Inflatiebestrijding in Nederland in 1965 Groot karwei voor STAD EN EILAND Nederlandse bergers STAD EN EILAND M.s. „Ancora" had aanvaring in Zuid-Vlije EEN GROTE SLEUTEL Deze wat zeer grote sleutel werd samen met de complete smederij van een oude Westduitse dorpssmid het eigendom van de stad Brunswijk en in het stedelijke museum opgebouwd. Zulke werk plaatsen - voor een deel vele eeuwen oud - zijn zeldzaam gewor den, omdat zij door de modernisering vün de landbouw en het geïndustrialiseerde leven geen taken meer te vervullen hebben. IJverige antiquairs, die tot nu toe voornamelijk in oude boerenhui zen naar „ouderwetse" meubels en werktuigen zochten, trachten nu ook de werkplaatsen van zulke uitstervende ambachten aan hun verzamelingen toe te'voegen. In de moderne woningen van de grote stad vindt men daarvoor menige niet meer gebruikte weefstoel, aambeeld of menig spinnewiel weer, en het valt voor de direc teuren van musea lang niet altijd mee, de particuliere kopers voor te zijn. In Brunswijk gelukte het echter, smidsvuur, blaasbalg, aambeeld en alles wat er verder bijhoort in een passende omgeving voor het nageslacht te bewaren. De grote, bijna een meter lange sleutel hing eens aan een kunstvol gesmede arm boven de deur van een oude meestersmid, die zo reclame wilde maken voor zijn ambachtelijke kunnen. Bouwsector vormt een „centrale besmettingshaard" IJMUIDEN, 1-3. Nederlandse ber gers staan opnieuw voor de uitvoe ring van twee belangrijke opdrach ten in bet buitenland. Zowel in de Perzische Golf, ter hoogte van Koe weit, als te Ponta Delgada op de Azuren, zullen zeesleepboten en per soneel van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, in de komende weken pogingen doen oin twee grote tank schepen van resp. 25.104 brt. en 11.651 brt. weer drijvende te brengen. Nadat donderdag 25 februari in de Perzische Golf bij Koeweit de Ja panse tanker „Tojo Maru" (25.104 brt.), volgeladen met olie, in aanva ring was gekomen met de 20.736 brt. metende Italiaanse tanker „Fina Ita lia", geraakte de „Tojo Maru" in ernstige moeilijkheden. Het schip, eigendom van de rederij „Shinwa Kaiun K.K." te Tokio, liep twee grote gaten in de machinekamer op, elk van ruim zes bij twee meter. Het achterschip van de Japanner kwam aan de grond te zitten. Twee Neder landse zeesleepboten, de „Maas" van L. Smit en Co. uit Rotterdam en de „Groningen" van Wijsmuller uit IJmuiden, kwamen op 26 februari ter plaatse aan en beide maatschap pijen boden hun diensten aan. Zon dagmorgen vroeg heeft de Japanse rederij de assistentie van de „Gx*o- ningen" geaccepteerd op basis van Lloyds open form, no cure no pay. Ook op de rede van Ponta Del gada, op de Azoren, in de Atlantische Oceaan, komen de schepen en per soneel van Wijsmuller in actie. Daar ligt het 11.564 brt. metende Ameri kaanse tankschip „Niagara", dat tij dens een reis op de oceaan een deel van de huid en bodembeplating ver loren heeft. In dit schip, dat toebe hoort aan „Sea Transport Ine" te Ramp in Montreal: 23 doden bij explosie MONTREAL. 