Ckefarme„4 6ero: Griep? Chefarine „4" doet wonderen! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diusdag 2 maart 1S65 Nr. 19744 Veel belangstelling voor ouderavond christelijk nationale school te Haamstede Ingezonden mededeling Jlliiilil|Hniimllli^|IHmmum»M X/ 5 Voor HAAMSTEDE, 26-2. Groot was ile belangstelling voor de ouderavond -ledenvergadering der Chr. Nat. school, die in de recreatiezaal van de Ger. kerk werd gehouden. Na opening op de gebruikelijke wijze sprak de voorzitter, de heer C. A. van Oord, een welkomstwoord, waarbij Hij zich speciaal richtte tot de heer J. Verboom, directeur van het Chr. Nat. Schoolonderwijs. Ver der werden verwelkomd wethouder Van VVaveren en de nieuwe onder wijzer de heer VV. van Dienst. I „Wat er tegenwoordig in de onder- wijswinkel te koop is", was het on derwerp waarover de heer Verboom vervolgens sprak. Spr. merkte op dat dat het beter zou zijn de kinderen pas op 7-jarige leeftijd naar school te sturen en niet op 6-jarige, omdat het de vraag is of het kind op die jongste leeftijd al schoolrijp is. Voor de kleuterschool bestaat nog steeds geen leerplicht. De overgang van de kleuterschool naar het lager onder wijs is zeer groot omdat het kleu terschooltje de kinderen een ware vrijheid biedt die ze in de eerste klasse der lagere scholen moeten missen. Spr. ging in op de onderwijs-ver- nieuwing. Vooral in de eerste klas sen zou het spelend leren, dus een combinatie van het onderwijs op kleuter- en lagere scholen zeer ver helderend kunnen werken voor de Ingezonden mededeling Vlar mlddólen In één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek le maken I De vier middelen verenigd in Che farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. leerlingen. De heer Verboom achtte verder een 3-mansschool beter, wat betreft meer individueel onderwijs, dan een Ö-mans-school. Zitten blij ven ondervond ook bezwaren bij spr. die het kind op eigen niveau en tempo wil laten werken. Al het genoemde in deze lezing heeft voor de Chr. Nat. School het geloofsleven als achtergrond en het chr. onderwijs rust daarop. „Laten we dankbaar zijn voor de vrijheid van onderwijs", aldus besloot de heer Verboom zijn interessante lezing. Na de bestuursverkiezing bleek dat de voorzitter, de heer C- A. van Oord, bij akklamatie was herkozen. Verder werd mevr. Straaijer gekozen als lid van de oudercommissie. Een statutenwijziging (art. 13) waarmede de vergadering akkoord ging, hield in dat het schoolhoofd niet gereformeerd 'hoeft te zijn. Het oude artikel schreef dit wel voor. De sluiting geschiedde door ds. Westerink. Schoolkrantje rn het schoolkrantje (tweede jaar gang no. 9) lazen we o.a. dat de heer Reyersen op 11 februari afscheid nam van de school wegens vertrek naar Scherpenzeel. Hij werd opge volgd door de heer W. van Dienst, cfie klasse 1 en 2 kreeg. Meester de Geus onderwijst nu 3 en 4, terwijl de heer Boersma de hoogste klassen heeft. Op 9 februari werd de kijkavond gehouden, waarvoor grote belang stelling bestond. Een uitgebreid financieel verslag besluit dit aardige krantje. De vereniging heeft het onderhoud van het huis waarin het schoolhoofd woont. De huur is echter onvoldoen de om het huis in stand te houden, laat staan te verbouwen en te mo derniseren. De contributies en de op brengst der Uniekollekte zijn juist voldoende voor de overige uitgaven. Het eerste lokaal is eveneens eigen dom van de vereniging, waarvoor de gemeente jaarlijks