Reinigingsrechten werden vastgesteld op 15 gulden per emmer is net zo lekker als de duurste Amerikaan! maarf Oct GREEPfS^ VAN DE GRIEP? Burgh heeft de leiding stevig in handen Voorkomt Rugklachten! DEURLOO, INTERMEUBEL, ZIERIKZEE Gemeenteraad Westerschouweii WESTERSCHOUWEN, 12-2. Aan het begin der vergadering van de raad van YVesterschcuwen, heelt de voorzitter, burgemeester H. P. Ever- wijn, in bijzin van het secretarie- personeel en andere belangstellenden het overlijden gememoreerd van Zeelands commissaris jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De raad begon hierna aan de af werking der agenda, onder het (wel doende) schijnsel van nieuwe licht- armaturen, die in de raadszaal zijn aangebracht. Met kennisgeving af wezig was de heer Westhoeve. On der de ingekomen stukken bevond zich de begroting 1964 en de tariefs- cpgave van de Stichting Dorpshuis Renesse. Ondanks een gemeentelijke subsidie van f 4000,- bleek de ex ploitatie moeilijkheden op te leve ren, zodat de tarieven met 10 15 procent zullen worden verhoogd. Met de garantie-bijdrage aan de tentoonstelling bij de opening van de Grevelingendam, te houden in Zierikzee, zijnde 20 cent per inwoner ging de raad akkoord. De subsidie aan de West Neder landse Sport Bond vond tegenkan ting van de heer Hendrikse. Hij meende dat een dergelijke susidie (f 50,-) beter besteed kan worden aan een gift voor een jubileum van een gemeentelijke sportvereniging dan aan het jubileum van deze po litiebond. De voorzitter zei dat ook plaatselijke politie-ambtenaren sport beoefenen in deze bond. De heer Hendrikse stemde tegen het voorstel, dat met 9-1 werd aangenomen. „Het Groene Kruis van Renesse, Noordwelle en Serooskerke" zoekt een plaatsje voor de bouw van een garage voor de auto van de wijk zuster. De vereniging kreeg toestem ming van de raad om dit gebouwtje neer te zetten tegen een canon van f 1,- per jaar, op een strook grond ter breedte van 2 meter, grenzende aan het perceel A 295 waarop het wijkgebouw staat. De heer D. C. Groenewege te Zie rikzee kocht de oude gebouwen der Boerenleenbank en wilde deze om bouwen tot een winkel voor de ver koop van souvenirs en strandartike- len. Vooroverleg werd niet gepleegd en de eigenaar diende direct een of ficiële bouwaanvraag in, die werd afgewezen. De eigenaar diende hier tegen een beroepschrift in een hier over mocht de i'aad zich deze mid dag uitspreken. De raad kon zich met het voorstel van b. en w. verenigen om het be roep ongegrond te vorklaren en de weigering van de bouwvergunning te handhaven. De voorzitter voegde er nog aan toe dat kopers van pan den zich eerst goed moeten overtui gen of de realisering van hun plan nen wel overeenkomstig de huidige plannen en voorschriften mogelijk is. Sluiting kapperszaken De vier in deze gemeente geves tigde kappers hebben collectief ver zocht om hun winkels des maan dagsnamiddags te mogen sluiten. De raad had geen bezwaar tegen de intrekking van de verordening 28 juni 1961 en het vaststellen van een nieuwe gelijknamige verordening waarin de halvedagsluiting voor de kapperswinkels op maandagmiddag is vastgelegd. Geconstateerd werd een meetfout die na hermeting door het Kadaster aan het licht kwam bij het perceel van de heer J. de Koning te Burgh. Het betreft 2 c.a. dat aan de heer de Koning werd verkocht. Nu bleek echter, dat de heer de Koning niets gekocht had. Het voorstel van b. en w. de zaak recht te trekken en de kosten van de akte voor haar reke ning te nemen, ontmoette geen be zwaar. Een voorstel van b. en w. had be trekking op verhoging der reini gingsrechten tot f 15,- per emmer en van f 6,- tot f 7,50 per emmer voer de