1-3. In de voorstad Lasalle van Montreal heeft zich in een woonblok van drie verdiepingen een enerme ontploffing voorgedaan. Uit het puin zjjn tot nu toe 23 ljj- ken gehaald. Vijftig mensen zijn in ziekenhuizen opgenomen. Het blok werd volkomen verwoest. De kracht van de explosie was zo hevig, dat een huis op honderd me ter afstand zwaar beschadigd werd. Men vermoedt dat er een gasbuis heeft gelekt. Een aangrenzend oand is in brand geraakt. Honderd brandweerlieden bestrijden het vuur. Honderden mili tairen en leden van de dienst be scherming bevolking helpen bij het reddingswerk. Sclieepvaartberichten Abida, 1-3 van Singapore naar Sai gon. Esso Amsterdam (t.), 27-2 te Mara- caibo. Esso Rotterdam (t.), pass. 27-2 Al giers, 3-3 te Sidon verwacht. Seinelloyd, 1-3 te Akaba. ZIERIKZEE Bedrijfsstudiegroep „Schouwen-Duiveland" Heden (dinsdag) 2 maart wordt in het „Huis van Nassau" de algemene vergadering gehouden van de Be drijfsstudiegroep „Schouwen-Duive land". Op deze vergadering wordt een viertal korte inleidingen gehou den over 'het onderwerp: „Samen werking in de landbouw", door de heren ir. H. J. M. van Hilten'burg, J. H. Zwart, R. J. Visser en P. Lam- pert. Subsidie's G.S. restauratie's in 1964 Ged. Staten van Zeeland hebben in 1964 voor restauraties aan de vol gende monumenten subsidies ver leend: Gasthurskerk te Zieri'kzee, pand Poststraat 31, goudleren be hang regentenkamer Burger Wees huis Zierikzee, Korenmolen „De Haan" te Brouwershaven en koren molen „De Hoop" te Zierikzee. Hier mee was een totaalbedrag gemoeid van f 10.994. Het Nutsdepartement Onder auspiciën van het stedelijk Nutsdepartement verzorgt de Unile ver op 10 maart a.s. in de Mondra- gon-foyer een speciale avond, waar op ftims en lichtbeelden zullen worden vertoond over het wereld concern. BRUINISSE De „Anna" naar Dordrecht gesleept Het motorschip „Anna", dat vo rige week in het zgn. Noordergat op één van de Vlietplaten werd aange troffen, is door het bergingsbedrijf Van der Tak, nadat de lading me lasse overboord was gepompt en het op zijn tanks bleef drijven, naar een werf in Dordrecht gesleept, waar het zal worden gerepareerd. Dc teelt van uien in ons land is nog altijd zeer belangrijk te noemen. Gezien de hoge uieprijzen staat het wel vast dat deze teelt een grote uit breiding zal ondergaan. Van groot belang is om bij deze teelt alles in het werk te stellen en te komen tot een zo groot mogelijke oogst. Om dit te bereiken zal men in de eerste plaats aandacht moeten schenken aan de bestrijding van de maden in uien, larve van de uic- vlieg. Tot dusver werd bij de be strijding van deze parasiet gebruik gemaakt van dc gechloreerde kool waterstoffen met name Dieldrin, Al- New Vork, zit een gat van ruim twintig vierkante meter. De „Niaga ra" liep dit gat onderweg op maar bleef op haar ruim drijven en wist op eigen kracht Ponta Delgada te bereiken. Aan Wijsmuller is thans opgedragen het schip onder water te dichten en klaar te maken voor de reis naar een haven waar de tanker voor definitief herstel in het dok kan worden geplaatst. DIVERSE BERICHTEN GALVESTON. Het grote Ameri kaanse vakverbond van havenarbei ders de „International Longshorm's Association" (I.L.A.), heeft bekend gemaakt, dat nu ook voor de haven arbeiders in de Aemrikaanse havens aan de westkust van de Golf van Mexico overeenstemming is bereikt over een nieuw arbeidscontract. SCHIPHOL. Na twee maanden in Scandinavië op de Europese en de wereldkampioenschappen de Neder landse 'kleuren te 'hebben verdedigd is maandag onze nationale schaats ploeg (met uitzondering van Ard Schenk) uit Noorweger, op Schiphol teruggekeerd. DEN HAAG. In Den Haag is maan dagavond een 19-jarige jongeman aangehouden, die eerder op de avond met zijn auto op