtgenote van de bur gemeester, mevrouw Van Eeten, ds. Wisterhef, de heer Bouman als ver tegenwoordiger van het Braamco mité en de heer L. J. v. d. Zande, arts. De secretaresse-penningmeester- esse, mevr. Lievense-van Strien, gaf een beknopt overzicht van het afge lopen schooljaar en het financiële verslag. Het hoofd der school deed nog en kele mededelingen omtrent 't schóól- sparen, geneeskundig onderzoek enz. Vermeld werd dat de leerlingen in 1964 een bedrag van f 1300,- als spaargeld bijeen brachten (sinds 1958 een som van f 87.000,-). Het onder zoek van de schoolarts was zeer be vredigend: van alle leerlingen zeer gunstig. Medegedeeld werd dat de leerlin gen vorige week onder leiding van de heren Brouwer en Tanis een 20- tai nesthokjes hebben opgehangen, die zij zelf hadden gemaakt. Bij de verkiezing tot lid van de cudercommissie werd benoemd de heer R. J. Visser. Dokter v. d. Zande behandelde hierna een actueel onderwerp, n.l. „de jeugd en de televisie", waarin hij de onderzoekingen behandelde, die op dit gebied door deskundigen zijn gehouden. Indien niet oordeel kundig wordt gehandeld kun de t.v. inderdaad nadelige invloeden opleve- renv bijv. te laat naar bed gaan en voor de jeugd ongeschikte program ma's. Ouders moeten wel degelijk, indien dit nodig wordt geacht, de knop omdraaien. Er zijn echter ook voordelen, de kinderen kijken bijv. heel graag naar het kinderuurtje. Oudere kinderen kruinen bijv. door voorstelling van bepaalde landstreken hun kennis verrijken en beter vasthouden. Dit alles kan hun verstandelijke ont wikkeling ten goede komen, maar betekent natuurlijk niet zonder meer een verbetering in de gewone school vakken. Na de met grote aandacht gevolg de causerie van dokter v. d. Zande kwamen de leerlingen van de hoog ste klassen voor het voetlicht. Op verdienstelijke wijze voerde de jeugd enige komische stukjes op, o.a. „het vermiste jongetje" en „de luilakken" Een viertal meisjes presenteerde enige gedichten, op voorbeeldige wijze. De regie was als altijd in han den van mevr. v. d. Snoek. Aan het slot van deze geslaagde ouderavond sprak de heer Buysse een dankwoord, in het bijzonder tot dokter v. d. Zande. Nog f 80.000 nodig voor de gevel WEESP. Een personentmsje, waar in alleen de bestuurder was gezeten, 'is op een door automatische knipper lichten (beveiligde overweg in Weesp aangereden door de trein Amers- foort-A.Tnsterdam. De bestuurder van* het '.busje, de 37-jarige B. Klein Meu-f: leman uit Kortenlhoef, gehuwd en vade van 'drie kinderen, werd ge dood. APELDOORN. Op de Zutphense- straatwe'g te Apeldoorn ds de 73-ja- ri'ge mevrouw H. van der Kraats 'door een personenauto aangereden en zo ernstig gewond, dat zij korte tijd 'later ter plaatse overleed. UTRECHT. Bij een poging om een groep vechtende jongens uit elkaar te halen, is in Utrecht eer. hoofd agent in de nadht van zaterdag op zondag, zo aan een oog gewond ge raakt, dat hij voorlopig geen diienst kan doen. SCHIPHOL. Een tweede groep van 15 gediplomeerde Bhilippijnse verpleegsters 'is 'op Schiphol verwel komd' 'door de directeur-geneesheer van het academisch ziekenhuis in Leiden, dr. M. W. Jonigsma. DE BLESSE. Op de weg Steen- wijk-Leeuwarden ten zuiden van De Blesse (Fr.) is de 31-jarige chauffeur T. T. N. R. uiit Bredevoort gemeente Lichtenvoorde met zijn vrachtauto tegen een hoorn gehotst en om 'het leven gekomen. De oorzaak van "het ongeval is niet 'bekend. ZIERIKZEE. 