HOOFDSCHOTEL? VLEES I Bfondii letten V.V.V. BRUINISSE PAKT DE ZAKEN STEVIG AAN Zo is Tvriai ^Vilvoor STAD EN EILAND BRUINISSE, 6-3. De vergadering van de afdeling Bruinisse van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer, vorige week in „Het Veerhuis" te Bruinisse gehouden, was aanzien lijk beter bezocht dan die van en kele weken geleden, zoals voorzitter C. Jumelet tot zijn genoegen in zijn openingswoord constateerde. Van de prov. V.V.V. waren aanwezig de he ren de Regt en v. d. Wal. IIü gaf vervolgens een resumé van wat er in het afgelopen jaar door het be stuur was gedaan en wat er toe had gtleid cm te komen met het voorstel tot uitbreiding van het bestuur. De heer C. Bolijn bedankte om ge zondheidsredenen, terwijl de werk zaamheden zo in omvang toenamen, dat uitbreiding van het bestuur noodzakelijk werd geacht. Door het bestuur is de volgende voordracht opgemaakt: J. Pleune (aftredend en herkiesbaar, D. v. d. Berg Wz., A. Kik en D. L. Schaap. Deze heren blijken na gehouden stemming met grote meerderheid van stemmen te zijn gekozen. Een voorstel van het bestuur om de in 10.000 exemplaren of meer te verspreiden folder, voor het groot ste deel uit foto's te laten bestaan, waarin de attracties die Bruinisse heeft te bieden: kabelbaan, mosselen en wat daarmee samenhangt, rond vaartboot, zeilsport, campings, sport- visserij en voor wie dat zoekt een rustige omgeving in een prettig aan doende dorpssamenleving duidelijk uitkomt, terwijl dan in een apart in legvel, verschillende mededelingen en adressen kunnen worden ver werkt, werd na enige discussie aan genomen. Ingezonden mededeling half*ware «T ie eiQen •t K\n vindl gaaien - da" I s.gaveUente^ tdekk.n9- - is W.e!n rookt naar: SPORT VOLLEYBAL 6e ronde damestoernooi te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 6-1 In de zes de rond van het damesvolleybaltoer nooi, georganiseerd door de sport club Nieuwerkerk, heeft het Burse Kwiek zich bijzonder goed geweerd, door geen enkele party te verliezen en zo 8 punten uit deze ronde te halen .Ze kregen daardoor een klei ne voorsprong op de Plattelands vrouwen, die hun dicht op de hie len zaten. Maar Mevo gaat nog onbedreigd aan de kop. Resultaat: Bru 8 p., Mevo 6 p.. Pl.vr. 3 p., Nieuwerkerk 1 punt. De uitslag van de zesde rond was als volgt; Kwiek Bru-PIattelandsvrouwen 15-3 15-6 (2-0); Mevo-Nieuwerkerk 15-3 15-10 (2-0); Plattelandsvrouwen -Nieuwerkerk 15-10 15-8 (2-0); Mevo -Bru 15-4 13-15 (1-1); Bru-Nieuwer- kerk 15-6 15-11 (2-0); Plattelandsvr.- Mevo 10-15 9-15 (0-2); Nieuwerkerk- Mevo 7-15 15-9 (1-1); Bru-Platte- Jandsvr. 15-7 9-15 (1-1); Bru- Nieu werkerk 15-2 15-6 (2-0). Totaal aantal punten na de zesde ronde Mevo 42 p., Bru 26 p., Pl.vr. 22 p.; Nieuwerkerk 18 p. Over de uitvalsweg naar Bruinisse kan neg weinig worden medegedeeld Zcals bekend zou Bruinisse gaarne ter hoogte van de brug over de Gre- velingensluis een gelegenheid ge maakt zien, vanwaar het uit de rich ting Flakkee komende verkeer naar het dorp Bruinisse kan afbuigen, want by de rotonde aan de Oude B(jk is men Bruinisse reeds voorbij en zal de animo cm in Bruinisse een kijkje te nemen en om te keren wor den overvleugeld, door de begeerte om maar regelrecht via Ryksweg 18 het eiland verder in te rifden. Het badstrand, oorspronkelijk ge pland langs de Grevelingendam, wat op bezwaren stuitte, zal op een an dere plaats komen, namelijk langs de Noorddijk. Tussen de weel van Krepel en de dam van de werkha- ven. De