oen agent was Jn- gereden. GRONINGEN. Bij werkzaamheden aan de uitbreiding van de begraaf plaats Wehverdeiihof in Groningen en de bouw van een aula aldaar is maandagmiddag de 56-jarige grond werker J. Wessdls uit Nieuw Weer- dinge onder een auto terecht geko men en op slag gedood. Ongeveer 36.000 leden van het Amerikaanse vakverbond voor me taalarbeiders zijn zondagnacht in staking gegaan ter ondersteuning van hun looneisen. In Abo nabij Port Soedan heeft vrijdag een treinramp 26 doden en 21 zwaar 'gewonden 'geëist. Men koestert echter weinig hoop voor de ongeveer 50 passagiers 'die zich nog in 'de wrakstukken bevinden. In de oost-Turkse provincie Mo ras zijn 23 kinderen aan de aldaar heersende mazelen overleden. De epidemie, die nu ongeveer twee we ken duurt, 'kostte tot nu toe aan 261 kinderen het leven. SPORT VOETBAL Burgh A I-Wolfaartsdyk A I 91 Geheel volgens de verwachtingen versloeg de Burghse A-ploeg de ploeg uit Wolfaartsdijk met cijfers waarover maar weinig twijfel hoeft te bestaan. De groen-witten waren bijna de gehele wedstrijd in de aan val en wisten van de kansen goed gebruik te maken. Het tegenpunt ontstond door een misverstand met een terugsp'eelbal. De ruststand was 50. Doelpunten werden gemaakt door Kees Oostdijk (6) en Hans Schoonaard (3). Burgh Il-Zonnemaire II 8-0 Tegen een tiental spelers uit Zon- nemaire voetballend, kon Burgh maar tot een 8-0 overwinning ko men. Voetballen is maar een verre benadering van 'hetgeen er zondag middag ten 'beste werd gegeven. Praktisch 90 minuten iheeft Burgh voor 'het rood-gele 'doel geopereerd en met wat meer tact en vaardigheid was de uitslag ver over de dubbele cijfers gelopen. Legio 'kansen wer den hoog over of naast geschoten terwlij een zeker aantal doelpunten door 'keeper Frans Geelhoed uitste kend werd geweerd. In de achterhoede ruimden Maar ten Dijkman, bijgestaan door Kees Boogerd en Rinus van Oeveren de schaarse uitvallen grondig op, zodat keeper Verton er niet aan te pas kwam. Voor de rust was het al duidelijk dat deze Burgh-voorhoede een moei lijke middag zou krijgen, omdat niks lukte en bijna elk schot de verkeer de kant op ging. Het duurde dan ook heel lang voordat Dick v. d. Linde de openingstreffer in het net depo neerde (0-1). Dezelfde speler zou dit vlak voor de rust nog eens herhalen (2-0), een ruststand waarmede Zon- nemaire heel blij was. Na de rust hetzelgde spelbeeld, met veel schoten en evenveel gran dioze missers. Leo Dijkman kon na een terugspringende bal in het net te hebben gewerkt (3-0), uit een voorzet van M. Bakker nog eens doelpunten (4-0). Een strafschop werd door Joop Verton in een goal omgezet (5-0). Uit een corner van M. Bakker wist Joop Deurloo via het hoofd de stand op 6-0 te brengen, waarna Maarten Hanse de groen- witten op 7-0 bracht. Tot slot van deze, het aankijken niet waard zijnde match, bracht Leo Dijkman de eind stand op 80. Volgende week Schutters-Burgh en Renesse II- Burgh II. voor enkele jaren ideale middelen, maar nu gebleken is, dat de uievlieg resistent is geworden zullen nieuwe middelen noodzakelijk zijn. De toepassing van gechloreerde koolwaterstoffen is door de Planten- ziektenkundige Dienst, ook op per celen waar wortelen worden geteeld, verboden. Gelukkig dat door het ge bruik van Basudine op basis van diazinon bij een juiste toepassing een uitstekende en afdoende bestrijding kan worden bereikt. Om