13,25 FOTOBOEK ZIERIKZEE We gaan de tnin weer in! Verrast uw familie SUCCESJES LAARZEN P. BEZUIJEN De lieer G. van Duin verlaat Zierikzee Bollenvelden zijn met Pasen in volle bloei Jaarvergadering Bestuurdersbond N.V.Y. met het prachtige over met meer dan 100 foto's van de bekende fotograaf Cor van Weele te Amsterdam. Omslagontwerp en lay-out van Hans Bolleman, ontwerper VRI. Tekst Louis van Buuren te Roermond. Een blijvend geschenk voor U en Uw familie, vrienden of zakenrelaties. Een herinnering aan Uw geboorteland of aan Uw vakantietrip I Nu slechts voor Voer toezending per post 60 cent bijstorten Verkrijgbaar bij: Drukkerij LAKENMAN OCHTMAN .Jannewekken 11 - Zierikzee - Postrekening 85052 en in de boekhandel. C.II.U. STATENKRING Gedeputeerde J. Kaland over Zeeland's ontwikkeling Te koop: Mangels. - B. A. Huigens, Verseputseweg 3, Kerkwerve. In pr. st. z. snelbrommer, (D.K.W. Sport). Nog heel wei nig gelopen. Te bevr. bij P. C. Dalebout, Oude Moolweg nr. 20, Renesse, tel. 01116-393. 270 i.g.st.z. gecreosoteerde af- heiningspalen. J. Barendregt, Dreischor. Een „Koelstra" kinderwagen. Kaersemakerstraat 18, Zie rikzee. Te koop gevraagd: Betonnen waterbak. - B. A. Huigens, Verseputseweg 3 te Kerkwerve. Personeel gevraagd: Nette werkster en meisje voor hulp in de huishouding. - Hotel „De Landbouw", Ap pelmarkt 18, Zierikzee. Flinke werkster, voor één dag per week. Goed loon. Nieuwe Boogerdstraat 33, Zierikzee. Twee nette meisjes of jon- I gens. voor opleiding serveer- 1 ster(der). - Hotel „De Land bouw, Appelmarkt 18, Zie- rikzee. Voor de a.s. zomermaanden: twee nette meisjes. Zéér hoog loon boven de kost! Meerdere hulp aanwezig. Hotel Bakker, Burgh, telef. (01115)228. Diversen: Zit u met de handen in het haar, omdat u nog steeds niet het juiste kapsel hebt gevon den? Wij tonen u graag de laatste haarmode, met vele nieuwe mogelijkheden. Kap salon „Cora", mevr. N. C. Hanse-Bal, Ring 23, Noord- welle, telef. (01116) 435. Voor uw autorijlessen naar erkende autorijschool A. J. Kort, Zeeasterstraat 8, Nieu- werkerk, tel. (01114)478. Wij lessen óók in de Westhoek B-E( luxe auto), C-E/D-E (vrachtwagen-bus). Verkeers- lessen iedere donderdag om 7.30 uur-, Hogezoom 6, Haam stede, tel. 381 en iedere maan dag om 7.30 uur te Nieuwer- kerk. TE KOOP de onderstaande door inruil verkregen -wasmachines: Eén Erres Iangzaamwasscr met wringer; Twee Miele langzaamwassers type 75, m. wringer en nieuw drijfwerk; Eén Miele langzaaimvasser type 65, met Acme wringer. Diverse gebruikte stofzuigers en enkele gebruikte T.V., met en zonder België WELTEVREDEN Telef. 2805 - Zierikzee Voor de betere rubber in verschillende soorten en alle maten: Zierikzee Telefoon 2164 Voetbalschoenen QUICK en ADIDAS firma K0EV0ETS Havenpark 5 Zierikzee Verloren: Doublé dames - polshorloge, tussen Zierikzee en Viane. Gelieve terug te bezorgen bij Adrie Stouten, Zeedijk 6 te Oosterland. Afscheid in speciale zitting van Kantongerecht Eind, maart en begin april moet er al heel wat in de tuin worden ge daan. In ons bloementuintje schen ken wij allereerst aandacht aan de eenjarige bloemen, welke in de volle grond gezaaid kunnen worden. De hoofdbloei van eenjarigen, valt door gaans in de maanden juni, juli en augustus. Maar vóór het zaaien de grond vooral goed los en mest vol doende, hoewel overdaad hier