Zierikzeese groenteboer bouwde Oosterscheldebrug in fruit Gelukstelegram van het Nutsdepartement Nieuwe betoging voor gelijke rechten STAD EN EILAND Tien jaar Chr. Nat. school te Scharendijke ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 maart 1965 Nr. 19748 (Potp Zierikzeesche Nieuwsbede) Z1ERIKZEE, 10-1. De Zierikzeese groenteboer, de heer A. Knuist, toch al dagelijks tussen de tuinbouwpro- dukten, denkt de laatste maanden vrijwel uitsluitend in fruit, met na me In sinaasappelen, want hij is er in geslaagd met deze edele, door de zuidelijke zon gestoofde vruchten, de Oosterscheldebrug te bouwen. In de grcentehal aan de Hoofdpoortstraat staat thans het meterslange gevaar te voor ieder te kijk. Op het gebied van toegepaste vormgeving, ditmaal met gebruikmaking van een heel bij zonder produkt, is deze „fruitbrug" wel ongeveer „het einde". Natuurlijk 'heeft de 'heer Knuist dit tijdrovend karwei niet zo maar gedaan. Dat zou teveel gevergd zijn. De brug is gebouwd in het kader van een landelijke wedstrijd, die wordt uitgeschreven door een impor teursmaatschappij van Israëlische sinaasappelen en wordt elk laar ge houden. De prijzen te winnen met de fraaiste werkstukken liegen er niet om. Als eerste prijs is aange kondigd een veertiendaagse reis voor twee personen, naar het land van 'herkomst der sinaasappelen Israël. Met „zijn brug" mikt de heer Knuist daarop, maar elders in het land zit men uiteraard ook niet stil. Voor de afwerking van dit fraaie werkstuk, is ook gebruik gemaakt van andere produkten, als appelen en verschillende groentesoorten, als prei, witlof en rode 'kool. Het ge heel wordt belicht door schijnwer pers en levert een feeëriek gezicht op. Een uit dames bestaande jury is al op bezoek geweest om de brug kritisch te bekijken, te be oordelen en te fotograferen en nu maar afwachten hoe het alles verloopt. Van medio januari af heeft de heer Knuist elke vrije minuut in dit enorme werkstuk .gestoken en deze week is 'het dan eindelijk klaar ge komen, compleet met tolhuis, slag boom, Zeeuwse „mensen" en ver keer dat over 'het wegdek snort. In de fruitsfeer is de brug al gereed. Qua object en uitvoering een trou vaille dachten wij, waard om gezien te worden. Weinig belangstelling voor Unilever-avond in foyer ZIERIKZEE, 10-3. „Het departe ment Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, In ver gadering bijeen, wenst U geluk in vele jaren en betuigt het Huis van Oranje aanhankelijkheid en trouw". Aldus luidt de tekst van een geluks telegram, dat cp voorstel van het Departementsbestuur en met instem ming van de leden die gisteren (wcensdag)avond de Nutsavond in de foyer van „Mondragon" bezochten, besloten werd te zenden aan Hare Koninklijke Hoogheid prinses Mar griet, in verband met haar verloving met de heer Pieter van Vollenhoven, op paleis Scestdijk. De tekst van deze telegrafische ge lukwens werd voorgelezen door de secretaris, de heer H. G. C. Heringa, die wegens ontstentenis van de voor zitter, dr. J. C. Röhner, ook de spre ker van deze avond aankondigde, namelijk de heer Crena de Jongh, verbonden aan de afdeling informa tie van Unilever. De heer de Jongh sprak deze avond voor slechts een zeer gering aantal Zierikzeese belangstellenden, het geen mogelijk een gevolg was van de televisie-avond „Één tegen allen" en verder de nationale programma's van radio en t.v. op deze bijzondere 10e maart. Niettemin gaf de heer de Jongh voor deze kleine maar ge- interesseerde kring van belangstel lenden een boeiende schets