vervluch tiging tegen tc gaan, is 't noodzake lijk dat genoemd middel direct na Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. De burgemeester stelde de geheel gemoderniseerde Concertzaal officieel weer in gebruik BURGH. Het kerkbestuur der Ned. Hervormde gemeente besteedde aan de bouw van een nieuw dak voor de kerk. Het metsel-, beton- en lei- dekkerswerk werd gegund voor f 6490. BRUINISSE. Het college van b. en w. hield een verkoj>ing van acht percelen straatmest die f 209 op brachten, ZIERIKZEE. De heer P. H. B. opende in de St. Domusstraat een nieuwe zaak onder de naam „Het Zierikzeesch Behangselhuis". ZIERIKZEE. Bij een stedelijke boekhandelaar verscheeti in boek vorm de rede, uitgesproken door ds. S. v. d. Molen bij gelegenheid van de inwijding der nieuw gebouwde chr. ger. kerk. ZIERIKZEE. Hier ter stede over leed de oudste inwoonster mevr. A. G.-v. T. in de leeftijd van 103 jaar. ZIERIKZEE. Alhier vond door de burgemeester de uitreiking plaats van de medaille, behaald op de door de pluimveehoudersvereniging „Ex celsior" gehouden tentoonstelling. NIEUWERKERK. Voor de Plat- telandersbond sprak de heer de Boer uit Siddeburen, lid van de Tweede Kamer. ZIERIKZEE. Het gezelschap Louis de Vries gaf in de Concertzaal een opvoering van „Het Ghetto" van Heijermans. „0. en U." zorgde voor NIEUWERKERK, 1-3. Vorige week hield het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, onder leiding van de heer Jac. Heijboer, in „Ons Dorpshuis" de jaarlijkse uitvoerin gen. Het was de voorzitter, de heer J. A. van Nieuwenhujjze een genoe gen cm een welkomstwoord te spre ken tot de vele aanwezigen, waar onder ock leden van een zusterver eniging. „In tegenstelling met som mige verenigingen, hebben we hier", aldus de voorzitter, „een korps dat klinkt als een klok". Een extra woord van welkom was gericht aan de oud-dirigent, de heer A. van den Berge, die nooit een uitvoering van zijn oud-korps, zonder z\jn tegen woordigheid laat voorbijgaan. Dank werd gebracht aan de directeur, de heer Heiboer en aan de leden van het kerps en de dames die het to neelspel instudeerden. Gezien de vele soorten van amuse ment is veelal de jeugd te bezet voor het verenigingsleven. Gelukkig heb ben we hier nog een uitzondering. Medegedeeld werd nog dat een vijf tal adspiranten in opleiding is, ter wijl de jongste muzikant, slechts 9 jaren oud, keurig in uniform, aan het publiek werd voorgesteld. Met een daverende Mars Der Medici van Joh. Wichers werd het programma geopend, gevolgd door Fantasie No. 1 van J. Heymans en de ouverture Zaanlandia van W. H. Scholten. Hierna volgde een toneelspel in 3 bedrijven, getiteld „Zwijgen uit angst" door Dré Campen. Het is een stuk uit het leven, waarin een dui delijke moraal steekt. Het zou te ver voeren alle speelsters en spelers te noemen, want allen hadden naar hun beste weten de hun toegewezen rol len met overtuiging en overgave ge speeld en de werkelijkheid zoveel mogelijk benaderd. Dat het publiek van het spel heeft BRUINISSE, 1-3. Het motorschip „Ancora" (820 ton) is op zijn tweede reis het slachtoffer geworden van een aanvaring. De „Ancora" voer zondagmorgen, geladen met stoom ketels van Antwerpen, toen het in de Zuid-VIije werd aangevaren door het Duitse motorschip „Ina Johan na", een zgn. Dortmunder, eveneens afkomstig van Antwerpen. De aan varing vond plaats om ongeveer 7.15 uur. ZIERIKZEE N.V. Prov. Zeeuwse