Te kort slapende tieners Negentigste jaarvergadering Landbouwvereniging „Dreischor" „De televisie en het christelijk gezin" STAD EN EILAND r emo<lerniseenle ij.ssalon „Capri" wordt heropend ZIERIKZEE, 25-2. liet interieur een zeer eigentijds gericht geven, w«.eieren met de ruimte en sfeer M-neppen voor ten zo efficiënt mo- gtluke bedrUfsvctring waren de mo- I tuyen, die de eigenaar van üssalon lapri - de heef F. Hogerheijde - aanleiding gaven te besluiten tot een jngrüpende modernisering van het pand hetk Mol-Dani 22, dat he- den (vrijdag) zal worden heropend tcor de echtgenote van de burge meester, mevr. L. A. Dijekmeester. gtt. jvr. de liraauw. De modernisering betreft zowel net interieur als het exterieur. Beide zijn belangrijk en stijlvol met el kaar in harmonie gebracht. Opval lende verandering is de verplaatsing van het koelbuffet - met vlak daar achter het werkbuffet - waardoor de irstand tussen ingang en buffet kleiner is geworden. Bij grote drukte kan dit voordelen hebben. Kostbaar is het materiaal, dat in deze salon is verwerkt. Zo is de vloer uitge voerd in marmer en de aftimmering van de achter- en zijwand in déco- wall, van een diep donkerbruin. Het reeds genoemde buffet - groter dan het vroegere - is nieuw en fraai af gewerkt met gemakkelijk afneem bare materialen, hetgeen ook geldt voor de logisch gerangschikte ta feitjes. Een zeer modern accent ge ven de met leer afgedekte chroom- stalen tabourets. Verlichting, zon gordijnen en de verdere aankle«iing zijn aangepast aan deze geslaagde in terieurmoderni sering. Een open trap geeft ruimtelijke werking aan de salon, waar plaats is voor 45 mensen. Als voorheen is de ijsbereiding in de kelder gehou den, maar het buffet kreeg als aan winst een twee pistons Espresso- koffiemachine. De pui van het reeds lang bestaande hoekpand, werd ont worpen door architect L. H. A. de Jonge en werd uitgevoerd in de mar mersoort serpentino. Velen hebben aan deze verbouwing medegewerkt. De interieurvemieu- wing vond plaats naar een ontwerp van een koeltechnisoh bureau te Breda. Hoofdaannemer was firma Gebrs. Holm; onderaannemers: firma Chr. Timmerman, A. C. Wisse, firma Gebrs. Koster, C. hinders, G. J. den Dekker, fa. Steutel en Technisch Bureau v. d. Berge. irake van „bedtijd" De heer cn mevrouw Hogerheijde en hun assistente voor het nieuwe koel buffet in de gemoderniseerde ijssalon. (Foto: Zieri'kzeesche Nieuwsbode). Wij ontvingen het verzoek of een van de komende artikelen van onze redactie misschien zou kunnen han delen over het onderwerp: „Hoeveel slaap heeft de opgroeiende jeugd no dig?" Dit 'in verband met huiswerk, feestjes, televisie e.d. Wij hebben deze kwestie aan dr. Scalongne voorgelegd; wij mochten daarover de "hier volgende beschou wing van hem ontvangen. Of de vraagsteller ook met dit antwoord tevreden zal zijn is weer een andere zaak! Het probleem van de avond Dit verzoek is waarschijnlijk niet afkomstig van een vertegenwoordi ger van die opgroeiende jeugd. Dat meen ik te kunnen afleiden uit het feit dat eerst het huiswerkwordt genoemd en pas daarna de „feest jes, televisie e.d." Én dan zie ik het volgende tafe reeltje voor me opdoemen. Moeder: „Toe nou jongen, ga nou naar bed, je moet morgen weer om acht uur op". H„Doe nou niet zo verve lend, ik heb dat pokkenwerk bijna af". Moeder: „Als je daar nu eens wat eerder mee begonnen was Zoon: en dat moet dan in het kwadraat worden verheven Of wat vindt u hiervan? Vader: „Waar moet je nu vanavond weer naar toe, meisje, iveet je ivel dat het gisteren twee uur ivas toen je van die klasse-instuif thuiskwam?" Zij: Zou je me nu niet altijd als een klein kind willen behandelen, je bent zeker weer bang dat ik