Het wintert hard in Europa D. JOPPE S zelfbediening Openbare aanbesteding L&O Gemeente Zierikzee Afdeling Renesse A.N.B. Werkloosheid in bouwsector in noordelijke provincies een teken aan de wand KENESSE, 2-3. Or.der voorzitter schap van de heer J. de Wit hield de afdeling Renesse e.o. van de Al gemene Nederlandse Bouvvbedryfs- bund in hotel Het wapen van Re- nesse de jaarvergadering. In z(jn cpeningswoord schonk de voorzitter speciaal aandacht aan de werkgele genheid in de bouw op Schouwen- Buiveland. Dank ztf de aktiviteiten in de sector van de recreatie was deze in de kop van Schouwen be vredigend, waartegenover staat dat de tcewüzing van permanente wo ningen beslist onder de maat bleef. Door de bouw van een aantal B.N.C.-woningen en Bogaerswonin- gen kon dit nog iets worden gecom penseerd. Nu de kubieke meter in houd van de Bogaerswoningen is'te- ruggebracht tot 240 m:t zag spr. ook hierin een terugslag. In dit verband wees de heer de Wit op de huidige ontwikkeling in de drie noordelijke provincies. Ondanks de nog heer sende woningnood staan hier reeds bouwvakarbeiders op de uitkerings lasten voor de Wachtgeld- en Werk loosheidswet. In Friesland is de wer keloosheid onder de bouwvakarbei ders groter dan tijdens de beste dingsbeperking in 1957. In Gronin gen staan in totaal een aantal ma chines ter waarde van 117 miljoen, voor de aanleg van wegen, spoor wegen en waterwegen, op nonakticf. Verontrusting Verontrust over deze gang van zinken hebben de drie grote bij het N.V.V., N.K.V. en C.N.V. aangeslo ten bouwbedrij'fsbonden een onder houd (met spoed) aangevraagd. Be langrijk vond de voorzitter o.m. het tot standkomen van da C.A.O. voor da 'bouwnijverheid. De secretaris, da heer J. C. Hendrikse liet in zijn jaai-- verslag nog eens de gang van zaken in de afdeling en de streek uitvoerig de revue passeren. Hij stelde hierin vast dat 'het droevig is gesteld met de situatie rond de uitbreiding van de bestaande en de nieuw geprojec teerde wegen. Als oorzaak zag hij het gebrek aan financiën. Wat de woningwetbouw betreft zitten er wellicht mogelijkheden in de zg. ra tio-bouw welke binnenkort te Wes- tersehouwen van start zal gaan. Met rond de zestig leden bleef het leden tal van de afdeling in het afgelopen jaar ongewijzigd. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer A. J. Goossens bleek dat per 1 jan. jl. in de kas een batig saldo aanwezig was van ruim f 500. Aan vakantiebonnen werd in 1964 uitge keerd f 32799,04 en aan W.W. f 6252,77 Namens de kascommissie adviseerde de heer F. de Feiter tot goedkeuring van de rekening over te gaan, waar na door de voorzitter, onder dank zegging voor zijn uitstekend beheer, aan de penningmeester décharge werd verleend. Het periodiek aftre dende 'bestuurslid de heer1 A. Jon ker werd herbenoemd. In plaats van het aftredende lid van de kascom missie de heer F. de Feiter werd be noemd de heer K. de Meuimeester. De nieuwe c.a.o. De sercretaris besprak hierna uit voerig de nieuwe C.A.O. Overeen stemming werd bereikt over verho ging der lonen met plm. 5 pet. Het bepaalde minimum inkomen voor volwassenen werd van f 100 op f 110 gebracht. De derde gemeenteklasse komt te vervallen, waardoor er enige opschuivingen zullen plaats vinden van de tweede naar de eerste gemeen teklasse. In de nieuwe C.A.O. zal een vijfdaagse werkweek gelden gedu rende het gehele jaar. In de reisregeling .is 'de term van af de bebouwde kom komen te ver vallen. In plaats hiervan wordt nu als maatstaf aangenomen de afstand van huis .naar werk. Bij ziekte zal vanaf de eerste dag een uitkering van 100 pet. van het dagloon gelden. Uitvoerig werd hierna nog van gedachten .gewisseld over de wijze waarop het 20-jarig bestaan van de afdeling tn december zal moeten worden herdacht. Besloten werd met de dames c-en gezellige avond te or ganiseren- Nadat nog een aantal gra tis