alles kan met Catalans i gerda s EIGEN WEG Noordwelle vierde enthousiast een zeer geslaagd Strafeest nu kan het nog! STAD EN EILAND STAD EN EILAND Vergadering Groene Kruis te Scharendijke Planken onder Uw bed? DEURLOQ, INTERMEUBEL, ZIERIKZEE Renesse vierde ouderwets Strafeest Rij- en vaartocht voor bejaarden van Schouwen-Duiveland O O NOORDWELLE, 20-2. Als eerste in de rij van plaatsen, die met vol harding vasthouden aan de folklo ristische traditie, heeft Noordwelle het Strafeest op enthousiaste wijze gevierd. Eeen vijftiental ruiters nam deel aan het feest. De dieren zagen er goed uit en waren keurig ver sierd en verzorgd. De Strarijclers-groep stelde zich op het dorpsplein op, waarna de - uit dames bestaande - jury gelegen heid kreeg de dieren van alle kanten kritisch te bekijken. Met deze taak waren belast de dames mevr. de Kam, mevr. Elenbaas-Kik, mevr. Kosten-Knuijt en mej. Gerda Hanse De jury had het niet gemakkelijk, maar kwam tenslotte toch tot èen beslissende puntentoewijzing. De prijswinnaars laten wij hier onder volgen: 1. W. Hart, 36 p.; 2. L. Hart, 33 p.; 3. J. Hoogenboom, R. de Vrieze en W. de Vrieze, 30 p.; 4. W. Lokker, 28 p.; 5. W. Fonteine, 27 p.; 6. J. v. d. Vaate, 25 p. Voor de winnaars waren geldprij zen beschikbaar. Bij de keuring was aanwezig burgemeester H. P. Ever wijn en het Strü-comité. De ruiters begonnen na de keuring aan een tocht, die leidde naar Renesse en terug naar Noordwelle. Inmiddels was de Kon.Harmonie „Witte van Haemstede" - na een muzikale wan deling door de dorpskern - naar de boerderij van de heer Elenbaas ge trokken, om daar de fraaie ruiter stoet op te halen. Hartverwarmende aanblik Do muziek was compleet met drumband en in zijn totaliteit lever de de Stra-groep een hartverwar mende aanblik op, toen men het dorp betrad. Bij de vrolijke klanken namen de paarden vaak een dartele houding aan. Burgemeester en co mité liepen' in de optocht mee. In tussen was het tiid de inwendige mens wat te versterken, want hoe geslaagd ook, het was weer een koud StrSfeest. De ruiters bekampten elkaar hier na weer fel bij het ringsteken. Het bleek ook niet gemakkelijk de vier voeters m de goede baan te hou den. De uitslag De uitslag van het ringsteken was als volgt: 1. Adrie Verseput; 2. Johan Ho- genboom; 3. W.. Fonteijne; 4. Leo SPORT VOETBAL Bruse Boys-Wemeldinge 11 Het hard werkende team van Bru se Boys is er na een spannende strijd in geslaagd op volkomen ver diende wijze Wemeldinge een kost baar puntje te ontfutselen. De ver dediging van de Boys, met doelman Jaap den Ouden aan het hoofd, had wel een bijzonder groot aandeel in deze puntenverdeling. De terugkeer van den Ouden onder de lat bleek een goede greep te zijn geweest. Door zijn resoluut ingrijpen bracht hij de nodige rust in de defensie die wist dat als zij eenmaal waren ge passeerd er altijd nog een doelman achter hen stond, die zich niet ge makkelijk liet passeren. Toch was het begin niet erg hoopvol voor de thuisclub, daar zij al vrij spoedig tegen een 1—O-achterstand aanke ken. Dit doelpunt betekende echter geenszins een terugslag op het spel van de Boys, maar veeleer een aan sporing om de opgelopen achterstand weg te werken. Met lange passes werd het spel goed open gehouden. Alleen ontbrak het bij de groen-wit- ten aan een paar doortastende vleu gelspelers om snel succes te kunnen boeken. Toch slaagde Bruse Boys er in de 28e minuut in de stand in evenwicht te brengen, toen na een aanval over rechts het leder voor de voeten kwam van midvoor Henk den Ouden die onhoudbaar inschoot (11). In deze stand kwam geen ver andering meer. Ingezonden mededeling Vrijdag 27 februari is de laatste dag, waarop het Sola aanbod gel dig is, namelijk voor Uw oude pan f. 5.