niet voldoende slaap krijg". Vader: „Ja, dat ben ik inderdaad". Dochter: „Nou, dan ga ik maar, ik ben zó te rug Wat is ons minimum? Wisten we maar hoeveel slaap een mens precies nodig heeft. Dat zou Is er nog spri In een tijd van gezagscrisis? Rijkslandliou wcoiisulent sprak over bedrijfsvoering zonder personeel BREISCI1R, 25-2, Onder voorzit terschap van de heer L. M. Moer- mond kwam de C'oöp. Landbouw vereniging „Dreischor" in vergade ring bücen. In zijn welkomstwoord tot de ongeveer vjjf en dertig aan wezige leden herinnerde de voorzit ter aan het feit dat de vereniging in het jaar 1875 werd opgericht De eerste vergadering werd door de toenmalige ■voorzitter, wijlen de theer J. M. Klompe, geopend met de volgende woorden: ..Een graankorrel aan de aarde toevertrouwd, zal we lig tieren en rijke vruchten dragen, indien daaraan de vereiste zorg is besteed; dat is de gron'd goed be bouwd en voorzien van de nodige mest. Zo zal ook, mijne 'heren, deze vereniging bloeien en vruchten dra gen, wanneer 'de landbouw zich steeds 'beijvert om in zijn landbouw bedrijf die kennis te vergaren en die c-rvaring op te doen welke dienst baar 'kunnep zijn om het meeste voordeel te trekken en om daartoe te geraken moet een samenkomst als deze, waarin ieder zijn ervaring op het gebied van land- en tuinbouw zal kenbaar maken, de beste gele genheid verschaffen vermits wrij ving van 'gedachten, wisseling van denkbeelden en ijverig onderzoek ons steeds nader zullen brengen tot de waarheid". Heden zouden wij dus het 90-jarig bestaan kunnen vieren, maar gezien het ontbreken van de financiën werd /hiervan door ihet bestuur afgestapt, in de hoop dat over 10 jaren het 100- jarig bestaan wel 'gevierd zal kun nen worden. Oudste vereniging van het eiland? Vorig jaar vierde de Coöp. Boe renleenbank Dreischor haar 60-jarig bestaan en 'het bleek toen dat deze bank de oudste van het eiland was. Of de landbouwvereniging met haar 90 jaren dit ook is, is niet met ze kerheid bekend, maar het lijkt er wel op, daar in de notulen wel wordt gesproken over twee landbouwso- oiëteiten maar niet over landbouw- verenigingen. Hoewel Dreischor in de geschie denis van Schouwen-Duiveland al tijd een zeer eigen plaats heeft in genomen, kan toch worden gezegd dat de mensen zeer vooruitstrevend waren. De voorzitter stond verder stil bij het afgelopen jaar, met goede op brengsten maar met matige tot slechte prijzen, waarvan echter de suikerbieten er. de tarwe een uitzon dering waren. Ook de prijzen voor het nieuwe jaar zijn -bekend en zijn uitgevallen zoals werd verwacht ,nl. 'handhaving van de tarwe- en sui kerprijs en een geringe verhoging van de voedergranen. Zo groeit de Nederlandse landbouw toe naar de E.E.G. en wat 'het resultaat uitein delijk zal zijn, is voor velen een grote vraag. Deze avond 'had men echter een ander probleem op de voorgrond ge zet, nl. de mogelijkheid tot een goe de bedrijfsvoering zonder personeel op bedrijven van 25-30 ha. Ir. H. P. de Bruyn, rij'kslandbouw- consuler.t voor 'de Zeeuwse eilanden hield hierover een lezing, na het openingswoord van de voorzitter. De heer de Bruyn begon zijn be toog uitgaande van de factor arbeid, dus loon en arbeidskrachten. De af name van de arbeidskrachten is ge noegzaam 'bekend en het begrip pen delaars is algemeen ingeburgerd. In Zeeland is de afname van vaste landarbeiders -gemiddeld toegenomen tot 8 pet. per jaar. Volgens de be kend zijnde gegevens waren op Schouwen-Duiveland in 1960-'61 583 vaste arbeiders in dienst en in 1963- '64 slechts 398, zodat ook hier de achteruitgang voldoende tot uiting komt. Tengevolge 'hiervan komt men tot meerdere mechanisatie, samen werking tussen 'bedrijven en tot meerdre