voorzitter meent, dat de uit valsweg als een op handen zijnd werk in Co-bouw geanonceerd is ge weest, wat er op zou wijzen, dat deze uitvalsweg binnen niet al te lange tijd gerealiseerd zal worden. Het verhuur van de zomerwonin gen van de gemeente, die na het toe ristenseizoen 1965 zullen worden op geknapt en hersteld, waardoor een zeer aantrekkelijk geheel zal worden verkregen, is een onderwerp, waar over langdurig wordt gediscussieerd. Begerenswaardig object Ook de woningen, die nog niet zijn hersteld, blijken reeds een een bege renswaardig object voor toeristen te zijn. Maar de huurprijs is dan ook belachelijk laag, zoals uit de discus sie blijkt. Het bestuur voert hiertegen aan, dat alleen een onderdak met water en licht wordt verhuurd. De huisjes zijn ongemeubileerd en bieden wei nig of geen comfort. Wel als ze ge meubileerd zijn, zoals er enkele door particulieren zijn aangekleed. Maar dan is de huurprijs ook aanmerkelijk hoger. Geen goed woord blijkt de verga- dering over te hebben voor het plan van de provinciale V.V.V. c.q. het landelijk bestuur om een kiosk te plaatsen bij de Blauwe Keet. Niet uit antipathie tegen deze zaak, maar om dezelfde reden als waarom men een uitvalsweg bij de Greveiingen- sluis wil. Men is Bruinisse voorbij als men bij de Blauwe Keet inlich tingen vraagt. Voor Bruinisse is deze kiosk waardeloos. De heer de Regt antwoordde op vragen aan hem gesteld, betreffende deze materie, dat het hier gaat om een landelijke regeling. Men wil in de provincie Zeeland verschillende steunpunten en de Blauwe Keet heeft het voordeel, dat zowel de stroom toeristen die met de veer pont op Zijpe aankomt, als de stroom die over de Grevelingendam zal ko men, opvangt. Maar de vergadering veegde deze argumenten van de tafel en zal niet rusten tot Bruinisse een eigen kiosk heeft, zoals de V.V.V.-post bij de Blauwe Keet komt. Overigens is het plaatsen van kios ken een object, dat door het gebrek aan financiën zeker zal worden af geremd. Voor het aanstaande seizoen staan diverse plannen opstapel, als: zeil wedstrijden (de zeilschool van de heer Schaap zal heel wat leven in de brouwerij brengen), hengelwedstrij- den, het mosselfeest en andere at tracties. De heer Elenbaas vroeg of iets be kend was over een korting die aan eilandbewoners zou worden gegeven op het tolgeld over de Haringvliet brug, maar daarover is weinig goeds te zeggen. Tenslotte werd de avond afgerond met een serie fraaie dia's over mos selfeesten en kabelbaan Grevelin gendam. Ingezonden mededeling Hoestdrank in tabletvorm.95ct SPORT VOETBAL Brouwershaven I-Dulveland I 60 Zaterdagmiddag waren de gas ten uit Duiveland niet opgewassen tegen Brouwershaven, dat in tegen stelling tot vorige week fris aan- valsspel liet zien. Vooral de jeugdi ge Kees Duinhouwer wist vooral in de eerste helft goed spel te laten zien, hiermede veel gevaar zaaiend in de Duiveland verdediging. Reeds in de tweede minuut was het Duin houwer die uit een vrije trap een a la Van Himst trekbal in het net de poneerde, poneerde, maar jammer stond Platteschorre buitenspel. Toch bleef de openingstreffer niet lang uit want na een gave pass van Duinhouwer kon De Boer inschie ten. De bal ketste van de goalie te rug en hoewel de rappe back v.d. Werf nog trachtte op de doellijn te redden wist De Boer opnieuw in te schieten (1-0). Doelman de Jonge had niet veel werk, daar de Brouw- se verdediging met Slager, v.d. Vel de en Wurth iedere aanval onder schepte. In