VERGADERING AANDEELHOUDERS WATERLEIDING MIJ. STAD EN EILAND Gibraltar 'n kwestie I Helder plastic f voor broeiramen f Koorkap - 12e eeuw - wordt gerestaureerd Kaarten van uitbreidingsplannen Hogeweg en Westenschouwen Financiële toestand van bedrijl' ten goede gekeerd ZIERIKZEE, 25-2. In de begroting voor 1965 van de N.V. Waterleiding maatschappij „Schouwen-Duiveland" is op de geraamde verlies- en winst rekening voor het eerst een gering winstsaldo zichtbaar. Het afgelopen jaar leverde geen verlies maar ook geen wiust op, terwijl het verlies in het jaar 1963 toch nog altjjd bijua f 18.000,heeft bedragen. Niettemin is in deze jaren nog f 15.000,gereserveerd voor de nieuwbouw van het kantoor. Deze duidelijke verbetering in de resultaten van de Waterleidingmaat schappij - grotendeels een gevolg van de sanering van de verliezen die sinds de watersnood zijn geleden - was voor mr. F. Th. Dijckmeester, voor zitter van de raad van beheer, in de donderdagmiddag in hotel Van Oppen gehouden vergadering van aandeelhouders, aanleiding om te kunnen spreken van een „bevredigende zaak". „De financiële situatie is nu eindelijk gezond en we kunnen de toekomst met redelijk vertrouwen tegemoet zien", aldus de voorzitter. Televisie en microscoop Televisie-installatie en microscoop, aaneengekoppeld tot een junctie-een heid, behoren al sinds geruime tijd tot de standaarduitrustingen van talrijke laboratoria en in de industrie. Deze combinatie opent in vele gebruiksseclo- ren nieuwe mogelijkheden, vooral bij microscopisch onderzoek van stoffen, die een schadelijke straling veroorzaken, bij demonstraties met geïnfecteerd materiaal (virusonderzoek), het kweken van weefsels, en werkzaamheden bij infrarood of ultraviolet onzichtbaar licht. Een groot voordeel van deze televisie-microscoop ligt in het feit, dat het preparaat slechts relatief zwak verlicht behoeft te worden, daar de helderheid van hel beeldscherm eleclro- nisch kan worden vergroot. Daardoor kan men gevoelige objecten, bijvoor beeld levende biologische preparaten (onze foto) in alle details voor een grote groep mensen duidelijk zichtbaar maken. Overigens zullen de komende ja ren de Waterleiding Mij. nog voor enkele grote problemen stellen. Mr. Dijckmeester signaleerde in de eer ste plaats een sterk toenemend ver bruik van water en dit zal grote in vesteringen vergen. Behalve een nieuw kantoorgebouw met werk plaats, garage en magazijn, waar van het begin van de bouw in de loop van dit jaar verwacht mag wor den, is voor f 419.000,- aan uitbrei dingen begroot. Teneinde de snel stijgende vraag in de vakantieperio de, in het bijzonder op de kampeer terreinen, het hoofd te kunnen bie den, zal bij de investeringen grote aandacht werden besteed aan het zorgen voor voldoende aanvoer en druk in de recreatiegebieden. De voorzitter wees er op, dat de prog noses tot nog toe altijd aan de lage kant zijn geweest en dat er ook wat het waterverbruik betreft op Schou wen-Duiveland spectaculaire ont wikkelingen kunnen worden ver wacht. Bescherming waterwingebied Een andere belangrijke zaak wel ke in de toekomst steeds meer zal gaan spelen vormt de geconstateerde toenemende water-verontreiniging. Het waterwingebied in de Westhoek zal zo goed mogelijk moeten worden beschermd. Temeer wordt dit een klemmende zaak nu de hoopvolle verwachtingen van een ontzilte Oos- terschelde minder optimistisch zijn geworden. Mr. Dijckmeester achtte daarom de voorbereidingen welke het provinciaal bestuur treft om te komen tot een streekplan van groot gewicht. „We zullen waakzaam moe ten zijn maar aan de andere kant bij Gezonken sleepschip ligt BRUINISSE, 