Puzzel in Jemen IVOPOL gerda's EIGEN WEG DUET goed gekookt is al half gewassen ]YYLONS Natuurzuivere ffetJMr De verhoging van de kinderbijslag iDe kwalifeifsfandpasfa ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 februari 1965 Nr. 19742 BLIK DOOR HET WERELD Ingezonden mededeling Bijna dugelijks worden mensen gedood en gewond door aanslagen in Aden en omgeving, de zuidwestpunt oan het Arabische schiereiland en het enige Arabische land dat nog niet onfahankelijk is. Aden is een kroonkolonie en omgeven door een federatie van allerlei vorstendom metjes die alle onder Brits protec toraat staan. Volgende week behoort in Londen een conferentie te beginnen om uit deze vrij grote groep een nieuwe staat te laten ontstaan, hetgeen naar men hoopt zowel de interne rust zal bevorderen als een eind maken aan de neiging die zo hier en daar be staat zich bij Jemen aan te sluiten. Jemen trouwens laat zelf stevige aanspraken op het gebied gelden en ook in dat verband is het wel nuttig wanneer er een sterke staat in de plaats komt van de nogal los samen hangende federatie. Weinig kansen Nog voor de conferentie begint hebben de vertegenwoordigers van de vorstendommetjes al gezegd dat ze niet naar Londen komen, tenzij drie sjeiks uit het gebied - die niet aan de federatie hebben deelgeno men - beloven ook deel te nemen, niet als waarnemers zoals ze nu wil len doen, maar als lieden die het in principe eens zijn dat de eenheids staat er komen moet. De vooruit zichten dat minister Greenwood er in zal slagen de Adense misère op te lossen zijn dus uiterst gering. Daar komt bij dat radio-Cairo het Nationale Bevrijdingsfront sterkt in zijn terroristische activiteiten. Het zelfde doet trouwens ook de Arabi sche Liga, die evenmin prijs stelt op een sterke staat Aden. Geen gejuich Dat alles maakt het uitermate moeilijk voor de sterkste par{ij in de stad Aden zelf - de socialistische volkspartij - om nog vol animo mee te doen. Ingezonden mededeling spaar ple zierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart ECHT. De 5-jari'ge schippersdoch ter Ans van der List uit Breda is woensdagnamiddag iin een onbe waakt ogenblik overboord gevallen en verdronken in een grindgat langs de Maas te Öhe Laak, nabij Echt. EEN SMID UTRECHT, 24-2. In Boskoop bestaat het gereformeerde jeugdwerk honderd jaar en ter gelegenheid daarvan gaat men een actie voeren voor het We- relddiakonaat. Doel is de uit zending van een smid, die een goed lastechnicus is, naar het Indonesische eiland Soemba om de mensen daar te leren hoe ze kleine reparaties aan hun landbouwwerktuigen zelf kunnen uitvoeren. Om deze lastechnicus twee jaar te kun nen uitzenden is een bedrag van tienduizend gulden nodig. Het Werelddiakonaat van de Gereformeerde Kerken heeft de uitzending al gegarandeerd. Op Soemba wordt vanuit zen ding en Werelddiakonaat veel opbouwwerk voor de landbou wers verricht. Daarin past ook de uitzending van een lastech nicus. Reeds jarenlang werkt voor de zending op Soemba een landbouwkundig ingenieur Die partij zal de zwaarste verant woordelijkheid in het bestuur te dragen krijgen en snakt er uiteraard niet zo naar om dat te gaan doen terwijl liga en Cairo - de buren dus - zo ernstig verzet bieden en de een heid binnenshuis al evenmin reden tot juichen geeft. Voor Londen het trieste vooruit zicht dat het nog langer zelf zowel tegen terroristen in de federatie als tegen aanvallers van daarbuiten zal moeten opnemen. Ingezonden mededeling frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. CONSTRUCTA NEDERLAND. Breng uw eigen wasgoed mee voor een