GEMEENTERAAD DUIVELAND VERLEENT SUBSIDIES STAD EN EILAND Burgh legde beslag op kampioenstitel in de afdeling A Voortaan f 400,— per jaar voor „Nieuw Leven" te Ouwerkerk Ingezonden mededeling OOSTERLAND, 6-3. De raad van Duiveland vergaderde vrijdagavond in het gemeentehuis te Oosterland, onder leiding van burgemeester A. A. van Eeten. Aanwezig waren alle leden. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, en behelzen voornamelijk goedkeurin gen van Ged. Staten inzake genomen raadsbesluiten. Verder doet de heer S. van Klinken (SGP), verslag van een vergadering van de B.L.O.- sohool te Zierikzee, de heer L. M. Bolle (SGP) idem van een vergade ring van de Waterleidingmaatschap pij Schouwen en Duiveland. terwijl wethouder Stoutjesdijk (CHU) ver slag doet van een vergadering van de Zeeuwse Muziekschool te Middel burg. Van de muziekvereniging „Nieuw Leven" te Ouwerkerk is een verzoek binnengekomen tot verhoging van de subsidie, er is namelijk een tekort van f 425 op do begroting voor 1965. Aangezien de zusterverenigingen te Oosterland en te Nieuwerkerk ieder jaar f 400 krijgen ieder en Ouwer kerk maar f 300, omdat de laatste mirtder leden telt, wordt dit als een onbillijkheid gezien, temeer daar de Ouwerkerkse vereniging wat leden tal betreft weer in stijgende lijn is. Men besluit daarom dit geval recht te trekken en ook „Nieuw Leven" nu jaarlijks f 400 subsidie toe te ken nen. De heer Overbeeke (AR) is niet togen het besluit, maar vindt toch dat de Ouwerkerkse burgerij weinig voor de „muziek" over heeft, gezien cle post donaties op de begroting. Hij had dit, en andere leden zijn ook deze mening toegedaan, wel anders verwacht. Voor extra uitgaven leermiddelen o,l.-school te Oosterland wordt een bedrag 'groot f 600 gevoteerd, voor aanschaf van nieuwe leermiddelen ter vervanging van de verouderde methode. Verder vol'gt een besluit cm een krediet, 'groot f 768,80 te ver lenen voor aankoop materiaal ten behoeve van het gymnastieklokaal te Nieuwerkerk. Een bedrag groot f 900 wordt 'beschikbaar gesteld ter gelegenheid van de 20-jarige her denking van de bevrijding, aan de plaatselijke Oranjeverenigingen, 'hoofdzakelijk voor tractatie van de ongeveer 600 lagere school- en kleu- terschoolleerlingen. De heer „Bolle informeert of deze gelden hoofdzakelijk voor kinder- tractatie zullen worden bestemd, wat de voorzitter beaamt. Er zal waar schijnlijk ook een boekje aan de kin deren wordt uitgereikt. Het beschik baar gestelde bedrag per leerling van het openbaar onderwijs bedraagt f 85,97 en f 75,63, 'het eerste met in begrip van de instandhoudingskos- ten van het schoolgebouw, 'het twee de zonder cleze genoemde kosten. Van de Vereniging van burgemees ters, wethouders en secretarissen op... Söhouwen-Duiveland is een verzoek binnengekomen om voor de te hou den tentoonstelling ter gelegenheid van de openstelling van de Greve- lingendam binnenkort, een subsidie van 20 cent per inwoner te mogen ontvangen. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Verder wordt besloten om te aanvaarden, de door de jam. Vleugels Schutter aan de ge meente aangeboden monumenta le stenen bank, die geplaatst zal worden in het plantsoen aan het Koninginneplein te Oosterland, zulks onder grote dank. Namens het Oosterlandse volk en de raadsleden, 'brengt de heer A. L. Bakker (Arb.) zijn grote dank uit aan de fam. Vleugels Schutter voor deze mooie 'geste. Ons dorp, aldus spr., heeft ontzettend veel te danken aan de onlangs overleden dokter en