- tot f. 20.- terugl Van welk materiaal de ver sleten, beschadigde steelpannen, melkkokers of gewone oude pan nen ook zijn, U kunt ze inruilen bij Uw Sola-leverancier voor de mooiste en nieuwste Sola-Elite modellen, groot of klein naar keuze, met recht op 20% korting De blijvend-mooie roestvrij-stalen Sola-Elite pannen zijn zó onver woestbaar sterk, dat Sola er le venslange garantie op geeft. Met Contactobodem (Zweeds patent),, bruikbaar voor élke warmtebron: gewoon gas, electra of aardgas. Aanbranden is uitgesloten! S 5-4 van Splunter; 5. Leendert Hart; 6. Jan Zorge; 7. Wout Lokker; 8. Frans de Vrieze; 9. Wim de Vrieze; 10. Joh. v. d. Vaate; 11. Wim Hart; 12. Rinus de Vrieze; 13. Jet Stouten; 14. J. van Leeuwen; 15. Nellie Bode. Prijsuitreiking De winnaars mochten fraaie ge bruiksvoorwerpen in ontvangst ne men. Uit de lijst blijkt intussen dat zich in de groep ook enkele ama zones bevonden. Zij bleken de rij kunst zeer wel meester. Met bege leiding van de harmonie, zette het feest zich verder voort in zaal Lok- ker-v. d. Zande, waar ook de prijs- SCHARENDIJIKE, 22-2. Voor de algemene ledenvergadering van Het Groene Kruis afd. Eifkerzee-EIlemeet -Duirvendij'ke, welke vrijdagavond jl. in het Henv. Verjgebouw alhier gehouden werd, bestond een matige belangstelling. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter-, 'de heer C. D. Gast, de pogingen, welke het. .bestuur het af gelopen jaar ondernomen heeft om te komen tot een grotere concentra tie van Groene Kruis-verenigingen. Deze pogingen hebben tot dusver helaas geen enikel resultaat gehad. Met waardering werd gewag ge maakt van de steun van 'de voorzit ter van 'het prov. bestuur, burge meester H. P. Everwijn, die bij het zoeken naar eer. oplossing ondervon den wordt. De bereidheid tot samen werking is 'gelukkig bij enkele ver enigingen nog aaniwezüg, zodat mo gelijk een concentratie, zij het in kleiner verband, kan worden bereikt. Uit de (begroting 1965 bleek, dat de uitgaven steeds stijgen. Een woord van bijzondere dank werd' gebracht aan die leden, die boven hun contri butie een vrijwillige bijdrage schon ken. In de samenstelling van het be stuur 'kwam en'ige verandering. De penningmeester de heer A. C. de Jonge heeft gemeend het penning meesterschap niet langer te kunnen waarnemen. Ds. Roodenburg werd 'bereid gevonden als penningmeester te fungeren. Het Groene Kruisgëbouw heeft een flinke opknapbeurt gehad. Dank werd gebracht aan 'de heren J. Da lebout, C. Finson, C. Hogerheide, J'oh. de Jonge, J. Kunst, C. van de Vaate en L. Verwest, die belange loos bij het schilderwerk hebben ge holpen. Als blijk van waardering zal aan 'deze heren een doos sigaren worden gegeven. Dank werd ook ge bracht aan de metselaar, die voor zijn werk geen gel'd accepteerde. Tot slot wekte de voorzitter de leden op gezamenlijk te streven naar het voortbestaan van de Groene Kruisvereniging om te allen tijde van deskundige zorg en voorlichting verzekerd te zijn. De penningmeester d'e heer A. C. de Jonge bradht hierna zijn finan cieel verslag uit over 1964. Het blijkt, dat de rekening