31-3. Het college van b. en w. schrijft aan de raad - in vertand met de dinsdag zes april a.s. te hcuden raadsvergadering - dat burgemeester mr. F. Th. Dyckmces- ter een onderhoud heeft gehad met de Staatssecretaris van O.K. en W., resulterend in de toezegging het daarheen te zullen leiden, dat voor de staöhuistcren alsnog de destyds beloofde 75% subsidie zal worden toegekend Het subsidiepercentage voor de restauratie van het stadhuis zal werden opgetrokken tot mini maal zestig. Als voorwaarde is gesteld, dat de gemeente van de komende z.g.n. verfijningsregeling voor d'e monu menten geen gunstige resultaten zal genieten. De verheugende afloop van de gehouden bespreking heeft het college doen besluiten de raad voor te stellen thans een aanvullend kre diet toe te staan van f 86000.-. Hier van wordt minstens 60 procent rijks subsidie ontvangen, terwijl de pro vincie gevraagd zal werden in deze aanvulling de gebruikelijke 5 procent te verlenen. Koninklijke verrassing voor 70-jarig echtpaar STADSKANAAL, 31-3. Aan 'de 93- jarige Wubbo Smid en de 95-jairtige Harm'ke Scheper uit Tanige (gemeen te Onstwed'de) 'd'ie hun zeventigja rige echtvereniging vierden, was een verrassing door H.M. d'e Koningin bereid. De 'burgemeester de heer S. R. Knottnerus, kwam namens koningin Juliana een grote taart overhandi gen. Verder 'las hij een brief van de koningin voor, waarin 'de oudjes een gelukkige en rijkgezegen'de levens avond werd toegewenst. De totale kosten Herinnerd wordt in het schrijven aan een eerder verzoek een krediet toe te staan van f 105.000 voor de verdere restauratie van de voorgevel van het stadhuis. De totale kosten kwamen daarbij op f 374.000,-. De hoofddirecteur van gemeentewerken te Rotterdam heeft aangetoond, dat per 8 januari 1965 voor een bedrag van f 238.000 aan deze restauratie was betaald. Gp dat moment was - aldus het college - nog een bedrag te verwerken van f 222.000.- zodat de totale restauratiekosten op f 460.000,- komen. Door de raad is hiervoor reeds een krediet verstrekt van f 374.000,-, zodat nog een aan vullend krediet nodig is van f 86.000, waarin dan - gelijk bovengemeld - dank zij de toezegging van de staats secretaris, het rijk participeert tot een percentage van 60 procent. ZIERIKZEE Afd. „Philatelica" Op vrijdag 2 april a.s. houdt da afdeling Schouwen-Duiveland van de Internationale Vereniging „Phila telica'" d'e jaarlijkse feestavond in „Mon'dragon". Hockeyclub „Zierikzee" Van de zijde van het bestuur in opridhting van de hockeyclub „Zie rikzee" wordt ons verzocht mede te d'elen dat wegens omstandigheden de eerste training zal kunnen plaats vinden op 9 april a.s., en dus niet zoals eerder gemeld op 2 april. BURGH Expositie in „Totem" De heer Jan Kloet, kunst- en re clameschilder exposeert vanaf vrij dag met eigen werk. In studio „To tem" zullen dan o.a. te zien zijn: aquarellen, schilderstukken, tekenin gen en etsen. Een bezoek ds zeker aan te raden, temeer omdat er tal rijke dorpsgezichten en landschapjes uit de buurt van Haamstede en Burgh zijn verbeeld. Jonge „poelen" Toen de vogelwaohter de heer W. G. Jonker een dezer dagen de Kloos- terweg passeerde ontdekte hij in de er naast lopende sloot jonge eendjes en wel 14 stuks. Dit zal wel het eer ste broed zijn dat in 'de Westhoek is uitgebroed. HAAMSTEDE Paasos Slagerij D. de Jonge kocht voor de a.s. paasdagen een zware os aan. Het dier is vetgemest in de .stallen van 'de heer M. O. Hanse-Kocman te Haamstede. BROUWERSHAVEN Eerste kievitsei In de gemeente Brouwershaven werd dinsdagmorgen het eerste kie vitsei gevonden 'door de heer P. van Ast in de Bulke. De heer van Ast overhandigde het aan burgemeester A. H. Vermeulen. APELDOORN. Een dienstplichtig militair van het eerste legerkorps in Apeldoorn is in ernstige toestand met nekkramp in het centraal mili tair hospitaal in Utrecht opgenomen. 