De inkomsten en uitgaven belopen twee drie kwart miljoen GRIEP? NEEM DIRE KT EEN AKKERTJE' Auto reed dwars door hek „Einde weg" STAD EN EILAND Bonn en Israël Wachttijden te Zijpe-A. J. Polder zijn weer bijzonder lang ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 18 februari 1965 Nr. 19137 Begroting gemeente Westerschou wen Ingezonden mededeling Oostenrijkse woningen nog eens aan de orde WE8TERSCHOVWES, 16-2. Op de jongste vergadering van de ge meenteraad van Westerschouwen - waarover wjj reeds uitvoerig publi ceerden - zijn nog verschillende be langrijke zaken aan de orde geko men. Met name ook in de rondvraag werden diverse problemen aange sneden, waarop de voorzitter naar vermogen een toelichting gaf, ten einde een zo juist mogelijk beeld te schetsen van de ter sprake gebrachte aangelegenheden. Op deze vergade ring werd de gemeente-begroting 1965 aangeboden. Enige wijzigingen in de gemeente begroting 1964 werden aangenomen. De 9e wijziging heeft betrekking op de aankoop van een geluidsfilmpro jector voor de scholen; kosten f 1848,75. De 10e wijziging heeft be trekking op de aankoop van een schrijf- en telmachine voor de secre tarie. Tevens worden de vergoe- dingskosten van de burgemeesters auto met 2 cent/km verlaagd. Na deze wijzigingen blij ft'het onvoorzien f 6.998,76. Een 2e en 3e wijziging in de begroting 1964 der Gem. Dienst voor Soc. Bijstand ontmoette even min tegenkantingen van de zijde dei- raadsleden. De voorzitter bood daarop de ge meentebegroting 1965 aan die bin nenkort uitvoerig zal worden toe gelicht. In de Gewone Dienst toont deze begroting in inkomsten en uit gaven een bedrag, groot f 2.751.707.20 met een onvoorzien van f 15.792, 95. De Kapitaalsdienst gaf aan inkom sten te zien f 5.856.733,06 en uitga ven f 6.607.916,26; nadelig resultaat f 751.183,20. De gemeente verkoopt een kavel grond aan de erven P. L. Vis, gele gen aan de J. M. Beijelaan, grenzen de aan het perceel van de heer P. L. van Waveren, voor de bouw van een permanente woning. B. en w. hebben geen bezwaar, mits te zijner tijd het thans nog niet in eigendom bij de gemeente zijnde gedeelte van deze kavel door voornoemde erven van de gemeente wordt gekocht, zo als in het uitbreidingsplan staat aan gegeven. De raad had evenmin be zwaar tegen deze verkoop, waarvan de prijs f 20,- per m- bedraagt. Bij de verder voorkomende zaken deelde de voorzitter mede, dat de volgende vergadering op 5 maart ge houden wordt im, de avonduren. De salarismaatregel die de minis ter van binnenlandse zaken heeft af gekondigd, zal ook ibier voor .het ge- meentepersoneel toegepast worden. Van G.S. is toestemming gekregen om een bedrag van f 250.000,- te lenen. De Bank voor Nederlandse Gemeenten zal hierin voorzien tegen een rente van 5V2 De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Hendrikse naar de wegverbreding bij de Laöne in Renesse. Deze was reeds in najaar 1964 toegezegd, doch er is nog niets gebeurd. Vooral jn de winter is dit werk zeer gewild. De voorzitter zei, dat dit een gesub sidieerd werk is en men dus afhan kelijk is van andere instanties, n.l. Heide-Mij, die het bestek maakt en Incoret. De heer Hendrikse herinnerde ver der aan een vraag, destijds door de heer Westhoeve gesteld, over de boe tes van clandestiene bouwers van kamphuisjes en wat daar nu mee gebeuren gaat. „Het college is de zaak aan het uitzoeken en U zult er in de loop van de zomer wel wat van zien", aldus de voorzitter. Enige woningen in Noordwelle (no's 16 en 17) zitten nog met moei lijkheden in verband