over dat jaar HAAMSTEDE Nieuw zweefvliegtuig De zfweefvliegolulb V.Z.A.C. heeft de beschikking gekregen over een geheel nieuw zweefvliegtuig, een Ka 8 of Rlhönfallee, vervaardigd in een fabriek te Poppenihausen (D.). DÜIVELAND Viering Baden Powelldag te Nieuwerkerk Voor 'de pa'dvindsters en kabou ters van de Zekatogroep begon de 22ste februari met een vroegertje: allen moesten te 'kwart over zeven te Nieuwerkerk zijn voor het hijsen van 'de Vlag. Na deze korte plechtig heid riepen echter weer de school plichten, zodat het feest 's middags werd voortgezet. Dit 'hield o.m. in: een gezamenlijke maaltijd. De heer lijke erwtensoep liet zich op deze koude dag best smaken. Na het vul len van de magen ginig men over tot het vullen van een busje met Denk- dag-kwartjes. iDt geld komt ten goe de aan een op Suriname te bouwen p.v.-clubhuis. Hierna werd Marjan Siesse tot padvindster geïnstalleerd; terwijl Margriet Molm en Mienneke Hage overvlogen. Tovens werden verschil lende rondeleidstexkoordcn en insig nes uitgereikt, wat werd besloten met een korte Denkdagceremonie. Met een gezellig „praatje na" kwam hierna het einde aan de Baden Po- welldag viering 1965. Over enige wdken zullen opnieuw enkele mensenkinderen tot 'kabouter geïnstalleerd worden. Dit kon op deze dag wegens omstandigheden geen doorgang Vinden, uitreiking plaats vond. Hartelijke gelukwensen van burgemeester Ever wijn en fraaie prijzen waren de be loning voer de deelnemers en deel neemsters. Vermeld zij neg dat bij de paarden een zestal aanwezig was uit de verhuurstal van de heer Verseput, bereden door ruiters, die al jaren trouwe bekenden zijn op het Strafeest. Alle paarden waren gra tis beschikbaar gesteld. Noordwelle ziet terug op een zeer geslaagd en sfeervol Stra, hetgeen wel aparte vermelding waard is, ge let op de ten onzent zich snel wijzi gende omstandigheden. Laten dam en brug dit zinvol feest nooit teniet kunnen doen. een tekort vertoont van f 521,39. De kascommissie rapporteerde 'bij men de van de heer C. J. Kristelfvn uit Ellemeet, idat Ide administratie an orde bevonden is. De begroting voor 1965 werd vastgesteld met een. ge raamd tekort van f1275. De voorzitter 'bradht 'de heer A. C. de Jonge dahk voor het vele werk, dat hij als penningmeester voer de vereniging heeft verricht. Spreker hoopte, dat 'de heer de Jonge als ge woon bestuurslid de vereniging nog vele jaren met zijn adviezen van dienst kan zijn. De wijkverpleging Uit het verslag van de wijkver pleegster, mevr. Kunst-Visser, kun nen de volgende cijfers worden ver meld: 1003 verpleegbezoeken, 100 'bezoeken zonder verpleging. In het wijkgebouw werd 108 maal E.H.B.O. verleend en werden 61 adviezen ge geven. Aantal bezoeken voor prena tale zorg 37, vo'or kind'eihygiëne: 216 aan zuigelingen, 281 aan kleuters. Er werd 68 maal consultatiebureau gehouden, 30 bezoeken voor t.b.c.- 'bestrijding. Er werden 3 lessen voor bejaardengymnastiek gegeven en 24 lessen voor ziekenverpleging thuis. Op voorstel van ide heer A. Ornée werden de aftredende leden A. J. Kloet, A. C. de Jonge en ds. H. Scho ling bij acclamatie herbenoemd. In de rondvraag gaf de medisch adviseur, dokter W. Terpstra, nog eens weer, wat hij in d'e jaarverga dering van het Groene Kruis te Brouwershaven over 'de mogelijk te realiseren vorm van concentratie van Groene Kruisverenigingen heeft ge zegd'. Het verheugt hem dat het be stuur van de Groene