ASPIRIN®BAYER LAND- EN TUINBOUW RICHTEN OOG OP DE TOEKOMST Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... Vergadering Oranjevereniging - Renesse Kies uw I „favoriet" f STAD EN EILAND Bedrijfssttidiegroep hesprak landbouwsamenwerking Lezing voor oud-leerlingen T.W.C. over bloementeelt ZIER1KZEE, 3-3. - Het „Huis van Nassau" stond dinsdagavond wèl in het teken van de landbouw: in een van de kleinere zalen vond een ver gadering plaats van de Vereniging van oud-leerlingen der Tuinbouwwinter- cursus, terwijl 'n de grote zaal de Bedrjjfsstudiegroep „Schouwen-Duive- land bijeen was om gezamenlijk eens wat meer te leren van het tegen woordig zo veelbesproken onderwerp „samenwerking in de landbouw". Voor de oud-leerlingen van de T.W.C. belichtte dr. J. Wasscher, Ryks- tuinbouwconsulent te Aalsmeer, een wel bijzonder interessant onderwerp, nl. „de ontwikkeling van de teelt en de afzet van bloemisterij-gewassen". Voorzitter T. G. Sterkenburg kon een groot aantal leden verwelkomen, en daarnaast burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland, de heer D. Eveleens, hoofd van de langere land- en tuinbouwschool, en oud-voorzitter erelid P. van Beveren. In zijn welkomstwoord wees de voorzitter op het belang van de lezing te houden door dr. Wasscher, nu met het gereedkomen van de Grevclingen- dam andere mogelijkheden voor de land- en tuinbouw op Schouwen-Duive- land worden geopend. In een algemene inleiding op zijn onderwerp stelde dr. Wasscher ver volgens vast dat de belangstelling voor de bloementeelt in ons land - mede als gevolg van de gegeven schakelcursussen - enorm is toege nomen. Het aantal bloementelers steeg de laatste jaren met niet min der clan 25 procent, mede tengevolge van de behaalde gunstige bedrijfs resultaten. Overigens was het met de bloementeelt in ons land tot 1954 niet zo best gesteld, maar in de laat ste tien jaar steeg de produktie enorm. In 1964 bedroeg de totale bloemenomzet in ons land 240 mil joen gulden. De export is de laatste jaren vertienvoudigd en neemt nog steeds toe. Toch is het met de resultaten op de bedrijven zeer verschillend ge steld, hetgeen duidelijk gebleken is bij een rcntabiliteitsonderzoek dat over 10 jaren plaats vond bij 80 Aalsmeerse bedrijven. „Het is mo gelijk rijk te worden in de bloemen teelt maar een deel van de bedrijven wankelt regelmatig langs de rand van de afgrond", aldus dr. Wasscher, die verder wees op de variërende kosten en opbrengsten per vierkante meter glas. De oppervlakte gla9 nam toe van 387 ha. in 1955 tot 781 ha. in 1964, een gevolg van de toegenomen ex port en afzet. De export bestaat voor 85 procent uit snij-bloemen, verder uit jonge planten. Wat deze sterk gestegen uitvoer van 't Neder landse bloemisterij-produkt - uiter aard een vrij kwetsbare zaak - moest dr. Wasscher voor de toe komst een vrij somber geluid laten horen. Economen hebben n.l. bere kend dat ons land in 1970 de top zal hebben bereikt en dat daarna dus geen verdere toename mogelijk zal zijn. Overigens meende spreker dat er voor Nederland nog moge lijkheden zijn de afzet te vergroten als men in 't buitenland de straat handel zal gaan leren. In ons land wordt de helft van de totale pro duktie via deze handel afgezet, an dere landen kennen deze handel (nog) niet. Intussen verschijnen er regelmatig nieuwe concurrenten op de markt: Libanon, Marokko en Zuid-Afrika, om er enkele van te noemen. „Beginners" Wat betreft de bloementeelt in Zeeland constateerde dr. Wasscher dat er in deze provincie nog vrij weinig glas te zien valt, maar dat de neiging tot uitbreiding (groenteteelt) toeneemt en dat er nu zelfs ook be langstelling voor de bloementeelt bestaat. Beginners dienen echter goed te beseffen dat in de bloemen teelt, nog meer dan voor groente, van groot belang is dat alle hande lingen op tijd plaatsvinden. Goed ondernemerschap en vakmanschap