demonstratie bij één van de Constructa Dealers. MIDDENWEG 233. AMSTERDAM-O.. TEL. 020-947484 WELTEVREDEN Uw „CONSTRUCTA"-dealer: Appelmarkt - Tel. 2805 - Zierikzee Wat biedt de BEELDBUIS? Ja, ze zijn er weer, deze vrijdag: The Beverley Hillbillies en dokter Finlay. Daarna een leerzame scha keluitzending met beelden uit zes steden in 5 landen hoe het zelfde nieuws op verschillende voorpagina's komt. En 5 minuten Mahalia Jack son toe. Op kan. 21 o.m. een Ned. kijkspel naar het Weense toneelstuk Het Bacchusfeest van Arthur Schnii- zler, die terecht bekend is door zijn uitstekende karaktertekeningen. En voor degenen die er tegen kunnen vooraf een hartoperatie. En Shirley. Zaterdagmiddag o.a. Popeye, Robin Hood, Luipaard op schoot, het t.v.- lab en de treinreis naar de toekomst, 's Avonds een show van Manuela, maar na het journaal de grote at tractie van het jaar Toon Her mans in zijn complete programma vanuit Theater Carré te Amsterdam. U weet nu toch, dat op de zater dagochtenden tussen 10 en 11 de les sen van Teleac worden herhaald? Zondagmiddag wordt de afleve ring over De bezetting (de. honger winter) herhaald. (We hopen, dat de reeks ook in de schooltelevisie komt!) des avonds o.m. Maigret op kamers naar het gelijknamige boek van Si- menon, via Ned. 1 en natuurlijk Ro binson Crusoë en Tom Eioell en de film Strandgefluister op het tweede net. Nou, nèt De Vlamingen bieden vrijdagavond Maigret op kamers, maar bovendien Jean Barois, dus 2 spelen op een tvond Zaterdagavond relayeren de Bel gen de complete voorstelling van Toon Hermans. Zondagmiddag vindt u The Flint- stones bij de Vlamingen (3 uur). Een speelfilm draait om half 10 via Brussel: Nog eens Parijs. De vijfdaagse Enkele tips voor de werkweek: ma. de hoofdfilm Seafury, dinsdag o.a. patrouillewagen 54 en dr. Van Swol via Ned. 1 en Perry Mason over Ned. 2. Woensdag Danny Kaye of voetbalreportage Europacup en een late Teleac via het eerste net en de speelfilm Qe 39 stappen (te recht beroemd) over kan. 27. Don derdag als toneelstuk: De bouwers van het rijk. SPORT Om het kampioenschap bandstoten SCHAHENDIJKE, 23-2. Over de strijd om het kampioenschap band stoten, gewonnen door de heer R. P. Hogerheijde, deelt onze sportmede- werker nog het volgende mede. J. den Haan, die reeds was uitge speeld, 'had 10 matdhpunten weten te vergaren, stond met zijn algemeen gemiddelde iets lager dan deze spe lers. Speelden de beide spelers even wel tegen elkaar remise dan kwam de titel in het bezit van den Haan. Hogerheijde en Vijverberg hebben onder elkaar in de bijzonder span nende finale-partij elkaar niet veel toegegeven. Wel slaagde Vijverberg er op een gegeven moment in een lichte voorsprong (60-50) te nemen maar enige beurten verder bracht Hogerheijde met een serie van 12 de balans weer volkomen in evenwicht (71-71). In de 28e beurt maakte Ho gerheijde aan alle spanning 'n einde door met de hem nog vier resterende caramboles de 75 caramboles vol te maken. De kampioen maakte ook'het hoogste partijgemiddelde in het toer nooi (3.12), terwijl de Hooge de 'hoog ste serie (19) op zijn 'naam bracht. Met een toepasselijk woord overhan digde de districtsvoorzitter, de heer A. Brand, de wisselbe'ker aan de kampioen. Namens de spelers sprak de heer L. v. Popering woorden van dank tot de organiserende vereni ging voor de voortreffelijke wijze waarop het toernooi was georgani seerd, waarbij 'hij aan de lokaalhou der en zijn echtgenote, de heer en mevrouw de Groot, bloemen aan bood. Weinig slachtoffers u bij aardbeving in Chili Schouwen-Duivelandse Sportspiegel SANTIAGO (Qhili), 