Omspringen met huisvuil Sc WU HEBBEN DE NIEUWE PHILIPS KOELKASTEN MET DE 15 AANWIJSBARE VOORDELEN ZANHER demonstraties: ZANHER In deze trommel wast u net zo oer degelijk als uw grootmoeder in de tobbe jORCON t N. van der Linde Goudzwaard's Dit is de Zanker E 5-automatik uitstekende 'J inwendige ver,- lichtinggaat bij openen en sluiten avLtomatisch ;3'"" r A--^i aan en l^llf uit. - schakelt- na automatisch H|i ontdooien- -i zichzelf '1 weer in. vriest van -12° C tot -18° C. diepvriesvak over de hele breedte. hygiënische verchroomde rekken. apart vak voor boter en kaas. hermetisch gesloten, dus geen koude- verlies. deur heeft beveiliging tegen doorzwaaicn Uitgebreide service. Dagelijks in onze toonzaal van 9 tot 5 uur (behalve 's zaterdags). Bovendien elke Woensdagavond tussen 7 en 10 uur. N.V. KONINKLIJKE HANDELMAATSCHAPPIJ WED. J. C. DAM 4 GOES TEL. 01100-5140 - trommelwasmachines zijn o.a. verkrijgbaar bij: Brouwershaven Bruinisse Dreischor Haamstede Oosterland Renesse Zierikzee C. D. van Ham St. J. P. Jumelet Firma P. M. Slager-de Waal Firma Dijkman Firma W. C. Ista Firma H. Duson en Co. Firma W. J. Weltevreden Noorddijkstraat 8 Nieuwstraat Slotstraat 3 Zuidstraat 10 St. Joostdijk 41 Hogenboomlaan 1 Appelmarkt 8 Komt u zelf eens kijken, hoe fantastisch deze wasauto maat de was doet - en neemt u daarvoor rustig uw eigen wasgoed mee! VOOR DE VROUW EEN STUDIE IN KEUKENHYGIËNE Er zijn mensen die het maar bar onzindelijk vinden als er ergens een vuilnisbak in de keuken staat. Zij hebben daar meer dan één heel goe de reden voor, al was het alleen maar omdat stoffer en blik en stof- zuigerzak in die zelfde keuken wor den uitgeschud. In zulke huishoudens wordt er heel wat vuil verspreid over de ge hele keukeninventaris en zodoende ook over alle etenswaren. Het spreekt vanzelf dat menigeen die dat weet in een dergelijke onhygiënische bende niet graag te gast zal zijn: het is een broedplaats voor ziektekie men. Toch logeren wij nog maar liever bij mensen die een doelmatig vuil nisvat in de keuken hebben en die daar naar behoren mee omgaan, dan bij een familie die een vuilnisbak op een balkonnetje heeft staan: zon der deksel en onder het open keu kenraam. Dat is ook niet zo'n gun stige opstelling! Gevleugelde inwoning Ach, het gaat er eigenlijk niet zo zeer om waar het huisafval nu pre cies wordt bewaard, veel belangrij ker is hoe er mee wordt omgespron gen. Bij een juiste behandeling van het huisvuil wordt er namelijk re kening gehouden met de gevleugelde inwoning: de vliegen! Deze insekten zijn immers over brengers van alle mogelijke ziekte kiemen. Afwisselend strijken zij neer op allerlei vuil en op onze etenswaren. Wanneer zowel afval als eten buiten het beröiik van de Vliegen wordt gehouden, neemt men hygiënische maatregelen van de al lereerste orde. Wanneer de vuilnisbak voorzien is van een goed afsluitend deksel en wanneer dat deksel er ook altijd op ligt, behalve op de ogenblikken dat men iets weggooit, mag die vuilnis bak van ons eigenlijk best in de keu ken staan. De stofzuigerzak En wat nu de stofzuigerzak be treft: die ledigen we in de gang of nog ergens anders. Wanneer dat bo ven een krant gebeurt, dan mag de samengevouwen papierbundel best in de vuilnisbak worden gedaan, zelfs al staat die in de keuken. Pret tiger is natuurlijk toch wel de mo derne oplossing: een weg te gooien zak van papier in de stofzuiger! Maar over de hygiëne in huis, in het bijzonder over die in de keuken, is nog wel iets meer te zeggen dan over de plaats en de behandeling van de vuilnisbak. Zo doet zich al dadelijk de vraag voor, waar het schoenpoetsgerei wordt opgeborgen en ook waar de schoenen eigenlijk worden gepoetst. Er zijn gelukkig gezinnen waar dit in de bijkeuken of de badkamer gebeurt. Anderen gaan bij dit werkje op de trap zitten. En waar wordt het werkgereed- schap opgeborgen? Dat is allereerst een kwestie van ruimte en huisinde ling, maar ook van nadenken en overleg. En de schoenpoetsdoos Helaas, niet iedere huisvrouw heeft een werkkast of een bijkeuken tot haar beschikking: daarom komt de schoenpoetsdoos vaak in een van de aanrechtkastjes van de keuken terecht, samen met stoffers, werk- emmers en dweilen. Dit opbergen