zijn vereist. De belangrijkste bloe men voor „beginners", produkten die 't beste passen op een gemengd bedrijf, zijn fresia, chrysant en eventueel de anjer. Rozen zijn wel de moeilijkste culture van de snij bloemen en kunnen beslist niet wor den geteeld in „gewone" warenhui zen. Niettemin vormen rozen bijna de helft van de vaderlandse bloe menteelt en negentig procent van dit klasseprcdukt komt uit Aalsmeer De anjer past ook minder op 't ge mengde bedrijf, maar is overigens een van de belangrijkste exportarti kelen. Dr. Wasscher herhaalde dat fresia's en chrysanten het beste in gepast kunnen worden, ook al heeft de fresia niet zo'n „trefzekere" bloeitijd. Voor een beginnend gebied vormt de afzet wel het grootste probleem en dat geldt dus bijv. speciaal voor Schcuwen-Duiveland. Ook na het gereedkomen van de dam zullen bloemen van 't eiland naar de vei lingen moeten worden gebracht. Op de kleinere veilingen, Tilburg bijv., zijn de prijzen over 't algemeen ech ter iets lager dan op de grote (ex port) veilingen en bovendien woont tachtig procent van de handelaren in de beide Hollanden. Ons land heeft 267 exporteurs, waarvan er 28 niet minder dan 71 procent van de hele export beheer sen. „Moeilijk om tussen te komen" aidus dr. Wasscher, die het wat de ontwikkeling van een eventuele bloementeelt op Schouwen-Duive- land een moeilijke zaak vond om iets positiefs te zeggen. De Rijks- tuinbouwconsulent besloot zijn le zing met de conclusie dat bloemen teelt de volle aandacht vraagt en dat men ervaring zal moeten op doen. „Als men een kwaliteitspro- dukt kan telen zijn er in deze omge ving zeker ook mogelijkheden", zo besloot dr. Wasscher zijn causerie, die door de aanwezigen met grote aandacht was gevolgd en volop stof leverde voor een geanimeerde dis cussie. H. J. van Miltenburg, J. H. Zwart, R. J. Visser en P. Lampert, over samenwerking in de landbouw. De voorzitter, de heer A. J. G. Doele- man had in zijn openingswoord vastgesteld dat de struktuur van de grond thans veel belooft en de hoop uilgesproken op een goed land bouwjaar. Hij waarschuwde er voor de grond te veel te bewerken en meende dat bij de groenbemesting rode klaver de beste resultaten heeft gegeven. Wat betreft opvoe ring van produktiviteit, vergeleken bijv. met de industxie, kan de land bouw goed mee. Overigens zette de heer Doeleman een vraagteken ach ter de uitspraak van de minister van landbouw over deze opvoering van produktiviteit. De opbrengsten ra ken immers het plafond. De voorzit ter meende dat de landbouw van geluk mag spreken dat de prijzen nog voor de kabinetscrisis zijn vast gesteld, maar niettemin zou de landbouw gebaat kunnen zijn bij een evenwichtiger beleid voor de vrije produkten. Voorts herinnerde de heer Doeleman aan het besluit van de gezamenlijke organisaties op Schouwen-Duivel and voor het aan vragen van een streekverbetering. De jaarstukken werden hierna on veranderd vastgesteld. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer L. bij de Vaate, bleek o.a. dat het aan tal leden per 1 februai-i j.l. bedroeg 161, vertegenwoordigende een ge zamenlijke oppervlakte van 4663 ha. Bij de bestuur-sverkiezing werd de periodiek aftredende heer A. A. Vis herkozen. In de plaats van de heer W. Roskam te Kerkwerve, die zich niet herkiesbaar stelde, werd be noemd de heer Mar. Boot, eveneens te Kerkwerve. De contributie 1965 werd ongewijzigd vastgesteld. Het bestuur werd door de vergadering gemachtigd een onderzoek in te stellen naar wijziging van de naam Bedrijfsstudiegroep in „Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting". De waar- schuwingskaarten ziektebestrijding zullen voortaan niet meer via de C. A.V. maar via de Studiegroep wor den verzonden. Samenwerking Ir. Miltenburg van de Rijksland- bouw Voorlichtingsdienst te Goes, verstrekte vervolgens in kort bestek enkele sprekende