f 392,50 vergoedt, hetgeen gebruikt wordt voor de be taling van rente voor de geleende gelden van de Raiffeisenbank. Uit de aar rekening en het over zicht der bezittingen en schulden blijkt duidelijk dat de vereniging gebrek aan kapitaal heeft. De leden moeten in 1965 minstens f 5000 bij eenbrengen. De zending over de maanden sept. tot en met januari leverde f 132,27 op, terwijl de kerstzakjes in totaal f 369,20 ter tafel brachten. Acht nieuwe leden gaven zich op. Micro-korfbalconipetitie te Nieuwerkerk Burgh-Brouwershaven 43 Ook deze maal is het Brouwers haven niet gelukt de nederlaag te gen Burgh te ontlopen Evenals in de voorgaande twee ontmoetingen werd ook nu weer met één doel punt verschil verloren. Beide top- teams uit de afdeling A. leverden ook nu weer een sportieve en span nende strijd tegen elkaar waarbij het krachtsverschil wel bijzonder gering was. Er werd direkt in een hoog tempo gestart waarbij het spel goed open werd gehouden. Beide verdedigingen waren hierbij uitste kend op dreef en slechts sporadisch kregen de aanvallers de gelegenheid een goed gericht schot op de korf af te vuren. Toen in de achtste minuut de doorgebroken Jan v.d. Velde van achter hem werd belet te schieten betekende dit een strafworp welke door hem zelf onberispelijk in een doelpunt werd omgezet (0-1). Een bijzonder aantrekkelijke strijd volg de hiei-na. Burgh stelde alles in het werk om de balans weer in even wicht te brengen terwijl Brouwers haven al het mogelijke deed haar voorsprong wat meer reliëf te ge ven. Ondanks al deze pogingen ble ven in het verdere verloop in de eerste helft de defensies meester van hun terrein. In de tweede helft kwamen beide partijen toch naast elkaar toen Joop Hanse er in slaagde uit een doorloopbal te scoren (1-1). In de volgende opstelling kon Burgh al snel de leiding nemen door Adrie v.d. Weele die een vrije kans uitste kend wist te benutten (2-1). Even later was de stand echter weer ge lijk toen een der Burgh spelers een SPORT VOETBAL Nieuwdorp-Bruse Boys 34 Door het bezit van een uitstekend moraal zijn de Boys er in geslaagd beslag te leggen op twee zeer bijzon der kostbare puntjes. Hard heel hard hebben de groen-witten in de ze ontmoeting moeten aanpakken, voor het zo ver was. Gedurende de eerste helft zag alles er voor de be zoekers nog erg somber uit. Met 1.- binnen De Kok als uitblinker weerde de linkervleugel van Nieuwdorp zich geducht en tot tweemaal toe slaagde de linksbuiten er in doel man. Den Ouden het nakijken te ge ven (2-0). Toen de linksbuiten in de 10e minuut na de hervatting weer wist te scoren (3-0), leek de strijd prakties beslist. De Boys voelden er evenwel niets voor zich zo maar zonder meer gewonnen te geven en toen de uitstekend spelende Bart de Ruiter, die op het middenveld ber gen werk verzette, de achterstand had weten terug te brengen op 1-3, ging het team plotseling veel beter draaien. Onvermoeid werden de aanvallen opgebouwd en met een uitstekend schot wist rechtsbuiten Roon de stand op 2-3 te brengen. Aangemoedigd door dit succes ble ven de Boys druk uitoefenen op de Nieuwdorp veste. Na een fraaie so lo wist Joop v. Geesbergen door te breken en de stand in evenwicht te brengen (3-3). De thuisclub werd hierdoor nog al aangeslagen en het kreeg een nog grotere teleurstelling te verwerken toen het door Bart de Ruiter 3-4 werd. In de resterende tijd liet Bruse Boys de eenmaal ge nomen voorsprong haar niet meer ontnemen