SKODA-SHOW IN NIEUWERKERK SVCCESJES van 17 t/m 20 maart - Deltastraat 10 Eindelijk een vreedzame mars in Selma STAD EN EILAND Optimistische geluiden in openingstoespraak van voorzitter •i» -W1 i X Zaterdag 20 maart ho- pen onze geliefde ouders, V behuwd- en grootouders JAC. BLOM t en t M. C. BLOM- V j, v. d. ZANDE hun 40-jarige echtver- Y eniging te herdenken. X X Westerschouwen, y 15 maart 1965 Hogeweg 84 X Gelegenheid tot felicite- y ren zaterdag 20 maart X van half 5 tot half 6 in hotel Bom, Haamstede. Heden ging van ons heen ons trouw oudste lid, me vrouw C. VAN DER KLIFT- KOOPMAN Bestuur en leden Herv. vrouwengroep „Wees een zegen" Zierikzee, 14 maart 1965 Heden overleed onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder SUZANNA v. d. MAAS- v. d. MAAS op de leeftijd van 84 jaar en 10 maanden Uit aller naam: H. v. d. MAAS kinderen, behuwd-, klein en achterkleinkinderen Oosterland, 15 maart 1965 Rijksweg 5 Voor de vele blijken van be langstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man en vader MARINUS CORNELIS VAN WEELE, betuigen wij onze oprechte dank. Fam. VAN WEELE DE REGT Bruinisse, maart 1965. Pr. Marljkestraat 1. DANKBETUIGING Het bestuur der C.J.V. te Zierikzee wil allen die op enigerlei wijze hun belang stelling of medewerking heb ben getoond rondom de vie ring van hun 75-jarig be staan, hartelijk dank zeggen. Zierikzee, 16 maart 1965 Tc koop: Pas gekalfd hebbende vaars en te koop gevraagd: 200 kg pootaardappelen (Furore). E. A. J. van Damme. Dapper- weg 17, Haamstede. L. g. st. z. Duitse kruissnarige piano. Te bevr.: telefoon 2831, Zierikzee. Een kinderwagen (uitneem- baar). Verrenieuwstraat 7, Zierikzee. Zaailijnzaad en pootaardap pelen. P. L. Quist, tel. 443, Dreischor. Plantuitjes en uienzaad. - P. L. Quist, tel. 443, Dreischor. Fiat 1400 B, in zeer goede staat. Bouwjaar 1957 en een Mercedes 170 D met prima dieselmotor. C. Kant, We- vershoek 26, Zierikzee. Mangels. - H. J. Landegent, tel. 615, Haamstede. Nog enkele kilo's uienzaad. J. P. van Ast, Zuidweg 22, Zonnemaire, tel. (01112)-238. wegens omstandigheden: een nieuwe driegaats kachel (crème). Te bevr.: Henk Kes- teloo, Kerkstraat 31, Brui nisse. I.g.s.z. Koelstra kinderwagen afneembare bak. - Lodewijk, Esdoornstraat 17, Nieuwer- kerk. „Koelstra" kinderwagen, af neembare bak en kookhaard. Jan Verhoeffstraat 1, Brou wershaven. Iedere donderdag verse snij bloemen en planten. - Uw a'dres: J. Ra via, Schutters- 'hofstraat 17, Zierikzee. Tel. 3131. Te huur: 2500 m- prima tuingrond, op hoek Rijksweg-Dorpsweg, Bruinisse. Betonfabr. Griep, Bruinisse. Te huur gevraagd: Vakantieverblijf in nabijheid van strand, eind juli tot half aug. (voor 5-6 pers.), voor zien van w. en k. water dou che, enz. Aanb.: v. Embden, Nwe Kerkstraat 3, Vlaardin- gen, tel. 9851. Verloren: Bedelkettinkje (Hoeveweg- Leverdijk - Schccpstimmcrd.) Gaarne terugbez. Grectje de Rijke, Bagijnestraat 23, Zie rikzee. Personeel gevraagd: Voor onze nieuwe zaak: een winkelmeisje. Fa. van Beve- ren. Schoenhandel. Na 6 uur J. L. Bom, Pieterseliestraat 1, Zierikzee- Hierbij nodigen wij u gaarne uit tot een bezoek aan de grote Skoda-Show, welke van 17 t/m 20 maart a.s. wordt gehouden in de DELTASTRAAT 10 te NIEUWERKERK. Op deze show zullen worden geëxposeerd de attractieve nieuwe SKODA 1000 MB (in 5 kleuren: magnolia, Sahara, aqua, papaver, grafiet) en de 1965-uitvoeringen van de SKODA SUPER COMBI en de SKODA 1202 COMBI. De show is geopend van 10-22 uur. TOEGANG VRIJ. AUTOBEDRIJF IJ. T. WANDEL DELTASTRAAT 10, NIEUWERKERK, TELEFOON 01114-482 Diversen: Mooier wonen, behang kopen bij: Mol. Meer dan 200 des sins in voorraad. Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Voor vlekvrij behangplaksel Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Pla'kplastic 46 cm breed, in meer dan 80 dessins voorra dig. speciaal voor tafels 90 cm breed. Mol, Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. Het is een top! Voor droge, goedkope en dure sigaren bij sigarenmagazijnen D. C. Vier gever, hoek Kraanplein, Zie rikzee en Weststraat, Haam stede. Pijproken: gezellig roken! 