Per caravan naar en door Mexico Indonesische samenzwering in Maleisië verijdeld Ulbrichts bezoek aan Egypte De Amerikanen in Indonesië Een Churcliill-fonds Wintermaanden waren vrij nat en somber Veel Amerikanen overwinteren in het wanne Mexico In Mexico City maakten we nog een rondrit van vier uur met een 6- persoons auto. Aan het stuur zat een Engels sprekende taxichauffeur, de eigen ondernemer, die ons een zeer goede uitleg gaf van alle beziens waardigheden. Dit was voor ons de beste manier om enigszins georiënteerd te raken in deze reusachtige stad, die niet vijf miljoen inwoners telt - zoals ik in mijn vorige brief schreef - maar bijna zes miljoen volgens de laatste gegevens. En mogelijk zijn onder tussen deze zes miljoen ook al weer gepasseerd. Natuurlijk voerde onze chauffeur ons niet in de armoedige krotten- buurten, welke een groot deel van de stad beslaan, maar voerde ons langs de mooiste buurten, waar vele diplomaten wonen. Ook langs de Paseo de la Reforma, 13 km lang en de mooiste boulevard van Mexico City, welke de stad van noordoost tot zuidwest doorsnijdt, onderbroken door ruime pleinen, met mooie fon teinen en vele standbeelden. Interes sant was een bezoek aan het zeer moderne universiteitsgebouwencom plex, annex een geweldig stadion. Opvallend zijn hier de door mo derne Mexicaanse kunstenaars ont worpen mozaïeken, welke geweldige muurvlyakten van verschillende uni versiteitsgebouwen beslaan. Deze zijn gemaakt van verschillende gekleurde stenen, alle uit Mexico zelf betrok ken. Alleen voor de kleur blauw is blauw glas gebruikt. Onze chauffeur gaf ons uitgebreide uiteenzettingen over de betekenis der figuren, ge bruikt in deze zinnebeeldige voor stellingen. Terzijde van de universiteitscam pus bracht onze chauffeur ons in een park met zeer luxe en in zeer ver schillende stijlen gebouwde villa's, meestal bewoond door schatrijke Amerikanen, die om verschillende redenen hier hun huizen hebben la ten bouwen. Typisch was dat alle huizen uit lavasteen gebouwd waren. Belastingen en klimaat zullen wel twee van de hoofdredenen zijn, dat ze hier hun woonplaats kozen. Na nog enkele zeer oude kerken bekeken te hebben, bracht onze chauffeur ons door de pyramide van Cuicuilo, terzijde van het dorpje Tlalpam. Deze pyramide, welke eens overdekt werd door lava en later geheel blootgelegd werd, is vermoe delijk het oudste menselijke bouw werk dat in de Amerika's ooit ge vonden is. Het stamt nl. volgens de archeologen uit 6500 jaar vóór Chris tus en was daarom een zeer belang rijke vondst. Het is, vergeleken bij veie andere Mexicaanse pyramiden, slechts een kleine pyramide (plm. 20 meter hoog). Doch het bewijst dat het bouwen van pyramiden reeds vele duizenden jaren achtereen in deze landen gebeurde. Doch later meer over de pyramiden. Eerst wil ik vertellen hoe wij op 5 januari vertrokken van Mexico City naar Oaseaga (uitgesproken: wahakka). Deze morgen voor het eerst sinds we in Mexico City ston den, vond ik een flinke korst ijs op de auto. In Nederland is dit in janu ari niets bijzonders; maar hier, waar de temperatuur iedere dag om deze tijd oploopt tot 80° Celsius en hoger, had ik dit niet vermoed. Wel koelt het hier 's nachts heel sterk af, eens deels door de grote hoogte (2200 m) waarop Mexico City ligt, anderdeels veroorzaakt door het meestal totaal afwezig zijn van enige bewolking en een zeer lage luchtvochtigheid, waar van een sterke uitstraling 's nachts het gevolg is. Daar Mexico City op