de 23e minuut gaf v.d. Weele een voorzet, welke Platte schorre keurig inschoot (2-0). Even voor de rust loste Van der Weele een oerhard schot, dat de Duive- landkeeper met de voet retourneer de. Na de thee opnieuw een sterk aanvallend Brouw wat in de tiende minuut het derde doelpunt oplever de door Cor Duinhouwer met een strak schot via onderkant der lat. (3-0). Uit een voorzet van Platte schorre knalde Kees Duinhouwer nummer 4 en Platteschorre uit een pass van De Boer nummer 5 in de touwen. Enige tegenaanvallen van Duiveland leverden niets op, daar te lang werd gewacht met schieten. Eén minuut voor einde lanceerde Kees Wurth een voorzet naar Platte schorre, wiens schot door de spil van richting werd veranderd en langs de uit positie gespeelde kee per in het doel rolde. Eindstand 6-0. Middelburg A I-Zierikzee A I 22 In een zware, maar toch zeker sportieve wedstrijd ging Middel burg - tot veler verbazing - tegen het kansloos geachte Zierikzee AI roemloos ten onder. Dat de uitslag in de laatste minuten nog 'n gelijk spel is geworden, doet aan dez eprestatie uiteraard niets af. Het leek wel of Zierikzee A I al haar vechtlust voor deze ene wed strijd had bewaard, zó fel zat men op de bal en zó weinig vrijheid werd de tegenstander gegeven. Hoewel de conditie der Middelburgers duidelijk beter was, was het spel van Zierik zee - vooral in de aanval - veel ver rassender en daardoor ook gevaar lijker. De eerste aanvallen zijn meteen al voor Zierikzee, maar zij leveren vooreerst nog geen resultaat op. Langzaam loopt Middelburg „warm" en zij gaat het initiatief overnemen. De groen-witten dringen nu ver op en dit wordt hen in de 16e minuut fataal. Linksbuiten W. v. d. Hoek geeft een hoge pass over de verdedi ging en midvoor T. Visser schiet be heerst in (1-0). Middelburg, geprikkeld door deze achterstand, tracht met man en macht de gelijkmaker te forceren, maar de rood-zwarte verdediging, met aan het hoofd spil C. Kommer, geeft geen krimp. In de 32e minuut wordt het zelfs nog 2-0, als H. v. d. Westen het leer uit een voorzet van W. v. d. Hoek laag inschiet. Vlak voor de rust weet Middelburg op een vrij gelukkige wijze toch nog aan een tegenpunt te komen, als een tamelijk zacht schot van E. v. d. Velde in de hobbelige doelmond van richting verandert en met een vreemd boogje in het doel verdwijnt. Na de rust komt Zierikzee al spoe dig dicht bij een derde treffer, maar door slecht schieten blijft deze uit. In de 15e minuut moet linksbinnen v. d. Westen na een ongelukkige bot sing uitvallen, maar hij wordt goed vervangen door A. Walraven. Naarmate de tijd verstrijkt legt Zierikzee het accent meer en meer op de verdediging en het ziet er zelfs naar uit dat beide puntjes kunnen worden behouden. In de voorlaatste minuut ontstaat voor het Zierikzee- doel echter een enorme scrimage, waaruit linksbinnen Bras de gelijk maker scoort. Alles bij elkaar dus een spannen de wedstrijd en voor Zierikzee AI een goede revanche voor de in de thuiswedstrijden geleden 9-2-neder- laag. Ook is nu wel gebleken, dat dit elftal - mits alle spelers zich volledig inzetten - toch niet van de z.g.n. „grotere broeders" hoeft te verliezen. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 8-3. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: eigen heimers 40 mm opw. f 15.00-17,50; Bintje 35 mm opw. f 10.50; Bintje 40 mm opw., in twee maten gesor teerd f 12,50-13,50; Meerlander 40 mm opw. f 12,00-13,00; Bevelander 40 mm opw. f 17,00-18,00; Furore, 40 mm opw. f 11,50-13,50. Zandaardappelen voor het binnen land: Libertas 40 mm opw. f 9,00- 9.50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd f 11,50-12,50; Bintje 45 mm opw. in verschillende maten ge sorteerd f 13,25; Alpha 45 mm opw. f 10,00-11,00. Zandaardappelen voor de export: IJselster 35 mm opw. f 8,00; Patro- nes 35 mm opw. f 8,00; Voran 35 mm opw. f 8,00. Voer-aardappelen f 2,75-3,50. Stemming: binnenland rustig, bui tenland flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 8-3. Heden wer den op de Rotterdamse Graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij Tarwe - doorsneekwaliteit basis 17 pet vocht, levering deze week tot f 39,00; zomergerst - volgens mon ster - tot f 29,50; groene erwten tot f 34,00; schokkers tot f 41,00; bruine bonen - boerenschoon tot f 55,00. Paardenmarkt te Utrecht UTRECHT. 8-3. Op de Utrechtse paardenmankt werden 402 dieren aangevoerd'. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1350; werkpaarden' f 900 tot f 1350; oude paarden f 850 tot f 1175; 3-jarige paarden f 800 tot f 1160; 2-jarige paarden f 700 tot f 925; veulens f 300 tot f 625; hitten f 600 tot f 800. Slachtpaarden per kg. slachtge- wicht f 2,40 tot f'2,70; jonge slacht- paarden per kg. sladhtgewioht f 2,70 tot f 3,30. De handel was redelijk. Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. Volgens het Indo nesische persbureau Antara zal de Indonesische regering binnen tien tot vijftien jaar de buitenlandse be langen in rubberondernemingen in Indonesië hebben verdreven. TOKIO. In Japan is opschudding ontstaan over het bericht, dat de Japanse generale staf in 1963 met de Amerikaanse autoriteiten in het ge heim een plan heeft opgesteld tot mobilisatie van Japan voor het ge val er vijandelijkheden zouden ont staan in Noordoost-Azië. VENETIË. De Gondeliers van Ve netië hebben gedreigd de gondel er aan te geven en op motorbootjes over te stappen indien de regering hen niet door de moeilijke winter maanden helpt. Zij klagen over de groeiende concurrentie van de snel lere motorboten, die het moeilijk maakt om het oude beroep te blij ven uitoefenen. NAIROBI. Presidetn Kenjatta van Kenia heeft vrijdag het start sein gegeven voor de bouw van een stuwdam in de rivier de Tana, op 16 km ten noordoosten van Nairo bi, De bouw wordt gefinancierd uit Britse ontwikkelingshulp. MADRID. In de op 19 km van Madrid gelegen stad Getafe zijn twee studenten gearresteerd die te gen de regering gerichte vlugschrif ten verspreidden. TOKIO. Voor het eerst zijn zater- dag Japanse toeristen naar China vertrokken. De reissom per persoon bedraagt ongeveer 3.500 gulden. MOSKOU. Volgens de jongste of ficiële statistieken telde de Sowjet- Unie op 1 januari j.l. 124.600.000 vrouwen ofwel 54,4 procent van de totale bevolking. NIEUW DELHI. De pro-Chinese Indische communisten hebben de parlementsverkiezingen in de Indi sche staat Kerala gewonnen. Zij legden beslag op 40 zetels. WASHINGTON. De lancering van de tweepersoons Gemini-ruim- tecabine, waarmee de Amerikaanse astronauten Virgil Grissom en John Young driemaal rond de aarde zul len vliegen, zal op 23 maart geschie den, zo is uit zeer goede Ameri kaanse bron vernomen. LONDEN. Lord Morrison of Lambeth, voormalig Brits minister van buitenlandse zaken, is zaterdag in Londen overleden aan de gevol gen van een hersenbloeding. Hij was 77 jaar oud. ALTAGRACIA. Bij een bank- overval te Altagracia de Orituco, ongeveer 100 