25-2. Het sleepschip „Anna", dat dinsdagavond door het Zwitserse tankschip „Veronica" is cvervaren, ligt nog steeds op de plaats waar het woensdagmorgen werd gevonden: op de platen voor de Steenbergse Vliet, aan het einde van het zg. Noordergat, bij de in loop van het Volkerak. Naast het ibegingsvaartuig „Wal rus" van Van den Taks Bergingsbe drijf 'is nu ook een 'drijvende bok bij het schip aangekomen. De „Walrus" is donderdag de 'gehele dag bezig geweest de melasse, een stroopach- ti'ge substantie, uit het sdhip te pom pen. Het is intussen wel interessant na te gaan, hoe gelukkig het is geweest, dat dit schip geen verdere ongeluk ken heeft veroorzaakt. Immers, de opvarenden, waarvan er één zwaar gewond was aan het been, hebben het schip verlaten, omdat het zwaar slagzij maakte en men niet anders dacht dan dat het zou zinken. Met Ingezonden mededeling RED BAND ROOSENDAAL het toenemende verbruik niet ach ter kunnen blijven", aldus besloot de voorzitter zijn overzicht aan het begin van deze vergadering, waar voor van de zijde der aandeelhouders geen grote belangstelling bestond. Inmiddels toonde de directeur van het bedrijf, ir. J. L. van Sloten, de aanwezigen een gecorrodeerd stuk buis, opgegraven bij een recente buisbreuk in de Wevershoek te Zie- rikzee. Hieruit bleek wel dat ver nieuwing van het leidingnet op be paalde plaatsen geen overbodige luxe is. Uit de inleiding op de begroting 1S65 bleek o.a. dat na het seizoen 1964 gereed is gekomen een tweede transportleiding van het pompsta tion naar Burgh en wijdere leidin gen by de Rampweg te Renesse en J. J. Boeyesweg te Haamstede. Deze leiding zal nog worden doorgetrok ken tot de Duinhoeve. Verder wordt een wijdere aan- voerleiding naar Westenschouwen aangelegd en wordt een gedeelte transportleiding in de Kloosterweg te Haamstede bij de reconstructie van deze weg gelijktijdig verzwaard. In het programma is o.a. ook opge nomen verbetering van de aanvoer naar Bruinisse langs de nieuwe Rijksweg. Door de vele uitbreidin gen is het programma voor vernieu wingen in 1964 ten dele uitgevoerd kunnen worden. Nieuwbouw Ir. Van Sloten gaf de aandeelhou ders aan het slot van deze vergade ring een toelichting op de nieuw- bouwplannen, waarvoor het bedrijf, nog bij inloop Volkerak het schip echter wordt regelmatig melasse vervoerd; er waren in dit sleepschip dus tanks aanwezig, en juist het feit dat bij de aanvaring slechts een gedeelte van het schip werd getroffen, maar andere tanks intact hieven, is oorzaak geweest, (/at het met de vloed werd meegevoerd, drijvend tussen water en wind zoals dat 'genoemd wordt, dus slechts met een klein gedeelte boven water. Op zandbank De mogelijkheid dat een ander schip op dit 'drijvende sdhip zou va ren en opnieuw een scheepsramp zou 'doen ontstaan, is op deze drukke vaarroute wel heel groot geweest. Een geluk is het verder geweest, dat de opkomende eb het op een zand bank buiten 'de vaarroute heeft ge dreven, waar het droog viel, althans gedeeltelijk en ibij daglicht werd ontdekt. Bij de berging heeft kapitein D. de Koning, van de sleepboot „Tender", die het eerst hij het 'gestrande schip aanwezig was, zijn recht om een ze ker 'bergloon voor zijn superieuren te eisen met hand en tand verdedigd. Hij heeft daarmee ook een succes geboekt. Dit voorval heeft echter op nieuw 'bewezen, dat men in het ber gingsbedrijf niet gewoon is elkaar met fluwelen handschoenen aan te pakken. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Wijziging programma Zaterdagmiddagcampetitie 3e klasse A: de wedstrijd SKNWK II-MEVO II vangt aan om kwart over 2. Juniorencompetitie Groep A I: uitgesteld is de wed strijd Zeelandia A I- Zierikzee A I. Zondagcompetitie 2e klasse C: de wedstrijd Burgh II-Zonnemaire II vangt aan om half 3. zoals de voorzitter opmerkte, wat betreft de rijksgoedkeuringen al enige jaren in de rij staat. Het be staande kantoorgebouw op de hoek van de Lange Nobelstraat zal uiter lijk niet gewijzigd worden, maar het interieur zal een ingrijpende ver bouwing ondergaan. Het kantoor wordt uitgebreid met een nieuw ge deelte langs het Jannewekken. Deze nieuwbouw zal van 4 schuine z.g. „tentdaken" werden voorzien voor het verkrijgen van een logische en bij het karakter van Zierikzee pas sende aansluiting op het hoekpand. Het ontwerp is van ir. P. K. A. Pennink, architect te Amsterdam. Aan het begin van de vergadering werd het overlijden herdacht van mej. A. M. Verton, die vanaf 1952 administratief in het bedrijf werk zaam is geweest. De voorzitter schetste mej. Verton als een uiter mate plichtsgetrouwe vrouw, die voor de Waterleidingmij. veel be langrijk werk heeft verzet. Koning Boudewijn heeft geelzucht BRUSSEL, 25-2. De aan geelzucht lijdende koning Boudewijn van E.l- gië moet zes weken rust (houden al dus is donderdag in Brussel bekend gemaakt. In het communiqué wordt gezegd, dat de ziekte „normaal en bevredi gend" verloopt en dat de vorst geen koorts heeft. Koning Boudewijn moet wel het bed houden, maar mag de hem voor gelegde regeringsbesluiten wel be studeren en tekenen, aldus het com muniqué, „zodat de normale werking van de instellingen is verzekerd". Woensdagavond arriveerde een extra-bus van de R.T.M. te Haam stede, met het derde gezelschap V.V.V.-informatrices, 'die pas een speciale cursus achter de rug had den. Het A.N.V.V. verbindt aan deze cursussen een excursie, die dit jaar naar Zeeland gaat. Het gezelschap stapte af in hotel Station R.T.M., waar de léden hartelijk werden welkom geheten door 'burgemeester Everwijn en de voorzitter van V.V.V. Burgh-Haamstede 'de heer C. B. Blom. Door de grote drukte aan het veer te Anna Jacoba-polder waren de da mes en heren (13 dames en 5 heren) wat verlaat, doch 'dit kon niet ver hinderen dat er spoedig een prettige sfeer ontstond. Zoa'ls gewoonlijk webden de V.V.V.-ers(sters) verge zeld door de provinciaal directeur de heer J. P. de Regt en d'e heer A. J. v. d. Wal. Excursieleider was mr. F. G. A. Gaster van het A.NV.V. Tijdens het 'diner vertelde burge meester Everwijn een en ander over de streek, terwijl 'de (heer Blom het V.V.V.-werk besprak. Het was reeds Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: Dolkter W. Bontkes, tel. (01110)-2280. MIDDENSCHOUWEN Dokter W. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zierik zee, tel. (01110)-2180. WESTERSCHOUWEN, 25-2. Van af woensdag 24 februari liggen ten gemeentehuize weer enige uitbrei dingsplannen ter inzage. Het zijn de plannen voor het Hogeweg-gedeelte en voor Westenschouwen. De kaar ten geven in diverse kleuren precies aan wat er op het een of ander per ceel gebouwd mag worden. In het plan Hogeweg valt direct de nieuwe Zuidweg op, welks tracé ongeveer bij Kommertjesweegje op de Hoge weg komt en dan 'deze blijft volgen tot kort bij de ingang van het Do mein. Dit is het zoveelste plan mét de BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 20 febr. Anthony Ka- rel, z. van David Adriaan Giljam en Jannetje Francina Hoök (Wester- sdhouwen); 22 fébr. Prits, z. van Arend van Gulden en Johanna Keus kamp (Zierikzee); 22 febr. Sylvia, d. van Arend van Gulden en Johanna Keuskamp (Zierikzee); 24 febr. Ja coba Hugolina, d. van Jan Lege- maate en Pieternella Wilhelmina van Burg (Zierikzee); 24 febr. Cornelia Johanna, d. van Jan Legemaate en Pieternella Wilhelmina van Burg (Zierikzee). Overleden. 