beschikbaar gestelde gereed schappen waren verloot, werd de ge animeerde vergadering door de voor zitter gesloten. BONN. 3-3. Het wintert ahrd in verscheidene landen van Europa. West-Duitsland ligt grotendeels onder twee meter sneeuw, waardoor het verkeer een chaos geworden is. In Beieren vriest het vijftien gra den. De toestand in Oost-Duitsiand is nog slechter. Dresden kent alleen nog wandelaars - het verkeer is ge heel lamgelegd. Sneeuwploegen hebben in Tsjecho- slowakije de wegen in de Boheemse bergen vrijgemaakt met een straal motor van een vliegtuig op een vrachtwagen. Voor het eerst deze winter moes ten ijsbrekers gebruikt worden om het ijs in de Deense wateren, dat ongeveer 43 cm, dik is, te breken. De veerdiensten tussen Kopenhagen en Malmö en de'eilanden zijn ge staakt. Uit Rykjavik (IJsland) wordt ge meld dat voor het eerst sinds 1918 de vaarwegen rond 'het eiland door pakijs zijn afgesloten. Prinses Beatrix bezocht Indianenstam PARAMARIBO, 3-3. Woensdag is prinses Beatrix met een toestel van de Surinaamse luchtvaartmaatschap pij naar het zuiden van Suriname gevlogen voor een 'bezoek aan de landimgsstrip Palameu, in een door een Indianenstam bewoonde streek. De vliegtocht van prinses Beatrix naar de plaats Palameu vond plaats onder ideale weersomstandigheden! Het was koud en het wolkendek hing laag. Toen men te Palameu ar riveerde was er zonnig weer doch niet te warm. Palameu heeft de enige airstrip die 'bereikbaar is met een DC-3. Op 'het vliegveld was een erepoort van palmen en van rode paloeloes (rode Surinaamse 'bloemen). De In dianen, die ter verwelkoming aan wezig waren droegen slechts enkele lappen, hadden lange (haren en ge tatoeëerde lichamen en hadden zich 'getooid met (kralensnoeren. De ka piteins 'droegen evenwel fraaie grij ze uniformen. Toen de prinses uit .het vliegtuig stapte kreeg zij een Indiaanse hoofdtooi van veren opgezet. Daarna werd zij voorgesteld aan de opper hoofden van Trios en Wajanas als mede aan de zendeling Jones. Door middel van deze zendeling die als tolk fungeerde sprak de prinses met de Indianen. Voorafgegaan door de kapitein der Indianen en gevolgd door alle ove rige bewoners ging de prinses naar 'het dorp. De zendeling Jones trad op als 'gids van het gezelschap. Prinses Beatrix filmde en fotografeerde naar hartelust. h In verband met de moord op de nationalistische negerleider Malcolm X, die 21 februari in New York op een bijeenkomst van zijn aanhangers werd neergeschoten, is woensdag een derde arrestatie verricht. Het betreft een dertigjarige neger. Vergadering landbouwvereniging „Aller Belang'" OUWERKERK, 3-3. De leden der Coöperatieve Landbouwvereniging „Aller Belang" te Ouwerkerk hiel den dinsdag jl. 'hun jaarvergadering in het Dorpghuis. Als spreker trad op ir. H. P. de Bruin, landbouwcon- sulent te Goes, die vergezeld was door de hoofdassistent de heer M. Murre. In het kader van het onderwerp: „Ontwikkelingen van (het kleine ge mengde bedrijf", vroeg de inleider zich af „Waar ligt de grens van de grootte der bedrijven?" Die grootte is maar een relatief 'begrip en moei lijk te bepalen. Het aantal landar beiders in 1960: 4700 was 'in 1964 ge daald tot 2900, een afname van 40 pet. Door de ontsluiting van Schou wen-Duiveland zal dit nog verder afnemen. Het machinekapitaal is toegeno men en in 10 jaar verdubbeld. Aan de hand van statistieken blijkt, dat de bewerkingskosten een vrij hoge stijging vertonen. De vraag is „Hoe moeten wij deze stijging tegengaan?" Dit 'ligt voor kleine 'bedrijven veel moeilijker; er zijn eChter nog pers pectieven. E.e.a. 