een hoog vlakte gelegen is, welke geheel om geven wordt door hoge bergen, be gonnen we al gauw sterk te klim men. Er loopt van Mexico City naar Pueblo een nieuwe tolweg, met zeer geleidelijke stijgingen en flauwe bochten. Maar wij verkozen de oude, Inter American Highway, met steile hellingen en afdalingen en met vele haarspeldbochten. Wij hebben im mers de tijd en deze oude kronkel weg door hoge bei'gen is voor ons veel interessanter als de brede, ge makkelijke en snelle tolweg. De hoogste pas welke we hier overtrok ken was 3000 m hoog en omgeven door met sneeuw bedekte, gedoofde vulkanen van ruim 4000 m hoogte. Wij hebben geweldig genoten van deze tocht, van de machtige uitzich ten, van telkens weer geheel andere landschappen, na het overschrijden van de top. We zagen vruchtbare dalen met suikerriet, sisal-aanplantingen en wuivende bananen. Hogerop berg wanden, begroeid met de metershoge zuilcactussen in vele vormen en manshoge agaven. Dan weer echte maanlandschappen, waar haast niets groeide, maar imponerend door de grillige vormen der bergen en de vele kleuren der gesteenten. Soms, een top overstekend, leek het of je de kleurige Grand Canyon in Ari zona voor je zag. Een t'olgend keer zag mijn vrouw weer de Painted Dessert (ook in Arizona), met zijn felrode gesteenten en grillige vor men, voor zich. Deze tocht was voor ons allemaal één grote verrukking, misschien wel het mooiste stuk wat wij in Mexico te zien zullen krijgen. Wonderlijk die erven der inheem sen, geheel afgeheind door mannetje aan mannetje tegen elkaar geplante, paaivormige eereussen, wel 25-30 cm dik en vele meters hoog. Ook was het een belevenis een boom te zien vol met saprophytisch op haar takken levende phyllaeac- ten. En later weer bomen, bezet, niet alleen met mistletoe, doch in de zelfde boom lang afhangende baard- mossen en gasteria's, waarvan en kele reeds met mooie bloemstelen bezet, welke hier zuiver saprophy tisch op de boomtaikken van een soort tulpenboom leven. Het is natuurlijk niet mogelijk u in een kort bestek al onze beleve nissen en ontdekkingen te vertellen, maar wij kunnen nu volledig begrij pen, waarom het toerisme (voorna melijk Amerikanen en Canadezen) hoofdbron nummer één is van dit land. En dat terwijl dit land toch rijk is aan petroleum en mijnen van ve lerlei metalen, terwijl zeer conser vatief geschat, de landbouw jaarlijks ruim twee miljard gulden opbrengt. Jammer voor onze vakantiegangers, dat dit land zo ver van Nederland verwijderd ligt. De afstand van Mexico City tot Oaxaga is 540 km, grotendeels over betrekkelijk moeilijk bergland, zo dat geen grote snelheden gereden kunnen worden. Vele vakantiegan gers, die weinig tijd hebben, doen dit in één dag, wat wel een zware op gave is, vooral wanneer ook nog een caravan getrokken moet worden. Wij deden echter drie dagen over deze afstand. We sliepen de eerste nacht in Puebla en de tweede nacht in een De Vereniging tot Bevordering van Gereformeerd Schoolonderwijs hield vrijdagavond de jaarvergadering in het hervormd verenigingsgebouw te Bruinisse. De voorzitter, de heer M. Krijger, ging voor in gebed en las vervolgens Marcus 10 13-16, naar aanleiding waarvan hji een openingswoord sprak. Wat toen gold voor de kin deren, dat zij tot Jezus moesten ko men, geldt ook nog voor onze tijd; bij een goede opvoeding kan het Woord van God niet worden gemist. De rekening van de penningmeester de heer L. bij de Vaate, sloot met een tekort, maar wanneer alle te goeden