18 febr. Pieternella Stoutjesdij'k, 48 jaar, eChtg. van Jan Comelis Berrevoets (Zierikzee); 20 febr. Comelis van der Linde, 90 jaar, geh. 'gew. met Maatje Johanna van den Bout (Brouwershaven); 23 febr. A'driana Maria Verton, 53 jaar, on gehuwd (Zierikzee); 23 febr. Jacoba Flatteschorre, 65 jaar, ongehuwd (Bruinisse). Nederland presenteert zich in Birmingham BIRMINGHAM, 25-2. Omstuwd door lieve Haarlemse bloemenmeis jes opende de staatssecretaris van economische zaker. drs. J. A. Bakker in het hart van Europa's grootste bocmcentrum. Bull Ring Centre te Birmingham, een Nederland-presen tatie. Het complex van honderden win kels, hallen en zalen zal \etrtien dagen lang met windmolens, vlag gen, affiches, maquettes, exportpro- dukten en een schat aan toeristische propaganda, mede uit Rotterdam, Breda en Arnhem, de aandacht van de 5.000.000 zielen tellende tweede stad van Engeland trekken. Tal van „speciale dagen" staan op het pro gramma. Olypmische Spelen 1972 in Parijs? PARIJS, 25-2. Parijs denkt nu reeds aan de Olympisohe spelen van 1972, die naar alle waarschijnlijk heid weer in Europa zullen worden gehouden. De Franse regering be raadt zich momenteel over een groots opgezet sportprojekt in de Franse hoofdstad. Architect Henri Bernard heeft een sportcentrum gepland in Vincennes met een stadion voor 100 duizend bezoekers er. vele trainings- en wedstrijdacommodaties. De kos ten zijn geschat op ongeveer 130 min gulden. Reeds in 1970 zou het pro- jekt verwezenlijkt kunnen zijn. Tot dusver heeft alleen Boedapest te verstaan 'gegeven interesse te heb ben voor de organisatie van de spe len van 1972. LONDEN. De leider van de we reldbeweging voor morele herbewa pening, Peter Howard, is donderdag op 56-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een tongontsteking. erg laat toen de heer J. P. C. Boot met zijn kleuren-dia's de Westhoek van Schouwen nog eens toelichtte, zodat 'de dames (waaronder er ook een uit Emmeloord aanwezig was) en heren zioh een indruk konden vormen. Het was redds in het klein ste uurtje toen de bijeenkomst na een dankwoord door mr. Gaster aan het adres van V.V.V. Burgh-Haam stede werd 'besloten. Ook de R.T.M. in de persoon van mevr. Theuns en 'haar staf werd dank 'gebracht voor •het uitstekende diner. In de ochtenduren van donderdag bezoöht de 'groep enkele punten in de Westhoek om daarna naar Zie rikzee te vertrekken. ZIERIKZEE Ver. Rechtzinnig Hervormden In het in het nummer van donder dag opgenomen verslag van de jaar vergadering van de Ver. van Recht zinnig 'Hervormden stond vermeld dat een vijftal leden aanwezig was. Dit moest zijn een vijftigtal leden. BRUINISSE De aardappelexport Met de aardappelexport die de vo rige maand zo 'goed op gang kwam, wil 'het 'de laatste weken weer niet eng vlotten, met 'als 'gevolg een prijs daling, vooral voor Bintje, die d'e le vering nog nauwelijks aantrekkelijk maken. Spanje, dat in januari be hoorlijke kwanta kon gebruiken, laat verstek 'gaan en ook Duitsland en Italië vragen weinig. Wel wordt, gezien de kleine voorraden bij de 'grossiers, voor het binnenland wel enige vraag verwacht, maar of de export weer op 'gang zal komen is niet te voorspellen. ZuidWeg die aangelegd wordt om de strandbezoekers 'buiten de dorpsker nen om vanaf de prov. weg naar Serooskerke en verder naar Zierik zee op de grote parkeerterreinen te 'brengen die het gemotoriseerde strandt)ezoek op moet vangen. Het is wel heel jammer dat juist nu dam men en bruggen praktisch klaar zijn deze weg alleen nog maar vaag op papier staat zonder te weten waar ze haar eindbestemming