Kruisvereni ging Elfcerzee-EUemeet-D uiv'en'dijke hier volledig achter staat. De jonge vrouw knikte. Gelijk kwam het verlangen in haar op: naar huis, naar „De Peppelhorst". „Dat doen we", antwoordde ze. „Zo gek ver van hier in het niet". Een goed uur later waren ze in Nijloo, waar ze zich met een taxi naar de boerderij lieten brengen. Zodra Gerda de oude, vertrouwde hoeve zag, kwamen er tranen in haar ogen. Ruim anderhalf jaar was ze hier niet geweest en één was er, die haar op onstuimige wijze begroette, toen ze uit de wagen stapte. Lex, de grote herder, jankte van blijdschap en rukte aan zijn lijn, tot Gerda bij hem neerknielde en zijn kop in haar armen nam. „Lex, ouwe jongen ken jij het vrouwtje nog? Na al die tijd? Ja, je bent lief, je bent braaf". In de boerderij gaven Gerda en Arie verslag van het gebeurde en vertelden ze, hoe de toestand van de boer en boerin was. „Onmiddel lijk levensgevaar is er niet meer, zei de dokter vanmorgen", zo besloot Gerda haar relaas. „We kunnen al leen maar hopen en bidden, dat ze er weer bovenop zullen komen, al moeten we [er wel rekening mee houden, dat het een langdurige ge schiedenis zal worden". Femmigje had voor koffie gezorgd en Gei'da beloonde haar met een vriendelijk knikje. Tijdens het kof fiedrinken informeerde Arie naar de stand van zaken op de boerderij. Teun, de meesterknecht, drukte zich in voorzichtige bewoordingen uit, maar Arie begreep al heel gauw, RENESSE, 22-2. Wordt hier en daar wel eens spottenderwijs het plan geopperd het strafeest te gaan mechaniseren met trekkers, Renesse bleek hier maandagmorgen nog lang niet aan tce te zijn- Niet minder dan veertien ruiters en vier amazones gaven in de morgenuren hun paar den de sporen vcor de traditionele rit door de dreven van de kop van Schouwen. Even voor elf uur arriveerden de strarij'ders op (de terugweg van hun trip aan de splitsing Hoogezoom- Kabbelaarsweg, waar zij voor de feestelijke 'Intocht in 'de kom van Renesse werden opgewacht door het fanfarecorps „Luctor et Emeigo". Met het fanfarecorps in het eerste 'gelid, gevolgd door 'de achttien stra rij'ders en 'een 'groot aantal belang stellenden, arriveerde de folkloristi sche optocht onder d'e vrolijke tonen van de marsmuziek rond elf uur in de kom van Renesse, waar voor het voormalige gemeentehuis 'de burge meester van Westerschouwen, de heer H. P. Everwijn en zijn echtge note hun opwachting maakten. Na dat de muziek en de strarijders zich voor het voormalige gemeentehuis hadden opgesteld, en na het spelen van een pittige mars, bood de voor zitter van „Luctor et Emergo", de heer J. A. Kouman, namens Renesse het 'gemeentebestuur, zijn beste wen sen aan in 'het nieuwe strajaar.Hij bracht de burgemeester dank voor hetgeen in het afgelopen jaar voor Renesse is gedaan, waaraan hij de wens toevoegde 'dat de burgemeester zijn beste krachten 'in het belang van Renesse za'l blijven geven. Het (Van onze redakteur) ZIERIKZEE, 23-2. Dank zij een in de boezem van de Z.L.M. ont sproten idee, zal - in volledige sa menwerking met de C.B.T.B. - den bejaarden van Schouwen-Duiveland een bus- en boottocht worden aan geboden, kort nadat de Grevelingen- dam voor het verkeer zal zijn open gesteld. Hoewel de datum hiexvan nog niet vastligt, wordt gex*ekend i-ond 25 april, maar deze datum moet met alle voorbehoud woi'den gehan teerd. De massale 'bejaardentocht, waar aan kan -worden deelgenomen door alle