met naschade. Dit bleek reeds doorgegeven aan de technische dienst. De heer Goossens vroeg hoe het kwam dat drie gezinnen uit Renesse die een woning aangevraagd hadden in Renesse, naar Haamstede werden venvezen in het Oostenrijks dorp. Volgens de heer G. zouden in Renes se toch ook wel seizoenhuurders ge weerd kunnen worden. De voorzitter zei dat de verhouding zomer- en permanente bewoning voor Renesse ongunstiger lag dan in Haamstede. Bovendien hebben betrokkenen hun werk niet in Renesse. Ze bleven wel liever in Renesse, doch dit was niet mogelijk. Inzake het verdwijnen van de Oos tenrijkse woningen informeerde de heer Goossens of het niet mogelijk is ze te verkopen. De voorzitter ant woordde dat er al veel over gespro ken is in b. en w. Persoonlijk is de voorzitter van mening dat afbreken het voordeligste zal zijn, doch niet temin moet nauwlettend worden toegezien of er een andere mogelijk heid is. Contact met Den Haag zal opgenomen worden en een welover wogen plan zal de raad voorgelegd worden. „Dat zal nog afhangen van de realisering van de ratiobouw", al dus wethouder van Waveren. „Het is een zeer urgent punt, doch er zijn dingen in de gemeente, die nog eer der aandacht vragen", aldus de voorzitter. Het rapport over het Winkelcen trum Renesse is binnen en zal zeer binnenkort in de commissie bespro ken worden. Het voetpad rond de boomgaard van de heer Dalebout is hier en daar onbegaanbaar en betrokkene maakt het college hierop attent. B. en w. hopen dat Staatsbosbeheer een ver betering kan aanbrengen. De heer Dalebout vroeg of het mo gelijk is om micro-korfbal te spe len in de nieuwe gymnastiekzaal in aanbouw. Dit zal worden bezien. Duinovergangen Renesse De heer Padmos wees op de duin overgangen in Renesse. Deze vallen in het bestek en er wordt ook door b. en w. op gewacht. Over het plan- West krijgt de heer Padmos ten ant woord, dat, na het klaar maken van de wegverbetering in Burgh en het bouwrijp maken van plan-Zuid in Haamstede, plan-West in Renesse aan de beurt komt. „Het zwembad heeft de aandacht", aldus de voor zitter. „Woest, rauw en wild" noemde de heer Blom het terrein waar het winkelcentrum in Renesse is gedacht Ook hieraan zal aandacht besteed worden, mogelijk in de vorm van een parkeerterrein. „De gevraagde afheiningspalen zijn nog steeds niet in Serooskerke aan gekomen ondanks de belofte", merk te de heer Geluk op. Ook hiervoor bleek de opdracht reeds lang gege ven. Een douchecel in een woning aan de Dijkweg zal via Middelburg gerealiseerd moeten worden. Twee dode bomen waren een doorn in het oog van de heer Krijnse Lok ker. Ze bevinden zich bij de tuin van de notaris en vormen bij storm een gevaar voor het verkeer. Ook de straatverlichting o.a. bij de trap in Renesse vroeg de aandacht. De voorzitter zal ook hier maatregelen nemen. Tot slot sprak wethouder v. d. Klooster woorden van waardering tot de burgemeester. „Van de zijde der wethouders zijn wij U dankbaar voor alles wat U in de korte tijd dat U hier bent voor de gemeente hebt gedaan. We zijn op elkaar ingesteld en de samenwerking is goed", aldus wethouder v. d. Klooster. Nieuwe zaak te Zoimemaire werd officieel geopend BROUWERSHAVEN, 17-2. Een groot aantal genodigden en belang stellenden was er dinsdagmiddag ge tuige van toen de nieuwe speciaal zaak voor complete woninginrichting van de heer J. C. Paauwe te Zon- nemaire officieel werd geopend door burgemeester A. H. Vermeulen. Na dat de heer Vermeulen de deur van deze fraaie nieuwe zaak had ont sloten, schetste hjj in een toespraak