'n Pracht sortering pijpen, in de goedkope en duurdere prij zen. Sigm. D. C. Viergever, Weststr., Haamstede en hoek Kraanplein, Zierikzee. Voor ijzer en beton hebben wij „Paratol", zeer geschikt voor betonnen silo's tegen aantasting door humus, zu ren enz. In 1, 2 te en 5 kg- vei'pakking. Verkrijgbaar bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zierikzee. De originele kleur van o.a.: Ferguson, David Brown, Ha- nomag, Farmall, Claeys, enz., hebben wij in voorraad. Deze verf is bestand tegen olie en vet. „Verf en Kleur", Meel- straat 40, telef. (01110) 2100, Zierikzee. Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 2,35. Bij apoth. en drogist. ZIERIKZEE Causerie voor Z.V.U. en Nut In samenwerking met het Nutsde- partement organiseert de Z.V.U. op donderdag 18 imaart een avond in de Concertzaal-foyer. Als spreker zal optreden dr. H. H'.tbenet te Utrecht, die het onderwerp „Ruimtevaart en ruimteonderzoek" zal inleiden. De lezing w°rdt met lichtbeelden ge ïllustreerd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde cum Iaude voor het examen wiskundig ingenieur onze vroegere stadgenoot de heer S. M. Argelo. WESTERSCHOUWEN De bewoners van het slot Haamstede Na een periode van stilstand in de bijna maandelijkse vergaderingen komt nog betrekkelijk onverwachts de aankondiging van een vergade ring met een voor de Westhoek b|j- zender aantrekkelijk onderwerp. De beer P. van Beveren, oud-archivaris der gemeente Zierikzee, zal n.l. een lezing houden over „De vele bewo ners van het slot Haamstede in de loop der tijden". Een lezing waar zeer beslist grote 'belangstelling voor zal bestaan. Introduktie is toegestaan. Plaats: hotel Bakker te Burgh; tijd: op don derdagavond 18 maart. Op 23 maart komt het Nut weer, in het teken van de belangstelling omdat het op die avond in hotel Bom een vergadering houdt in sa menwerking met de Vereniging van Huisvrouwen, afd. Westerschouwen. Het wordt dan een Caltex-avond met een lezing van de heer L. Nijhuis over een postkoetsrit Turkije-Neder- land. NOORDWELLE Vergadering Afd. Plattelandsvrouwen De afdeling „Noordwelle en Om streken" van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen 'hield een bij eenkomst onder .leiding van mevr. Krijger-Vrij dn de zaal van mevr. Lokker-v. d. Za'nde tc Noordwelle. In 'haar openingswoord kon de pre sidente mej. Koning van de N.V. Buisman te Zwartsluis verwelkomen. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld, liet mej. Koning met behulp van dia's zien hoe de 'koffieplant groeit, bloeit en vrucht draagt. Verder werden verschillen de «manieren van 'koffiezetten gede monstreerd met gebruik van Buis man. Het proeven en 'keuren werd natuurlijk niet vergelen. Bijzonder in de smaak viel bij de dames ook do Deventerkoek die erbij gepresen teerd werd. Na een dankwoord aan mej. Koning, deelde de pi'esidente mee dat de volgende vergadering zal worden gehouden op 8 april a.s. in het dorpshuis le Rcoessc. Deze bij eenkomst wordt verzorgd door de Emka te Den Haag, o.l.v. mevr. M. Krispijn. OUWERKERK N.V.V.-t.b.c.-fonds Ter 'bestrijding volksziekten door het N.V.V.-t.b.c.