van rijk en gemeenten zul len zijn binnengekomen, zal een klein batig saldo over blijven. Het hoofd der school, de heer H. Petter, betitelde 1964 in zijn jaar overzicht als een rustig jaar. Begon nen werd met een gemiddelde van 114 leerlingen, eind 1964 was het ge middelde 118% kind. De Unie-collecte bracht f 1205,50 op. Met de kleinere kinderen werd een schoolreisje gemaakt naar Bergen op Zoom en de Wouwse Plantage, waarbij .enkele speeltuinen werden bezocht; de groteren brachten een bezoek aan Antwerpen. Behalve f 515 aan kinderpostzegels werd nog voor enkele andere zie kenhuizen en sanatoria door de kin deren gecollecteerd. Het schoolmeubilair werd ver nieuwd, waarbij de banken werden afgeschaft. De kinderen zitten nu De zwarte mohammedanen in de Ver. Staten CHICAGO, 1-3. - Op een congres van de zwarte mohammedanen in Chicago, heeft de leider van deze be weging in de V.S., Elija H. Moham med, zondag voor een gehoor van drieduizend aanhangers de door de neger-predikant Martin Luther King bepleite rassen-integratie veroor deeld. Hij hekelde fel de Amerikaanse pers en de televisie en het blanke ras in zijn geheel voor de kwaadaar dige propaganda tegen de zwarte mohammedanen. Volgens Elijah Mo hammed zijn niet aleen de blanken maar ook de christenen de vijanden van de neger, wiens ware godsdienst de Islam is. Hij drong er bij zijn aanhangers op aan hun „namen van de blanke" prijs te geven en Arabi sche namen te kiezen. Herhaaldelijk sprak Elijah Mo hammed tegen, dat zijn beweging verantwoordelijk is voor de moord op de negerleider Malcolm X. REISBRIEF 6 klein plaatsje Huajuapan de Leon. We kwamen daar vóór de grootste hitte begon reeds op onze rustplaats aan en hadden tijd om de stad te verkennen en inkopen te doen. Voor al een bezoek aan de markthallen, welke in het centrum van iedere kleinere of grotere plaats te vinden zijn, waar de inheemsen dagelijks hun waren verkopen, zijn altijd de moeite waard door de kleurige tafe relen, de vreemde vruchten, welke we nog lang niet alle kennen, en de klederdrachten der inheemsen. Wij staan hier nu reeds vijf dagen op een ruim aangelegde, prettige camping, even buiten de stad Oaxa ga, praktisch geheel bezet door grote gestroomlijnde Amerikaanse treilers. Dit zyn bijna allemaal oudere Ame rikaanse echtparen, die hier de win ter ontlopen. Eén van hen, komend uit Seatle, Washington State, zei ons dat de gehele rit tot hier hem 55 dol lars aan benzine gekost had en hij thuis 's winters 20 dollars alleen aan centrale verwarming per maand kwijt zou zijn, als hij daar bleef. Hij was nu voor de derde winter hier met zijn treiler. Iedereen vindt het klimaat hier in Oaxaga (op 1500 m hoogte) het beste van heel Mexico, 's Nachts niet zo koud als in Mexico City (op 2200 m hoogte) en niet zo warm als in de zuiver tropische delen en laagvlak tes langs de kust, waar het trouwens ook veel vochtiger is. Oaxaga ligt ongeveer op de vijftiende breedte graad, dus reeds ver binnen de keer kringen. Een volgende keer ga ik u eerst eens schrijven over de vele pyrami den en de ruïnes der oude Indiaanse volken, welke wij hier bezochten. Deze volken hadden reeds een hoge trap van beschaving bereikt, toen onze vooroudei's nog in dierenhuiden gehuld, van de jacht leefden. C. K. aan tafeltjes en stoeltjes, de maat aangepast aan de gemiddelde klasse leeftijden. Schoolarts en tandarts deden hun werk. Dankbaar zag spreker terug op dit rustige jaar, waarin geen sprake was van ernstige