van het ontstaan en de groei van Unilever. De oorsprong van het concern is te vinden in Nederland en Engeland. Overigens weten velen maar heel weinig af van deze gigantische on derneming, één der grootste van de wereld, en dat komt omdat Unilever nergens ter wereld produkten brengt onder eigen naam. Het bedrijf groei de aan de hand van twee produkten: margarine en zeep. De firma Jurgens was 't eerste bedrijf ter wereld waar margarine werd gefabriceerd en het duurde niet lang of ook de familie Van den Bergh (beide families be stonden van de boterhandel en woonden in het Brabantse Oss) kon dit procédé in toepassing brengen. Na een jarenlange felle concurren tiestrijd kwam in 1927 de N.V. Mar- farine Unie tot stand met een fusie van Jurgens en Van den Bergh, waarbij zich spoedig andere bedrij ven aansloten. William Lever De heer de Jongh gaf voorts een Uiteenzetting over de geschiedenis van de Engelse tak welke 'begint in 1885, het jaar waarin William Lever een zeepfabriek stichtte. Het succes van Lever was voor een 'groot deel te danken aain de revolutionaire wij ze waarop 'hij zijn waren aan de man bracht: hij mankte van zijn zeep een merkartikel in moderne Zin. Omdat margarine en zeep aan gewezen zijn op dezelfde grondstof fen toesloten de Nederlandse en En gelse maatschappijen in 1930 samen te gaan; waarbij 'als nieuwe naam gekozen werd „Unilever". Met be hulp van kleurendia's gaf de heer de JOngh verder een 'duidelijk beeld van de ingewikkelde opbouw van toet concern en de verschillende ac tiviteiten. „Umilever" is werkzaam in 60 landen en 'heeft 600 dochter maatschappijen en 290.000 werkne mers. Na de pauze werd deze avond af gerond met enige films in kleuren. Vertoond werden de films „Zeep", „Diepvries" en als „hoofdmoot" „De open haven van Accra", een boeien de rolprent van 'het leven en werken in een stadje aan de Afrikaanse kust. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam-West (Je ruzalem kerkgemeente A (toez.): D. Groeneboer, Zeist; te Hardegarijp (toez.): C. van Herwaarden, Arkel. Geref. Kerken Beroepen te Barneveld (vac. J. W. Vlaanderen): R. Ypma, Amersfoort. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ermelo: M. Vlietstra, IJmuiden. Bedankt voor Rotterdam-Kralin gen: B. van Smeden, Amsterdam- Nieuw-west. Geref. Gemeenten Bedankt voor Kruiningen: A. Ver- gunst, Rotterdam-centrum. Renesse's fanfarekorps „Luctor et Emergo" hield de jaarvergadering RENESSE, 9-1. In hotel „Het wa pen van Renesse" hield het fanfare corps „Luctor et Emergo" de .jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer J. A. Kouman. Na een kort welkomstwoord werd door de secretaris, de heer F. de Feiter, het jaarverslag voorgelezen. Uit hel jaarverslag bleek dat het muziek corps in het afgelopen jaar een vijf tal serenade's had gebracht. Te Re- nesse werd een vijftal concerten ver zorgd, terwijl verder medewerking werd verleend aan koninginnedag, strafeestcn te Renesse, Noordwelle en Ellcmect, lampionoptocht te Re nesse en Haamstede, winkelweek middenstand (2 maal) en het fruit- corso te Goes. Verder werd te Brui- nisse nog een concert verzorgd. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer S. de Fei ter Hz., bleek, dat de gewone kas sloot met een batig saldo, evenals het uniformfonds en de reiskas. Namens de kaseommissie bracht de heer D. Hbgerwerf verslag uit waarbij hij adviseerde tot goedkeuring over te gaan. Onder dankzegging voor het gevoerd beleid werd de penning meester door de voorzitter décharge verleend. Om tot vereenvoudiging van de boekhouding te komen werd door verschillende leden voorgesteld het uniformfonds te doen samen vloeien in de gewone kas. Door het bestuur zal de mogelijkheid hiertoe nog nader worden bekeken. Het be stuursvoorstel om de vergoeding van de directeur, de heer J. H. Blom, op f 800,-.