einscha'keling van loonwer kers. De bewerkingskosten, waaron der te verstaan loon, mechanisatie en werk door derden, maken plm. 60 pet. uit van de totale 'kosten, zo dat getracht zal moeten worden de ze in ieder 'geval niet te veel te la ten stijgen. Goede mogelijkheden zag spreker ook in d'e gespecialiseerde loonwerkers, in welke sector samen werking in 'de toekomst zeker niet onmogelijk zal zijn. Theoretisch kwam spreker tot het volger.de overzicht. Bedrijf 'groot 30 iha: I. 2 man personeel en loonwerker f 203 netto overschot per ha. II. 2 man pers., samenwerking met 2 andere bedrijven f 367 netto overschot per ha. III. 1 man pers. en alleen loonwer ker f 340 netto overschot per ha. Hieruit blijkt dus dat de moge lijkheid in geval III aanwezig is, maar praktisoh is zul'k een bedrijf uitermate kwetsbaar en zullen zeer goede afspraken moeten worden ge maakt. De loonwerker zal zich voor al ook moeten instellen op het ver voer, dus afvoer van geoogste pro- dukten van 'het 'land. Samenvattend kan dus worden 'gezegd dat het bouwplan goed moet worden aange past en d'e 'hulp van de loonwerker in zo'n geval 'door goede afspraken verzekerd moet zijn. In het huishoudelijk 'gedeelte werd de rekening over 1964 behandeld en goedgekeurd. De aftredende be stuursleden, de heren P. J. van Langeraad en S. D. K-laasse werden met algemene stemmen 'herkozen. Als lid van de kascommissie werd in de plaats van de heer J. P. Klompe gekozen de iheer L. J .'de Jager. Afdeling Zierikzee N.C.V.B. De afd. Zierikzee van de N.C.V.B. kwam woensdagavond in het Vereni gingsgebouw bijeen. Nadat gezongen was Psalm 119 84, 'ging de presi dente, mej. zr. E. C. de Ruijter, voor in gebed en las vervolgens Lucas 5 vs. 33-39. Zij hield in aansluiting 'hierop een meditatie en iheette leden en gasten welkom, alsmede de spre ker, ds. Q. Huijser uit Zonnemaire. Na enige mededelingen aangaan de de Vrouwenwereld gebedsdag op 5 maart a.s. en over de verdeling der bestuursfuncties verkreeg ds. Huijser het woord over: „De t.v. en het christelijk 'gezin". Spr. gaf een overzicht van de geweldige opkomst van de t.v.: 'er zijn thans bijna 2 miljoen 'kijkers, waarvan bij onker- kélij'ken het percentage het hoogst is. Ondanks veel kritiek neemt het aan tal t.v.-bezitters toe. Spr. ging die per in op de bezwaren die, vooral van intellectuele zij-de, ertegen ge maakt worden, maar hij noemde ook vele positieve dingen.' Uitvoerig stond spr. stil bij 'het feitelijke on derwerp. De t.v. brengt veel, waar van men 'kan -genieten en waa ivoor men dankbaar -ka-n zijn, maar er zijn grenzen. Er zou een opleiding moe ten zijn om tiv. te kijken. Vooral in het chr. gezin moet men zorgvuldig kiezen, wat het 'laven verrijkt, maar ook de knop kunnen omdraaien en na een programma met elkaar be spreken wat er 'gezien is. Op deze wijze gebruikt, -kan men de tv. zien als een gave Gods. ZIERIKZEE Bejaarden-ontspanningsavond Deze week organiseerde de U.V.V.- af deling een ontspanningsavond voor bejaarden. De heer A. Smalle- ga-nge toonde zijn kleurendia-serie van -het Vierwoudstedenmeer in Zwitserland. Van de fraaie -kleuren beelden werd zeer genoten. Verder werd een verloting gehouden, waar voor aardige prijsjes beschikbaar waren. De -hoofdprijs bestond uit een taart, die door de winnares met veel genoegen -in ontvangst werd geno men. Van de gelegenheid tol stellen van vragen werd ruim gebruik gemaakt. De presidente deelde mede, dat de volgende bijeenkomst zal gehouden worden op 24 maart a.s., waar de heer Rij'pkema, psycholoog u-it Vlis- singen, zal spreken over „Schooi en beroepskeuze". Na gemeenschappelijk zingen van Gez.. 175 1 en 2 sloot ds. Huijser de vergadering met dankgebed. voor