kampeerbedrijven. De heer Hendrikse kon zich met deze bedragen niet verenigen en zou graag een andere vorm zien voor het vaststellen van de bedragen. Als voorbeeld noemde hij Westkapelle, waar winter en zomer f 10,- betaald wordt ook op de kampeerterreinen. De heer Dalebout vroeg of het tarief nu wel zo hoog is in Zeeland. De voorzitter meende dat een ver gelijking met andere gemeenten niet juist is omdat men niet weet of er én- of tweemaal opgehaald wordt. Andere gemeenten staan eveneens op het punt te gaan verhogen. De heer Hendrikse had bezwaren en vroeg uitstel tot een volgende vex*gadering om een en ander in de P.v.d.A.-fraktie te kunnen overleg gen. De voorzitter antwoordde hier niet mee akkoord te kunnen gaan, omdat de nieuwe kohieren tijdig uit moeten. De heer Hendrikse verzocht schorsing der vergadering en kreeg tijd voor overleg met zijn fralctie- genoten. Stemming Na heropening stelde de heer Hen drikse voor de emmerprijs voor alle woningen boven de 100 m3 inhoud op f 14,- te stellen en de woningen onder deze inhoudsnorm f 10,- per emmer. Wethouder v. d. Klooster (P.v.d.A.) zei dat de door b. en w. voorgestelde bedragen tot en met zijn bekeken en hij bleef daarbij. „Indien de heer Hendrikse dit voor stel gestand houdt, dan is dit geen P-vkl.A.-voorstel, doch een privé", lichtte de wethouder tos. De heer Hendrikse mitiveerde zijn voorstel met te zeggen dat de huizen boven de 100 m3 meest riante wo- Ingezonden mededeling Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor P" ningen zij en onder de 100 kleinere, zoals de zomerwoningen die slechts enige tijd per jaar bewoond worden. Het college bleef bij haar voorstel en na stemming werd dit met 7 te gen 3 stemmen aangenomen. Tegen de heren Hendrikse, Goossens en Geluk. WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! SPORT VOETBAL Vosmeer—Burgh 3—1 Burgh heeft een 3-1 nederlaag moeten slikken in Oud Vossemeer. De uitslag is iets geflatteerd, doch Vosmeer was tedhnisch beter. Burgh hald v. d. Graaf weor als midvoor opgesteld. Voor de rust was Vosmeer wat meer in de aanval en die vcid- meer derheid kon ze in de 21e mi nuut uitbuiten door een doelpunt van van Driel (1-0). Na de rust werd het in de 3e miinuut al 2-0 door de snelle Ko Hommel, die de igroen-witte ver dedigers passeerde en beheerst in- schot. Toen de enorme 'hagel- en sneeuwhui elk zicht ontnam joc-g Toon Rijnberg door de Vosmeer- achterhoede heen en de bal vloog met talloze sneeuwkristallen en ha gelkorrels Ihet doel in (2-1). Burgh veerde toen wat op en veel goede kansen hadden een 'beter lot ver diend. V. d. Graaf en Theo Wessel sohoten enkele malen rakelings naast er. in het zijnet. Een kwartier voor het einde kreeg bij een Vosmeer-uit val van Driel de bal en hij maakte geen fout (3-1). Deze achterstand was voor Burgh te groot en in de stand kwam geen verandering meer. Volgende week komt Oude Molen naar Burgh. Burgh II—Reuesse II 4—0 Een van polaire lucht en buien voorziene krachtige wind beheerste de belangrijke ontmoeting Burgh II- Renesse II. Het vertoonde spel bleef onder de maat. Renesse had enige invallers en stelde Piet Jonker in de voorhoede op, waar ihij tegen Boo- gerd en Dijkman geen kans kreeg. Toen het 30 stond verhuisde hij naar de aohterhoede. De wedstrijd word dn de beste verstandhouding gespeeld. In de eerste minuten liet Renesse duidelijk zien dat het niet van plan was om Burgh ver te laten komen en gevaarlijk kwamen de rood-wit- ten voor het Burgh-doel. Tot in de 10e minuut Burgh zich aan de druk onttrok en fel aanviel. Het was M. Bnkker die handig van een foute te rugspeelbal profiteerde en Matthijs- se het nakijken