- te brengen, werd met alge mene stemmen aanvaard. Het be stuursvoorstel om de donateursbij - dragen op f 5,- te brengen, werd na ampele besprekingen terug genomen Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren J. A. Kouman en J. J. Padmos, werden herbenoemd. In plaats van de heer W. Hoogerhuis (aftredend) werd de heer L. van Kooten tot lid van de kaseommissie benoemd. Met een kleine wijziging, stemrecht donateurs bestuursleden, werd het door de heren M. C. v. d. Bout en J. H. Blom samengestelde huishoudelijk reglement en de sta tuten van de vereniging goedgekeurd De voorbereidingen voor het op 10 juli a.s. te houden concours zal door een commissie nader worden uitge werkt en in een nog te houden ver gadering naar voren worden ge bracht. Gok de wijze waarop het 60- jarig bestaan van het corps in juni zal worden herdacht, zal door deze commissie nader worden uitgewerkt. De direkteur, de heer J. H. Blom, bracht vervolgens enige wensen ten aanzien van het muziekcorps naar voren. Hij stelde voor dit jaar de drumband van 10 tamboers vol te maken alsmede tot de aanschaf over te gaan van enige muziekinstrumen ten een behoeve van de leerlingen. In het voorjaar zal het oefenen in het marcheren weer ter hand wor den genomen. Wanneer een financi ële oplossing kan worden gevonden zal getracht worden aan het con cours te Zuidzande met Hemel vaartsdag deel te nemen. (Ongecorrigeerd). Flitsen uit het buitenland MUNCHEN. De openbare aankla ger in Münöhen heeft 'gevangenis straffen variërend van 1 tot vier jaar geëist tegen aaht Duitse oud verpleegsters, die 'gedurende de tweede wereldoorlog medewerking hebben verleend aan de euthanasie- moorden. JOHANNESBURG. In Johannes burg is een proces begonnen tegen twee negers, broers, die ervan wor den beschuldigd een blanke zwer ver om het leven te /hebben gebracht teneinde zioh op deze wijze „medi- - eijm" te verschaffen voor 'hun 82- jarige vader, een tovenaar-medicijn man TEL AVIV. Israëlische en Syri sche veChtwa'gens en mortieren heb ben schoten uitgewisseld op het punt, waar de rivier de Jordaan in •het meer van Galilea uitmondt. Er hebben zich de afgelopen dagen in dit 'gebied reeds verscheidene Sy- risch-Israëlisahe 'botsingen voorge daan. BONN. Bondskanselier Erhard en premier Wülson van Engeland 'heb ben 'hun overleg, dat twee dagen heeft geduurd'beëindigd. Zo spoe dig mogelij'k zullen zij in Londen opnieuw 'bijeenkomen, om hun 'be sprekingen voort te zetten. BONN. Op de 'kantoren van het Britse persbureau „Reuter" en het Franse persbureau „AFP" in Bonn zijn anonieme brieven ontvangen waarin leden van de Duitse bonds dag die vóór verlenging van de ver jaringstermijn voor oorlogsmisdadi gers zullen stemmen, met de dood worden bedreigd. Op het briefhoofd is een groot 'hakenkruis aangebracht. SAIGON. Een Zuidvietnamees convooi van 500 soldaten is dinsdag op ongeveer 450 km. ten oosten van Saigon in een hinderlaag gevallen. Een Amerikaanse adviseur werd hierbij 'gedood, een adviseur gewond en minstens 18 Zuidivietnamese sol daten 'gedood of gewond. BOGOTA. Met man en macht wordt gezocht naar de miljonairs- zoon Carlos Mejia Fibres, die maan dag op weg naar school 'is ontvoerd. De