zijn familie. Besloten wordt metter tijd een pad aan te leggen naar de bank en deze van een windscherm- beplanting te voorzien. Het bedrag voor deelneming door de gemeente aan de vereniging „Frauderisico-Onderlinge van Ge meenten" wordt gebracht van f 20.000 op f 24.000. Aangenomen wordt verder een eerste wijziging in de begroting voor het dienstjaar 1965, en de vaststelling twaalfde be grotingswijziging 1964. Vaststelling volgt van het besluit voorbereiding wijziging uitbreidingsplan Ooster land en een derde herziening van het wederopbouwplan Nieuwerkerk. Een derde wijziging in de algemene po litieverordening behelzende 'het ver bod om motorrijtuigen en andere voertuigen te laten rijden, of deze voertuigen op plantsoenen en be plantingen te plaatsen of te laten staan hierop, wordt goedgekeurd'. Verkoop grond Besloten wordt verder een perceel grond te Ouwerkerk aan te kopen van de heer M. C. Kuijper aldaar voor de prijs van f 11.040, inclusief de vergoeding wegens waardever mindering. Het perceel is groot 6950 m-. Besloten wordt verder aan de heer A. Vijverberg een pachtersver goeding toe te kennen ten bedrage van f 15.275, welk bedrag in even redigheid van de ingebruik te ne men oppervlakte zaL worden uitbe taald. Een besluit om van de heer J. van der Werf te Burgh aan te ko pen ten perceel grond te Ouwerkerk groot 250 ca., voor een bedrag groot f 500 vindt geen tegenkanting. Aan de heer Chr. van der Hulle te Oos terland wordt besloten een perceel grend te verkopen groot 335 ca. voor een prijs van f 610,50. De heer Over beeke kan zich wel met het besluit verenigen, doch memoreert het feit dat v. d. Hulle dit stuk grond reeds jaren in gebruik heeft en daarvoor nog nimmer huur of pacht heeft be taald aan de gemeente. We moeten echter blij wezen, aldus de voorzitter dat van der Hulle 'het onderhavige perceeltje nog heeft willen kopen, want vcor de gemeente of voor iemand andere is het van nul en ge- ner waarde omdat mer. er eenvou dig niet bij kan komen, zonder over de grond van de koper te gaan. Een toewijzing van grond aan de Burge meester van de Havestraat aan de heer Joh. Otte Mz. wordt verder goedgekeurd, zomede het voorstel om grond te verhuren te Nieuwer kerk aan T. A. Dalebout, C. P. Fli'k- weert en J. Schoenmaker, te Ouwer kerk aan A. Vijverberg, zulks onder vastgestelde voorwaarden. (Slot volgt). Ellemeet houdt (stevig) vast aan de Stra-viering ELLEMEET. 6-3. Niet enkel in de gemeente Westerschouwen wordt het folkloristische stra-rljden in ere ge houden, ock Middenschouwen houdt vast aan dit oude gebruik. Ellemeet viert het de eerste zaterdag in maart en dat bleek dit keer, wat het weer betreft, een uitgezochte dag. De temperatuur was fris, maar er scheen een behaaglijk zonnetje, toen de negen ruiters op hun vrolijk ver sierde paarden, zich in het dorp meldden, om zich aan de keuring te onderwerpen van de jury, ge vormd door de dames Hanse en Van Tiggele en de heren Ten Haaf en Van den Hoek. Het was een moei lijke taak, waarvoor ze zich geplaatst zaken, want bij de boerenpaarden liepen ock viervoeters uit de rij school van de heer Verseput en die zijn nu eenmaal sierlijker gebouwd dan hun forse kameraden. De uitslag Nadat de ruiterstoet over Scharen- dijke en Eikerzee was gereden, werd de uitslag bekend gemaakt: 1. Jaap v. d. Hoek, 2. mej. H. Dalebout, 3. J. Hanse, 4. G. Kristelijn, 5. M. de Vrieze, 5. H. Kloet, 7. C. Kristelijn; 8. mej. D. Stouten en 9. W. v. Leeu wen. Inmiddels was het muziekgezel schap „Luctor et Emergo" gearri veerd, die met zijn pittige marsmu ziek en keurige uniformen de men sen. op straat lokte, om deel te ne men aan de feestelijke middag. Passend blijspel 's Avonds werd de strè gevierd met de uitvoering van de toneelver eniging „Ellemeet", die het blijspel „Butler bij mijn vrouw", door Koos BANDOENG. President Soekarno van Indonesië opende in Bandoeng een Afrikaans-Aziatische Islamiti sche conferentie waaraan ten minste 28 landen deelnemen, waaronder de Sowjet-Unie en China. Vier Europe se landen - Frankrijk, west-Duits- land, Zuid-Slavië en Bulgarije - hebben waarnemers gezonden. Eerste Zweeds wittebrood aangeboden SCHIPHOL, 6-3. In ccn helder winterzonnetje heeft directeur P. van Zuilen van een Amsterdamse brood fabriek op het platform van Schip- hd het eerste, feestelijk verpakte, met bloemen versierde, Zweedse wittebrood aangebeden aan een ge zagvoerder en een stewardess van de Scandinavische luchtvaart-maat schappij S.A.S., die juist met een Zweedse Cara veile uit Kopenhagen op Schiphol waren aangekomen. Voor deze gelegenheid had de S. A.S. met opzet geen Deense of Noor se, doch een geheel Zweedse beman ning op dit lijnvliegtuig geplaatst. De aanbieding vormt een onder deel van de wittebrood-actie, die bakkers van de Sitos-groep voeren ter herinnering aan het onvergete-, lijke witte brood, dat de Zweden nu bijna 20 jaar geleden hongerend Ne derland aanboden in de meidagen van 1945. Praktisch doel van de ac tie is voorts leden te werven voor het Nederlandse Rode Kruis en het inzamelen van giften voor deze or ganisatie. Naar verluidt is ook aan de Zweedse ambassadeur en aan de Zweedse consul in Amsterdam een Zweeds wittebrood aangeboden. Jaarvergadering „Apollo" - Brouwershaven Zaterdagavond hield de muziek- vereriigmg „Apollo" te Brouwersha ven in 'hotel Ringelberg de 70e jaar vergadering, onder voorzitterschap van 'de heer W. v. d. Bos. Spreker schetste in zijn openingswoord nog eens duidelijik de moeilijkheden, waarmede het korps thans te maken heeft. Hij sprafk de hoop uit, dat er een mogelijkheid gevonden zal wor den om uit deze impasse te geraken. Goedgekeurd worden hierna de uitvoerige notulen en het jaarverslag door de sckretaris, de heer J. B. Grootjans. Het financieel overzicht door de penningmeester de heer J. v. Dijke gaf een batig saldo te zien van f 562,90. De bescheiden werden nagezien en in orde bevonden door de leden der 'kascommissie, de heren J. de Jonge en J. Waleboer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heer L. ITeij- boer, J. van Dijke en J. B. Grootjans in hun funkties herkozen. Tijdens de rondvraag werd het probleem van de onderbezetting nog Groep III: J. Verwijs-D. L 't Leven 1-0; R. Berman-P. Hulle 0-1. eens naar voren 'gebracht, waarbij de suggestie werd 'gedaan om con tact op te nemer, met de bestaande plaatselijke blokfluitensembles om te trachten deze kinderen te doen overschakelen naar de muziekver eniging zodat een nieuwe aanwerf van leden 'kan plaats hebben. Aantrekken dirigent Na een uitvoerige bespreking werd tevens besloten om te trachten een bekwaam dirigent aan te trekken om het korps hoger op te voeren. De 'huidige dirigent de heer A. Heijboer, die voor zijn 'benoeming eerste trom bonist was, stelde zioh bereid om bij een benoeming van een nieuwe diri gent het korps weer te versterken op een instrument, zulks in het be lang van 'het korps. Besloten werd om een advertentie te plaatsen, in de hoop, dat dit voor „Apollo" de juiste oplossing