km ten zuidoosten van de Venezolaanse hoofdstad Cara- cas, hebben zes gewapende bandie ten vrijdag 400.000 bolivars (onge veer f 330.000) buitgemaakt. ANKARA. De laatste dagen zijn in Turkije meer dan vierhonderd mensen aan de mazelen overleden. De ziekte breidt zich uit. CAIRO. Een Westduitser die in Egypte onder beschuldiging van spionage is gearresteerd, Wolfgang Lotz, heeft zatei-dagavond voor te levisie Cairo toegegeven voor de Is raëlische spionagedienst gewerkt te hebben. SAIGON. Amerikaanse straal- bommerxwerpers hebben delen ge bombardeerd van de bergachtige Zuidvietnamese provincie Binh Toei. Men vermoedt dat zich in dit gebied op rond 120 km ten noord oosten van Saigon sterke commu nistische guerilla-eenheden hebben samengetrokken. Messina. De sociale hervormer Danilo Dolci en 30 van zijn mede standers zijn in Roccamena op Sici lië een hongerstaking van 48 uur begonnen omdat de stuwdam, die de omgeving van water moet voor zien, er nog steeds niet is. In 1963 heeft hij voor dezelfde dam eens 10 dagen gevast. Sindsdien, zegt hij, is er alleen maar op papier aan de dam gewerkt. TUBINGEN. Zesenzeventig hoog leraren in het staats- eri het straf- recht aan Westduitse universiteiten hebben in een gemeenschappelijke verklaring verlenging van de verja ringstermijn voor nazimisdaden on vermijdelijk genoemd. MOSKOU. De Sowjet-Unie, Bel gië en Nedei-land hebben in Moskou een overeenkomst gesloten inzake samenwerking op het gebied van de vreedzame toepassing van kern energie. TEL AVIV. Het Westduitse lid van de Bondsdag Kurt Birnbach is in Tel Aviv aangekomen om be sprekingen te beginnen over het aangaan van diplomatieke betrek kingen tussen West-Dxxitsland en Is raël. NICE. De 91-jarige Britse schrij ver Somerset Maughan, die aan Iongcongestie lijdt, is in Nice in een ziekenhuis opgenomen. Zijn secre taris heeft zijn toestand vrij ernstig maar later redelijk genoemd. De koningin en prins Bernhard hebben het voornemen op woensdag 23 juni 'de openjngszitting bij te wo nen van 'het vierde vrijheidslustnun- congres van 'de Nederlandse vereni ging van ex-politieke 'gevangenen uit de 'bezettingstijd. ZIERIKZEE Brabantse trip Plattelandsvrouwen De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bracht vorige week een bezoek aan de fa brieken van de Gruijter in 's-Herto- genbosoh. Na een vlotte overtocht arriveerden de dames om half tien in de Brabantse hoofdstad. Het ge zelschap werd lrartelijk ontvangen en werd - nadat koffie was aange boden - in groepen verdeeld en rondgeleid. In de drop- en snoepaf- deling was niet alleen de fabricage te zien, maar ook het inpakken door vernuftige machines. Na dit „zoete" begin kwamen de dames in tal van andere afdelingen. In de ontvangst zaal werd de excursie onderbroken voor een goed verzorgde lunch, waarna in de middaguren de druk keren werd bezichtigd en vervolgens de koffie-, thee- en ca cao-bereiding. Een gezellige thee en een film vorm den 't einde van deze leerzame dag', waarna de vice-voorzitster, mevr. Krips, een 'hartelijk dankwoord uit sprak en aan de dames een Zierik - zeese lekkernij overhandigde. Na onderweg nog een „elk wat wils"-etent je te 'hébben gebruikt ar riveerde het gezelschap, na enig op onthoud 'bij de pont, weer op Schou wen-Duiveland. Snelle vlucht SCHIPHOL, 8-3. Mei een snelheid van gemiddeld 825 kilometer per uur is een vier motorig straalverkeersvlieg- tuig van de Australische lucht vaartmaatschappij Qantas in recordtijd