de ouders en opvoeders een hele steun kunnen zijn in de voort durende strijd om de macht, een ge weldig wapen tegen de verdere on dermijning van het gezag: zoveel uur heeft de dokter gezegd en het is voor je gezondheid.' Ér wordt wel gezegd, dat de mens per etmaal acht uur dient te slapen. Als dat zo was zou daar voor de op groeiende jeugd misschien nog wel iets bijgedaan moeten worden, maar die „acht uren" zijn eigenlijk volko men uit de lucht gegrepen. Wè weten wel, dat het sociale mi nimum, uitgedrukt in guldens per week, thans op 110 staat, maar over het slaapminimum, uitgedrukt in uren per etmaal, zijn zulke exacte cijfers helaas niet te geven, daar voor zijn de individuele verschillen in slaapbehoefte te groot. Tijdens het twisten Van. de grote uitvinder Edison is bekend, dat hij aan een enkel uurtje slaap genoeg had. Hij ging daartoe in zijn laboratorium een poosje op zijn werkbank liggen, om daarna zijn onderzoekingen te vervolgen, 't Idee dat Jankees of Karei een paar kwartiertjes op de huiskamertafel ging liggen om daarna nog een paar extra vraagstukken te maken! Grote veldheren als Alexander en Napoleon hadden zelfs genoeg aan een paar minuten. Uit de geschiede nis is bekend, dat zij kort voor of tijdens een belangrijke veldslag een ogenblikje sliepen. Laat Alice en Yvonne 't maar niet horen, anders zeggen ze: „Paps, ik doe m'n ogen wel even dicht onder 't twisten Maar niet iedereen heeft genoeg aan zo'n hazeslaape. Tegenover zul ke kort- en diepslapers kent de ge schiedenis ook de nodige langsla pers, die zeker niet minder hebben gepresteerd. De beroemde Goethe was zo iemand en ook de dichter Lord Byron. Deze historische bijzon derheden om de individuele ver schillen met voorbeelden te illus treren. Ergens iets scheef Met die vraag „hoeveel slaap de opgroeiende jeugd eigenlijk nodig heeft" is er iets niet helemaal in orde. Met het stellen van die vraag wordt er gedemonstreerd dat er „er gens" (om dat woord ook eens te gebruiken) iets scheef zit; waar schijnlijk is dat in de gezinsverhou ding, ik zinspeelde daar al op. Iedere ouder weet immers drommels goed hoeveel slaap zijn eigen kind per et maal van node heeft. Door de jaren heen heeft iedere vader en iedere moeder zich over elk hunner kinderen een oordeel gevormd inzake de slaapbehoefte; de uiterlijke tekenen van een eventueel slaapgebrek zijn hen van jongs af aan bekend. Die symptomen zijn niet voor ieder kind hetzelfde. De een reageert meer met licha melijke miezerigheid: zidke kinderen gaan er slecht uitzien en zijn over dag duidelijk vermoeid. De ander raakt meer geestelijk uit zijn even wicht: prikkelbaarheid, opstandig heid, humeurigheid en algemeen on behagen treden dan meer op de voorgrond. Toverformule Daarom heb ik het gevoel, dat de problemen van de vraagsteller eigen lijk een beetje anders liggen. En dan meer in deze zin dat de ouders zeg- komt, maar mijn gezag schiet te kort komt, maar mijn gezag schie te kort om daar iets aan te veranderen, kan ik de dokter of de krant nu geen uitspraak ontlokken die ik dan als toverformule kan uitspreken. Die formule is er niet. Bij gebrek aan gezag zou hij trouwens ook niet helpen. Dat is een strohalm, die on middellijk zou afbreken. Hier gaat het er om het gezag binnenshuis weer te herstellen en dat is niet zo gemakkelijk als de dingen reeds uit de hand gelopen zijn. Maar er is wel een troost: het is in bijna alle gezinnen zo, het is het euvel van deze tijd. Dr. H. W. Scalongne. Mijnenvegers naar hier Wij vernemen dat op 1, 2 en 3 juli a.s. een drietal mijnenvegers van d'e Kon. Marine een 'bezoek zal bren gen aan de haven van Zierikzee. De bodems zullen ter bezichtiging wor den