dubbel sparen 20% korting 137.27 Classicale Vergadering Classis Zierikzee Coentunnel volgend voorjaar gereed Ex-koning Faroek overleden I K0ELSTRA R. P. HOGERHEIJDE Openbare vergadering BOTERHAMWGRST 49-ioJ (ip PINDAKOEKJESp.®©.»} THEE en THEEZAKJES met 20°/o KORTING T EIERBESCHUIT QA ckatis PETITB™E61L12 SINASSTICKS 7R 1*1 DOPERWTEN 20°/oKORTING 5 Gehaktballen Ned. Hervormde Kerk ZIERIKZEE, 17-3. Woensdag kwa men de predikanten en afgevaardig den van de gemeenten in de classis Zierikzee van de Ned. Herv. Kerk in extra vergadering büeen. Er moesten n.l. verkiezingen werden gehouden vcor diverse funkties. De oudste der aanwezige dienstdoende predikanten, ds. M. G. Westerhof, opende de ver gadering. In zijn openingswoord sprak hij een bijzonder welkomst woord tot ds. J. Feunekes. die van Slcehteren overkwam naar Zonne- maire en tot verscheidene personen, die vcor het eerst als afgevaardigden van de vergadering deel uit maakten Ds. Westerhof herdacht ds. J. van der Sar, in zijn leven geliefd predi kant van de hervormde gemeente Bruinisse en betuigde medeleven aan zijn gezin. Bij de lezing van de presentielijst bleken aanwezig te zijn 17 predikan ten en 21 andere ambtsdragers. Aan de orde was hierna de verkiezing van de praeses van de vergadering. Ds. F. A. van Liere van Renesse werd met 20 van de 38 uitgebrachte stem men verkozen. Assessor werd ds. L. G. Zwanenburg van Stavenisse en als scriba werd de heer S. A. Jume- let uit Bruinisse herkozen. Breed moderamen Het breed moderamen van de classis werd gevormd uit de leden van het moderamen en de toegevoeg de leden: ds. J. B. Assendorp van Zierikzee, ouderling W. D. J. van Prooijen van Stavenisse, kerkvoogd E. Moerman uit Noordgouwe en dia ken N. P. Bolier uit Brouwershaven. Tevens werd voorzien in de secundus en tertiusplaatsen van deze functies. De heer A. Vermaat te Zierikzee werd opnieuw benoemd als quaestor. Overeenkomstig de gewoonte vor men de predikanten en ouderlingen van het breed moderamen de classis- ccmmissie voor opzicht en werd er voor de praeses een secundus en tertius aangewezen. Afgevaardigd naar de provinciale kerkvergadering werden uit de ring Zierikzee ds. J. B. Assendorp van Zierikzee en ouderling Klink uit Sirjansland, uit de ring Tholen ds. J. van der Haar van St. Maartens dijk en diaken J. Kaufman uit St. Maartensdijk en tenslotte uit de ring Brouwershaven ds. F. Don van Burgh en ouderling C. J. van der Kreeke uit Burgh. Ook hier kon in de secundi en tertiï worden voor zien. Overdracht voorzitterschap Op dit moment kon ds. Westerhof het voorzitterschap overdragen aan de nieuwe praeses. De scheidende voorzitter sprak woorden van dank aan de vergadering en ds. van Liere deed dit aan hem, die gedurende 8 jaar het praesidiaat 'heeft waarge nomen. Hij bleek hierbij vanwege zijn irenische aanleg en vanwege de samenstelling van deze classis de juiste man op de juiste plaats. Bij het verslag van de classicale commissie voor het jeugdwerk werd aan de vergadering van de zijde van deze commissie een voorstel gedaan inzake de aanstelling van een jeugd werkleider voor geheel Schouwen- Duiveland. De vergadering betuigde vrijwel algemeen adhesie en ver leende toestemming de mogelijkhe den verder te onderzoeken. Overwo gen wordt voor dit werk een stich ting in het leven te roepen. Ook werd verslag uitgebracht van een commissie, belast met een on derzoek naar de mogelijkheden van godsdienstonderwijs op de diverse scholen te Zierikzee. Het aantal mo gelijke lesuren bleek onvoldoende voor een full-time kracht, zodat de gedachten uitgingen naar een com binatie met ander werk op dit ter rein. Besprekingen hiertoe werden reeds gearrangeerd. Dr. Kurt