personen van 65 jaar en ouder, wordt mede mogelijk 'gemaakt door dat de weinige aibeidskrachten, die beschikbaar waren, bij lange na niet in staat wax-en om tijdig alle werk zaamheden te verrichten. Met alle absoluut noodzakelijke bezigheden was men met z'n allen zo ongeveer de hele dag bezig. Samen gingen ze naar buiten. Arie wees naar het lange gras, fronste zijn wenkbrauwen en zei: „Maar dat had er al lang af gemoeten". Teun knikte. „Ik ben het helemaal met je eens, maar wat doe je met drie man en één meid? De boer had net besloten, dat wij tweeën er van daag aan zouden beginnen. De boer in zou dan helpen met melken en voeren en Femmigje kon dan 's mid dags een paar uur assisteren. Wil lem en Berend zijn bij de dijk aan het maaien. Die wci'kén ook al van half vijf tot donker. Meer kunnen ze ook niet doen". „Hoeveel man kom je tekort, Teun?" „Vroeger hadden we hier altijd zes vaste aibeiders en drie meiden, terwijl in het seizoen nog een man of zes met hooien en maaien en dor sen hielp. Maar er is immers nie mand meer te krijgen vandaag de dag?" Gei'da, die het huis doorgelopen had, liep buiten haar man tegen het lijf. Ze zag zijn ernstige gezicht. „Is er wat?" Hij vertelde van de toestand op de boei-derij en besloot: „Ik neem voor onbepaalde tijd verdof bij de tram, of ze het goed vinden of niet. Ik stemde de voorzitter van het mu ziekcorps tot verheugenis dat on danks 'de sn-el veranderende tijden de oude traditie onverminderd te Renesse kan worden gehandhaafd. Oude traditie Burgemeester Evemvijrx bracht de muziek en «de strarijdex's dank voor de goede wensen aan het gemeente bestuur geridht. Het veiiheugde hem bijzonder dat Renesse eik jaar weer de moed 'kan opbrengen deze sinds de oudheid bekende traditie te hand haven. De 'burgemeester vond hel een ihele prestatie 'dat ondanks de steeds toenemende mechanisatie niet minder dan achttien str&rjjfders pre sent waren. Dat 'hrex^bij een aantal rijpaarden I's stemt tot vreugde daar Renesse 'hiermede het bewijs levert dat het riet zijn tijid meegaat (re- ci-eatie). Dat de paarden niet meer naar het water 'gaan was niet geheel duidelijk, maar hier kom ik inog wel achter, aldus de burgemeester. Na dat hij muzikanten en strarij'ders had uitgenodigd voor het nuttigen van een consumptie in 'hotel „Het wapen van Renesse" (besloot hij zijn toespraak «het een „tot het volgend jaar". De feestvierders begaven zioh hierna naar ide beide café's in de kom van Renesse, waar ide festivitei ten werden voortgezet. loyale medewerking van 'het be drijfsleven, de industrie, de ver- voex-ssector, met name de R.T.M. Het plan is ovei'al enthousiast ontvan gen. De R.T.M. 'heeft om de plannen concreet te maken het voorstel ge daan, de bejaarden 'groepsgewijs met bussen over de dam te vervoeren, met aansluitend een todht over Goe- ree-Overflakkee. Bovendien is in het sdhema een vaartodht opgenomen, waarbij de bejaardenigroepen op het punt van 'de 1 vervoersmiddelenel kaar kunnen 'afwisselen. Zo denkt men per dag ongeveer driehonderd mensen deze bij zondere tocht te kunnen aanbie den. Met de praktische organi- schrijf ze wel een brief, waarin ik de toestand uiteenzet. Hier moet ge holpen woxden en wel dadelijk. Nu helemaal, nu je vader voor wie weet hoe lang niet in staat zal zijn om te werken". Ze keek hem met grote ogen aan. „Bedoel je, dat jij Arie knikte. „Natuui'lijk, wat dacht jij anders? Jij reist