strafworp veroorzaakte waaruit Kees Slager kon scoren (2-2). In de beginopstelling opereerden de aan vallers van Burgh nu veel gevaar lijker dan hun collega's aan de an dere zijde. Nadat Rinus Kloet zijn club een 3-2 voorsprong had kun nen geven werd deze even later door Joop Hanse opgevoerd tot 4-2. Het pleit voor de Brouwenaren dat zij zich hierna nog niet gewonnen ga ven Hun volhouden zagen zij zelfs beloond in een uitstekend doelpunt van Kees Slager 4-3, waarmee de spanning weer geheel terug keerde Bijna had dezelfde speler in de laat ste minuut nog succes toen hij een afstandsschot loste dat op de ï'and van de korf belandde W.I.K.-Z.S.C. 1—1 In deze op een matig peil staande wedstrijd gaf de puntenverdeling wel de juiste weergave van de krachtsverhouding in het veld. WIK kon in deze ontmoeting geer. ogen blik het peil halen van de 'hiervoor gespeelde wedstrijd tegen SKNWK. ZSC speelde odk nu weer zonder veel overtuiging en bijzonder onpro- duktief. Beide doelpunten vielen reeds in de le 'helft. Sjaak Dorre man kon ZSC met een afstandsschot de leiding geven (0-1), waarna Peet Feijtél voor de gelijikmaker zorgde (1-1). Beide teams sleepten zich in de 2e 'helft moeizaam naai' het einde toe waardoor deze ontmoeting uit ging als de bekende nachtkaars. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft het voornemen ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan der Mili taire Willemsorde 't ere-comité, alle ridders met hiun echtgenoten en di recte nabestaanden van posthuum gedecoreerde ridders op donderdag 29 april 1965 te ontvangen op paleis Huis ten Bosch. VOETBAL Dreisclior-Zierikzee II 2-3 Zierikzee had een licht veldover- wicht en reeds in de 6e min. zag midvoor Th. Klink kans doelman Dooge te passeren (0-1). Zierikzee bleef het 'beste van het spel houden, maar slaagde er niet in de blauw witte verdediging in ernstig gevaar te brengen. Onverwachts wisten de gasten in de 32e min. de voorsprong op te voeren tot 2-0 door Goedege- buure. Dreischor nam hierna een vel'doverwidht en doelman v. d. Wekken moest eenmaal al zijn kun nen tonen om erger te voorkomen. Een vrije trap voor Dreischor lever de niets op. Drie min. na de rust kreeg Dreischor opnieuw een vrije trap te nemen. L. v. d. Werf plaatste de bal met een 'klein tikje naar Sim. de Vlieger, die gemakkelijk langs de slecht opgestelde verdedigers kon inschieten (1-2). Een tweede doelpunt van Dreischor (l<2e min.) werd afge keurd en Zierikzee nam 'nu weer het initiatief er. ging 'het met verre scho ten proberen. In do 34e min. wist Zierikzee door de onberekenbare T. Klink de voorsprong op te voeren tot 3-1. Dreischor gaf de moed nog niet op en de gasten trokken zich in de verdediging terug. Zeven min. voor het einde wist Han v. d. Worve voor Dreischor een strafschop in een onhoudbaar doelpunt om te zetten (2-3) en dit betekende tevens de eindstand. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt te Utrecht UTRECHT, 1-3. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 400 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1400; werkpaarden f 900 tot f 1300; oude paarden f 800 tot f 1160; 3-jarige paarden f 800 tot f 1150; 2-jarige paarden 1' 700 tot f 950; veulens f 300 tpt f 620; hitten f 600 tot f 775. Slaohtpaarden per kg. slachtge- wicht f 2,30 tot f 2,70; jonge slaoht paarden per kg. slachtgewieht f 2.70 tot f 3,20. De handel was redelijk. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 1-3. Heden werden op de Rotterdamse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boer derij Tarwe - doorsneekwaliteit, basis 17 pet. vocht, levering deze week tot f 38,75; zomergerst - volgens monster tot f 29,50; groene erwten tot f 34,00; schokkers tot f 41,00. bruine bonen - boerenschoon tot f 57,50. Aat-dappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 1-3. Klei-aaa'dap- pelen voor 'het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 15,00- 16,75; Bintje 35 mm tot 50 mm f 10,50 Bintje 40 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 12,00-13,00; Meer- lan'der 40 mm opwarats f 12,00-13,00; Bevelander 40 mm opwaarts f 17,00- 18,00; Furore 40 mm opwaarts f 11,50 -13,50. Zandaardappelen voor het binnen land: Libertas 40 mm opwaarts f 9,00-9,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 11,25-12,00; Bintje 45 mm opwaarts in verschillende maten gesorteerd f 12,75; Alpha 45 mm opwaarts f 10,00-11,00. Zandaardappelen voor de export: IJsselster 35 mm opwaarts f 8,00; Patrones 35 mm opwaarts f 8,00; Voran 35 mm opwaarts f 8,00. - Voeraardappelen f 2,75-3,25. Stemming: binnenland rustig, bui tenland zeer flauw. Prijzen berekend per 100 'kg er, op de hanüelsvoorwaanden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto TEHERAN. Keizerin Farah van Perzië heef1 maandagochtend de 18e zitting van de V.N.-commissie voor de positie van de vrouw, die van 1 tot 20 maart in de Perzische hoofd stad wordt gehouden, geopend. Aanwezig zijn afgevaardigden uit 20 landen. KERKNIEUWS N'ed. Herv. Kerk Beroepen te Oud- en Roodkerk: F. v. d. Heijden, Lodhem. Bedankt voor Vaassen (toez.): F. J. Vel'dman, Drachten. Bedankt voor Borger: dr. M. Feit- sma, Emmen-Z. Ohr. Ger. Kerken Bedankt voor Steenwijk: K. Boer sma, Onstwed'de. Ger. Gemeenten Beroepen te Aalburg: P. Blok, Dirksland ,die 'bedankte voor Oud- Beijerland. „Flitsen" uit het buitenland PNOMPENH Het staatshoofd van Cambodja, prins Sihanoek. heeft maandagmorgen in de Cam bodjaanse hoofdstad Pnompenh „de conferentie van Indochinese vol ken" geopend, waarop onder meer het Zuid-Vietnamese „nationale be vrijdingsfront" en de pro-commu nistisch Laotiaanse partij „Neo Lao Haksat" vertegenwoordigd zijn HELSINKI In Helsinki doet zich een influenza-epidemie voor. In een ziekenhuis zijn zeventig lijders aan influenza opgenomen, die boven dien longontsteking kregen ROME. Een joodse jeugdorgani satie in Italië heeft dertigduizend prentbriefkaarten verspreid die aan de voorzitter van het Westduitse parlement, Gerstenmaier, zijn ge adresseerd en waarmee de verzen ders tegen de verjaring van nazi misdaden kunnen protesteren. CAIRO. De Egyptische strijd krachten die in Jemen aan de zijde van de republikeinen hebben ge vochten, hebben in twee en een half jaar 105 officieren en 1.502 man schappen verloren, aldus een rap port van de opperbevelhebbers van het Egyptische leger, maarschalk Amer, in het officieuse blad „Al Ahram". CAIRO. Uit Cairo is vernomen, dat zaterdag een zevende Duitser door de Egyptische politie in arrest is gesteld. De aanhouding zou ver band houden met de bekendmaking van de Egyptische regering, dat in Egypte een spionagecomplot is ont dekt, waaraan ook een aantal Duit sers zou hebben meegewerkt. PARIJS. In Parijs is gearresteerd de 34-jarige Oostduitser Herbert Steinbucher. Hem wordt spionage ten laste gelegd, aldus een politie- mededeling. Hij zal deze week te rechtstaan. Hij wordt er van