opengesteld voor het publiek. Tentoonstelling van eigen werk I-n zijn bodega „De Speelman" ex poseert de iheer F. Onossen vanaf morgen (zaterdag) eigen werk: por tretten en studies. De expositie van grafisch werk van Anneke Schenk, vandaag voor 't laatst te zien, vorm de donderdag het doel van een kleine excursie door de Studieclub van 'd'e Grafische Bond te Zierikzee. De iheer Onossen exposeert oliever ven, aquarellen en tekeningen. Scheepvaartberichten Sednel'loyd, 26-2 te Aden. Heden overleed, na een kert ziekbed, onze lieve zuster, tante, oud-tante, nicht en huisgenote MARIE N. MERLE op de leeftijd van 63 jaar Amsterdam: C. W. J. KLOK-MERLE M. KLOK Utrecht: Dr. P. A. A. KLOK H. E. lvLOK-DON KER MAARTEN LAURENS ALBERT CLARA Maassluis: Y. M. VAN LEEUWEN- MERLE W. VAN LEEUWEN YVONNE Leiden: C. W. J. v. ZIJVERDEN- DOELEMAN J. VAN ZIJVERDEN Bilthoven: J. KLEIN WASSINK- VAN DER WEIJDE Dr. W. J. KLEIN WASSINK CoJijnsplaat: W. J. KLEIN WASSINK J. L. KLEIN WASSINK- VAN DULM Zierikzee: A. VAN DEN HOUTEN Zierikzee, 25 februari 1965 Havenpark 19 De begrafenis zal plaats vinden maandag 1 maart a.s., om 12.00 uur, op de Algemene begraafplaats te Zierikzee. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Personeel gevraagd: Een trekker-chauffeur, even tueel onderhoudsmonteur, of iemand die hier voor voelt. Gebr. Boot, Haamstede, tel. (01115) 257 en 229. Diversen: Een shag- of tabakszak, ook waar u een pijp in opbergen kan, bij sigm. D. C. Vier gever, hoek Kraanplein, Zie rikzee en Weststraat, Haam stede. Wegens verbouwing Melk markt is onze zaak lijdelijk gevestigd: Zevenhuisstraat 6. Techn. Bureau A. D. van den Berge, telef. 2962. Zierikzee. Frikandellen bij Cafétaria „Marktzicht", Zierikzee. Zelfbouwmeubelenpakket. Het wandstijlmeubel biedt U de gelegenheid Uw eigen wandsysteem saam te stel len. In voorraad bijMol, Nieuwe Boogerdstraat, Zzee. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezel lige stad? Onze eerstvolgende cursus vangt in april 1965 aan! Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis, Parklaan nr 95A, Eindhoven. Koel roken kunt u door een set te kopen met drie kop pen. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Nasiballen, croquetten! Café taria „Marktzicht", Zierikzee. BEVEIiA, de ideale kern voor mestvee. Gunstige invloed op vleestcename. - P. M. v. d. Klooster, telef. (01110) 2745, Schuddebeurs. Weer ontvangen: nieuw mo del Marokkaanse boodschap- tassen, f 4,35. Gebr. Lokker, Nieuwstraat, Zierikzee. Halve haantjes, slaatjes, In dische gerechten. - Cafétaria „Marktzicht", Zierikzee. Het succes: Neomoscan M, geeft volmaakte reiniging van melkmachines en melk- gereedschap. Tast geen rub ber of materiaal aan! P. M. v. d. Klooster, tel: 01110-2745, Schuddebeurs. Het is een top! Voor droge, goedkope en dure sigaren bij sigarenmagazijnen D. C. Vier gever, hoek Kraanplein, Zie rikzee en Weststraat, Haam stede. Een goede loempiaCafétaria „Marktzicht", Zierikzee. i Melkwatten, alle maten, zeer voordelig! Vraagt prijs! P. M. v. d. Klooster, telef. (01110) 2745, Schuddebeurs. Uit voorraad: mode-albums Constanze, Burda, Neuer Schnitt, Astra en Pérfekt bij L. C. Hoogerhuis, boekhan del, Ren esse. Uw adres voor vee genees- en verzorgingsmiddelen enz.: P. M. v. d. Klooster, telefoon (01110) 2745, Schuddebeurs. Bruids-, gelegenheids-, di ner- of avondkapse]dat vindt u alleen bij kapsalon Bal, Nieuwerkerk. Onze spe cialiteit! De originele kleur van o.a.: Ferguson, David Brown, Ha- nomag, Farmall, Claeys, enz., hebben wij in voorraad. Deze verf is bestand tegen olie en vet. „Verf en Kleur", Meel- straat 40, telef. (01110) 2100, Zierikzee. Voor uw autorijlessen naar erkende autorijschool