bezorgde (1-0). Na de rust kreeg Burgh het beste van het spel en in het eerste kwartier werd Renesse 'geheel in de verdedi ging gedrukt. Felrus schoot hoog over en ock andere 'goede trefkansen gingen naast. Toen J. Deurloo de bal bemachtigde, kon hij na een lange solo-ren een hard sohot lossen dat de keeper in eigen doel werkte (2-0). Weer benutte M. Bakken- een terug speelbal en dat braaht de stand op 3-0. Wel trachtten de rood-gelen nog wat van hun achterstand goed te maken, doch Burgh maakte geen fouten. Aan de andere zijde zette Deurloo prima voor en Leo Dijkman had maar voor 'het inschieten (4-0). e De Britse regering (heeft besloten een van de vijf bestelde atoomduik boten met Polarisraketten af te be stellen. Zo'n schip kost 45 min. pond sterling. Al eerder zijn bezuinigin gen op het bouwprogram voor mili taire vliegtu igen bdkenld gemaakt. o Het Amerikaanse departement van volksgezondheid heeft bicer.d- gamaakt, dat er in 1964 in de' Ver. Staten 48.090 doden in het verkeer zijn gevallen. Dit is 5000 meer dan het jaar tevoren. MICROKORFBAL In de afdeling A van de micro- competitie van de SDKB te Nieu- werkerk is Burgh er door de 3-2- ovenvinning op haar naaste con current Brouwershaven in geslaagd de leiding stevig in handen te ne men. Haar 2e plaats cp de ranglyst zag Brouwershaven toch niet in ge vaar gebracht daar zij de ontmoe ting tegen SKNWK in een 3-1-over- winning wist om te zetten. ZSC verraste met een sprekende 7-2-zege óp WIK, maar tegen Unitas kon de club uit Scharendijke niet verder komen dan een 5-5 punten- vex-deling. In het treffen tegen WIK had het Nieuwerkerkse SKNWK aan één doelpunt genoeg cm beslag op de volle winst te kunnen leggen. De stand is nu; slechte dag was het voor hekkeslui- ter Dcsko dat zich door Velocitas met 10-2 zag geklopt, waarna het tegen Zeemeeuwen een 11-1-neder- laag meest inkasseren. Zeemeeuwen en DES bleken na aan elkaar te zijn gewaagd, wat ook in de 4-4-eind- stand tot uitdrukking werd gebracht De stand is hier: ZSC II 8 4 3 1 31—28 11 SKNWK II 7 4 1 2 18—17 9 Burgh II 4 4 0 0 28— 8 8 Br'haven II 5 4 0 1 17— 8 8 DES 7 3 2 2 28—25 8 Zeemeeuwen 5 2 2 1 23—13 6 Renesse 5 2 2 1 17—11 6 WIK II 7 2 1 4 13—23 5 Velocitas 8 2 1 5 23—28 5 Noad 7 1 2 4 24—26 4 Dosko 7 0 0 7 748 0 Burgh 8 7 1 0 47-19 15 Br'haven 8 6 0 2 30-14 12 SKNWK 9 3 1 5 31-36 7 ZSC 9 2 3 4 28-36 7 WIK 9 2 1 6 22-32 5 Unitas 8 1 2 5 25-46 4 Ingezonden mededeling Afdeling B In de afdeling B kwamen de re- resex-ves van ZSC aan de leiding me de dank zij het feit deze maal geen enkel ander team uit de kopgroep in aktie kwam. Tegen Renesse moest ZSC genoegen nemen met een 3-3- puntenverdeling, maar tegen Velo citas kon de volle buit worden bin nen gehaald (4-2). Een bijzonder WETENSCHAPPELIJK 'VERANTWOORD Afd. Westerschouwen Ned. Ver, van Huisvrouwen HAAMSTEDE, 15-2. In hotel Bom hield de Ned. Veren'iginig van Huis vrouwen de jaarvergadering. De af tredende maar herkiesbare presiden te, mevr. J. de Vlieger-P imo verheug de zich er op zoveel leden welkom te mogen toeroepen. Zij dankte het veixlere bestuur hartelijk voor het vele werk dat het dn het afgelopen jaar verzet iha'd. Er waren jammer genoeg geen kandidaten voor de ver kiezing opgegeven, dus zou het lot moeten beslissen. De secretaresse rrïerv. A. Fride- richs-Landegent las het verslag over 1964 vooi\ Het hoogtepunt was wel de 35-jari'ge jubileumviering, waar bij ook de echtgenote van de pas ge- Installeerde burgemeester, mevrouw Everwijn-v. 