ASPIRIN® BAYER Goede eombinatie fruitteelt-recratie mogelijk in de Westhoek? ONZE PUZZEL-RUBRIEK Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 februari 1965 Nr. 19742 Vergadering Pomona HAAMSTEDE, 24-2. Als voorzit ter van Pomona heeft de heer J. C. de Feiter zich in zijn openingsrede op de jaarvergadering die in hotel Bom werd gehouden, afgevraagd of het mogelijk is in de Westhoek een combinatie fruitteelt-recreatie te vinden. Spreker meende op een be paalde manier van wel. Indien de kweker enige zomerhuisjes kan ex ploiteren, dan zit daar een zekere beschutting in een slecht financiëel jaar. De bouw van een paar zomer huisjes zou de kans bieden om zon der weer-risico een hoger renteper centage te bereiken van het geld dat ervoor uitgetrokken moet worden. Veel bedrijven kampen in de West hoek met structurele moeilijkheden, mindere grond, oudere rassen, te kleine bedrijven, enz. Voor de bezoe ker is een dergelijk verblijf vol mo gelijkheden. Hij is volkomen thuis, hoeft niet de rij te staan voor toiletten of wasgelegenheden, heeft gten last van buren en met de eige naar ontstaat een uitwisseling van gedachten. De bedoeling is niet om alles vol te zetten, doch toch zou spreker de overheid eens op deze facetten willen wijzen. „Het vraagt geen uitbreidingsplannen, geen we genaanleg, geen riolering en esthe tisch lijden we geen schade", aldus voorzitter de Feiter. Spreker zeide verder dat Pomona kerngezond is en dit jaar haar 30- jarig bestaan hoopt te vieren. Talrijk zijn momenteel de fusies van ver enigingen, banken, enz. Spreker dacht dat deze vorming van grote eenheden een gevaar vormt voor verslapping van het individu. De productiviteit kan in het gedrang komen en er ontstaan „baronnen". „De fruitteelt is verder een kwestie van eenten en centimeters gewor den in de Westhoek". De telers zijn onrustig geworden in al die weelde van het binnenstromende geld uit de recreatie. Niemand is meer tevreden en er kan nooit een spreker zijn die zegt dat we het zo goed hebben in ons land. Een beplanting die tien centimeter te kort is door slechte groei, gaat tonnen appels kosten. 1964 heeft ons wakker geschud doch hoofdzaak is dat we in vrede en ge zondheid mogen werken", zo be lichtte de voorzitter het jaar 1964. Een welkomstwoord sprak de voor zitter tot de spreker, de heer B. Mouris van het L.E.I. en de hoofd assistent der R.T.V.D., de heer J. A. v. d. Weel. Een kort herdenkings woord sprak de voorzitter i.v.m. het overleden lid, de heer Joh. v. d. Werf en de heer J. Evers, die de corso-wagens op papier zette. Uit het jaarverslag van de secr., de heer J. Dalebout, bleek, dat de vereniging 88 leden telt. De penning meester, de heer N. A. Dambruin, kon mededelen dat er een batig sal do was van f 66,83. Namens de kas- commissie adviseerde de heer J. v. d. Zande tot goedkeuring der reke ning. De afgevaardigde naar de corso vergadering in Goes, de heer P. Adam, zei, dat de keuring der wa gens later zal gaan geschieden, n.l. van 1.30 tot 2.30 uur en dat de uit slag weer van het Marktplein in Goes zal worden bekend gemaakt. De vergadering ging dan accoord om ook in 1965 weer met een praal wagen deel te nemen aan het fruit- corso. Nu de dam deze zomer klaar is, zal het bestuur plannen maken om weer een twee-daagse excursie in elkaar te zetten. Het aftredend bestuurslid, de heer J. A. Dalebout, werd herkozen. „Kostprijs en bcplantingsilichtheid" „Kostprijs en beplantingsdichtheid" was het uiterst belangrijke onder werp waarover de heer Mouris de aanwezigen bezighield. Spreker, die over enorm veel cijfermateriaal be schikt, deelde mede, dat de kostprijs van een normaal spillenbedrijf in 5 jaar, van 1959 tot 1965 is gestegen van 23,03 tot 34.3 cent per kg. Er heerst nogal wat misverstand over de L.E.I.