^tapijt Gebr. THIEN Uitvoering van „Apollo" zonder muziek STAD EN EILAND 566 ste STAATSLOTERIJ Bronzen medailles Rode Kruis-kolonne Plan tot moord? Echtpaar komt om bij brand „Aardig boefje" opereerde in Zeeland Russisch-Noordkoreaans communiqué Uwhuis wordt eenQchuïs doorde^Pvan HET ZWAARD VAN PALERMO Zeventigjarige vereniging met ondergang bedreigd BROUWERSHAVEN, 14-1. Voor een talrijk publiek heeft de muziek vereniging „Apollo" zaterdagavond een toneelavond verzorgd in hotel „Jacob Cats". Voorzitter W. v. d. Bos verwelkomde de aanwezigen en schetste in zijn openingswoord de moeilijkheden waarmede het corps momenteel te kampen heeft. Wanneer hierin binnen enkele maanden geen verandering komt zal onze 70-jarige vereniging op deze leeftijd ter ziele gaan. Een bijzonder woord van welkom richtte de voor zitter vervolgens tot de toneelgroep „Oosterland", die het stuk „Strikt Zakelijk" van Willem van Boxtel opvoerde. Deze klucht werd op voor treffelijke wijze gespeeld, waarbij de tonelisten een goede rolvastheid toonden. Een welverdiend applaus bewees wel, dat het stuk bij het pu bliek een grote waardering had. Voorzitter v. d. Bos sprak na afloop een dankwoord waarbij hij de dames en heren een aardige attentie aan bood. Namens de donateurs sprak ver volgens de heer P. de Moor, die nog eens uitvoerig stilstond bij de be dreiging, welke „Apollo" voor zich op ziet rijzen. Het is toch wel erg bedroevend te noemen .aldus spr. dat we een „rmiziek"-uitvoering bijwo nen, waarbij het corps niet bij mach te is op een verantwoorde wijze een muziekprogramma uit te voeren. De heer de Moor vroeg zich met angst af wat dit streks moet worden, „wanneer we een beroep op „Apol lo" moeten doen", ('hierbij denkend aan de a.s. viering van de bevrij dingsdag) en er geen „muziek" meer is. Hij gaf de aanwezigen en vooral de jeugd sterk in overweging om tot het corps toe te treden als lid, de gelederen te versterken, opdat „Apollo" straks weer in volle glorie zal bloeien en behouden blijven voor Brouwershaven. Tot slot van deze avond werd nog een verloting gehouden waarbij de voorzitter de middenstanders en par ticulieren hartelijk dankte voor de geschonken prijzen. De Wilco's zorg den ervoor dat er nog naar harte lust gedanst kon worden. Ingezonden mededeling maandag 15 februari 1965 DERDE KLASSE Prijzen van: I 15 zijn gevallen op I 50 zijn gevallen op f 100 zijn gevallen op I 200 zijn gevallen op f 400 zijn gevallen op f 1000 zijn gevallen op Een prijs van 2000 is Een prijs van f 2000 is Een prijs van f 2000 is Een prijs van I 2000 is Een prijs van f 2000 is Een prijs van f 5000 is De prijs van f 30000 is nummers nummers nummers nummers nummers nummers gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: op het op het op het op het op het op het op het nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: nummer: 671 736 351 575 5902 06739 76645 84893 37031 56353 86609 35254 ZIERIKZEE, 13-2. Burgemeester mr. P. Tli. Bückmeester heeft vrij dagavond als voorzitter van de af deling Zierikzee van het Ned. Rode Kruis aan drie leden van de plaat selijke kclcnne onderscheidingen uit gereikt vcor bewezen tien jaar trou we dienst. Mr. Djjckmeester reikte de onderscheidingen uit namens het hoofdbestuur van het Rode Kruis. Deze korte plechtigheid in de klei ne zaal van het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw werd bijgewoond door een groot aantal kolonne-leden, be stuursleden en dr. H. Ezendam, ge neesheer-directeur van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. Na een kort toespraakje, waarin met dankbaar heid de werkzaamheden van de be trokken kolonneleden werden geme moreerd, speldde mr. Dijckmeester de volgende leden het ere-metaal (de bronzen medaille) op de borst: ko- lonne-commandant