24-2. Bij de aardbeving die. zoals gemeld, dins dag het noordelijke deel van mid- den-Chili trof blijkt een mijnwerker om het leven te zijn gekomen, ter wijl er zes werden ga'wond. De man nen raakten opgesloten in de ko permijn waar zij werkten. Zij blij ken de enige slachloffets te /.ijn in het door de beving getroffen gebied, waarin ongeveer 200.000 mensen woonachtig zijn. Henderden mijn werkers wisten op hel laatste ogen blik te ontsnappen. Een gelukkige omstandigheid was dat de werk zaamheden in de kleinere mijnen waren geëindigd. Mr. G. E. van Walsum nam afscheid van Rotterdamse raad ROTTERDAM, 25-2. Burgemees ter mr. G. E. van Walsum van Rot terdam heeft bij zijn afscheid als burgemeester van de Maasstad in de gemeenteraad onthuld dat hij - als hü niet met pensioen zou zijn ge gaan - wellicht zou zijn afgetreden, wegens de vorm waarin het orgaan Rijnmond is gegoten. „Ik zie het als een eis van drin gende noodzaak dat de grootste ge meenten in het geheel van het locale bestuur een aparte positie krijgen", zo zeide hij. De moeilijkheden, die Rottedram met betrekking tot de in vesteringsbeperking ondervindt de monstreren het weer eens opnieuw dat men er niet komt met uniforme regelingen, die geacht worden voor alle gemeenten te kunnen gelden. Men moet de fictie loslaten dat ge lijkheid en rechtsbedeling in begin sel uniformiteit eist. De omstandig heid dat Rotterdam belast is met het bestuur van een haven is bijvoor beeld een van de gronden om deze gemeente een afzonderlijke positie te geven. DEN HAAG, 25-2. Minister Veld kamp (sociale zaken en volksgezond heid) heeft aan de Sociaal Economi se/he Raad advies gevraagd over de omvang en ihet tijdstip van ingang van een verhoging van de kind erbij - slag. Deze verhoging heeft de rege ring toegezegd 'in de 'gemeenschap pelijke verklaring van 10 december 1964 van de beide voorzitters van de Stichting van de Arbeid en minister Veldkamp over de loonpolitieke uit gangspunten voor het jaar 1965, om dat ter gelegenheid van de belasting aanpassing per 1 juli a.s. een aan vullende voorziening van de kinder bijslag wenselijk bleek. KERKNIEUWS Ned'. Herv. Kerk Beroepen te Papendreoht: J. Smit, Werkendam; te Bloemendaal (vak. dr. J. H. Stelma) (toez.): H. Snoep. Middelburg; te Eist (U.): A. Romein, Noordeloos. Aangenomen naar Hilversum (vak. P. J. de Geeter): W. Dijckmeester, pred, v. bijz. werkz., secr. gen. sy- nodie, Den Haag; naar Muiderberg (toez.): P. v. d. Veer, Farm sum; naar Oud-A'lblas: H. J. Smit, Stellendam. Bedankt voor Wateringen: B. W. Vermaat, St. Nicolaasga; voor Erme- lo (vak. J. P. v. Roon): E. J. N. Kro nenburg, Hellendoorn. Ger. Kerken Beroepen te Surihuisterveen (2 predjplaatsen): H. Veenstra, Urk en J. v. Wattum, Landsmeer; te Leeu- warden-Huizum (valk. wijlen W. v. d. Heide): D. N. Wouters, Hoorn; te MiddelharnisG. J. v. d. Burgh, Lexmond-Amei'dete Weesp (vak. J. N. Nammensma): W. Dekker, Noord- wijk-Binnen; te Nederhorst den Berg; kand. B. de Boer, Meppel. Aangenomen naar Hillegom: W. P. H. Pouwels, Nunspeet. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Cloverdale (Cana da): Tj. Boersma, Urk. Ohr. Ger. Kerken Bedankt voor Mussel: J. P. v. d. Boomgaard', Sneek. Ger. Gemeenten Tweetal te Der. Haag-Z.: P. Blok, Dirksland en A. Hofman, Zeist. Beroepen te Yerseke: P. v. d. Bijl, Genemu'iden. Bedankt voor Westkapelle: W. Hage, Klaaswaal. Zal Zierikzee II revanche nemen tegen Dreisehor I? Zware uilwedstrijden voor MEVO I en Bruse Boys I Spannende derby op Nieuwerkerk VOETBAL K.N.V.B. AFD. ZEE LAND. ZONDAGCOMPETITIE. Re- nesse gaat het zondagmiddag, ijl