vader van 'de jongen bezit een luchtvaartmaatschappij. D:e ontvoer ders hebben twee miljoen pesos los geld geëist. LONDEN. Premier Wilson van Engeland 'heeft in het parlement meegedeeld dat de Britse minister van buitenlandse za'ken, Stewart, op 22 en 23 maart a.s. in Washington besprekingen zal voeren over 'de kwestie-Vietnam. BRUSSEL. „Israël is bereid over al wapen te kopen, zelfs 'in Rusland" Dit 'heeft N. Goldmann, voorzitter van 'de Zionistische wereldorganisa tie, dinsdag tijdens een persconferen- tie in Brussel verklaard. PARIJS. De Franse minister van buitenlandse za'ken Couve de Mur- ville heeft voor de commissie van buitenlandse za'ken van de senaat verklaard dat Frankrijk nog steeds van mening is dat het Zuidvietna- mese vraagstuk sledhts op politieke basis opgelost kan worden. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van 'buitenlandse zaken, Dean Rusk, 'heeft dinsdag voor de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen gezegd, dat het de vraag is of de Verenigde Staten 'hun technische hulp aan Indonesië vol gend jaar zullen voortzetten. BRUSSEL. De Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers 'heeft de bespreking van een wetsontwerp voor het rechtsherstel van „kleine collaborateurs" uitgesteld om moei lijkheden voor de katholiek-socia listische regering te voorkomen. De soeoiale commissie van do Ver. Naties voor apartheid heeft dinsdag haar verontrusting en ver ontwaardiging uitgesproken over de voortzetting van door 'de Zuid-Afri kaanse regering aangespannen pro cessen tegen tegenstanders van de apatlheids en irn het bijzonder over de op 23 februari tegen 'drie Afrika nen uitgesproken 'doodstraffen. SPORT KORFBAL K.B.G.O.—S.D.K.B. 2-9 In de te Middelharnis tegen het vertegenwoordigend 12-tal van K.B. G.O. gespeelde wedstrijd is 'het ver tegenwoordigend 12-tal van S.D.K.B. uitstekend voor de dag 'gekomen. Het krachtsverschil in 'het veld was ze ker niet zo groot als de cijfers zou den doen vermoeden. Het afwerken van de aanvallen was aan de zijde van de Schouwen-Duivelandse spe- lers(sters) echter veel beter verzorgd wat dan ook in de einduitslag naar voren kon worden gebracht. Reeds in de 6e min. wist Adrie v. d. Werf (SKNWK) de SDKB-ploeg de lei ding te geven (0-1), waarna Corry v. Nieuwenhuize (Burgh) in de 20e min. voor een treffer zorgde (0-2). In de volgende opstelling werd het na een 'half uur spelen door Hans v. Langeraad (WIK) 0-3, waarna met doelpunten in de 42e en 44e minuut Rinus Kloet (Burgh) en Adrie v. d. Weele (Burgh) voor een 0-5 rust stand zorgden. In de 2e helft bleef het SDKB-team de toon aangeven in het produceren van doelpunten. Nadat Jaap Geleijnse (WIK) en Joop Hanse (Burgh) met doelpunten in de 10e en 15e min. voor een 0-7 stand 'hadden gezorgd wist Lenie Grooten- boer (Thor) tegen te scoren (1-7). Hans v. Langeraad (26e min.) en Ri nus Kloet (30e min.) lieten de SD- KB aanhang 'nog eens juichen, waarna ten slotte Jan v. Vliet (Delta) met een treffer in de 43e min. de eindstand op 2-9 'bracht. MICRO-KORFBAL Micro-korfbalcompetitie te Nieuwerkerk Burgh II-ZSC II 4-2 De Burgh-reserves die in deze wedstrijd niet erg op dreef konden komen 'hebben zich terdege moeten inspannen om de puntjes te kunnen bemachtigen. Ben Louwerse gaf ZSC uit een strafworp de leiding (0-1), waarna Kees v. Nieuwenhuize de stand weer in evenwicht bracht (1-1). Door een treffer van Cor Dorreman 9loot ZSC 'de l'e helft af met een 2-1 voorsprong. Na de 'hervatting bracht Ko Tuinman 'de stand