-cijfers, doch de heer Mou ris heeft duidelijk gemaakt dat deze zware cijfers de volle waarheid aan geven. Het L.E.I. gaat uit van een zuiver frui&teeltbedrijf, geplant in goede grond. De duurzame produc tiemiddelen, zoals trekker, spuit enz. zijn gewaardeerd op vervangings waarde waarvoor de huidige prijs genomen wordt. De cijfers komen uit eigen Zeeuwse bedrijven. Uit alle gegevens is een genormaliseerd gemiddelde genomen. Verder zijn de rentekosten van ingebracht vermo gen, 4 procent, in rekening gebracht. Het verrichte werk door de onder nemer en gezinsleden wordt gewaar- Ingezonden mededeling Een 'kleine oogst aan oplossingen ditmaal van de puzzel van vorige week. Waren de t.v.-programma's zo spannend. Het is altijd moeilijk de oorzaken aan te wij-zen, maar vast staat dat het van week tot week nogal eens wisselen wil. De eerste prijs is bestemd voor: de heer J. L. op den Brouw, Dorpsstraat 12, Ellemeet De tweede prijs -gaat naar: Jannie Timmerman, Pauwstraat 7, Noordgouwe. De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 2. cape; 5. agio; 9. sdla; 10. armee; 12. veen; 13. 'kus; 14. die; 15. Iade; 17. te; 19. nu; 20. rete; 23. egaal; 24. formule; 28. ad denda; 32. t.t.; 34. 11; 35. lor; 37. r.k.; 38. em; 39. tu; 40. af; 41. po; 42. a.g.; 43. ee; 44. iha; 45. lel; 47. s.a.; 49. e.o.; 51. groenlo; 54. uitfcing; 57. onzin 58. lamp; 61. mg; 62. t.t.; 63. bron; 65. lam; 67. eva; 68. amie; 69. eiber; 72. raat; 73. kurk; 74. snik. Verticaal: 1. aera; 2. cake; 3. pas tel; 4. er; 5. a.e.; 6. geduld; 7. over; 8. test; 11. mm; 15. lift; 16. dor; 18. egel; 19. naar; 21. 'een; 22. edam; 25. otter; 26. -mi' 27. ulaan; 29. drost; 30. eJk.; 31. degen; 36 .ode; 43. egel; 44. Ihe; 45. long; 46. 'luit; 48. at; 50. ogen; 52. oom; 53. lommer; 55. in tern; 56. ier; 59. arme; 60. plek; 63. 'bark; 64. ora-n66. db; 70. ik; 71. es. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. rookartikelen; 6. deel v.e. station; 11. laten schieten; 13. voorzetsel15. resonantie opwek kend; 18. Ibijwoord; 20. schortje; 2-1. onmeetbaar 'getal; 22. super natio naal orgaan; 23. succes hebben; 25. plaats in Groningen; 27. deel v.e. paardentuig; 29. afstandsmaat; 31. Kon. pakketvaart mij.; 33. pers. voornaamw.; 34. ontkenning; 35. ge roosterd broed; 37. dringend; 40. ti tel; 41. visgerei; 42. geogr. aandui ding; 43. Frans ob. voornaamw.44. deel v.d. romp; 46. Engols lidwoord; 47. rangtelwoord; 50. rijgsnocr; 52. zelfkant; 54. maanstand; 55. meisjes naam; 57. windridhting; 58. leeste ken; 61. kostbare stof; 63. het aan land gaan; 65. koninklijke landmacht 66. afstandsmaat; 67. meisjesnaam; 68. on omgekeerd; 69. meisjesnaam; 71. waterstand; 73. plaats in Zwitser land; 75. vorm van storen; 76. naar beneden. Verticaal: 2. zijrivier v,d. Donau; 3. deel v.d. dag; 4. houding; 5. zang- noot; 6. door dik en dun; 7. voeg woord; 8. ambtshalve (Lat. afk.); 9. open doen; 10. aanblik; 12. deel v.e. kippenhok; 14. meetapparatuur; 16. ons inziens; 17. rang ijh. leger; 19. erge hekel ihabben; 23. plotselinge ingeving; 24. win tervoertuig; 26. klein persoon; 28. 'buigen30. opge wekt, fris; 32. titel; 33. onb. voor naamw.; 36 .als eerder; 38. goed; 39. triller; 42. zwaardvis; 45. grondtoon; 46. inwendig; 48. herkauwer; 49. kindergroet; 51. afval; 53. gezicht; 56. als volgt; 59. familielid; 60. eet- vonrschrift; 62. lichaamsholte; 64. kloosterzuster; 66. de dato; 69. in verband met; 70. 