van de schoenpoets doos in de keuken is niet zo ver keerd, maar het heeft meestal tot gevolg dat de schoenen in de keu ken gereinigd en geborsteld worden. Dikwijls zit daar ook werkelijk niets anders op. Toch is het volstrekt niet nodig de schoenen hierbij nu ook op het aanrecht of op de keukentafel te zetten! Dat is dan wel erg gemak kelijk, maar dan doet een tekort aan hygiëne tegelijkertijd zijn intrede en zijn we op een hellend vlak beland. De modder mn de straat maakt de jus misschien wel pikant maar be slist niet gezond. En de handen weer wassen Wanneer de schoenen beslist in de keuken gepoetst moeten worden, omdat alle andere plaatsen waar dat zou kunnen gebeuren nóg ongeschik ter zijn, behoort zulks te geschieden op de grond, en ivel op een uitge spreide krant. Het papier wordt, wanneer we met de schoenen klaar zijn, dichtgevouwen en in de vuil nisbak gedeponeerd, een handeling die we al kennen van de krant met het stofzuigervuil. Van hygiëne gesproken: na al zulk soort vuile karweitjes als schoen poetsen behoort men de handen te wassen. Dat geldt niet alleen voor de huisvrouw die zulk een werkje doet, maar ook voor de kinderen wanneer zo'n baantje aan hen is uit besteed. Dr. Alfreda Briedc. Momenten waarop een man zich zo thuis voelt Een glimlach van voldoening voor uw koffie... Moccona van Douwe Egberts Een kop goede koffie schenkt hem zo veeï méér. Genegenheid. Warmte. De rust van thuis-zijn. En zijn glimlach beloont die goedheid van u%v koffie. De keuze van uw koffie: Moccona! Pittig van smaak. Versgebrand-lekker. Echt koffie zoals Douwe Egberts die maakt! standaardpotje f 1,98 coffcïnevrij f2.30 100-gramspot f 3.75 coffeïncvrij f 4.40 grote voonaadpot f 7.30 coffcïnevrij f 8.40 LEKKER-PITTIGE MOCCONA... KOFFIE VAN DOUWE EGBERTS! overall's; blauwe broeken 5 manchester pakken Fa. v. GeesbergenB Poststraat 12 Nieuwer kerk i ifinnniniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiH Extra voordelig! Grote pot appelmoes 0,49 500 gram Nassi-Goreng (diepvries) 1,19 Literblik snübonen 0,79 16 zegels Pak pruimen (500 gram) 1,39 10 zegels Fles vruchtenwijn 1,80 72 zegels Lammermarkt 8 Zierikzee - Telef. 2424 Geeft ook uw antiek meubelstoffeerwerk in veilige en vakkundige handen van meubelstoffeerclerij die het stoffeert van onder tot boven en weet welke stijl en bekleding uw meubelen nodig hebben Mcelstraat 24 - ZIERIKZEE Telefoon 2491 Bezoekt het BAL NA in „Het Dorpshuis" te Serooskerke op zaterdag 27 maart a.s. nè 10.00 uur Telefonisch aangesloten onder nr. (01112) 490 JOH. A. GOUDZWAARD Jz. Zorgesweg 1 - Dreischor Dat is het grote .geheim" van het unieke Zanker-trommelwassysteem! Netzoals vroe ger in de tobbe, wordt de was voortdurend uit het sop getild en er weer in onderge dompeld. En het resultaat? Een kraakheldere was. de trots van uw linnenkastl Grove kookwas of uw allerfijnste spulletjes: Uw Zanker zorgt ervoor, dat al uw wasgoed op de juiste manier behandeld wordt. Want u bepaalt zélf hoe u wilt wassen. Een Zanker heeft geen starre wasprogramma's, die uw mogelijkheden beperken! Volautomatisch weken, wassen en (5x) spoelen. Een kleine handige wasauto maat. die overal gemakkelijk een plaatsje vindt. Toch kunt U er maar liefst 5 kg dróóg wasgoed in één keer mee wassen. De ideale wasautomaatvoorallevrouwen, die vaak veel en snel moeten wassen. Voor de grondige reiniging van beroeps kleding werd een speciaal programma ingebouwd. Gemakkelijke belading van boven (zonder bukken!). Alle delen, die met water en sop in aanraking komen zijn van roestvrij edelstaal. f 798.- ZANKER levert ook wascombinaties,. volautomaten, centrifuges en vaatwas- machines. Eigen landelijke servicedienst. WELTEVREDEN Zie toonzaal Appelmarkt 1 6 en Kerkstraat 2 - Burgh Onze Philips koelkasten- serie bestaat uit 6 apparaten: 2 tafelmodellcn cn 4 kast- modcllcn. Dc inhoud vari eert van 130 tot 305 liter, dc prijs van 339.- tot 799.-. Dus voor elk gezin is er een Philips koelkast. Wij laten u graag zien welke dc beste is voor dunne dus klein buiten. grote groentelade: zo blijft de groente dagen- praktische pedaal lang vers. om de kast met de voet te openen, (kastmodcl- Icn.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 8