STOP^ Mt, STOP r«o ESI r HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Wallace's geweld boemerang tegen hem zelf DE VIERDE DAG Eén officiële Sinterklaas Stopa-aardappelen komen in consumptie Conferentie van kankerspecialisten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mwte 1965 Nr. 19759 Ingezonden mededeling BLIK DOOR HET WERELD Dominee Martin Luther King heeft uit principe gekozen voor een ge weldloze actie om de Amerikaanse neger gelijkberechtiging te bezorgen. Het is bovendien gebleken de beste strategie te zijn voor zijn doel, dat heeft de mars door Alabama bewe zen en vooral wat daaraan vooraf ging: het brute optreden van de po litie in het stadje Selma waardoor - en dat is een enorme prestatie - de negers en hun blanke medestanders zich niet lieten provoceren om ook van hun kant het met vechten te proberen. King en de zijnen weten dat de macht van de neger niet ligt in zijn vuisten, maar in hun getalWas het in Selma gekomen tot de vechtpar tijen, die negerorganisaties als de Zwarte Moslims bijvoorbeeld voor staan, dan was het effect bij lange na niet zo groot geweest. De strategie was uitstekend. Want al zal niemand met veel recht meer kunnen bestrijden dat dominee King de absolute leider is van de neger revolutie in de V.S., het voornaam ste werk Is tegen hun zin gedaan door figuren als sheriff Jim Clark van Selma, colonel Al Lingo van de Highway Patrol en gouverneur George Wallace. Zelfs daar De manier waarop zij hun haat uitleefden is in de vorm van foto's, films en t.v.-uitzendingen onder de ogen gekomen van alle Amerikanen. En ook die in het zuiden zijn daar door wel gedwongen geweest te er kennen dat King en de zijnen wel degelijk iets hadden om tegen te protesteren. De woestheid van Wal lace en zijn ondergeschikten heeft ook de grond rijp gemaakt voor de wetsvoorstellen die president Lyn don Johnson indiende om te voorko men dat in het zuiden nog langer de neger van de stembus wordt ge weerd. Clark, Lingo en Wallace zorgden bovendien voor de stemming onder de bevolking en onder de parlemen tariërs die verzekert dat die wet er ook door komt. Dit alles was niet bereikt als het in Selma tot een we derzijdse veldslag was gekomen, die sheriff en motoragenten althans ten dele een recht had. gegeven om hard terug te slaan. Het volkomen onge rechtvaardigde van hun optreden was er de oorzaak van dat ze juist verloren ivaat ze wenkten te ver dedigen. Wallace heeft goede reden om de neger van de stembus te weren. In Alabama iconen ongeveer 2,3 mil joen blanken en ongeveer een. mil joen negers, een verhouding dus van 23 tegen 10. Onder de kiezers was de m In New York is de V.N.-com- missie voor vredesoperaties - de zg. commissie van 32 landen - voor de eerste maal bijeen geweest om een programma samen te stelten ter op lossing van de constitutionele en fi nanciële crisis in de volkerenorgani satie. KERKNIEUWS Ncd. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (N.H.) (vak. G. Boer): J. v. 't Ende, Onstwedde. Bedankt voor Mijnsheerenlarid (toez.): P. D. de Bruijn, Opijnen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Appingedam-Over- sdhild: B. Wesselfarg, Smilde. Chr. Ger, Kerken Bedankt voor Westzaan: M. S. Roos, 's-Gravenzande. Ger. Gemeenten Bedankt voor Terwolde: H. Ligten- berg, Oudémirdum. Evang. Lut'h. Kerk Beroepen te Rotterdam: A. Burg hoorn, Ede, die voor dit beroep be dankte. Oud Gereformeerde Kerk OOSTERLAND. Dinsdag 30 maart, 7.30 uur: ds. J. van Prooien, Graf- borst. BRUINISSE. Woensdag 31 maart, 7.30 uur: ds. J. van Prooij, van Graf- 'horst. Ingezonden mededeling m RED BANO - ROOSENDAAL verhouding blank-gekleurd echter 60-10. Afgestemd Wanneer die verhouding wordt rechtgetrokken, betekent dit een enorme politieke invloed van de ne ger, die daarvan ook gebruik maakt. In Birmingham is politiechef Buil O'Connor - de man die