'bij'belse figuur; 72. rivier \in Italië; 73. gewicht; 74. en omgekeerd. deerd als het normale arbeidersloon. De totale produktiekosten in 1959 bedroegen f 5296,- per ha, waaronder f 1422,- teeltkosten. In 1964 waren deze cijfers resp. f 8918,- en f 2498,-. Een zeer grote verhoging in tijd van vijf jaren. Met een kg-opbrengst van 26.000 kg/ha gaat de kostprijs per kg in 1964 34,3 cent worden. In 1959 was dit 23.03 cent. Het uurloon liep op van f 2,01 tot f 3,55 per uur. In het verleden konden de oplopende kostenstijgingen steeds opgevangen worden, doch nu is het practisch on mogelijk. Kan er nu nog iets ge daan worden? Spreker noemde een opvoering van het arbeidsvermogen, dus kleinere boomvormen die ge- amkkelijk werk toelaten bij het makkelijk werk toelaten bij het plukken moet de kist zo kort mo gelijk bij de plukker staan en op deze manier kunnen vrouwen zelfs tot 200 kg/uur komen. De-beplantingsdichtheid in de N. O.P. is in korte tijd groot in verhou ding met Zeeland en dit heeft tot gevolg een zeer vroege hoge pro ductie. Nauwe beplantingen worden factoren waar terdege rekening mee gehouden moet worden. Spreker was zeer duidelijk en al les werd toegelicht met kaarten vol cijfers. Aan het slot dankte de voorzitter de heer Mouris dan ook ten zeerste voor deze zeer verhelderende lezing. Flitsen uit het buitenland PARIJS. De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Mur- ville, heeft bij zijn terugkeer uit Washington in Parijs gezegd, tevre den te zijn over zijn besprekingen met „onze Amerikaanse vrienden". Deze besprekingen - o.a. met presi dent Johnson en de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Rusk - hadden in het bijzonder tot onderwerp gehad de toestand in Zuidoost-Azië, voornamelijk in Vietnam. LONDEN. In Londen is van wel ingelichte zijde vernomen dat, ver moedelijk een operatie zal worden verricht aan het linkeroog van de hertog van Windsor, waarvan het netvlies los is geraakt. SELMA (Alabama). Aanhangers van de beweging voor rassengelijk- heid hebben een mars gehouden naar het gerechtsgebouw van Selma om hun eisen voor negerkiesrecht kracht bij te zetten. SAIGON. Generaal Chanh, die tot reizend ambassadeur van Zuid- Vietnam is benoemd, is met vrouw en vier kinderen uit Saigon naar Hongkong vertrokken. Hij heeft tot taak het standpunt van Zuid-Viet- nam in het conflict met de commu nisten in het buitenland uiteen te zetten. UTTOXETER. De echtgenote van de methodistische predikant in de Engelse plaats Uttoxeter, ds. Cyril Armitage, kreeg dezer dagen van het ministerie van sociale zaken een brief waarin het overlijden van haar man werd gemeld. De predikant kon echter berichten dat dit op een misverstand moest berusten. Het ministerie heeft nu laten weten dat het zijn mededeling zal onderzoe ken. MOSKOU. De Westduitse ambas sadeur in Moskou, Horst Groepper, heeft on eigen verzoek een half uur gesproken met premier Kosygin van de Sowjet-Unie. Van Westduit se zijde in de Russische hoofdstad wil men niets over het onderhoud zeggen. DJAKARTA. De Indonesische re gering heeft 21 kranten gesloten. Het zijn bladen van de verboden anticommunistische organisatie B. P.S., die zich de verbreiding van het „Soekarnisme" ten doel stelt. KHARTOEM. Alle pogingen een nieuwe Soedanese regering te vor men zijn mislukt, zo heeft de voor zitter van de opperste Soedanese raad, al Tighani Al Mahi, op een persconferentie gezegd. Hij zei dat het land door een ernstige crisis wordt bedreigd. KOEALA LOEMPOER. De Ame rikaanse ambassade in Koeala Loempoer heeft bekendgemaakt dat Maleisische officieren