be schuldigd te behoren tot een Euro pese kring voor industriële spiona ge. DJAKARTA. De haven van Dja karta (Tandj. Priok) is van donder dag j.l. af voor 14 dagen gesloten voor buitenlandse schepen, zo meldt Antara. Er werd geen reden opge geven. CAIRO. In Cairo is van officiële Oostduitse zijde vernomen dat de Oostduitse leider Ulbricht president Nasser voor een bezoek aan Oost- Duitsland heeft uitgenodigd. Er werd niet bij gezegd of Nasser de uitnodiging heeft aanvaard. DJAKARTA. Rond 500 Indonesi ërs zijn zondag doorgedrongen tot het terrein van de ambtswoning van de Amerikaanse ambassadeur in Djakarta en hebben daar een uur lang zingend betoogd uit protest te gen de moord op de Amerikaanse negerleider Malcolm X en het op treden van de V.S. in Vietnam. BRUSSEL. In de nacht van zater dag op zondag zijn in de Belgische plaats Eupen en omgeving talrijke carnavalvierders gewond geraakt. Acht van hen werden aangereden door een auto, die bestuurd werd door een Belg. Hij verkeerde in ken nelijke staat en reed met grote snel heid op een groep in. Drie gewon den zijn er erg aan toe. TEL AVIV. Het overleg tussen de V.S. en Israel, vier dagen geleden begonnen na de aankomst in Israel van president Johnsons reizende ambassadeur Harriman, zal in Was hington worden voortgezet, zo weet de Israëlische pers te melden. SAIGON. De vooraanstaande boeddhist Quang Lien heeft in Sai gon een vredesbeweging geopend die een eind moet maken aan de oorlog in Zuid-Vietnam. TEL AVIV. Tel Aviv heeft om spoedige bijeenroeping van de ge mengde Israëlisch-Jordaanse be standscommissie verzocht in ver band met sabotagedaden, zaterdag nacht ten noorden van Tel Aviv, op 6 km van de grens tussen Israël en Jordanië, gepleegd. KOEADA LOEMPOER. Premier Toenkoe Abdoel Rachman van Ma leisië heeft maandag, op vragen uit het parlement, verklaard dat Malei sië bereid is zonder vooraf te stellen voorwaarden vredesonderhandelin gen het Indonesië te openen. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Een gezonde huid, een mooie huid! De in rijke mate in PUROL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort. Sportvereniging „Dniveland' hield uitvoering De sportvereniging „Duiveland" hield in de Conferentiekamer een geslaagde uitvoering onder leiding van mevr. Beye-Plug en de heer J. Waasdorp. Er bestond als naar ge woonte goede belangstelling voor deze uitvoering. De voorzitter, de heer Jac. van der Maas Pz., opende met een welkomst woord tot de aanwezigen, inzonder heid tot mevr. Sanderse uit Renesse, die als afgevaardigde van de „Zebra" de Zeeuws-Brabantse Gymnastiek vereniging, een onderafdeling van de Kon. Ned. Gymn. Ver., deze avond bijwoonde. Verder verheugde het de voorzitter, dat er mede nog present waren een tweetal voormalige gym- nastiekleiders van de vereniging, n.l. de 86-jarige heer Dreijer, met zijn echtgenote uit Dreischor en de heer W. P. Noordam uit Goes. Verder heette spr. welkom mevr. Stoutjes- dijk-Steenpoorte uit Sleeuwijk, even eens een voormalig helpster, die veel voor de vereniging heeft gedaan. Hierna werd een aanvang gemaakt met de verschillende programma nummers door de vele medewerken den. Het eerst kwamen de allerklein sten aan bod met oefeningen op de Zweedse bank, een nummer gevolgd door ritmische klapoefeningen door dames en meisjes, die opvallend ge lijkmatig werden uitgevoerd. Oefe ningen door jongens op de lage brug werd gevolgd door de kabouterdans, een kleurig