honden af stuurde op negerkinderen - uit zijn ambt gestemd dank zij de negerkie zers. Wanneer in 196 de bevolking van Alabama zich weer opmaakt een gouverneur te kiezen, zijn de kansen van de heer Wallace ook be paald niet groot meer. In de zuidelijke staten ziet men dan ook al meer en meer dat in de kleinere gemeenschappen ook de blanke kiezers deze extreme haat- figuren niet meer steunen. Zo niet van harte dan toch uit overwegin gen dat men er redelijker wijs niet aan ontkomt, ontstaat zo een geheel nieuwe politieke situatie waarin de twee groepen van de samenleving elkaar vinden voor hét algemeen be lang. Wallace zelf beseft het misschien nog niet, maar velen om hem heen zien dat hij een uitzichtloos achter hoedegevecht levert tegen een op- rukkende nieuwe tijd. En dat deze nieuwe mentaliteit onder de blan ken in de zuidelijke staten geleide lijk baahbreekt is waarschijnlijk wel het voortreffelijkste resultaat van de acties van dominee King. Flitsen uit het buitenland CORDOVA. Een Amerikaans mi- litoir transportvliegtuig van het type C-154 is woensdag nabij Cordova in de staat Maryland in de lucht ont ploft. Zes mensen vonden de dood. RAWALPINDI. Pakistan en China hebben een akkoord gesloten betref fende grenskwesties. Ook is een cul turele overeenkomst ondertekend, die naar verwachting zal leiden tot grotere Chinese deelneming aan de ontwikkeling van Pakistan. MARSEILLE. In Marseille is een proces begonnen tegen 6 mensen die worden beschuldigd van een illegaal laboratorium in een boerderij nabij de Zuidfranse stad te hebben inge richt. Het laboratorium bevatte alle apparatuur die nodig is om ruwe morfine tot heroïne te maken. NEW YORK. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Verenig de Naties, op 26 juni a.s., zal de post administratie van de volkerenorgani satie postzegels uitgeven van vijf en van vijftien cent. PORTO ALEGRE. De Braziliaanse politie heeft een bende internatio nale valsemunters gearresteerd. Een van hen is de vroegere S.S.-officier Franz Haber Ribka die tijdens de tweede wereldoorlog een belang rijk rol vervulde bij de versprei ding van valse Engelse en Améri- kaanse geldmiddelen die door de nazi's warén vervaardigd. WASHINGTON. Het Amerikaanse Hüis van Afgevaardigden heeft een door president Jonhson ingediend wetsontwerp tot steun aan het on derwijs aangenomen. ACCRA. President Kwame Nkroe- ma van Ghana heeft.bekend gemaakt dat hij besloten heeft de doodstraf die over tien mannen is uitgespro ken te veranderen in 20 jaar gevan genisstraf. Een van deze tien is 'de voormalige minister van buitenland se zaken Ako Adjei. STOCKHOLM. In welingelichte kringen in Zweden is medegedeeld dat uiterst geheime besprekingen die. in de Zweedse hoofdstad- wer den gevoerd tussen functionarissen van het Chinese ministerie van bui tenlandse zaken en Chinese diplo maten in west-Europa .waarschijn lijk binnen enkele dagen besloten zullen worden. MADRID. Nadat de studenten in Madrid zich ongeveer twee weken rustig hadden gehouden, hebben zij vrijdagmiddag hun actie voor vrij heid van vereniging voortgezet. PORTO ALEGRE. Een vijfhonderd güerillastrijders in uniform onder bevel van een ontslagen onderoffi cier hebben zich vrijdagmorgen meester gemaakt van twee plaatsjes in de Braziliaanse staat Rio Grande do Sul bij de Argentijnse grens. WASHINGTON. De Amerikaanse ruimtevaarders Virgil Grissom en John Young zijn op het Witte Huis ontvangen. President Johnson spelde hun de medaille van verdienste van het nationale bureau voor ruimte vaart op de borst! DJAKARTA. De Indonesische mi- nister van buitenlandse zaken Su- bandrio heeft de waarschuwing la ten horen dat overheidsbedrijven die gedurende tien jaar met verlies wer ken in particuliere handen gegeven zullen .worden. BOGOTA. Op de hellingen van de Suikerbroodberg in Columbia heeft eert 'reddingsploeg de lijken