Brug Maatschappij Uit de jaarstukken van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij (P.Z.B.M.) over 1963 blijkt o.a„ dat in het verslagjaar is beslo ten daar waar dit mogelijk is de pijlerpalen dieper in de bodem te plaatsen, opdat ook na uitschuring van de grond rond de palen de in klemming in de bodem voldoende blijft. Gebleken is dat het dieper plaatsen van de palen minder kost baar is dan het ongedaan maken van bodemuitschuring door bestorting. In het verslag wordt voorts mede gedeeld dat het zich laat aanzien dat de eerste oplevering van de brug iets later zal plaats vinden dan 31 de cember 1965. De achterstand op het oorspronkelijke tijdschema voor de bouw, is in hoofdzaak veroorzaakt door de strenge winter 1962-63, waar door meerdex-e toeleveringen ver traagd zijn, de vroeg ingetreden vorst in 1963 en het besluit tot het dieper plaatsen van vele pijlerpalen, waar door de totale lengte aan pijlerpalen met ruim 811 meter zal worden over schreden. 1-Iet vroege voorjaar van 1964 was evenmin gunstig voor de bouw. Met de pachters van de visserij- percelen aan de kust van Schouwen- Duiveland is overeengekomen dat het bedrag van de schade wordt bepaald door scheidsmannen. De schadever goeding, de kosten van arbitrage in- heeü U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus sloppen! U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. Naar een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, vertrekt de minister voor ontwapening, lord Chalfont, woensdag naar de Verenig de Staten voor besprekingen in New York bij de Verenigde Naties en in Washington met leidende functiona rissen op het gebied der ontwape ning. DEN HAAG. De Nederlandse re gering heeft :het voorstel van de mi nister-president van de Chinese volksrepubliek, Tsjoe En Lai, tot bijeenroeping van 'een topconferentie van alle landen ter wereld over kernwapens van de hand gewezen. Het rectoraat van de universiteit van Madrid heeft zondag de medi sche afdeling van de universiteit ge sloten wegens wat het -noemde „tu multueuze bijeenkomsten" van de laatste twee -dagen. „ouderwetse" uitvoering genoten bewees na afloop het dave rend applaus. Een mooie artistieke toevoeging aan het programma was het optre den van de gebroeders Radewalt Iz. met een piston- en tuba-solo, bege leid op de piano door hun zuster mej. B. Radewalt. Het waren een paar nummers welke getuigen van kunst en van vingervlugheid op de ventielen. Slot programma Het laatst was weèr de fanfare aan het woord met de mars Astro naut, van C. J. N. Cori, daarna: Land of Hope and Glory, van E. El- gar en tot slot „Le jour le plus long (The longest Day) van R. Martin. Tot slot volgde het volkslied, dat staande werd aangehoord. Ieder nummer werd met een krachtig ap plaus beloond. Veel kon de voorzitter hieraan in zijn sluitingswoord niet meer toe voegen. Hij hoopte dat ieder, even als hij, had genoten van deze uit voering en zeide hij: „Ik ben trots op het korps". Een beroep werd nog gedaan op de jeugd om werkend lid van het korps te worden. Hoewel het uit een dertigtal leden bestaat, kunnen er altijd nog wel een naar bij. Dank werd gebracht aan hen die het corps steunen door donatie en aan de le den voor hun prestatie. Ook aan dhr. C. A. Lievense, als grimeur en de heer Lemsom voor de bediening van het licht en verder alle aanwezigen voor hun opkomst. De dames tone listen