het pand als een aanwinst voor de gemeente. Een dergelijke zaak te vestigen is geen kleinigheid en U heeft aange toond vertrouwen in de toekomst te hebben, aldus de heer Vermeulen tot de heer Paauwe, die toen de ge legenheid zich voordeed, met voort varendheid het pand heeft laten ver bouwen en inrichten. De burgemees ter wees verder op de onmisbare functie van de middenstand in de tegenwoordige maatschappij en hoopte dat de heer Paauwe met deze belangrijke stap in zijn carrière een goed begin heeft tot stand gebracht voor een nog verdere uitbouw van zijn zaak. Vervolgens verklaarde de heer Vermeulen de nieuwe show room voor geopend. De vorige eigenaar van het oor spronkelijke pand, de heer W. Flohil wees er op, dat de heer Paauwe nog niet geheel tevreden is, daar hij lie ver het gehele pand zou hebben ge opend. Met medewerking van de no dige instanties zal het echter moge lijk zijn het nu nog bewoonde ge deelte te ontruimen en bij de nieuwe toonzaal te trekken. U heeft thans echter een hecht fundament om op verder te bouwen, aldus de heer Flohil, met een gelukwens tot de fa milie Paauwe. De heer P. de Moor bood de ge lukwensen aan namens de midden standsvereniging „De Corridor" en schetste de nieuwe zaak als een gro te aanwinst voor de gemeente en de middenstand. „We hebben thans een zaak welke we wel in de grote -ste den zien, maar op het platteland nog moesten zoeken", aldus de heer de Moor, die de familie Paauwe veel succes in zaken toewenste. De heer Paauwe dankte hierna in 't bijzonder burgemeester Ver meulen voor het verrichten van de opening. Voorts dankte hij de fami lie Flohil, alle medewerkers en am bachtslieden. De imposante toonzaal werd tot stand gebracht door de heer L. v. d. Werf (metselwerk), fa. Stouten (timmerwerk), fa. Telle (schilderwerk) en fa. Verhulst (elec- tricite.it). De nieuwe zaak voert als specialiteit vloerbedekking. kleintjes uitj het binnen De E.E.G. en Nigerië BRUSSEL, 15-2. In kringen van de Europese Economische Gemeen schap bestaat de hoop, dat al in mei van dit jaar overeenstemming wordt bereikt met Nigerië over de betrek kingen van dit land met de „Zes". Een verdrag tussen de gemeenschap en dit land, het eerste en grootste Afrikaanse lid van het Britse Geme nebest dat om een band met de E.E. G. heeft verzocht, zou dan op 1 ja nuari 1966 van kracht kunnen wor den. Een pseudo-chirurg KARLSRUHE, 17-2. De 40-jarige Fransman Alfred Tupigny is er ge durende vijf jaar iin 'geslaagd met uitstekende getuigschriften van Westdüitse medici maar zonder of ficiële documenten in Westdüitse ziekenhuizen ais chirurg te werken. In zijn laatste standplaats, een grote vrouwenkliniek in Karlsruhe waar hij ais een bekrwaam chirurg bekend stond. Mep ihij tenslotte na een tip uit zijn geboorteplaats tegen de lamp. De directeur van de kliniek, pro fessor Rupp, noemde Tupigny een kundig, hulpvaardig en intelligent arts. De pseudo-chirurg heeft be kend dat hij de diploma's en andere documenten zelf heeft gemaakt. V ooidat hij in west-Duits land ging werken, had Tupigny een floreren de praktijk in de Kongolese hoofd stad Leopoldstad. De fusie tussen de Amsterdamsche en de Rotterdamsche Bank AMSTERDAM, 17-2. Na meer dan 90 jaar in onderlinge wedijver hun taak in het Nederlandse economische leven te hebben vervuld, is in 1984 een fusie tot stand gekomen tussen de Amsterdamsche Bank en de Rot terdamsche Bank. Nieuwe omstandigheden en nieu we problemen hebben geleid tot bundeling van krachten. Draagster van de samengevoegde activiteiten is de