vanmiddag al leen naar Zwolle. Ik ga na het eten meteen aan het werk hier. Er is een achterstand van weken, ,die moet voor de winter ingehaald worden. Als het gaat regenen, ligt het hooi- gras te verrotten. En van de winter moeten de beesten ook te vreten hebben. Gelukkig, dat ik een boeren zoon ben, zodat ik er wel het een en ander vanaf weet". Ze stond nog steeds naar hem te kijken, de armen in de zij. „Maar Arie, lieve jongen, je hebt in maan den geen boerenwerk gedaan!" „Dan wordt het hoog tijd, dat ik weer eens aanpak. En hier is genoeg te doen, dat heb ik al bekeken. Ik ga vanmiddag meteen aan het maaien. Moet je dat gras daar eens zien - hij wees naar een weide vol golvend donkergroen - het lijkt wel koren, zo hoog. Elke dag, dat het staat, verliest het aan kwaliteit en dus aan voedingswaarde". Gerda keek hem nog even aan, teen kwam er een blijde lach over haar gezicht. Ze liep naar hem toe, sloeg haar armen om zijn hals en trok zijn gezicht naar zich toe, waar- na ze een lange zoen op zijn lippen drukte. „O, Arde, grote jongen van me, ik ben trots op je. Dat je dit allemaal wilt doen!" Hij maakte zich, een beetje verle- gen los. „Waarom niet? Ik kan in de stad een tram besturen. Dan zal ik geen grasmaaimachine kunnen rijden? Kom nou!" (Wordt vervolgd.) ZIERIKZEE Afd. Schouwen Ned. Plattelandsvrouwenbond De eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vindt plaats op dinsdag 2 maart in het „Huis van Nassau". Op de agenda staat o.m. een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van me vrouw L. Berm an - S t ee nd i jkdie herkiesbaar is. Verder moet voor zien worde» in de va-kat ure, ont staan door vertrek van mevr. Ohr. de Graauw-v. d. Tuijn. Tenslotte moet een provinciaal afgevaardigde woxden gekozen wegens aftreden van mevr. J. Goemans-van Langa- ra ad, die niet herkiesbaar ds. Aan de orde komt verder «jm. de bespre king van het zom e rprogx'a mm a Studio brengt „De Rechtvaardigen" Op 8 februari jl. gaf de Toneel groep Studio in -de Eindhovense Globe-SChouwburgzaal de première van „De Rechtvaardigen" van Ca mus. Het gegeven voor dit stuk werd ontleend aan d'e politieke moord, die in 1905 wei*d 'gepleegd op de Russi sche grootvorst Alexei, broer van de tsaar. Een groep terroristen acht het hun morele plicht om als strijd tegen de tirannie de grootvorst te vermoor den. De met 'deze daad belaste hoofd persoon van het stuk, Kaliayev, schrikt door de -aanwezigheid van twee kindei-en voor de moord terug: onschuldigen mogen geen slachtoffer worden. De tweede 'bomaanslag lukt zonder dat onschuldigen vallen en Kaliayev komt in de gevangenis tc- redht. Pogingen om hem zijn kame raden te doen verraden en daardoor zij'n leven te kopen, stuil'en af op zij'n trouw. De vrouw van de ver moorde, die ihem in zijn cel bezoekt, weet 'hem niet tol «berouw en tot Go'd te bekeren. Hij blijft onverzet telijk overtuigd dat hij strijdt voor een betere wereld en handelt uit liefde voor de medemens. Hij weet dat 'hij hiervoor zij'n leven zal moe ten geven. Zijn geliefde met wie hij zich in 'het lijden verbonden weet, wenst zijn voorbeeld te volgen. In de regie van Kees van Iersel is van dit stuk een sterke, boeiende voorstelling ontstaan, die in 'hoog tempo gespeeld wordt en diepe in druk op 'het publiek maakt, en waar mee het gezelschap veel succes heeft. De voorstellLrxig dn Zierikzeë - on der auspiciën van de Z.V.U. - vindt