majoor-arts C. DEN HAAG. Twee vrouwelijke Tweede Kamerleden, mejuffrouw A. A. M. Keessel (KVP) er. mevrouw G. Brautigam (P.v.d.A.) hebben de mi nister van economische zaken schrif telijke vragen gesteld over de con sumentenprijs voor varkensvlees. HOF, 14-2. De politie van Hof in west-Duitsland stelt op het ogen blik een onderzoek in naar de be wering van een Marokkaan, dat hij een geheim agent is, belast met de moord op het hoofd van de Israëli sche missie in Bazel. De openbare aanklager van Karls ruhe had zaterdag laten weten, dat de Marokkaan, wiens naam hij niet wilde noemen, in Selb bij Hof door verscheidene mensen was aangeval len en dat diens m Zwitserland in geschreven auto in brand was ge stoken. De Marokkaan had tegen de poli tie verteld, dat zijn eigen superieuren jacht op hem maakten omdat hij zijn opdracht niet had willen uitvoeren. M. van Hoorn, helpster tweede klas mevrouw E. E. Smit-van Leuven en de helper de heer A. Moermand. De gedecoreerde leden werden ver volgens gelukgewenst door de leid ster, mevr. L. v. d. Sluis-Bij de Vaa- te, die dokter van Hoorn namens de kolonne een bloemetje aanbood voor mevrouw van Hoorn. Verder felici teerde het bestuurslid de heer L. J. Kovstanje. De heer L. A. Schouls dankte na mens de kolonne de commandant voor het vele werk voor de kolonne verricht. Nadat dokter van Hoorn een dankwoord had gesproken, mede namens de onderscheiden leden, bleef men nog enige tijd gezellig bij een. ZAANDAM, 13-2. Bjj een brand in drie woonhuizen aan de Reigerstraat te Zaandam zjjn een 49-jarige wo ninginrichter en zjjn 48-jarige echt genote om het leven gekomen. De oudste zoon van het omgeko men echtpaar Hooft, de 22-jarige Adriaan, kwam des nachts om 2 uur thuis na cafébezoek. Dit is komen vast te staan bij het voorlopige on derzoek van de politie. Hij kreeg trek en zette in de keuken patates- frites op. Even later, toen hij na in de huiskamer een sigaret te hebben gerookt, in de keuken terugkwam, stond deze in lichtelaaie. Onmiddel lijk schreeuwde hij zijn jongere broer Theo en z'n ouders wakker. De broer snelde ijlings de trap af, doch zijn vader en moeder reageerden niet zo vlug. Het vuur breidde zich zo snel uit, dat de trap spoedig niet meer te gebruiken was. De jongens hebben hun vader nog voor het raam zien staan in de voor slaapkamer. De moeder zou in pa niek zijn geraakt. „Wat moet ik nu?" schreeuwde de vader. De zoons rie pen hem toe, dat hij de buren berei ken kon door een dun tussenschot door te stoten. De vader verdween daarop, doch heeft zichzelf noch zijn vrouw kunnen redden. ZONNEMAIRE, 12-2. In het repe titielokaal aan de Oostweg hield de muziekvereniging „Nut en Uitspan ning" de jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer L. C. Braber, die een 'hartelijk welkom toeriep aan de leden met hun dames. Het openingswoord van de voor zitter was optimistisch gestemd, want het gaat met de muziekvereni ging weer de goede kant op en de vereniging telt thans niet minder dan 35 leden. De penningmeester de heer J. van Alrrtkerk bracht het jaarver slag uit. De vereniging heeft de be schikking over een batig saldo van f 1099,58. Een kascommissie bestaan- do uit de heren M. van Leersum en J. Stoel Lz. adviseerde tot goedkeu ring, waarna - onder dankzegging voor het akkuraot beheer - de pen ningmeester décharge werd verleend. De voorzitter gaf uiting aan zijn voldoening over het goede financiële resultaat. Overigens mag men zich op dit bedrag niet blind staren, want de vereniging-kornt voor nieuwe kos ten. Zo is een piston besteld en over gegaan zal. moeten worden tot aan schaf van een trom, waarbij het ze ker nog niet blijft. De secretaris de heer S. van Almkerk las het jaar Bezorger getroffen door betonnen buis Tijdens het uitoefenen van zijn