Amsterdam-Rotterdam Bank, die werd opgericht op 27 juli 1964, Dit vermeldt het verslag van de raad van bestuur van de AmrO-Bank, waaraan wordt toegevoegd dat de activiteit van de nieuwe instelling tot het einde van het jaar zich na genoeg geheel heeft moeten beper ken tot het houden van de aandelen der beide banken. Het bedrijf zal worden geleid van twee hoofdban- ken uil. één gevestigd in Amsterdam en één in Rotterdam, alsmede vanuit de „centrale bijbanken cn kantoren", die in Rotterdam zal zijn gevestigd. Het landelijk kantorennet is ver deeld in elf districten, alsmede de rayons Amsterdam en Rotterdam. De Oostduitsers bouwen momen teel langs cte grens met de Franse sector van west-Berlijn een bcton- muur op de plaats waar eerder prik keldraadversperringen waren aan gebracht, zo heeft de Westdüitse po litie woensdag meegedeeld. De laat ste maanden zijn ihier verscheidene Oostiduitsers over de grens gevlucht. Ernstig verkeersongeluk op kruising Kukkersweelweg MIERLO. Op een met automatisch halve overwegborden (Ahob) bevei ligde overweg in Maerlo-Hout is de 77-jarige heer J. Wamnemakers uit Mierlo tegen de locomotief van een posttrein gelopen, die op weg was van Eindhoven naar Helmond. DRIEBERGEN. Door onopgehel derde oorzaak 'is de 71-jarige heer J. D. Ruijs uit Driebergen tijdens een wandeling in een bosvijver ge vallen en verdronken. ROTTERDAM. Het binnentank- sdhip „Isaria" (14000 ibrt.) van de Rotterdamse rederij Fhs. van Om meren is op 'de Schelde ter hoogte van fort De Pared, 'in aanvaring ge komen met een Belgische bagger bak. Daarbij is een opvarende van de balk verdronken. AMSTERDAM. Op de Nieuwezijds Voorburgwal te Amsterdam is een auto gestolen met het opschrift „De man van de kna'kiworst". In de wa gen 'bevondën zich een partij worst ter waarde van f 2.500, en f 900 aan contanten. Het is ombekend of de be- langsteliMng van de dief 'in de eerste plaats de auto of de knakworst dan wel 'beide gold DORDRECHT. In de uitbreiding van de elektrische centrale Merwe- dehaven in Dordrecht, waarin men met 'de constructie van een nieuwe produktie-eenheid zover gevorderd was dat men de stoomleidingen kon doorblazen, is een stoomledding ge sprongen. ROTTERDAM. De 59-jarige P. Timmerman te Rotterdam is van een kademuur gevallen op het terrein van een bedrijf aan de Waalhaven, mogelijk omdat hij onwel werd, en daarbij zo ongelukkig terecht geko men dat hij spoedig daarna overleed. DEN HAAG. In de openbare ver gadering van de Eerste Kamer is de vorige week overleden mr. Rommert Pollema, die bijna 36 jaar lid van de Eerste Kamer is 'geweest, herdacht. AMSTERDAM. Ongeveer 300 Am sterdamse taxichauffeurs hébben zioh solidair verklaard met hun Rot terdamse collega's, die vorige week donderdag onder meer 'een verhoging van him basissalaris tot 140 gulden per week eisten en een korte staking begonnen. DEN HAAG. Evenals vorig jaar zal ook in 1965 weer een studiereis voor theologisdhe studenten van alle Nederlandse universiteiten naar Jor danië en Israël worden georgani seerd PANNINGEN. De 84-jarige L. de Bruijn uit Panningen is verongelukt toen hij in zijn woonplaats Pannin- gen de voorrangsweg Verïlo-Eindho- ven opfietste en werd gegrepen door een zware treiler met oplegger van de firma Göbr. Kamphuis uit Bar- neveld. VEGHEL. De 56-jarige Veghelaar H. Neggers is op d'e N.C.B.