zal krijgen. Zdker nog een tweetal jaren zal er over heen gaan voordat deze weg klaar zal zijn. Een groot 'gedeelte van de beschik bare grond ten westen van de cam ping „Duinrand" wordt bebouwd met landhuizen. Diverse officiële kampeerterreinen zijn aangegeven. Recreatieve bebouwing komt er ook aan de zuidoost-zijde van het Kamp- weegje en ten zuiden van de Steen weg. Zoals het plan aangeeft wor den hier ééngezinswoningen gerea liseerd. Adhter Westenschouwen tot aan Kommertjesweegje komen ver schillende landhuizen en zomerhuis jes. Ook is hier een speelplaats aan gewezen. Deze komt op het huidige stukje weiland' aan de oostzijde van de Westensohouwse weg. In de toekomst zal de W. G. Boot laan, zoals op 'het nlan is aangege ven, doorgetrokken worden in wes telijke richting om 'dan met een scherpe bodht rechtuit door te lopen en aan te sluiten op de Hogeweg. Dit zal ongeveer ■- zijn 'bij de villa „Elisabeth". Het grote kale terrein dat destijds door het N.V.V. was aan gekocht staat nog steeds op papier voorzien met 'bungalows. Aan weers zijden van de Adr. v. d. Weijdeweg 'komen zomerhuisjes. MADRID, 25-2. Een woordvoer der van de Spaanse regering heeft dinsdag meegedeeld, dat van alle vreemdelingen die in Spanje wonen en in Gibraltar werkzaam zijn te gen 7 maart de werkvergunningen zullen werden ingetrokken. De betrokkenen zouden volgens een goed geïnformeerd zegsman voor de keus gesteld zijn in Spanje te blij ven of het land te verlaten. Als zij zouden verkiezen in Spanje te blij ven, dan zouden zij maar af en toe naar Gibraltar mogen gaan. Van Spaanse zijde zijn kortgele den beperkende grensbepalingen in gesteld die tot doel hadden het smok kelen tegen te gaan. De Spaanse autoriteiten eisten voorts dat Engel sen en anderen die in Spanje wonen en in Gibraltar werken een Spaanse verbijlfsvergunning moesten aanvra gen indien zij in Spanje wensten te blijven wonen. In Gibraltar treft men voorberei dingen om Britse onderdanen te huisvesten die nog in Spanje woon achtig zijn. Een aantal Britten be vindt zich al in een doorgangskamp. De Westduitse regering bezit nog 4.600 schilderijen en tekeningen, 160 plastieken, 6.000 munten en 9.000 'boekwerken die d.e rest vormen van 'de uitgebreide kunstverzamelingen van Hitler en Göring. Dit zijn wel de 'hoofdpunten uit deze plannen. Natuurlijk komen overal diverse toegangs- en verbin dingswegen. Voor belangstellenden en die zullen er ongetwijfeld velen zijn is er heel wat te vinder, in deze uitbreidingsplannen. Sneeuwstormen in V.S. en Canada NEW YORK, 25-2. Het Amerikaan se midden-westen en 'gedeelten van Canada hebben donderdag te lijden gehad onder 'hevige sneeuwstormen. Opgewaaide sneeuw versperde op vele plaatsen 'de verkeerswegen. Als gevolg hiervan ontstonden ernstige verkeersongelukken, waarbij in to taal twaalf mensen 'het leven lieten. Ingezonden mededeling v X extra dik 120 cm breed ijl •j* per meter f 1,60 i Firma Joh. deu Boer ♦j. Zierikzee Landman 'i* winkelier, Kcrkwervc X X A AMSTERDAM. De 43-jarige Am sterdamse timmerman Jitske Hofke 'heeft een val van tien meter over leefd. Hij gleed uit op het dak van een in aanbouw zijnde woning aan de Jan de Koolstraat, maar liep slechts een gebróken been en wat kneuzingen op. Hij is in het Wilhel- minagasthuis opgenomen. PARTISAAN Hij staat in een boek afgebeeld die Jougoslavische jjartisaan, op het moment dat Duitse militairen hem te pakken kregen. Laten we hem maar Janos Maseriwitsj noemen. Hij was in het verscliolene Macedonië een ijverig helper van de Chetniks, maar hij ging er ook wel alleen op uit. Jaren had Janos de schapen ge hoed op de groene hellingen