cijfers, waarmee hij de vraag beantwoordde hoever de Zeeuwse boeren al met onder linge samenwerking zijn gekomen. Twee jaar geleden had de landbouw op Schouwen-Duiveland de be schikking over totaal 175 maaidor sers, waarvan er 34, d.w.z. 19 pro cent toebehoorden aan loonwer kers. 33 machines, dus eveneens 19 procent behoorde toe aan onderlin ge combinaties, 107 aan individuele boeren en 1 aan een werktuigcom binatie. Ir. Miltenburg verstrekte ook cijfers over bieten- en aardap pelrooiers en gaf verder zijn visie op de financiële zijde van samen werking. De heer J. Zwart, assistent rayon Schouwen R. L. V. D., gaf vervol gens een schets van de ontwikkeling van de samenwerking. „De boer weet dat 't nodig is maar voelt zich bedreip-d in z'n zelfstandigheid" al dus deze spreker, die er op wees dat „samenwerking" cm deze reden een enigszins „geladen" woord is ge worden. De menselijke vex-houdin- gen kunnen hierbij soms een sta in de weg vormen. Bij samenwerking is in ieder geval het maken van dui delijke afspraken van belang, alleen al om bijv. het oogstrisico te ver minderen. Degene die het laatst bij het oogsten aan de beurt komt, kan bijv. komen te staan voor extra dx-oogkosten. Naar mening van de heer Zwax't kunnen deze kosten het best gezamenlijk gedragen worden, in vei-houding van de tonnen pro dukt. Tot slot van deze leerzame be spreking gaven de heer R. J. Visser, landbouwer te Nieuwerkerk en de heer P. Lampert, bedrijfsleider van het bedrijf P. S. Vis te Zonnemaire, hun visie op het deze avond gestelde probleem, aangevuld met enkele concrete feiten ontleend aan be staande combinaties. Ingezonden mededeling ...is het verstandig u daar zo goed mogelijk tegen te wapenen. Mijd, als het enigszins kan, dichtbevolk te ruimtes, voorkom overmatige inspanning en zorg voor vitamine- rijke voeding en goede nachtrust. Mocht u dan toch nog griep krij gen, neem dan tijdig Aspirin van Bayer in. Want bij griep vinden meer mensen baat bij Aspirin dan bij enig ander middel. DAAR STAAT UAAn bi AAI ^5^ ACHTER 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. Voorlopig programma voor bevrijdingsdag gereed Bed rij fsstudicgroep In de aangrenzende grote boven zaal van het Huis van Nassau be luisterden de leden van de Bedrijfs studiegroep inmiddels een viertal korte inleidingen door de heren ir. RENESSE, 3-2. In de onder voor zitterschap van de heer J. A. Rou- man gehouden algemene vergadering van de Oranjevereniging „Juliana" te Renesse werd ojm. een voorlopig programma samengesteld ter her denking van het 20-jarig bevrij dingsfeest op 5 mei a.s. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de geslaagde fees telijkheden 'in het afgelopen jaar en de 'geslaagde reis voor de ouden van da'gen. Ter herdenking van de ver zetsstrijders werd op 4 mei bij het monument en op 10 december 'bij de zwerfsteen 'in de laan van slot Moer- mond namens de vereniging een (krans gelegd. Odk idlit jaar zal weer een reis voor de ouden van dagen worden georganiseerd. Deze zal op 16 juni a.s. plaats vinden, voor wel ke datum reeds de nodige vervoers middelen zijn vastgelegd. Hoewel nog niet definitief vast staat waar de reis heen zal gaan, zal deze in ieder geval over de GreveTingendam voeren. Een minder optimistisch geluid kon de penningmeester, de heer L. C. Hoogerhuis laten horen. Bedroeg het batig saldo op 31 december 1963 nog f 80,25, op 31 december 1964 was dit ingekrompen tot f 2,44. Voor het goed functioneren van een vereni ging met een ledental van 240 is de ze reserve absoluut ontoereikend. Besloten werd de minimum contri butie van f 1 op te voeren tot f 2. Door de kascommissie 'bestaande uit de heren J. de Feiter en A. Dorre- man werd verklaard, dat de boeken in orde waren 'bevonden, waarna de voox-zitter de penningmeester onder dankzegging décharge verleende. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. A. Rouman en M. de Hamer werden herbenoemd. In de plaats van de heer S. W. v. d. Hoek, die zich niet oneer beschikbaar stel de, werd gekozen mevr. Priemis- Meijer. De voorzitter bracht de heer v. d. Hoek dank voor hetgeen 'hij als bestuurder voor de Oranjevereni ging heeft gedaan. In plaats van de heer A. Dorreman, die aftredend was, werd tot lid van de 'kascommis sie benoemd de heer v. 't Veer. Daar de voorzitter van de feestcommissie de heer W. Koomarx zich niet meer 'beschikbaar stelde, werd een geheel nieuwe commissie samengesteld, be staande uit de 'heren M. Krijnse Lokker, M. de Hamer en K. J. v. Tiggelhoven. Door deze commissie werd voor 5 mei een voorlopig programma sa mengesteld', wat nog nader zal wor den uitgewerkt. Dit programma ziet er als volgt uit: 8.30 uur koraalmu- ziek vannaf !de toren; 9 uur aubade door de schoolkinderen; 9.30 uur traktatie aan de schooljeugd en kin derspelen; 13.30 uur optocht met ver gierde wagens enz.; 15 uur diverse spelen op het dorpsplein, wat beslo ten zal worden met ringsteken op paarden met als inzet de wi'sselbe- 'ker. Des avonds za'l door de toneel vereniging „Op Drift" in het Dorps huis een toneelstuk worden opge voerd. Ingezonden mededeling I uit de nieuwe X A bromfietscollectie 1965 Stijlvol Strafeest Minder werk in de landbouw DEN HAAG, 3-3. In acht jaar tijd is bijna een kwart van het aantal mensen, dat in de landbouw in de E.E.G. een bestaan vond, omgezwaaid naar een ander beroep. Het grootst was de afvloeiing, aldus het maande blad „Europese Gemeenschap", in Luxembui-g. Daar verminderde het aantal arbeidskrachten in de land bouw van 1954 op '62 met 31.3 pet. Het laagst was dit cijfer in Neder land: 16.7 pet. (inBelgië 25.5 pet.). Toch werkte in de Europese Ge meenschap in 1962 nog 18.9 pet. van alle arbeidskrachten in de landbouw (in '54 26.5 pet.). Protest tegen verjaring oorlogsmisdadigers AMSTERDAM, 3-3. In Krasna- polsky te Amsterdam is een protest- vergadering gehouden tegen een mogelijke beslissing van de West- Duitse regering de oorlogsmisdaden te doen verjaren. De vergadering was belegd door een comité van le den van de Algemepe Studenten Vereniging Amsterdam (ASVA), van Joodse jeugdorganisaties en de Ne derlandse Zionistische studenten or ganisatie. Verscheidene sprekers 'voerden het woord. Opperrabbijn E. Berlinger zei o.m.: „Elke poging om mild en clement te zijn jegens oorlogsmisda digers beschouw ik als een wreed heid ten aanzien van de miljoenen slachtoffers". Spreker uitte zijn ver ontwaardiging dat juist van Duitse zij'de de moord op 6 miljoen Joden ongestraft wordt gelaten. DE NEDERLANDSE GRAANTEELT DEN HAAG, 4-3. De Nederlandse graantelers hébben de afgelopen maanden gunstige gevolgen onder vonden van de goede kwaliteit van de 'inlandse tarwe en van de haven staking aan ide Amerikaanse oost kust. Dit blijkt uit mededelingen van het Pro'du'ktsdhap voor Granen. Zadén en Peulvruchten. Nederlands 'invoer van buitenland se granen was an 'de periode van 1 juli 1964 tot en met 31 januari 1965 ongeveer 240.000 ton minder dan in d'e overeenkomstige periode een jaar tevoren, een versdh'il dat pas na no vember ontstond' en dat voor 133.000 ton ibetx-ekfcing heeft op tarwe, voor 107.000 op voedergranen. (Totale in voer in de genoemde periode 2.306.100 ton, tegen 2.545.700 ton een jaar tevoren). De lagere tai~we-invoer was het gevolg van het 'grotere verbruik van inlandse tarwe dioor de imaalbedrij- ven wegens de in vergelijking met vorig jaar betere 'kwaliteit. ZIERIKZEE Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor het examen doctoraal sociale geografie mej. I. H. Wessels Boer alhier. WASHINGTON. President John son heeft het congres gevraagd een ministerie voor huisvesting in te stellen om de strijd tegen de krot ten en andere kwalijke facetten van het Amerikaanse stadsleven aan te