en man schappen vanaf midden maart gra tis een opleiding in de Verenigde Staten kunnen ontvangen. Hoeveel militairen hiervoor in aanmerking komen werd niet meegedeeld. BOMBAY. Naar gevreesd wordt, zijn ongeveer 40 mensen, onder wie vrouwen en kinderen, verdronken doordat een veerboot met honderd personen aan boord op de rivier de Sanch in de Indische staat Orissa is gezonken. Vijf lijken zijn reeds ge borgen. BRUSSEL. De leden van de Bel gisch-Nederlandse Zuidpoolexpe ditie 1964 en die van de Belgisch- Nederlandse Zuidpool-zomercam- pagne 64-65 zijn uit Kaapstad met een DC6 van de Belgische lucht macht op het vliegveld Meisbroek bij Brussel teruggekeerd. LEOPOLDSTAD. In Leopold- stad is bericht ontvangen, dat re geringstroepen de grenspost Kasin- di, aan het Edward-meer, dat vori ge week door de rebellen was ver overd, hebben vex'overd. BONN. Een 35-jarige sergeant van het Westduitse leger is veroor deeld tot zeven maanden gevange nisstraf voor mishandeling van dienstplichtigen. Hij heeft onder meer het hoofd van een recruut met de loop van een geweer bewerkt, omdat deze geen juiste benaming voor dit onderdeel van het vuurwa pen wist op te geven. De sergeant moet nog voor de krijgsraad ver schijnen. Voor 55 jaar.... BRXJIN1SSE. De Chr. Zangvereni- ging „Soli Deo Gloria" alhier gaf de derde uitvoering. NIEUWERKERK. De dorpsvereni ging Eendracht Bindt" vierde in de Meebaalhet 25-jarig bestaan. BRUINISSE. In de haven liggen thans vijf schepen aardappelen te laden. De prijzen variëren van 2,40 tot f 2,50. ZIERIKZEE. De heer Henry Frè- res organiseert een bioscoopvoor stelling in het „Huis van Nassau". ZONNEMAIRE. Merkwaardiger wijs heeft zich voor de vakante be trekking van onderwijzer aan de o.l.-school alhier slechts één kandi daat aangemeld. ZIERIKZEE. Blijkens verslag van de Gezondheidsdienst overleden in 1909 hier ter stede 127 mensen. Dit is een percentage van 18,65 per 1000. Een mazelen-epidemie eiste 7 slacht offers. ZONNEMAIRE. De gemengde zangvereniging Nieuw Leven" gaf in de bewaarschool een uitstekend geslaagde uitvoering. ELLEMEET. Het rederijkersgezel schap „De watergeus" van Renesse gaf een opvoering van het stuk „Aan flarden" in zaal-de Roo. KERKWERVE. Het aantal kiezers over 1910-1911 bedraagt voor deze gemeente 134. ZIERIKZEE. Voor het Nutsdepar- tement trad op de voordrachtkun stenaar Henry Dekking, met o.m. een deel uit MultatulVs „Vorsten school". NEW YORK. Een moskee van de zwarte moslems in de Newyorkse wijk Harlem is door een ontploffing en de daaruit ontstane brand ver nield. LONDEN. Sir Geoffrey Harrison is benoemd tot ambassadeur in Moskou, als opvolger van sir Hum phrey Trevelyan, die met pensioen zal gaan. OVERDENKING „WELZALIG DE MENS DIE GEDURIG VREEST" Spreuken 28 14a. Het eerste woord van onze tekst is: „welzalig". Dat betekent dus dat we hier te maiken 'hebben met een za ligspreking of gelukkigprij zing. Zulke zaïligsprekingen treffen we vaa'k aan in de bijbel; denk bijvoor beeld aan bet begin van de bergrede uit Mattheus 5. Daar spreekt Jezus Qhristus allerlei soort mensen zalig: „Zialig zijn idle armen van geest", „zalig 'die treuren", „zalig de ver volgden", enzovoort. Dat zijn daar mensen 'die <wij bepaald niet op 'het eerste gezidht gelukkig zouden prij zen. We kunnen imet deze zaligspre kingen uit de bijbel dus voor vreem de verrassingen geplaatst worden. Hetzelfde 'geldt van de zaligspreking uit onze tekst: „Welzalig de mens die gedurig vreest". Hoe valt dit woord te rijmen met woorden als „vreest niet", die wij zo vaak tegenkomen in het evangelie? En de apostel Paulus