beroep is de heer J. W. van Leeuwen bezorger van kranten en tijdschrif ten en agent van de Zierikzeesche Nieuwsbode te Schuddebeurs, don derdagmiddag op de boerderij van de heer L. Klompe in de Dreischorse polder een ongeluk overkomen. Toen hij zich lopend over het erf naar de woning wilde begeven om een kwi tantie te innen werd hij getroffen door enige betonnen buizen die on verwachts uit de lading van een auto gleden, welke door personeel iverd gelost. De heer van Leeuwen brak drie ribben, een been, terwijl een sleutelbeen werd gekneusd. Dok ter Braber uit Dreischor verleende de eerste hulp, waarna de heer L. werd overgebracht naar het Rode Kuisziekenhuis te Zierikzee. ZIERIKZEE Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Goedegebuure, slaagde dezer dagen voor het praktijkdiploma boekhouden. WESTHOEK Storm liep goed af De noordwesterstorm heeft op de Schouwse duinenrij en dijken be trekkelijk weinig vat gehad cn slechts enige meters duin verdwenen aan het 'vuurtorenstrand in de gol ven. Iedereen dacht dat ditmaal de anderhalve meter verhoging die ver wacht werd een fikse aanslag zou doen op de duinen, doch daar de windkracht nauwelijks 9 kon halen en de maximale verhoging nog geen meter aangaf liep alles vrij goed af. Raad Westerschouwen herdacht commissaris WESTERSCHOUWEN. 13-2. „Door het overlijden van jhr. mr. A. F. C. de Casembroot heeft Zeeland een groot verlies geleden. Hij was een magistraat van allure, maar hij was veel meer dan dat". Aldus sprak vrijdagavond burge meester H. P. Everwijn ter nage dachtenis van Zeeland's commissaris bij de aanvang van de gemeente raadsvergadering. Bungein. Everwijn memoreerde de grote liefde van jhr. de Casembroot voor Zeeland. Hij was Zeeland's eerste burger op een onna volgbare wijze. Als Zeeuw onder de Zeeuwen heeft hij aan het 'hoofd van zijn Zeeuwen gevochten om de Zeeuwse wapenspreuk Luctor et Emergo waar te maken. Onze provincie is 'onder zijn leiding in groei en bloei toegenomen en 'hij heeft een grote goodwill voor Zeeland gekweekt, zo vervolgde de voorzitter, die 'besloot met de woor den: „Zijn heengaan is voor Zeeland een zware slag, onze provincie rouwt om 'dit verlies". De raad besloot ver volgens een schrijven van rouwbe klag te richten tot mevrouw de Ca sembroot. Eveneens besloot de raad een schrijven van rouwbeklag te richten tot het provinciaal 'bestuur. Wel trok de zee zondagmiddag veel belangstelling tijdens het hoge wa ter van 13.15 uur. In Westenschou- wen, zowel als aan de vuurtoren stonden zeer veel auto's geparkeerd. Ook dieper het eiland in is neigens schade aangericht. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering Groene Kruis Het Groene Kruis te Brouwersha ven houdt a.s. dinsdagavond in ho tel Cats haar jaarvergadering. Na afloop der vergadering zullen door mevr. Jansen-Glas dia's worden ge toond van oud- en nieuw Brouwers haven. Het bestuur verwacht een goede opkomst naar deze vergade ring. Geslaagde actie Kon. Wilhelmina Fonds De voorlichtingsavond van het Koningin Wilhelmina Fonds, welke onlangs te Brouwershaven werd ge houden met een lezing door dokter Terpstra en het vertonen van enkele films over de kankerbestrijding heeft eer. goed resultaat gehad. Niet min der dan 126 nieuwe leden konden worden ingeschreven, wat tezamen met een bedrag aan vrije giften het fraaie bedrag van f 412,31 opleverde, dat ter beschikking kon worden ge steld voor onderzoek naar de oor zaak van deze ernstige ziekte. Honderden studenten, die protes teerden tegen 'het Amerikaanse op treden in Vietnam, hebben zaterdag ruit envan de Amerikaasne legatie in Boedapest ingegoond en meubilair vernield. Onder de betogers waren ook Afrikanen en Aziaten. Een „dringend" communiqué, dat zondag via de radio werd uitgezon den, riep