schaadt, aangezien te zware bemes ting een ijle groei bevordert. Is de grond los gemaakt en be mest, dan gelijk harken, voordat er gezaaid wordt. Moet er fijn zaad ge zaaid worden, dan dient dit zaad vermengd te worden met fijn zond, goed droog. De zaaitijd begint half april en eindigt in mei. Eerst een ontwerp Bent u in het bezit van een of meer borders, maakt u dan eerst een schetsje, waarop soorten en kleuren der bloemen staan aangegeven. Houdt geen al te strenge symmetrie aan, dat staat doorgaans te stijf. De hoogste soorten worden achteraan geplant, de kleinste dus vooraan, dus de middenklasse komt in het mid den te liggen. Zorg echter ook voor contrasten in groei- of bloeiwijze. Zaai niet te dik, daarmee voorkomt u naderhand het uitdunnen. Zaai zo gelijk mogelijk en niet bij stevige wind. Na het zaaien moet het zaad met de hark ondiep ingeharkt worden. Daarna wordt de grond voorzichtig aangedrukt met een plak. Verschuif hierbij de grond niet. Plaats tijdelijk een naambordje bij het gezaaide. Dit wat betreft onze eenjarige plant en. Voorts faumert er in, de eer ste helft van april lathyrus gezaaid en groen blijvende heesters geplant worden. Denkt u om uw balkonversiering? Maakt daarvoor de bakken gereed. In de moestuin Nu is weer de tijd aangebroken om voortdurend te schoffelen en te xvieden in uw groentetuintje. Ook peterselie en snijselderie moeten in april gezaaid worden. Liefhebbers van midden vroege aardappelen kunnen aan het werk gaan en as perges mogen geplant worden. Uw kruidentuintje vraagt eveneens iuu aandacht, dus ook hier zaaien. In de tweede helft van april kun- Ingezonden mededeling 02fe/^.T®rke1huid? Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stuk),-poeder, -crème, -olie, -shampoo en -haarlollon, voor de kinderen tijdelijk sierlijke wereld-delen speldjes. DEN HAAG, 25-3. Verwacht wordt dat omstreeks Pasen narcissen, hya cinten en tulpen volop in bloei zul len zijn, aldus de burgemeester van Sassenheim, baron J. van Knobels- derff, tijdens een persconferentie van de provinciale V.V.V. van Zuid-Hol land. De bollenstreek beschikt in totaal over 47.000 bedden om de jaarlijkse stroom vreemdelingen op te vangen. In dit aantal zijn ook de bedden, die door particulieren worden verhuurd, begrepen, aldus de burgemeester. De export van bloembollen bereikte dit maal het record van 76 miljoen kg, een waarde van 312 miljoen gulden vertegenwoordigend. Een week na Pasen, op 24 april, zal het jaarlijks bloemencorso „Len teparade 1965" worden gehouden. Het corso start om halfelf in Sas senheim en gaat via Lisse, Hille- gom en Bennebroek weer terug naar Sassenheim, waar de tocht om 17.40 uur een einde neemt. Een dag tevo ren zullen de px*aalwagens in de Bloemlusthal in Lisse worden ten toongesteld. Op het ogenblik bloeien reeds cveral in de bollenstreek paarse, witte en gele crocussen. In de kassen van de Keukenhof schittert reeds de weelde van het voorjaar. Er bestaan plannen om de Keu kenhof te herbebossen. Hierbij zullen echter de oude bomen, die een be langrijk deel van de aantrekkings kracht van deze bloementuin uitma ken, gespaard blijven, aldus de heer Koninklijke familie komt naar huis LECH, 25-3. Prins Bernihard is per auto uit Lech vertrokken en op weg naar München. Vollgens de rijks voorlichtingsdienst wordt de prins zondag in Nederland verwacht. Koningin Juliana en prinses Bea trix zullen tot volgende week woens dag in Lech 'blijven. Prinses Irene en 'haar man hébben reeds dinsdag hun vakantie in Lech beëindigd. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.l, 25-3 dwars IJmuiden naar Slagen. Esso Rotterdam, 25-3 dwars Gibral tar naar Nanyshamn. Philippia, 26-3 m Suezkanaal ver wacht. Zafra, 26-3 te Thameshaven. SPORT VOETBAL Veteranen Burgh-P.T.T. Zaterdagmiddag voetbalt een vete- ranenploeg uit Burgh tegen een P. T.T.-ploeg op 'het sportpark Van Zuiieiu Aanvane 4 uur. nen reeds enkele soorten eenjarigen gezaaid wordenu raadpleegt hier voor de gebruiksaanwijzing op de pakjes. Als u bollen bewaren wilt, moeten uitgebloeide bolbloemen nu afgenepen tcordeu tot op twee bla deren, de rest kan verwijderd wor den. Onkruid moet bij voortduring be streden worden. Gras kan de hele zomer door gezaaid worden, maar als uw gazon geleden heeft van de winter of peel kale plekken ver toont, kunt u beter nu al inzaaien (en vastrollen). De kanten worden afgestoken. De knolbegonia's moeten in de grond. Voorts kunt u in het groentetuintje de aardappelen plan ten en andijvie, spruitkool en kool rapen zaaien. Spinazie en raapstelen mogen niet meer gezaaid worden, doch wel de winterwortelen, hoewel dit alleen voor liefhebbers van tui nieren een werkje is, aangezien de winterwortel doorgaans op de wa gen zeer goedkoop is, weshalve de benodigde grond beter voor andere soorten groenten kan worden benut. De rezen Mogen wij nu ook uw aandacht vragen voor de roos, de mooiste aller planten? Een roos moet met nauw keurigheid worden geplant. Zo moet bv. het plantgat ruim en diep zijn, opdat de wortels vrij kunnen uit hangen. Bij het planten dient u er rekening mede te houden, dat de stmik zo diep geplant moet worden, dat de plaats waar geocculeerd is (dus ivaar de takken ontstaan) 3 a 5 cm. onder cle grondoppervlakte komt. De wortels moeten in het midden van het plantgat gehouden worden en cle grond rondom, moet worden afgestoken, zodat aan alle zijden losse grond, tussen de wortels komt. Tijdens het aanvullen moet de grond heel stevig toorden aangedrukt. In dien de roos in het voorjaar geplant is, moet flink worden aangegoten en bij droog weer moet het dikwijls herhaald worden. Zonodig wat kalk toevoegen. Reeds aanioezïge rozen u ragen, in het voorjaar veel voedsel, dus moet arme grond flink van (verteerde) koemest worden voorzien. Do paden Mogen. ioü tenslotte nog even uw aandacht vragen voor uw tuinpad? Vele onzer lezers zijn gesteld op een goed gazon, maar om bloemen te kunnen bereiken, moet u over het gazon lopen, of op enkele plaatsen tegels leggen. Dit staat trouwens zeer goed. Denkt u er bij het leggen van deze tegels om, dat het tegelpad beneden het gazo-n moet komen te liggen? Beschikt u slechts over een kleine tuin, dan voldoen enkele stepstones of flagstones beter en... u kunt ze met wat cement, gekleurd met steen rood, zelf gieten. D. W. Leveber, hybridiseui'. Hij toon de zich, in zijn inleiding een voor stander van wetenschappelijke aan pak van het winnen van nieuwe bol- soorten. Het ontwikkelen van een nieuwe tulpensoort neemt gewoon lijk 25 jaar in beslag, zo zei hij. „Veel baanbrekend werk wordt op dit terrein thans in de Sowjet-Unie verricht". Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE Dokter W. Bontkes, tel. (01110)-2280. MIDDENSCHOUWEN; Dokter W. Terpsfcra, Brouwershaven, tel. (01119)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Söheuerman, Zierik zee, tel. (01110)-2180. OPENBARE BEKENDMAKING Met ingang van 1 april a.s. zal de gemeentewaag te Zierikzee voor het wegen van vee enz. worden open gesteld des zaterdagsmorgens van 7.30 uur-9.30 uur en op andere werk dagen en uren na vooraf gepleegd overleg met de waaigmeester, de heer J. W. Roskam, Steiltjesstraat 7, Zie rikzee, telefoon 2901. Zierikzee, 23 maart 1965. Burgemeester, en wethouders, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 22 mrt. Markus Pie^ ter, z. van Pieter Iman Heij'boer en Arendje Troost (Duiveland); 22 mrt. Kornelis, z. van Abraham Stoutjes- dij'k en Cornelia Anna Wesdorp (Zierikzee); 22 mrt. Jan Willem, z. van Willem de Oude en Neeltje Cor nelia Evertse (Zierikzee). Gehuwd'. 19 mrt. Joop Jacob de Rëgt, 22 jr. en Johanna Jacoba de Graaf, 20 jr. (Zierikzee); 20 mrt. Hendrik Hermanus Vogel, 38 jr, (Middelburg) en Inia Heika Wessels Boer, 26 jr. (Zierikzee). Overleden. 17 mrt. Josina Jo- 'hanna Lamibreöhtse, 62 jr., (Wester- söhouwen), edhtg. van, Willem JaCO- 'h" V-r dr 5 ZIERIKZEE, 23-3. Over het on der werp: „Zeelands Ontwikkeling" sprak in het ned. hervormd vereni gingsgebouw voor de C.II.U.-Sta ten- kring de gedeputeerde J. Kaland, die in zqn betoog onderstreepte dat het provinciaal beleid met het oog op de toekomstige ontwikkeling van Zee land, zich niet alleen moet richten op Rotterdam, maar ook rekennig moet houden met de Belgische bu ren. Ten opzichte van de Belgen dient een duidelijk actief beleid te worden gevoerd. De heer Kalanid merkte verder op dat de Deltawerken, diie 'beveiliging primair ten doel hebben, als belang rijk secundair voordeel, verbetering van 'de verbindingen brachten. Voor opstellend het 'belanig van de verbin ding OostersCheldcbrug-GrevéMn- gendam, onderlijnde spr. verdere noodzaak tot een vaste verbinding over of onder de Westerschelde. Spr. achtte door de ontsluiting een toenemende pendel mogélijk. Alles dient echter 'gedaan om woon- en werkgelegenheid in eigen provincie zoveel mogelijk te bevorderen. Het zou wijs zijn van de regering in Zee land zoveel mogelijk huizen te bou wen. Hieroor ontstaat de mogelijk heid personeel aan te trekken en te komen tot stadsagglomeratie. Een of meer centra zijn. nodig om de indus trialisatie op te vangen. De plannen in de verschillende gebiedsdelen dienen te worden gecoördineerd. Op het punt van de recreatie „staat de massa te dringen", maar de over heid verleent hiervoor geen finan ciële tegemoetkomingen. De toestand in 'diverse recreatie-centra is ontoe reikend uit medisch oogpunt (riole- rimgstelsels en watervoorziening). „Het rijk loopt met de steun achter en doet te weinig", zo zei hij. Tolheffing In het vervolg van zijn redevoe ring spralk tde heer Kaland nog over de voorgenomen tolheffing. In Benelux en Westeuropees ver- ZIERIKZEE, 25-3. Onder voor zitterschap van de heer M. C. Ver- heijen vond in het Huis van Nas sau alhier de jaarvergadering plaats van de N.V.V.