-fonds en Gezond heidszorg is ook in onze omgeving gecollecteerd. De opbrengst was te Nieuwerkerk f 64,66 en te Ouwer- kerk f 38,85, totaal dus f 103,51. Uitvoering „Nieuw Leven" Het harmoniegezelschap „Nieuw Le ven" hield de jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Boot, kon in zijn welkomst woord een volle zaal begroeten. Het eerste gedeelte bestond uit muziek, beginnende met een mars, daarna enkele ouvertures en weer eindigend met een mars. De uitvoe ring dezer nummers stond op een behoorlijk peil en het 'applaus be vestigde d'it. Er volgde hierna een modern toneelstuk in drie bedrijven: „King Dollar", 'hetwelk voor ama teurs 'bevredigend werd gebracht. Na de pauze 'kwam één der jonge mu zikanten demonstreren, 'hoever 'hij al was gevorderd met zijn clarinetspel; hij ontving 'hiervoor een „open doek je". De «burgemeester van Duiveland, de 'heer A. A. van Eeter., vertolkte de dank van het publiek voor het gebo'dene. Hij wékte de 'burgerij op de lmuziek" 'krachtig te steur.ten. „De hogere gemeentelijke subsidie moge een bewijs zijn van de waar dering voor «de prestaties, die thans weer een gunstige stijging vertonen" aldus de burgemeester. Een gezellig bal-na besloot de ge slaagde avond. Viering bevrijdingsdag De Oranjevereniging „Prinses Bea trix" is druk bezig met de voorbe reidingen voor de viering van be vrijdingsdag. Er circuleert nu een intekenlijst en wij doen.bij deze een vriendelijk 'beroep op de ingezete nen, deze goed te willen 'bedenken, cpdat er een flinik feest gevierd zal kunnen worden. OOSTERLAND De bejaardensociëteii Men verzoekt ons te willen mede delen dat 'de 'bijeenkomst van de be- jaardensooiëteit 'deze week in plaats van op donderdag op woensdag a.s. zal worden gehouden, op dezelfde tijd en plaats als gebruikelijk. BRUINISSE Hoofdingenieur P. H. v. d. Weele naar Hellevoetsiuis De heer P. II. van der Weele, hoofdingenieur bij Rijkswaterstaat, die van het begni af de leiding had bij het aanleggen van de Grevelin- gendam, de vissershaven en de werk- haven, de Grevelingensluis en de demping van de oude haven te Brui nisse, krijgt per 1 augustus als stand plaats Hellevoetsiuis. Dit wijst, voor wie het nog niet wist, mede in de richting dat het werk aan 'de Grevelingendam gaat aflopen. Er wordt immers gesproken van officiële openstelling voor het verkeer per 2 april 1965. De weg die 'dan wordt geopend zal nog wel het karakter 'hebben van een noodweg, maar van 1 april tot 1 augustus is nog 4 maanden. En wie de laatste maanden de dam 'heeft zien groeien van een nietige richel van stortsteen tot een machtig zandliChaam in en kele weken tijds, zal er ook niet aan twijfelen of deze zomer zal alles kant en 'klaar worden afgemaakt. Een enorme 'hoeveelheid zand is door de zandzuigers opgespoten en diezelfde 'hoeveelheid zand is door bulldozers opgeschoven, door drag lines en vrachtauto's zijn duizenden tonnen mijnsteen uitgebouwd tot weer een an'der dijklichaam, alles in enkele weken tijds. Ir. van der Weele, die voor zijn personeel eer. uitstekend chef was, was ook op Bruinisse zelf een ge ziene figuur. Vertrek opzichter Centr. Dienst De 'heer Vin jee, opzichter bij de Centrale Dienst Noord-Zeeland van Bouw- en Woningtoezicht 'gaat bin nenkort als opzichter bij diezelfde dienst naar 'het eiland Tholen. De heer en mevrouw Vim jee zijn beiden van dat eiland afkomstig. Woonde de heer Vimjee te Bruinisse, zijn op volger de heer J. D. Ringelberg, thans te Numansdorp, die per 1 juni als technisch ambtenaar voor de ge meenten Bruinisse en Middenschou- wen is benoemd, zal zich te Scha- rendijke vestigen. Ds. J. van Winterswijk op bezoek Maandagavond bestond er voor de hervormde gemeente te Bruinisse gelegenheid kennis te maken mot do beroepen predikant ds. cn mevr. J. van Winterswijk uit Zevenbergen en van deze gelegenheid werd door ve len gebruik gemaakt. De consulent ds. Groenewegen opende de bijeen komst en las Marcus 4 26 e.v., naar aanleiding waarvan 'hij een kort openingswoord sprak. Ds. van Win terswijk vertelde een en ander uit zijn loopbaan, de verschillende ver tegenwoordigers van verenigingen uit Bru gaven een overzicht van het verenigingsleven. Ouderling W. de Korte sprak een slotrwooixl, waarna ds. Groenewegen eindigde met ge bed. KERKNIEUWS Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Zierikzee: H. W. Eer- land, Amersfoort. Zeeuwse hengelaars vóór sluizen in Oostersclieldedani ZIERIKZEE, 15-3. In „Slot Oston- de" te Goes vomd zaterdag een ver gadering