van de bergen, waarover in de zomer de hitte trilde en in de winter zich een kil kleed van sneeuw legde. Nu was het zomer en de warmte van de Balkan hing als een nimbus boven de wereld. Janos kende de meest verscholen paadjes, die zich slinger den door de dalen, door de bossen en zijn eigen hut, waar hij sliep en zijn geitenkaas en roggebrood at, ivas bijna onvindbaar. Als hij daar rond scharrelde bij zijn schamel ruwhou ten optrekje, leek de wereld bijna vredig, maar dat was bedriegelijke schijn. De jmrtisaan leefde in het vertrouwen dat niemand hem vin den kon. 's Nachts trok hij er op uit, de zakken vol staafjes dynamiet en een oud pistool - een familiestuk met sierlijk gesneden motieven in het handvat - verborg hij onder zijn kale jas. Janos deed dan zo het een en ander, omdat hij het moest doen, veel duidelijker nog uit liefde voor zijn land, dan geïnspireerd door de groeiende kracht van de proletari sche brigade, die hij te weerspannig vond tegenover „zijn generaal" Mi- chailowitsj. Tegen het ochtendgloren drukte Janos zich bijna plat tegen de nog koele aarde en met kleine spronge tjes van struik tot struik, van kuil tot kuil, vond hij het uitgesleten paadje, dat hem naar zijn veilig leger voerde. Waarom er echter nog om heen te draaien. Op een stralende ochtend lag Janos uit te slapen van de ver moeienissen van de nacht. Hij snurk te zowaar, toen er hard tegen de deur van zijn hut xoerd getrapt en geslagen. Hij ivas zo'n goeie parti- saan, maar de vreemde soldaten vonden in zijn hut een buitgemaakt geweer en handvol slaghoedjes in zijn jas. Janos maakte zich geen il lusies meer. Ze hadden hem na twee jaar te pakken. Hij strompelde met opgeheven armen naar buiten en knipperde tegen hel helle licht en stotterde onverstaanbare xvoorden, xvant Janos was maar een eenvoudig schaapherder en sprak alleen een Macedonisch dialekt.. Hij voelde de tromp van een geiveer in zijn rug en onder een warrige, kromgegroeide pijnboom ging hij slaan. Toen het schot knalde, kreundehij „Jezus"; zijn lichaam smakte als een vod te gen de warme aarde van Macedonië. Zijn foto stak in de portefeuille van een later gesneuvelde vijand. Zo kwam die in dat boek. Men moet. er eens naar kijken. Hij - Janos - is toch niet helemaal vergeten, al scheelt het niet veel. EILANDMAN. UTRECHT, 25-2. - Een twaalfde eeuwse koorkap, afkomstig uit f Dokkum en thans deel uitmakend van de collectie van het Aarts- i bisschoppelijk museum in Utrecht, is per vliegtuig overgebracht 4 4 naar het restauratie-atelier van het Historisch museum in Stock- f holm om daar, onder toezicht van enkele zeer vooraanstaande f t texticlexperts, gewassen en gerestaureerd te worden. i De adjunct-directrice van het Aartsbischoppeljjk museum, mej. 4 l dra. A. M. Janssens, blijft tot zaterdag 27 februari in de Zweedse 4 i hoofdstad, waar zij de belangrijke eerste handelingen volgt van het f tere Siciliaansc zijdewcefscl, dat door de tand des tijds deerlijk ge- V havend is. 4 Mej. N. Veltkamp, rcstauratrice van het Centraal Laboratorium voor onderzoek van voorwerpen van kunst en Wetenschap te Am- f sterdam, zal die werkzaamheden vier maanden lang bijwonen, om zich dc techniek hiervan eigen te maken. Ilct ligt in de bedoeling 4 in de toekomst soortgelijke restauraties in Nederland uit te voeren f op het genoemde Centraal Laboratorium. f f Er zjjn maar weinig weefsels als deze kap in Europa bewaard gebleven. Niet alleen daarom is deze koorkap van uitzonderlijk bc- 4 4 lang, maar ook omdat dit kerkelijk gewaad zijn oorspronkelijke f 4 twaalfde eeuwse vorm heeft behouden. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2