'hangt af van onder nemerschap en vakbekwaamheid. Met nadruk verklaarde spr., dat er z.i. geen „(kléine bedrijven" bestaan. Er zijn wel degelijk goede mogelijk heden voor de ondernemers der kleine bedrijven. Hierna volgde een uiteenzetting over de voor- en nadelen van een gemengd bedrijf tegenover een even groot bedrijf met uitsluitend land bouw. N.a.v. het behandelde ont sponnen zich vele discussies, waar bij het voor en tegen uitvoerig ver geleken werd. Aan de orde kwamen vervolgens diverse huishoudelijke zaken. Hier na kwam de rekening 1964 aan de orde, die de volgende cijfers toonde: ontvangsten f 166.799,78, uitgaven f 165.242,39, saldo dus f 1557,39. Dit is een vermeerdering, vergeleken met het saldo 1963, dat f 1307,36 be droeg. Uit het jaarverslag bleek, dat er thans 53 leden zijn. Van de C.A.V. is afgenomen: 400135 kg. kunstmeststoffen; 22470 kg. krachtvoer; 24950 kg. zaaigranen; 1416 kg. fijne zaden; 82580 kg. poot- aardappelen; 40350 kg. 'brandstoffen; 1875 kg. zaaiwikken en nog verschil lende kleine artikelen. De omzet is enigszins gestegen (3,8 pet.). Herkozen werden de aftredende bestuursleden A. J. Dalebout en W. A. Kuijper. In de commissie van toe zicht werd gekozen de heer M. K. Romeijn in de plaats van de heer D. Boogerd, die niet herkiesbaar was. De iheer A. Vijverberg wei'd voor twee jaar aangewezen als afgevaar digde naar de C.A.V. De 'heer M. K. Romeijn was niet herkiesbaar. Aan de fokveedag Zierikzee zal f 25 worden toegekend en aan de fokveedag Ouwerkerk f 40. Op instigatie van de 'heer M. K. Romeijn werd de Oranjevereniging f 25 toegezegd. Diverse ideeën, kwamen uit d'e vergadering naar voren omtrent eventueel te houden excursies; na overweging werd eind juni aange wezen als de gunstigste tijd hiervoor. Tenslotte werd nog besproken een ingekomen brief van de Contractte- lersvereniging en een vraagpunt van de Z.L.M. over de hulpverlenings dienst. DEN HAAG. Minister van Aart- sen (verkeer en waterstaat) gaat niet in op de suggesties van het Eer ste Kamerlid S. J. van den Bergh (V.V.D.) de Van Brienenoordbrug bij Rotterdam te 'herdopen in SU' Win ston Churchillbrug. HILVERSUM. Vara's actualiteiten rubriek „Achter het nieuws" wil (donderdagavond) 4 maart 'iets laten zien van de televisie in 'andere lan den, van wat daar gebeurt en van de problemen waarmee men kampt. b De Shell (heeft opdracht gekre gen zijn vertegenwoordiger op Bor neo door een Indonesiër te vervan gen, zo meldt Antara. De handel in verdovende middelen in de V.S. WASHINGTON, 3-3. In de Ver- enigde Staten wordt jaarlijks een hoeveelheid heroïne ter waarde van 50 miljoen dollar (180 miljoen gul den onwettig verhandeld. Tot deze slotsom is een subcom missie uit de senaat gekomen bij een onderzoek naar het aandeel van de georganiseerde misdaad in de ille gale handel in verdovende midde len. Een van de belangrijkste orga nisaties wordt de Maffia genoemd, die geweldige winsten bij deze han del maatk. In het rapport van de subcommissie, dat grotendeels is ,ge- baseerd op verklaringen van Joe Valachi, die in 1863 de Maffia de rug toekeerde, wordt gewezen op verbindingen, waarlangs de verdo vende middelen uit het midden- en verre oosten en Latijns Amerika in handen worden gespeeld van de ver slaafden in de V.S., die gemiddeld jaarlijks 5.000 dollar (ongeveer 18.000 gulden) voor narcotica uitgeven. HET ZWAARD VAN PALERMO 49. Alfonso kreeg nauwelijks tijd om zich te verweren. Eer hij goed en wel bekomen was van zijn verrassing, flitste Clelia's zwaard reeds over zijn eigen wapen heen en reet zijn wambuis open. Met een kreet van ontzetting deinsde hij terug. „P pas op. Gege zult mij nog doden!" „Hoogst waarschijnlijkwanneer ge tenminste niet Vlucht!" lachte het meisje, terwijl ze een nieuwe aanval waagde. „Ik ben nog nooit zo dankbaar geweest dqt mijn vader mij schermen leerde dan thans!" „Ha ha!" kreet Palermo geestdriftig. „Wat heb ik u gezegd, mijn vriend. Geen vrees voor het duel! Clelia schermt veel beter dan ik het ooit zal leren. Kijk eens naar die uitval" „Ik heb vele malen mannen gezien die hun zwaard voor een vrouw trokken", zei Aram, „maar nog nooit een vrouw die haar aanstaande echtgenoot met wapengeweld verdedigde. „Ge zijl een merkwaardig man, Palermo" „Ik ben een dichter", sprak Palermo luchtig, „en met dichters is het altijd merk waardig. Bravo! Hebt ge ooit zo'n uitval gezien" En van pure opwinding in zijn handen klappend keek de dichter toe hoe de vrouw van zijn dromen Alfonso met enkele felle stoten op de vlucht sloeg. 