Causerie over Zeeland's problemen op vergadering C.B.T.B. Élémenten uit Visserijwet voor Sch.-Duivelandse sportvissers Burgh heeft leiding in micro-competitie „GRIEP? NEEM DIREKT EEN AKKERTJE" Aantal werker» in de landbouw loopt sterk terug Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 23-2. „Zeeland was een sterk agrarische provincie, maar in kcrte tüd - een periode van drie a 5 jaar - is de industrialisatie goed op gang gekomen en de verwachtin gen z;tyn sterk dat deze ontwikkeling zich zal doorzetten en Zeeland een grote ontwikkeling gaat doormaken". Zo sprak het lid van G.S., provin ciaal voorzitter van de Zeeuwse C.B. T.B., de heer J. v. d. Bos, op de dinsdagavond In het „Huis van Nas sau" gehouden jaarvergadering van de gewesUiyke afdeling „Schouwen- Duiveland" van de Zeeuwse C.B.T.B. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer J. A. v. d. B«l. De heer v. d. Bos bleek deze avond sterk cijfermatig ingesteld - hij is bij de taakverdeling in het college van G.S. met de financiën belast - zodat de causerie een meer algemeen karakter droeg over de Zeeuwse problemen, dan dat land- en tuin bouw hierin op de voorgrond ston den. Tweede belangrijke punt in Zeeland is uiteraard de recreatie, die zioh reeds over een groot deel van de provincie uitstrekt en lang niet meer alleen aan de kuststroken. Gezien tegen de achtergrond van de toenemende recreatie verwachtte spr. een verhoogde bouwcapaciteit, want de „tweede woning" is popu lair aan het worden. Ruimtelijke ordening Van de provinciale overheid wordt een verstandig beleid gevorderd, het geen impliceert een „verantwoorde begeleiding" met name dn de sector van de ruimtelijke ordening, waar bij dient gestipuleerd dat het beleid niet gericht moet zijn op het ver krijgen van uitgesproken grote ste den. „Tenslotte moeten wij beden ken dat de gehele Zeeuwse bevol king (290.000) een plaats kan vinden in 'het Feijenoordstadion". Bevordering werkgelegenheid Primaire eis -is de bevordering van de werkgelegenheid, al mag er spra ke zijn van een verantwoorde pen del, over korte afstanden dus. Ves tiging van industrie doet de pendel verdwijnen, hetgeen bv. 'blijkt in de kanaalzone, waar Philips zich ves tigde. Weliswaar aöhtte spr. indus trialisatie van eminent belang, maar hij waarschuwide tegen, het voorbij gaan aan andere bronnen. Met name bleek hij voorstander van d'e bevor dering van de tuinbouw. Met andere sectoren moet de landbouw in har monie worden gebracht. Wat de industrialisatie betreft gaat het vooral om het scheppen van een industrieel klimaat. Men is niet klaar met het aanleggen van industrieter reinen, maar allerlei voorzieningen van culturele en sociale aard zijn nodig. De heer v. d. Bos gaf hierna talrijke cijfers door, wat betreft de Zeeuwse bevolking. Belangrijk is dat in 1964 reeds 93 pet. van het Zeeuw se geboorte-overschot aan de pro vincie bleek gebonden. Men is op dit punt dus op de goéde weg. Even als in Nederland neemt ook in deze provincie ide verstedelijking toe. Het aantal personen werkzaam in de landbouw neemt voortdurend af. In 1964 bedroeg 'dit verlies 750 mensen; voor 1965 wordt een aantal van 500 verwacht. De verhoudingscijfers lig gen thans als volgt: industrie 30 pet.; lan'dbouw 18 pet. en diensten 45 pet. De oppervlakte Zeeuwse cultuur grond bedraagt 136.800 ha., maar door bouw en wegenaanleg vermin dert deze oppervlakte in de toe komst. Vijfjarenplan voor de wegen Na een uitvoerig betoog over de financiële problematiek van gemeen ten - zij kampen met storingen in het begrotingsbeleid door het niet tijdig weten wat zij zullen krijgen - en van de provincie, stipte de