-laan te Veghel dodelijk verongelukt. Hij Wilde op de fiets de laan oversteken en werd geschept door een personen- busje en vervolgens overreden door 'n personenauto. De man moet vrij wel onmiddellijk zijn overleden. UTRECHT. Op een niet beveiligde overweg tussen Roermond en Linne is een personenauto in botsing ge komen met de trein Roermond-Venlo De Uvee inzittenden, een man en een vrouw werden gewond. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft vier mannen van Indo nesische nationaliteit aangehouden, die o.m. hebben bekend dat zij in de nacht van 30 op 31 december de over val hebben gepleegd op het benzine station aan de Middenweg in Am sterdam. LEIDSOHEN'DAM. Op de rijksweg 4a Rotterdam-Amsterdam is dc 52- jarige 'isolcordcr-plaatwerker L. M. Smit uit Rotterdam bij een verkeers ongeluk om hot loven gekomen. ZIER1KZEE. 18-2. Op de zgn. T- kruising Lokkersweg-Kakkersweel- weg te Kerkwerve heeft zich giste- ren(woensdag)avond een ernstig ver keersongeval voorgedaan, tengevolge waarvan vier personen in het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee moesten worden opgenomen. Het ongeluk vond plaats om enige minuten voor zeven. Een bestelwa gen met als inzittenden de twee ge broeders K. uit Burgh en twee kin deren van de familie De K. uit Haamstede, reed omstreeks die tijd met flinke snelheid, komende van Brouwershaven, in de richting Kerk werve over de Lokkersweg. De wa gen werd bestuurd door de heer A. K., die op weg was naar Zierikzee, om daar op ziekenbezoek te gaan in het ziekenhuis. De Lokkersweg is een dood-lopende weg; op het eind ervan bevindt zich de T-kruising Kakkers- weelweg. Het einde van de Lokkers weg wordt aangeduid met een rood wit geblokt hek. Rechtdoor gereden In plaats van links of rechts af te slaan, is de auto met volle snelheid rechtdoor blijven rijden en als een projectiel dwars door het hek, enige bosjes en over de sloot in het bouw land terecht gekomen. HAAMSTEDE Opening „De Schutse" De algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, zal op don derdag 11 maart a.s. de nieuwe Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool „De Schutse" officiëel openen. BROUWERSHAVEN „Vrije Vogels" spelen voor bejaarden Aanstaande zaterdagmiddag (20 februari) zullen de „Vrije Vogels" te Brouwershaven om half drie in het Ned. Jeugdgëbouw nog een herha ling -geven van de toneelschetsen, welke onlangs werden gespeeld. Deze bijeenkomst 'is géheel gratis en wordt aangeboden aan de ouden van dagen van Brouwershaven. Gezien het gro te succes dat reeds werd geoogst zu'llen d'e jeugdige tonelisten zeker oök in de bejaarden een dankbaar publiek ontmoeten. OOSTERLAND Contactavond o.l.-school Oosterland OOSTERLAND, 17-2. Zo minimaal als ihet bezoek was op de laatstge- De inzittenden liepen allen vrij ernstige verwondingen op. De naast de bestuurder gezeten heer K. ge raakte bekneld en kon later met moeite uit de zwaar beschadigde auto worden bevrijd. Hij brak een bovenbeen en een pols. De bestuur der A. K. liep ribkneuzingen op. Eén van de kinderen kreeg vrij ernstige verwondingen in het gelaat. Allen werden naar het ziekenhuis te Zie rikzee vervoerd. houden ouderavond van de openbare lagere school alhier, zo maximaal was het bezoek op de contact- en kijkavond, die maandag 15 februari jl. in de lokalen van de school werd gehouden. Keurig uitgestald lagen in de goed verlichte lokalen het werk der leer lingen uitgestald, en vooral ook voor de dames was er «een mooie collectie nuttige en fraaie handwerken te be zichtigen. Ook 'het schriftelijk werk trok de aandacht, zomede de pro- dukten van de handenarbeid'. De handwerkonderwijzeres, mevrouw Knuijt, gaf toelichting bij de afde- link handwerken, terwijl haar echt