alle reservisten in Oeganda op zich onmiddellijk op het hoofd kwartier van de strijdkrachten in Kampala te melden. Het aantal griepgevallen in Mos kou neemt 'geleidelijk af. De griep epidemie brak half januari uit. EMMELOORD. De leerlingen van drie scholen in Emmeloord zullen onderzocht worden, daar bij enkele klasgenoten t.b.c. is geconstateerd. Ongeveer 480 kinderen, waaronder S0 kleuters, zullen dit onderzoek on dergaan. In de Noord-Oost Polder zijn 11 gevallen van t.b.c. ontdekt, nl. bij een volwassen vrouw en bij 10 kinderen. NIEUW DELHI. Bij nieuwe beto gingen tegen de invoering van het Hindi zijn vrijdag in de Indiase staat Madras 12 doden gevallen. De nalatenschap van Churchill LONDEN, 12-2. De nalatenschap van sir Winston Churchill bedraagt bruto 304.044 pond sterling (ruim drie miljoen gulden). Na aftrek van sucessierecht ten bedrage van 109.093 pond en enkele legaten - waaronder een van 10.000 pond aan zijn secre taris Anthony Montague Brown - krijgt lady Churchill een derde ge deelte en de kinderen gezamenlijk twee derden. Ingezonden mededeling DORDRECHT, 13-2. Voor de Dordtse rechtbank hebben vrijdag middag terecht gestaan de 20-jarige koopman F. P., de 23-jarige P. de V. en de 28-jarige J. M. van W., allen uit Dordrecht die met groot succes in Zeeland en in de Hoekse Waard een verscheidenheid aan artikelen hebben bijeengeroofd, waarmee zij een klein warenhuis 'hadden kunnen beginnen. De raadsman van van P. vond zijn cliënt een aardige jongen, die hij wilde vergelij'ken met Brus- se's romanfiguur Boefje. De officier van justitie deelde die opvatting niet. Hij eiste tegen toet aardige boefje evenals tegen de V. voor 'hun Zeeuw se expeditie een jaar gevangenisstraf en voor hun rooftochten in de Hoek se Waard acht maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Tegen van W. werd alleen de laatste straf geëist omdat hij aan de uitstapjes in Zee land niet had deelgenomen. Uitspraak 26 februari. PJONGJANG, 14-2. Na de bespre kingen die de inmiddels vertrokken Sowjetpremier Kosygin in de hoofd stad van Noord-Korea, Pjongjang, met zijn ambtgenoot Kim II Soeng heeft gevoerd, is zondagavond een communiqué uitgegeven, waarin de Sowjet-Unie en Noord-Korea onder meer de waarschuwing uiten dat zij niet onverschillig zullen blijven wan neer het nodig blijkt de veiligheid van Noord-Vietnam te garanderen en dat de vereiste hulp zal worden ver leend. De communistische leiders bren gen hulde aan „de strijd van de Zuid- vietnamese patriotten" en eisen dat de V.S. „een onmenselijke oorlog" staken cn hun troepen uit Zuid-Viet- nam terugtrekken. Zij spreken zich voorts uit voor een internationale conferentie over Laos en een dergelijke conferentie die de neutraliteit en territoriale on schendbaarheid van Cambodja moet garanderen. Zij steunen het Chinese voorstel voor een topconferentie over een verbod en vernietiging van kern wapens. Als u veel keuze wilt, f deskundig advies j en vakkundig leggen, kom dan eens kijken naar onze rijk geschakeerde collectie» Appelmarkt 24 - Tel. 2604 - Zierikzee Veel belangstelling op ouderavond van o.l.-school BURGH, 12-2. Het verheugde de heer J. C .de Feitcr als voorzitter van de oudercommissie der openbare lagere school, op de donderdag in een der lokalen gehouden ouder avond, dat zó velen aanwezig waren. Een apart welkomstwoord richtte de voorzitter tot burgemeester Evrwijn en wethouder L. v. d. Klooster. „De propaganda-avonden van Volkson derwijs hebben goede gevolgen ge had voor het bezoek aan de ouder avonden", meende de voorzitter. Het personeel der school genoot in 1964 een goede gezondheid. Het batig saldo der rekening over 1S64 bedroeg f 41,18, zo kon de pen- ningmeestersse, mevr. Steur-Blom mededelen. Bij het schoolfonds was de pluszijde niet zo