heer v. d. Bos het vijfjarenplan voor de wegen aan, door de provincie ge pousseerd. Het plan gaat f 60 mil joen vergen. Ook Schouwen-Duiveland zal er van profiteren. Een beurt krij gen: de rondweg bij Noordgou- we, de weg Noordgouwe-Zonne- maire, de weg Zonnemaire- Hompelvoet, de weg Renesse- Haamstede, de Kloosterweg. Overigens onderlijnde spr. dat 1 km. primaire weg tegenwoordig f 1 miljoen kost, hetgeen een indruk geeft van de beperkte mogelijkhe den, ondanks de kapitale som van f 60 miljoen. Gebrek aan middelen trouwens verhinderen de provincie een ontwikkelingsbegroting op te stellen. Tenslotte besprak gedeputeerde v. d. Bos de problemen rond de visse rij. Hij ried de georganiseerde vis serij te komen met een doorwrocht plan tot behoud van de verwater plaatsen, want louter in de sfeer van de emotionaliteit komt men in het gesprek met het departement ook niet verder. Groeiend ledental In zijn openingswoord maakte te voren de voorzitter gewag van de geslaagde familie-avond, die wel een hoogtepunt betekent in 'het organi- satieleven. Vorig jaar september werd het 200ste lid ingesc.ucven. Het groeiend ledental bewijst het recht van bestaan der organisatie. De heer v. d. Bijl schetste 1964 als een goed landbouwjaar. Spijtig ech ter is het dat de prijzen van enkele predukten terugzakken. Spr. noemde hierna de garantieprijzen voor ver schillende prudukten, die wij al eerder op deze plaats hebben ge publiceerd. Apart genoemd werd nog een toeslag voor de verwerking van vlas van f 160 tot f 200 per ha. In het algemeen merkte de voorzitter op dat de landbouw - gelet op de ontwikkelingen in 'het kader van de E.E.G. - steeds meer Europees moet gaan denken. Spr. dankte voor de ondervonden goede samen wei king en het in de C.B.T.B. gestelde ver trouwen. Na uitgebracht rapport van de fi nanciële commissie bij monde van de heer I. Padmos, werden de finan ciële jaarstukken, zowel van de ge westelijke afdeling als van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging van de gewestelijke afdeling vastgesteld en zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Herkozen werden de aftredende bestuursleden: de 'heren J. Boot, M. O. Hanse en L. M. Leeuwe. In de vékature in het bestuur van de C. A.V., ontstaan door aftreden van de heer L. C. Hanse, werd voorzien door verkiezing van de 'heer L. J. Dalebout te Noordgouwe. In de va- kature A. Padmos word 'benoemd tot lid van de financiële commissie de heer H. M. Flikweert te Nieuwer- kerk. De voorzitter richtte hartelijke woorden van dank tot de heer L. C. Hanse voor het vele werk als be stuurslid van de C.A.V. verricht. 'n gróót 27 cts kwaliteitssucces! Ouderavond „Prinses Beatrixschool" te Haamstede De ouderavond die dinsdagavond gehouden werd in een der lokalen van de Prinses Beatrixschool, kon zioh in een goede belangstelling ver heugen. De voorzitter, de heer L. Hack, heette 'in het bijzonder wel kom webhouder J. van Waveren en ds. F. Don. N.ajv. de door de secretaris, de heer H. J. Blom, voorgelezen notu len deelde de voorzitter mede dat de meerdaagse schoolreis een groot succes is 'geworden. Inmiddels heb ben de kinderen weer 'gespaard en is een flink 'bedrag, voor de reizen bij een 'gebracht. Ook het schoolfonds deelt in de geldelijke vreugde. In zijn jaaroverzicht zei het hoofd der school, d!e heer S. A. de Haas, dat dit jaar praktisch eender was aan het voorafgaande. Geen grote gebeurtenissen ideden zich voor. Het verkeersexam'en werd door 25 leer lingen meegemaakt, waarvan er één zakte. Óver de driedaagse schoolreis was spreker nog enthousiast. Alles liep uitstekend. De kosten waren f 15 per kind. Na het