genoot, het schoolhoofd de heer Knuijt en de onderwijzer de heer Bolkenbaas, die ouders en verdere 'belangstellenden inlichtte over het verdere werk der kinderen. Tevens was er gelegenheid voor de ouders, en hiervoor is een dergelijke con tactavond voor samenspreking tussen onderwijzer en ouders zeer nuttig, om te informeren naar de vorderin gen van' hun 'kinderen, en om ver schillende aangelegenheden te be spreken. Er werd hiervan dan ook een druk gebruik gemaakt. Uitvoering „Oosterlands Fanfare" De uitgestelde uitvoering van onze plaatselijke muziekvereniging „Oos- telands Fanfare" die vorige week onder leiding van de directeur de 'heer Jac. Capelle in de Conferentie kamer zou plaats hebben, t,w. op vrijdagavond 12, en zaterdagavond 13 februari, zal deze week plaats hebben, op donderdagavond 18 en op zaterdagavond 20 februari a.s. NIEUWERKERK Uitvoering „O. en U." Het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier zal op vrijdag 26 en zaterdag 27 februari a.s. haar jaarlijkse uitvoering geven. Het pro gramma, dat er weer, als gewoon lijk, verzorgd uitziet, vermeldt een zestal muzieknummers en een to neelspel, geschreven door Dré Cam- pen. Na afloop der uitvoering volgt een gezellig bal 8RUINISSE Uitvoering „Nu met Hope" Op vrijdag en zaterdag 19 en 20 februari houdt de muziekvereniging „Nu met Hope" te Bruïnisse de jaar lijkse uitvoering in het geheel ver nieuwde en gemoderniseerde hotel Storm. Opgevoerd wordt het blijspel „Welkom binnen". Evenals in het be kende „My Fair Lady" gaat het over het verkeren van een kind uit een werknemersgezin in de zg. hogere» kringen en tot welke 'komische situ aties dit aanlejding kan geven. Het jazz-draaiorgel „Luxor" uit Ossen- dreoht, dat prachtig verlicht is, zal zorgen voor een pittig stukje muziek bij het bal na afloop van de toneel opvoering. BEIROET, 17-2. West-DuiIsland is niet van plan om thans de staat Is raël te erkennen. Deze verzekering zou de Libanese regering dinsdag officieel gekregen 'hebben van de speciale afgezant van de regering in Bonn, Alexander Boeker, die met een persoonlijke brief van president Lübke voor koning Hoessein van Jordanië naar Amman is gereisd en nu op weg is naai' Bonn. De nieuwe supersone Franse straaljager heeft op de luchtmacht basis Villa roc he bij Melun een ge slaagde verticale start gemaakt, zo is door de Marcel Dassault maat schappij meegedeeld. VIER MILJARD TEGOED LONDEN, 17-2. De 55-jarige musicus John Perring uit Chi cago eist van de Bank van Engeland een bedrag van on geveer vier miljard gulden op. Hij was er achter gekomen, dat de bank tot aan 1846 aan zijn overgrootvader maande lijks een bedrag van ruim 750 gulden aan rente uitkeerde. Volgens Perring betekende dit, dat zijn overgrootvader een deposito van minstens 200 duizend gulden bij de bank had staan. Aannemende, dat het deposito nooit werd terug betaald, zou het. op basis van rente op rente, nu moeten zijn aangegroeid tot een bedrag van omstreeks vier miljard gulden. Als hij het geld uit betaald krijgt, wil Perring de Britse economie op dreef hel pen. De bank heeft er echter niet veel oren naar. Vertraging door wachten op „olie-omhouw'' (Van onze redakteur) SCHOUWEN-DUIVELAND, 17-2. We willen hier nog (weer) eens het verenlced ter sprake brengen, omdat de wachttijden te Zjjpe lang zijn en begrijpelijkerwijs de stemming onder de wachtenden niet al te best. Terwijl het eiland staat aan de voor avond van de vaste oeververbinding, duurt de misère aan het veer Zjjpe- A.J.