groot, n.l. f 7,39. De heren M. Krijger en Joh. Speel man adviseerden als leden van de kascommissie, tot goedkeuring der rekeningen. Het schoolhoofd, de.heer A. Dam man, besprak ditmaal enkele facto ren uit de opvoeding van het kind die zeer belangrijk zijn. Zo begon de heer A. Damman met de anti rook-actie. Roken is nu eenmaal voor kinderhersenen funest. „Opvoe den is geen kunst, tenzij er bepaalde factoren in de opvoeding wel eens misgaan", meende de spreker. De levenscirkels van het kind worden steeds groter met meerdere raak vlakken en daardoor krijgt de school steeds meer taken in de opvoeding die vroeger thuis werden afgehan deld. Goede samenwerking Het hoofd noemde de samenwer king met de gemeente uitstekend en zowel b. en w. als de gemeenteraad staan achter dit onderwijs. Verder dankte hij de dames Speelman als schoonmaaksters en de heer H. Sla ger als onmisbare hulp op allerlei gebied. De heer Damman tipte even aan de klasseschaal-instelling, zoals die door de minister is voorgesteld en waartegen Volksonderwijs pro testeerde. Burgh heeft nu op haar school 57 leerlingen; in september 62. De schoolactiviteiten buiten de lo kalen waren weer legio. Er werd f 600,- gespaard over beide banken. De kinderpostzegel verkoop f 395. Er gingen leerlingen van school waar van 4 naar de huishoudschool, 2 naai de L.T.S., 1 naar de U.L.O. en 1 naar de H.B.S. Twaalf nieuwe leerlingen kwamen in de 1ste klasse. De school arts kon nog geen bezoek brengen, doch voor de vakantie wordt er op gerekend. De voorzitter besprak het school reisje dat ditmaal weer (met de 3e klasse) naar Antwerpen gaan. De aftredende bestuursleden mevr. T. Steur-Blom en de heren M. I. Bakker en J. C. de Feiter, werden herkozen, terwijl in de vakature mevr. Wierda-Hofstede. mevr. Speel man-Sloof werd benoemd. Iets nieuws bij de rapporten juicht- te de voorzitter zeer toe. De heer Damman stuurt n.l. enige dagen na de uitgifte nog een algemeen over zichtje over de leerlingen naar de ouders. „Het schoolkind cn zyn ontwikkeling" Dit was het onderwerp waarover de h$r Damman met behulp van filmstrips de aanwezigen nog eens uitvoerig bepaalde. De lezing be stond uit twee gedeelten n.l. „Zeven is een gevoelige leeftijd" en „Niet meer klein en nog niet groot". Veel kleinigheidjes in de opvoeding ble ken uit het gesprokene toch grote gevplgen te kunnen hebben, vooral het onderwerp zakgeld bracht de tongen in beweging. Burgemeester Everwijn conclu deerde dat het in Burgh met het onderwijs goed zit en hij zag vol vertrouwen het onderwijs in de toe komst tegemoet. Spreker dankte het onderwijzend personeel. Hij deelde mede, dat er een geluidsfilm-projec tor voor de scholen komt. Een zwem bad is nog toekomst, doch de ge meente heeft er aandacht voor. „Eigen krachten uit Burgh zouden hier wonderen kunnen doen", aldus de burgemeester. Tot slot sprak de heer de Feiter nog enige dankwoorden. INGEZONDEN STUKKEN Een laatste groet Onze Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot is n'iet meer. Nog vrij plotseling werd hij uit het midden van zijn Zeeuwse volk opgeroepen. Droefheid vervult ons hart, juist inu op de dag, dat zijn lichaam aan de schoot der aarde is toevertrouwd. In dat deel van ons vaderland waar hij is 'geboren, heeft geleefd en vooral ook waar hij heeft gestreden en gediend. Zeer zeker dit laatste, zijn dienende taak wil len wij zien tegen de achtergrond van het liefhebben. De voornaamste gave van God - de liefde - was zijn bezit. Daarnaar 'handelde hij. Spon taan, 'hartelijk, zonder enige terug houdendheid. Kenmerkend, voor de ze zo geliefd geworden 'hoogste ge zagsdrager der Kroon in onze pro vincie. In de donkere jaren van oorlog en bezetting heeft hij getoond hoe lief hij vorstin en vaderland 'had. Hij ging ons voor als