einde van 'het schooljaar vertrokken drie leerlin gen naar de huishoudsohool, 5 naai de L.T.S., 11 naar de TJ.L.O. en 2 naar de H.B.S. De kinderen spaarden f 1.730,70. Ook dit jaar 'kunnen kin deren worden getest door het insti tuut van prof. v. d. Watering in Goes en door het Arbeidsbureau. De school is nu 12 jaar oud en van binnen is het 'gebouw hard aan een verfje toe. De kasten zijn versieter.. Het school hoofd roemde de medewerking van het gemeentebestuur. Het voorstel van de oudércommis- sie om weer een meerdaagse reis te maiken werd met applaus aangeno men. De vaste kok, de heer A. Boo- gert, is weer 'bereid mee te gaan. Ver. van Rechtz. Hervormden hield jaarvergadering ZIERIKZEE, 22-2. De vereniging van Rechtzinnig Hervormden hield de (30ste) jaarvergadering in het ned. hervormd verenigingsgebouw. Be vergadering werd door een vijf tal leden bezocht. Als spreker trad op ds. J. P. van Roon te Ermelo, die sprak over het onderwerp: „Ver nieuwingen in kerkelijk en persoon lijk leven". De vergadering stond onder leiding van de voorzitter de heer M. C. Jansen, die - na de ope ning cp de gebruikelijke wijze - een welkomstwoord sprak. In. zijn causerie merkte ds. Van Roon op dat in elke periode van de kerkgeschiedenis de dingen zijn te rug te brengen tot een bepaald the ma, dat in onze tijd zonder twijfel de vernieuwing is. In dit verband wees hij op de veranderingen na de tweede wereldoorlog, als de invoe ring van de nieuwe zangbundel, de vaststelling van de nieuwe kerkor de, de nieuwe bijbelvertaling, de nieuwe psalmberijming en de in voering van een nieuw dienstboek. Bij de kerkbouw werden nieuwe vormen toegepast en het gemeente werk werd anders aangepast, de verkiezing van ambtsdragers is an ders geregeld en de oecumene werd uitgebreid. De „intermenselykheid" Teneur van de prediking is ge worden de „intermenselijkheid", d. w.z. het medemens zijn met anderen en solidair zijn met de wereld, waar bij het leven hier en nu de nadruk krijgt. Spreker meende echter dat deze dingen niet het een en al mogen gaan worden. De boodschap van de kerk zal gericht moeten blijven op het eeuwige leven. Bij de inwendige vernieuwing moet dan ook de na druk worden gelegd op bekering en wedergeboorte, het leven met Chris tus, gewijd door de Heilige Geest. Spreker werkte dit nader uit en be sprak in dit kader de vernieuwing van het persoonlijk leven, dat zal moeten bestaan in een terugvallen op het volle evangelie. Huishoudelijke zaken Tevoren had de voorzitter een te rugblik geworpen op de afgelopen 30 jaar, waarin de vereniging ver schillende aktiviteiten ontwikkelde, waarvan hij noemde de inrichting van een goede ledenadministratie der Herv. gemeente, de oprichting van een kerkkoor en het doen hou den van lezingen. Spreker deed een dringend beroep op de leden de ver eniging steun te verlenen. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde o.a. het bedanken van mej. A. H. J. de Wit als bestuurslid. De rekening van de penningmees ter wees een batig saldo aan van f 293,99. Het fonds je Pastoraal werk bevat een bedrag van f 91,86. Het aantal leden bedraagt thans 197 en het aantal donateurs 4. Onder dankzegging aan de be trokken functionarissen werden jaarverslag en rekening goedge keurd. Bij de hierna volgende be stuursverkiezing werd de heer A. van den Berg herkozen, terwijl in de vakature-mej. De Wit, werd geko zen mevr. D. W. Hekman-van Bar- neveld. De contributie voor het nieuwe verenigingsjaar werd vastgesteld op minimaal f 1,50. Het bestuur heeft hoop dat velen een extra vrij willige bijdrage zullen geven. Een bestuursvoorstel tot ophef fing van het fonds voor