de le klas B, in eigen omgeving opne men tegen rode lantaarndrager Zon- ncmaire. Vorige week bewees Renes- se weer de goede vorm beet te heb ben, en in deze vorm spelend moe ten de rood-witten in staat zijn de puntjes thuis te houden. De Zierik- zee-reserves gaan op bezoek bij Dreisehor, waarvan in eigen huis met 5-4 werd verloren. Als Zierik zee voor deze nederlaag revanche zal willen nemen, zal het toch beter voor de dag moeten komen als jl. zondag tegèn Renesse, ook al heeft Dreisehor nog lang niet de vorm van het begin van de competitie te pakken. Hansweertse Boys gaat het voor eigen publiek opnemen tegen Robur, dat zich met drie achtereen volgende overwinningen bij de kop lopers heeft weten te scharen. On- danks de uitstekende prestaties van de Goesenaren in de afgelopen we ken geven wij toch de thuisclub de beste kansen op de zege. Luctor kan er voor zorgen niet verder achterop te geraken door op eigen grond van Kwadendamme te winnen. De ont moeting tussen Patrijzen en Krui- ningen is naar een latere datum ver schoven. In de 2e klas C zal het Burgh 11 in de Westhoek niet veel moeite kosten om de puntjes binnen te halen tegen Zonnemaire II. Drei sehor II en SVOWK zullen elkaar op het terrein van eerstgenoemde wel niet veel ontlopen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas staan zowel Bruse Boys als MEVO in hun uitwedstrijden voor een zware taak. Bruse Boys gaat het opnemen tegen Nieuwdorp dat jl. zaterdag op verrassende wijze Ka- pelle ïn eigen huis wist te kloppen. Een puntenverdeling zou al een heel verdienstelijke prestatie zijn, even als trouwens voor MEVO dat haar geluk gaat beproeven bij Beren. Wolf aartsdijk zal te Axel haar fraaie positie wel niet in gevaar zien ge bracht door de reserves van AZVV. Hoek maakt thuis een goede kans zich te herstellen van de verrassen de nederlaag tegen Beren door Spui geen kans te geven. Kapelle en We- meldinge zullen elkaar niet veel ont lopen, terwijl Middelburg weer eens een kans maakt de puntjes te be machtigen nu Zaamslag op bezoek komt. In de 2e klas A treden te Nieuwerkerk SKNWK en Duiveland tegen elkaar in het strijdperk. Dui veland start in deze wedstrijd als favoriet maar SKNWK zal er wei nig voor voelen zich zo maar zonder meer gewonnen te geven daar zij er weinig voor voelt de rode lantaarn te blijven dragen. Brouwershaven gaat op bezoek bij Wolfaartsdijk II waar het de beste kansen heeft de winst te bemachtigen al zal zij er goed aan doen hun tegenstanders niet te onderschatten. Colijnsplaatse Boys is in de thuiswedstrijd vrijwel zeker van de winst tegen Kloetinge II. Ook Wissenkerke heeft goede pa pieren tegen het bezoekende Oost- kapelle, terwijl Veere in staat moet worden geacht de puntjes bij Se- rooskerke te bemachtigen. In de 3e klas A staat de belangrijke wedstrijd tussen de koploper Bruse Boys II en Zwaluwen op het programma. Te Scharendijke slaagden de Boys erin een kleine zege te behalen maar Zwaluwen zal zeker zijn uiterste best doen om voor deze nederlaag revanche le nemen. Wij verwachten een spannende strijd waarbij het krachtsverschil niet groot zal zijn. Zeemeeuwen kan het thuis tot winst brengen tegen Zwaluwen 11, terwijl bij het treffen tussen SKNWK II en MEVO II de papieren van de Zierik- zeeënaars iets beter staan. JUNIOREN. In groep A I is de wedstrijd tussen Zeelandia A 1 en Zierikzee A I uitgesteld. In groep A IV gaat Duiveland A I het in de thuiswedstrijd tegen leider Renesse A I niet gemakkelijk krijgen. In de Zierikzeese derby tussen MEVO A 1 en Zierikzee A II verwachten wij weinig krachtsverschil. In