weer in even wicht (2-2), waarna Kees v. Nieu wenhuize en mevr. Dalebout-Melle- ma de groen-witten1 dn veilige haven brachten (4-2). NOAD-Zeemeeuwen 0-4 Het vooral beter aanvallend Zee meeuwen had weinig moeite om be slag op de overwinning te leggen. In de le helft zorgden Piet Kwaak en Kees Verton voor een 2-0 voor sprong voor ide club uit Haamstede. Na de hervatting brachten Henk Braam en Piet v. d. Doel dé eind stand' op 0-4. Burgh II-DES 3-3 DES dat zich uitstekend weerde, slaagde er in deze wedstrijd in de Burgh'-reserves het vuur na aan de schenen te leggen. Nelly Kenters gaf de club uit 'de Westhoek de leiding (1-0), waarna Dirk Fluijt de 'korf wist te doorboren (1-1). Burgh kon de l'e helft afsluiten met een 2-1 voorsprong door een doelpunt van Henk Kooman. Jan Neele zorgde hierna weer voor wat meer even>- wiöht (2-2), maar in de 'beginopstel ling kwam Burgh door Nelly Kenters weer voor te staan (3-2). DES gaf zioh evenwel nog niet gewonnen en uiteindelijk was het Janny Struik die er voor zorgde dat de puntjes 'broederlijk werden 'gedeeld (3-3). Zeemeeuwen-ZSC 6-2 Zeemeeuwen had deze sprekende zege in hoofdzaak te danken aan zijn veel grotere strijdlust en produkti- witeit. Door doelpunten van Piet Kwaak, Kees Verton, Henk Braam en Anneke Dalebout liepen zij al vrij spoedig uit tot 4-0. Even leek het er op dat ZSC nog terug zou komen toen Ben Louwerse en Cor Hille- brarïd de achterstand terug brach ten tot 4-2. Uit een strafworp werd het nog 5-2 door Henk Braam in de le 'helft. Na ide lhervatting had deze wedstrijd niet veel meer >om het lüf. Peter Tangeman zorgde voor een 6-2 eindstand. Aanzienlijke politiemacht versperde negers tie weg VENLO. Het laatste traject van de zogenaamde Hollaind-autobahn, dat over 28 km. lengte tussen Hammin- keln en Emmerioh 'loopt, zal dinsdag 17 april met feestelijk vertoon ge opend worden. Dat betekent, dat men van Amsterdam tot Bazel zon der onderbreking een autoweg zal kunnen volgen. DE JUISTE TIJD SCHIPHOL, 9-3. In Lei d- schendam is de kwarts oscil lator van het Dr. Nelier labo ratorium van de P.T.T., moe- derklok van de officiële Ne derlandse tijd, vergeleken met hel nieuwste elektronische snufje, dat Amerika op het gebied van de eeuwigheid ge produceerd heeft: een draag bare atoomklok, die met ab solute accuratesse de lijd aan geeft tot in miljoenste secon den precies. Na gedane arbeid werd de klok, een bijna vier kant elektronisch apparaat- van circa 100 kilo, omzichtig naar Schiphol gebracht en daar in de passagiersruimte van een Sabena lijnvliegtuig naar Brussel gevlogen. .^Va dertje Tijd", zoals men het ipparaat op Schiphol terstond doopte is nl. voor een weten schappelijk experiment op een rondreis door acht Europese landen, teneinde daar de juis te tijd-synchronisatie te meten met een nauwkeurigheid van ce?i miljoenste seconde. De reis voert voorts naar Japan en Canada, duurt in totaal 35 dagen en is 65.000 kilometer lang. Weet u nu, hoe laat het is? SELMA/ALA. ll-S. Woensdag avond hebben enkele honderden ne gers en blanken in Selma opnieuw een betoging voor gelüke rechten gehouden. Eerder op de dag maakten ongeveer 500 betogers voor rassen - gelijkheid een mars door de stad, maar z|j werden al spoedig door politiemannen tegengehouden. Het stadsbestuur had woensdag alle de monstraties voor gelijke burger rechten verboden. De leider van de betoging van woensdagavond, Hosea Williams, verklaarde voor men oo weg ging: „Als ze ons tegenhouden blijven we ter plaatse staan tot zij ons