geestelijke belangen werd met enkele stem men tegen aanvaard. Het saldo zal in de kas worden gestort. Een voor stel lot reglementswijziging werd niet aanvaard. Na de pauze zong het kerkkoor met orgelbegeleiding van de heer C. J. Groenleer een vijftal geeste lijke liederen. Het zal ditmaal 'hoogstwaarschijn lijk Walcheren worden. De kinderen van iklasse 3, 4 en 5 gaan naar Rot terdam over de nieuwe dam. De laagste klassen trékken weer naar het strand. De aftredende bestuursleden, da heren L. Hack en H. J. A. Blcm werden herkozen terwijl in de plaats van de «heer C. J. v. d. Maas mevr. de Kup werd 'benoemd. Het zwemmen Uit de vergadering werd de op merking gemaakt dat 'het gemis aan zwemonderrioht toch wel danig ge voeld wordt. Dit onderwerp is al ja ren aan de orde. De onderwijzers zijn niet 'bevoegd om zwemles te geven. In de haven zijn mogelijk wel wat voorzieningen te treffen om diaar les te 'kunnen geven, zoals het aanbrengen van een steigertje, een wisselcabine, een afscheiding voor kwallen en een springplank. Een der onderwijzers, de 'heer Vos, merkte cp dat Schoondijke zelf een. zwem bad bouwde met materialen tegen inkoopsprijs. 'Kosten f 15.000. Meer handenarbeid was de wens van mevr. de Kup, doch de heer de Haas antwoordde idat 'hij niet boven het voorgeschreven aantal lesuren mag gaan. De wethouder, de 'heer J. van Wa veren, voerdé daarop het woord. Hij was het roerend eens met de „verf- wens" van het schoolhoofd en ook de kasten moeten vernieuwd wor den. De aanschaf van een filmpro- jector 'is aanstaande. B. er. w. staan er volledig achter dat de scholen zo goed mogelijk 'draaien. „De burge meester is voor een zwembad en hij bekijkt de diverse mogelijkheden. Geduld is hier een ware zaak", aldus de wethouder. KERKNIEUWS Ger. Kerken Benoemd tot functionaris in alge mene dienst voor de evangelisatie: mej. E. G. v. Egmond, 'kand. te Zuid- lai'en. Beroepen te Oosterbeek (va. J. W. Slingenberg)G. v. Halsema, Berkel- Rod'enrijs; te Ruinervvold-Koekanige (vac. J. A. Kwast): A. Vos, Hoog kerk; te Oegstgeest (vac. J. H. Kap pers): P. Noomen, Wormerveer; te Klazienaveen (vac. Joh. Dijkstra)D. C. v. Geest, Engwierum; te Buiten post: J. D. te Winkel, Vorden. Aangenomen naar 's-Gravenzan- d'e (vac. M. T. Minnema): J. C. v. Egmond, Tholen, die bedankte voor Andijk (vac. C. Dijkstra); naar Vee- nendaal (vac. J. Óverduin): J. Yt- sma, Rotterdam-Kralingen; naar Almelo (5e pred.pl.): P. v. d. Beukei, Dinteloord. Bedankt voor Zwijndrecht (vac. H. J. v. Duinen): K. II. Schuring, Al- p'hen a.d. Rijn; voor Buitenpost: P. C. Meijer, Vallihermond; voor Am sterdam (vac. dr. A. G. Luiks): G. Rang, Haaiiem-Zui'd. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Nijverdal: J. de Feij- ter, Berkum. Bedankt voor Vollenhove-Cadoe- len: L. W. G. Blokhuis, Zuidhorn; voor Appingedaim: K. v. d. Belt, Twijzel. Ohr. Ger. Kerken Bedankt voor London (Ont.. Can.) (Free Ohr. Ref. Ohurch): .J. Óver duin, Aldergrove (B.C. Canada), v.'h. te Almelo; voor Ouderkerk a.d. Am- stel: W. Heerma, Nunspeet; voor Schiedam: R. Hofstra, Harlingen. Ger. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Zuid: II. Liglenberg te Oudemirdum en G. Sahipaanbooid te Apeldoorn. Ingezonden mededeling (Van een speciale medewerker) ZIERIKZEE, 24-2. Op 1 juli 1964 is in werking getreden de nieuwe Visserijwet. Aangezien wij rondom in een watergebied zitten waar veel sportvisserij bedreven wordt, is 'het wellicht dienstig dat verschillende aspecten van de nieuwe Visserijwet waar men regelmatig mee te doen krijgt summier te 'belichten. Op Schouwen-Duiveland heeft men. te maken met twee soorten vis serij en wel