zal betekenen. Na de be handeling van diverse kleine aange legenheden" sloot de voorzitter deze vergadering met eer. kort propagan distisch woord, waarna men nog ge ruime tiid gezellig 'bijeen bleef. van j. d. Driewielers Autopeds Kinderfietsen Boswino op de planken bracht. Het stuk paste goed in de opgewekte sfeer van deze dag en de vreemde situaties wisten het goed opgekomen publiek te boeien. De spelers deden bijzonder hun best de verschillende typen goed uit te beelden en slaag den daarin cok vrijwel. Ook van de dames niets dan goeds. We vermel den de medespelenden: de heren H. J. Hage en C. Deïst; mej. J. v. d. Hoek, mevr. J. Hage-Elenbaas, mevr. Beveiander-v^n Splunter, de heer R. de Vrieze, mej. W. Elenbaas. Be verloting, in de pauze gehou den, was succesvol, want er werden niet minder dan 1000 loten aan de man gebracht, Tenslotte verzorgden de „Melody Stars" de dansmuziek van het bal, dat het sluitstuk vormde van deze traditionele Stra-viering. Moord op nazi-misdadiger MONTEVIDEO, 7-3. De politie van Montevideo zoekt thans naar iemand, die zich Oswald Heinz Tau- zig- ncemde en die volgens zyn, mo gelijk vervalste, papieren, de Oos tenrijkse nationaliteit bezat. Zij heeft een dringende reden voor haar naarstig zoeken, want in een luxueuze villa, die deze Tauzig in de buitenwijken van Monevideo had gehuurd, werd zaterdag j.l. het door acht kogels doorboorde lijk van de Letlandse fascist Herbert Cukurs aangetroffen. De politie van Montevideo was door Westduitse journalisten op het spoor van de moord gebracht. Want lieden, die zich niet bekend wilden maken, hadden bepaalde Westduitse krantenredakties gegevens over deze veemmoord verschaft. Zij hadden dit ook schriftelijk gedaan en hun brieven waren ondertekend „Zij, dU| niet vergeten kunnen". Sowjet-wapens voor Arabische landen LONDEN, 7-3. De militaire mede werker van de Lonidcnse Sunday Telegraph meldt, dat de Sowjet- Unie vanaf 1955 ruim tweeduizend tanks en een 900-tal militaire vlieg tuigen aan Egypte, Syrië en Irak ge leverd beeft. Volgens die medewerker beeft Egypte nu een nieuwe overeenkomst betreffende wapen-leveringen met Sowjet-Ruslanü gesloten, welke ock zou voorzien in de levering van Rus sische raketten, die vanaf de grond worden afgevuurd. Dit zou volgens de militaire medewerker van de Sunday Telegraph de mening zijn van westerse inlichtingendiensten. SPORT SCHAKEN Zierikzeesche Schaakvereniging Vrijdagavond vonden er wederom wedstrijden plaats van de onderlin ge competitie van de Zierikzeesche Schaakvereniging waarvan de uit slagen als volgt zijn. Groep IJ. J. v. d. Ende-J. Schecle 0-1; dr. J. J. Westendorp Boerma- ds. J. H. Nawijn 0-1; C. Nolet-M. J. Enzl'iin 1-0. Groep II: P. C. Tafoxde Jong 1-0; R. Hunieman-P. Vis 1-0; H. Hendrik- se-C. v. d. Heuvel 1-0. Geen reisgeld voor herdenking Duitse inval DEN HAAG. 6-3. Minister de Jong (defensie) is niet bereid de reiskos ten te vergoeden van de oud-mili tairen, die de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 hebben meegemaakt en thans op 10 mei de herdenkings- bijeenkomsten willen bijwonen, die in verscheidene plaatsen van ons land zullen plaats vinden. De minis ter verklaart in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid Beernink (CHU) dat de ge volgen van een dergelijke maatregel niet geheel zijn te overzien. Hiervoor zouden dan ongeveer 400.000 oud-, militairen in aanmerking kunnen ko men. Hoewel het voorstel de minis ter sympathiek is, meent hij dat hij voer het