arreste ren, ons met traangas te lijf gaan of ons doorlaten". Onder de betogers waren blanke geestelijken. Men kwam niet verder dan enkele honderden meters van het kerkge bouw waar de menigte zich verza meld had. Een aanzienlijke politie macht versperde de weg. Op zijn verzoek om doortocht voor een vreedzame betoging, kreeg de leider van de stoet te horen, dat deze niet zou worden doorgelaten en dat de demonstratie onmiddellijk moest worden beëindigd. De betogers gin gen ter plaatse in gebed en zongen liederen. De politie liet ze hun gang gaan. Er werden geen arrestaties verricht. ZIERIKZEE Felicitatieregisier Men deelt ons mede dat van he den (donderdag) tot en met woens dag 17 maart a.s. ter secretarie een felicitatieregister ter tekening dooi de burgerij gereed 'ligt, iv.m. de verloving van prinses Margriet. Op de dag dat de verloving (bekend werd kreeg Zierikzee al dra een feeste lijk tintje. Van de openbare gebou wen wapperden de vlaggen. Van versdhillende partikuliere 'huizen trouwens ook. Gisteravond maakte de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een muzikale wandeling door de stad, die leidde via Poststraat, Oude Haven, Sdheepslxmmerdijk, Malta, Jannewekken, het bouwplan Buy se en terug naar 'het stadscentrum. Muzikale feestelijkheden dus op deze blijde dag voor land en volk. De harmonie werd voorafgegaan door de burgemeester en het voltallig Z.O.V.-bestuur. Echtpaar Boesman sprak voor Vrijz. Hervormden In het Hervormd Verenigingsge bouw hielden de heer en mevrouw Boesman woensdagavond een lezing voor de leden van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. De heer Boesman gaf 'allereerst een uiteen zetting over de techniek van de bal lonvaart, wel'ke 'hij met enkele mee gebrachte onderdelen van een bal lon en tekeningen de toehoorders verduidelijkte. Uitvoerig gaf spreker de toehoorders een inzicht in het stijgen en dalen van de ballon. Zo zagen wij dat slechts het lossen van kleine hoeveelheden zan'd, welke als ballast wordt meegenomen, voldoen de is om een ballon te doen stijgen en 'het laten ontsnappen van gerin ge hoeveelheden gas de ballon doet dalen. Doordat de ballon met de wind wordt meegevoerd treft men niet het ruisen en gieren van de wind aan, 'doch is het op wat grotere 'hoogte doodstil. Op iets 'lagere 'hoog te, zo ongeveer tot 500 meter, kan men duidelijk met personen op de aarde praten, hetgeen soms nodig is voor vaststelling van de positie van de ballon of voor hulp bij 'het uit voeren van een landing. Een film over de ballonvaart. In een van de ballons zagen wij de heer Boesman door het luchtruim zweven. Leerzaam bij deze film was dat men niet alleen vanaf de aarde de ballon volgde bij stijgen en dalen, maar dat opnamen vanuit het mandje onder de 'ballon het gevoel gaven zelf bal loncommandant te zijn en op de aar de neer te zien. Mevrouw Boesman vertelde hierna over de vele tochten welke zij en haar man maar vaak ook alleen, in de loop der jaren in binnen- en 'buitenland 'hebben ge maakt en de vele avonturen welke zij daarbij hadden beleefd. Vooral die tochten over gebieden waar een ballon nog nooit eerder gezien was en 'het voor een monster werd aan gezien veroorzaakten vaak 'komische situaties. Na de pauze werden schrif telijk ingediende vragen door de heer Boesman 'behandeld en moch ten mevr. de Regt, mevr. Bakker, mevr. Woldinga en de heer Peiira prijzen in ontvangst nemen voor de origineelste vragen. Een prachtige kleurenfilm van een ballontocht van mevr. Boesman over de