de Binnenvisserij en Kustvisserij. Men dient hierbij zeer goed onderscheid te maken. Voor de Binnenvisserij kan men zeggen alle visserij binnen de zeedijken en voor Kustvisserij het vissen buiten de zee dijken op ons eiland daar waar eb en vloed vrij spel hebben. Indien wij eerst de Binnenvisserij cp de korrel nemen, zien wij direct al een groot verschil met de oude Visserijwet. Om niet verward te ra ken laten wij de nieuwe bepalingen die van belang kunnen zijn volgen. Binnenvisserij: Twee verschillende soorten vis- acten en wel: a. kleine visacte voor het vissen met hetzij een speciale hengel, hetzij met twee gewone hengels, hetzij met een peur, in de binnenwateren, geldig van 1 juni totenmet 31 mei. De kleur van de kleine visacte is blauw en de kosten hiervan bedragen f 6,50. Voor het bekomen van een visacte dient men zich te vervoegen bij een gemeente en wel op dé secretarie. Waar geeft niet en men kan in ge heel Nederland terecht. Buitenlan ders kunnen eveneens een visacte voor binnenwateren aanvragen op dezelfde wijze. b. grote visacte, voor het vissen met alle vistuigen, in de binnenwa teren, voorzover het gebruik daar van niet krachtens de Visserijwet 1863 verboden is, eveneens geldig van 1 juni tctenmet 31 mei. De kleur van een grote visacte is geel en de kosten zijn f 20,Zij zijn evenals de kleine visacte te bekomen bij de secretarie ener gemeente. Verder kent men nog het vissen met één gewone hengel. Hierbij kan men volstaan onder een bijdragebe- wijs. Dit bijdragebewijs is niet nood zakelijk voor personen beneden de leeftijd van 15 jaar. Deze kunnen vrij met één gewone hengel vissen. Het bijdragebewijs voor personen van 15 jaar en ouder kan men even eens bekomen op de secretarie ener gemeente en de kosten bedragen f 2,—. In de kleine en grote visacte is de bijdrage bij de prijs inbegre pen. Men zal opgemerkt hebben dat in de kleine visacte gesproken wordt van een speciale en een gewone hengél. Wat is nu het kenmerkend verschil tussen deze hengels. Een speciale hengel wordt in de Visserijwet niet genoemd, doch wel wat een gewone hengel is. Onder een gewone hengel wordt verstaan: le. een roede (al of niet voorzien- van een opwindmechanis- me); 2e een lijn of snoer aan die roede bevestigd (al dan niet voor zien, van één of meer dobbers); 3e ten hoogste drie vishaken; 4e welke vishaken moeten zijn voorzien van een door de minister aangewezen aas. Momenteel is als aas aangewezen: brood, aardappel, deeg, kaas, al dan niet gekiemd zaad, fruit, insecten of insectenlarven, stukjes vis, worm, zeepier, zager, mossel, afgeknotte gaper (putschelp), steurkrab en gar naal. Een hengel die niet aan voorgaan de gestelde eisen voldoet is een spe ciale hengel. Naast de visacten moet men voor het uitoefenen van Binnenvisserij in het bezit zijn van een schriftelijke vergunning van de rechthebbende op het visrecht. Indien men wil gaan vissen in een binnenwater overtuige men zich eerst of men voor het vissen daarin de nodige papieren van de rechthebbende op het visrecht bezit. Dit kan voor ie der water weer anders zyn. Op de vergunningen die meestal geviseerd moeten zijn door de Ka mer van de Binnenvisserij, staan bepalingen die moeten worden na geleefd. Het niet nakomen van deze bepalingen kan intrekking van de vergunning tot gevolg hebben en tevens is men strafbaar. Als belangrijke binnenviswateren noemen wij: Dc kreken bij Ouwcr- kerk en Kaaskenswater te Zierik- zee. Dczo viswateren zijn gepacht door dc hcngclsportvcrerüging ..Dc Ooslerschcldc". Voor het vissen in deze wateren dient men zich te wen den tot het bestuur van de hengel-tuig. Bij nacht is het verboden