werden verrast met een doos bonbons en de her-en met het tra ditionele rokertje. Hierbij werd ook de souffleur bedacht. Daarna was het woord aan de Vic toria Band uit Halster-en, die een prettig bal na verzorgde. Het was een ouderwetse geslaagde uitvoering in een prettige stampvolle zaal. Dit schip voer zonder melding door. In de „Ancoi'a" ontstond een scheur van 5 meter en deze scheur was 35 cm br-eed. Dit had tot gevolg dat het schip snel zonk. De schipper H. van Maax-en kon niet beter doen dan met vrouw en kind en de matroos in de vlet te gaan en voor stroom roeide men toen naar Br*uinisse. In de mor gen meldde de onfortuinlijke schip per zich bij de havenmeestei', waar het gezin liefderijk werd opgenomen. Het inmiddels gewaarschuwde bergingsvaartuig „Walrus" van Van der Taks bergingsbedx-ijf uit Wemel- dinge, spoedde zich naar de plaats van de aanvaring, waar het inmid dels gezonken schip op de Vliedpla- ten werd aangetroffen. Daar de vloed intussen voor tweederde door kwam, werd de scheur in de huid van de „Ancoi-a" met een kleed ge dicht en werd het schip vlot getrok ken. Hiei-bij bleek echter spoedig dat de aangebrachte kleden niet geheel voldeden. Het kleed scheurde en de pompen van de „Walrus" konden het binnenstromende water niet voor houden. Besloten werd daax-om het schip op de plaat bij Dintelooi'd te zetten en de lekken bij het intreden van de eb meer afdoende te dichten, alvorens de x-eis voort te zetten. Ongeveer 175 arbeiders van de mijn „Tawes" bij Luik zijn maandag op 600 meter onder de gi'ond een proteststaking begonnen. De actie is gericht tegen de aangekondigde slui ting van de mijn. De mijnwerkers zijn van mening, 'dat 'de mijn wel rendabel kan worden gemaakt. UTRECHT. De uit drie man be staande delegatie van de Russische vakbeweging, die op het ogenblik een bezoek aan ons land bi-cngt, is maandag de gast geweest van het Nederlands Katholiek Vakverbond. Premier Kosygin.van dc Sowjet- Unie heeft maandag op een diner in het stadhuis van Leipzig een rede uitgesproken, waarin hij de pogingen van dc „militaristen te Bonn", kern wapens te vex-krijgen, heeft afge- DEN HAAG, 1-3. - Het monetair comité van de E.E.G., waarin direc teuren van de nationale banken en hoge nationale functionarissen zit ting hebben, is van mening dat de verdere inflatiebestrijding in Neder land, voornamelijk op het gebied van de begx-otingspolitiek en door afrem ming van de vraag in de bouwsector moet worden gevoerd. De bouwsector vormt een „centrale besmettingshaard", zo vei"klaart het comité in het aan Nedex-land gewijde hoofdstuk van zijn zevende jaax-ver- slag aan de E.E.G.-ministerraad. Het comité, dat wordt gepi-esideerd door de thesaurier-generaal jonk heer mr. E. van Lennep, verwacht voor Nederland in 1965 aanhoudend sterke spanning op de arbeidsmarkt, een gemiddelde loonsverhoging van minstens zeven procent, verdere prijsstijgingen, doch minder sterk dan vorig jaar, en een stijging van Prinses Irene te Brussel BRUSSEL, 2-3. Prinses Irene en haar echtgenoot zijn 'de vorige week vrij'dag in Brussel aangekomen, al dus meldt ihet blad „La Libre Bel- gique". Zij 'hebben 'incognito 'hun in trek genomen in een hotel in het centrum van de stad en zullen nog enkele dagen in de Belgische hoofd stad blijven. Tweede Kamer herdacht overleden pres. Schaerf DEN HAAG. 1-3. De Tweede Ka- mer hei-dacht staande de overleden president Schaerf van Oostenrijk. De vooi'zittei', mr. F. J. F. M. van Thiel, noemde wijlen px-esident Schaerf „een staatsman, van hoge beginselen, die nooit voor het natio- naal-socialisme zwichtte, maar zich daartegen met de grootste kracht verzette". Na gememoreerd te heb ben dat deze bouding president Schaei-f de vrijheid kostte zei mr. van Thiel, dat deze zich na de twee de wereldoorlog tot het uiterste in spande om zijn land op te wei-ken tot zelfstandig lid van de volkeren gemeenschap. ZIERIKZEE. 