plaats van de Zeeuwse hengelsport verenigingen aangesloten bij de Algemene Hengelaarsbond. In deze ve2-gadering wees de heer H. Schot uit Zierikzee op 't belang van spuikanalen in 'de toekomstige Oos terscheldedam voor «de zoutwater hengelaars en dit onder de aandacht te brengen van de minister. Alleen al uit Zeelan'd en West-Brabant brengen duizenden 'hengelaars hun vrije tijd door met vissen in de Oos- terschelde. Door middel van spui- sluizen kan regelmatig vers zeewa ter naar 'binnen worden gelaten. De heer Schot meen de dat in het andere geval de OostersChelde een „stink- put" zal worden, een aanfluiting voor de Zeeuwse 'kust en de recre atie. Immers, niet alleen de hengel sport, maar de gehele watersport zou getroffen kunnen worden. De vergadering besloot contact op te nemen met de waterverontreini- ginigscommissie, om deze acute zaak zo snel mogelijk in 'behandeling te nemen. Ter sprake kwam verder een door de Prov. V.V.V. in Zeeland uit te ge ven brochure over de watersport recreatie. In samenwerking met de Zeeuwse A.H.B. zal getracht worden voor dit boekje de nodige gegevens te verzamelen over viswaters, ver gunningen etc. De landbouwvereniging „Ons Voor deel te Noordwelle hield de jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer M. J. Steur, die in zyn ope ningswoord in het bijzonder verwel komde de heren Zwarts en Sincke, respektievelijk assistent van de R.L. V.D. en vertegenwoordiger van de Z.L.M. De voorzitter gaf hierna een korte samenvatting van de stand van zaken in de landbouw. „Mag men verschillende land- bouw-autoriteiten geloven", aldus de voorzitter, „'dan is 'de situatie voor de boeren niet erg gunstig". Veel waarschuwingen worden vernomen voor teveel inzaai van diverse pro- dulcten en bovendien zijn de prijzen matig. De voorzitter wilde de za- iken echter niet te somber zien en zag voor de toekomst gunstige bedrijfs resultaten, gelet op de garantieprij zen cn vooropstellend de goede kwa liteit der produkten. De struktuur van de grond is thans gunstig te noe men on het voorjaar ontwikkelt zich tot nu loe gunstig. Het uitgebreid jaarverslag van de secrejaris-penninlgmeester, de heer W. H. Bakker, werd goedgekeurd. Uil het verslag bleek dat de vcr- SELMA, 15-3. De negerleider do minéé Martin Luther King heeft maandag een mars geleid in Selma ter herdenking van de vorige week aan zyn, door slagen toegebrachte verwondingen, bezweken blanke pre dikant James Reeb. Be mars van maandag werd niet dcor de politie belet, voor de eerste keer sinds dominee King twee maan den geleden zijn actie voor de in schrijving van de neger-kiezers be gon. In de mars liepen onder andere mee een katholieke non uit New York, de Angel'icaanse bisschop van Chicago, monseigneur Daniël Cant- well, rabbijn Eugene Weiner Hamil ton (Canada) en dominee Killmings- wort, een medewerker van dominee Martin Luther King. De negerleiders verklaarden dat de te volgen route van hun mars was vastgesteld door de directeur van de dienst voor dè openbare veiligheid in Selma, Wilson Baker. Een politiefunctionaris, die dienst deed bij het paleis van justitie, zei dat de deelnemers aan de mars niet zouden worden tegengehouden.- Zij mochten zich wel naar het ge- ZIERIKZEE, 15-3. In het „Huis van Nassau" werd maandagavond, onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Zande, de algemene leden vergadering gehouden van de Coöpe ratieve Raiffeisenbank „Zierikzee en omgeving". De voorzitter wij'dde in zijn ope ningswoord' enkele 'beschouwingen over de monetaire perikelen in Ne derland en dé economische situatie, o.m. opmerkend dat de loonexplosie geen merkbaar igunsti'ge 'invloed ge had heeft 'op het sparen. De kassier de 'heer A. Boogert gaf een uitvoe rig verslag van het (40ste) boekjaar. Wij stippen 'daaruit aan: de heren A. M. den Boer en G. v. d. Sluis werden herkozen tot respektievelijk li'd van het bestuur en van de R.v.T. Per 