ALS WIJ DE SIMCA1000 NIET ZELF HADDEN ONTWORPEN-WEZOUDENT NIET GELOVEN M. W. Drehsen-Poell metselaar SUCCESJES Bromfiets- vesten P. BEZUIJEN Wij zouden niet geloven dat er zo geweldig veel ruimte in zou zijn voor u en de kin deren en een heleboel bagage. (5S3S3ÜEn dat die pittige motor een vermogen heeft van 50 pk (52 pk bij 1000 GL en GLS) en dat die motor voorzien is van een 5x gelagerde krukas. Ook niet geloven dat maar eens in de 10.000 km. olie hoeft worden ververst. En dat hij er op gebouwd is om dag en nacht buiten te staan en zo'n fantastische verwarming heeft. Wij zou den ons zeker niet voor kun nen stellen dat die ongelofe lijke SIMCA 1000 voor zo'n Automobielbedrijf fa W. GILIJAMSE - RENESSE expositie seizoens De V.V.V.'s krijgen weer een subsidie van vijftien procent Beschikbaar: precisie peemachine en vlaszaadmachine J. W. VAN DE VELDE Julianastraat 46 telefoon 2483 - Zierikzee Terstond gevraagd: Firma Gebr. HOLM, Krepel- straat 7, Zierikze'e, telefoon (01110) 2882. Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Diversen: Mooier wonen, behang kopen bij: Mol. Meer dan 200 des sins in voorraad. Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Heeft U een stofzuiger (slee model), dan kunt U ook .Con fetti' spuiten Nü in de nieu we samenstelling, geschikt voor elke goede ondergrond. Vraagt inlichtingen bij ,Verf en Kleur', Meelstraat 40, Zie rikzee. Uw auto W.A.-verzekerd van af f 112,zonder eigen ri sico. Voor landbouwers enz. vanaf f 98,Verder alle verzekeringen en 'hypothe ken. J. J. P. Snoek, Appel markt 1^ Zierikzee. SPORTKWALITEIT Uw speciaal adres: Zierikzee Telefoon 2164 s\mu DEALER VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND: LANGE REKE 2 - TELEFOON (01116)-370 Dam 10 - Zierikzee dameshoeden Donderdag 11 maart houden wij onze opening Modellen van zeer aparte kwaliteit en kleur Buitenlandse huizen zijn sterk vertegenwoordigd. Grote voorraad handschoenen en sjawls hebben wij in alle kleuren en prijzen Speciale chique lederen handschoenen 3 4 en ellebooglengte Gemeenteraad Westerschouweii WESTERSCHOUWEN, 9-3. Tijdens de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1965 uitgesproken dcor de heer A. D. Dalebout had deze spreker kritiek op het verslag dat vorig jaar in de kranten ver scheen ever de toespraak die burge meester Everwijn by zijn installatie hield. De heer Dalebout vond het verslag in de P.Z.C. veel te kort ter wijl het relaas in de Zierikzeesche Nieuwsbode zeer uitgebreid was, doch de kern van de toespraak was weggebleven. Spreker doelde hier op alle werkzaamheden die de burge meester in zijn nieuwe gemeente met Gods hulp hoopte te verrichten. Wethouder v. d. Klcoster vond deze opmerkingen aanvechtbaar, omdat de pers geen verweer heeft in een raadsvergadering. Zoals we reeds vermeldden werd besloten aan de beide V.V.V.'s weer een subsidie toe te kennen. Vorig jaar was deze zelfde raad er stellig van overtuigd dat de V.V.V's nu maar op eigen benen moest rond ko men, doch nu bleef slechts één lid, de heer Hendrikse, volharden in zijn besluit. Een ander deel van de raad, waaronder de V.V.D.-leden, de heren Krijnse Lokker, Steur en Blom, waarbij zich ook nog de heer Pad mos (P.C.) aansloot, wilden de sub sidie nog 10 procent hoger stellen dan het b. en w.