een goed militair, standvastig en edelmoedig. Daarom was zijn hart tot het 'laatst van zijn leven bij hen die 's konings wapen rok hadden gedragen en nog droe gen. Het is ook vooral hierom dat wij 'hem in hoge mate willen eren. Een groot man van een klein volk is heengegaan. Dankbaar mogen wij zijn tot het geslacht te toehoren die zulk een persoonlijkheid hebben ge kend. Onze commissaris had geen en toch zovele kinderen. Moge hij thans voor altijd dienen de Koning der Koningen, Jezus Christus. De God aller genade zij zijn beminde echtgenote heel dicht nabij. Lid Bond Militaire Oorlogsslachtoffers, J. J. DORST, Zierikzee. Zonnemaire's „Nut en Uitspanning" had goed jaar verslag, waarin de aktiviteiten van „N. en U." werden opgesomd. Concerten Niet minder dan 20 maal trad de vereniging op voor het geven van concerten in diverse plaatsen; ook in de kerk werd medewerking ver leend bij bijzondere diensten. Het was een jaar van grote bedrijvigheid De aftredende bestuursleden de he ren J. Geleijnse, J. van Almkerk en S. M. Stoél werden met meerderheid van stemmen herkozen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer M. van Leersum of do directeur zoveel mogelijk toezien wil op het correct marsen. De heer Braber zeg de dit toe, maar wees er op dat de vereniging toch niet zal kunnen tip pen aan goedgelrainde korpsen op dit punt. De heer C. de Munnik zou graag de toegang tot het repetitielo kaal verbeterd zien, daar dit - bij regenweer - zeer modderig is. Beslo ten werd het igemeentebestuur te vragen hierin verbetering le bren gen. De heer W. Duinhouwer had wensen m.b.t. de verlichting van hot lokaal. Ook hieraan zal aandacht worden besteed. Mot, een dankwoord sloot de voorzitter hierop de verga dering. 38. „Dat zult ge mij betalen, lage horige!" siste Alfonso, terwijl hij zijn zwaard uit de schede rukte. „Een edelman als ik laat zich niet door een huurling ongestraft be ledigen". „En ik laat de eer van mijn vader niet ongestraft door het slijk sleuren!" brieste de dichter, eveneens zijn zwaard trekkend. „Ha! Vergelding! Eer! Edele wraak! Reikt mij uw toortsen".. Doch Aram maakte aanstalten om snel tussenbeide te komen, want ondanks Pa lermo's hoogdravende taal, wist de dichter nauwelijks hoe hij een zwaard moest han teren. De avonturier begreep, dat Alfonso dit ook wist en opzettelijk op deze twist had aangestuurd om zich op deze manier snel van zijn mededinger te ontdoen. Doch voor hij zijn plan tot uitvoer kon brengen, was Clelia hem voor. „Halt, messire!" gebood de hertogin streng, terwijl haar ogen van toorn fon kelden. „Laai uw 2waard los. Vergeet gij soms dat ge u niet in een gemene taveerne bevindt dóch mijn gastvrijheid geniet? Ga heen! Ge hebt mijn gast Palermo grievend beledigd!" „Maar hij mij niet minder!" siste Al fonso, terwijl hij te paard sprong. „Bah! Deze horige heeft een grote mond, doch als het op strijd aankomt, verschuilt hij zich liever achter vrouwenrokken!" „Messire! Ik ben altijd bereid om u voor een tweegevecht te ontmoeten!" lietde dichter hem donderend weten. „Een tweegevecht!" Opnieuw speelde een onaangenaam glimlachje om Alfonso zijn lippen. „Uitstekend.' Hoewel het niet mijn gewoonte is om met laaggeborenen te strij den, wil ik het genoegen hebben u per soonlijk te doden. Ik zal u mijrr dienaar zenden om u te laten weten waar en wan neer het tweegevecht zal plaats vinden". Met die woorden wendde hij de teugel en reed heen, gevolgd door Felix. „Ha, vrees mijn machtig zwaard, lafaard" schreeuwde de dichter hem vurig na. „Een ieder die de zwaardschede van mijn vader beledigt, zal de vreselijke kracht van mijn zwaard leren kennen!" Ondanks de ernst van de situatie had Clelia moeite haar lachen te bedwingen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6