Zwitserse Alpen 'besloot deze leerzame én ge zellige avond. Ds. J. B. Assendorp, die ook de avond 'had geopend, dankte namens alle aanwezigen de heer en mevr. Boesman hartelijk voor het gebodene en spra'k er zijn vreugde over uit dat ondanks de te levisie en andere evenementen de zaal geheel gevuld was. OOSTERLAND Verkeersexamen lagere scholen Door de rayoncommandant der rijkspolitie te Oosterlanid, de heer J. Hoekman, werd 'dezer dagen het schriftelijk schoolverkeersexamen op de beide lagere scholen afgenomen. Van de Christelijke school waen er 13 leerlingen, 'die deelnamen, met als uitslag 6 'deelnemers met 2 fou ten, 3 met 3 fouten, 3 met 4 fouten en één deelnemer met 9 fouten die uiteraard werd afgewezen. Van de openbare lagere school namen 8 leerlingen deel aan 'het schriftelijk examen, met als uitslag: 2 deelne mers met 1 fout, 5 idem met 2 fou ten en 1 deelnemer met 3 fouten. De 20 geslaagde leerlingen zullen ter zijner tijd aan ihet praktisch ge deelte van het verkeersexamen deel kunnen nemen. Voorjaarswerk in de landbouw Doordat de toestand van de bouw gronden, tengevolge van 'het tame lijk droge weer en de recente vorst periode goed is, is er alom een aan vang gemaakt met de v oor ja ars- werkzaamheden in de polder. Als één der eerste werkzaamheden kan wel worden 'genoemd het planten van uitjes, dat odk weer een aanvang heeft genomen. Spoedig zal met het zaaien kunnen worden begonnen. Dinsdag werd te Scharendijke de ledenvergadering van de Christelijk Nationale School gehouden, waarbij herdacht werd dat de school 10 jaar geleden in de tegenwoordige vorm tot stand kwam. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer J. v. d. Panne. Na een inleidend woord naar aanleiding van Efeze 6 heette hij leden,, ouders, ds. Roodenburg en burgemeester S. Francke welkom. Uit de jaarverslagen bleek, dat de financiële toestand van de school gunstiger was geworden. Het leerlin genaantal bleef gelijk aan dat van de laatste 3 jaar, ruim 81. De laatste tijd wordt veel aandacht gegeven aan het vernieuwen van de metho des, o.a. voor geschiedenis, aard rijkskunde en Ned. Taal. De samenstelling van het bestuur bleef onveranderd. Feiten uit het schoolleven Na de pauze memoreei'de het hoofd der school, de heer Z. Nieuwboer, de voornaamste gebeurtenissen van de afgelopen 10 jaar, toegelicht met dia's en foto's. Op 2 april zal in een ouderavond met de schooljeugd ook aandacht aan dit feit geschonken worden. Er werd besloten een geschenk aan de school aan te bieden namens ouders en be langstellenden. Hierbij werd gedacht aan een bandrecorder. Na de rondvraag eindigde ds. Roo denburg met dankgebed. Scheepvaartberichten Esso Rotterdam (t.), 11-3 te Rasta- nura. Goeree, 11-3 te Singapore verwacht. Seinelloyd, 11-3 te Marseille ver wacht. Zonder uitzondering brengen de Belgische ochtendbladen donderdag met 'grote koppen het nieuws over de verloving van prinses Margriet en de 'heer P. van Vollen'hoven. Op alle voorpagina's worden foto's af gedrukt. Een voormalig lid van de Ameri kaanse luchtmacht, ide 30-jarige Ro bert Thompson, heeft in New York bekend zich schuldig te 'hebben ge maakt aan „samenzwering tot spio nage voor de Sowjet-Unie". In de Westhoek is het zweefvliegseizoen weer begonnen. Belangrijke aan winst voor de Zeeuwse Acroclub vormt de Ka S, een nieuw type zweefvlieg tuig, dut het uitstekend blijkt te doen. Men zal het in de komende maanden vaak in de Westhoekse lucht kunnen zien(Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5