-voorstel en op 25 procent brengen. De heer Hen drikse meende dat het stadium van zelfverzorging was bereikt en dat de V.V.V. nu maar moest putten uit die mensen die voordeel van de recrea tie hadden. De heer Krijnse Lokker noemde het een algemeen belang, terwijl de heer Steur meende dat met voltooiing van de dam een stormachtige ontwikkeling verwacht mag worden. De gemeente heeft hier zeer veel belang bij door de kans op permanente vestiging van buiten het eiland wonenden. De heer Blom zcide dat V.V.V. zelf de contributie reeds flink verhoog de. Een nuttige instelling noemde de heer Padmos het vreemdelingenver keer. De voorzitter zette allereerst de bussencollecte recht en hij meende dat hier meer van een zienswijze kon worden gesproken in de geest van: „probeer eens wat anders". Er zijn andere plaatsen in ons land waar een dergelijke aanvulling wel degelijk resultaat oplevert. „In het huidige stadium wil ik U waarschu wen niet boven de voorgestelde 15 procent te gaan. V.V.V. heeft haar goede wil getoond door contributie verhogingen en daarom wil de ge meente ook iets doen", zeide de voorzitter. De begroting van V.V.V. heeft bovendien nog al wat ruimte en elke begroting valt mee. Spreker maande de beide V.V.V.'s toch aan om eens samen te gaan praten, opdat dan veel economischer 'gewerkt kan worden. Een flinke betaalde kracht of een hoofdpost met wat kleinere eenheden in Burgh, Haamstede of Renesse. Het streven naar concentratie kan alleen maar vruchten afwerpen. Zo zal c.a. veel meer toezicht uitge oefend moeten werden op te verhu ren huisjes, omdat er vorig jaar toch wel heel wat ondermaatse dingetjes verhuurd zyn. „Wanneer wy voort gaan cp deze weg dan zien wy heus wel in dat we later misschien nog meer moeten doen dan die 15 procent Wethouder v. d. Klooster noemde 1965 een „prikkelingsjaar" voor V.V. V. Wanneer wij onze eigen begroting aanzien dan zijn wij nu met die 15 procent veel royaler als „kleintje" dan de overheid in haar subsidie voor onze gemeente. Ook deze spre ker viel terug op het zakenleven in deze gemeente, dat met ihaar inko men uit de recreatie van ongeveer 4 miljoen gulden (waarvan 1 procent maar f 40.000,- is) tooh zeker de V.V. V.'s aan geld moest kunnen helpen. „Het is een aanfluiting", zeide de wethouder, die er nog aan toe voeg de dat heel de gemeente profiteert van de recreatie. De stemming bracht het reeds eerder vermelde resultaat. Bij de notulen deelde de voorzit ter mee, dat gebleken is dat het be schikbare speelveld-interieur van het nieuwe gymnastieklokaal 3 me ter langer en breder is dan dat van het gebouw in Nieuwerkerk. Er zal dus volop micro-korfbal kunnen werden beoefend. Aanleg wegen Op de vergadering van 24 novem ber 1961 werd aan de Stichting Re- nesse vergunning verleend tot het aanleggen van wegen op het perceel Renesse sectie B 780 thans gemeente Westerschouwen sectie H 438. Deze wegen zouden na voltooiing en in orde bevinding door de gemeente worden overgenomen. Deze wegen zijn un klaar en de raad gaat ac- ccord met de overname van deze wegen, genaamd Oosterenbanweg veer de symbolische prijs van f 1,- de massa. G.S. bepaalden in 1961 de pre sentiegelden voor de raadsleden op f 15,- voor een middagvergadering en op f 10,- voor een avondvergade ring. Commissievergadering leverden f 5,- per lid op. B. en w. zijn van mening dat aan G.S. verzocht moet werden deze te brengen op f 15,-, zowel voor een middag- als voor een avondvergadering. De commis sievergaderingen zouden moeten komen op f 7,50. De heer Hendrikse betreurde dit voorstel en zag liever de bedragen als volgt: f 20,- voor de middag, f 15,- voor de avond en f 7,50 voor de commissievergaderingen. De heer Dalebout was het hier niet mee eens en ziet het raadslid zijn altijd nog als een uitvloeisel van een zekere „goodwill" tegenover de gemeente. Wethouder v. d. Klooster merkte op dat het gezin er geen tekort mee aangedaan moet worden. De voorzitter zei dat er geen en kele gemeente hier hoger komt dan f 15,- en hij noemde de vergoeding een niet-bezoldigd verzuim, terwijl de heer Hendrikse er een verlelver- goeding aan verbindt. Het voorstel van 'de 'heer Hendrik se, f 20,-, f 15,- cn f 7,50 werd in f,temming gebracht en verworpen met 4 voor en 7 tegen. Voor de he ren Steur. Hendrikse, Goossens en Geluk. Het voorstel van b. en w., daarop 'tor 'stemming aangebeden, werd met algemene stemmen aange nomen. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd van het onderwijzend personeel open baar enderwijs: de heren S. A. de Haas en J. IT. Blom; uit het onder wijzend personeel bijzonder onder wijs: de heer S. T. Boersma; u,it de ouders mevr. A. W. Simons-Imhof en uit de niet-ouders de heer B. Bossers De minister van wederopbouw en volkshuisvesting kan zich verenigen met de verkoop van enige Woning wetwoningen tegen de door hem be paalde cverdrachtprijzen. Verkocht worden aan de heer C. Glerum wo ning Weeldeweg 25 te Burgh voor f 9.312,-. Aan de heer P. J. Ooster ling de woning Lindelaan 15 te Renesse voor f 10.269,-; aan de heer J. S. deFeiter de woning Lindelaan 35 te Renesse voor f 10.069,- en aan de heer P. v. d. Hoek de woning Lindelaan 41 in Renesse voor f 11.169 De raad gaat met deze verkoop ak koord. Eveneens kan de raad zich vereni gen met de verkoop van een stuk bouwgrond, groot 423 m2, gelegen aan de Juliana weg kavel 15, aan mej. A. H. de Blank, wonende te Haamstede, Weststraat 34a, voor de prijs van f 17,50 per m2. Gok de in trekking van het raadsbesluit van 14 augustus 1964, waarin de gemeen te bouwgrond verkocht aan de heer J. Hocgdam te Singapore, onder vindt geen bezwaar. Deze grond was gelegen aan de Zeedistelweg. Uitbreidingsplannen Hierna kwam aan de orde de vast stelling van de uitbreidingsplannen Oude Moolweg en Scholderlaan, die vanaf 8 december 1S64 tot 8 januari 1965 ter inzage lagen. Enige be zwaarschriften werden ingediend. 1. In het plan Oude Moolweg had de heer Th. Meelis, wonende te 's- Gravenlha'ge, als erfpachter van kavel B 1 ernstig beziwaar tegen de noordelijke rooilijn van deze ka vel welke 7 meter uit de berm blijkt te zijn aangegeven. De heer Meelis verzoekt 'deze roo'ilijn op 5 meter te willen brengen. B. cn w. acht dit bezwaarschrift voor inwilliging vat baar. 2. De Stichting Renesse maakt be zwaar tegen de oppervlakte ad 2000 m2 voor de bouwpercelen in de ca tegorie AF en verzoekt deze terug te brengen op 1400 m2. Het bezwaar van de stichting richt zich in feite niet tegen de opzet van het plan, doch zou een wijziging van de be bouwingsvoorschriften voorstaan om deze te conformeren aan de grootte van de uit te geven percelen. Indien echter de vereiste oppervlakte terug gebracht zou worden op 1400 m2 dan bestaat er geen waarborg dat niet meer zal worden gebouwd dan 1 wening per 2000 m-\ waarom het college dan ook van mening is dat het plan gehandhaafd moet blijven. Plan Scholderlaan. 1. De Stichting Renesse maakt bezwaar tegen het in het plan geprojecteerde voetpad ter breedte van 5 meter ten zuiden van de Bremweg en ten westen van de aan deze weg gebouwde P.Z.E.M.- transformator. Dit voetpad vindt de stichting niet zo doelmatig en wil zelfs het woord overbodig gebruiken. Verder komen in de categorie KE 2 zomerwoningen op een oppervlakte gebouwd van elk 180 m2, wat de stichting te kort op elkaar vindt, n.l. 5 meter. Ze verzoekt dan ook het vctepad te laten vervallen, hiervoor 'een groenstrook te maken van 5 m. breedte. Dan verder de oostelijke grens 3 meter naar het westen te verplaatsen, zodat de oppervlakte voor bebouwing (15 x 12) op 16 x 16 wordt. Het college gaat hiermede accoord. 