'd. Bout aanwezig was. Ook de andere a'ktiviteiten van de vereniging werden opgenoemd, o.a. de verschillende cursussen. Het le dental bevindt zich in een stijgende lijn. In de koninklijke onderschei dingen van enkele leden ziet de ver eniging waardering voor de huishou delijke arbeid. De aftredende penningmeesteressc mevr. D. Verton-Verhage gaf een overzicht van de financiële toestand dor vereniging en het onderste re geltje was hoopvol. De kascommissie bestaande uit de dames de Ruijter- Joosse cn Saman-Jonker adviseerden tot goedkeuring van het gevoerde beleid. De nieuwe kascommissie voor het volgende jaar werd als volgt sa mengesteld: mevr. Boot-Fokker en mevr. v. Waveren-v. Egmond. Het verslag over het „Lief en Lcodpotje" werd uit de doeken ge daan door mevr. Vlaander. De pre sidente hoopte^ dat dit potje voor meer lief dan voor leed gebruikt zal worden. De presidente dankte verder de penningmeesteresse die zes jaar lang de financiën uitstekend beheerde. Uit dankbaarheid werd haar een zelf door het 'bestuur vervaardigd en ge borduurd schellekoord aangeboden. Dit ter opluistering van haar nieu we woning. I.V.H.A.-correspondentie Mevr. Roseboom droeg de corres pondentie van het I.V.H.A. over aan mevr. Friiderichs die dit werk voort zal zetten. Een attentie voor dit werk werd aan mevr. Roseboom aangebo den. In het bestuur werd met over grote meerderheid de presidente mevr. de VTioger-Pino hexikozen, evenals mevr. T. Steur-Blom die voor het eerst Zitting in het bestuur neemt. Vervolgens 'behandelde mevr. Ly- sen-Berends het studie-onderwerp: „Hoe kunnen wij ouders in positieve zin aan de sexuele voorlichting van onze kinderen meewerken?". Dit be langrijke onderwerp was samenge steld uit de meningen van verschil lende daarom gevraagde dames. In het huishoudelijk gedeelte der vergadering kwam odk nog de con tributie aan de orde. Besloten werd om zich 'bij het voorstel van Hilver sum aan te sluiten. In de pauze was gelegenheid om de meegebrachte handwerken, de werkstukken van de bloemschikcur sus en het W-elfareweiik van het Ro de Kruis te bezichtigen. Deze laatste werkstukken waren te koop. De excursies die in het voorjaar gehouden zullen worden volgden hierop een punt van bespreking. Het slot der vergadering was ouder gewoonte vrolijk cn gezellig. Ingezonden mededeling er is een nieuw spiraalmatras voor U dat: NIET DOORZAKT NIET STUK GAAT WEL VENTILEERT LEVENSLANGE GARANTIE HEEFT Prijs: 2 persoons inlegraam IIO,- 2 persoons compleet ledikant. 145,- 1 persoons compleet ledikant. 70,- Vraagi vrijblijvend inlichtingen bij: Jaai vergadering Coöp. Landbouwvereniging C. et C. HAAMSTEDE, 12-2. Goede belang- stelling bestond er voor de jaarver- gadering van de landbouwvereniging die vrijdagavond in hotel Bom werd gehouden. De voorzitter, de heer M. O. Hanse M.Oz. wijdde een korte toespraak aan de pas overleden com missaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. „Een mens onder de mensen, waarbij de landbouw in hoog aanzien stond, 'ging van ons heen", zeide de vooi'zitter. Staande werd de overledene erïtge ogenblik ken (herdacht. De vooratter riep een welkom toe aan de heren A. J. Steendijk en J. Francke van de C.A.V., de heer H. Zwart, ass. bij de R.L.V.D., de heer A. Stassen, lid der van KaliMij. en ir. W. Wilten van het Nat. Instituut voor Brouwgerst. De voorzitter, de heer Hanse, sprak allereerst de jaarrede uit, waarin hij o.a. zeide dat de gewone agrariër het moeilijk krijgt om alles te kunnen verwerken wat op hoog niveau ge schiedt. Vooral de gebeurtenissen in E.E.G.