zegt in Rom. 8 14: „Gij hebt niet ontvangen een geest van slavernij om opnieuw te vrezen, maar gij hebt ontvangen de geest van ihet zoonschap". En de apostel Johanens getuigt in een van zijn (brieven: „Daar is dn de liefde geen vrees". Om liöht in deze duistere zaak te krijgen moeten we letten op de be tekenis die het woordje „vrezen" - gelet op bet tekstverband - alhier heeft. Onder ihet vrezen waarover dn onze tekst wordt gesproken moet worden verstaan de vrees om op nieuw in de zonde te vallen. De Spreukendichter bedoelt bier een op zijn 'hoede zijn voor de verleiding tot bet kwaad. Over dit soort vrees wordt niet alleen in bet O.T. gespro ken, zoals 'hier in deze tekst, maar ook evenzeer in bet N.T. In de Pe- trusbrief lezen we: „Wandelt dan in vrees de tijd van uw vreemdeling- sdhap, wetende dat gij niet met ver gankelijke dingen, zilver of goud, zijt vrijgekocht van uw ijdele wan del, maar met het kostbare bloed van Christus". Dit vrezen beeft dus alles te ma ken met het evangelie. Deze vrees is een wezenlijk onderdeel van het l'even der dankbaarheid. Het l'even der dankbaarheid vraagt van ons uiterste voorzichtigheid. De vergeving van al onze zonden is een te 'kostbaar geschenk om daar ree keloos mee om te springen. Ook thans ligt 'de- duivel nog op de loer om ons tot zonde te verleiden. En een heel groot gevaar is dat wij ons zelf gaan overschatten en mensen dat wij in eigen kraoht sterk genoeg zijn om aan de verleiding weerstand te kunnen bieden. En daarom moe ten we allemaal ter harte nemen wat daar staat in onze tekst: „Wel zalig de mens die gedurig vreest". Dat wil niet zeggen dat het 'leven der dankbaarheid op deze manier tot een heel angstig lieven moet wor den. Dat is zelfs ten enenmale in strijd met de echte dankbaarheid. God vraagt van ons geen 'krampach tige, geforceerde levenshouding. Dank zij de vergeving leren wijhet l-even juist in al haar schoonheid en volheid waarderen. In 'het geloof mogen we van het leven genieten zonder een wrange nasmaak. We mogen echter niet de gevaren onderschatlen waaraan wij zijn blootgesteld. En daarom is dit de bedoeling van de woorden van onze tekst dot we zu'llen leven als een kind dat temidden van het gevaar de 'hand van vader heeft beet gevat. Het lever, der dankbaarheid is een leven in gemeenschap met Jezus Christus. Jezus ga ons uoor Op het levensspoor Doe ons als getrouwe leden Volgen U, op al uw schreden Breng ons aan uw hand Tot in het Vaderland! Ingezonden mededeling Mocht u dan toch nog griep krij gen, neem dan tijdig Aspirin van Bayer in. Want bij griep vinden meer mensen baat bij Aspirin dan bij enig ander middel. DAAR STAAT ...is het verstandig u daar zo goed mogelijk tegen te wapenen. Mijd, als het enigszins kan, dichtbevolk te ruimtes, voorkom overmatige inspanning en zorg voor vitamine- rijke voeding en goede nachtrust. ✓-g-s. UAAn dl AAI ACHTER 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. Micro-korfbaleompetitie te Nieuwerkerk Zeemeeuwen-SKNWK II 32 De kleine overwinning voor de club uit Haamstede was zeker ver diend daar zij in een hoger tempo speelden en ook aanvallend gevaar lijker waren. Vooral in de begin opstelling brachten de aanvallers van SKNWK er niet veel van te recht. Zeemeeuwen begon met een licht veldovenvicht waaruit Kees Verton zijn club de leiding kon ge ven (1-0). SKNWK probeerde hier na tevergeefs de stand weer in even wicht te brengen daar de Zeemeeu wen verdediging weinig moeite had de doorzichtige aanvallen tijdig te onderscheppen. Aan de andere zijde opereerden de blauw-witte aanval lers wel met succes daar