om sportvereniging de". „De Oosterschel- Een afgepaald gedeelte van de Schelphoekkreek te Serooskerke. Voor het vissen in deze kreken geeft het Staatsbosbeheer vergunningen uit. In deze wateren mag alleen met de gewone hengel gevist worden. Verder is het waterschap „Schou wen-Duiveland" voor een groot ge deelte van het viswater rechtheb bende op het visrecht. Verschillen de van deze wateren zijn afzonder lijk verpacht, maar met name een groot gedeelte van de waterleidin gen in Schouwen is de mogelijkheid opengesteld om met vergunning van het waterschap te vissen. Ten kan tore van het Waterschap te Zierik- zee kan men vergunning bekomen voor het vissen met de gewone hen gel, kosten f 3,en voor het vissen met een kruisnet, kosten f 30,per jaar. De vergunningen voor het ge bruik met een kruisnet worden slechts beperkt afgegeven. Kustvisserij Voor het vissen buiten de zeedij ken waar eb en vloed vrij spel heb ben zijn nu geheel andere bepalin gen van kracht. Voorheen kon men met een onbeperkt aantal hengels vissen, hetgeen nu niet meer het ge val is. Voorheen was het Zeeuwse Stromenreglement alleen van toe passing op de wateren rond ons ei land. Thans is het Zeeuwse Stro menreglement wel gehandhaafd, doch hiernaast kent men nu de be palingen van de Kustvisserij. Voor de sportvissers kende men weinig beletsel om te vissen. Het vissen met één of meer hengels was vrij. Men kende twee verschillende soorten consenten en wel de grote en de kleine, beide te bekomen bij het bestuur Visserij der Zeeuwse Stromen. Dit is nu geheel vervallen. Thans zijn de volgende van belang zijnde maatregelen van kracht: Voor de Kustvisserij is thans vrij toegestaan: a. het vissen met twee gewone hengels (wat onder gewone hengel verstaan wordt hebben wij reeds bij de Binnenvisserij gezien); b. het rapen van kreukels en mosse len op drooggevallen bermen en zeeweringen of hoofden, mits zon der gebruikmaking van een vaar- kreukels en mosselen te rapen. Vist men op een andere wijze, dan moet men in het bezit zijn van een consent geldig voor de Kustvisserij. Dit consent kunnen alleen Neder landers bekomen en is verkrijgbaar op de secretarie ener gemeente. Dit consent is één jaar geldig en de kos ten zijn f 1,Hierbij zij wel opge merkt dat voor sommige soorten van visserij, o.a. het vissen met vaste vistuigen, fuiken e.d. speciale vergunning vereist is van het Zeeuwse Visserijbestuur, gevestigd te Middelburg. Voer het vrije rapen van kreukels en mosselen zij opgemerkt dat men wel in het bezit moet zijn van een schriftelijke verklaring van het Wa terschap „Schouwen-Duiveland" dat men gerechtigd is op bermen, zeeweringen en hoofden te rapen. De kosten hiervan bedragen f 3, per jaar. Tevens is het verboden om op uit gezaaide of verpachte mosselperce len te komen. Deze zijn doorgaans gemakkelijk te herkennen aan de merkstokken die men in zee ziet staan, of de vakstrepen aan het ta lud van de zeedijk. Van kracht is gebleven dat een speciale vergunning vereist is voor het spitten van zeepieren of zagers. Een ieder die zeepieren of zagers spit, moet in het bezit zijn van een speciale vergunning, aan te vragen bij de Dienst Rijkswaterstaat Bene den de Rivieren, te 's-Gravenhage, van Hoogenhoucklaan 60. Op deze z.g. spitvergunning staat aangege ven waar en onder welke voorwaar den men mag spitten. Rond Schouwen-Duiveland wordt op de volgende plaatsen toestem ming verleend: vak III, betreft het Gouwe Veer en Costerlandse slik ken; vak VII, betreft de Schelphoek te Serooskerke; vak X, betreft het Dijkwater en slikken van Zonne- maire. Let op deze plaatsen wel op de afgebakende percelen die verpacht