-Bestuurdersbond Schcuwen-Duivcland. Alvorens de jaarverslagen in behandeling kwa men werd besloten pogingen in het werk te stellen alsnog een bejaar denmiddag te organiseren voor de aangesloten oud-leden. In zijn openingswoord verwelkom- Auto en mens in het jaar 2000 UTRECHT, 25-3. In het jaar 2000 zal iedere valide volwas sene in Nederland over een auto beschikken, maar deze toeneming ran het autobezit betekent niet automatisch een evenredige toeneming van het gebruik van de auto en van de verkeersintensiteit, want in sommige gevallen zal de auto niet het beste aan de verkeers- behoefte tegemoetkomen. Dit zei prof. ir. J. Volmuller tij dens het door het Nederlands instituut uoor ruimtelijke or dening en volkshuisvesting ge organiseerde congres over de ruimtelijke ordening in een gemotoriseerde wereld. Een analyse van de eisen die aan het vervoer worden gesteld bij verschillende doeleinden van de reis toont naar hel oordeel van prof. Volmuller aan, dal de verplaatsingen in het zake lijke personenvervoer alleen kunnen worden gediend met de auto. band is de toenemende integratie be palend voor de ontwikkeling van Zeeland en zal zelfs belemmerend werken. Het berij den van de Zeeuw se middenweg, als gevolg van de tolheffingen zal weinig aantrekke lijk zijn, concludeerde de heer Ka land. Een mogelijkheid tot verlaging van de kosten zag de gedeputeerde als volgt: voor 'de bouw van de Ha- ringvlietbrug met tolheffing werd vervroegd toestemming gegeven. Tussen 1968 en 1972 zal deze brug door het Rijk worden overgenomen en tolvrij berijdbaar zijn._ Deze be slissing werd genomen vóór 'het we genfonds tot stand kwam. „Welnu", zo zei de gedeputeerde, „als de Ha- ringvlietbrug wordt overgenomen en tolvrij gemaakt wordt zal de mid- .denweg aantrekkelijker worden. Bij de Oostersdheldebru'g ligt de zaak anders, daar dit een provinciale In vestering is. Het beleid zal dus ge richt moeten zijn op zo weinig mo gelijk tolheffing op de middenweg". „Voor Zeeland lis 'een vrijheid van woningbouw in de vrije- en premie- sector volledig aanvaardbaar. Men had in het beleid ten opzichte Wier- van wel enige hoop. maar met de kabinetscrisis as het nu een kwestie van afwachten", besloot hij. Na de pauze,, waarin nog verschil lende vragen ter tafél werden ge bracht en door de heer Kaland wer den 'beantwoord, werd: het jaarver slag opgemaakt door de secretaris van de Statenkring de heer L. F. van Wijck, en het financieel verslag van de penningmeester, de heer M. den Boer, vastgesteld. De vergadering werd hierna met dankgebed gesloten door de heer M. den Boer uit Haamstede. Op een kunstveiling in Londen bracht donderdag een fraai versierd) pistool uit 1610, 'afkomstig uit een Amerikaanse particuliere verzame ling ongeveer vijftigduizend gulden op. Een antiquair uit Londen werd d'e eigenaar. de de voorzitter op deze goed be zochte vergadering in 't bijzonder districtsbestuurder C. Hoek. Spr. meente verder te mogen vaststellen dat 1964 voor de bestuurdersbond niet ongunstig is geweest, gezien vooral ook het discussiepeil op de vergaderingen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer W. M. Rotte, werd na be handeling van enige gestelde vra gen, vastgesteld. Wegens vertrek van de heer Rotte naar Kruiningen werd in de vacature van secretaris voor zien door benoeming van de heer C. Heijboer. Met deze benoeming is het dag. bestuur weer voltallig, waar over de voorzitter zijn voldoening uitsprak. Boeken en bescheiden van de pen ningmeester, J. L. Zappeij, waren door de kascommissie