groep A VI gaat Burgh A I het in de West hoek opnemen tegen Wolfaartsdijk A I waarbij de groen-witten een beste kans maken beslag op de over winning te leggen. In groep B IX gaat Dreisehor het tegen SKNWK B I proberen het beter te doen dan vorige week toen het niet verder kwam dan een 2-2 gelijk spel. Bruse Boys B 1 staat in de uitwedstrijd tegen Zierikzee B II voor een ge makkelijke taak, terwijl MEVO B I en Zierikzee B I waarschijnlijk voor een spannende strijd zullen zorgen. KORFBAL. In de microcompetitie der SDKB te Nieuwerkerk maakt SKNWK II dinsdagavond in af deling B een goede kans op de zege tegen DOSKO. Renesse en NOAD kunnen voor een spannende strijd zorgen, terwijl de WIK-reserves de buit kunnen bemachtigen op DOS KO. De reserves van SKNWK zijn ook niet geheel kansloos legen Brou wershaven II dat in haar laatste wedstrijden niet zo best op dreef was. Tenslotte moet het Renesse kunnen gelukken aan het langste eirid te trekken tegen DOSKO. SPORT VOETBAL Duiveland I-Wolfaartsdyk II 4-0 Duiveland was in deze wedstrijd duidelijk beter, het waren vooral de vleugelspelers Sleenpoorle en de Bruine die het de verdediging van Wolfaartsdijk moeilijk maakte. Toch duurde 'het tot de 41e ininuut dat Steenpoorte na een doorbraak kon doelpunten. Drie min. later maakte A. Geertse er met een afstandsschol 2-0 van. Na de rust ontstond aan vankelijk een wat rommelige strijd. A. Geertse en J. de Bruine bepaal den de eindstand op 4-0. Burgh B I-Brouwershaven BI 1-1 In een wedstrijd waarin beide par tijen aan elkaar gewaagd waren, wat in 'de uitslag duidelijk werd ge openbaard, was het een genoegen de jongste spelertjes weer eens aan de gang te zien. Het is opvallend en velen hebben dat niet in de gaten hoe mooi zo'n wedstrijd tussen wat kleine mannen wel kan zijn. Voor de rust kwam Burgh tot 1-0 door een strafschop die Theo den Engels man voor zijn rekening nam, terwijl na de thee middenvoor Charley van Brouwershaven de gelijkmaker in 'het net deponeerde. KERKNIEUWS Nederlandse socioloog naar Haïti UTRECHT. 25-2. Nog steeds ver keren tienduizenden mensen op Ha iti in nood door de stormramp, die eind 1963 grote gebieden verwoestte In opdracht van de Wereldi-aad van Kerken is nu de Nederlandse socio loog drs. S. M. de Boer naar Haïti vertrekken om te onderzoeken hoe de kerken kunnen bijdragen aan een afdoendze constructieve hulpverle ning. Vooral het herstel van totaal vernielde landbouwbedrijven vraagt de aandacht. Van de bevolking op Haïti behoort ongeveer 12 procent tot een protestantse kerk. ingezonden mededeling Het behoud van Uwtanden Feuilleton door HENK VAN HEES WIJK Gerda keek naar buiten, zag de auto staan en de knedht staan pra ten met Teun Branidsen. Tranen van aandoening sdhoten in haar ogen. „Ik bel Geert meteen op", besliste ze draaide een nummer, luisterde even en zei: „Ben jij het, Geert ?Met Ger da. Ik wi'l je even bedanken voor jullie hulp, Geert. Dit vind ik ge weldig van jullie. Ontzettend lief, Geert, je bent een schat. Zodra je een keer hier bent, Ikrijg je een dik ke zoen van me als beloning". „Haha, laat Arie het maar niet horen". „Die staat 'naast me en zal eenzelf de portie geven aan die prachtvrouw van je". „Ja, daar heb je gelijk in, Gerda, ze is een prachtvrouw. Zij heeft alles zo bekokstoofd, .hoor. Wacht, daar "komt ze net aan. Sterkte, Gerda, en newat die zoen betreft, ik houd je aan je woord, hoor!" „Je kunt er op rekenen. Hallo. Tannie? Hartelijk dank, meid. voor jullie hulp. Arie is verguld met jullie knecht en 'ilk met de wagen. Die ge weldige man van je vertelde me net, dat het jouw