festijn, door de kleuters. Ook de vlinderdans maakte indruk, door de dames uitgevoerd. De costu- mering deed het zeer goed, onder de wisselende belichting. Hierop volgde bokspringen voor jongens en „Naar het strand" door de kleuters. Dit kwam onder de bekwame leiding van mevr. Beije-Plug zeer goed tot zijn recht. Na „lange mat" voor de jongens, volgde een spelletje „Swie- bertje" door de kleuters. Het publiek gaf door aanhoudende bijvalsbetuigingen blijk van ingeno menheid met het gebodene. Sussec had ook de verloting, die tijdens de pauze werd gehouden en vele mooie prijzen vonden hun weg naar het publiek. Hierna volgden nog verschillende gymnastieknummers, waarbij vooral ook „Black and White" een beeld van voorheen en nu, zeer in de smaak viel. Zelfs de „zingende zus jes" ontbraken niet op deze uitvoe ring, gepresenteerd door de jonge dames Marijke en Leny Meerman. Eerstgenoemde gaf ook nog enige accordeonsoli ten beste. Na de „Gym nastenkolder" anno 1924 door de Speldjes zijn „in" DORDRECHT, 28-2. De speldjes rage in Nederland heeft een onge kende omvang aangenomen. Het idee van een warenhuis in Papen- drecht om een speldjesruilmarkt te houden moest dan ook wel een ecla tant succes worden. Het was meer dan dat, want de belangstelling voor deze eerste speldjesruilmarkt in Ne derland, was zo overstelpend groot dat de burgemeester van Papen- drecht, de heer P. J. Keijzer, die het evenement zou openen en bij die ge legenheid een paar honderd speldjes zou uitreiken, onder de voet gelopen dreigde te worden. De burgemeester raakte zo in de verdrukking dat en kele politieagenten hem moesten ont zetten. Hij gaf zijn opdracht in ar renmoede terug aan de directie van het warenhuis. Tevoren had hij een reusachtig vergroot speldje onthuld en dat was hem goed afgegaan. De rest van het programma mislukte door de onvoorstelbare begeerte van de jeugd uit zijn handen een nieuw speldje te veroveren. Toen de ge moederen wat gekalmeerd ivaren ging de ruilmarkt pas aan zijn doel beantwoorden. Allerlei soorten speld jes verwisselden van eigenaar. Voor deze ruiltransacties waren enkele kraampjes op het plein voor het iva- renhuis opgesteld. De markt was willig, ongelofelijk willig... jongens werd de uitvoering besloten met een ritmisch nummer op de Hongaarse dans no. 6 van Brahms. De uitvoering, die werd gesloten met een dankwoord tot alle medewerken den, inzonderheid tot de heer Waas dorp en mevr. Beije voor de zeer vele voorbereidingen, die moesten worden getroffen. Ook dankte de voorzitter allen die belangeloos prij zen hadden beschikbaar gesteld voor de verloting. Tot slot volgde een ge zellig samenzijn. kleintjes uit het binnen NOORD-SCHARWOUDE. In een ziekenhuis te Alkmaar is het 2-jarig meisje W. van Dort overleden aan de verwondingen, die zij had opgelo pen, toen ze in 'haar woonplaats bij hel oversteken door een bromfietser werd aangereden. UTRECHT. De N.V. Gascon in Utrecht, een dochteronderneming van Werkspoor in Utrecht, die voor een reeks regionale gasbedrijven de ombouw op aardgas van 900.000 huishoudelijke aansluitingen gaat verzorgen, hoopt in Noord-Holland en ook in het buitenland nog klanten te vinden. BRUMMEN. Bij. het Halfvasten onder Brummen is maandagmorgen het lijk van een vrouw gevonden. De rijkspolitie liet het naar de alge mene begraafplaats vervoeren. Het moet al minstens een maand in het water hebben gelegen. De identiteit is niet met zekerheid vast te stellen. DOORN. Een studie in de richting van een om'bouw van het huidige ziekenfondsbestel naar een volks verzekering met een inkomens- of weistandsgrens, kan rekenen op de steun en sympathie van de Bond van Rooms Katholieke Ziekenfondsen. Dit heeft de voorzitter van de bond, de heer J. Hendriks, verklaard aan het slot van een studiebijeenkomst in Doorn. HAARLEM. De dertigjarige voor malige P.T.T.