ziekte of ongeval. De penningmeester, de heer L. bij de Vaate, werd met algemene stemmen herkozen. Na de pauze gaf de heer I. den Dekker, die jarenlang in Canada heeft gewoond, een schets van het leven, speciaal wat het schoolleven betreft, in dat land en in de Ver. Staten. b De V.N. hebben zaterdag de sa menstelling bekend gemaakt van een commissie 'die in opdracht van de algemene vergadering een uitgebreid overzicht' moet opstellen van alle vredesoperaties van de wereldorga nisatie en de middelen ter finan ciering. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le 'klas B; Dreisohor-Zierikzee II 2-3; Renesse-Zonnemaire 9-0; Hans- weertse Boys-Robur 1-0; Luctor- Kwadendamme 0-0. 2e klas C: Burgh II-Zonnemaire II 8-0; Dreisohor II-SVOWK 0-3. Zaterdagcompetitie le klas: Nieuwidorp-Bruse Boys 3-4; Beren-MEVO 2-0; Kapelle-We- meldiinge 3-2; Hoek-Spui 6-1. 2e klas A: SKNWK-Duiveland 2-5; Wolf aartsdijk II-'Brouwershaven 3-2; Wissenkerke-Oostkapelle 15-3; Se- rooskerke-Veere 1-5; Colijnsplaatse Boys-Kloetinge II 1-2. 3e klas A: Bruse Boys II-Zwalu- wen 1-1; SKNWK II-MEVO II 0-3. Junioren Groep A IV: Duiveland A I-Re- nesse A I 1-8; MEVO A I-Zierikzee A II 2-5: Groep A VI: Burgh A I-Wolfaarts- dijik A I 9-1. Groep B IX: Dreischor B I-SKN- WK B I 2-0; MEVO B I-Zierikzee B I 1-1; Zierikzee B II-Bruse Boys B I 1-4. Groep B X: Zwaluwen B I-Renes- se B I 0-4; WIK B I-Brouwershaven B I 1-1. Brug over Straat van Messina ROME, 27-2. Italië is van plan verder te werken aan plannen voor een reusachtige hangbi-ug over de straat van Messina, tussen het Ita liaanse vasteland en Sicilië. De straat is drie km. breed. Naar schatting kan de brug in vijf of zes jaar ge bouwd worden. BEIROET, 28-2. Radio Caïro meldde zondagavond, dat het Oost- Duitse staatshoofd Walter Ulbricht die avond voor de tweede maal een officiëel onderhoud met president Nasser heeft gehad. Het gesprek duurde een uur en drie kwartier. Het eerste gesprek vond donderdag j.l. plaats. Volgens radio Cairo zal vandaag een overeenkomst voor culturele en technische samenwerking tussen Oost-Duitsland en Egypte worden getekend. Deze overeenkomst voor ziet in de uitwisselingen van leraren, studenten, studiebeurzen en litera tuur. DJAKARTA, 27-2. Alle grote Amerikaanse rubberplantages in In donesië staan nu onder overheidsbe- heer, zo meldt het Indonesische pers bureau Antara. Aan de Amerikaan se voorlichtingsdienst is verzocht alle activiteit te staken „om de geest van het Indonesische volk niet lan ger te vergiftigen". Het Amerikaanse eigendomsrecht op de plantages wordt erkend, maar de Amerikaanse employé's zullen de bedrijven moeten verlaten. LONDEN. 27-2. In Engeland -is een grootscheepse campagne gestart ter verkrijging van gelden voor een „Winston Ohurdhill Gedenkstlchting" Deze zal tot 'doel hebben het in staat stellen van studenten uit het Britse gemenebest er. uit Amerika hun studies in andere landen voort te zetten. Initiatiefnemer is lord Alex ander van Tunesië, een generaal uit de tweede wereldoorlog. Jong gezin dakloos door brand ALMELO, 27-2. Een kachel, die niet afgesloten werd. en daardoor roodgloeiend ging staan, was da oor zaak van een felle, nachtelijke brand in het huis Nieuwe Sligtestraat 5 in Almelo, bewoond door de 21-jarige •tfber G. Th. J. Kok met zijn vrouw en 'hun vier weken -oude baby. Er waren luiers om de kachel gehangen, die vlam vatten. Om één uur 's nachts werd het ge zin gewekt door een hevig geknet ter. De woonkamer was toen al één vuurzee. Door een zijraam stelde het jonge gezin, dat de woning kort ge leden voor f 20.000 had gekocht, zich in veiligheid. Van de inboedel, die een waarde van f 10.000 zou verte genwoordigen, kon riiets worden gered. De woning brandde geheel uit. Het gezin was tegen brandschade verzekerd. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 46-jarige mevr. J. M. C. Hagen-Bos uit Den Haag is in de Charlotte de Bourbonstraat bij haar woning door een openslaand autoportier geraakt. De vrouw, die op de fiets reed, viel op de grond, juist voor een achteropkomende vrachtwagen. Zij was op slag dood. WINSCHOTEN. De 33-jarige ge huwde arbeider J. Antema uit Hei- ligerLee is met zijn bromfiets bij het oversteken van de rijksweg Gronin- gen-Nieuwerschans door een perso nenauto aangereden. De man werd zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het Sint Lucaszieken- huis in Winschoten is overleden. DEN HAAG. Op rijksweg 2 Am sterdam-Utrecht is een personen auto met vier jongelui door de mid denberm geschoten en in botsing ge komen met een personenauto, die in de richting Amsterdam reed. De be stuurders van beide auto's zijn om het leven gekomen. KOEALA LOEMPOER (Maleisië), 1-3. De Maleisische regering heeft maandag in een witboek bijzdonerhe- den gepubliceerd over een Indone sische samenzwering, die ten doel had in haar land een opstand te doen uitbreken, terwijl tezelfdertijd een „Maleisische regering in balling schap" moest worden gevormd. De samenzwering werd verijdeld door de arrestatie, in januari jl., van zeven leiders van 'het komplot. De arrestanten zijn vijf leiders van op positiepartijen, onder wie een voor malige minister van landbouw, een verslaggever en een gewezen vak bondsbestuurder. Er moest in Maleisië met een tweeledig doel, een „nationaal front" Honderdduizend ideeën in 40 jaar AMSTERDAM, 27-2. In de maand februari bestondde ideeënbus van de gloeilampenfabriek in het zuiden van ons land 40 jaar. De Koerier van dat bedrijf vertelt dat tot 31 decem ber van het vorig jaar 99.975 ideeën in die bus werden gedeponeerd en dat dat aantal op dit ogenblik de 100.000 al ruimschoots is gepasseerd. In de loop van de laatste vijf jaar kwamen 60.000 ideeën binnen. Van de genoemde 99.975 suggesties zijn er 32.000 - 33 pet. - beloond met in totaal 2,5 miljoen gulden. De hoogste beloning lot nu toe bedroeg f 5000. In 1964 werden 12.062 ideeën afgehandeld; daarvan zijn er 4.119 beloond met een gemiddeld bedrag van f 99. Vier maanden voor verkoop ongekeurd vlees AMSTERDAM, 27-2. „Aan do slacht worden terecht zware eisen gesteld dn verband met gevaren voor de volksgezondheid. Daar dient nu juist de keuring voor, waaraan u zich heeft onttrokken". Dit zei de president van ihet gerechtshof te Amsterdam, mr. J. H. P. E. Mijnssen tegen de 57-jarige veehandelaar, te vens caféhouder W. J. B. uit Gielt- jesdorp bij Breukelen. De procureur- generaal mr. F. C. Kist vroeg beves tiging van het vonnis van de eco nomische politierechter - in totaal 4 maanden hechtenis en een geld boete van f 380 - subsidiair 38 da gen - voor vier ten laste gelegde feiten: de verkoop van ongekeurd vlees, 'het slachten zonder vergun ning, het onttrekken van een hoe veelheid vlees aan de ikeuring en het weggooien van vleesafval zonder daarvan opgave te doen. De getuige- desfcundige, de Utreahtse hoofdkeur meester F. Werkman, verklaarde dat de 'hoge vleesprijs van de laatste tijd het iklandOstien slachten had doen