gevraagde doel geen rijks- gelden ter beschikking kan stellen. De staatsbegrafenis van Churchill heeft ongeveer 48.000 pond (ruim 480.000 gulden) gekost, zo deelt het Britse ministerie van financiën mee. MARKTBERICHTEN Uienveiling Steenbergen STEENBERGEN, 5-3. Uien middel f 37,93-38,50; Boniken f 40,00; Drie lingen f 20,01; Rioklers f 13,00; Stek f 10,00. Geveild plm. 31 ton. ZIERIKZEE Vrouwenwereldgebedsdag Vrijdagavond was een aantal vrou wen, behorende tot verschillende kerkgenootschappen samengekomen in de Lutherse kerk ter gelegenheid van de V r ou wen we rel d g ebed dag. De leiding berustte bij mej. A. H. Heinen. De liturgie werd verzorgd door da dames Ruisink en de Vlie- gcr-Huysstede. De in de liturgie op genomen negrospiritual werd gezon gen door Kenneth Vieii»a. Het orgel werd bespeeld door mevr. H. G. de Regt-de Rijke. Het thema van deze gebedsdag was ditmaal „Wat ver langt God van de mens?" Jeugdwereldgebedsdag Voor het eerst werd vrijdagmiddag hier ter plaatse de Jeugdwereldge- btdsdag gehouden. Hiervoor was een flink aantal jongeren, gedeeltelijk in klasseverband, samengekomen in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. IIAAMSTEDE/BURGn Eerste kluten .Deze week zijn de eerste kluten weer aangekomen. Ze zochten hun bivak in de Koudekerkse inlaag, in de driehoek behorende bij de hoeve „De Zeeuw" te Burghsluis en in de inlagen van de Burghse polder. De kluut is een van diie vogels waarop talloze vogelminnaars uit geheel Europa ons eiland benijden, omdat zij hier een ideale biotoop vinden. Veel gasten 'komen dan ook speciaal om van het 'beeld van deze prachtige zwart-witte steltloper te genieten. SCHARENDIJKE Plannen voor nieuwe kleuterschool Dezer dagen vergaderde te Scha- rendljke de Christelijk Nationale Kleutcrsehcolvereniging. De school bestaat 10 jaar. De presidente, mevr. S. C. Nieuw- boer-Oranje, constateerde, dat steeds eerder het maximum van 40 leer lingen wordt bereikt. Dank zij aller lei hulp werd de personeelsvoorzie ning niet gestagneerd. De bouwplan nen van een permanente school zijn gevorderd. De kinderen van Elle meet worden thans per busje ver voerd, Binnenkort zal de verstrek king van schoolmelk beginnen. Met belangstelling werd het werk van de kleuters bezichtigd. Mevr. Kelling van Noordgouwe vertelde met behulp van dia's over het kin dertekenen. ZONNEMAIRE Ontspanningsavond Culturele Vereniging Vrijdag vond alhier de uitgestelde ontspanningsavond plaats van de culturele vereniging. Deze avond weid geopend met een woord van welkom tot de aanwezigen door de voorzitter, de heer J. J. C. de Vlie ger. De ontspanning op deze avond werd vervolgens gebracht door de heer Rien de Jonge uit Kloetinge (conferencier), die werd bijgestaan door Jan Rijn (drummer) en Wim Vos (accordeunist), beiden uit Goes. Rien de Jonge trad o.a. op als boer „J'illes de Puut" van boerderij „De lekke melkbusse" en oogstte in deze- gedaante veel succes. In een gevari eerd programma wist de Jonge deze avond bijzonder te doen slagen. Na afloop dankte de heer de Vlieger de heren voor 'hun komst 'naar Zon.ue- maire. Voorts vond een verloting plaats. Jaarfeest Ger. jeugdvereniging De 'geïnformeerde jeugdvereniging „Een vaste burcht" hield zaterdag avond 'haar jaarfeest. Do vooi-zitter opende deze feestelijke bijeenkomst met 'gebed en 'heette de aanwezigen hartelijk welkom. Een zeer gevari eerd programma van zang, spel en toneel werd afgewerkt. Zowel de zang door enkele meisjes, als de to neelstukjes door alle