-besteller L. R. uit Overveer., 'die vijftig 'briefpakjes 'had verduisterd om aan geld voor alco hol te komen, is door de rechtbank in Haarlem veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. RIDDERKERK. Zondag om onge veer twaalf uur is uit de Waal te Heerjansdam het lijk van de 56-ja- rige 'gehuwde vrouw L. S. uit Sittard opgehaald. DEN HAAG. Steeds meer Neder landers brengen hun vakantie of een deel er van in België door. Uit ge gevens van het Belgisdhe verkeers bureau blijkt dat in tie periode van januari tot augustus van het vorige jaar 848.000 „Nederlandse overnach tingen" in België gebodkt werden. LEKKERKERK. Bij een botsing tussen een bestelwagen en een tank auto in Lekkerkerk is een inzittende van de bestelwagen om het leven gekomen en zijn drie personen ge wond, van wre twee zeer ernstig. WEERT. De 42-jarige vertegen woordiger A. Martens uit Herten is overleden tengevolge van de ver wondingen die hij bij een verkeers ongeluk had opgelopen. HORST. De conducteur van de sneltrein Eimdhoven-Venlo heeft langs de spoorlijn in America het stoffelijk overschot gevonden van de 24-jarige, ongehuwde Spanjaai'd An tonio Moran Carracedo. De man, die bij Philips in Eindhoven werkte en die woonde in een kamp in America, is waarschijnlijk 's nachts door een trein aangereden en gedood. DEN HAAG. De 46-jarige mevr. J. M. C. Hagen-van den Bos uit Den Haag is bij een ongeluk in de Char lotte de Bourbonstraat in haar woon plaats om het leven gekomen. HET ZWAARD VAN PALERMO 48. „Hier hebt ge uw dienaar terug, mes- sire!" sprak Aram spottend tot Alfonso, terwijl hij Felix aan een slip van diens mantel voor de voeten van zijn heer sleurde. „Hij schijnt ijdel te zijn gewor den. Ik betrapte hem er op dat hij in hei struikgewas achter uw rug met een spiegel bezig was" „Wat.wat bedoelt ge daarmee?" bracht Palermo's tegenstander moeilijk uit. terwijl een bloedrode kleur zijn dik gezicht overtrok. „Wwilt ge soms zeggen" „Ik wil alleen maar zeggen, dat ge dit tweegevecht met een gemene truc dacht te winnen", Wedervoer de avonturier scherp. „Ge hebt uw dienaar daar neergezet om licht in Palermo's ogen te spiegelen en hem zo te verblinden. Het was u blijkbaar niet genoeg, dat ge een tegenstander voor u had die zwakker was. Ge wilde geen en kel risico lopen. Steek uw zwaard maar gerust weg. Dit tweegevecht is geëindigd. Volgens alle regels van het duel hebt ge hiermee een nederlaag geleden. Palermo behoeft niet eens met u te strijden om alS overwinnaar te worden uitgeroepen!" „Bahwie stoort zich aan de regels van hel adellijk tweegevecht, wanneer het er om gaat met zo'n lage huurling af te rekenen?" schamperde Alfonso. „Hij is nauwelijks de moeite van een tweegevecht waard". „Maar ik ben wel een tweegevecht waard voor een tweekamp", messire!" sprak Clelia driftig, terwijl ze de verbaasde Palermo het zwaard uit de hand nam. „En ik zal niet toestaan dat ge zo over mijn gast spreekt! Het zal me plezier doen u een lesje te geven. Komaan! Verdedig ui!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5