gevon den van negen slachtoffers vart de vliegtuigramp die daar dinsdag jl. plaats vond. Het toestel van de maat schappij Ayianca had 2,5 passagiers en vier bemanningsleden aan boord. SINGAPORE.. Dc regering van Zuid-Vietnam heeft besloten de slaat van beleg op te heffen. Zij be sloot ook de censuur op de dagbla den tot een minimum te beperken. DRUM RUINEN, 27-3. Als de bewoners van het Drentse dorp Ruinen rond 5 december Sinterklaas en Zwarte Piet door de dorpsstraat zien trék ken, dan kunnen ze er zeker van zijn. de echte goedheilig man en zijn knecht voor aiah te zien. Dank zij de goede zorgen van het gemeentebestuur is het namelijk uit gesloten, dat klandestiene Sinterkla zen de geesten van de Ruiners ver warren. Op voorstel van b. en w. heeft de gemeenteraad de algemene politieverordening aangevuld met een bepaling, waarbij .het iedereen verboden is, „zich geheel of gedeel telijk vermomd of verkleed als Sin terklaas of Zwarte Piet op straat op te houden". Ook houders van inrichtingen van openbaar verkeer is het verboden tos te laten, dat in de inrichting vertoevende personen als Sinter klaas of Zwarte Piet zijn vermomd of verkleed. Alleen de burgemeester kan van deze verbodsbepaling ont heffing verlen'en. De toenemende concurrentie in de Sinterklaas-branche hadden b. en w. tot deze drastische stap genoopt. Burgemeester Roeters van Lennep, noemde het verschijnsel van de „tegenklazen" bijzonder onplezierig LAND- EN TUINBOUW Eeu nieuwe vinding Een mooi gazon is een sieraad voor de tuin. Het kost velen echter nogal wat moeit om het gazon mooi en kort te houden. De gazonmaaier moet er veelvuldig aan te pas ko men; voor velen is dit niet steeds een genoegen. Maar ook hier staat de ontwikke ling niet stil. Een opmerkelijk nieu- we vinding is wel de Flymo gazon maaier, de zg. luchtkussen-gras maaier. Men zal vreemd opkijken als men iemand een grasveldje ziet 'maaien met een ^zwevende" gras maaier. Het is een vinding van Zweeds fabrikaat, die werkt vol-., gens het principe van een luchtkus sen voertuig (Hovercraft). De voordelen zijn belangrijk, voor-, al voor pas ingezaaide gazons: be schadiging door wielsporen komt nief voor. Bovendien kan men alle kanten op, dus voor- en achteruit, maar ook opzij en in het rond. Dus geen gemanoeuvreerin de hoeken van het grasveld. Dit zwevend maai en impliceert ook dat langs randen van gazons, borders, tuinpaden e.d. gewerkt kan worden zonder enige moeilijkheid. „Birma-chirurg" overleden RANGOON (Birma), 28-3. De in Birma geboren Amerikaanse zende ling-chirurg dr. Gordon Segrave, die ziöh de bijnaam van „Birma-chirurg" had verworven, -is zondag in een zie kenhuis in een nabij de Chinese grens gelegen bergdorp, dat ruim veertig jaar geleden door hemzelf weid gebouwd, overleden. Hij is 68 jaar geworden. Dr. Segrave, wiens voorouders reeds in 1835 in Birma als zende lingen werkzaam waren, heeft in zijn leven ruim dertigduizend ope raties verricht. Hij opereerde verscheidene malen lijders aan de oogziekte grauwe staar, hetgeen 'hij eenmaal deed toen hij slechts over scheermessen be schikte. DEN HAAG, 25-3-. Minister Bies heuvel (landbouw) 'heeft in antwoord op vragen van thet Tweede Kamer lid P. Voogd van de Boerenpartij bevestigd dat er momenteel zoge naamde Stopa-aardappelen (poot- aardappelen) in de consumptie ko- De minister zegt verder dat het plotselinge aanbod van deze aard appelen inderdaad enige druk heeft uitgeoefend' op de prijzen van con sumptieaardappelen, maar dat dank zij de goede waag de markt zioh in middels weer volledig 'heeft kunnen herstellen. Minister Biesheuvel ziet daarom geen aanleiding ten behoeve van de consumptieaardappelen maat regelen te overwegen. Verder verklaart de minister van KERKNIEUWS Actie „Antwoord 64' DEN HAAG, 27-3. Van de toege- zegde bijdragen voor de actie „Ant woord '64", die zoals bekend ruim