in. orde be vonden, zodat de rekening kon wor den goedgekeurd. In de vacature J. Blankert van de kascommissie werd benoemd de heer M. de Moor. In het jaarverslag wordt er op ge wezen dat de bestuurdersbond er toe zal moeten bijdragen de verwachte enorme verandering na de opening van de Grevelingendam op te van gen. Geconstateerd wordt dat Schou- vven-Duivcland alleen dan met de randstad Holland zal kunnen blijven wedijveren als het voorzicningspeil op een goed niveau kan komen. Na de pauze sprak de heer C. Hoek over de loonpolitiek, waarbij hij ver schillende vragen uit de vergadering behandelde. De heer Hoek ging hier bij uitvoerig in op de procedure die gevolgd moet worden voordat een overeengekomen C.A.O. tussen werkgever en werknemers van ho gerhand goedgekeurd wordt. De heer Verheijen dankte tenslotte de heer Hoek voor zijn inleiding en sloot vervolgens deze goed geslaagde ZIERIKZEE, 25-3. Het kantonge recht te Zierikzee heeft woensdag jl., na afloop van dé 'gewone rolzitting voor civiele zaken, afscheid genomen van de oud-gerechtsdeurwaarder G. van Duin, 'die jarenlang op Schou wen-Duiveland heeft 'gewoond en gewerkt en d'ie ook 'geruime tijd dn het Thoolse land1 de 'deurwa arders- funktie uitoefende. De waarnemend kantonrechter rar. A. Berichout u'it Middelburg sprak de heer van Duin toe en memoreer de hoe deze 'in een loopbaan van 60 jaren steeds met de rechtsbetrek king van de burgers bemoeienis had, eerst als klerk op de kantoren van verschillende Zieriskzeese notarissen en later* in de deurwaarderspraktijk van 'de vroegere gerechtsdeurwaar der J'oz. de Rogt. Na voltooiing van zijn studie werd tenslotte de heer van Duin per 1 jan. 1940 de opvol ger van de heer de Regt. Na in de bezettingstijd dn de ambtsuitoefening veel wederwaardigheden te hebben ontmoet, volgde oOk voor d'e heer van Duin in de laatste oorlogsjaren de evacuatie. Na de ramp van 1953 werd de heer van Duin overgeplaatst naar Den Bosch, maar Zierikzee bleef trokken en in 1957 keerde hij daar weer, na ontslag uit het ambt te hebben gevraagd en verkregen. Iin. de maatschap Loeve-van Duin zijn ervaring en werkkracht gegeven aan de 'deurwaarders-^praktijk. Van af 1 jan. 1962 bleef de heer van Duin in de rechtszaken bezig. Nu op 74- jarige leeftijd gaat hij van een wel verdiende rust genieten in het rust huis te Houthem bij Maastricht, waar oOk zijn kinderen wonen. Samenwerking Namens de balde voerde mr. C. J. B. du Croo het woord, 'die gewaagde van de goede 'betrekkingen die de Qreer van Duin ook met de advoca tuur wist te onderhouden. De heer M. Loeve te Goes haalde enige her inneringen op uit de tijd van samen werking en toonde daarmede aan dat ook de humor dn de soms moei lijke uitoefening van het deurwaar dersambt niet ontbreekt. Verschillende cadeaus weiden de heer van Duin aangeboden. Na zijn afscheidswoord, waarbij niemand werd vergeten, werd geanimeerd na gepraat over hoe het vroeger was. De heer van Duin heeft ook op maatschappelijk terrein veel werk verzet. Zo was hij destijds voorzitter van het C.J.V., voorzitter van de Ohr. Nat. Werkmansbond, voorzitter van de Vereniging van Rechtzinnig Hervormden, notabel en diaken van de Ned, Herv. Kerk, gedurende ruim 20 jaar raadslid van Zierikzee en ge durende drie periodes lid van de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6