Birren'baCh, de speciale afgezant van bondskanselier Erhard van west-Duitsland, is woensdag avond iper vliegtuig uit Bonn in Tel Aviv aangekomen. SPORT VOETBAL Zierikzee speelt thuis tegen R.K.F.C. De wedstrijd tegen Kruisland bood Zierikzee I alle gelegenheid om zich te herstellen van de nederlaag tegen de S.V. Gastel. Zondag a.s. tegen RKFC I uit Bergen op Zoom ligt het voor de hand dat een overwinning meer krachtsinspanning zal kosten. Veel zal afhangen van de speelwijze van de voorhoede, die 1.1. zondag zonder meer foutief was en bij voort zetting geen voldoende doelpunten oplevert tegen sterkere tegenstan ders. (wij denken hierbij aan de thuiswedstrijden van vorig seizoen tegen DIVO en Cluzona). In een ef fectieve voorhoede dient de buiten speler als de 'bal op de andere vleu gel is niet te ver naar binnen te ko men, waar hij in de opeenhoping van spelers van weinig betekenis is, hij dient dit - zonodig - eerst te doen als de bal zijn richting wordt uitgespeeld. Anders loopt hij ook het gevaar bij een verre voorzet de bal aan zijn eigen zijlijn te moeten halen, zoals zondag enige malen voorkwam. Opeenhopingen van spe lers hij een groot velidoverwicht voor het doel van de tegenstander, ont nemen de middenspelers de kans de bal naar buiten te plaatsen, waar door deze noodgedwongen weer in het centrum gespeeld wordt, en het doorgaans de verdediging erg ge makkelijk gemadkt wordt. Eerst bij open spel en de bal niet onnodig lang bij zich te houden en dit dienen midden- en hinnenspelers terdege te beseffen, trekt men de verdediging uit elkaar en komt men tot verras send aanvalsspel. Met het veelal spelen van de bal naar de beste voor- 'hoedespelcr - de tegenstander weet heus wel wie dit is - 'komt men er evenmin. Laten wii het er op hou den dat een 'gewaarschuwd elftal voor twee telt en wij a.s. zondag mogen rekenen op een goede wed strijd. De middagvergadering werd be steed aan de problemen die voor de diakonie werden opgeroepen door de Algemene Bijstandswet. Ds. L. G. Zwanenburg en maatschappelijk werker W. C. van der Stel brach ten hieromtrent verhelderende ge dachten en nieuwe mogelijkheden naar voren. Prins Bernhard naar Engeland DEN HAAG, 17-3. Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft het voorne men in zijn kwaliteit van ere-voor- zitter van de Oorlogsgravenstichting, tezamen met de hertog van Glouces ter, in diens kwaliteit van voorzitter van de Commonwealth War Graves Commission, de plechtige inwijding van het Nederlandse ereveld Mill Hill Cemetery te Westminster bij Londen bij te wonen op woensdag 12 mei 1S65. Op dit ereveld zijn 253 stoffelijke resten van Nederlandse oorlogs slachtoffers herbegraven en 180 slachtoffers door middel van een monument herdacht. Enige honderden nabestaanden, deputaties van koopvaardij, zee-, Jand- en luchtstrijdkrachten, alsme de vele Nederlandse en Britse auto riteiten zullen bij de plechtigheid aanwezig zijn. Motie Amsterdamse raad Gemeentefoudsuitkeriug AMSTERDAM, 17-3. De gemeen teraad van Amsterdam heeft kort na het begin van de 'behandeling van de begroting voor 1965 zijn ongenoegen over de huidige uitkeringen uit het gemeentefonds vastgelegd in een idoor alle fracties, behalve die van de V.V.D., ondersteunde motie. In deze motie die aan het eind van zijn al gemene beschouwing werd inge diend' door de P.v.d.A.