zijn. Hier mag niet gespit worden. In deze korte uiteenzetting zijn niet alle aspecten van de nieuwe Visserijwet besproken en blijven er uiteraard nog andere bepalingen. Voor de sportvisserij achten wij deze van minder belang en voor diegene die zich verder in deze materie wil len verdiepen kan de Visserijwet en andere wetten uitsluitsel geven. In de afdeling A van de micro competitie van de SDKB 'is de lei derspositie van Burgh vrijwel on aantastbaar 'geworden. De groen- wdtten zorgden (hier zelf voor door met 10-4 van WIK te winnen en met 5-1 van ZSC. Verder 'hielp WIK 'hen nog een 'handje door een ver rassende 3-2 zege te 'behalen op Brouwershaven dat hierdoor vrijwel 'kansloos werd. Wel wisten de Brou- wenaren met 2-0 van Unitas te win nen, maar met nog vijf wedstrijden voor d'e boeg staan zij nu reeds bij Burgh ten achter. SKNWK kon zich op de 3e plaats nestelen door een 5-2 overwinning op hekkesluiter Unitas. Burgh 10 9 1 0 62-24 19 Brouwershaven 10 7 0 3 34-19 14 SKNWK 10 4 1 5 36-38 9 ZSC 10 2 3 5 29-41 7 WIK 11 3 1 7 29-44 7 Unitas 10 1 2 7 27-53 4 In de afdeling B zijn de kaarten nu 'duidelijk geschud. 'De Burgh-re- serves, nog steéds zonder verlics- punten, kwamen door een drietal overwinningen aan de leiding. Van Renesse werd met 5-1 gewonnen, van WIK II met 4-2, terwijl Veloci tas er met 5-0 aan moest geloven. Haar naaste concurrenten Brouwers haven II wonnen van DES met 4-2 en van Renesse met 3-2, maar tegen WIK II moest 'het de helft van dc inzet (3-3) afstaan terwijl NO AD voor een verrassing zorgde door dc Brouwenaren met 2-1 te kloppen. Zeemeeuwen trék legen SKNWK II met 3-2 aan 'het langste eind, terwijl van Velocitas met 6-4 werd gewon nen. DES slaagde er in de volle buit binnen te 'halen tegen Renesse (5-3). Burgh II Br.haven II ZSC II Zeemeeuwen DES SKNWK II NOAD Renesse WIK II Velocitas DOSKO 10 7 7 0 0 42-11 14 9 6 12 28-17 13 8 4 3 1 31-28 11 7 4 2 1 32-19 10 9 4 2 3 35-32 10 8 4 13 20-20 9 8 2 2 4 26-27 6 8 2 2 4 23-24 6 9 2 2 5 18-30 6 l 7 27-37 5 7 0 0 7 7-48 0 In de afdeling A gaat 'heden (don derdagavond SKNWK 'het met ge lijke kansen opnemen tegen WIK. Burgh, dat i'eeds tweemaal met één doelpunt je verschil van Brouwers haven heeft weten te winnen, start ook in 'de derde ontmoeting als fa voriet. ZSC maakt een 'goede kans beslag op de inzet te leggen tegen Unitas, terwijl Brouwershaven haar ibeste vorm za'l moeten tonen als het van SKNWK zal willen winnen. WIK en ZSC treden tegen elkaar met gelijke kansen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Assen (vak. J. B. Weener) (toez.): J. W. Schipper, Rot- terdam-DelfShaven. Ger. Kerken Bedankt voor Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm): C. L. Timmers, Amstel- veen-Z. Ohr. Ger. Kerken Bödan'kt voor Arnhem: J. Brons, Bunschoten; voor Urk: P. v. Zonne veld, Bennekom. Ger. Gemeenten Tweetal te Lisse: C. Harinck le Utrecht cn A. Vergunst te Rotter dam-C. Beroepen te Veen: G. Schipaan- boord, Apeldoorn. Bedankt voor St. Annaland: A. Hofman, Zeist. Synode Clir. Ger. Kerken APELDOORN, 24-2. De generale synode van de Ohr. Geref. Kerken die om de drie jaar pleegt te worden géhouden zal in 1965 door de kerk van Zwolle worden 'bijeengeroepen. De synode heeft edhtor niet in de Overijsselse 'hoofdstad plaats, maar wordt door dc Zwolse kerkeraad ge opend in de aula van de theologische hogeschool le Apeldoorn. Dé synode zal op 31 augustus aanvangen en in de daaraan voorafgaande bidstond in do Chr. Ger. kerk van Apeldoorn zal voorgaan do voorzitter van de vorige synode (Santpoort-1962) cis. J. H. Vclqina (Apeldoorn-C.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2