f 22.000.000 beliepen is reeds het overgrote deel ontvangen. Omstreeks half maart werd het bedrag van f 20.000.000 (91 procent) aan ontvan gen bijdragen overschreden. Het resterende deel van ruim f 2.000.000 betreft termijntoezeggin gen die in de loop van 1965 zullen binnenkomen. Intussen- is de subsi diëring van kerken, wijken en jeugd centra reeds geruime tiid aan de gang. In ruim tachtig gevallen werd reeds een subsidie toegekend. FINANCIËN EN ECONOMIE De expansie van west-Europa GENEVE, 27-3. De Economische Commissie voor Europa (ECE) van de Verenigde Naties schrijft in haar* jaarverslag over west-Europa dat de economische expansie van west- Europa dit jaar waarschijnlijk klei ner zal zijn dan die yan 1964. In het afgelopen jaar is het groeitempo van de voorgaande vier a vijf jaar ge handhaafd gebleven: het bruto na tionale inkomen nam met iels meer* dan vijf procent toe, met iets meer dus dan in 1963. Ondanks de bevredigende resulta ten van 1964 wordt gewezen op en kele minder gunstige aspecten. Laat bezorgd TRIEST, 27-3. Een inwoonster van Triest ontving een tele gram dat 33 jaar, 6 maanden en 24 dagen geleden door haar ouders vanuit Merano werd verzonden. Het bereikte des tijds wel de stad Triest doch het bleef daar al die tijd op het postkantoor liggen. OOSTERLAND Diploma-uitreiking Verbond voor Veilig Verkeer Vorige week vcm'd in de Confe rentiekamer 'de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden van de verkeerscursussen welke werden ge houden te NieuwePkerk en te Oos- tèrlan'd, onder leiding, resp. van op perwachtmeester Van der Meijden en wachtmeester 1ste klasse J. Hoek man. De beide cursussen werden gege ven onder auspiciën van het Ver bond voor Veilig Verkeer, afdeling Duiveland. De voorzitter der afde ling, de heer T. Walhout te Nieu- wenkerk, opende de bijeenkomst, die goed was 'bezocht, met een wel komstwoord tot de aanwezigen, in zonderheid tot de heren docenten en 'hun echtgenoten, zomede tot de heer van Eelkel'en, vertegenwoordiger van de Fina, die deze avond' de film „Contrabande" vertoonde. De ver- 'keerstafel van de afdeling was op gesteld in de zaal en aan de opspo ring van de 14 fouten, welke hierop waren gecreëerd, werd door velen deelgenomen. Verschillende perso nen slaagden er in 13 fouten op te sporen. Grote belangstelling bestond voor de drie-delige film, die werd vertoond en spannende momenten te zien gaf. Achttien diploma's De voorzitter reikte vervolgens dc 18 behaalde verkeersdiploma's uit aan de navolgende personen; alle deeïnemers(sters) van de cursus te Oosterland: Chr. van der Graaf (de oudste deelnemer), W. L. Bolle, me vrouw G. Stouten-Wostveer, mevr. M. Bei.ie-.de Korte, J. van 't Hof f, J. de Bruine, M. Bouwman, K. L. van der Werf, L. van der Maas Lz., C. Stouten Jz., mevr. Stoutjesdijk- Borst, J. K. Stoutjesdijk, J. C. Goud zwaard Kz., mej. L. van der Werf Rd., L. de Bruine, J. M. bij de Vaate, J. van der Have en L. M. Meerman. De laatste drie met lof, met resp. 35. 35 en 36 punten. Hel hoogste op dit examen behaald. Eén kandidaat moest worden afgewezen. De voor zitter feliciteerde de geslaagden har telijk en vooral de oudste deelne mer, de heer de Graaf. Hij sprak de hoop uit dat zij van het geleerde veel profijt zullen trekken. Ook cie beide docenten kregen een dank woord voor 'het vele dat zij voor het welslagen van deze leergangen heb ben gedaan. Uit waardering werd aan 'hun een 'boekenbon aangeboden namens de afdeling, terwijl zij reeds 'bij het examen enige weken geleden een cadeau van de cursisten in ont vangst mochten nemen. Voor de da mes van der Meij'den en Hoekman waren er 'bloemen. Opperwachtmees ter van der Meij den dankte tenslotte made namens zijn collega te Ooster- land voor de vriendelijke en waar derende woorden tot 'hen gericht en voor de geschenken. LYON, 28-3. Dinsdag komen in Lyon 12 