-verband vragen wel de uiter ste inspanning. Het zal ook moeilijk zijn om de juiste weg te 'kiezen in de mechanisatie nu door afvloeiing van werkkrachten maatregelen genomen moeten worden. „Er zal gerekend; gewikt en gewogen moeten worden om zich als boer staande te houden tegenover hen die beschutting von den. 1964 was een goed boerenjaar. Veel grond gaat weg aan wegen, fa brieken en sportvelden. De fruitteelt was het afgelopen jaar niet wat er van verwacht werd. De recreatie dringt meer en meer door in onze samenleving en na de ontsluiting zullen we er nog meer mee gecon fronteerd worden. „Schrijdend langs voll'e velden en boomgaarden hopen we in 1965 te 'kunnen zeggen: Het is weer goed boer en fruitkweker te zijn", aldus de heer Hanse. Uit het jaarverslag van de seca\, de heer W. E. Quaak, bleek dat de ver- eniging 74 leden telt. In 1964 ontvie len de vereniging twee bestuursle den. nl. de heer P. L. Vis en de heer B. Th. de Vrieze. Commissie van fruitkwekers De voorzitter deelde mede dat er vorige week in hotel Bom een bij eenkomst is geweest van vooraan staande agrariërs om op verzoek der Z.L.M. een commissie te vormen van fi-uitkwekers die de plaatselijke be langen ook in Z.L.M.-kringen naar voren weet te brengen. Hierin zijn benoemd die heren J. P. C. Boot, voorzitter (N.F.O.), J. C. de Feiter (Pomona) en Jac. Steur (Proeftuin). De kas sluit mét een batig saldo van f 457,71. De goederenomzet over C. et C. bedroeg f 128.806,15, hetgeen een vermeerdering was in vergelij king met het vorig jaar van f 23.000. De provisie bedraagt f 1288,07. In de commissie van toezicht wordt MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 15-2. Aangevoerd totaal 1763 stuks vee, t.w. 1147 vette koeien en ossen en 616 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,25-4,50 le f 3,85-4,20, 2e 3,45-3,75, 3e 3,20- 3,35; stieren f 4,05-4,30; wox-stkoeien f 3,10-3,25; varkens: extra kwaliteit f 1,94-1,98, le f 1,90-1,93, 2e fl,86- 1,89, 3e f 1,80-1,85; slachtzeugen f 1,50-1,60. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel redelijk, prijzen iets stijver. Varkens: aanvoer als vorige week, handel zeer stroef, prijzen lager, gaande de markt afbrokke lende prijzen. Aaidappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 15-2. Klei-aardap- pelen voor het binnen land: Eigen heimers 40 mm opw. f 15,00-17,00; Bintje 35 mm tot 50 mm f 11,00; Bintje 40 mm opw., in twee maten gesorteerd f 12.00-13,50; Meerlander 40 mm opw. f 12,75-13,50; Bevelan der 40 mm opw. f 17,00-18,00; Furore 40 mm opw. f 12,00-13,75. Zandaardappelen voor het binnen land: Libertas 40 mm opw. 'f 9,25- 9,75. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd f 12,00-13,00; Bintje 45 mm opw. in vei-schillendc maten ge sorteerd f 13,50-14,00; Alpha 45 mm opw. f 11,00-11,50. Zandaardappelen voor de export: IJselstex- 35 mm opw. f 8,00; Patx-ones 35 mm opw. f 8,00; Vox-an 35 mm opw. f 8,00. Voer-aax-dappelen f 3,00-3,50. Stemming: binnenland xustig, bui tenland flauw. Prijzen berekend per 100 kg cn op dc handelsvoorwaarden vastgesteld voor. de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto als plv. lid benoemd ide heer M. P. de Viieze. De subsidie aan het mus- sengilde gx-oot f 35,38 wordt weer toegestaan. Bij verhoogde bedragen; de premies zijn verhoogd; zal mis schien een volgende keer tot een h.a. 'heffing moeten worden overgegaan. De Z.L.M.