mevrouw Huibrechtse-Krijger de voorsprong kon opvoeren tot 2-0. Na de vakver wisseling toonden de Nieuwerker- kers zich het gevaarlijkst. Met een uitstekend schot slaagde mevr. van Dijke-Charitéer er nog voor het ver strijken van de eerste helft in tegen te scoren (2-1). Direkt na de hervat ting kwamen beide partijen weer naast elkaar toen Dingeman Ver boom de korf wist te doorboren, (2-2). Er volgde hierna een spannen de strijd om de puntjes welke door Kees Verton in het voordeel van Zeemeeuwen werd beslist, 3-2. DES-Renesse 53 In deze gelijk opgaande wedstx-ijd wist DES door enige vex-dedigings- fouten van de Renesse verdediging goed uit te buiten beslag op de winst te leggen. Het begin was voor de duinbewoners veel belovend. Met een uitstekend schot wist Hans Si mons zijn club de leiding te geven, (0-1). Even later liet dezelfde speler een strafworp onbenut, maar het werd toch 0-2 door Joop Verboom die uit een doorloopbal wist te sco ren. Na de vakverwisseling bleef het spelbeeld onvei-anderd. Na goed aangeven wist Tonny Kx*aak de achterstand terug te bx-engen tot 1-2. Toen Simons bij het wegwerken het leder in de handen van de vrij staande Jan Neele plaatste had deze weinig moeite om de gelijkmaker te laten aantekenen (-2). Na de hex-- vatting kon DES uit een strafwox-p van Kees Stx-uik de leiding nemen, (3-2). DES bleef hierna aanvallend iets gevaar-lij ker en het was weer Kees Struik die de voorsprong op voerde tot 4-2. Even leefde de hoop bij Renesse nog op toen Wim Ver- seput de korf wist te doorboren, (3-4), maar uiteindelijk slaagde mej. Bolle er in de zege voor haar club veilig te stellen (5-3. Zeemeeuwen-Velocitas 64 Tegen het uitstekend partij ge vend Velocitas heeft Zeemeeuwen de handen vol gehad om de puntjes te kunnen binnen halen. In de begin fase zag het er naar uit dat de meeuwen een grote zege gingen be halen. Kees Verton en Lenie Vaane zorgden voor een 2-0 voorsprong, welke in de volgende opstelling nog werd opgevoerd tot 3-0 door Anne ke Dalebout. Door M. v.d. Wielen kon Velocitas hiex-na tegen scoren (3-1), maar dit doelpunt wei-d direkt gevolgd door een treffer aan de an dere zijde van Kees Verton (4-1). Velocitas gaf de moed evenwel nog niet op en nog in de eex-ste helft slaagden zij er door Mai'inus v.d. Wielen en Jan Hanse in de achter stand te beperken tot 4-3. In de tweede helft kon Zeemeeuwen weer uitlopen tot 5-3 door Riet Wandel waax-na de spanning weer terug- keex-de door Dick de Rijke die met een afstandsschot het leder in de korf deponeerde. Kort voor tijd was het Peter Tangeman die aan alle on zekerheid een einde maakte (6-4). Brouwershaven II-Noad 1-2 Noad zorgde in deze ontmoeting voor een vex-rassing door het deze maal wel bijzonder onpx-oduktief spelende Brouwex-shaven met het kleinst mogelijke vei'schil te klop pen. In het veld waren de Bx-ouwe- naren wel iets stei'ker maar het af werken van hun aanvallen liet nog al het een en ander te wenserx over. Direkt dient daar aan toegevoegd te worden dat de Noad verdedigex*s zich uitstekend weerden. Jan v.d. Velde zorgde voor de openingstref fer (1-0), waax-na Hans Klompe de stand weer in evenwicht bracht, (1-1). Deze stand bleef tot diep ixi de tweede helft gehandhaafd. Toen een ieder reeds dacht dat met een puntenverdeling genoegen zou moe ten worden genomen slaagde Arie de Waaij erin de ovex-winning voor zijn club uit het vuur te slepen, (1-2). Burgh Il-Vclocitas 5-0 Zowel aanvallend als vei'dedigend was Bux'gh de meex-dex-e van Velo citas dat zich desondanks kx-anig verdedigde. Het duux-de geruime tijd voor Melly Kentex-s de