'kan'kerspecialisten van naam bijeen om tijdens een vijf da gen durende conferentie een pro gramma voor een nieuw centrum voor wetenschappelijk speurwerk op te stellen. De 12 geleerden werden vorige maand door een voorbereiden de conferentie gekozen. Deze confe rentie besloot tevens voor dit cen trum, een idee van pr*esident de Gaulle, jaarlijks twee mi'ljoen dollar bijeen te brengen. Het plan geniet de steun van Frankrijk, Engeland', de Ver. Staten, west-Duitsland en Italië. De voorbe reidende conferentie werd door een waarnemer uit Nederland bijge woond. Een van de 12 specialisten, die dinsdag in Lyon bijeenkomen, is de Nederlandse hoogleraar prof. O. Mül'bock uit Amsterdam. Er zijn voorts twee Russen, een Italiaan, een Australiër, een Brit, een Amerikaan, een Canadees, een Japanner, een Zweed, een WestcPuitser en een Fransman bij. Twee doden bij autobotsing VENLO, 27-3. Bij een frontale autobotsing op de Maasbrug bij Ven- lo zijn de 46-jarige mevr. Schreurs uit Blerick en haar 22-jarige zoon A. Schreurs om het leven gekomen. De echtgenoot van mevr. Schreurs, de 62-jarige heer P. Schreurs, en de verdoofde van de zoon, die eveneens in de auto zaten, werden beiden zwaar gewond. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Venlo ver voerd. landbouw dat 'liet een normaal ver schijnsel is, dat aardappelen, die als pootaardappelen zijn geteeld ten slotte voor consumptie worden afge zet. Vrijwel elk jaar wordt een deel van de grotere maten voor consump tie bestemd. De omvang wordt be paald door de prijsverhouding tus sen pootgoed en consumptieaardap pelen. Deze gang van zaken is er op gericht het produkt zo goed moge lijk tot waarde te brengen; hierte gen 'kan maar* de mening van de mi nister moeilijk bezwaar worden ge maakt. Ook Stopa-aardappelen moeten - indien deze voor consumptie worden afgezet - voldoen aan de eisen. KENNISGEVING VOOR HET WEGVERKEER De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland te 's-Gravenliage maakt bekend, dat er wegens het uitvoeren van wieken aan de in aan leg zijnde rijksweg Rotlerdam-Nu- mansdorp (Rijkswegenplan 1958, no. 19) en aan de rijksweg op Flakkee voor de na te noemen gereedgeko men gedeelten van deze rijkswegen met ingang van 1 april 1965 de na volgende tijdelijke verkeersmaatre gelen als bedoeld in artikel 6, lid 1, en artikel 6ia van het Wegenver keersreglement zullen gelden: I. Voor het gedeelte, gelegen tussen de bestaande rijksweg Boonsweg- Krooswijk-Numansdorp (Stong- jesdijk) en provinciale weg no. 48 (Schaapsweg), met inbegrip van de brug over het Haringvliet: a. aanwijzing als voorrangsweg, b. aanwijzing als autoweg, c. geslotenverklaringen in één of ■beide richtingen, d. verboden links- en rechtsaf- slaan, e. verboden inhalen, f. verboden doorgaan, g. verboden stilstaan, h. verboden wachten. i. snelheidsbeperkingen (naar be hoefte 90, 70, 50 of 40 km per uur). II. Voer het gedeelte, gelegen tussen provinciale weg no. 47 (Tonisse- weg) en dc Grevolingendam; a. aanwijzing als voorrangsweg. b. aanwijzing als autoweg, c. geslotenverklaringen in één of beide richtingen, d. verboden linksafslaan, e. verboden inhalen. f. verboden doorgaan, g. snelheidsbeperkingen (naar be hoefte 90, 70 en 50 km per uur) Deze tijdelijke verkeersmaatrege len zullen, voor zoveel nodig aange vuld of gewijzigd, worden gehand haafd totdat er op die wegen defi nitieve verkeersmaatregelen zijn vastgesteld. Mijn kennisgeving voor het weg verkeer d.d. 10 juli 1964 moet hier mede als vervallen worden be schouwd. 's-Gravenhage, 26 maart 1965. De hoofdingenieur-directeur voornoemd, WIEBES. Akke antwoordde niet dadelijk, keek hem enige tijd aan en schudde 'haar hoofd. „Eén en tachtig jaar bent u, maar af en toe zou ik haast zeg gen, dat u adhtliien bent. U maakt misbruik van de omstandigheden, dat u ziek bent, notaris. Kinderen weten dat ook zo fijntjes uit te bui ten". „Af er. toe 'ben jij een brutaal ding, A'kike Feemstra. 