2-3. Dc Zierikzccsc Oranje Vereniging werkt al hard aan de fccstplanncn voor dc a.s. konin ginendag en dc bevrijdingsdag. Voor één der programma-onderdelen is 'n bijzonder aardig plan uitgewerkt, waarin dc kinderen woren betrok ken. I-Ict plan bestaat de kinderen iets „anders dan anders" aan te bicden. Een kindei-optocht - verleden jaar had men daar veel succes mee - wordt het dus niet, maar het Z.O.V.- bestuur heeft, in een andere richting gedacht. Om de Plannen te rcalise- het reële bruto nationale produkt met 3,5 pi-ocent. Het vei-slag wijst er ten aanzien van de Nederlandse inflatiebestrij ding op, dat een verscherping van geld- en kredietpolitiek moeilijkhe den tot gevolg kan hebben als men eenmaal een zeker punt heeft be reikt. Zo zou een nieuwe verhoging van de rentevoet sterke kapitaalin- voer tot gevolg kunnen hebben. Het comité meeent daai-om, dat de Ne derlandse autoriteiten er voor moe ten waken dat gelijktijdig de kapi- taaluitvoer stijgt. Lady Churchill in de V.S. NEW YORK, 2-3. Lady Churchill is maandag aan boord van de oce aanstomer „Queen Mary" in New York aangekomen. Zij zou vandaag '(dinsdag) naar Barbados vertrekken, waar zij een week bij vrienden zal verblijven. De weduwe wordt verge zeld door haar dochter Mary en -haar schoonzoon, Christopher Soames. Van Barbados gaat de reis naar Jamaica, waar 'het gezelschap voor onbepaalde tijd bij de hei-tog van Marlborough zal logeren. SPORT Micro-korf balconipetilie te Nieuwerkerk Brouwershaven-SKNWK 62 Het in hoger tempo spelend Bi-ou- wershaven wist een vlotte overwin ning te behalen op de blauw-zwar- ten. Jan v. d. Velde zoi-gde voor de openingstreffer (1-0), waarna Bram Heijboer de Nieuwerkerkex-s kon la ten juichen (1-1). Met een schot van Bep Duinhouwer van de middenlijn dat doel trof en een afstandschot van Kees Slager kon Brouwershaven de le helft afsluiten met een 3-1- vooi'sprong. Jan v. d. Velde had spoedig na de hervatting weer suc ces (4-1) waarna Kees Radewalt de stand op 4-2 bi-acht. Met deze tref fer bleek SKNWK al haar kruit te hebben verschoten, terwijl Brou wershaven door doelpunten van Janny Bodbijl en Kees Slager de eind stand nog op 6-2 kon brengen. ren is dc stad in vijf wijken ver deeld, ieder met een eigen „speel- teri*ein". Zonder dat thans in details over de plannen kan worden getre den, is het zonder meer duidelijk dat dc hulp van volwassenen bij do i-ea- lisex-ing niet kan worden gemist. Een eerste contactavond zal wor den gehouden op donderdag 4 maart a.s. in dc trouwzaal van het stad huis. Op deze vergadering zullen dc plannen nader worden toegelicht. Een schrijven, waarin vervat een uitnodiging, is inmiddels aan de ver schillende wijkbcwonei-s uitgegaan. LAND- EN TUINBOUW Bestrijding van de uievlieg Opvarenden roeiden naar Bruinisse De Z.O.V.-plaimen voor de komende feestdagen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6