toenemen. Verzilting van waterwingebied DELFT, 27-2. De voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Delft en het Westland, de heer C. M. Hage, heeft in de jaarvergadering gezegd, dat de provinciale en gemeentelijke overheden, samen met de water schapsbesturen in hef gebied van de Nieuwe Waterweg, zich tot de rege ring moeten wenden met een drin gend verzoek een zoutwaterkering aan te leggen in de Nieuwe Water weg, teneinde verdere verzilting van dit gebied tegen te gaan. De heer Hage zei van oordeel te zijn, dat alle financiële lasten die voortvloeien uit de zouthinder, door de centrale over heid moeten worden gedragen. Al leen op die wijze kan worden voor komen, dat dit economisch zo wel varende gebied wordt gefnuikt. Wintersportvakantie Koninklijke familie DEN HAAG, 26-2. De wintersport vakantie van de koninklijke familie zal dit jaar van korte duur zijn. Ge wacht wordt op de terugkeer van prinses Beatrix uit Suriname. Daar na (na 10 maart dus) vertrekken ko ningin Juliana, prins Bernhard, prin ses Beatrix en prinses Margriet naar een wintersportoord. De plaats van bestemming wordt pas op de dag van het vertrek bekend gemaakt, zo deelde de R.V.D. desgevraagd mede. Prinses Christina zal de reis niet meemaken. Zij heeft pas reeds een wintersportvakantie in Oostenrijk doorgebracht. worden opgericht. Het eerste doel was de wettige regering gewapen derhand omver te werpen en haar te vervangen door een bewind, dal Soekamo gunstig zou zijn gezind. Het tweede oogmerk was „de wereld duidelijk te maken, dat Maleisië een schepping is van het Britse imperia lisme". De samenzwering mislukte echter omdat de samenzweerders niet tij dig genoeg geld in handen werd ge speeld. Kijken vanuit de lucht VLISSINGEN, 27-2. De raads leden van Vlissingen willen op eigen kosten leden van de Tweede Kamer in een char tervliegtuig een rondvlucht bo ven Walcheren laten maken om hen te laten zien dat Sou burg in het herindelingsplan Walcheren bij Vlissingen ge voegd moet worden. „Zonder Souburg wordt het gemeente lijke grondgebied van Vlissin gen langs de Weslerschelde een rare worst". Dat zal voor al vanuit de lucht duidelijk te zien zijn, zegt de raad van Vlissingen. De uitnodigingen zijn reeds aan een aantal le den verzonden en er zijn ook al positieve reacties binnen gekomen. Niet alle 150 leden van de Tweede Kamer kunnen deze vlucht meemaken, alleen zij die voor dit probleem spe ciale belangstelling hebben zijn uitgenodigd. „De instruc- tietochl" is voorlopig gepland tussen 20 maart en 1 april. Het is de bedoeling dat de vlucht plaats vindt voor de behande ling van het wetsontwerp her indeling Walcheren in de Tweede Kamer. Automobilist reed in op voetgangers AMSTERDAM, 28-2. De 45-jarige Amsterdammers P. P. is in de nacht van zaterdag op zondag gearresteerd nadat hij in de Lange Niezel met zijn auto ingereden was op vier voetgangers. Twee van hen zagen kans op tijd weg te springen. De 45-jarige Am sterdammer M. werd tegen het weg dek geslingerd en kwam met een van zijn benen onder de wagen terecht. Hij moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De 23-jariga P. J. M., eveneens uil de hoofdstad, werd door de auto ge schept, hij kwam op de motorkap terecht en werd enkele meters mee gesleurd, maar kwam echter met de schrik vrij. „Flitsen'' uit het buitenland BONN. West-Duitsland heeft zijn militaire uitrustings- en opleidings hulp aan Tanzania gestaakt. De groep adviseurs van de "Westduitse lucht macht en