'Dat neemt niet weg, dat ik je wel mag. Tjitske bad fouten en jij hebt ze ook. De vol maakte huishoudster 'bestaat natuur lijk niet. Nou, als je je excuses aan biedt, zullen we 'het er maar bij la ten". Akke liep rood aan. „Wel nou nog mooierbegon ze op nijdige toon, doch de zieke begon te lachen en wuifde met zijn 'hand. „Laat maar zitten en imaa'k je niet kwaad. Hoe wel, als je boos wordt, 'ben je hele maal een 'knap ding". Vol stomme verbazing leunde Ak ke liegen de muur en stotterde: „Wel jaik.... ik zou gaan flirten, als ik u was". Hij trok zijn wenkbrauwen om hoog. „En waarom niet? Ik ben we duwnaar en jij 'bent een vrije meid, zoals wij dat hier zeggen. Wou jij soms, dat ilk min ogen sluit, als jij binnen komt? I'k kan op m'n oude dag nog 'best vrouwelijk schoon ap preciëren, 'dus 'ik zie je graa'g". Akke haalde haar schouders op en Feuilleton door H. van Omme •draaide zich om naar de deur*. „Het wordt tijd; dat dékter van Asselt weer eens 'komt. Bk 'heb zo het idee, dat u op dit ogenblik wartaal uit slaat". „Noem je dat wartaal? Als ik be weer, dat je een knap ding bent? Als ik wat jonger was, bedacht ik ane 'geen ogenblik". A'kke sloeg vol verbazing haar handen in elkaar en 'keek de man, nog eens aan. „Als iik u zo al die on zin 'hoor uitkramen, verkeer ik in de veronderstelling, dat u aan de be tere hand :ben»t. Dat zal straks wat worden ,a!s u weer uit bed mag". „Je hebt in ieder geval een goeie .invloed op me. Akke. Bk voel me vandaag 'bijvoorbeeld weer een stuk beter. Wie weet, knap ik nog weer 'helemaal op. lm ons geslacht worden ze allemaal oud". De volgende dag bracht dokter van Asselt zijn periodieke bezoek, onderzocht de patiënt en 'deelde hem mede .dat lliij 'een ander drankje zou krijgen. Akke 'keek toe, terwijl hij zijn recept schreef. Sinds kort was ze steeds bij 'de hand, als de arts zijn visite 'bracht en hielp hem als cc:n volleerd verpleegster. Dokter van Asselt overhandigde haar het recept, keek nog eens naar de zieke en zei„Je ziet er vandaag bijzonder goéd uit. Alle ivspdlct voor Tjitske, maar ik geloof toch wel, dat Aleke's goede zorgen hun uitwerking niet missen". De patiënt snoof. „Bk moet haar af en toe wel eens op haar tabernakel zitten, want ze doet niets liever dan sigaretjes roken 'in de keuken, maar ze doet voor Tjitrice niet onder. Dat is waar". „Dat sigaretjes roken zal wel los lopen", veronderstelde de arts glim lachend en een 'knipoogje aan Akke gevend. „Maar forceer alsjeblieft niets, hé? Door al die maanden in bed liggen, 'ben je behoorlijk ver zwakt. In dat nieuwe drankje zit wat versterkends. Neem het trouw in, vermoei je niet en laat je ver der maar* verwennen door Akke. Dat is 'haar wel toevertrouwd". „Wel ja", mopperde de patiënt, „steek jij 'haar* ook maar een pluim op de hoed. Ze loopt nu al de hele dag met 'die roöie neus van haar in de lucht". „Die 'is 'helemaal mi et rood", hapte Akke. waarop de beide mannen lachten cn Akke het maar het beste vond om zwijgend te vertrekken. Doch toon doktor van Asselt de trap afkwam, stond A'kke hein op te wachten. „Vindt u hem werkelijk 'beter*, dokter?" De arts legde zijn hand op haar* schouder en 'dwong haar zo verder te lopen naar de grote salon. Daar bleef hij staan en keek het meisje aan. „Akke", antwoordde hij ernstig, „voor wat hij onder de leden heeft, is .helaas nog geen kruid gewassen. Bk monter 'hem eahtcr* zoveel moge lijk op. Hij is taai, 'komt uit een oer sterk 'geslacht, en 'kan nog maanden daar* liggen. Klaagt hij nooit over* pijn?" Akke dacht na. „Een enkele keer. Vooral tra 'hei eten, cn dan wijst hij op zijn maag. Bk krijg dan dc schuld hem iets gegeven te hebben, dal zijn maag niet kan verdragen. Het is wol eens moeilijk, hoor". Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5