leden van de vereniging voor het voetlicht ge bracht, vielen zeer in de smaak bij het publiek. Ter versteviging van de kas werd in de pauze een verloting gehouden. Ds. Huijser sprak een slotwoord en eindigde deze mooie avond met dankgebed. Een door ij veraars voor gelijke burgei*rechten geleide school in In- dianola is tot de grond toe afgebrand korte tijd nadat een bijeenkomst had plaats gevonden, die door ongeveer 400 negers werd bijgewoond. AMSTERDAM. Terwijl de reeds eerder geconstateerde tendens lot ontspanning van de landelijke ar beidsmarkt zich ook in februari heeft voortgezet blijkt uit de cijfers over Amsterdam, dat de spanning op de 'hoofdstedelijke arbeidsmarkt onverminderd voortduurt. SPORT MICRO-KORFBAL Reeds cp de voorlaatste speeldag is Burgh er, in de micrckcrfbalccm- pelitie van de SDKB, in afdeling A in geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel. Eens te meer bewees Burgh haar superioriteit in de SDKB deer ongeslagen, alleen tegen SK- NWK werd met 4-4 gelijk gespeeld, op het kampioenschap beslag te leg gen. De club uit de Westhoek behaalde de titel door een 5-1 overwinning op ZSC waarna WIK, dat eerder op de avond met 6-4 van Brouwershaven had verloren, in haar laatste wed strijd van deze competitie met 12-1 werd verpletterd. Brouwershaven wen cp overtuigende wijze (7-2) van Unitas( terwijl SKNWK haar derde plaats op de ranglijst veilig kon stel len door de Zierikzeeënaars met 6-0 te kloppen. Burgh II SKNWK II Br.haven II ZSC II Zeemeeuwen DES 7 7 0 0 37-10 14 10 6 1 3 30-20 13 10 6 1 3 28-21 13 8 4 3 1 28-15 11 7 4 2 1 32-19 10 9 4 2 3 35-32 10 NOAD Renesse WIK II Velocitas DCSKO 9 2 3 4 28-29 7 10 2 3 5 27-32 7 10 2 2 6 20-34 7 10 2 1 7 27-39 5 10 2 0 8 17-58 4 Micro-korfbalcompetitie te Nieuwerkerk Burgh Br.haven SKNWK ZSC WIK Unitas 13 12 1 0 83-29 25 14 10 0 4 56-31 20 13 6 1 6 50-48 13 13 2 4 7 33-51 8 15 3 2 10 39-69 8 13 2 2 9 33-66 6 In de afdeling B is de beslissing nog steeds niet gevallen. De Burgh- reserves, die nog steeds zonder ver lies zijn, hebben op de laatste speel dag uit hun nog drie te spelen wed strijden aan drie puntjes genoeg om evenals hun grotere broeders en zusters beslag op de titel te leggen. Op de voorlaatste speeldag kwam hekkesluiter DOSKO nog verrassend uit de hoek met een 6-2 oveiwinning op Renesse en een 4-2 zege op WIK II. Tegen SKNWK II trokken de Ncordwellenaars met 6-0 aan het kortste eind, terwijl Brouwershaven II met 4-0 zijn meerdere moest er kennen in SKNWK II. Renesse en DOSKO deelden de puntjes broeder lijk (2-2). SKNWK-Unitas 6-0 Het sneller en sohotvaardiger spe lende SKNWK kon op 'het door enige invallers 'gehandicapte Unitas een mime zege 'behalen. Met twee tref fers 'gaf Adrie v. d. Werf Nieuwer kerk de leiding (2-0). Nog voor de pauze, werd het door Adrie Romeijn 3-0; in de tweede helft door dezelfde speler opgevoerd tot 4-0. Voor nog twee punten zorgden Wim Sloutjes- dij'k en Adrie v. d. Werf (6-0). Brouvvershaven-WIK 6-4 Het in 'de eerste helft uitstekend spelende WIK moest 'in 'de tweede helft het 'hoofd buigen voor het 'be ter spelende Brouwershaven. Huib v. d. Weele zorgde voor 1-0 en Ri nus v. d. Weele met een doorloop bal voor 2-0. Na 'de vakwisseling be zorgde Piet Berrevoets WIK een punt (2-1), maar Kees Alger maakte er voor Brouwershaven 3-1 van. De stand kwam gelijk 'door twee fraaie doelpunten van Peet Feijtel. Brou wershaven verhoogde het tempo en voor 'de pauze werd ihef 4-3 door een doelpunt van Kees Alger-, na her