500 gram MARIE BISCUITS voor slechts 1 pot KOLIBRI OPLOSKOFFIE met 100 wapentjes Laag gewicht - Grote capaciteit Goede kwaliteit Een betere spuit kunt U ziel» niet wensen! Vraagt inlichtingen en'of demonstrali bij de vertegenwoordiging voor Schouwen-Duiveland: Land en tuinbouw mechanisatie- bedrjjf ZIERIKZEE Telefoon (01110) 3118 - 3134 Poststraat 31 - telef. 2067 ZIERIKZEE Delicatessen en lïeform-artikelen De besl gesorteerde zaak en verlaagde prijzen en korting op uw aankopen Dus voordeliger dan waar ook Verse i'oomboter - per pak f 1,24 Witte bloem - per kilo f 0,66 Sccpballen - twee blik f 0,87 Haring in tomatensaus - drie blik voor 1, Zalm - per blik f 0,75 Top drop - drie rollen voor f 0,59 Mentcs rollen - drie voor f 0,69 Fruittella - drie voor f 0,49 Lunchworst - per blik f 0,69 Knakworst - per pot f 0,89 Druivensap - per flesf 1,25 Kauwgom - twee pak voïU' f 0,35 Een emmer waspoeder f 9,60 én één pak van f 1,20 GRATIS Ananas - literblik f 1,29 Echte chocoladehagclf 0,59 Huishoudjatn aardbeien - per petf 0,95 Burgemeester en wethouders van de gemeente BROU WERSHAVEN zullen op woensdag 17 maart 1965, te 13.30 uur, in het Plaatsenhuis te Dreischor, in het openbaar aanbesteden: Bestek no. 14 Fase 1 Het leggen van riolering met tijdelijke bema lingsinstallatie en het maken van klinkerwegen met bijbehorende werken in het uitbreidingsplan West te Zonnemaire, in de gemeente Brouwers haven. Het bestek en voorwaarden met tekeningen zijn verkrijg baar bij het Technisch Adviesbui-eau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten, Tesselschadelaan 4 te Amersfoort, na voorafgaande betaling per postwissel van f 12,50. Inlichtingen worden uitsluitend verstrekt door het Tech nisch Adviesbureau voornoemd (telefoon 03490 - 19641) tot en met 11 maart 1965, na voorafgaande telefonische af spraak. r Wegens ziekte moeten alle pedicure-afspraken tot nader bericht vervallen Jannewekken 11 Zierikzee Speciaal adres familiedrukwerk SUCCESJES Diversen: Van Bruinisse tot Haamstede, in elke plaats is „Vervetal" verkrijgbaar, maar alléén bij de schilder, die U de goede voorlichting kan geven. Uw hoofddealer voor Schouwen- Duiveland: „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. (01110)2100, Zierikzee. Namens biirgemeester en wethouders zal door de n.v. Ad vies- en Ingenieursbureau „irs. WITTEVEEN EN BOS c.i." op woensdag 24 maart 1965, om 14.00 uur, ten stadhuize van Zierikzee in het openbaar worden aanbesteed: Bestek no. Zr.2.5 Bestek no. Zr.2.7 voor het maken van een zwaaikom rnet Joswal aan de Oude Haven, 't Sas noordzjjde, met bijbehorende werken, in dc gemeente Zierikzee; vcor het maken van 47 m1 walbe- schoeiing, met bijbehorende werken, aansluitend tegen de werken van be stek no. Zr.5.2, in de gemeente Zie rikzee. De beide bestekken met bijbehorende tekeningen zijn van af 8 maart 1965 tegen storting per postwissel van f 25, verkrijgbaar bij: n.v. Advies- en Ingenieursbureau „irs. WITTEVEEN EN BOS C.i.'1 Van Twickelostraat 2 - Deventer. Besteit nu nog uw jonge hennen en (hanen! Oók ver krijgbaar: slachtkippen. Jac. Sijrier, Muyeweg 20, Nieu- werkerk. Tel. (01114)-429. H.H. Veehouders! Wij ver zorgen de klauwen van uw melkvee. J. Flikweert. Tel. (01114)-442, Nieuwerkerk. Voor vlékvrij 'behangplaksel Mol, Nieuwe' Boogerdstraat, Zierikzee. Wegens verbouwing Melk markt is onze zaak tijdelijk gevestigd: Zevenhuisstraat 6. Techn. Bureau A. D. van den Berge, telef. 2962. Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3