170 jaar geleden (IV) Op zondag 15 maart (na de Gods dienstoefening) kwamen gecommi- teerden en representanten van het burgerlijk bestuur te Bruinisse weer by elkaar cm te spreken over een verzoek van de burgers van Ouwer- kerk en Oosterland om samen met alle Duivelandse dorpen een verga dering te hcuden op 17 maart. Daar zcu dan worden gesproken over wat men ken deen voor het algemeen welzijn. Naar deze Duivelandse vergade ring werdén afgevaardigd Adriaan Witte en Adriaan van der Weel. Ondertussen had men te Zierikzee ook niet stil gezeten. Naar de Staten vergadering te Middelburg, werden als vertegenwoordigers van het ei land Schouwen Duiveland benoemd, Burger T. E. Liens, baljuw van Oos terland voor 14 dagen, waarbij hij zou worden geassisteerd door burger P. Goedman van Dreischor en Bartel Lokker secretaris van Serooskerke. Vervangers waren: burger A. Schraver van Oosterland, B. Hoo- genboom, schout van Welland en J. Moolenburg, schout van Zonnemaire. De vergadering te Bruinisse werd de volgende dag voortgezet, om nieu we regels op te stellen voor de sa menleving, nu zoveel andere regels en geboden vervielen. Want het volk van Duiveland stel de voor, in het vervolg niet meer te gehoorzamen aan de Ambachts vrouwen of Ambachtsheren. Grafelijke of leenrechten werden niet meer erkend, zo min de daar aan verbonden ambten regaliën en recognitiën jachtrecht of visserij recht. Revolutionaire geluiden, vooral voor die tijd uiteraard. Voorts begon het de baljuw, van Bruinisse te vervelen iedere dag naar Zierikzee te moeten voor het bijwonen van een vergadering. Na drie maal had hij er schoon ge noeg van en verzocht hij een ander- in zijn plaats te zetten. Als gevol machtigde voor Bruinisse werd toen benoemd, eerder genoemde Adriaan van der Weel. (met algemene stem men). Hem werd een goede volmacht gegeven, maar ook hij zou niet veel plezier beleven van zijn nieuwe baan, want ook hij zou moeten onder-vin den. de dikwijls verkondigde stelling, dat de revolutie zijn kinderen ver slindt. S.A.J. HET ZWAARD VAN PALERMO 65. Hun paarden tot steeds grotere spoed aansporend, joegen Aram en Clelia voort langs het maan overschenen pad. „In de verte hoor ik hoefslagen!' riep het meisje Aram toe, zich over de nek van haar rij dier buigend. „Zij kunnen ons niét ver meer voor zijn. Sneller!" En zij gaven hun dieren de sporen Maar zij zagen de donkere gestalte niet van de man die zich verborgen had ge houden toen zij hem voorbijreden en die thans behoedzaam zijn weg zocht door het donkere woud, tot hij do zwarte omtrek ken van het slot uit de nacht zag op doemen. Een tevreden gegrinnik ontsnapte Alfonso, terwijl hij gebogen op een zijdeur toesloop. „De kust is veilig", mompelde hij vergenoegd. „De beschermers van Palermo zijn uitgereden. Het zal eenvoudig zijn om nu met die dwaas af te rekenen!" Geluidloos opende hij de deur en gleed als een schim naar binnen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2