2. Een zelfde bezwaarschrift was ingediend door de heer S. B. Tigche- laar uit Breda. Ook dit acht het col lege voor inwilliging vatbaar. 3. De heer M. C. v. d. Bout te Renesse maakt bezwaar dat er op het hem toebehorende perceel sectie A nr. 44, groot 84 are 90 ca, gelegen aan het Jonkersweegje slechts één huis mag worden gebouwd en dat de hoogte maximaal 3 Vz meter moet bedragen. De heer v. d. Bout ver zoekt om op dit perceel drie of meer huizen tc mogen bouwen, hetzij als permanente of als zomerwoning. De vraag omtrent de hoogte was over bodig geweest, omdat de aangegeven hoogte tot dc dakgoot bedoeld werd, zodat de hoogte onbeperkt is. Aan het eerste bezwaar van de heer v. d. Bout is echter niet te vol doen zonder voor het perceel een gcede ontsluiting te maken. Dit is echter alleen denkbaar indien de aangrenzende percelen mede in een verkaveling kunnen worden betrok ken en het college acht dit te ingrij pend. Op een vraag van de heer Krijnse Lokker om hier ccn dubbel woonhuis te mogen bouwen, ant woordt dc voorzitter eveneens ont kennend. Met deze uitbreidingsplannen, al dus vastgesteld, verklaarde de raad zich accoord. Gemeenterekening 1963 De voorlopige gemeenterekening 1963 wordt vastgesteld met in ge wone dienst een batig slot van f 33.289,13. Inkomsten f 2.329.275,04, uitgaven f 2.295.985,91. De kapitaal- dienst sluit met een nadelig slot van f 69.656,40. Eveneens werd de rekening 1963 van de Gem. Dienst voor Sociale Bijstand vastgesteld, met in inkom sten en uitgaven een bedrag groot f 148.809,91, waax-onder weer een ge meente-subsidie van f 100.512,24. De heer Westhoeve brengt zijn dank uit namens de commissie aan de ont vanger, de heer C. Verton, voor de verleende toelichtingen. Zender bezwaar van de zijde der raad werd het bedrag per ieerling vastgesteld op f 89,-. Eveneens werd de vergoeding bijzonder lager onder wijs bedoeld in art. 103 lid 2 der la ger onderwijswet 1920 voor het jaar 1S64 goedgekeurd. Bij de rondvraag merkte de heer Krijnse'Lekker op, dat de brand weermannen hun traktemten nog niet ki-egen. De vooi-zitter zei dat dit in oi-de kemt en binnenkoi"t even eens voorstellen komen over de brandweer in Noordwelle. De heer Dalebout attendeei'de op de veiTichting bij de Deltaweg-Jonge Jan Boeijesweg. Ook ih'ier zal mede in verband met de hei-ziening der sti'aatverlichting de nodige aandacht aan geschonken worden. Over de inasdhade van een woning in Noordwelle vi-oeg de heer Hen drikse nadere gegevens. De directeur Gemeentewei'ken zal hier een cndei-- zoek instellen. Volgens dc heer Hen- di'ikse moet er volgens de Mammoet wet een ouderraad in elke gemeente zijn. De vooi'zitter beaamde dit, doch dit is een voortvloeisel uit dc lager- ondcrwijswet. Dit jaar zal hier aan dacht aan besteed worden. De huidige stand van zaken in het gemecntewcrklieden-korps houdt 'n vi-aag in van de heer Steur, Door sterfgevallen is dit aantal tci'ug ge- Iepen en deze zullen spoedig vervan gen moeten worden. Doch daar er hier nog geen juiste honoi-ering be staat en de loonklasscn herzien moe ten worden, zal nog even gewacht moeten worden met het oproepen van sollicitanten. Tot zolang zal ge bruik worden gemaakt van enige losse krachten uit aannemingsmaat schappijen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 8