-polder onverminderd voort. We vragen ens af, of het nog wel in redelijkheid kan worden gevraagd dit langer te verdragen, want dc „boze brieven", die ons hierover be reiken, zijn legio en dc telefoontjes niet minder. Elders vindt men ras- senrelletjes, moet het op Schouwen- Duiveland uitlopen op veerrelletjes? De sportiviteit gebiedt ons te zeg gen dat de directeur van 'de R.T.M., dr. H. J. van Zuylen, zo vriendelijk was ons een uitvoerig (inzicht te ge ven in de bestaande moeilijkheden. Hoe vreemd Ihet ook 'klinkt, er is een reVisievertraging ontstaan van de „Zijpe", doordat de mogelijkheid aanwezig 'blijkt niet alleen dit schip, maar ook de „Krammer" „om te bouwen op olie", zoals dat vaktech nisch 'heet. Deze zaa'k is goeddeels rond. Een regeling ter zake behelst, dat zowel de Rijkswaterstaat een schip voor zijn rekening zal nemen en de R.T.M. een schip, zodat de beide schepen t.z.t. olie voor de voortstuwing zullen ge bruiken. De beslissing (lees: goedkeuring) uit Den Haag is evenwel nog niet afgekomen en de R.T.M.-directie achtte het on juist dat de „Zijpe" eerst voor revisie uit de vaart zou moeten en daarna voor de ombouw op olie (in september) nog eens. Verder 'kampt men met ziekte van één van de 'kapiteins. Een slotargu- rnent 'is de versterkte stroom in de haven van A.J.-poldei-, als gevolg van de aanleg van de Grevélingen- dam, een verschijnsel idat - zo wordt verwacht - na de Volikerakdam nog erger zal worden. De stroomverster- king maakt de vaart er niet gemak kelijker op. Aldus de argumenten van 'de R.T.M.-directie, waarvoor we alle respëkt hebben, maar zonder een kanttekening kunnen ze toch niet blijven. Erger dan de zomer We geloven nl. dat de ombouw op olie van béide schepen een zaak is die veel minder urgent is dan de lange wachttijden, waarmede het reizend publiek thans te maken heeft. In feite achten wij die lange wachttijden nog ernstiger dan in de vakantiemaanden, want het gaat in deze tijd van het jaar n'iet om toe risten die alle tijd hebben, maar om zakenmensen, die 'hard nodig over moeten. De praktijk leert dat het vrachtvervoer allerlei vertragingen ondervindt, dat afspraken spaak lo pen en in het algemeen het vice versa-verkeer aan vertragingen on derhevig is, die wrevel wekken en veel geld kosten. O.i. had de directie van de ver voersmaatschappij niet zo lang moe ten wachten op het „olie-avontuur", maar de „Zijpe" tijdig naar de werf moeten sturen voor de jaarlijkse re visiebeurt. Dat was ook prettig ge weest voor het 'hard zwoegend per soneel, dat - 'geheel onschuldig - alle gemopper thans op het moege- zeurde hoofd krijgt, gevaren als er wordt met één boot. We verheugen ons over vernieuwingen, die t.z.t. tot stand zullen komen, maar het ein deloze wachten 'bij het veer is een zaak, die iemand toch wel naar de keel vliegt. „We kunnen geen ijzer met handen breken", zegt de R.T.M.- directie. Er is niemand die zulks ver langt, maar straks moet de „Zijpe" dan toch voor minimaal vijf weken maar de werf en blijft het stumpe ren met één veerboot. De „Zijpe" had veel eerder weg 'gemoeten voor revi sie, want - eenmaal terug - rellen we langzamerhand weer in de druk te van de zomer en dan is het voor de mensen van Sohouwen-Duiveland opnieuw 'huilen. Hel (nog) eiland is nu eenmaal aan de oostkant aangewezen op het veer Zijpe- A.J.-polder en we vragen ons wel af, wanneer deze zaak nu eindelijk eens soe pel gaat lopen. Het is nodig, het moetnu, n'importe op kolèn of olie, want - zo ergens dan geldt hier het „navigare necesse est

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5