over de Stille oce aan gevlogen. De Boeing-7071 waarmee deze non-stop vlucht van San Francisco naar Syd ney werd gemaakt, legde de afstand van 12.000 kilometer - duizend kilometer verder dan van Amsterdam naar Djakarta - af in 14 uur en 32 minuten. Het betrof een afleverings- vlucht van de tweede door Qantas bestelde Bbeing uit de 388C-serie, de „City of Towns- vilie" die onder gezagvoering van captain Yates met bijna 90.000 liter brandstof aanboord naar de thuishaven werd ge vlogen. LAND- EN TUINBOUW C.a.o. land bouw ambachten DEN HAAG, 8-3. In de sociale commissie landbouwantbaohten van het Landbouwschap is overeenstem ming 'bereikt over 'het mantelcontract voor de C.A.O. in ideze bedrijfstak, alsmede over een loonadvies aan de contracterende organisaties. In het kader van het zg. loonakkoord werd overeengekomen a. een loonsverhoging van \2Vz ct. per uur, alsmede verwerking van de huurcompensatiefoijslagen; b. invoering van de 45-urige werk week; c. het samenvoegen van de 'bestaan de loopgebieden tot één loonge- bied; d. vervanging van de bestaande toe slagen voor allerlei werkzaamhe den door een prestatietoeslag- stelsel. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delft (vak C. A. v. Harten): C. A. Helms, Geldermalsen en (vak. J. v. Rootselaar): G. H. v. Kooten, Huizen (N.H.); te Harskamp: A. Romein, Noordeloos; te Wouters- woude: S. >de Jong, Houten (U.). Ger. Kerken Beroepen te Bierum: kand. D. D. Soepboer, Nes (W.D.), die geen ver dere 'beroepen in overweging kan nemen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Amersfoort (vak. wij len J. A. Vin'k): dr. C. Trimp, Voor burg; te Valthermond-Tweede Exlo- ërmond: A. Geelhoed, Zwagerveen- Zwaagwesteinde. Bedankt voor Rozenburg: Joh. Strating, Alkmaar-Broek op Langen- dijik. Ger. Gemeenten Tweetal te H.I. Ambacht: A. Hof man, Zeist en C. Harinck, Utrecht. Generale Synode Gereformeerde Kerken LUNTEREN, 8-3. De generale sy node van de Gereformeerde Kerken in Nederland zal eind augustus bij eenkomen in „De Blije Werelt" te Lunteren. De jongste synode droeg de kerk van Middelburg op de sy node bijeen te roepen. De bedoeling is dat dit zal gebeuren op 12 mei in een 'kerk in de Zeeuwse 'hoofdstad. Maandagavond 11 mei zal dr. P. G. Kunst van Amsterdam, praeses van de vorige synode, de bidstond leiden. Na de openingszitting en de verkie zing van een moderamen, gaat de synode uiteen tot augustus, wanneer zij haar zittingen te Luntcren zal houden. Vermist meisje blijkt vermoord te zijn BERGEN (Limburg), 8-3. Hot raad- sel rond de verdwijning op 1 mei wan het vorig jaar, van het 7-jarige meisje Ruth Lemlke uit het Duitse stadje Kevelaar, dicht bij de Lim burgse grens, is opgelost. De vrees die al die tijd bestond is bewaarheid geworden. Op aanwijzing van de da der, die zich in verband met and. re zedendelicten al geruime tijd in Kleef in arrest 'bevindt, is dezJer da gen bij de grens tussen Weeze en het vliegveld Labrilok het stoffelijk overschot van het meisje gevonden. Het kind blijkt vermoord te zijn dooi de 34-jarige losarbeider. Jeugrlactie voor school op Ceylon UTRECHT. 