1 april trad in dienst mej. I. J. Moerland. Het verslagjaar is bewo gen geweest voor wat betreft de vaststelling van de rentetarieven. Door enkele diskontoveihogingen van de Ned. Bank en de kredietbe- perken'de maatregelen was de 'bank eniging thans 94 leden lelt. Ander maal toegenomen bleek de omzet met de C.A.V. te Zierikzee. Gestegen was de afname van kunstmeststof fen en ook zaaizaad en schuimaarde bleken uitzonderlijk gestegen te zijn. In vergelijking met 1964 bleek de pootaardappel-aankoop teruggelopen Namens de kascommissie bracht de 'heer R. Steur rapport uit over het fi- nanciëel verslag. Hij adviseerde tot goedkeuring, waarna de penning meester werd gedechargeerd. Dc Z.L.M.-vragen De bekende jaarlijkse Z.L.M.-vra gen hadden betrekking op vervan ging van de bedrijfshoofden in geval van ziekte of vakantie. Een commis sie, bestaande uit de heren D. Hanse, A. Dam, C. Gocnse cn J. Steur, had de vragen beantwoord, maar aanslui tend hierop werden nog diskussies gevoerd. Vervanging als gemeld bleek vooral voor gemengde bedrij ven zeer moelijk. Dc heer H. Geluk zag in dit verband mogelijkheden voor de L.J.G. Na een dankwoord aan de commissie vertoonde de heer Sinke een serie dia's van dc Oos- rechtsgebouw begeven, doch uitslui tend in kleine groepen, zo zei hij. WASHINGTON, 16-3. President Johnscn heeft inmiddels by 't con gres een wetsvoorstel ingediend, dat ten deel heci't een eind te maken aan alle onderscheid op grond van ras by de uitoefening van het stemrecht. Engelse koningin ontmoette hertogin van Windsor LONDEN, 15-3. Koningin Eliza beth van Engeland heeft maandag avond voor het eerst de hertogin van Windsor ontmoet in een kliniek te Londen waar zij 'haar oom, de hertog van Windsor, bezocht die daar een reeks oogoperaties 'heeft ondergaan. De hertogin van Windsor deed in 1936 afstand van de Britse troon, om te kunnen trouwen met de Ameri kaanse mevrouw Wallis Warfield, de latere 'hertogin van Windsor. gedwongen drie maal de rentetarie ven te herzien. Aan verschillende instellingen van algemeen nut wer den bijdragen verleend. Het saldo winst bedroeg per 31 december: f 20.672,59; het balansto taal f 9.821.896,99 met een stijging van bijna f 700.000. Het winstsaldo van de verlies- en winstrekening bedraagt f 20.672,59. In het algemeen maakt, met name na de fusie in 1961, de bank een gezonde groei door. De voorzitter deelde in zijn openingstoespraak nog mede dat gehoopt wordt op de ope ningsdatum van 6 oktober voor de nieuwe bank te Zierikzee aan het Havenplein. Het aftredend 'bestuurslid de heer K. A. van Langeraad werd herko zen. Idem het lid van de R.v.T. de heer C. P. Kuijper. Aanvullend hield op deze vergadering de heer G. H. Breetvelt zijn bekende causerie over Canada, verlucht met dia's. terscheldebrugbouw en de diverse fokveedagen in Zeeland. De heer J. Zwarts sprak over: „Voorjaarsmechanisatie en zaai". Voor de bieten waren er in 1964 reeds 100 precisie-zaaimaehines in gebruik. Het aantal vaste krachten op de bedrijven loopt terug. In 1961 waren er nog 640; in 1964: 485. Precisiemachincs Wat betreft de precisiemachines werd gemaand lot een nauwkeurig gebruik, want bij ruwheid kan men geen resultaten venvachten. Het zelfde geldt trouwens voor de on- kruidbestrijding bij bieten. Spr. stond verder stil bij kiemkracht van het zaad en de grondstructuur, waarna uitvoerig van gedachten werd gewis seld over de komende werkzaamhe den. Na een dankwoord van de voor zitter drong de heer R. Steur aan op een tijdige inenting van het vee te gen mond- cn klauwzeer. Geïnfor meerd zal worden wat terzake mo gelijk en wenselijk is. Na de hoop uitgesproken te hebben voor een gunstig voorjaar en een dito land- bouwseizoen, sloot do voorzitter deze geanimeerde vergadering. Landbouwvereniging „Ons Voordeel" te Noordwelle Coöp. Raiffeisenbank „Zierikzee en omstreken"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6