plaats op woensdag 24 februari, in de Oorrcertzaal. satie is mede belast de heer 1-1. J. v. d. Zande, die o.m. contact heeft opgenomen met de ver schillende bejaardencomité's op Schouwen-Duiveland. Deze comité's zullen een opgave verstrekken van het aantal bejaar den waarop kan worden gerekend. Gestipuleerd dient edhter te worden dat de voorgenomen trips geheel staan buiten 'de jaarlijkse traditio nele bejaardenreizen, die de comité's zelf organiseren. Er ds voor het plan - interessante randversiering van het eiland-af .geraken - al aardig wat geld binnen, «maar belangstellenden kunnen nog een gave storten bij de Scheldebank N.V., on'der het motto: „Bejaardenreis Grevelingendam". Na'dei-e bijzonderheden zullen t.z.t. over deze interessante reis worden verstrekt. KRABBELS Even wat losse krabbels over „op gevangen dingetjes", die tenslotte iets met het leven te maken hebben. Leven immers bestaat uit een grote optelsom van kleinigheden. De ly ceumavond is achter de rug. Dat geeft rust in heel wat gezinnen. Er waren veel mensen, w.o. talrijke da mes die gemanteld naar de Concert zaal kwamen. Voor de pauze heeft de ober met een enorm probleem ge zeten, nl. hoe die mantels netjes op gehangen te houden. De (goede) man is gloeiend voorstander van lusjes aan de mantels en jassen. Controle vaneen dikke tweehonderd exemplaren, leverde slechts dertig stuks, die van een lusje waren voor zien. Dat is een toestand vrienden, waarin verandering komen moet, want zonder lusjes gaat het mis schien wel, maar dan toch veel min der goed dan met. Op de jongste avond van de Film liga, stapte de voorzitter op het po dium en zei: „Zo dames en heren, het wordt tijd maar eens te begin nen". Onmiddellijk zette de geluids installatie een tophit in, die begon met de veelzeggende woorden: „Hé, hé, hé". Men kan zich het effekt voorstellen. Een vriend belt een vriend op, met de mededeling dat hij iels vreemds heeft gevonden. Hij zou het in een busje doen en op de stoep zetten. De opgebelde heeft veelzijdige biolo gische interesses en hij zat gespan nen te wachten op de vondst. Het busje echter zoti bij kennissen aan de achterdeur loorden neergezet. Nu toil het geval, dat onze bioloog een naam draagt, die i>eel voorkomt in het betrokken deel van het (nog) eiland. Enfin het busje is wel gevon den. Verwacht werd een vlinder of rups, maar het moet een verschrik kelijk ander busje zijn geweest, want volgens de aanwijzing was de inhoud, bestemd voor gebruik bij „diarrhee bij kalveren". Ja het be doelde busje moet echt wel ergens anders zijn. Er ivordt naar uitgeke ken. De leerlingenvereniging „Contact" van het Prof. Zeemanlyceum verraste een volle Concertzaal met een pittig programma op de jaarlijkse „grote avond". De foto toont een zigeunergroep, die met sfeervolle dansen zorgde voor een vleugje romantiek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Concentratiepogingen bleven zonder resultaat Ingezonden mededeling er is een nieuw spiraalmatras voor U dat: i' NIET DOORZAKT NIET STUK GAAT '1 WEL VENTILEERT LEVENSLANGE GARANTIE HEEFT Prijs: 2 persoons inlegraam IIO,- 2 persoons compleet ledikant. 145,- 1 1 persoons compleet ledikant. 70,- Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: Neem zélf een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! Na opening Grevelingewlaiiiweg Ingezonden mededeling 62 Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2