-vraagpunten woxden door de heien J. Friderichs en J. Da- lebout uitvoerig behandeld. Over de 'bx-ouwgest sprak ir. Wilten Als ingrediënt voor de biei bereiding is 'de brouwgei-st onmisbaar gewor den. Vroeger was het biergebruik veel hoger omdat water drinken le vensgevaarlijk was. Het „Piisener"- bier type kwam uit Duitsland die brouwgerst uit Oost-Europa haalde. In 1928 begon prof. Broekema het ondex-zoek naar een mogelijke teelt van brouwgerst in Nederland. De rassen Goudland en Princes bleken niiet te deugen. Ken-ia was het eerste ras dat hiervoor geschikt bleek en juist in zuidwest Nederland werd en wordt nog de beste brouwgerst ge teeld, dank zij het klimaat, de aan gepaste drogerijen en de maaidorsers. Kenia, Balder en nu Cambrinus zijn de brouwgerstrassen, 'hoewel er weer enii'ge nieuwelingen op de markt ko men die aandacht vragen. Het zijn Zeiphyr en Del'isa. Goed perspectief Perspectief .is er genoeg voor de teelt van breuwgerst omdat van de 120.000 ton in Nedei-lanxi geteelde brouwgerst de industrie er 70.000 af neemt. De 'rest gaat naar het buiten land dat 330.000 ton vraagt. De door snee Nederlander gebruikt per jaar 32 liter bier, de Belg 110 liter. Beide cijfers .worden nog hoger. 97 pet kiiemikracht is een der eisen voor een goede partij brouwgerst, omdat juist de kiem zo belangrijk is bij het moutproces. Bij de vragen wees de heer Steendijk er op dat het ras De- lisa reeds op Schouwen-Duiveland is uitgezaad geweest. De heer Stassen vertoonde daarop een 'kleurenfilm over brouwgerst die voor de tweede maal in ons land draaide. T raagkruipertjes Laten we dan maar snel onze kri tiek inslikken en toch (een beetje) houden van de 20 km.-autootjes, al zijn het dan wel slakjes, tussen de hazewindhonden op de weg. Men kan - dat wist U wellicht niet - toch nog heel wat beleven met deze traag- kruipertjes. Twee bezitters uit de Schouwse Westhoek moesten naar Tilburg, maar de chauffeurs verga ten eventjes dat ze niet aan het stuur van een Rolls Royce zaten en een Tilburgse politieman kreeg dat vlot in de gaten. De mannen kregen een boete wegens te hard rijden en de wagentjes werden in beslag ge nomen. De mannen keerden huis waarts, maar spoedig lagen er brief jes in de bus, dat de slakjes weer konden worden opgehaald. Van Schouwen-Duiveland reed een vrachtauto naar het Tilburgse, want de beboete mannen wilden daar hun wagentjes opladen, uitgaande van de slogan: „veiligheid voor alles". Nu even in een hurry alle pech, die de mannen ervoeren. Eén van de wa gentjes had ge enbenzine en stond dood voor de bureau van de Heilige Hermandad. Er waren in het bureau ook nog in beslag genomen brom mers, in één waarvan een restje ben zine stak. Dat werd overgeheveld in het autootje. Toen op weg naar een garage met een „brug" nodig om de wagentjes op de vrachtauto te hij sen. Onderweg ontmoetten de (bekla genswaardige) mannen een rood stoplicht en toen het glazen oog weer groen was geworden deed één van de slakjes het niet meer; de benzine was opgebruikt. Een enorme opstop ping ontstond, die pas oploste toen het wagentje werd versleept en ein delijk bereikte men dan de garage. In dit reparqtiehuis echter trokken de mensen lelijke gezichten en zij wilden geen hulp verlenen. Ja, met het dienstbetoon aan de naaste gaat het tegenwoordig vlot. De (goede) mannen van de wagentjes werden toen boos en uitgerekend een poli tieman moest dit ontgelden. Die ge üniformeerde was niet zo ver-Til- burgst of hij ivist dal er in Schou wen schone duinen en stranden zijn. Hij vroeg daarom prompt aan de auto-mannen „of er geen huisje meer te huur was". „Nee" riepen de man nen in koor, die hun kans schoon zagen. Ales is vol en uitverkocht". Het klonk - na alle pech - bijna als een bevrijding. Maar nog altijd wa ren ze in Tilburg. De (oude getrou we) Van Genei Loos heeft, zich ten slotte over het ontspoorde tweetal ontfermd. De wagentjes werden op de grote vrachtwagen geladen cn daarna giiip het zonder koffie, ba of boe naar Schouwen loc. De slakjes rijden, nu weer in hel Westhocksc. Zeg tegen de chauffeurs: „Tilburg" en ze antwoorden: „allen tegen twee" EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2