-fractie W. Th. Polak wordt een beroep gedaan op de Staten-Generaal om te bevorde ren dat de uitkeringen uit het ge meentefonds zo spoedig mogelijk worden verhoogd en dat een finan ciële regeling tot stand wordt ge bracht waarin meer dan tot dusver rekening wordt 'gehouden met de bijzondere structuur en positie van de grote gemeenten. AMSTERDAM, 17-3. De in aan bouw zijnde Coentunnel voor auto verkeer zal in het voorjaar van 1966 (april of mei) gereed komen. Aldus is medegedeeld door de hoofdingenieur-directeur van sluizen en stuwen van Rijkswaterstaat, ir. A. Eggink, op een persconferentie ter gelegenheid van het afzinken van het eerste tunnelelement. In totaal moeten zes elementen worden aange bracht, steeds een per maand. Ir. A. K. W. Unger, hoofdingenieur -directeur van de directie Noord- Holland van de Rijkswaterstaat deelde voorts mede, dat er een kans bestaat dat met de werkzaamheden aan de spoorweg-Hemtunnel in 1967 begonnen kan worden. Daarbij zal men gebruik kunnen maken van het bestaande bouwdok, waarin de ele menten voor de Coentunnel tot stand zijn gekomen. Voorts werd door ir. Eggink ver teld, dat deze week de laatste res ten van de in de oorlogsjaren in de havenmond van IJmuiden tot zinken gebrachte schepen door baggerwerk- zaamheden op een diepte van twin tig meter beneden N.A.P. worden ge bracht, zodat de befaamde „drempel" voor de Amsterdamse haven dan ge heel verdwenen is. b In de omgeving van de Nepalese hoofdstad Katmandoe is een auto bus in een ravijn gestort waarbij 14 doden en -19 'gewonden vielen. BILJARTEN Finale-toernooi driebanden in Concordia' A.s. vrijdag, zaterdag en zondag zal in hotel Concordia te Zierikzee het finale-toernooi plaats vinden om het kampioenschap drie banden van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Naast de kampioen van het vorige seizoen D. Verburg van de biljartvereniging Concordia te Zierikzee, hebben zich hiervoor we ten te plaatsen: R. P. Hogerheijde, F. C. Hanse en L. Canters (allen Concordia, Zierikzee), J. Berrevoets en Joh. Everaerts (beide B.V. Renes se), F. de Groot, de Lely, Scharen- dijke en M. Evertse, Witte van Haemstede. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze geliefde man en va der MARINE'S PROVOOST in de ouderdom van 76 jaar en 8 maanden Brouwershaven: J. P. PROVOOST KRIJGER Vlaardirigen: M. P. PROVOOST Schuddebeurs: P. DE MOOR- PROVOOST P. DE MOOR Brouwershaven M. PROVOOST Brouwershaven, 17 maart 1965 Noorddijkstraat 12 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevr. J. W. CORNELISSE- SORBER op de leeftijd van ruim 88 jaar D. C. BOOGERT- CORNELISSE JOH. BOOGERT Klein- en achterklein kinderen Oosterland, 18 maart 1965 Kerkstraat 22 Heden werd plotseling van ons weggenomen, onze ge liefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder JOSINA JOHANNA v. d. MAAS geboren LAMBRECHTSE op de leeftijd van bijna 63 jaar Haamstede: W. J. v. d. MAAS M. A v. d. MAAS P. C. v. d. MAAS- VERTON A. C. v. d. MAAS En kleinkinderen Haamstede, 17 maart 1965 De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 22 maart a.s., des namiddags 3.00 uur. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Te koop: I.g.st.z. Opel Rekord en een heren-sportfiets. Groeneweg nr 3, Ellemeet. Te koop gevraagd: Een i.p.st.z. linnenkast. Brie ven onder nr. 2192 aan bur. van dit blad. Diversen: Wegens ziekte tot nadere aan kondiging gesloten. L. J. de Meulmeester, Scharendijke. ROME, 18-3. Ex-koning Faroek van Egypte is overleden. Faroek werd woensdagavond on wel toen hy dineerde in het Ro meinse restaurant „Isle de France". Hy werd naar het ziekenhuis San Camilla overgebracht, waar hy is overleden. De doodsoorzaak is nog niet meegedeeld. Vermoedelyk was het een hartaanval. Faroek was tegen 23 uur met een jonge vrouw in het restaurant aan gekomen, dat aan de Via Aurelia op 10 kilometer afstand van Rome ligt. Hij placht er enkele malen per week te dineren. Na de maaltijd, die enige uren ge duurd heeft, stak de ex-koning een sigaar op