binden. Micro-korfbalcompetitie te Nieuwerkerk DOSKO-SKNWK 0-6 In deze ontmoeting waren de Nieuwerkerkers sneller en schot- vaard'iger, hetgeen ook spreekt uit de cijfers. Doelpunten werden ge maakt door Wim de Vlieger, mevr. v. -Dijke-Ohanitê, Dijngeman Ver boom, Ab Talen en Wim Stouten. NOAD-Renesse 2-2 Vooral aanvallend werd er bijzon der slordig door béide teams ge speeld en ook 'het tempo liet te wen sen over. Voor NO AD scoorde Corry v. d. Linde. Voor Renesse Nico Goossens (1-1). Nadien gaf mevr. Niikerk-Goossens NOA'D de leiding, maar Wiim Hoogerhuis zorgd'e voor de gelijkmaker (2-2). WIK II-DOSKO 2-4 Tegen de zonder inspiratie spe lende WIK-reserves kon DOSKO zijn eerste overwinning béhalen. Frans de Vrieze scoorde voor DOSKO en (in de tweede helft) maakte Janny do Vrieze er 0-2 van. Tonnie Harten en Kees Feijtel 'konden de eer red den voor WIK. Janny de Vrieze wist twee maal te scoren, om de DOSKO- overwinning veilig te stellen. SKNWK II-Brouwershavcn II 4-0 In deze uitstekende wedstrijd be haalde SKNWK een verdiende over winning. Gescoord werd door mevr. van Dijke-Oharité en Wim Stoutjes- dijk. In tweede opstelling maakte Oorry v. d. Zanide er 3-0 van en Dingeman Verboom tenslotte 4-0. DOSKO-Rcnesse 6-2 Renesse ging in deze wedstrijd roemloos onder tegen een overigens niet sterk spelend DOSKO. De ope ningstreffer was voor Frans 'de Vrie ze; Janny de Vrieze liet nummer twee aantekenen en Martien Moer mand nummer drie (3-0). Jo Minder hout kon tegenscoren, maar nog maals scoorde Janny de Vrieze en bracht DOSKO op fluweel. Dezelfde zoxigdc ook voor de stand 5-1 en ten slotte Martien Moermond voor 6-2, nadat Hans Simons een tweede doel punt voor Renesse had gescoord. Prinses Irene heeft samen met haar echtgenoot en haar schoonva der 'dinsdag enkele vrienden in Ant werpen bezocht, aldus 'berichten in de Belgische pers. Het Strafeest te Haamstede-Burgh heeft bewezen dat er nog wel degelijk belangstelling bestaat voor dit folkloristisch festijn, waaraan dit jaar door bijna dertig paarden werd deelgenomen. De foto toont de stoet ergens in het Westhoekse struweel; een bijzonder sfeervol tafereel, waarin reeds iets tintelde van de naderende lente. Een groep ruiters op het strand, dat - evenals op andere jaren - doel was van de groep amazones en ruiters, die op stijlvolle wijze het (bijna) einde van de winter vierden. (Foto's: ZierikzeesChe Nieuwsbode). Geslaagde jaarvergadering afd. Brouwershaven' Plattelandsvrouwenbond BROUWERSHAVEN, 3-3. Op de gekeurd. De penningmeesteresse één dezer dagen gehouden jaarver gadering van de afdeling Brouwers haven van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, werd door de presi dente, mevr. A. M. M. Versteeg, de overleden commissaris van Zeeland herdacht. Er mede aan herinnerend dat mevr. de Casembrcot altijd de provinciale vergaderingen bezoekt en belang stelt in het werk van de bend, wenste de presidente haar alle kracht tce bij dit zware verlies. Na gemeenschappelijk zingen van het bondslied, Jas de secretaresse, mevr. L. van Schelven-Wisse het jaarverslag, waarin nauwkeurig de verschillende aktiviteiten van de af deling, gedurende 1964 stonden aan getekend. Het ledental bedraagt 55; de opkomst der leden is goed te noe men. Ook de penningmeesteresse, mevr. C. Bclier-Barendse, liet een verheugend geluid horen. Er is nog een ruim batig saldo in kas. Onder dankzegging van de presi dente werden de jaarverslagen goed- wei'd décharge verleend, na uitge bracht gunstig rapport van de kas commissie, bestaande uit de dames: mevr. Jansen en mevr. Gunst. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de dames: mevr. S. Hanse- Menheere en mevr. K. v. d. Bijl- de Jonge. In de vakature-Hoogen- boom werd voorzien door verkiezing van mevr. Elsacker-Ufkes. Na dit huishoudelijk gedeelte was er tijd voor ontspanning. Mevr. Jansen- Glas droeg' voor: „Gilles zoete koek" en mevr. v. d. Harnre: „De gebroken voaze", waarna de dames mevr. L. van Nieuwenhuize en L. van Schel ven-Wisse zorgden voor een samen spraak: „De huwbare dochter". Na de pauze werd het ganzenbordspel gespeeld, dat uiteraard een winnend team opleverde. Wel toepasselijk droeg tot slot de presidente voor: „De Ganzen", waarna zij de zeer geslaagde jaar-vergadering sloot. De volgende bijeenkomst vindt plaats op 16 maart a.s. Beroepskeuze aan de orde op ouderavond o.l.-school te Ellemeet ELLEMEET, 3-3. Op de ouder avond van de c.l. school hield de heer C. J. Bükerke, van het Arbeids bureau te Zierikzee, als beroepen- voorlichtingsdeskundige, een interes sante lezing. Zyn doel was enig in zicht te brengen in hoe men het tot een bepaald beroep kan brengen; welke wegen men daartoe moet be wandelen; welke studie men er voor moet volgen. Het bleek een veelomvattend on derwerp te zijn, maar de spreker wist, ook door middel van het fla nelbord, de verschillende mogelijk heden helder te belichten. Dat het onderwerp de ouders intex-esseerde, bleek uit de reeds tijdens de uiteen zetting geuite vragen en de discus sie, die later nog volgde. De spreker legde vooral de nadruk op het gi'ote belang van de beslis sing, die genomen wordt over de school, die een kind na het basis onderwijs zal gaan volgen. Daar ligt het knooppunt en een goede beslis sing met behulp van onderwijzer, test en beroepenvoorlichtingsdienst, kan veel ellende helpen vooi-komen. Het hoofd van de school was de spreekbuis van de aanwezigen toen hij de heer Bijkerke hartelijk dankte voor zijn verhelderende causerie. Namens de oudercommissie bood hij een boekenbon aan. In de paixze waren het schriftelijk werk en de handwerken met veel belangstelling bekeken en daarvoor waren de aftredende heren J. J. Elenbaas en K. L. Horst, respectie velijk voorzitter en penningmeester-, bij acclamatie als leden van de oudercommissie hex*kozen. Beiden waren reeds, naar aller genoegen, 10 jaar lid en vierden dus hun ju bileum. Het hoofd van de school, de heer A. C. de Jonge, feliciteerde hen daarmee en hoopte op een even prettige samenwex'king als voorheen. Het jaarverslag In zijn jaarverslag passeerden de gebruikelijke schoolgebeurtenissen de i'cvue, dankte hij b. en w. voor de vlotte medewerking bij de aan schaffing van nieuwe banken enz., mevr .de Graaf en mevr. Wakkée voor hun waax-neming tijdens de ziekte van mej. Van Nieuwenhoven, mevr. den Boer en de heer de Gx-aaf voor hun werkzaamheden. De school telt thans 33 leex-lingen en in september a.s. blijft dit aantal waarschijnlijk gehandhaafd. Mevr. Gil jam bespx-ak de wense lijkheid van een gymnastiekzaal, waarmee ieder het eens was. De ncodschool is echter niet eenvoudig voor dat doel in te richten. Dank werd gebracht aan de auto- bezitters die tijdens de schoolx'eis de jeugd belangeloos vervoerden. Ook dit jaar r-ekent men op hun mede werking. Het zal dan over de dam en de brug gaan. Na de vermelde causex-ie werd deze zeer geslaagde en aan haar doel beantwoordende bijeenkomst, geslo ten. GEMEENTE MIDDEN SCHOUWEN Burgerlijke stand en loop tier bevolking Geboren: 14. Cornells Pieter, zoon van J. de Jonge en J. L. Bouwman (Sdharendijke); 17. Gerda, dochter van I. G. Verboom en A. A. Krista len (Ellemeet); 26. Dingeman, zoon van T. Nuijens en A. A. Kx-istalijai (Ellemeet); '28. Ida Simone, dochter vaai H. Bouwman en C. Schot (Elle meet). Gehuwd: 10. Bartholomeus Jozef Verkaart, 26 jr. (Zierikzee) on Janna Wilhelmina Bezuijen, 24 ji\ (Elle meet). Ingekomen: L. Sint en gezin van Roosendaal naar Sdharendijke; J. Flohil en gezin van Westerschouwen (Haamstede) naar Soharen'dijke. Vertrokken: C. J. van Oeveren van Eikerzee naar Huizen; M. Boot van Kertkweve naar 's-Gravenhage; J. W. Vei'kaai't-Bezuijen van Elle meet naar Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2