vatting opgevoerd tot 5-3. Rinus v. d. Weele maakte er 6-3 van en Adrie Verhage zorgde voor de eindstand (6-4). Burgh-ZSC 5-1 ZSC was in het begin onproduk- tief, maar ook Burgh kwam moei lijk op gang. Rinus Kloet ,gaf de groerr-witten de leiding met een fraai doelpunt. Dezelfde speler bracht de stand ook op 2-0, waarna Adrie v. d. Weele nummer drie liet aantekenen. Cor Dorreman redde de eer voor de rood-witten (3-1). Janny v. d. Have 'bracht met twee doelpun ten 'de stand op 5-1. Brouwershaven-Unitas 7-2 Vooral door goed afwerken der- aanvallen zegevierde Brouwersha ven verdiend. Cora Trijzelaar gaf Brouwershaven de leiding, waarna ook Tonny van Beveren scoorde (2-0). Na ide vakverwisseling maakte Henk Vermeulen er 2-1 van. Kees Alger benutte een straf worp (3-1). Na 'de pauze brachten doelpunten van Tonny van Beveren, Rinus v. d. Weele en Janny Bodbijl de stand op 6-1. Joke Quist scoorde voor Unitas (6-2). Tonny van Beveren bracht de eindstand op 7-2. Burgh-WIK 12-1 De eindstand zou een spel van kat en muis doen vermoeden, maar dat is onjuist. WIK was feitelijk niet zo veel zwakker, maar wel onproduk- tiever. Binnen korte tijd deponeerde Janny v. 'd. Have het leder tweemaal in de korf (2-0). Corry van Nieuwen- huize voegde daar - in de volgende opstelling - twee treffers aan toe (4-0). Joop Hanse maakte er 5-0 van. waarna mevr. v. Overbeeke-Bouman zorgde voor een tegenpunt (5-1). Arie v. d. Zaride, Adrie v. >d. Weele en Rinus Kloet maakten er 9-1 van. Corry van Nieuwen huize en Joop Hanse maakten - na de rust - het dozijn vol voor Bugh. HET ZWAARD VAN PALERMO 51. Toen Aram 's avonds terugkeerde uit de stallen waar hij even naar zijn paard en dat van Palermo had gekeken, vond hij zijn dichterlijke vriend voor het vuur ge zeten, in gezelschap van de oude vrouw. „Nu ziet ge dat ge u nodeloos bezorgd hebt gemaakt over dat dwaze tweegevecht, moedertje"hoorde hij Palermo zeggen. „Geloof maar vrij, dat alles vanzelf in orde komt. Toen mijn vader mij deze zwaard schede schonk, verzekerde hij mij, dat ik er eenmaal een hertogdom mee zou ver werven. Clelia is de enige hertogin die ik ken, dus neem ik aan dat niets ons huwe lijk in de weg staat". „Ge vergeet, dat ge volgens het oude verhaal eerst nog het verloren zwaard zult moeten vinden, eer ge met haar moogt huwen"! kraste de oude somber. „Vat de zaken niet te licht op, mijn jongen"! „Dat zwaard vind ilc vanzelf', verklaarde de dichter, niet in het minst uit het veld geslagen. Belangrijker is het een huwe lijkslied op Clelia te dichten"! Hij nam liefkozend een rol perkament en sneed een nieuwe punt aan zijn ganzenveer. De oude vrouw wierp een schuwe blik naar Aram. De avonturier kreeg het gevoel dat zijn aanwezigheid haar belette vrijuit te spre ken. Zonder een woord te zeggen, ging hij daarom heen. „Elikent gij de naam van uw va der"? hoorde hij haar vol spanning aan Palermo vragen, maar de dichter ant woordde zo gedempt, dat Aram niet kon verstaan wat hij zei. Een ogenblik bleef Ar am in gedachten verzonken in een smalle nis aan het einde van de zaal staan. Sterker dan ooit had hij een voorgevoel dat de oude vrouw iets wist met betrek king tot het geheimzinnige zwaard en Pa lermo's zwaardschede. En terwijl hij nog overlegde wat hij doen moest, hoorde hij plotseling voetstappen naderen. Een ogen blik later ging de oude hem voorbij, zon der hem op te merken. Waar zou ze heen gaan? prevelde de avonturier bij zichzelf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2