en het tweetal bleef nog wat zitten praten. Eensklaps ver bleekte hij. Hij probeerde op te staan maar viel bewusteloos over de tafel. Kort na aankomst in een ziekenhuis, even na 2 uur donderdagochtend, trad de dood in. Faroek is 45 jaar jaar oud geworden. Vergadering geitenfokvereniging Duiveland OOSTERLAND, 16-3. In café Mol te Oosterland vergaderde deze week de geitenfokvereniging Duiveland onder voorzitterschap van de heer W. van Gilst. Deze zette in zijn openingswoord de geit in de schijnwerper van deze tegenwoordige tijd, 'door een bespie geling te 'houden over de geit in wel vaart st ij d. In de tegenwoordige tijd is de geit als 'huisdier niet in hoog aanzien, omdat immers de zui vel produkten te kust en te keur te krijgen zijn. Tooh toonde spreker met cijfers aan, dat 'in het voedsel pakket een goede geit zeker ook in 1965 zijn waarde nog niet verloren heeft. Het .gaal. goed met de vereniging wat 'het ledental betreft, er kwamen enkele nieuwe leden 'bij, maar daar staat tegenover 'dat het aantal geiten verminderde. Dat gestreefd wordt naar kwaliteitsverbetering moge blijken uit de deze zomer behaalde prijzen. De heren J. van der Have te Oosterland en W. van Gilst te Bruinisse behaalden prijzen op de in 1964 gehouden zomerkeuring te Zie rikzee en de heer J. Koolaard' te Anna Jacobapolder behaalde zelfs een prijs op de provinciale keuring te Goes. De aftredende bestuursleden de 'heren M. Beije, Sirjansland', C. Stou ten, Oosterland en A. Kommer, Drei- sohor werden allen herkozen. De penningmeester 'kon met een batig saldo zijn rekening afsluiten en de 'heer W. van Gilst Ikon in zijn slotwoord constateren, dat deze jaar vergadering had aangetoond, dat de geitenfokvereniging zéker nog niet op zijn laatste benen loopt, maar dat de 'kleine groep enthousiaste geiten- fokkers zéker in de toekomst nog meerderen zal animeren hun voor beeld te volgen. Te koop gevraagd: Tweedehands meubelen en antiquiteiten. Overal te ont bieden. Telef. 471, G. Heij- boer, Bogerdweg 47 te Drei- schor. Te huur: Autobox (op Slabbers werf). Te bevragen tel. (01110) 2268. Te huur gevraagd: Zomerhuis in de Westhoek, voor 14 dagen in het tijdvak van 9 juli tot 28 augustus a.s. voor 5 volwassenen en 5 kin deren. P. J. Heyerjans, Su- matrastraat 2, Dordrecht. Huwelijk: Verhuur van gelegenheids kleding. Tijdige bestelling. - „Elegant" kleding, Deurloo, Zierikzee, telef. 2890. Personeel gevraagd: Een heren kappersbediende of leerling-bediende. Jaar betrekking. I. Moerland zn. Renesse, telef. (01116) 427. Demka Utrecht vraagt bank werkers, revolverdraaiers, draaiers, carousseldraaiers, kotteraars, frezers, scha vers, electriciens. Betaling in werkklassen 4, 5 en 6. - 2- ploegendienst. Voor een kost huis wordt gezorgd. Reiskos tenvergoeding. Voor gehuw den komt een woning be schikbaar. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk wen den tot Demka N.V., afd. Personeelszaken, Havenweg 7, Utrecht. 2 waar U uw ZAKEN ADVERTENTIES voor de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE en verder voor alle in Nederland verschijnende dag- en weekbladen kunt opgeven. Ze worden steeds gaarne door ons aangenomen en onmiddellijk ter plaatsing doorgezonden. IIIII^IIIIIIIIIIIIDIIDfllll Heeft U nog een zomerhuis of kamers te huur? Laat ons ook dit in een van de Nederlandse dag- of weekbladen voor U plaatsen b Veelal succes Desgewenst vooraf kos tenberekening. Ontvangen: een schitterende collectie behangstaalboeken en moderne wandbekledin- gen. - Schilders- en behan- gersbedrijf P. J. Beuzenberg. Poststraat 22; werkplaats: Meelstraat 33, tel. 2196. Zie rikzee. Kom mensen trek een blij gezicht; nog even en de dam is dicht! Maar ook nu kent men cp Flakkee voorwaar, reeds Edelschaap, uw make laar! - Edelschaap, beëdigd makelaar en taxateur, Oos terland, tel. (01114) 578. Plakplastic 46 cm breed, in meer dan 80 dessins voorra dig. speciaal voor tafels cm breed. Mol. Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Plakplastic kent U allemaal Dat kunt U plakken op uw kastplanken, tafeltjes, boven uw gasstel, enz. en dat weet U óók Maarals U nog wilt weten welke dessins en kleuren er zijn komt dan even kijken bij „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zierik zee. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling! Altijd recht van koop. Vandaag be steld, morgen geplaatst. Belt (óók 's avonds) Zierikzee no. (01110) 2540. Mooier wonen, behang kopen bij: Mol. Meer dan 200 des sins in voorraad. Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Goed verzorgde huid door Cosmetica Dokter v. d. Hoog. Kapsalon Murk, Uo de Beurs, Zierikzee. Wij leveren op bestelling: zelfklevende letters, geschikt voor naam op uw auto of etalageruiten, in verschillen de kleuren! Eenvoudig te be vestigen en weerbestendig. „Verf en Kleur", Meelstraat 10, tel. (01110J-2100, Zierik zee. Voor vlekvrij behangplaksel Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Uw machines altijd bedrijfs- zeker met „Shell'-produkten. De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114) 377. Koopt nu uw groente- en bloemzaden! Alles uit voor raad leverbaar. Verder: alle tuingex-eedschap en tuinarti- kelen. Bloemenmag. Jonker, Zuidstraat 4, Haamstede, tel. (01115) 566. De nieuwste decoratie-be hangsels in: hout, steen, mo- zaiek en riet-imitatie, in vooxraad bij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Hele of gedeeltelijke inboe dels. L. Kaashoek, Lange Nobelstraal 23, tel. 2167, Zie rikzee. M Laat u niet langer kwellen door LOEIENDE LIKDOORNPIJN Trannosan Remedy verwijdert likdoorns met wortel en al, binnen 2 dagen! Stilt de pijn terstond en voorkomt infectie. Ook eeltplekken ver dwijnen. Haal van daag nog Trannosan Remedy - de beste remedie tegen lik doorns. D»S>e WELTEVREDEN 5 Telef. 2805 - Zierikzee Uw adres voor kinderwagens kinderstoelen wandelwagens modellen 1965 Zie toonzaal Appelmarkt 16 Verder hebben wij ach ter onze toonzaal Appel markt 8 nóg een toon zaal. Komt u dus gerust eens vrijblijvend kijken! Levensniiddelenbedrijf „Naast de Beui's" Zierikzee S pecialiteilen Pathé de veau Gras100 gram i' 0,80 Pathé de veau Gras (getruffeei'd) 100 gram f 0,90 Amsterdamse leverworst 100 gram f 0,50 Bierworstjes - in pakjes van vier stuks f 1,65 De echte Argentynse corned beaf 100 gram f 0,65 Jambon d'Ardenncs 100 gram f 1,20 Achterham 100 gram f 1,20 Salami (knoflookworst) 100 gram f 1,20 Het is nog tijd voor wijnzuurkool per 500 gram f 0,60 Rookworst (met band) f 1.75 Rookworst (vacuum) f 1,30 Statencentrale A.R. kiesverenigingen op Schouwen-Duiveland te houden op zaterdag 20 maart a.s. in het Geref. Jeugdgebouw aan de St. Domusstx-aat te Zierikzee. Spreker is de Hoogedelgestrenge heer M. W. SCHAKEL, burgemeester van Noordeloos, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Onderwerp: „Om de juiste wijzerstand" Ook aktuele politieke vraagstukken, w.o. de kabinetscrisis, zullen ter sprake worden gebracht. Aanvang: 2.30 uur. Alle belangstellenden hartelijk welkom Het bestuur BIJ ELKE FLES SLASAUS -io°/„ rol w 1 met B zegclkorting v V ct GRATIS zegelkorting 150 gram t 9 met lil cc GRATIS zegclkorting dl .verse kwaliteiten geldig v»n 18 i/m 24 rr prijswijzigingen voorbehouden In Jus, blik ct GRATIS zegclkorting mm KOPEN BIJ DESPARIS GRATIS SPAREN BIJ DE KOOP

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6