marine, die zich al jn de Oostafrikaanse staat bevond, wordt teruggeroepen. MOSKOU. De Verenigde Staten hebben de Sowjetrussische beschul diging van inmenging in de binnen landse zaken van Zuid-Vietnam en Laos verworpen. LONDEN. De Hertog van Wind sor heeft in Londen met succes een operatie ondergaan aan het linker oog, waarvan het netvlies was los geraakt, zo is meegedeeld. GENÉVE. De griep verspreidt zich op het ogenblik in het oostelijke ge deelte van de Verenigde Staten, in het zuiden van de Sowj et-Unie en over Finland. CAIRO. Een officiële woordvoer der in Cairo heeft meegedeeld, dat er een spionagekomplot is ontdekt en dat een aantal personen, onder wie West-Duitsers, is aangehouden. RIO DE JANEIRO. Minstens elf arbeiders zijn om het leven gekomen en vijftien ernstig gewond, doordat vrijdag de bliksem sloeg in een voor raad dynanmiet die gebruikt moest worden voor de aanleg van een tun nel in de omgeving van Rio de Janeiro. HET ZWAARD VAN PALERMO Rustig jaar 1964 voor bijzondere school te Bruinisse !DE BILT, 28-2. De gemiddelde temperatuur van de afgelopen drie wintermaanden december, januari en februari, bedroeg te De Bilt 2,4 graden Cclcius tegen plus 2,2 graden Celcius normaal. In dit op- f zicht zou men dus van een normale winter kunnen spreken. Van de 90 dagen die de drie wintermaanden telden, waren er 46 aan de f warme kant. In De Bilt heeft het op 45 dagen gevroren tegen op J 41 dagen normaal. Februari wat ditmaal de koudste maand van de f 4 winter, januari de warmste. i f Hoewel februari overal in het land belangrijk te droog is geweest, was de winter als geheel toch overal te nat, vooral in Zeeland, dat 4 J in deze winter de natste provincie was. Daar is gemiddeld ruim 25 f 4 procent te veel neerslag gevallen. Gemiddeld over het gehele land is in de drie wintermaanden in totaal ruim 195 mm neerslag ge- J meten tegen 174 mm normaal. In De Bilt viel op 18 dagen sneeuw, i hetgeen op 10 dagen meer is dan normaal. De sneeuw had over het f 4 algemeen evenwel niet veel te betekenen. i Het aantal uren zonneschijn was te De Bilt 145 legen 167 normaal: i daarmede was de winter de somberste van de laatste acht jaar. Voor- 4 i al januari heeft veel somher weer gebracht. 46. „Uw laaggeboren vriend laat lang op zich wachten", sprak Alfonso minachtend. „Zou de vrees voor ons tweegevecht hem op de vlucht hebben gejaagd?" Clclia antwoordde niet. Maar op dat ogenblik klonk in de verte een luid ge juich en meteen zagen zij Palermo opge wekt nader snellen, zwaaiend met zijn zwaard. „Ik heb mijn wapen teruggevonden!" verklaarde hij tevreden, terwijl hij zich in postuur zette. „Wat mij betreft kunnen we beginnen. Gereed tot strijd hef ik mijn stalen vuist. Een goede regel voor een ge dicht. Waar is vriend Aram?" Maar geen van allen had gezien hoe de avonturier ge ruisloos in het struikgewas was verdwenen toen hij zag hoe Alfonso's dienaar Felix zich daar verborgen hield. En terwijl hij zacht op de man toesloop, zag hij tot. zijn verontwaardiging hoc Fclix haastig een spiegel van onder zijn kleed tevoorschijn haalde en Palermo zonlicht in do ogen trachtte te bespiegelen. „Ellendige!" siste Aram gesmoord, ter wijl hij op dc man toesprong. „Zijn dat uw opvattingen over een eerlijk tweegevecht?" En eer Felix zich kon oprichten trof Aram's vuist hem onder de kin en deed hem met een schreeuw uit de struiken tuimelen. Dc twee kampvechters keken verbaasd op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2