A. J. Kort, Zeeasterstraat 8, Nieu werkerk, tel. (01114)478. Wij lessen óók in de Westhoek B-E( luxe auto), C-E/D-E (vrachtwagen-bus). Verkeers assen iedere donderdag om 7.30 uur, Hogezoom 6, Haam stede, tel. 381 en iedere maan dag om 7.30 uur te Nieuwer kerk. Balarex vinyl behang gega randeerd afwasbear. Neemt geen vuil of stof aan. In voorraad bij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Tuinzaden en gazon graszaad steeds uit vooraad leverbaar, alsmede alle bestrijdingsmid delen voor uw tuin. W. van Sluijs, Hogezoom 44, Haam stede. Autorijschool Lemsom, tel. 01110-2259, Kerkwerve. Er kend en gedipl. door F.N. O.P. en V.A.M.O.R. Opleiding voor rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/D-E (vrachtwa gen en bus). Verkeersles ieJere dinsdag om 7.30 uur in ons theorielokaal. 'n Zelfbouw-meubelenpakket geeft enorme besparing. Wij hebben voor u in voorraad: commode, bureau, legkast, wandmeubel, enz. Mol, Nieu we Boogerdstraat, Zierikzee. Voor uw tuin! Wij nemen bestellingen op van: fruit bomen, bessen, frambozen, rozen, Ligustrum, alle soor ten windschermbeplantingen, enz. W. van Sluijs, Hogezoom 44/ tel. 437, Haamstede. Voor ijzer en beton hebben wij „Paratol", zeer geschikt voor betonnen silo's tegen aantasting door humus, zu ren enz. In 1, 2V2 en 5 kg- verpakking. Verkrijgbaar bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zierikzee. Wilt u een degelijke oplei ding, zowel practisch als theoretisch, lest dan bij er kend autorijschool „Succes", tel. (01114)518, Nieuwerkerk. Iedere donderdagavond theo rielessen. Voor uw haard of kachel: Shell-petroleum. De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114)-377. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. Doe het zelf! Meubelplaat, spaanplaat, triplex, hard- en zachtboard, latten, hout- en lijstwerk; tafelpoten 15 tot 75 cm; ronde stokken, plastic band, kneedbaar hout, lijm, Formica, fineer, enz. C. Bar revoets, St. Domusstraat 12, Zierikzee, telefoon 3104. Last van Reumatiek? Neem dan van Zalm's kruiden, sinds 1894 steeds met succes bekroond. Van Zalm's Krui- denhandel, Hogezoom 45, Haamstede, tel. (01115)-275. U belt, wij komen! Snel en met Shell! - De Braai, Shell-produkten, Nieuwer kerk, tel. 01114-317. HET ZWAARD VAN PALERMO 45. „Vergeving", sprak de dichter Pa lermo haastig. „Ik herinner mij nu eerst dat ik mijn zwaard in een boomstam heb laten zitten", en met die woorden snelde hij weg, zijn tegenstander grimmig achter latend. „Het is natuurlijk wel enigszins eigenaardig", overwoog hij, terwijl hij naar de boom rende waarin zijn zwaard tijdens de schcrmoefening met Clelia was beland, „om op een tweegevecht op leven en dood te verschijnen zonder wapen. Maar een hoffelijk man wordt veel vergeven, leerde mijn vader mij altijd". En vastbe sloten wrikte hij aan zijn wapen. Intussen had Aram hoofdschuddend het terrein van de strijd staan opnemen. Hoe meer hij te zien ki-eeg van Palermo's ver regaande onbedrevenheid in de wapenhan del, des te minder geloofde hij dat de luchthartige dichter ook maar een schijn van kans had om het duel te ovei'lcven. Grimmig staarde hij naar Alfonso Toen viel het hem plotseling op dat hij diens dienaar Felix nergens meer zag. Waar kon de man gebleven zijn? Terwijl hij er over nadacht welke reden Alfonso kon hebben gehad om zijn bediende weg te sturen, viel hem plotseling een zachte beweging in de struiken op. Even stond de avonturier er stil naar le kijken. Toen trok hij zich ge ruisloos tussen het gebladerte terug en sloop met een wijde boog in de richting waar hij de beweging had opgemerkt. Hij hield verrast halt toen hij Felix ontwaarde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6