initiatief was, dus. „Dat is net iets voor Geert. Niks hoor, hij zei het gisteravond al in de wagen. Het is helemaal van hem uit gegaan, hoor". Gerda lachte. „We zuller. maar denken, dat jullie het samen bedacht hebben. Heerlijk, di'e auto, dat spaart me zeker een uur, zie je?" „Zoveel te beter, Ger. En als we jullie nog ergens anders mee kunnen helpen, moet je het maar zeggen". „Tannie, meid, hartelijk dank voor alles". „Onzin Ger, we zijn in de wereld om elkaar te helpen". „Tot wederdienst bereid, altijd". „Dat weten we toch. Zeg, ik hang op, want m'n pap dreigt anders aan te branden en dan krijg ik van Geert op mn' kop. De groeten in Zwolle en tot ziens. Doeg!" In gedachten legde Gerda de hoorn op de haak. Trots Femmigje in het vertrek de ontbijttafel aan het klaar maken was, trok Arie zijn vrouw in de armen, keek haar even in de ogen en zei: „Heb ik je niet voorspeld, 'dat alles wel op de een of andere manier in orde zou komen?" Ze knikte en trok zijn hoofd naar zich toe. Terwijl ze hem kuste, ant woordde ze: „Ja, mijn man, mijn bovenste beste grote jongen, ik. voel het: nu zal het allemaal in orde ko men. En als vader en moeder weel beter mogen worden, zal er niets meer aan ons geluk mankeren" Hoofdstuk 24 Het prettigste plekje op aarde. Op een mistige morgen in de laat ste week van augustus waren Fem migje en Teun druk bezig op het brede erf. De een hanteerde de be zem en veegde alles weg, wat de reinheid ontsierde, terwijl de ander met een brede hark voren en stre pen trok over het gedeelte, dat ge veegd was. De hond begon aan te slaan. Teun keek naar de oprijlaan en zag een auto aankomen. Nee, dat konden de baas en zijn vrouw nog niet zijn, dat was te vroeg. Het was de wagen van de plaat selijke bloemist met twee grote boe ketten. Femmigje nam de twee rui kers aan. „Nou, nou, zei ze, vol be wondering naar de bloemenpracht kijkend, „d's niet gek. Bedankt. Ik zet ze meteen in de vazen". Enkele minuten later werd er een taart gebracht, terwijl tegen half tien de bloemenauto nog een keer kwam. Teun Brandsen, die zo onge veer veertig jaar op het bedrijf werkte, krabde zich achter het ooi- van verwondering. „Jonge. Fem migje, dat wordt een groots welkom thuis". Het meisje knikte. „Ik ben blij, dat alles zo goed afgelopen is. En als we bedenken, dat de man van onze Gerda hier niet veel voor de baas heeft ondergedaan, dan zal het voortaan ook wel goed gaan. zou het niet?" Teun knikte. „Naar wat ik gehoord en begrepen heb, is het in orde tus sen de baas en de vrouw met die twee. En hij weet van aanpakken, die jongen van De Nots. Laat het een lage kanter zijn, maar werken kan-ie. En zijn broer eveneens.". „Ik heb het altijd kinderachtig gevonden, dat zogenaamde verschil tussen de hoge kant en de lage. We hebben zelf gezien, dat die lui van de lage kant ook weten, wat boeren is. Of niet soms?" „Hij weet er heel wat van. dat is waar", gaf Teun toe. Het meisje ging nog eens naar bin nen en keek naar de pijnlijk precies op orde gebrachte kamer, waar de leunstoelen voor de baas en zijn vrouw versierd waven met wat groen en bloemen. Alles stond gereed voor een blijde thuiskomst. Verse koffie was er al gezet; de melk stond bij het gascomfoor. de taart prijkte op de tafel en in de hoeken van hel grote vertrek stonden de keurige bloemen met de kaartjes van de schenkers. Het erf was geheel aan kant en de mannen waren in de buurt om op het eerste signaal van Teun te voorschijn te komen. Want iedereen wilde getuige zijn van de thuiskomst van de baas en zijn vrouw. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7