8-3. Ruim 400 redae- teuren en redactrices van school kranten waren naar de Domstad ge togen om.er de start van de jeugd- actie „Maak er ook voor anderen een feest van" bij te wonen. Middel bare- en kweekscholen zullen dn. de weken voorafgaande aan de 5e mei iets organiseren rond het thema ont wikkelingshulp. De jeugdactie vindt plaats in het kader van het jaar van cie internationale samenwerking, Als object is een school op Ceylon gekozen, die steun zal ontvangen van de Nederlandse schooljeugd. OPENING VISSEIZOEN DEN HAAG, 8-3. Niet op de ge bruikelijke datum 1 juni, maar op zaterdag 29 mei van dit jaar zal het visseizoen 1965-1966 geopend wor den. Dit heeft de minister van land bouw en visserij, mr. B. W. Biesheu vel, besloten. Door de opening van het visseizoen te verschuiven naar de voorafgaande vrije zaterdag, zal de bewindsman ongetwijfeld zeer vele hengelaars en andere beoefena ren van de vissport zijn tegemoet ge komen. Het ministerie van landbouw en visserij maakt hengelaars en vis sers er echter op attent, dat zij voor deze drie dagen eerder vissen de vis- aklen of bijdragenbewijzen (voor het vissen met een gewone hengel) van het tot 1 juni 1965 lopende seizoen 1964-1965 nodig hebben. Voor deze drie dagen zijn dus de oude docu menten nodig. Fotografie als vak op school UTRECHT, 8-3. De heer G. D. Bovendorp, voorzitter van de stich ting Film en Foto, hoopt dat het mi nisterie van o., k. en w. in de toe komst meer zal inzien, dat de foto grafie als vak op de scholen thuis hoort. Nu al is de fotografie aan het leerprogramma van enkele techni sche scholen toegevoegd, maar gezien de belangstelling van de jeugd voor de fotografie is een grotere stimu lans nodig. De heer Bovendorp uitte deze wens vanochtend op een bijeenkomst van de stichting film en foto ter gele genheid van de voorjaarsbeurs in Utrecht ,waar film en foto ook zijn vertegenwoordigd. ROTTERDAM. In Lommei (België) is de 24-jarige matroos A. J. M. Goossens uit Rotterdam bij een ver keersongeluk om 'het leven gekomen. Een Ph'ilippijns vliegtuig met 11 personen aan boord wordt vermist. Voor 'het laatst had men contact met het toestel toen 'dit zich maandag op ongeveer 160 'km. ten zuid-oosten van Manilla bevond. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over februari 1965 Geboren: 3. Barbolomeus, z. van T. D. Roest en W. J. Doornenbal (Haamstede); 21. Wrllemina Adriarra, d. van L. Duinholrwer en E. Vierge ver (Renesse); 24. Leendert Adriaan, z. van J. L. J. Dorreman en W. Kos ter (Renesse). Gehuwd: 12. Herman Jan Comelis Wandel, 23 jr. en Ellen Maatje Jo hanna van Dijke, 21 jr. (Haamstede). Overleden: 7. Pieter Bakker, 92 jr., wedn. van Lena van Meurs (Haam stede); 11. Johanna Kosten, 68 jr., wed. van P. W. Noordhoek (Renes se); 14. Johannes Wandel, 61 jr., echtg. van J. van Oost (RenesseV 17. Maria Pimmelaar, 88 jr.. wed. van J. Geleijnse (Renesse); 17. Hubrecht Bouwman, 90 jr., wedn. van N. Ber- revoets (Haamstede). Ingekomen: 1. A. A. Matthijsse van Bergen op Zoom (Haamstede); 1. N. Timmers van Zierikzee (Haam stede); 8. J. J. van Oord van Warf- fum (Haamstede); 24. K. Schot en gezin van Kortgene (Burgh). Vertrokken: 1. A. M. M. Kik (Burgh) naar Dordrecht; 9. A. de Rijke en gezin (Renesse) naar Kou- dékerke; 12. P. J. de Kam (Noord- welle) naar Rotterdam; 15. W. G. v. d. Kerke (Haamstede) naar Amster dam; 19. J. Reijersen en gezin (Haamstede) naar Scherpenzeel; 22. C. A. Oelc (Burgh) naar Oost- en West-Souburg; 22. J. Flühil en gezin (Burgh) naar Middenschouwen; 22. P. A. HbMestelle (Haamstede) naar Amsterdam; 22. S. C. van der Hulle (Haamstede) maar Oegstgeest; 24. P. J. Landegent (Haamstede) naar 's-Gravenha'ge; 24. A. de Bruin en gezin (Haamstede) naar 's-Graven- hage. Aantal inwoners per 1 maart 1965: 4035. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6