groen-witten de leiding kon geven (1-0). Nog juist voor het versti-ijken van de eerste helft wist dezelfde speelster met een fraai schot de voorsprong op te voe ren tot 2-0. Deze stand bleef in de tweede helft gex-uim,e tijd gehand haafd. Kort voor tijd ging Velocitas definitief door de knieën toen snel achter elkaar Ko Tuinman, mej. Deurloo en Henk Kooman de stand op 5-0 brachten. NAIROBI. Pio Da Gama Pinto, een van de voornaamste nationalis tische leiders in Kenia, is met pis toolschoten in een auto voor zijn huis vermoord. De drie neger-da- dei-s konden ontsnappen. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt EMM'ELOORD, 25-2. De officiële' noteringen 'luiden als volgt (in gul dens per 100 ikg., telerspr-ijs af boer- dierij) Consumptie-aardappelen binnen land Bintje 40 mm klei opw. f 11,00- 12,50. Consumptie-aardappelen export: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 10,75-12,00. Voex-aardappelen f 2,50-3,00. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Luthei'se kex*k: 10 en 7 uur ds. Assendoxp; Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 2 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 10 uur'ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Kelling. Haamstede: 9.30 en 7 uur ds. Roodenburg. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwers haven: 10 uui* ds. Oort (H.A.). Zon- nemaire: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Don. Drci- schor: 9.30 uur ds. Don, Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nicuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sir- jansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Westerhof (bed. H.A.). Bruinisse: 10 uur 5 uur ds. Zwanenburg, Sta- venisse. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Na wijn. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Hoog- steen. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. E. Bx-unsting, Baarn. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huij- ser. Nicuwci'kerk: 10 en 5 uur dx\ Beckei'. Oosterland: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Wielemakex-, Nieuw Loosdx-echt. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. S. van der Molen, em.-pred., Middelbux-g. Kerk werve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. Westex-ink. Haamstede; 10 en 3 uur ds. Westerink (bed. H.A.). Nicuwer kerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. van der Molen. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Oosterland: 10 en 3.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds .Kax-ens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. M. A. Mieras, Krimpen aan de IJssel. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katliolieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering om 7.30, 10 en 19 uur Haamstede: Eucharistieviei'ing om 9.30 uur. KERKNIEUWS Gereformeerde fondsen voor wereldhulp UTRECHT, 24-2. De opbi-en'gsten van de grote inzameling voor we- x-eldhulp, die op de eerste zondag van föbr-uari in de meeste Nederlandse kerken is gehouden, zijn dit jaar bij zonder sterk 'gestegen. Men rekende bij de Gereformeerde 'kerken na de eex-sle tellingen op een stijging van 20 procent, thans, nu de opbi-engsten van 319 gemeenten berekend zijn, blijkt dat er ruim 25 procent meer is gegeven dan vorig jaar. Ook de overschrijvingen op giro 2211 van het Algemeen Diakonaal Bureau te Utrecht stegen mel dit percentage. In totaal is al bijna een half miljoen gulden ibinnen. Van 500 gemeenten Wöödten nog opgaven verwacht. KUNSTMEST STROOIERS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5